на головну

Новини Історія району Краєзнавчий музей Фотогалерея

 

Районна державна адміністрація

Керівники
Графік прийому
Публічна інформація
Адмінпослуги
Звернення громадян
Телефонний довідник
Офіційна інформація
Бюджет
Державні закупівлі
Агросектор
Регуляторна політика
ЦНАП
Підприємництво
Запобігання корупції
Енергозабезпечення
Культура
Освіта
Медицина
Соціальний захист
Сімя і діти
Відділення поліції
Податкова інспекція
Громадська рада
Вакансії
Голодомор 1932-33
ПЕРЕМОГА 70
Спостережна комісія

Цивільний захист

Розвиток громадянського суспільства

Акція
«За чисте довкілля»

Захист
суспільної
 моралі

2016 - Рік англійської мови

в Україні

 

    

НОВИНИ
 

Новини обласної державної адміністрації


 

Заходи,

які заплановано провести в Ізяславському районі

з 10 до 21 лютого 2016 року

архів новин

(1-12/2008) (1-12/2009) (1-12/2010) (1-12/2011) (1-12/2012) (1-12/2013) (1-12/2014) (1-12/2015)
 
 

 

 

ЛЮТИЙ

пн

вт

ср

чт

пт

сб

нд

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

 

 

 

 

 

 

Січень

 Березень

 

 

 

 

 

 

ВСЕ ПРО СУБСИДІЇ

 

 

 

 

Глава держави затвердив Національну стратегію з оздоровчої рухової активності

 

Хмельниччина. Фінансування професійно-технічної освіти

 

Проект «Display – кросинг»

 

Жодні зв'язки не захистять корупціонерів – Президент у Національному антикорупційному бюро

 

Членами засідання комісії з питань захисту прав дитини прийняті відповідні рішення з урахуванням інтересів дітей

 

 

 

 

 

 

 

 

Глава держави затвердив Національну стратегію з оздоровчої рухової активності

 

Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про Національну стратегію з оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2025 року «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація».

Зазначена Національна стратегія розроблена на виконання Стратегії сталого розвитку «Україна – 2020» з метою формування умов для оздоровчої рухової активності та здорового способу життя для формування здоров'я громадян як найвищої соціальної цінності в державі.

Кабінет Міністрів до 1 липня поточного року має розробити план заходів щодо реалізації Стратегії на період до 2025 року і забезпечення підготовки та оприлюднення щороку, до 15 лютого, звіту про виконання плану у попередньому році. Обласні, Київська міська державні адміністрації щороку у місячний строк розробляють та затверджують план регіональних заходів на рік, що настає за плановим.

Стратегія визначає низку основних завдань, серед яких розроблення та затвердження рекомендацій з оздоровчої рухової активності як документа, що міститиме конкретні вказівки стосовно обсягів, інтенсивності, форм і видів рухової активності для зміцнення здоров’я осіб різної статі та віку, розроблення комплексу показників для оцінки рівня фізичного здоров’я різних груп населення.

Також серед завдань – сприяння створенню всеукраїнського фонду розвитку рухової активності та здорового способу життя «Активна Україна – здорова нація» з метою залучення позабюджетних коштів для розвитку матеріально-технічної бази масового спорту та заохочення осіб, які мають достатній рівень оздоровчої рухової активності, ведуть здоровий спосіб життя.

Передбачається також формування інфраструктури сучасних і привабливих спортивних споруд за місцем проживання, у місцях масового відпочинку громадян, на базі загальноосвітніх навчальних закладів, які мають бути легко доступні для різних верств населення, насамперед малозабезпечених, упорядкування мережі центрів фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» та удосконалення нормативно-правової бази їх діяльності.

Також відзначена необхідність збільшення кількості загальнодоступних спортивних заходів для активного сімейного відпочинку в місцях масового відпочинку громадян; облаштування безпечних маршрутів для пішохідного, велосипедного, водного туризму; створення мережі літніх шкіл плавання на відкритих водоймах, акцентується на необхідності удосконалення законодавства щодо підтримки та стимулювання суб'єктів сфери фізичної культури і спорту тощо.

У рамках програми також мають бути розроблені проекти будівництва комунальних спортивних комплексів, плавальних басейнів; організації виробництва модульних спортивних споруд із застосуванням сучасних технологій для задоволення потреб населення в оздоровчій руховій активності та забезпечення їх будівництва за рахунок коштів місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством.

Очікується, що результатом реалізація Стратегії стане скоординована діяльність суб'єктів різних секторів соціально-економічної сфери державної політики, що сприятиме зміні поведінки громадян на користь використання оздоровчої рухової активності та ведення здорового способу життя і формування здоров'я, збільшення щороку на 1% кількості громадян, які мають достатній рівень оздоровчої рухової активності, ведуть здоровий спосіб життя.

11.02.2016 р.

 

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Хмельниччина. Фінансування професійно-технічної освіти

 

В області функціонує 28 закладів професійно-технічної освіти, які здійснюють підготовку 11 тисяч робітничих кадрів, із щорічним випуском близько 5 тисячі учнів.

На утримання даних закладів у 2015 році для обласного бюджету була передбачена субвенція з державного бюджету в сумі 173,1 млн. гривень. Проте, Законом України “Про Державний бюджет України на 2016 рік” такої субвенції для області вже не передбачено.

Крім того, у вказаному Законі, а також в Бюджетному кодексі України прийнято норму, якої до цього часу не було, а саме: фінансування таких закладів, якщо вони розташовані на території міст обласного значення, з відповідних бюджетів міст обласного значення, інших – з обласного бюджету.

Таким чином, із 28 професійно-технічних закладів, сім – передано на фінансування з бюджету міста Хмельницького, по одному – з бюджетів міст Кам’янця-Подільського, Нетішина, Славути, Старокстянтинова та Шепетівки, решту 16 навчальних закладів залишилось на фінансуванні з обласного бюджету. Загальний фінансовий ресурс на утримання цих установ у 2016 році становить більше 200,0 млн. гривень.

В обласному бюджеті весь наявний вільний фінансовий ресурс, який утворився у зв’язку із змінами до податкового законодавства, був направлений на утримання закладів професійно-технічної освіти, а це 73,5 млн. грн., проте вказаний ресурс забезпечує потребу лише на 75,5%.

Задля того, щоб винайти необхідний фінансовий ресурс, облдержадміністрація звернулась зі зверненнями до Народних депутатів, які представляють нашу область у Верховній Раді України, Міністерства фінансів, Міністерства освіти і науки з приводу внесення змін до законодавства та виділення області додаткового фінансового ресурсу. Вказане питання також було підняте на Асоціації міст України.

Результатом стало прийняття 4 лютого 2016 року Законів України за № 3830-3 та № 3831-2 про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2016 рік” та Бюджетного кодексу України щодо фінансування професійно-технічної освіти. Дані закони знаходяться на підписі в Президента України.

Згідно внесених змін передбачається, що заклади професійно-технічної освіти, розташовані на території міста Хмельницького мають фінансуватись з відповідного місцевого бюджету, інші – з обласного бюджету.

На що для обласного бюджету та бюджету міста Хмельницького передбачений додатковий фінансовий ресурс з державного бюджету в сумі 76,7 млн. грн. (40% до потреби), з якого для обласного бюджету – 54,5 млн. грн. та бюджету міста Хмельницького – 22,2 млн. гривень.

Виділення вказаних коштів дасть можливість забезпечити фінансовим ресурсом утримання 21 закладу професійно-технічної освіти, які підлягають до фінансування з обласного бюджету, на 80% від потреби.

З метою забезпечення належного утримання даних закладів необхідно вжити заходів щодо модернізації мережі професійно-технічних навчальних закладів з урахуванням необхідності їх укрупнення та здійснення підготовки робітничих кадрів відповідно до потреб регіону та ринку праці, а також скорочення чисельності працівників, як того вимагає стаття 27 Закону України “Про Державний бюджет України на 2016 рік”.

11.02.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької

обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

2016 - Рік англійської мови в Україні
 

Проект «Display – кросинг»

 

У наш час бурхливого розвитку ІКТ та мінливих інформаційних потреб суспільства, трансформуються і бібліотеки: місія, підхід до бібліотечно-інформаційного обслуговування та організація бібліотечного простору. Серед  основних завдань роботи кожної бібліотеки є максимальне розкриття змісту своїх ресурсів для користувачів. Сучасна бібліотека – це простір інформації, ідей, творчості. І для формування її позитивного іміджу важливою є  візуальна відповідність поставленим цілям.

Саме тому наочна популяризація бібліотечних ресурсів, зокрема створення книжкових виставок, є одним із важливих напрямів бібліотечного дизайну. Адже книжкова виставка є засобом розкриття фонду та колекцій книгозбірні, її візитною карткою.

Кожна виставка має дві складові – тематичну добірку літератури та оформлення. І якщо із першою частиною кожен бібліотекар легко впорається, то із другою можуть виникати труднощі різного характеру.

Метою проекту Молодіжної секції УБА «Display – кросинг» є популяризація такого напряму бібліотечно-інформаційної роботи як організація книжкової виставки, акцентування уваги на розробці її дизайну, сприяння професійному спілкуванню та обміну досвідом з даного питання між фахівцями з метою удосконалення виставкової діяльності бібліотек України, пошуку нових ідей та форм.

Реалізація проекту передбачає розробку дизайну певної книжкової виставки (ідея візуального оформлення, ілюстративна розробка назви, розділів та звернення до читача, ілюстративний матеріал) координаторами проекту та його передання в електронному вигляді учасникам проекту. Після отримання розробки, учасник оформляє таку виставку у своїй бібліотеці - роздруковує отриманий матеріал, підбирає відповідну літературу, та, за бажанням може додати свої елементи - айс-стопери, тобто різноманітні елементи, які перетворюють звичайну виставку на інсталяцію. Це можуть бути предмети, аксесуари, ілюстративний матеріал, інформаційні роздруківки  тощо. Після закінчення терміну експонування у певній бібліотеці розробка дизайну передається іншому учаснику.

Виставка, що кросингувала бібліотеками, у 2015 році мала назву "Читай! Формат не має значення".

2016 рік оголошено роком англійської мови в Україні. Вежа Біг-Бен вже давно стала символом як Англії, так і всього англійського. Тому цьогорічна виставка, яка подорожуватиме всією Україною та має назву «Книжковий Біг-Бен», розповість про сучасне значення англійської мови як світової мови. Концепцію і дизайн виставки уже розроблено, за Вами підбір літератури, предметів і оформлення всіх складових в одне ціле.

Учасником проекту «Display – кросинг» може стати будь-яка бібліотека України. Для цього потрібно до 15 лютого 2016 р. звернутись до координатора проекту за електронною адресою bobanddmyt@ukr.net (Богдан Дмитрук).

Варіації виставки кожного учасника відображатимуться на сайті Молодіжної секції УБА та  на сторінці проекту у соціальній мережі Facebook і таким чином фіксуватимуться результати проекту.

10.02.2016 р.

За матеріалами Ізяславської центральної районної бібліотеки

 

Жодні зв'язки не захистять корупціонерів – Президент у Національному антикорупційному бюро

 

Президент України Петро Порошенко під час наради в Національному антикорупційному бюро наголосив на тому, що ніхто не зможе уникнути покарання за корупційні дії, якщо участь у них буде доведена.

Важливим моментом Президент назвав незалежність НАБУ від роботи інших органів. Це визначає швидкість, таємність та ефективність дій працівників Бюро. «Ніхто в країні не застрахований від того, щоб опинитися в полі зору прискіпливої уваги детективів Бюро, і жодні зв'язки не дадуть ані індульгенції, ані захисту корупціонерам», – заявив Петро Порошенко.

За словами Глави держави, в одному органі – НАБУ – сконцентровані оперативні працівники, аналітики, силові підрозділи і детективи, які об'єднують в собі всі необхідні функції для того, щоб рішуче продемонструвати і Українському народові, і всьому світові ефективність української програми боротьби з корупцією. «Вже за перші дні, перші тижні своєї роботи вони довели, що для НАБУ не існує ні закритих сфер, ані недоторканних осіб, ані широких зв'язків», – наголосив він.

Президент побажав новим співробітникам Управління спеціальних операцій та детективам Національного антикорупційного бюро України успішної боротьби з корупцією, яку назвав найбільшим злом, що стримує рух держави вперед.

10.02.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Членами засідання комісії з питань захисту прав дитини прийняті відповідні рішення

з урахуванням інтересів дітей

 

З метою здійснення соціального захисту прав та інтересів дітей 09 лютого  головою райдержадміністрації Борисом Яцковим було проведено засідання комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації. 

Відкриваючи засідання, очільник комісії наголосив на необхідності глибокого вивчення питань та прийняття рішень, що стосуються забезпечення захисту прав дітей.

На порядок денний винесено питання щодо захисту житлових і майнових прав та інтересів дітей, зокрема, про надання дозволу на вчинення правочину – укладення договору дарування частини будинку та частини земельної присадибної ділянки, про надання дозволу на оформлення земельних ділянок, котрі розташовані на територіях Топорівської та Новосільської сільських рад.   Усі порушені питання вирішено на користь дітей.

Значну увагу приділено питанню доцільності повернення малолітньої дитини, 2012 року народження, її бабусі на період лікування матері дитини. Проте це питання перенесено на наступне засідання комісії.

Крім того членами комісії розглянуто та затверджено індивідуальні плани соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які опинились у складних життєвих обставинах.

Попри складну ситуацію в державі захист прав дітей-сиріт, позбавлених батьківських прав, та інших категорій дітей, які мають відповідний статус, був, є і залишається пріоритетом у роботі голови адміністрації – голови комісії з питань захисту прав дітей. Відповідним службам були надані доручення для забезпечення реалізації зазначених прав дітей, розглянутих на засіданні комісії.

10.02.2016 р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

 

Піротехніки знищили 1 та додатково виявили 2 мінометні міни часів Великої Вітчизняної війни

 

09 лютого о 13:00 год. сапери групи піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області вилучили та на спеціально відведеному майданчику знищили 1 мінометну міну калібру 170 мм часів Великої Вітчизняної війни. Напередодні до Служби порятунку зателефонував місцевий мешканець, який під час полювання натрапив на небезпечну знахідку на території колишньої військової частини в м. Ізяслав. Під час контрольної перевірки прилеглої території піротехніки додатково виявили одну 120 мм мінометну міну та одну 170 мм мінометну міну часів Великої Вітчизняної війни.

Шановні громадяни! Щоб не трапилося біди, під час виявлення підозрілого предмету потрібно неухильно дотримуватися правил безпеки. У жодному разі не торкатися небезпечного предмету. Місце знахідки потрібно обгородити, використовуючи для цього предмети яскравих кольорів. Після цього слід відразу зателефонувати до Служби порятунку 101.

09.02.2016 р.

Ізяславський районний сектор

ГУ ДСНС України у Хмельницькій області

 

2016 - Рік англійської мови в Україні
      

Представники Ізяславщини взяли участь в обласному етапі конкурсу

«Вчитель року-2016» у номінації «Англійська мова»

 

Рішення про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні ухвалене з метою сприяння її вивченню для розширення доступу українців до світових можливостей, забезпечення інтеграції України до європейського простору та підтримки програми Go Global, яка визначає вивчення англійської мови одним із пріоритетів стратегії розвитку.

Одним із пунктів виконання наказу відділу освіти, молоді та спорту Ізяславської райдержадміністрації № 27-н від 25.01.2016 року «Про затвердження Плану заходів, спрямованих на популяризацію та активізацію вивчення англійської мови», вчитель англійської мови Ізяславського НВК «ЗОШ ІІ-ІІІ ст. №5, гімназія» Наталія  Бабійчук, як переможець районного етапу, брала участь в обласному етапі конкурсу «Вчитель року-2016» у номінації «Англійська мова».

Наталія Володимирівна успішно пройшла всі етапи випробувань в обласному конкурсі: виконання фахової контрольної роботи та контрольної роботи з ІКТ, презентація майстер-класу, складання проекту. За результатами обласного конкурсу Н.Бабійчук   посіла почесне п’яте місце  серед учасників області.

06.02.2016 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації     

 

Пам'ять про героїв не вмирає...

 

Коли закінчиться страшна війна,

Мов вперше засміємося з тобою,

Як розсип сліз, моя душа сумна,

Тепер воскресне птицею живою.

Скорбота довго не залишить дім,

І вічна пам’ять людям всім полеглим,

Коли закінчиться війна, ходім,

Оплачем всіх, полинувших у небо.

 

Війна – це не тільки бої, героїзм і подвиг. Це важкі людські страждання, нелюдські випробування, це смерть багатьох людей. Не злічити страшного невимовного горя у тих сім`ях, до яких прилетіла чорна звістка про загибель сина, брата, коханого, чоловіка.

Вже другий рік на сході України проводиться Антитерористична операція із ворогами державного суверенітету та територіальної цілісності України.  За час її проведення  полягли смертю хоробрих і наші земляки: Володимир Чепелюк та Олександр Мамлай із М’якіт, Олег Довгий із Щурівець, Юрій Баран із Добрина, Олександр Кушнірук, Василь Кобернюк, Микола Микитюк, Юрій Цісарук  з Ізяслава.

6 лютого виповнився рік, коли чорна зловісна новина прийшла до Галини Павлівни та Петра Михтоновича Микитюків: в районі Дебальцевого під час артилерійського обстрілу поблизу селища Рідкодуби загинув командир механізованого взводу 30 окремої гвардійської механізованої бригади, їх єдиний син, Микола.

У пам'ять за загиблим Героєм 8 лютого в приміщенні Ізяславського НВК «ЗОШ ІІ-ІІІ ступенів № 5 ім.О.Онищука, гімназія», де навчався Микола Микитюк, було проведено Лінійку Пам’яті.

Короткі факти із його недовгого, але героїчного життя, що були озвучені на заході: «А було йому лише 22…».

Народився Микола Микитюк 12 травня 1992 року в Ізяславі. У 2010 році закінчив Ізяславський НВК «ЗОШ ІІ-ІІІ ступенів № 5 ім.О.Онищука, гімназія». У червні 2014 року після закінчення Львівської Академії сухопутних військ прибув до м. Новоград-Волинський у 30-ту механізовану бригаду, де прийняв під своє командування 3-й взвод 8-ї механізованої роти 3-го механізованого батальйону в/ч П/П В2731.

Його взвод брав участь у визволенні м.Новий Світ, в боях в районі Савур-Могили, с. Степанівка,  с. Малоніколаєвка Донецької області, в районі с. Леніно та с. Містки  Луганської області, м. Вуглегірськ та ін.

31січня 2015 року  бійці отримали  завдання утримувати блокпост «Балу» біля с. Рідкодуби.  

З 02 по 05 лютого  Микола зі своїми товаришами вивозив поранених, які потрапили в засідку. Лив дощ. Змінного взуття і одягу не було, бо згоріло в підірваній БМП. Коля захворів на грип, та лікуватися не було можливості, бо бойовики проводили атаку за  атакою. Артрозвідки не було. Микола сам наводив вогонь артилерії на наступаючі танки.

06 лютого чергову атаку бойовиків відбили. Коля присів в окопі, раптом з посадки виїхав танк і вистрелив. Снаряд розірвався прямо на бруствері, під яким сидів Микола. Осколок пробив каску і вцілив у голову...

Президент України Указом № 270/2015 «Про відзначення державними нагородами України» за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі посмертно нагородив орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня Миколу Микитюка».

До присутніх учасників меморіального заходу учнів, педагогів та працівників навчального закладу, батьків Миколи Микитюка звернулись: директор закладу Любов Бізюк, голова Ізяславської районної спілки ветеранів Афганістану, голова Громадської ради при Ізяславській районній державній адміністрації Василь Тележинський, голова громадської організації «Ізяславська районна спілка воїнів-учасників антитерористичної операції» Володимир Павлюк, класний керівник М.Микитюка Тетяна Пархомець, хресна мати М.Микитюка Надія Шевцова.  У своїх виступах вони наголосили, що  у боротьбі із ворожими загарбниками, Україна втрачає своїх синів. Але кожен із загиблих воїнів  залишиться у нашій пам'яті, вдячність за їхній подвиг житиме у серцях українців.

«Ми низько схиляємо голови перед  усіма матерями, батьками і вдовами воїнів, які героїчно загинули, та  дякували батькам Миколи, Галині Павлівні та Петру Михтоновичу, за те, що виховали сина  таким мужнім, хоробрим, люблячим, бо лише така людина могла віддати своє життя за мир на рідній землі», - відзначили  виступаючі на Лінійці Пам’яті.

Присутні на заході вшанували хвилиною мовчання пам'ять Миколи Микитюка, уродженців Ізяславського району та усіх, хто загинув за територіальну цілісність та державний суверенітет України.

Після закінчення заходу учні школи поклали квіти до меморіальних дошок Миколі Микитюку та Олегу Онищуку. Також Галина Павлівна та Петро Михтонович Микитюки відвідали експозиції шкільного військово-історичного музею, присвячені пам'яті їх сина. 

ФОТОКОЛАЖ

09.02.2016 р.

В.Кучерук за матеріалами Ізяславського НВК

«ЗОШ ІІ-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія»

 

Відбулось щотижневе засідання координаційної групи по питаннях призову,

мобілізації та підтримки сімей військовослужбовців

 

08 лютого відбулося засідання координаційної групи по питаннях призову, мобілізації та підтримки сімей військовослужбовців. Головував на засіданні заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко.

На порядок денний винесено ряд актуальних питань, що стосуються мобілізованих та демобілізованих осіб Ізяславщини.

Одним із найвагоміших проблемних питань виявилось забезпечення пільгового перевезення учасників АТО та інших категорій громадян.

Як зазначалось виступаючими, закон про держбюджет на 2016 рік не передбачає коштів на перевезення пільгових категорій громадян,  разом із тим, інші закони не скасували пільги. Тому дана зустріч була  спрямована на врегулювання ситуації та відшукання варіантів вирішення проблеми.

Крім того членами координаційної групи обговорено етапи підготовки благодійної допомоги військовослужбовцям-землякам в зону АТО, яку планується відправити у третій декаді лютого поточного року.

Не оминули увагою й інших поточних питань, які турбують учасників АТО та їх членів родини.

Підсумовуючи засідання, Володимир Левченко зауважив, що щотижневі засідання проводяться задля координації дій виконавчої влади району та громадських благодійних організацій Ізяславщини. Координаційна група повинна володіти об’єктивною інформацією щодо потреб наших вояків та забезпечувати їх найнагальнішими речами, а також всебічно допомагати.

09.02.2016 р.

За матеріалами координаційної групи по питаннях

призову, мобілізації та підтримки сімей військовослужбовців

 

Природа рідного краю в об’єктивах юних натуралістів Хмельниччини

 

Хмельницький обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді завершив підведення підсумків і визначення переможців обласного етапу щорічного Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста», який проводився в 2015 році. Цей творчий захід щорічно організовується і проводиться натуралістами області з метою залучення її дітей і молоді до вивчення стану навколишнього середовища, формування громадської позиції, підготовки підростаючого покоління до цілісного сприйняття сучасних екологічних проблем, свідомого розуміння процесів, що відбуваються в природі в результаті людської діяльності.

Юннати та школярі Хмельниччини були активними учасниками цього популярного в Україні еколого-натуралістичного заходу, про що засвідчила велика кількість і якість творчих конкурсних робіт, які надійшли від них на розгляд обласного журі.

Конкурсні роботи учасників Фестивалю присвячувались тематиці збереження природи і земельних ресурсів України та рідного краю, тому в своїх творчих індивідуальних і колективних роботах юні природолюби зобразили багато цікавих фактів про стан земельних угідь населених пунктів, красу та проблеми довкілля нашої області.

Учасники творчого еколого-натуралістичного заходу долучалися до створення слайд-фільмів, відеофільмів і фото-робіт, у котрих було висвітлено дослідницьку, природоохоронну та екологічну діяльність учнівської молоді навчальних закладів області.

Відповідно до рішення журі переможцями обласного етапу щорічного Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста» стали дитячі колективи, окремі учні та вихованці дитячих творчих об’єднань навчальних закладів Хмельниччини.

У номінації «Фоторобота»:

І місце – колектив вихованців гуртка «Юні орнітологи» Голосківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Летичівського району;

ІІ місце – Козловська Катерина, вихованка гуртка «Школа юного акваріуміста» Шепетівського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді; гурток «Юні фотонатуралісти» Кам’янець-Подільського міського еколого-натуралістичного центру учнівської молоді;

ІІІ місце – Гончаренко Максим, учень 6-а класу Понінківської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №1 Полонського району; Дзюбецька Яна, учениця 9 класу Косогірського навчально-виховного комплексу Ярмолинецького району; Салайчук Анастасія, учениця 8 класу Бутовецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Старокостянтинівського району.

У номінації «Слайдофільм»:

І місце – Школьник Марія, вихованка гуртка «Екожурналісти» Дунаєвецької районної станції юних натуралістів;

ІІ місце – гурток «Юні квітникарі-аранжувальники» Славутського еколого-натуралістичного центру школярів; учнівський колектив 9 класу Поповецької загальноосвітньої школи І-ІІ ст. Старокостянтинівського району;

ІІІ місце – Антонюк Яна, учениця 8 класу Кульчинківської загальноосвітньої школи І-ІІ ст. Красилівського району; Данілков Василь, учень 11-А класу Теофіпольської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №1; Коляда Денис, учень 9 класу Мокрецького навчально-виховного комплексу Ізяславського району.

У номінації «Відеофільм»:

І місце – Богач Ганна, учениця 7-А класу Кам’янець-Подільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 10;

ІІ місце – Черненко В’ячеслав, учень 10 класу Понінківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №1 Полонського району; Гнип Михайло, учень 11 класу Понінківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 1 Полонського району;

ІІІ місце - Самойлюк Анастасія, учениця 9 класу Жуківського навчально-виховного комплексу Славутського району.

За дорученням Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації Грамотою Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді відзначено школярів і юннатів – переможців обласного етапу заходу та їх педагогів – керівників творчих конкурсних робіт.

Обласним оргкомітетом направлено творчі конкурсні роботи переможців обласного етапу в м.Івано-Франківськ, де у березні цього року вони представлятимуть Хмельниччину у фіналі Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста».

 09.02.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької

обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

 

До відома громадян

 

У Хмельницькій області функціонує Центр допомоги учасникам АТО, який знаходиться за адресою:  м. Хмельницький, вул. Свободи, буд. 70, кім. 108, тел. 067-380-50-65,  (0382) 65-90-70, e-mail: centrdop_ato@ukr.net. керівник центру Олександр Білик.

Мета діяльності центру: сприяти консолідації та координації зусиль мобілізованих, учасників бойових дій в зоні АТО, сімей загиблих, їх об'єднань у справі широкого, більш ефективного використання наявних можливостей у забезпеченні захисту їх  економічних, соціальних прав, наданню оздоровчої, юридичної, медичної, психологічної, моральної та матеріальної допомог.

08.02.2016 р.

 

Президент затвердив новий військово-адміністративний поділ України

 

Президент України своїм Указом затвердив новий військово-адміністративний поділ території України. Глава держави увів у дію відповідне рішення РНБО від 27 січня 2016 року.

Військово-адміністративний поділ території України встановлює територіально-географічні межі відповідальності органів військового управління Збройних Сил України за виконання військово-адміністративних функцій у сфері оборони на суші, у повітряному та морському просторі з урахуванням території, яка згідно із законами України та постановами Верховної Ради України визнана тимчасово окупованою.

Необхідність зміни військово-адміністративного поділу території України обумовлена положеннями Воєнної доктрини України, що передбачають механізми реагування на актуальні загрози воєнній безпеці держави, зокрема з боку Російської Федерації, а також структурними змінами у системі управління Збройних Сил України, удосконалення якої відбувається відповідно до Замислу реформування Збройних Сил України та Стратегічного замислу застосування Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів з відсічі збройної агресії проти України, затверджених Президентом України.

Указ Президента визначає та нормативно врегульовує питання розмежування території держави на військово-адміністративні райони в інтересах забезпечення оборони України.

Сухопутна територія України поділяється на чотири військово-сухопутні зони та окремий військово-сухопутний район, які є районом відповідальності оперативних командувань «Північ», «Південь», «Захід» і «Схід».

Повітряний простір України поділяється на три військово-повітряні зони та один окремий військово-повітряний район, які є районом відповідальності повітряних командувань «Захід», «Південь» та «Центр».

Морський простір з урахуванням правового статусу тимчасово окупованих територій внутрішніх морських вод і територіального моря України навколо Кримського півострову та окремого району Донецької області поділяється на «Чорноморську» та «Азовську» військово-морські зони відповідальності Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

08.02.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

 

Підбито підсумки роботи територіальної підсистеми цивільного захисту за 2015 рік та визначено основні завдання на 2016 рік

 

5 лютого у гарнізонному клубі ГУ ДСНС у Хмельницькій області відбулось підбиття підсумків роботи у сфері цивільного захисту в 2015 році та визначення основних завдань на 2016 рік. Участь у заході взяли заступник директора Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України Петро Коротинський, заступник голови обласної державної адміністрації Володимир Кальніченко, начальник ГУ ДСНС області Едуард Братко, начальник управління з питань цивільного захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації Євген Данилюк, а також керівний склад цивільного захисту міст та районів області, начальники обласних спеціалізованих служб цивільного захисту, керівний склад ГУДСНС у Хмельницькій області та управління з питань цивільного захисту населення обласної державної адміністрації.

Розпочав захід Володимир Кальніченко, який відмітив постійну готовність до практичних дій спеціалізованих служб цивільного захисту. Завдяки налагодженій системній профілактичній та попереджувальній роботі, протягом останніх 5-ти років спостерігається тенденція до зменшення кількості надзвичайних ситуацій, загиблих і постраждалих у них. Крім того, Володимир Ілліч визначив пріоритетні завдання на 2016 рік.

Перший заступник начальника ГУДСНС Дмитро Бондар у своїй доповіді зауважив, що протягом року підрозділи оперативно-рятувальної служби здійснили понад 23 тис. виїздів, з яких близько 10 тисяч - за сигналом «ТРИВОГА». Завдяки професійним та злагодженим діям рятувальників за різних обставин врятовано 96 чоловік, 897 будівель та споруд, 71 одиницю автотракторної техніки, попереджено втрати державного і приватного майна на суму понад 30 млн. грн. Крім того, минулого року суттєво оновлено матеріально-технічну базу гарнізону.

У рамках адмінреформи з децентралізації влади за ініціативи ГУДСНС на Хмельниччині одним із перших в державі запроваджено розробку проектів інвестиційних програм в частині створення підрозділів місцевої пожежної охорони на території новостворених об'єднаних територіальних громад.

Заступник директора Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України Петро Коротинський відзначив високий рівень готовності територіальної підсистеми цивільного захисту і злагоджену роботу обласної державної адміністрації та ГУ ДСНС.

У своїх виступах керівники спеціалізованих служб цивільного захисту мали змогу окреслити досягнення та перспективи розвитку.

Продовжив захід начальник Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області Едуард Братко, який нагородив нагрудними знаками «За відвагу в надзвичайній ситуації» п’ятьох вогнеборців, які ліквідовували масштабну пожежу лісу поблизу села Хотень Другий Ізяславського району, що виникла 2 вересня. Серед нагороджених двоє вогнеборців 13 ДПРЧ Головного управління ДСУ з НС в Хмельницькій області  старший лейтенант служби цивільного захисту Денис Мельничук та прапорщик служби цивільного захисту Володимир Кирилюк.

Також від Хмельницької обласної ради та облдержадміністрації почесні грамоти, подяки та цінні подарунки отримали рятувальники, працівники спеціалізованих служб цивільного захисту та районних державних адміністрацій. Серед нагороджених: голова Ізяславської районної державної адміністрації Борис Яцков та головний спеціаліст сектору з питань цивільного захисту населення райдержадміністрації Юрій Савлук.  Сьогодні, 08 лютого, очільнику району було врученого зазначену відзнаку у присутності трудового колективу.

Крім того, рятувальники Хмельниччини отримали від ДСНС 30 комплектів сучасного захисного одягу.

Сьогодні кожен громадянин України знає, що Служба порятунку «101» виконує роботу не лише з гасіння пожеж. Мешканці сіл, райцентрів, міст телефонують до Служби порятунку у разі практично будь-якої надзвичайної ситуації чи події і сподіваються на допомогу. Тому перед підрозділами ДСНС стоїть нелегке завдання й надалі оперативно реагувати на людське горе.

08.02.2016 р.

За матеріалами Головного управління

ДСУ з НС в Хмельницькій області 

 

Підвищення кваліфікації бібліотечних працівників району

 

04 лютого в Центральній районній бібліотеці було організовано та проведено методичний день на тему «Національно-патріотичне виховання в бібліотеках».

На методичний день запрошено бібліотечних працівників району. Відкрила методичний день провідний методист Хом’як Т.А. із доповіддю «Національно-патріотичне виховання у сучасних умовах, як засіб формування громадянської позиції громадян», в якій націлила бібліотечних працівників на розуміння, особливо в теперішній час, важливість місії і значення діяльності бібліотек у вихованні справжніх патріотів своєї держави.

Бібліограф центральної районної бібліотеки Каваценко І.Є надала консультацію на тему «Краєзнавство – як дієвий засіб патріотичного виховання». У своєму виступі розкрила, яку увагу бібліотекарю необхідно приділяти популяризації історико-краєзнавчої літератури та ознайомила із краєзнавчим календарем на 2016 рік. Провідний бібліотекар Кузьмук Г.С. надала сільським бібліотекарям змістовну консультацію на тему «Патріотичне виховання дітей та підлітків: виклики часу та завдання бібліотек», у ході якої розповіла про важливість формування у дітей першооснов національної свідомості, надала методичні поради щодо орієнтованої тематики заходів та форм їх проведення.

Підсумовуючи роботу методичного дня, провідний методист сказала, що в сучасних умовах роль бібліотеки в патріотичному вихованню людей дуже важлива. Бібліотекар, як і вчитель, не лише вчить, а й виховує. 

05.02.2016 р.

За матеріалами центральної районної бібліотеки

 

Арсеній Яценюк: Перше підвищення заробітних плат і соціальних стандартів відбудеться вже в травні

 

«Як і в минулому році, коли ми підвищили заробітні платні і пенсії на 13 і 19% відповідно, ми це зробимо в цьому році. Перше підвищення заробітних плат і соціальних стандартів відбудеться вже в травні», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у п’ятницю, 5 лютого, під час «Години запитань до Уряду» в Парламенті.

Арсеній Яценюк нагадав, що 4 лютого Кабінетом Міністрів України було проведено позачергове засідання, під час якого члени Уряду, «які були призначені Парламентом і працюють у, м’яко кажучи, непростих  умовах протягом останніх 14 місяців», чітко заявили: «Ми всі прийшли однією командою. І ми будемо працювати далі однією командою. І якщо буде прийнято рішення про те, що ця команда повинна бути змінена, ми підемо всі разом. Але ми будемо боротися до останнього».

За останні два роки, наголосив він, «Україна не допустила дефолту і списала борги»: «За останні два роки Україна піднялася двічі в рейтингу Doing Business. Ми будемо боротися за те, щоб іноземні інвестиції в Україну повернулися, як це вже почало відбуватися минулого року. Незважаючи на те, що Україна втратила п’яту частину своєї економіки, внаслідок російської військової агресії втратила Крим, частину Донецька і Луганська, ми вперше в четвертому кварталі минулого року отримали економічне зростання».

«Ми будемо боротися за цінову стабільність в країні. І саме тому ми визначили, що рівень інфляції в поточному році повинен бути не вище 12%», - наголосив Глава Уряду.

Уряд буде боротися за те, щоби далі виплачувалися заробітні платні, пенсії та соціальні пільги,  так само, як вони виплачувалися останні 24 місяці.

Він також наголосив не необхідності, «щоби бізнес, який отримав сьогодні послаблення завдяки нашій з вами спільній позиції по зменшенню вдвічі основного податку на бізнес - податку на заробітну плату, - отримав додатковий фінансовий ресурс, а з іншого боку - детінізував бізнес і збільшив заробітні платні для українських громадян.

«Ми будемо боротися за те, щоб українська банківська система стала стабільною, щоб українські банки нарешті почали кредитувати українську економіку дешевою і довгою гривнею. Тому що саме це необхідно, щоби українська економіка отримала додатковий ресурс», - підкреслив Арсеній Яценюк.

Глава Уряду звернувся до народних депутатів: «Ми будемо спільно з вами боротися за те, щоби ті зобов’язання, які ми взяли з вами перед нашими іноземними партнерами, були виконані. Україна далі повинна рухатися шляхом складних, але правильних реформ, які нами підписані з Міжнародним валютним фондом, Світовим банком, всіма ключовими міжнародними фінансовими організаціями, які сьогодні кредитують українську економіку».

Він також наголосив, що Уряд вдвічі підвищив рівень грошового забезпечення для українського війська.

«Ми будемо боротися за країну. Не хочете боротися – тікайте з поля бою. А ми будемо робити свою роботу», - наголосив Арсеній Яценюк.

05.02.2016 р.

 

За матеріалами з сайту «Урядовий портал» http://www.kmu.gov.ua/

 

Проведено попередній конкурсний відбір інвестиційних проектів Хмельниччини

 

4 лютого вдруге відбулося засідання комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм, що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.

У засіданні взяли участь перший заступник голови обласної державної адміністрації Василь Процюк, заступник голови обласної державної адміністрації Володимир Кальніченко, голова обласної ради Михайло Загородний, начальник управління регіонального розвитку та будівництва облдержадміністрації Віра Бригадир та члени комісії.

Присутніми обговорено попередній перелік інвестиційних проектів, які будуть надані на розгляд Міжвідомчої комісії з оцінки відповідності інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, створеної при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.

До вищезазначеного переліку увійшло 32 об’єкти, серед яких члени комісії визнали, зокрема:

1.  Музичне училище в комплексі з музичною школою у м.Хмельницький.

2.  Адмінбудинок у смт. Ямпіль Білогірського району.

3.  Хірургічний комплекс Волочиської центральної районної лікарні.

4.  Лікувальний корпус та харчоблок у м.Городок.

5.  Поліклініка Ізяславської центральної районної лікарні.

6.  Нежитлова будівля під амбулаторію загальної практики сімейної медицини у с.Новоселиця Полонського району.

7.  Теофіпольська амбулаторія загальної практики сімейної медицини.

8.  Легкоатлетичне ядро на спортивному комплексі «Поділля» ДЮСШ № 1 у м.Хмельницький.

9.  Створення підрозділу місцевої пожежної охорони для забезпечення доступності послуг у сфері надання пожежної допомоги на території сільських населених пунктів новостворених Китайгородської, Колибаївської, Понінківської, Лісовогринівецької та Розсошанської об’єднаних територіальних громад.

10. Створення умов для належного функціонування комунального підприємства “Шляхрембуд” у Віньковецькому районі, як однієї із форм співробітництва територіальних громад та ряд інших проектів.

Остаточний перелік програм та проектів регіонального розвитку буде затверджений на наступному засіданні.

05.02.2016 р.

 

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької

обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Відбулося засідання Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності,

демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї

 

5 лютого заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко провів засідання Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку,  запобігання насильству в сім’ї, під час якого винесено на розгляд функціонування шести нововиявлених районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засідання були запрошені члени сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, пов’язаних із низьким виховним потенціалом батьків, зловживанням ними алкоголю,  проблемами малозабезпеченості тощо.

У ході засідання Координаційної ради із членами зазначених родин було визначено напрями подальшої роботи, сплановані спільні із членами родин заходи  подолання складних життєвих обставин.

За результатами Координаційної ради прийнято рішення про взяття шести сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах, під соціальний супровід Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

05.02.2016 р.

За матеріалами Ізяславського районного центру

соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

 

  

Відбулося засідання  форуму в рамках спільного  Проекту ЄС/ПРООН

«Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ»

 

5 лютого в залі районної ради відбулося засідання  форуму в рамках спільного Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ», в якому взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук, заступник голови районної ради Михайло Борисюк, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Наталія Кирилюк, головний лікар центру ПМСД Сергій Літвінчук, окремі сільські голови та голови громадських організацій сіл району.

Провів засідання представник Хмельницького ресурсного центру, координатор Проекту в нашому районі Ігор Клепач.

Учасники зустрічі обговорили інформацію Кунівського сільського голови Ярослава Качура щодо реалізації мікропроекту громадської організації «Наш Кунів» Кунівської сільської ради - капітального ремонту школи, а саме заміни вікон. Заслухавши та обговоривши інформацію, учасники форуму вирішили затвердити до впровадження мікропроект Кунівської громади, забезпечивши бюджетне співфінансування. Загальна вартість мікропроекту складає 293843,00 грн., в тому числі: ПРООН – 123950,00 грн., громадська організація – 14693,00 грн., бюджетні кошти – 145200,00 грн., приватний сектор – 10000,00 грн.

Окрім того, після завершення офіційної частини форуму керівники району разом з координатором проекту вручили сертифікати керівникам громадських організацій сіл Нове Село та Плужне, які в рамках третьої фази Проекту реалізовували заходи з енергозбереження у фельдшерському пункті с.Свириди  та вуличного освітлення у с.Плужне.

05.02.2016 р.

О.Драйна

 

Питання щодо пільгового перевезення громадян району на щоденному контролі райдержадміністрації

 

Питання перевезення пільгових категорій громадян та компенсація за це перевезення є однією із найпроблемніших питань сьогодення.

04 лютого перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук провів робочу нараду за участю керівництва районної та міської рад, управління соціального захисту населення, управління фінансів, відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації.

Відкриваючи засідання, Павло Павлович поінформував присутніх про результати обласної тематичної наради, а також про те, що безкоштовне або пільгове перевезення пільгових категорій пасажирів здійснюється на підставі нормативних-правових документів, зокрема законів України та постанов Кабінету Міністрів України. Проте на поточний рік субвенції та дотації з боку держави наразі не передбачені.

Тому дана зустріч спрямована на врегулювання ситуації в районі та пошуку варіантів вирішення проблеми з метою зняття соціальної напруги в суспільстві.

Станом на сьогоднішній день в районі проживають 14834 людей, які відносяться до пільгових категорій населення, у тому числі 4596 чол. в місті Ізяслав. Орієнтовна потреба коштів становить 50 тис.грн. на місяць.

Після тривалого  обговорення усіма присутніми було запропоновано кілька раціональних варіантів вирішення порушеного питання, проте всі вони потребують певного обсягу коштів. Тому учасниками засідання вирішено повторно звернутись до органів місцевого самоврядування із клопотанням про виділення коштів із місцевого бюджету для співфінансування районної програми «Турбота» в частині пільгового перевезення. Для міського та сільських голів пропонується приймати відповідні рішення із урахуванням кількості пільговиків, які зареєстровані та проживають на території сільської (міської) ради.

Підсумовуючи  нараду, Павло Ковальчук зазначив, що справжнім вирішенням даної проблеми має стати компроміс між спроможністю місцевих органів влади забезпечити соціальні гарантії пільгових категорій населення та забезпечення умов сталого фінансування автоперевізників в районі, взаємна терпимість та повага.

05.02.2016 р.

 

 

2016 - Рік англійської мови в Україні

 

Онлайн тестування «Macmillan English Test» для учнів 10-11 класів загальноосвітніх закладів освіти

 

Видавництво «Макміллан Паблішерз Лімітед» (Велика Британія) розробило онлайн-тестування з англійської мови для учнів 10-11 класів загальноосвітніх шкіл України з метою перевірки рівня володіння англійською мовою відповідно до Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти (рівень В1) та підготовки до ДПА з англійської мови. Зважаючи на те, що 2016 рік оголошено Роком англійської мови в Україні відповідно до Указу Президента України № 641/2015 «Про оголошення 2016 року роком англійської мови в Україні»  та запрошує взяти участь  у безкоштовному онлайн-тестуванні з англійської мови у період з 16 лютого по 16 березня 2016 року. Тестування проводиться в усіх регіонах України. Для участі у тестуванні потрібно зареєструватися на сайті  www.macmillanukraine.com  у розділі «Тестування».

Для вчителів планується проведення вебінару «Техніка проведення онлайн-тестування видавництва Макміллан». Під час вебінару Ви дізнаєтесь як необхідно зареєструватись вчителю та учневі для проходження тесту, з чого складається тест та де Ви зможете побачити результати.  Участь у вебінарі безкоштовна. Вебінар відбудеться 9 лютого о 16:00 год. Учасники отримують електронні сертифікати.

04.02.2016 р.

В.Кучерук за матеріалами з сайту  www.macmillanukraine.com 

 

4 лютого – Всесвітній день боротьби проти раку

 

Онкологічні захворювання, їх діагностика, лікування – залишаються пріоритетом медичної галузі. Це пояснюється тим, що рівень онкологічної захворюваності та смертності досить високі, щороку в області вперше діагноз раку встановлюється близько 5 тисячам хворих, помирає з приводу онкологічної патології на Хмельниччині близько 2,5 тисяч жителів. Злоякісні новоутворення посідають друге місце в структурі загальної смертності населення, після серцево-судинних захворювань.

Хвороба уражає найчастіше людей старших 60 років, але в останні роки зростає частка людей молодого віку, які захворіли на рак. Всього на  диспансерному обліку в області перебуває більше 29 тисяч  онкологічних хворих.

Рівень онкологічної захворюваності досить високий, має тенденцію до щорічного зростання та складає більше 370 осіб на 100 тисяч населення. Як правило, реєструється щорічне зростання онкологічної захворюваності в межах 1%. Але за останній рік (тобто в 2015 році) онкологічна захворюваність в області зросла майже на 5% в порівнянні з 2014 роком.

Найчастіше серед чоловічого населення діагностується рак легень, шкіри, передміхурової залози (простати), шлунку, кишківника, сечового міхура, нирок та підшлункової залози.

Серед жінок, хворих на рак, найбільша частка (близько 19-20%) це хворі на рак грудної залози, ще приблизно до 20% – хворі на злоякісні новоутворення жіночих статевих органів. Досить часто у жінок встановлюється діагноз раку шкіри, шлунка, кишківника.

Переважна більшість онкологічних хворих отримує необхідне спеціальне лікування в обласному онкологічному диспансері. В 2015 році в диспансері проліковано більше 8,5 тисяч онкологічних хворих, проведено більше 3 тисяч складних операцій стаціонарно та більше 4 тисяч так званих «малих» операцій амбулаторно.

Лікування злоякісних новоутворень або раку – складне та довготривале, часто оперативне втручання поєднується з хіміотерапією, променевим лікуванням, імуно- та гормонотерапією.

Для кожної окремої локалізації раку, в залежності від стадії захворювання, розроблені так звані «стандарти» лікування. Результативність лікування та витрати на лікування залежать від своєчасної діагностики захворювання. Рак – виліковний на ранніх стадії хвороби у більш як 90% випадків.

І саме тому, щорічно, за рекомендацією  Міжнародного союзу по боротьбі з онкологічними захворюваннями, 4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби проти раку. Мета даного заходу – підвищення обізнаності про рак, як про одне із найскладніших захворювань сучасної цивилізації, привернути увагу до запобігання, виявлення та лікування цього захворювання та про завдання, що стоять перед світом в боротьбі з раком, закликати небайдужих політиків і   організації, які входять до Міжнародного союзу по боротьбі з онкологічними захворюваннями  відноситися до раку, не лише як до медичного а і до одного з політичних пріоритетів.

Відзначення Всесвітнього дня боротьби з онкологічними захворюваннями – це консолідація зусиль в боротьбі проти небезпечної хвороби – раку.

Згідно з оцінками спеціалістів ВООЗ, більш 40% всіх випадків раку можливо попередити. Спостерігається невпинне зростання факторів ризику виникнення онкологічних захворювань – забруднення навколишнього середовища, постаріння населення, збільшення споживання в їжу продуктів з високим вмістом тваринних жирів, цукру, солі, а також тютюнокуріння, зловживання алкоголем на фоні зменшення споживання овочів та фруктів, малорухомого способу життя.

04.02.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької

обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

На Хмельницькій АЕС оголошено про проведення ХХІ регіонального конкурсу дитячої творчості

«Атомна енергетика і ми»

 

 

Цього року Хмельницька АЕС проводить ХХІ регіональний конкурс дитячої творчості «Атомна енергетика і ми» за напрямками: науковий реферат, літературний твір, а також художня творчість.  

До участі в цьому регіональному конкурсі запрошується учнівська творча молодь.

Наймасовішим та найяскравішим є конкурс художньої творчості, котрий проходить у жанрах графіки, живопису, декоративно-ужиткового мистецтва, а також комп’ютерної анімації (у форматі MPEG4, MP3 або AVI). Цьогорічна тема конкурсу - «Хмельницька АЕС: запрошуємо в майбутнє».

Для учасників наукового конкурсу «Майбутнє атомної енергетики» працівники інформцентру ВП ХАЕС щорічно організовують факультативні заняття “Вступ в атомну енергетику”, запрошуючи на лекції фахівців атомної станції.

Літературний конкурс «Хмельницька АЕС – сьогодення та перспективи» проходить у жанрах прози та поезії.

Учасникам необхідно подати свої роботи до 1 квітня 2016 р. за адресою: м.Нетішин, ВП ХАЕС (інформаційний центр), вул. Енергетиків, 20, Хмельницька обл., 30100. Переможці будуть нагороджені цінними призами та грамотами, а їх твори надруковані в газеті „Перспектива”.

Більш детальна інформація про тематику та умови конкурсу розміщена на сайті ВП ХАЕС www.xaec.org.ua.

04.02.2016 р.

За матеріалами інформаційного центру ХАЕС

 

Кабінет Міністрів України опублікував текст поданого до Верховної Ради України звіту

про хід і результати виконання Програми діяльності КМУ у 2015 році

 

Кабінет Міністрів України опублікував текст поданого до Верховної Ради України звіту про хід і результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України у 2015 році, схвалений розпорядженням Уряду від 1 лютого 2016 р. № 57-р

Документи:

ЗВІТ ПРО ХІД І РЕЗУЛЬТАТИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ ДІЯЛЬНОСТІ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПЕРЕЛІК ЗАКОНОПРОЕКТІВ, ЯКІ ЗНАХОДЯТЬСЯ НА РОЗГЛЯДІ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Інформація щодо виконання Програми діяльності Уряду та Стратегії сталого розвитку "Україна - 2020"

03.02.2016 р.

За матеріалами з сайту «Урядовий портал» http://www.kmu.gov.ua/

 

 

Відбувся семінар керівників органів місцевого самоврядування

 

 

03 лютого в залі засідань районної ради відбувся семінар керівників органів місцевого самоврядування району.

Перед учасниками семінару виступили: начальник фінансового управління районної державної адміністрації Сергій Журавель, начальник Ізяславського районного сектору управління Державної міграційної служби України у Хмельницькій області Тамара Камінська та інші.

У роботі семінару також взяли участь перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук та заступник голови районної ради Михайло Борисюк.

У ході семінару працівниками виконавчого апарату районної ради  було проведено практичні заняття щодо порядку та механізму оновлення інформації сільських рад на відповідних сторінках органів місцевого самоврядування на сайті Ізяславської районної ради.

03.02.2016 р.

За матеріалами Ізяславської районної ради

 

Учасники АТО та члени їх родин не залишаються поза увагою

 

01 лютого відбулося щотижневе засідання координаційної групи по питаннях призову, мобілізації та підтримки сімей військовослужбовців.

Засідання розпочалось із формування нового складу координаційної групи, а також обрання очільника цієї групи та його заступника.

За підсумками проведеної роботи до складу координаційної групи увійшли депутати та представники міської, районної рад, керівництво райдержадміністрації та окремих її структурних підрозділів, представники громадських, волонтерських, благодійних організацій району, духовенство.

Очолювати новий склад групи довірили  знову заступнику голови райдержадміністрації Володимиру Левченку, а його заступником обрано Лесю Божко.

По завершенню організаційних моментів присутніми новообраними членами координаційної групи було здійснено обмін інформацією по мобілізаційних питаннях. Обговорено проблемні питання учасників АТО та членів їх сімей, а також шляхи їх вирішення.  

Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук прозвітувала про освоєння коштів від продажу демонтованого в місті Ізяслав пам’ятника Леніну. Згідно інформації очільника міської ради 11 тис.грн. було використано на харчування дітей учасників АТО у навчально-виховних закладах, а решта коштів – виплачено одноразову грошову допомогу учасникам АТО Ізяславщини.

Представник благодійної організації «Фонд Заславщини» Володимир Зуєв поінформував присутніх про чергову відправку благодійної допомоги військовослужбовцям-землякам в зону АТО, яка планується у третій декаді лютого поточного року. Крім того озвучив список потрібних речей та продуктів харчування для наших бійців, зокрема теплі речі (рукавиці, носки), продукти харчування, а також інструменти для ремонту автомобілів. Виступаючий закликав усіх присутніх приєднатись до благодійної справи та при можливості залучити інших організацій, товариств району.

Також було обговорено ряд інших питань.

За результатами засідання дано окремі доручення координаційної групи по питаннях призову, мобілізації та підтримки сімей військовослужбовців.

02.02.2016 р.

За матеріалами координаційної групи по питаннях

призову, мобілізації та підтримки сімей військовослужбовців

 

Про індексацію нормативної грошової оцінки земель

 

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру на виконання пункту 289.3 статті 289 Податкового кодексу України повідомляє.

За інформацією Державної служби статистики України, індекс споживчих цін за 2015 рік становив 143,3%.

Враховуючи це, коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, розрахований відповідно до пункту 289.2 статті Податкового кодексу України, станом на 1 січня 2016 року становить 1,433.

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель. Коефіцієнти індексації нормативної грошової оцінки земель становлять:

1996 рік - 1,703,

1997 рік - 1,059,

1998 рік - 1,006,

1999 рік - 1,127,

2000 рік - 1,182,

2001 рік - 1,02,

2005 рік - 1,035,

2007 рік - 1,028,

2008 рік - 1,152,

2009 рік - 1,059,

2010 рік - 1,0,

2011 рік - 1,0,

2012 рік - 1,0,

2013 рік - 1,0,

2014 рік - 1,249,

2015 рік - 1,433.

Нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003,2004 та 2006 роки не індексувалася.

Разом з тим, відповідно до пункту 6 підрозділу 6 Перехідних положень Податкового кодексу України (в редакції Закону України від 24.12.2015 № 909 - VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році») встановлено, що індекс споживчих цін за 2015 рік, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів), застосовується із значенням 120 відсотків. Враховуючи викладене, значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів) за  2015 рік становить 1,2.

02.02.2016 р.

За матеріалами управління інформаційної діяльності

та комунікацій облдержадміністрації

 

Правова освіта учнівської молоді

 

Проблема зростання випадків злочинності серед неповнолітніх постійно привертає особливу увагу суспільства. У наш час підлітки – одна з найбільш кримінально уражених верств населення. Дитина є не тільки найлегшою жертвою з точки зору злочинця, але це ще й особа, яка недостатньо обізнана щодо власної кримінально-правової відповідальності у разі скоєння нею злочину чи правопорушення.

Дрібні крадіжки, почасті випадки хуліганства, особливо якщо вони скоєні підлітком у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, стають для дитини не тільки розвагою чи джерелом прибутку, але і першим щаблем на шляху до скоєння нею тяжкого злочину, криміналу, можливо – до тюремного ув’язнення та скаліченого життя. Люди, котрі стали на шлях вчинення злочинів у юному віці, важко піддаються виправленню і є першоджерелом для дорослої злочинності. Тому між злочинністю дорослих та злочинністю неповнолітніх існує тісний, безперервний зв'язок. Кримінально небезпечне життя людини завжди йде корінням у той час, коли молода особа тільки формується, виробляється власна життєва орієнтація, коли актуальними є проблеми виховання, становлення особистості з точки зору спрямованості поведінки.

Саме тому одним з першочергових завдань для батьків, педагогів та представників правоохоронних органів є профілактика дитячих та підліткових правопорушень. Кожна людина, яка живе у цивілізованій країні, може захистити свої права. Але для того, щоб користуватись правами та свободами, вміти їх захистити – треба їх, принаймні, знати. Ми повинні розуміти – тільки спільними зусиллями громади можливо виховувати дитину як законослухняну особистість, гідного громадянина нашої держави. Просвітницька діяльність щодо питань дотримання норм законодавства дозволяє дорослим у зрозумілій для підлітка формі пояснити інтереси суспільства, які потребують захисту, а з іншого боку – захистити інтереси молодого покоління, важливість яких для майбутнього нації не викликає сумнівів. Адже профілактика злочинності – це своєрідний, найбільш гуманний спосіб боротьби зі злочинністю, засіб підтримання належного рівня правопорядку в нашому суспільстві, забезпечення прав і законних інтересів громадян.

Інтеграція України в міжнародну спільноту неможлива без повного приведення національного законодавства, що стосується кримінальної відповідальності неповнолітніх, у відповідність до загальновизнаних міжнародних стандартів, які закріплені в багатьох міжнародно-правових актах, наприклад: Конвенція про права дитини; Керівні принципи ООН для попередження злочинності серед неповнолітніх (Ер-Ріядські керівні принципи); Правила ООН, які стосуються захисту неповнолітніх, у тому числі і позбавлених волі.

Саме вивченню прав, свобод, правил морально-етичного співіснування громадян в Україні і був присвячений тиждень морально-етичного виховання, який нещодавно проходив  в Ізяславській ЗОШ І-ІІ ступенів № 4 ім. В. Кобернюка. З метою пошуку ефективних шляхів та методів виявлення позитивного досвіду профілактичної роботи, психологічною службою та педагогами закладу проводились різноманітні заходи, у яких охоче приймали участь діти та батьки. Зокрема дуже зацікавило дітей тренінгові заняття, яке провели психолог закладу Наталія Батюк та провідний спеціаліст Ізяславського районного управління юстиції Вадим Левченко. Діти охоче працювали над цікавими завданнями, активно обговорювали основні засади, що їх повинні дотримуватись свідомі законослухняні громадяни України. Головним висновком, який зробили діти після плідної співпраці з дорослими, стало переконання кожного з них: патріотом своєї держави може бути тільки та людина, яка поважає закони України, працює на її процвітання та єдність. Любити Україну – це дбати про благо і правову захищеність кожного її громадянина.

01.02.2016 р.

За матеріалами  Ізяславської ЗОШ І-ІІ ступенів № 4 ім. В. Кобернюка  

 

 

Мінрегіон запропонував обговорити законопроект щодо засад та порядку вирішення питань адмінтерустрою

 

Триває законотворчий процес реалізації Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

Робочою групою при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України підготовлено проект Закону України «Про засади та порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою України». Цей документ визначатиме на яких засадах ґрунтується адміністративно-територіальний устрій України,  систему адміністративно-територіальних одиниць, категорії та типи населених пунктів, інших територіальних утворень, повноваження органів державної влади та органів місцевого самоврядування з питань адміністративно-територіального устрою, порядок утворення, ліквідації, встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних одиниць та населених пунктів.

Першу робочу версію проекту закону Міністерство вже направило центральним органам виконавчої влади,  державним адміністраціям, обласним радам, асоціаціям органів місцевого самоврядування, експертам та членам Цільової команди реформ Мінрегіону з питань децентралізації, місцевого самоврядування та регіональної політики для висловлення зауважень і пропозицій щодо цього законопроекту.

За словами першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслава Негоди, Міністерство зацікавлене провести всебічне обговорення законопроекту і ретельно розгляне кожну пропозицію, що надійде до нього.

«Тема адміністративно-територіального устрою завжди була дратівливою у сприйнятті, особливо політиками, що стало причиною відхилення відповідних нормативних актів. А відсутність законодавчого врегулювання призводило до того, що з року в рік тільки ускладнювалася ситуація із формуванням оптимальної системи організації місцевої влади. На цей раз Мінрегіон орієнтується на позитивний результат і сподівається досягти його шляхом об’єднання зусиль усіх зацікавлених сторін у розв’язанні зазначеної проблеми і, як наслідок, отримати цілісний документ, щоб внести його на розгляд Уряду, а відтак – парламенту. Крім того, слід врахувати, що чинне законодавство, яке визначає порядок вирішення питань адмінтерустрою, датується початком 80-х років минулого століття і багато його норм не відповідають чинній Конституції України», - пояснив В’ячеслав Негода.

Ознайомитися з проектом Закону України «Про засади та порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою України» можна ТУТ.

 

Довідка

На сьогоднішній день в Україні діє Указ Президії Верховної Ради Української РСР від 12 березня 1981 року № 1654-Х «Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою Української РСР»(Відомості Верховної Ради УРСР, 1981 р., № 12, ст. 179; із змінами, внесеними згідно із Законом № 4865-VI (ВВР, 2013, № 17, ст.150).

01.02.2016 р.

За матеріалами з сайту «Урядовий портал» http://www.kmu.gov.ua/

 

 

 

 

 

 

Офіційні
державні ресурси


 


 

______________________

____________________

Погода в Ізяславі

_______________________________________________________________________________________
© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2015
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації