на головну

Новини Історія району Краєзнавчий музей Фотогалерея

 

Районна державна адміністрація

Керівники
Графік прийому
Публічна інформація
Адмінпослуги
Звернення громадян
Телефонний довідник
Офіційна інформація
Бюджет
Державні закупівлі
Агросектор
Регуляторна політика
ЦНАП
Підприємництво
Запобігання корупції
Енергозабезпечення
Культура
Освіта
Медицина
Соціальний захист
Сімя і діти
Відділення поліції
Податкова інспекція
Громадська рада
Вакансії
Голодомор 1932-33
ПЕРЕМОГА 70
Спостережна комісія

Цивільний захист

Розвиток громадянського суспільства

Акція
«За чисте довкілля»

Захист
суспільної
 моралі

 

 

    

НОВИНИ
 

Новини обласної державної адміністрації

Архів новин
(1-12/2014)
(1-12/2013)
(1-12/2012)
(1-12/2011)
(1-12/2010)
(1-12/2009)
(1-12/2008)

Заходи,

які заплановано провести в Ізяславському районі

з 30 листопада до 06 грудня 2015 року 

 
 

 

 

Листопад

Пн

Вт

Ср

Чт

Пт

Сб

Нд

 

 

 

 

 

 

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 

 

 

 

 

 

Жовтень

Грудень

 

 

 

ВСЕ ПРО СУБСИДІЇ

 

 

 

   
 
 
 
 

 

 

 

 

 

ІЗ МИСТЕЦТВОМ ПО ЖИТТЮ.

Успіхи та досягнення Ізяславської дитячої школи мистецтв

 

Любити мистецтво свого народу є загальносвітовим явищем для кожної людини в кожній країні. Культура українського народу є однією з найрізноманітніших у світі та збереження мистецьких традицій є честю кожного громадянина нашої держави. Викладачі та учні Ізяславської дитячої школи мистецтв із великою любов’ю і відповідальністю ставляться до цієї місії, і хто ж, як не наші діти та їх наставники будуть берегти й примножувати здобутки наших поколінь, світогляд наших предків, представляти мистецьку творчість нашого рідного краю у всьому світі, щоб Україну знали і пам’ятали, як культурно-розвинуту країну.

З початку навчального року колектив та учні школи брали активну участь у різноманітних концертах, фестивалях та конкурсах. Зразковий дитячий ансамбль народного танцю «БАРВОГРАЙ» (керівник Зоряна Кузема) здобув 1-ше та 2-ге місця на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі народної хореографії ім.В.Глушенкова. У  конкурсі брали участь представники шести областей України. Зразковий ансамбль бального танцю «ПЛЕЯДА» (керівник Руслан Кузема) та Зразковий ансамбль сучасного танцю «ОКСАМИТ» (керівники Руслан та Зоряна Куземи) на Всеукраїнських змаганнях сучасних танців «ЗІРКИ ПОДІЛЛЯ – 2015» здобули чотири перших місця! У всіх номінаціях! У конкурсі брали участь представники семи областей України. Викладач академічного сольного співу Марія Юзик та концертмейстер Наталія Галімська здобули друге місце в обласному конкурсі творчої майстерності викладачів-вокалістів. Зведений хор нашої школи (керівник Оксана Станійчук, концертмейстер Надія Носковська) на обласному фестивалі хорового мистецтва «СПІВАЄ ЮНІСТЬ УКРАЇНИ» здобув 2-ге місце, а також на обласному фестивалі-конкурсі вокально-хорового мистецтва ім. В.Ярецького «ПОДІЛЬСЬКА ЛІРА» також зайняв 2-ге місце. На вищевказаному конкурсі здобула перемогу та 1-ше місце учениця 8-го класу Загородня Анастасія (викладач Марія Юзик, концертмейстер Наталія Галімська), і четверте місце отримав вокальний ансамбль «КОНТРАСТ» (керівник Оксана Станійчук, концертмейстер Вікторія Кушнір).

Ось такі наші досягнення. Колектив та учні Ізяславської дитячої школи мистецтв мають тверде бажання і надалі працювати за для збереження та збагачення мистецької та культурної спадщини нашого народу.  

30.11.2015 р.

М.Коваль

 

 

Ізяславщина вшанувала пам'ять жертв Голодомору

 

Багато трагедій пережив український народ, але страшнішого лиха, як Голодомор 1932 - 1933 років, історія не знає. Голодомор – одна із найстрашніших катастроф в історії людства. За своїм вражаючим масштабом Голодомор можна порівняти тільки із втратами нашого народу від Другої світової війни.

Сьогодні голодомор - не історична давнина, а глибока духовна рана, яка нестерпним болем пронизує пам’ять і його очевидців, і сучасне покоління. Пам'ять про вселенську трагедію українського народу завжди буде єднати усі покоління.

28 листопада на меморіалі пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій в місті Ізяслав відбувся меморіальний захід із вшанування пам’яті  загублених голодом життів наших земляків. До присутніх на заході звернулись: заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, керуючий справами районної ради  Леся Божко, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук.

Вони наголосили, що нині на всіх громадянах незалежної України лежить величезна відповідальність перед полеглими нашими співвітчизниками - зберегти пам’ять про жертви Голодомору та винести належні уроки з трагічних подій історії, щоб не допустити їх у майбутньому.

Сьогодні ми маємо чітко усвідомити і закарбувати у власній пам’яті, що  Голодом вбивали нашу свободу. Проте підкорені голодом у далекому 1933-му – ми непереможні сьогодні.  

Комуністичний режим намагався не тільки приховати правду про Голодомор в Україні, але й назавжди знищити крихти пам’яті про цей злочин. Небезпечним було не тільки писати про це в пресі, листах до партійних «вождів» або ж родичів за кордон, але навіть згадувати в приватних щоденниках. Будь-який необережний запис міг зруйнувати життя, вилитися в десятиліття таборів ҐУЛАҐу. Однак, попри всі небезпеки, у найважчі часи знаходилися люди, що, відчуваючи свою відповідальність перед наступними поколіннями, не могли мовчати, намагалися розповісти правду.

Разом із жертвами голодоморів в Україні  цього року  згадали Людей правди – тих, хто не боявся говорити та писати про Голодомор навіть у часи, коли це могло коштувати життя.

Старшокласники Ізяславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 розповіли присутнім на меморіальному заході про окремих людей, кого сьогодні ми називаємо ЛЮДЬМИ ПРАВДИ. Люди правди – особливе вшанування пам’яті людей, які, ризикуючи кар’єрою, свободою і навіть життям, зробили все, щоб зберегти та поширити відомості про Голодомор.

Хвилиною мовчання було вшановано пам'ять тих, хто  безневинно був замучений голодною смертю під час голодоморів, всіх тих, чиї імена сьогодні відомі і не відомі.

Свої молитви за жертвами  голоду піднесли благочинний Ізяславського округу Шепетівської єпархії Української Православної Церкви митрофорний протоієрей о. Федір Пилипчук, настоятель костелу Св.Йосипа Римо-католицької церкви о. Едуард Пюро , благочинний Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський патріархат митрофорний протоієрей о. Володимир Ковальчук.

У знак пам’яті за загиблими присутні запалили свічки пам’яті та лампадки,  які разом із квітами, композиціями із житніх колосів поклали до меморіалу  пам’яті жертв голодоморів. У церемонії покладання взяли участь: голова районної державної адміністрації Борис Яцков, керуючий справами районної ради Леся Божко, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, представники духовенства, делегації  трудових колективів міста, учнівська молодь, жителі міста.

Також  було запропоновано вшанувати жертв голодоморів скуштувавши шматочок  хліба, який роздали присутнім діти.

З метою забезпечення належного вшанування постраждалих від голодоморів України у населених пунктах  району було проведено відповідні меморіальні заходи, а у вікнах багатьох  жителів району  було запалено свічки пам’яті.

Ми не маємо права знехтувати уроками минулого!

ФОТОКОЛАЖ

30.11.2015 р.

В.Кучерук

Нас усіх об’єднує одне: безмежний патріотизм і велике бажання допомогти нашій армії

 

Приємно відзначити, що патріотизм і прагнення допомогти українським військовим не зменшує обертів. Допоки тривають військові дії на Донбасі, підтримка вояків та їхніх сімей залишаються першочерговим обов’язком для ізяславчан. Умови хлопців на війні залишаються жахливими, а бійцям немає від кого більше чекати допомоги, як від своїх рідних та земляків.

Цими днями відбувся черговий етап збору гуманітарної допомоги нашим бійцям, які відстоюють незалежність та суверенітет України, перебуваючи в зоні проведення АТО.

На цей раз до збору гуманітарної допомоги долучилася і громада Ліщанської сільської ради.

За ініціативою сільського голови, а також батька учасника АТО, який на даний час перебуває на передовій,  Володимира Лаврука в сільському будинку культури громада сільської ради збирала благодійну допомогу для наших захисників.

Активну участь у зборі продуктів харчування для учасників бойових дій взяла й дітвора. Дитинство і війна поняття не сумісні, але діти неоголошеної війни швидко подорослішали і, надихаючись прикладом старших, стали до «станка» допомоги нашим солдатам. І це не «з-під палки». Про їхні дитячі маленькі подвиги не пишуть статті у багатотиражних газетах і не знімають сюжети центральні канали. А вони нарівні із дорослими плетуть маскувальні сітки, печуть бійцям АТО пиріжки, в’яжуть шкарпетки, збирають гроші й роблять обереги, щоб там, на передовій, підтримати наших солдат і ще раз нагадати «Хлопці, тримайтеся, ви не самі, ми з вами». Юні волонтери роблять маленькі дива, які щодня рятують життя наших захисників на Сході України.

Для наших солдат важлива будь-яка підтримка, особливо дітей, адже саме заради їхнього щасливого майбутнього і взяли наші бойові хлопці в руки зброю.

Громадою Ліщанської сільської ради зібрано продукти харчування: картопля, морква, цукор, крупи, консервація, тощо. Скільки всього необхідного зібрали для воїнів – підрахувати складно, проте машина була повністю забита гуманітарною допомогою.  

Зібрана жителями вищезазначеної сільської місцевості благодійна допомога була доставлена до районної волонтерської організації «Фонд Заславщини», проте цього разу дану допомогу розділять на дві частини. Консервації та швидкопсуючі продукти будуть доставлені до військового госпіталю нашим пораненим побратимам, а решта продуктів будуть доставлені отцю Володимиру Ковальчуку та його прихожанам, котрі, у свою чергу, власноруч виготовляють сухі пайки для бійців.

Тож, коли відважні волонтери Ізяславщини вирушатимуть в зону бойових дій, вони поїдуть не з «порожніми руками».

ФОТОКОЛАЖ

30.11.2015 р.

За матеріалами Ліщанської сільської ради

 

Місце, де зустрічаються сьогодення і минуле

 

Краєзнавчий музей — це місце, де зустрічаються сьогодення і минуле. Коли проходиш його залами, то відчуваєш, як дух часів, що пішли, наповнює тебе.

Цими днями відвідали Ізяславський районний історико-краєзнавчий музей хмельничани, які були проїздом в місті Ізяслав. Гостинно зустріла відвідувачів директор музею Людмила Левицька, яка здійснила гостям цікаву подорож стежками в історію Ізяславщини.

Приємною несподіванкою для візитерів була книга, на якій присягають Президенти України на вірність народу і державі під час інавгурації, -   копія   Двірецько-Пересопницького Євангелія.

Крім того екскурсовод захоплено розповідала про експозиції музею, зокрема на теми Другої світової війни, війни в Афганістані та на Сході України, Євромайдану.

Хмельничани в історико-краєзнавчому музеї мали також змогу ознайомитися із виставками робіт народних умільців та колекціонерів такого за розміром маленького, проте багатого на історичні події міста Ізяслав. Серед них — виставка живописних робіт (квіти, натюрморти, пейзажі), скульптури, ляльки-мотанки та інших виробів місцевих митців.

Крім того, на даний час у музеї діє виставка витинанок, які вражають своєю тематичною різноманітністю.

Отож, усі були задоволені екскурсією та приємно вражені, що працівники музею дбають про його розвиток, проводять виставки та бережуть культурну спадщину для нащадків.

ФОТОКОЛАЖ

30.11.2015 р.

За матеріалами Ізяславського районного

 істотко-краєзнавчого музею

 

Виступ Президента на церемонії вшанування пам’яті жертв Голодоморів в Україні

 

Ваша Святосте!

Ваші блаженства, пресвяті отці!

Вельмишановний і дорогий Миколо Павловичу.

Ваші слова дуже зворушливі - це саме те, що сьогодні має чути не лише український народ, а весь світ сьогодні має чути з Україною!!

Шановні панове Президенти!

Ваші високоповажності, представники дипломатичного корпусу!

Шановні члени українського Уряду!

Високодостойна українська громадо, дорогі мої співвітчизники!

«На світі - весна, а над селом нависла чорна хмара. Діти не бігають, не грають, сидять на дорогах. Ноги тонесенькі, складені калачиком, і великий живіт між ними. Голова велика і похилена лицем до землі. А лиця майже й нема - самі зуби зверху. Сидить дитина і гойдається всім тілом…Безкінечно одна пісня-стогін… Ні від кого не вимагаючи: ні від мами, ні від тата, а так, у простір, у світ - одне: "Їсти, їсти, їсти».

«На базарі у Вербівці жінка несла пляшку з олією і пляшка випала з її рук і розбилася. Звідусіль позбігалися жінки, впали на те місце, де розлилася олія, і почали жувати землю».

«Щодня на цвинтар вивозили мертвих десятками… На деяких возах були ще живі, вони рухалися і стогнали дорогою, дорогою до могили»…

Дорогі мої, це - далеко не найжахливіші спогади таких очевидців, як пан Микола, очевидців Голодомору. Вони - із самої першої Книги-меморіалу, яка вийшла 91-го року, одночасно з отриманням Україною незалежності. Після шістдесяти років та6у, накладеного радянською владою на цю трагічну тему, свідчення з усієї України зібрало й впорядкувало подружжя українських публіцистів Лідії Коваленко та Володимира Маняка. 

Літні вже на той час люди, за словами авторів, «поспішали повідати страшну правду, яка гнітила їх все життя…У селах старі вели за околицю, на порослі гіркими полинами пустирища й казали: «Тут!». Чоловіки знімали шапки, жінки тулили до очей білі хустинки»… І мало де на тих місцях було видно чи пам’ятний хрест, чи бодай могильний горбок. Саму згадку про страшний Голод тоталітарний режим намагався втоптати в землю!

Але в деяких селах і по цей день залишаються могили у дворах та на городах. Живі вже просто не мали сил донести померлих до кладовища, тому й ховали їх там, де мешкали.

Страх і заборони не змогли стерти пам’ять.

В багатотомній «Історії УРСР», яка була видана в 84-му році, про 33-й рік - про рік масового і ретельно спланованого вбивства українців голодом, безсоромно писали як про щасливий рік підвищення добробуту селян.

Та на середину 80-х вже готова була знаменита праця Роберта Конквеста, яка називалася «Жнива скорботи». Відтоді, як ми з вами збиралися на цьому місті рік тому, Роберт Конквест пішов у вічність на 99-му році життя. І ми, вдячні українці, ніколи не забудемо його унікального внеску в поширення правди про Голодомор. Так само як і безцінного вкладу американсько-українського публіциста та історика Джеймса Мейса, який працював з Комісією Конгресу США з вивчення Голодомору в Україні.

Роберта Конквеста і Джеймса Мейса, Лідію Коваленко і Володимира Маняка, і десятки інших подвижників ми називаємо людьми правди. Це вони прорвали щільну дезінформаційну блокаду, в якій Москва десятиліттями тримала Україну та весь світ.

Але правда пробила собі дорогу до людей. Подивіться, як змінилася Україна за останні два-три-чотири роки - згідно сьогоднішніх соціологічних досліджень, вже 80% українців вважають Голодомор геноцидом, і саме така оцінка переважає по всій Україні без винятку - на Сході, і на Заході.

Але для тих, хто й досі не визначився, ще раз пошлюся на всесвітньо відомого юриста Рафала Лемкіна. Це він винайшов і обґрунтував де-факто і де-юре термін «геноцид». Ще в 1953-му році Лемкін довів, що українців було піддано саме геноциду. По-перше, відбулося масове знищення українського селянства, яке зберігало українську культуру, мову і традиції. По-друге, мало місце нищення української інтелігенції як мозку і розуму нації.

Буквально цього тижня в Москві Лемкіна офіційно проголосили екстремістом. Його статтю, про яку я щойно говорив, зараз в Росії включено до списку заборонених. Правда очі коле… А як ще інакше це можна прокоментувати?

Лемкін мав абсолютну рацію! В голові у Сталіна схрестилися соціальні й національні мотиви ненависті. Соціальної - до українського селянства та національної - до сільського українства, яке тоді становило переважну більшість населення УРСР. Як писав великий шістдесятник Євген Сверстюк, цілу окрему націю під гаслами інтернаціоналізму «вибрали під демонтаж».

Силами спецзагонів, регулярних військ та міліції Україна була перетворена на величезний концтабір, в якому випробувалася зброя масового знищення - знищення українців голодом. В наші часи це б назвали етнічними чистками!

Українським селянам було заборонено виїздити з місць постійного проживання в ті регіони СРСР, де голоду не було, чи де він мав менші масштаби. Війська затримали сотні тисяч селян, 90% з яких примусово повернули назад в свої голодні села – помирати. Шляхи до порятунку навмисне перекривалися.

Багато країн та низка міжнародних організацій офіційно визнали Голодомор геноцидом, і Міністерство закордонних справ України, Уряд і я, як Президент, будуть продовжувати роботу з розширення географії визнання. Росія ж не лише не визнала, а чинила й досі чинить відповідний тиск на іноземні держави.

Дехто з нас довго не міг втямити, чому ж сучасна Росія із таким заповзяттям захищає давні злочини Кремля, нібито ж скоєні іншим режимом. Для чого беруть на душу інший, чужий гріх?! І зараз відповідь стала очевидною, коли Україна вже двадцять один місяць відбиває російську агресію.

Давайте поміркуємо. Лише за останні сто з невеликим років Російська імперія двічі розпадалася або зменшувалася в кордонах. Вона існувала під п’ятьма назвами. Над нею майоріло як мінімум сім різних прапорів. Її піддані співають вже сьомий гімн. Чотири різних політичних режими правили нею з двох столиць, одну з яких встигли тричі перейменувати.

Але незмінними залишалися ненависть до України і нестримне бажання знищити нас, українців, як окремий народ. В чому-чому, а саме в цьому і білі, і червоні, і навіть червоно-коричневі завжди демонстрували і демонструють вражаючу єдність.

В такій історичній закономірності Голодомор - це ніщо інше, як прояв багатовікової, гібридної війни, яку Росія веде проти України!

Чи то забирають хліб з нашої землі, чи то ту ж землю поливають «градами», - мета одна і зрозуміла. І однаково боляче від того, що в 33-му році в Старобільську на Луганщині вимер від голоду весь дитячий будинок… І від того, як минулої зими загинули діти від обстрілу Маріуполя російськими бойовиками.

І роль компартії теж жахлива і злочинна. Але історія все розставила по місцях і на парламентських виборах минулого року КПУ не пройшла до Верховної Ради. І це була справжня оцінка українського народу!

В місцевих виборах минулого місяця вона вже взагалі не брала участі, бо набрав чинності Закон про декомунізацію. І як Президент, вимагаю його повного і беззастережного виконання, як і подальшого розкриття архівів КДБ!

Дорога українська громадо!

Сьогодні ми традиційно запалюємо свічки в пам'ять жертв Голодомору.

Молимось за багатомільйонний небесний легіон українського люду.

Світлі душі невинно убієнних українців тут, незримо поруч з нами.

Історія не знає умовного способу, але я твердо впевнений:   Голодомору не сталося би, якби ми не втратили державності на початку 20-х років минулого століття. І московські більшовики не перемогли би в Україні, якби прибічники незалежності били б гуртом ворога, а не різали й відстрілювали один одного на втіху Москві.

Ми повинні пам’ятати наше минуле і робити з нього, нашого минулого, висновки.  Але, як казав великий мислитель Ортега-і-Гассет, нації народжуються і живуть, доки мають програму на завтра. Тому ми маємо остаточно позбутися комплексу народу-жертви і пишатися тим, що в такі сильній конкуренції ми відстояли своє місце на політичній карті Європи та світу!  

І мрія наших ворогів, яку було покладено на папір ще у валуєвському циркулярі: «Не было, нет, и быть не может». 

А наша відповідь така: "Була, є і буде!"

Саме сьогодні мусимо сказати собі і всьому світові: не забудемо злочинів Голодомору-Геноциду та його  винуватців. Не зрадимо ідеалів Революції Гідності. Зробимо все для національного, політичного, економічного відродження України, для її входження в європейську сім’ю вільних народів!

Запорукою нашої перемоги може бути, як сказав пан Микола, лише непохитна єдність українського народу. Ці слова не книжний пафос, а об’єктивна потреба. Це є той імператив, без якого не вижити.

Відродження України триває. І це – нестримний процес животворення, очищення нашого життя, будівництва оновленої країни і виходу на авансцену нових людей - патріотів та героїв, які подвигами своїми зупинили наступ імперії.

Слава нашим новим героям!

Слава Україні!

28.11.2015 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

 

Відбулась колегія відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації

 

27 листопада в приміщенні районної державної адміністрації під керівництвом начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Наталії Кирилюк  відбулась колегія відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації. У роботі колегії взяли участь:  директор Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації Олег Фасоля
та   заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко.

На засіданні колегії було розглянуто питання:

1. Рівень знань школярів Ізяславського району за результатами ЗНО та ДПА 2014-2015 н.р. (доповідали  головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Людмила Крюкова та методист районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Ірина Верцінська).

2. Результати контролю за виконанням Інструкцій ведення класних журналів та стан внутрішнього шкільного контролю в загальноосвітніх навчальних закладах (доповідала   заступник начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Лариса Сологуб).

3. Запровадження інклюзивної освіти в загальноосвітніх навчальних закладах району (доповідала завідуюча ПМПК Світлана Гнатюк).

У ході розгляду питання рівня знань школярів Ізяславського району за результатами ЗНО та ДПА 2014-2015 н.р. доповідач зазначила, що ступінь освіченості молодої людини визначає її подальшу долю. Тому забезпечення високої якості освіти – один із пріоритетних напрямів роботи сучасної школи.

 Упровадження ЗНО в освітню систему дає змогу реалізувати принцип «рівний доступ до якісної освіти». Зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень випускників уже декілька років поспіль є не тільки шляхом вступу до вищого навчального закладу, а і опосередкованою оцінкою діяльності загальноосвітніх навчальних закладів.  

Упровадження обов’язкового ЗНО з української мови і зарахування його результатів як ДПА з предмету в минулому навчальному році дали в основному реальну картину знань випускників, здобутки і прорахунки у викладанні предмету.

Порівняльний аналіз рівня досягнень випускників у школі та у ЗНО виявив факти значної невідповідності між ними у багатьох навчальних закладах району, в тому числі інноваційних закладах, закладах сільської і міської місцевості.

Виникає питання: де ж «губляться» учні з високим та достатнім рівнем, які були в початкових класах. Чому втрачається стимул до навчання і розуміння його значимості в учнів старших класів і чому в дітей сільської місцевості (в окремих закладах) знання нижчі, ніж у міської, незважаючи на те, що вимоги до високого рівня навчальних досягнень не залежать від місця проживання. Виникають питання і до об’єктивності оцінювання знань випускників у навчальних закладах.

Ізяславський район може пишатися тим, що у 2015 році є абітурієнти, які отримали 200 балів: Зінов’єв Андрій – Ізяславський  НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 – ліцей ім.Островського» (географія) та Кращук Роман – випускник минулих років (Мокрецький НВК) – математика.

У 2016 році,  за вибором учня  обов’язково буде  проводитись ДПА у формі ЗНО з історії України та математики, тому вже необхідно  проаналізувати результати успішності із зазначених предметів, організувати додаткові заняття з підготовки ЗНО тощо.

Окремі висновки з цього необхідно зробити та відповідні управлінські рішення прийняти. Зокрема, особливу увагу звернути на  негативну практику необ’єктивного оцінювання рівня навчальних досягнень учнів, а саме, необ’єктивне їх завищення.

27.11.2015 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

 

ЩОБ СВІТ ЗНАВ

БУЛИ ТІ, ХТО ГОВОРИВ ПРАВДУ

 

  

ЛЮДИ ПРАВДИ:   ДЖЕЙМС МЕЙС 

 

 

Джеймс Мейс (1952–2004) – американський історик, голова Комісії Конгресу США зі збору свідчень очевидців голоду, автор безлічі публікацій про Голодомор. У результаті роботи Комісії зі збору свідчень опубліковано тритомник майже двох сотень усних свідчень про голод в Україні. У нашій країні ці матеріали перевидані у 2008 р. У 1993 р. Джеймс Мейс переїхав до України. Працював у Києво-Могилянській академії, займався політологією і дослідженням Голодомору. Він характеризував українське суспільство як постгеноцидне: “Це глибоко травматизований, зранений організм, який щосили намагається забути про жахи минулого...”. Саме Мейс запропонував запалити свічки у знак пам’яті за померлими: “…щоб прості українці запалили в цей день у вікнах свічки – вони стануть поминальними свічками за батьками, дідами, прадідами, вони освітять майбутнє без жертв, без насильства, без жахів”. 26 листопада 2005 р. його нагороджено орденом князя Ярослава Мудрого II ступеня (посмертно).

“Мені судилася така доля, що ваші мертві вибрали мене. Не можна займатися історією голокосту та не стати хоч би напівєвреєм, як не можна займатися історією голодомору й не стати хоча б напівукраїнцем».

27.11.2015 р.

За матеріалами з сайту Інституту національної пам’яті http://www.memory.gov.ua

 

ЩОБ СВІТ ЗНАВ

БУЛИ ТІ, ХТО ГОВОРИВ ПРАВДУ

 

 ЛЮДИ ПРАВДИ:  ВОЛОДИМИР МАНЯК і ЛІДІЯ КОВАЛЕНКО-МАНЯК

 

 Володимир Маняк (1934–1992) і Лідія Коваленко-Маняк (1936–1993)– відомі українські громадсько-політичні діячі, публіцисти, журналісти. Вони одними з перших в радянській Україні почали досліджувати Голодомор. З 1987-го збирали документи та свідчення понад 1000 очевидців геноциду й у 1991 р. видали “33-й: Голод: Народна Книга-Меморіал”. Подружжю Маняків посмертно присуджено у 1993 році Державну премію України ім.Т.Шевченка за вагомий внесок у дослідження голодоморів в Україні, привернення уваги міжнародної спільноти до визнання голодомору 1932-1933 років в УРСР актом геноциду українського народу, активну громадянську діяльність щодо вшанування пам’яті жертв трагедії.

“Хай ця гірка Книга, народжена після десятиліть безмолвства, ляже першим каменем у підмурок всенародного пам’ятника трагічної історії українського народу. Ми прагнемо відродження українського народу взагалі і головного носія українства – селянина, зокрема. Відродження можливе лише тоді, коли народ не втратив свою пам'ять”.

27.11.2015 р.

За матеріалами з сайту Інституту національної пам’яті http://www.memory.gov.ua

 

ЩОБ СВІТ ЗНАВ

БУЛИ ТІ, ХТО ГОВОРИВ ПРАВДУ

 

 

ЛЮДИ ПРАВДИ:  РОБЕРТ КОНКВЕСТ 

 

Роберт Конквест (1917–2015) – американський історик-радянолог, автор книги “Жнива скорботи” – найґрунтовнішої наукової праці про Голодомор. “Жнива скорботи” з’явилися у 1986 р. у престижному OxfordUniversityPress й до сьогодні залишаються найвідомішою у світі працею про Україну. Висновок автора полягає в тому, що селянство підрадянської України стало жертвою страхітливого експерименту – “терору голодом”. У 1993 р. книга “Жнива скорботи” вийшла друком і в Україні. У 2005 р. її автор нагороджений найвищою цивільною нагородою у Сполучених Штатах Америки – “Президентською медаллю Свободи”. Президент України Віктор Ющенко за вагомий особистий внесок у дослідження голодоморів в Україні у 2005 р. нагородив орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня.

“Суд історії не може оголосити іншого вироку радянському режимові, крім кримінальної відповідальності”.

27.11.2015 р.  

За матеріалами з сайту Інституту національної пам’яті http://www.memory.gov.ua

 

Пам’яті Василя Івановича Кравчука

 

25 листопада після важкої хвороби пішов з життя почесний громадянин міста Ізяслав, почесний мешканець Ізяславського району, заслужений працівник культури України, член Національної Спілки письменників України, поет, байкар, письменник, композитор Василь Іванович Кравчук.

Він пройшов шлях митця, який будував славетну державу та нове справедливе суспільство, шлях митця, який оспівував глибину та міць людської душі, та і просто Особистості з великої літери.  Василь Кравчук у своїх творах намагався   передати любов до своєї Батьківщини, навчити свого читача шанувати її. Він був Людиною, яка вчила інших любити. Любити Природу, Світ, Добро, Справедливість, Праведність. Людиною, яка все своє життя залишалася Людиною та робила людей вищими, кращими, духовнішими.

Пройдена ним життєва дорога була  позначена багатьма помітними і знаковими віхами. Земляки високо цінували його талант і творчий доробок, який гідно збагатив скарбницю національної  літератури.  

Василь Іванович був людиною з широкими уподобаннями і по-справжньому закоханий у життя чоловік. Його творчість вирізнялась даром, притаманним справжньому творцю: вміння побачити звичне явище в несподіваному ракурсі. Кожне його слово, кожна його нота - виважені, часто несуть у собі несподіваний зміст.

  У ці скорботні дні висловлюємо щире, глибоке співчуття рідним і близьким Василя Івановича Кравчука. Світла пам'ять про нього назавжди збережеться в наших серцях та його творчому спадку.

 

 

Голова районної державної адміністрації

 

Борис Яцков

Голова районної ради

 

Сергій Шлегель

 

Мій заповіт землякам

 

До Вас я звертаюсь,

Мої земляки.

То вже доживаю

Останні роки.

Понора і Горинь

Це Ваші й мої

Для нас тут  співали

В гаях солов´ї.

Понора і Горинь –

Це ріки для нас.

Тут радість і горе

Стрічав серед Вас.

Радію із того,

Що з Вами я жив.

Нікому печалі

І зла не зробив.

О, рідний мій краю,

Ти завше в мені,

Тебе я згадаю

В довічному сні.

Тебе оспіває у небі

Душа.

Тобі присвячую я

Святого вірша:

Щоб верби й калина

У лузі цвіла.

І щоб Україна

Себе зберегла.

Я жайвором стану

Й озвуся з небес.

Щоб Вас оспівати,

Мій голос воскрес.

В.Кравчук

На одвічний тайнопис тиші

(пам´яті Василя Кравчука)

 

Сумує місто. Сиротою

Зосталась Кіндратка без Вас,

І плаче вітер на роздоллі, -

Для Кравчука спинився час.

 

Поет не вмер, живе у слові

Натхненнім, щирім, запальнім,

Імперські ним знімав окови,

Іскрив досвітнії вогні.

 

На Ваші твори, добре знаю,

Читач вибагливий чекав…

Ще жити й жить у ріднім краю

Пісням і віршам Кравчука.

 

Ви залишились оптимістом

У гуморесках, у віршах –

На клавішах не гірше Ліста

Співала радісно душа.

 

Любив Вкраїну по-синівськи,

Любов не одлюбив, не спив,

Тож синьо-жовтий прапор низько

Над Вашим іменем спинивсь.

 

Василь Кравчук. Зоря погасла,

Над Майстром не підвладний час.

Вкраїна, рідний край, Ізяслав

Ніколи не забудуть Вас.

 Віталій Мацько

 

 

 

Урядом внесено зміни до державних соціальних нормативів споживання житлово-комунальних послуг

 

З листопада 2015 року набрала чинності постанова Кабін ету Міністрів України ві28 жовтня 2015 року № 842, якою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування», якою, у свою чергу, затверджено соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами, в межах яких надаються пільги та житлові субсидії населенню.

Згідно із новоприйнятими змінами встановлено:

диференційовані за періодами часу обсяги електричної енергії у разі використання її для індивідуального опалення;

соціальний норматив на теплову енергію у разі використання її для централізованого опалення (теплопостачання) для абонентів, житлові будинки яких обладнані будинковими та/або квартирними приладами обліку;

коригуючі коефіцієнти для розрахунку витрат теплової енергії, електричної енергії, природного газу та інших видів палива на потреби опалення для 1 -2-поверхових, 3-4-поверхових будівель та будівель на 5 і більше поверхів в розрізі регіонів України;

соціальні нормативи користування послугами з вивезення рідких побутових відходів.

З метою своєчасного перерахунку призначених житлових субсидій (з урахуванням змін), громадяни можуть звернутися до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення для уточнення інформації щодо поверховості будинку.

Звертаємо увагу, що зміни державних соціальних стандартів в умовах опалювального сезону 2015-2016 років торкнуться, в першу чергу:

1)    споживачів, які проживають у житлових будинках, в яких розташовано дві чи більше квартири та використовують природний газ для індивідуального опалення;

2)    споживачів, що проживають у 3-4 поверхових житлових будинках та будинках 5 і більше поверхів, з централізованим опаленням та ті, які використовують природний газ та електричну енергію для індивідуального опалення;

3)    споживачів, будинки чи квартири яких оснащено приладами обліку.

 

27.11.2015 р.

ЩОБ СВІТ ЗНАВ

БУЛИ ТІ, ХТО ГОВОРИВ ПРАВДУ

 

ЛЮДИ ПРАВДИ: РАФАЕЛЬ ЛЕМКІН

 

 

 

Рафаель Лемкін (1900 – 1959) – американський юрист, автор статті “Радянський геноцид в Україні”, книги “Правління Осьових сил в окупованій Європі”. Саме він уперше застосовував термін “геноцид”, визначивши його як “координоване планування різних дій, спрямованих на знищення основоположних основ життя національних груп, з метою повного винищення самих цих груп”. За допомогою його зусиль термін геноцид було додано до переліку звинувачень проти найвищого командування нацистів. Він був одним із авторів резолюції Генеральної Асамблеї ООН  – “Конвенції про запобігання та покарання злочинів геноциду”, в якій було надано остаточне визначення геноциду в юридичних термінах.

“Голодомор є класичним прикладом радянського геноциду, найдовшого й наймасштабнішого експерименту з русифікації, а саме – винищення української нації”.

26.11.2015 р.

За матеріалами з сайту Інституту національної пам’яті http://www.memory.gov.ua

 

ЩОБ СВІТ ЗНАВ

БУЛИ ТІ, ХТО ГОВОРИВ ПРАВДУ

 

 

ЛЮДИ ПРАВДИ: ВІКТОР КРАВЧЕНКО

 

Віктор Кравченко (1905 – 1966) – колишній радянський функціонер, автор книг “Я обрав свободу” і “Я обираю справедливість”. У 1944-му зумів втекти на Захід та опублікувати бестселер “Я обрав свободу”, де описав колективізацію, Голодомор, Великий терор, свідком яких був. У цей самий час Міністерство державної безпеки СРСР організувало міжнародну кампанію з дискредитації Кравченка. Тривалий судовий розгляд, що проходив від 24 січня до 22 березня 1949 року в Парижі, був названий “процесом століття” через кількість залучених свідків з обох боків. Від Кравченка це були переважно безпосередні свідки злочинів комуністичної системи. Захист спирався переважно на свідчення відомих осіб. Суд став на бік Кравченка і присудив йому компенсацію в розмірі 50 тис. франків.

“На полі бою люди помирають швидко, вони стріляють у відповідь, їх підтримують побратими і почуття обов’язку. Тут я побачив людей, що помирали на самоті, повільно, помирали страхітливо, безцільно, без надії, що їх жертва виправдана. Вони потрапили в пастку і залишились там помирати від голоду, кожен у власному домі, за політичним рішенням, прийнятим у далекій столиці за столами для нарад і банкетів. Не було навіть розради від неминучості, щоб полегшити жах”.

26.11.2015 р.

 За матеріалами з сайту Інституту національної пам’яті http://www.memory.gov.ua

 

 

ЩОБ СВІТ ЗНАВ

БУЛИ ТІ, ХТО ГОВОРИВ ПРАВДУ

 

 

ЛЮДИ ПРАВДИ: МІЛЕНА РУДНИЦЬКА

 

Мілена Рудницька (1892-1976) – громадський та політичний діяч, посол до польського Сейму в 1928-1935 роках. У 1933-му стала заступницею голови Громадського комітету рятунку України, створеного після пастирського послання Андрея Шептицького "Україна в передсмертних судорогах". Значною мірою саме завдяки її зусиллям Йоган Людвіг Мовінкель виніс питання Голодомору на розгляд Ліги Націй.

Мілена народилася у відомій на Галичині родині Рудницьких у Зборові (тодішня Австро-Угорська монархія, нині Тернопільщина). Освіту отримала у Львівському та Віденському університетах. Маючи диплом учителя філософії та математики, у Відні працювала над матеріалами дисертації "Математичні основи естетики Ренесансу". Вийшла заміж за адвоката Івана Лисяка, знаного економіста та журналіста-редактора. У роки Першої світової війни їхній дім у Відні був центром зустрічей української політичної та культурної еліти.  У 1927 році у Відні народився єдиний син, який стане пізніше видатним українським істориком, – Іван Лисяк-Рудницький.

Своє життя Мілена присвятила українській громадсько-політичній роботі, стояла біля витоків українського феміністичного руху. Жила в різних містах Європи: Львові, Відні, Кракові, Женеві, а також у США.

У 1928 році Мілена Рудницька стала головою Союзу українок та делегатом до польського Сейму від Українського національно-демократичного об'єднання. Після заклику Андрея Шептицького політичні кола західноукраїнського суспільства спрямували свої зусилля на те, щоб проінформувати про Голодомор політикум Західної Європи та організувати допомогу населенню УССР, для чого й був створений Громадський комітет рятунку України.

Це був демократичний хід у добу мілітаризму. Відповідними були й заходи – звернення до закордонних інституцій. Робота проводилася у двох напрямках: офіційним зверненням передували зустрічі та розмови в кулуарах. Комітетові допомагав уряд Української Народної Республіки в екзилі, зокрема, Олександр Шульгин представляв докази Голодомору в Парижі на конференції міжнародної організації комбатантів, потім у Люксембурзі в серпні 1933 р. Таким чином, одержавши підтримку деяких впливових політичних європейських діячів, Комітет мав надію донести справу Голодомору на розгляд Ліги Націй.

Мілена Рудницька була неофіційним послом та одним із головних переговорників від Комітету. Їй вдалося приватно зустрітися із головою Ради Ліги Націй Йоганном Людвігом Мовінкелем та переконати його підтримати позицію українців. Хоча Мовінкель 4 рази виносив питання Голодомору на голосування, із 14 країн-учасниць лише три висловилися за допомогу українцям – Ірландія, Італія та Німеччина. Західна Європа тоді була зацікавлена у співпраці із Радянським Союзом проти гітлерівської Німеччини.

Ромен Ролан так прокоментував тему Голодомору: "Я цього не хочу слухати, моїм обов'язком є поборювати ближче й більше лихо, я поборюю гітлеризм».

Мілена Рудницька померла у Мюнхені в 1976 році, згодом її прах перепоховали на Личаківському цвинтарі у Львові.

26.11.2015 р.

 За матеріалами з сайту Інституту національної пам’яті http://www.memory.gov.ua

 

Відбулося розширене засідання колегії райдержадміністрації

 

Перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук провів розширене засідання колегії райдержадміністрації, під час якого розглянули низку важливих питань Ізяславщини.

На засідання колегії були запрошені голова районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, сільські голови, представники засобів масової інформації.

Саме з підведення підсумків виконання бюджету району за 9 місяців 2015 року розпочалась колегія. За інформацією начальника управління фінансів райдержадміністрації Сергія Журавля за звітний період до загального фонду районного бюджету за рахунок усіх  джерел надійшло доходів в сумі 142 811 433 грн., при плані 139 092 510 грн., що становить 102,7 % до плану звітного періоду. До річних призначень виконання  становить 70,5%. Підсумовуючи інформацію, доповідач наголосив, що необхідно організувати ефективну роботу щодо максимального залучення всіх можливих резервів наповнення місцевих бюджетів району.

Із наступним питанням, а саме про стан розвитку тваринництва та готовність до зимово-стійлового періоду 2015-2016 років, виступив начальник управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації Володимир Ткачук. Він прозвітував про готовність господарств району до зимово-стійлового періоду, озвучив динаміку розвитку тваринництва Ізяславщини. Крім того зосередив увагу присутніх на проблемні питання даної сфери та запропонував шляхи їх вирішення.

Про зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури у 2014-2015 роках поінформувала учасників колегії завідувач сектору культури районної державної адміністрації Ганна Войчук.

Останнє питання порядку денного засідання стосувалось підсумків роботи виконавчого комітету Христівської сільської ради щодо здійснення делегованих повноважень органів виконавчої влади. Із цим питанням виступив завідувач сектору організаційно-кадрової роботи апарату районної державної адміністрації Вадим Губернатор.

Під час  розгляду  питань порядку денного Павло Павлович підводив підсумки обговорення після кожного питання. 

У цілому, підсумовуючи роботу розширеного засідання колегії райдержадміністрації, було прийнято відповідні рішення із врахуванням пропозицій та зауважень, окремі питання доопрацьовуватимуться в робочому порядку.

26.11.2015 р.

За матеріалами сектору організаційно-

кадрової роботи апарату райдержадміністрації

 

Обговорено ряд актуальних питань Ізяславщини на засіданні громадської ради при райдержадміністрації

 

25 листопада відбулося чергове засідання Громадської ради при райдержадміністрації.

Засідання відкрив Голова ради Василь Тележинський. На дане зібрання завітав перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук.

Під час засідання члени Громадської ради опрацювали та винесли рішення з питань, що були визначені в порядку денному.

Бурхливе обговорення викликало питання «Про стан надання комунальних послуг та роботу комунальних підприємств району». Для ефективного розгляду цього питання на зібрання було запрошено керівництво комунальних підприємств «Житлосервіс» та «Ізяславводоканал». Очільники вищезгаданих підприємств відповідали на всі порушені запитання представників громадської ради. 

Значну увагу приділили питанням щодо додержання трудових прав  громадян: стан зайнятості населення,  належну оплату праці, забезпечення безпечних умов праці, а також щодо  екологічної ситуації та дотримання природоохоронного законодавства в районі.

Крім того приділено увагу питанням стану законності та правопорядку  на території району й щодо запобігання та зменшення впливу надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру.

Також учасники засідання обговорили ряд організаційних та функціональних питань з метою подальшого вдосконалення діяльності Громадської ради при райдержадміністрації.

26.11.2015 р.

За матеріалами громадської ради

при райдержадміністрації

Вибори з продовженням

 

Як повідомлялося,  20 листопада об 11.00 год. урочисто відкрилася  перша сесія Ізяславської районної ради сьомого скликання. У залі засідань районної ради  зібралися новообрані депутати  та члени районної виборчої комісії. Відкрив сесію голова виборчої комісії Леонід Кропивка. Він ознайомив присутніх із результатами виборів 25 жовтня цього року та  депутатським складом районної ради. Після цього члени комісії вручили  депутатам тимчасові посвідчення. Сесію продовжило обрання  тимчасової президії, секретаріату та лічильної комісії, які відразу приступили до роботи, а саме, до виборів голови районної ради. Від політичних сил, представлених у новому складі ради, кандидатами на цю посаду висунули: від районної партійної організації Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» - Михайла Борисюка,  від районної організації політичної партії  «За конкретні справи» - Андрія Лісовського, від районної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» - Сергія Шлегеля. Кожен із кандидатів представив своє бачення подальшої роботи районної ради, своєї особистої та розвитку району. Далі відбулося голосування, за результатами якого  до наступного етапу вийшли Сергій Шлегель та Михайло Борисюк. Однак і наступне голосування для них не принесло успіху, оскільки жоден не набрав необхідної кількості голосів (17+1 і більше).

Відтак, відбулося нове висунення кандидатів на посаду голови районної ради. На цей раз знову були запропоновані кандидатури Сергія Шлегеля і Михайла Борисюка, а також від районної організації політичної партії «За конкретні справи» - Віктора Забитчука. Перші два кандидати набрали найбільшу кількість голосів, але недостатню для обрання  головою ради. Не змогли  вони досягти необхідного результату і в наступному турі голосування.

Отож, депутати прийняли рішення першу сесію районної ради продовжити  у середу, 25 листопада.

У цей день з другої спроби головою районної ради  було обрано  Сергія Шлегеля (крім нього, на посаду претендували Андрій Лісовський і Віталій Мартинюк). Заступником голови районної ради став Михайло Борисюк, який за результатами голосування випередив Андрія Лісовського. Депутати розглянули  ще ряд організаційних питань, після чого  першу сесію  районної ради було оголошено закритою.

У районній раді представлені Ізяславська районна організація політичної партії «За конкретні справи»: Лісовський  Андрій Михайлович, Заєць Тетяна Станіславівна, Матвійчук Анатолій Максимович, Сопронюк Василь Андрійович, Григорук Олег Михайлович, Петровський Віктор Васильович, Мороз Віктор Стратонович, Забитчук Віктор Вікторович;

Ізяславська районна партійна організація Всеукраїнського об’єднання «Свобода»: Олійник Ігор Володимирович, Довгалюк Микола Кіндратович, Бондарук Віра Володимирівна;

Ізяславська районна організація партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність»: Колоднюк Борис Васильович, Дударчук Олег Миколайович, Буц Іван Васильович, Янкова Раїса Олексіївна, Пілик Анатолій Васильович, Ткачук Тамара Петрівна, Павлюк Петро Миколайович, Губернатор Микола Дмитрович, Шлегель Сергій Вадимович, Вовчук Олег Васильович;

Ізяславська районна партійна організація Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»: Борисюк Михайло Степанович, Денисюк Олена Михайлівна;

Ізяславська районна партійна організація Аграрної партії України: Мартинюк Віталій Григорович; Чорнопіщук Володимир Миколайович, Камінська Тамара Федорівна;

Ізяславська районна організація партії «Відродження»: Рижик Микола Михайлович, Нижник Олександр Олександрович, Ліщук Анатолій Данилович;

Ізяславська районна організація політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП»: Козак Леонід Павлович, Дацюк Віктор Миколайович;

Ізяславська районна організація Радикальна Партія Олега Ляшка: Ясінський Олег Антонович, Погорільчук Василь Петрович, Охремчук Сергій Васильович.

25.11.2015 р.

С.Охремчук

 

На першій сесії міської ради обрали лише секретаря та керуючого справами

 

24 листопада в залі засідань районної ради відбулась перша сесія новообраної міської ради 7 скликання. На початку засідання слово було надано представникам міської виборчої комісії, які озвучили ряд постанов про визнання повноважень новообраного міського голови Валентини Корнійчук та 26 депутатів міської ради. Ці нормативні акти також були затверджені народними обранцями відповідними рішеннями міської ради.

Далі роботу сесійного засідання продовжила новобраний міський голова. Відповідно до порядку денного зібрання, депутати утворили лічильну комісію в складі трьох чоловік та перейшли до обговорення кандидатури на посаду секретаря міської ради. Валентина Корнійчук на цю посаду запропонувала заступника начальника відділу ДВС Ізяславського РУЮ, депутата міської ради від ВО «Батьківщина» Наталію Попко. Після проведення таємного голосування за призначення Наталії Анатолівни на цю посаду проголосувало 24 з 26 народних обранців.

Після виборів секретаря міської ради, депутати перейшли до утворення складу виконкому. Але після дискусійних обговорень, переобравши ще на один термін лише керуючого справами виконкому Олександра Цися, це питання було перенесено на наступну сесію.

У ході проведення сесії, відповідно до порядку денного, міські депутати утворили 5 постійних комісій, але без їх персонального складу, припинили повноваження заступника міського голови Ніни Черняк та створили робочу групу з розробки регламенту, за яким вони працюватимуть у 7 скликанні.

Після тривалих дискусій та обговорень роботу першої сесії міської ради було оголошено закритою. Вже на наступній сесії, яка була анонсована на 11 грудня, будуть прийматись інші організаційні рішення. Зокрема, до того часу депутати та міський голова мають визначитись із кандидатурами на посаду заступників, членів виконкому та членів і голів постійних комісій.

25.11.2015 р.

За матеріалами Ізяславської міської ради     

 

 

ЩОБ СВІТ ЗНАВ

БУЛИ ТІ, ХТО ГОВОРИВ ПРАВДУ

 

ЛЮДИ ПРАВДИ: УЛАС САМЧУК

 

Відомий роман Уласа Самчука "Марія" є першим художнім твором про Голодомор в Україні. Він вийшов у Львові у 1934-му.

Улас Самчук (1905-1987) народився в селі Дермань Дубенського повіту Волинської губернії у родині заможних селян. У 22-річному віці переїжджає до Німеччини, потім до столиці Чехії Праги, де разом із Олександром Олесем, Олегом Ольжичем стає частиною бурхливого наукового та культурного життя української еміграції.

1941 року в складі однієї із похідних груп ОУН-М повернувся до Рівного, де був редактором місцевої газети. У 1942-му потрапляє до нацистської в’язниці, але завдяки клопотанню німецького знайомого невдовзі виходить на волю. З 1944-го проживає у Німеччині, а через чотири роки перебирається до Канади. Найвідоміший художній твір – трилогія «Волинь».

Роман «Марія» (1934 р.) Уласа Савчука  – перший великий художній твір на тему Голодомору, який має посвяту «Матерям, що загинули голодною смертю на Україні в роках 1932-1933».

У романі сенсаційним для української і світової літератури став детальний та реалістичний опис страшних подій Голодомору. Самчук із глибоким психологізмом зображує переживання головної героїні Марії. Образ матері та дитини – один із найсильніших у романі. Жах матері у голодні роки полягав у тому, що вона ніяк не могла зарадити стражданням дитини, яка повільно згасала на її очах і частіше за все помирала першою.

«Марія стоїть над дитиною і думає: "Вмреш, дитинко. На широкому світі немає вже для тебе трошечки хліба... Зовсім трошечки хліба..." Дивиться у вікно. На подвір'ї дерева вбираються бруньками. Земля ще кормить їх, а закони Маркса не заборонили їм родити нове життя і нову радість».

Після виходу у 1934-му у Львові, що на той час не входив до складу радянської України, роман «Марія» вдруге був виданий на батьківщині Уласа Самчука лише у 1991-му.

25.11.2015 р.  

За матеріалами з сайту Інституту національної пам’яті http://www.memory.gov.ua

 

ЩОБ СВІТ ЗНАВ

БУЛИ ТІ, ХТО ГОВОРИВ ПРАВДУ

 

 

ЛЮДИ ПРАВДИ: ЙОГАН ЛЮДВІГ МОВІНКЕЛЬ

 

Йоган Людвіг Мовінкель (1870-1943) виніс питання Голодомору на розгляд Ради Ліги Націй.

Народився в Бергені (Норвегія), пройшов всі політичні щаблі від члена міської ради до мера міста й депутата, голови норвезького парламенту. Обіймав посади міністра торгівлі та іноземних справ. Тричі у 1924-1926, 1928-1931 і 1933-1935 був Прем’єр-міністром Норвегії. Успішний бізнесмен, прихильник економічного об’єднання європейських країн на основі зони вільної торгівлі. Противник нацистів. Із окупацією Норвегії був змушений емігрувати до США.

У 1933-му Йоган Людвіг Мовінкель займав посаду Голови Ради Ліги Націй, що надавало йому право у будь-який момент скликати її засідання. Тому зусилля українських організацій, що намагалися привернути увагу світу до Голодомору, були спрямовані на те, щоб переконати Мовінкеля – в Україні лютує штучний голод й необхідно вжити заходів для допомоги.

Матеріали йому передавали Український громадський комітет рятунку України, Конференція товариства колишніх комбатантів, українські депутати Польського сейму, керівник надзвичайної дипломатичної місії уряду УНР у Франції Олександр Шульгин, Об'єднаний комітет міжнародних жіночих організацій. Таке дипломатичне бомбардування разом із дипломатичним талантом Мілени Рудницької, яка виконувала роль переговорника від українських організацій, переконали Мовінкеля підтримати «українську позицію». Ймовірно, певну роль відіграло знайомство Мовінкеля із Фрітьофом Нансеном, першовідкривачем й організатором допомогової акції для голодуючих в УСРР в 1921–1923 рр.

29 вересня 1933 році у Женеві відбулося засідання Ліги Націй за участі 14 держав. Мовінкель чотири рази брав слово, щоб переконати представників країн-учасниць у важливості допомоги жителям радянської України. Проте його заклик не був підтриманий. Ірландія, Італія, Німеччина й Норвегія підтримали надання допомоги УСРР, але 10 країн, у тому числі постійні члени Ради Великобританія, Франція і Японія, висловилися проти. Врешті-решт вирішено передати українську справу на розгляд Міжнародного комітету Червоного хреста, перед яким особисто клопотав Мовінкель. У свою чергу Червоний Хрест звернувся до радянського уряду з пропозицією дати згоду на організацію міжнародної допомоги для голодуючих УСРР. У грудні 1933 р. надійшла з Москви відповідь: жодного голоду в УСРР і Північному Кавказі немає.

І хоча спільна резолюція на засіданні Ради Ліги націй не була прийнята, сам факт скликання засідання був великим успіхом українського руху у справі допомоги Україні, адже таким чином питання піднімалося на високому міжнародному рівні й фактично визнавалася наявність голоду як проблеми, яка потребувала вирішення.

Із цього приводу Мілена Рудницька писала: «Думаю, що всіх моїх земляків, які працюють у комітетах рятунку голодної України, огортає часто пригноблююче почуття безпорадності і безнадійності. Завдання рятункової акції у тому, щоб нести допомогу голодуючому населенню України. Але як це зробити, коли радянський уряд заперечує факт голоду? Чи можна манити себе надією, що більшовики дадуть свою згоду на міжнародну допомогову акцію і посередньо самі ствердять перед світом свою політику винищування голодом України?».

25.11.2015 р.  

За матеріалами з сайту Інституту національної пам’яті http://www.memory.gov.ua

ЩОБ СВІТ ЗНАВ

БУЛИ ТІ, ХТО ГОВОРИВ ПРАВДУ

  

ЛЮДИ ПРАВДИ: АНДРЕЙ ШЕПТИЦЬКИЙ

 

Населення Західної України не було байдужим до горя співвітчизників, що страждали від Голодомору по інший бік Збруча. Одним із найпотужніших голосів, що лунали на підтримку жертв геноциду, був голос Української Греко-Католицької Церкви та митрополита Андрея Шептицького (1865-1944).

24 липня 1933 року Андрей Шептицький і вище духовенство Української греко-католицької церкви проголошує відозву «Україна в передсмертних судорогах». У ній закликають християн всього світу поширювати правду про Голодомор в Україні і надавати допомогу голодуючому українському народові.

Пастирське послання зачитували у греко-католицьких церквах в Галичині та поза її межами. Про нечуваний злочин у радянській Україні владика Андрей поінформував Ватикан. Наступного дня після оголошення відозви 35 українських громадських організацій та партій, серед яких Українська Парламентська Репрезентація, товариство «Просвіта», Наукове товариство ім. Т.Г. Шевченка, Український католицький союз, Союз українок та інші, об’єдналися в Український громадський комітет рятунку України, який став координатором допомоги голодуючим.

Згодом подібні комітети виникають в низці західноєвропейських країн, намагаються організовувати акції допомоги вмираючим від голоду українцям. Утім, радянська влада від будь-якої зовнішньої допомоги відмовлялася, приховуючи факт геноциду в Україні.

 

Відозва до вірних Єпископату Галицької Церковної Провінції

«Україна в передсмертних судорогах»

 

Україна в передсмертних судорогах. Населення вимирає голодовою смертю; [Побудована – Авт.] на несправедливості, обмані, безбожництві та деправації людоїдна система державного капіталізму довела багатий недавно край до повної руїни.

Перед трьома роками Зверхник Католицької Церкви, св. отець Папа Пій XI енерґічно протестував проти всего, що в большевизмі є противне християнству, Богови та людській природі, перес­терігаючи перед страшними наслідками таких злочинів. – І цілий католицький світ, а з ним і ми, лучилися з тим протестом. Днесь бачимо наслідки поступовання большевиків: положення з кожним днем стає страшніше. Вороги Бога і людства відкинули релігію – основу суспільного ладу, відібрали свободу – найбільше добро людини, зі свобідних горожан-селян – зробили невільників, і не мають досить розуму, щоби їх кормити за тяжку невільничу працю в поті чола. На вид таких злочинів німіє людська природа, кров стинається в жилах.

Безсильні принести яку-небудь матеріяльну поміч конаючим бра­там, взиваємо наших вірних, щоби молитвами, постами, всенародною жалобою, жертвами і всіми можливими добрими ділами християнського життя, випрошували з неба помочі, коли на землі нема ніякої надії на людську поміч.

А перед цілим світом знову протестуємо проти переслідування малих, убогих, слабих і невинних, та гонителів оскаржуємо перед Судом Всевишнього. Кров робітників, що в голоді орали чорнозем України, кличе о пімсту до неба, а голос голодних женців дійшов до ушей Господа Саваота. Усіх християн цілого світа, усіх віруючих в Бога, а особливо всіх робітників і селян, передовсім усіх наших земляків просимо прилучитися до цього голосу протесту та болю і розповсюдити його у якнайдальші країни світа. Усі радіостанції просимо рознести наш голос цілому світови: може дійде він і до убогих хатин конаючих з голоду селян. Нехай перед страшною смертю серед лютих страждань голоду буде для них хоч малою потіхою гадка, що їх брати знали про їх страшну долю, над ними боліли і терпіли, за них молилися.

А Ви, страждучі й конаючі Братя, призивайте Милостивого Бога і Спаса нашого Ісуса Христа; люті терпите муки – принимайте їх за гріхи свої, за гріхи цілого народу й кажіть з Ісусом Христом: "Хай буде воля Твоя, Отче небесний!". Принята для Божої волі смерть – це свята жертва, що з жертвою Ісуса Христа злучена, принесе Вам Небесне Царство, а цілому народові спасіння. Надія наша в Бозі!

Дано у Львові в день св. Ольги, дня 24 липня р. Б. 1933-го

25.11.2015 р.

 За матеріалами з сайту Інституту національної пам’яті http://www.memory.gov.ua

Оволодій новою професією

 

На сьогодні питання працевлаштування бійців АТО дуже актуальне. Адже після повернення з війни хлопцям важко знайти роботу. Саме тому в державі діє програма професійної адаптації учасників антитерористичної операції. Отримавши додатковий фах, чоловіки зможуть легше повернутися до мирного життя.

Саме з метою вирішення проблемних питань, координації дій державних установ, громадських організацій, волонтерів для всебічної допомоги демобілізованим воїнам у вирішенні їхніх проблем 23 листопада в Ізяславському районному центрі зайнятості за участю представників підприємств, установ, організацій та соціальних служб було проведено профорієнтаційний семінар «Оволодій новою професією» для 9 осіб з числа демобілізованих із зони АТО.

Розпочала захід заступник директора центру зайнятості Ольга Архипюк, ознайомивши присутніх із станом ринку праці району, послугами, які надає державна служба зайнятості, зокрема повідомила про можливості професійного навчання, започаткування власної справи, участі в громадських та інших роботах тимчасового  характеру, а також запропонувала  актуальні вакансії.

Про те, що постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 179 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку), поінформувала на семінарі заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Світлана Ставнійчук. Посадовець зазначила, що для отримання реабілітаційних послуг учасник АТО або його законний представник звертається до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації, а учасник АТО, який переселився із тимчасово окупованої території чи районів проведення АТО – за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, та заповнює заяву.

Під час заходу учасники активно порушували питання, які їх цікавили. Поради для присутніх були пізнавальними та цікавими. Всі відвідувачі уважно слухали семінар, брали активну участь у дискусіях, а також почерпнули багато важливої та корисної інформації для себе.

25.11.2015 р.

За матеріалами Ізяславського районного центру зайнятості

 

Проведено семінар-нараду із соціальними працівниками

 

24 листопада в актовому залі Ізяславського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) проведено семінар-нараду із соціальними робітниками територіального центру.

У роботі засідання взяли участь директор територіального центру  соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Сахнюк В.В., заступники начальника управління соціального захист населення райдержадміністрації Савлук Л.В. та Станівчук С.А., спеціаліст  Ізяславського  районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Гаврилюк Ю.П., завідувач відділення соціальної допомоги вдома територіального центру Дацюк Т.І., апарат територіального центру,  соціальні робітники.

Розпочала нараду заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Савлук Л.В., яка роз’яснила про порядок оформлення та отримання житлових субсидій, а Станівчук С.А. розповіла про встановлення статусу переселенця, встановлення пенсій та допомоги учасникам  АТО.

Спеціаліст  Ізяславського  районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Гаврилюк Ю.П. наголосила про співпрацю соціальних  робітників для обстеження та складання соціальних паспортів потреб учасника АТО.

Очільник територіального центру Сахнюк В.В. ознайомив присутніх із Законом України  «Про основні соціальні захищеності інвалідів в Україні». Також наголосив про виконання Закону України  «Про пожежну безпеку» та правилами поведінки на льоду. Зокрема було обговорено переглянуті та затверджені посадові інструкції соціального робітника (доручення голови  районної  державної  адміністрації  №12 від 02.11.2015 р.), «Про роботу соціальних служб в  Ізяславському  районі  29.10.2015 р.».

Завідувач відділення соціальної допомоги вдома Дацюк Т.І. довела до відома учасників засідання про  порядок надання платних соціальних послуг, а також наголосила про підготовку до Міжнародного дня інваліда.

24.11.2015 р.

За матеріалами Ізяславського районного територіального

центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

 

 

Відповідно до «Плану основних заходів цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Хмельницької області у 2015 році» 27 листопада 2015 року з 09.30 год. до 11.00 год. з приміщення Кризового центру обласної державної адміністрації заплановано проведення комплексної квартальної перевірки стану системи оповіщення цивільного захисту області із включення електросирен.

Під час перевірки системи оповіщення через мережу проводового радіомовлення до населення району буде доведено застережну інформацію. Основна мета проведення перевірки – визначення працездатності систем оповіщення.

24.11.2015 р.

Сектор з питань цивільного захисту населення районної державної адміністрації

Розширене засідання колегії обласної державної адміністрації

 

Сьогодні, 24 листопада відбулось чергове розширене засідання колегії обласної державної адміністрації під головуванням голови облдержадміністрації Михайла Загородного, голови обласної ради Івана Гончара, першого заступника голови облдержадміністрації Василя Процюка, заступника голови облдержадміністрації Володимира Кальніченка, за участі голів райдержадміністрацій, засобів масової інформації.

Відповідно до указів Президента України голова обласної державної адміністрації Михайло Васильович вручив орден Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно) матері Ліщинського Богдана – лейтенанта, командир взводу.

Крім цього, нагороджено медаллю «За працю і звитягу» – Громика Віктора, а також присвоєно почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України» – Босенку Миколі, «Заслужений працівник сільського господарства» – Федоруку Олегу, «Заслужений лісівник України» – Гуменюку Василю.

Порядком денним засідання розглянуто питання про стан техногенної, пожежної і природної безпеки в області та виконання законодавства України у сфері цивільного захисту населення і територій області.

Місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, спеціалізованими службами цивільного захисту області здійснено комплекс скоординованих заходів, спрямованих на попередження та ліквідацію надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
Як наслідок, упродовж останніх 5-ти років спостерігалась тенденція до зменшення кількості зареєстрованих надзвичайних ситуацій, загиблих і постраждалих у них. Так, якщо у 2010 році було зареєстровано 11 надзвичайних ситуацій, 2011-2012 роках – по 6, 2013 – 4, 2014 – 5, то з початку 2015 року – 3.

Одним із головних завдань цивільного захисту є оповіщення населення області про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій за допомогою регіональної автоматизованої системи, яка справна та готова до використання за призначенням.

Обласний фонд налічує 977 захисних споруд цивільного захисту, з них: 147 сховищ та 830 протирадіаційних укриттів. Також для укриття населення області використовується більше 242 тисяч найпростіших укриттів.
З метою захисту населення, територій та майна, подолання наслідків надзвичайної ситуації державного рівня соціального та воєнного характеру на сході України за рішенням Уряду територіальну підсистему єдиної державної системи цивільного захисту з 26 січня 2015 року переведено на функціонування у режимі підвищеної готовності. Утворено 4 мобільні оперативні групи реагування регіонального рівня та 20 місцевого рівня, до складу яких входять 664 працівники, у тому числі аварійних служб і будівельних організацій, та 164 одиниці техніки. Організовано цілодобове їх чергування.

Другим питання порядку денного колегії розглянуто інформацію про діяльність галузі охорони здоров’я області у 2015 році та перспективи її розвитку.

Яків Цуглевич зазначив, що проблеми охорони здоров’я населення залишаються одними з найбільш складних та актуальних.
Традиційними напрямами роботи залишаються розвиток первинної медико-санітарної, екстреної медичної допомоги, оптимізація ліжкового фонду цілодобових стаціонарів, вплив на соціально-узалежнені хвороби.
Особливістю роботи у поточному році стали завдання з організації допомоги у медичному забезпеченні учасників антитерористичної операції (далі – АТО), медичного супроводу призову та мобілізації до Збройних сил України, медичного обслуговування тимчасово переміщених осіб з АР Крим і зони АТО та учасників АТО і демобілізованих.

Плановий обсяг фінансування закладів охорони здоров’я області на 2015 рік становив понад 1,5 млрд.грн., з яких за 9 місяців освоєно 69 відсотків. Понад медичну субвенцію з місцевих бюджетів на поточне утримання закладів за цей період додатково виділено 103,8 млн. гривень. Не виділялися кошти з місцевих бюджетів у Волочиському, Старокостянтинівському, Хмельницькому районах.

За рахунок обласного бюджету у поточному році закуплено медичного обладнання майже на 27,0 млн.грн., досягнуто повне забезпечення хворих з хронічною нирковою недостатністю.

Функціонують 21 центр ПМСД, до яких входить 201 лікарська амбулаторія ЗПСМ, з них 172 відокремлених та 29 амбулаторій – за адресою адміністрацій центрів.

Забезпеченість населення ліжками цілодобових стаціонарів у розрахунку на 10 тис. в області становить 79,7, з урахуванням вузлових лікарень та СМСЧ № 4 – 82,7, при нормативі для області 80,0: у середньому по районах – 50,8, по містах – 54,5.

Реформа галузі охорони здоров’я є однією з найважливіших складових тих перетворень, що зараз відбуваються в Україні, адже головою її метою є поліпшення здоров’я населення, забезпечення рівного і справедливого доступу усіх громадян до медичних послуг належної якості.
Підсумовуючи розглянуті питання, Михайло Васильович підкреслив, що саме галузь охорони здоров’я потребує подальшого розвитку та фінансової підтримки.

«Кожна місцева громада повинна знаходити кошти та забезпечити раціональне їх використання задля підвищення рівня медичної галузі», – зазначив очільник області.

24.11.2015 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

24 листопада  2015 року з ініціативи районного військового комісаріату відбулась робоча нарада із відповідальними особами міської та сільських рад, установ, підприємств та організацій за ведення військового обліку військовозобов’язаних і призовників.

Посадові особи райвійськкомату довели до відома присутніх положення Інструкції з організації ведення військового обліку військовозобов’язаних і призовників в органах місцевого самоврядування,  на підприємствах, в установах, організаціях і навчальних закладах, затвердженої наказом Міністра оборони України від 15.12.2010 року № 660,  та надали роз’яснення щодо організації ведення військового обліку військовозобов’язаних і призовників.

24.11.2015 р.

За матеріалами Ізяславського райвійськкомату

 

 

ЩОБ СВІТ ЗНАВ

БУЛИ ТІ, ХТО ГОВОРИВ ПРАВДУ

 

ЛЮДИ ПРАВДИ: ВІЛЬЯМ ГЕНРІ ЧЕМБЕРЛИН

 

Вільям Генрі Чемберлин (1897 – 1969) – московський кореспондент американської газети The Christian Sciense Monitor (Бостон). У жовтні 1933-го подорожував Україною. Разом із дружиною (за походженням – українкою) він побував на Полтавщині, в околицях Білої Церкви, на Кубані.

Повідомлення із цієї мандрівки до Бостону він почав надсилати восени 1934 р., коли назавжди залишив СРСР. Тоді ж вийшла його книжка «Залізна доба Росії», де окремий розділ про голод в Україні.

Чемберлин констатував, що голод охопив територію з населенням 60 млн., а кількість жертв становила 3-4 млн. осіб. «Не було в історії людства катастрофи таких величезних розмірів, яка привернула б таку малу увагу міжнародного світу», – писав він у книзі «Залізна доба Росії» і пояснював: «Голод був інструментом національної політики більшовиків, вжитим свідомо як останній засіб зломити опір українського селянства проти системи».

1944-го року в Нью-Йорку вийшла ще одна книга Вільяма Чемберлина «Україна: пригнічена нація», у якій він також звернувся до теми голоду 1932-1933 рр. Ця книга послугувала джерелом для творця наративу про Голодомор – Роберта Конквеста.

24.11.2015 р.

За матеріалами з сайту Інституту національної пам’яті http://www.memory.gov.ua

 

ЩОБ СВІТ ЗНАВ

БУЛИ ТІ, ХТО ГОВОРИВ ПРАВДУ

 

 

ЛЮДИ ПРАВДИ: МАЛКОЛЬМ МАҐҐЕРІДЖ

 

Малкольм Маґґерідж (Malcolm Muggeridge, 1903-1990 рр.) – англійський журналіст, що одночасно із Ґаретом Джонсом, у березні 1933-го, оприлюднив у британській пресі інформацію про Голодомор в Україні. Автор трьох статей з описом голоду та роману «Зима у Москві», виданого 1934-го року.

Як і Ґарет, Малкольм був із тих британців, що так добре описані Кіплінгом, – легкий на підйом, здатний на ризик, освічений, цілеспрямований, але водночас цілісний у своїх переконаннях. У 21 рік він поїхав до Індії викладати англійську літературу, а вже через декілька років опинився у Єгипті.

У молодості Маґґерідж симпатизував комуністичним ідеям, тому разом із дружиною за останні гроші приїхав до СРСР у 1932-му. Маґґерідж працював журналістом The Manchester Guardian, яка славилася своїми репортажами із СРСР.

У березні 1933-го Джонс і Маґґерідж мали зустріч, на якій ймовірно обговорювали свої плани відвідати Україну та на власні очі пересвідчитися, чи відповідають дійсності свідчення про страшний голод. Малкольм у своїх статтях згадує, що побував у Ростові-на-Дону та Києві. Він написав свої три статті у Москві та надіслав їх дипломатичною поштою до The Manchester Guardian. Втім, вони вийшли в неповному обсязі й під псевдонімом.

«Голод – це слово, яке я чув скрізь. Селяни благали перевезти їх бодай на одну станцію, подеколи їхні тіла опухали від браку харчів, і це було жахливе видовище», – писав Маґґерідж у статті «Голод в Україні. Нещасні землероби», що вийшла у The Manchester Guardian 27 березня 1933 року.

Пізніше, коли з’явилися заперечення Дюранті, і факт голоду набув розмитих обрисів, Джонс написав декілька листів до The Manchester Guardian, в яких підтверджував істинність своїх і Малкольма матеріалів. Малкольм також мав конфлікт із редакторами газети через їхню редакторську політику. У квітні 1933-го він у The Manchester Guardian вже не працює, а пізніше називає Дюранті «найбільшим брехуном, якого він будь-коли зустрічав у світі журналістики».

Під час ІІ світової війни Маґґерідж працював у британській розвідці МІ6. Його завдання полягало у тому, щоб унеможливити отримання німцями інформації про конвої союзників біля африканського узбережжя. Маггеріджа поважав де Голль й любила аудиторія. Можливо, тому, що він часто висловлювався всупереч громадській думці. Життєвим кредо журналіста були слова: «Не забувай, що тільки мертва риба рухається одним руслом».

У літньому віці Маґґерідж став християнином та автором бестселерів, в яких описував Святе Письмо своїми словами.

У 2008 році за вагомий особистий внесок у донесення до світової спільноти правди про геноцид українського народу під час Голодомору 1932–1933 років Ґарет Джонс та Малкольм Маґґерідж були нагороджені (посмертно) орденом «За заслуги» III ступеня.

24.11.2015 р.

 За матеріалами з сайту Інституту національної пам’яті http://www.memory.gov.ua

 

 

ЩОБ СВІТ ЗНАВ

БУЛИ ТІ, ХТО ГОВОРИВ ПРАВДУ

 

ЛЮДИ ПРАВДИ: ҐАРЕТ ДЖОНС

 

Британський журналіст Ґарет Джонс (Gareth Jones, 1905-1935) був одним із перших західних кореспондентів, які із ризиком для себе намагалися своїми публікаціями донести світові правду про злочин убивства голодом мільйонів людей в Україні у 1932-1933 роках.

Він отримав блискучу освіту, вільно володів німецькою, французькою та російською мовами. Був радником прем'єр-міністра Великої Британії Девіда Ллойд Джорджа, писав статті до The Western Mail, The Times, Manchester Guardian, Berliner Tageblatt. Тричі побував у Радянському Союзі.

Тон перших його публікацій 1930 року доволі нейтральний, відчувається навіть захоплення планами більшовиків. Востаннє побував в СРСР на початку 1933-го. Порушив заборону ОДПУ на в'їзд іноземним журналістам до охопленої України. У березні того року він купує квиток до одного із великих міст, але виходить із потяга на півдорозі й далі подорожує Харківщиною пішки залізничними коліями – разом із селянами, які втечею з рідних місць рятуються від голодної смерті. Їхні розповіді, а також побачене, занотовує до маленьких щоденників. Джонса затримує ОДПУ й фактично депортує із СРСР.

"Голод практично скрізь. І мільйони вмирають від нього, – пише Ґарет Джонс у листі батькам одразу по поверненні з СРСР. - Я бродив кілька днів Україною, і там не було хліба, у дітей боліли животи, всі коні та корови виздихали, й люди також вмирали з голоду. Терор набув нечуваних масштабів". А 29 березня 1933-го він скликає в Берліні прес-конференцію, на якій вперше публічно заявляє про катастрофічний голод в Україні. Прес-реліз передруковують провідні світові видання, зокрема New York Evening Post та Manchester Guardian.

Невдовзі Джонс публікує близько 20 статей у британських, американських і німецьких газетах. Зокрема, в Manchester Guardian, New York Times, New York Evening Post, Daily Express. "Я пройшов через безліч сіл і дванадцять колгоспів. Скрізь я чув плач: "У нас немає хліба. Ми помираємо!". "Передайте в Англію, що ми пухнемо від голоду", – пише в одній зі статей. А 8 травня 1933 року в The Manchester Guardian зазначає: "У кожному селі я отримував однакову інформацію, що багато людей помирають від голоду і що четверта-п’ята частина худоби загинула. Одна часто повторювана фраза із сумною монотонністю лунала у моєму мозку: "Всі – опухлі від голоду", і одне слово вбивалося у мою пам’ять у кожній розмові. Це слово було "голод". Ніколи не забуду пухлі животи дітей у хатах, в яких мені довелося заночувати"

Розголос, якого набули публікації Джонса, змусили радянське керівництво розпочати проти нього цілу інформаційну війну на сторінках західної преси. Залучили до неї, зокрема, лауреата Пулітцерівської премії Волтера Дюранті, якому 1929-го Йосип Сталін дав ексклюзивне інтерв'ю. Дюранті надрукував кілька замовних матеріалів, де заперечував факт смертності від голоду в радянській Україні. Жонглював фактами, щоб перетворити свідчення Ґарета Джонса на "кашу з напівправд". Тим не менш, той твердо тримався своєї позиції й далі публікував правдиві статті про голод в Україні.

12 серпня 1935 року Ґарет Джонс був убитий за загадкових обставин під час подорожі до Маньчжурії. Те, що в організації його поїздки брали участь, зокрема, троє осіб, причетних до радянських спецслужб, наштовхує на думку, що саме комуністичні каральні органи були винуватцями смерті британського журналіста.

Доносячи світові правду про влаштований радянським режимом Голодомор в Україні, Ґарет Джонс проявив особливі мужність і чесність. Його публікації спонукали інших західних журналістів звернутися до цієї теми і змусили Кремль виправдовуватися перед світом.

24.11.2015 р.  

За матеріалами з сайту Інституту національної пам’яті http://www.memory.gov.ua

До відома громадян

 

У Хмельницькій області функціонує Центр допомоги учасникам АТО, який знаходиться за адресою:  м. Хмельницький, вул. Свободи, буд. 70, кім. 108, тел. 067-380-50-65,  (0382) 65-90-70, e-mail: centrdop_ato@ukr.net. керівник центру Олександр Білик.

Мета діяльності центру: сприяти консолідації та координації зусиль мобілізованих, учасників бойових дій в зоні АТО, сімей загиблих, їх об'єднань у справі широкого, більш ефективного використання наявних можливостей у забезпеченні захисту їх  економічних, соціальних прав, наданню оздоровчої, юридичної, медичної, психологічної, моральної та матеріальної допомог.

23.11.2015 р.

На Ізяславщині відзначили День спільних дій в інтересах дітей

 

Традиційно в Україні 20 листопада відзначається День спільних дій в інтересах дітей - день прийняття Конвенції ООН про права дитини.
Адже кожна дитина з народження має свої права, а підростаючи, повинна мати більше можливостей брати участь у житті суспільства, готуватися до самостійного життя, користуватися правами свободи думки і слова.

З нагоди цієї дати у бібліотеці при районному будинку культури було організовано тематичний захід, в якому взяли участь школярі 8 Б класу Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. ім.О.Кушнірука, ліцей».

Дана правова акція була спрямована на ознайомлення підлітків із основними положеннями Конвенції ООН «Про права дитини», формування у них навичок використання отриманих знань при вирішенні реальних життєвих ситуацій та попередження про відповідальність, яку вони несуть при порушенні законів України та впровадження соціальних ініціатив Президента України, щодо розвитку творчих здібностей.

На зустріч із шкільною молоддю завітала завідувач сектору усиновлення, опіки, піклування та сімейних форм виховання дітей-сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування, служби у справах дітей райдержадміністрації Вікторія Палига. Вона розповіла учням про діяльність  служби, та зауважила, що у разі порушення своїх прав діти можуть звертатися за допомогою.

Бібліотекарем  організовано правові вікторини «Лабіринтами права» та «Подорож країнами закону і права». Ентузіазм, з яким учасники підійшли до виконання завдань вікторин та їх відгуки після закінчення конкурсу дав зрозуміти, що зацікавленість правовою тематикою серед молоді зростає.

По завершенню тематичного заходу Гапонюк Наталія, Лисенко Катерина та Коротун Тетяна продекламували вірші про рідну Україну та щасливе дитинство.

23.11.2015 р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

 

 

ЩОБ СВІТ ЗНАВ

БУЛИ ТІ, ХТО ГОВОРИВ ПРАВДУ

 

ЛЮДИ ПРАВДИ: МАРКО ЖЕЛІЗНЯК

 

Фотоаматор із села Удачне на Донеччині зафіксував на камеру колективізацію, розкуркулення, відбирання хліба, виселення до Сибіру й Голодомор 1932-1933 років. Свої коментарі на звороті світлин написав лише у другій половині 1950-х, після смерті Сталіна.

Село Удачне на Донеччині від початку 1920-х мало свого фотолітописця: неподалік, на хуторі Романівка жив селянин-фотоаматор Марко Желізняк (1893-1982). Він знімав усе: от в Удачному з'явився перший трактор, от – перший радіоприймач, а от перша школа на хуторі Романівка. А потім – наприкінці 1920-х - на початку 1930-х – в Удачному та довкола діялося те саме, що по всій радянській Україні: колективізація, розкуркулення й розорення селян, відбирання хліба, виселення до Сибіру. В Удачному селян зігнали до колгоспу ім. Дем'яна Бєдного.

На звороті багатьох тодішніх фотокарток Марко Желізняк, україномовний у повсякденному житті, ламаною російською написав у другій половині 1950-х коментарі. От один із них: "При обыске обнаружена утайка зерна у Пантелеймона Емца. Председатель гнет маты самому лучшему хлеборобу района (Емцу) в присутствии начальника НКВД. Который как всегда: "Снимай, Железняк, нам вредителей". (...) Пантелеймона повезли на Соловки и там он погиб в Сибири, в лагере».

Коли в околиці почався голод, Марко Желізняк обміняв на два пуди хліба свої нагороди з Першої світової – Георгіївський хрест IV ступеня та срібну медаль "За усердие". Щоб урятувати сім'ю від голодної смерті, 1932-го вивіз її з Удачного. Влаштувався на будівництво заводу поблизу станції Гришине – нинішнього райцентру Красноармійськ: там видавали хлібні картки.

Додому Желізняки повернулися за рік, коли голод пішов на спад. Марко Микитович влаштувався колгоспним пасічником. І далі фотографував. От кінець 1933-го, у колгоспі ім. Дем'яна Бєдного платять за роботу. На звороті знімка коментар фотографа: "Конюха получают авансом муку на трудодни у кладовщика и гнут маты за такой заработок. За это фото целую неделю потом водили на допрос. Но они (конюхи. – ред.) сказали: мы попросили Железняка и он нас снял».

Приблизно тоді ж - узимку 1933-го - зроблене фото дітей з Удачного, які збирають мерзлу картоплю на колгоспному полі. Марко Микитович підписав його українською: "Здобутки колективізації..."

Марко Желізняк був у колгоспі теслею, бригадиром садівників. По війні – зливачем молока, конюхом, їздовим. І далі не розлучався з фотоапаратом.

«Що сьогодні є рядовий знімок, те завтра буде історією», – згадував батькові слова його вже покійний син Андрій, який був професійним фотографом.

Другий син фотографа, Григорій, згадував, що батько комуністів називав павуками, які ссуть кров із людей.

Помер Марко Желізняк 1982-го на 90-му році життя. Такого докладного фотолітопису нищення українського села, як залишив він про Удачне на Донеччині, більше нема.

Окремі фотографії Марка Желізняка 

23.11.2015 р.

За матеріалами з сайту Інституту національної пам’яті http://www.memory.gov.ua

 

 

ЩОБ СВІТ ЗНАВ

БУЛИ ТІ, ХТО ГОВОРИВ ПРАВДУ

 

ЛЮДИ ПРАВДИ: ОЛЕКСАНДРА РАДЧЕНКО

 

 

Вчителька із Харківщини була засуджена до 10 років таборів за щоденники, в яких, зокрема, описала побачене під час Голодомору 1932-1933 років.

10 років таборів ҐУЛАҐу отримала  вчителька Олександра Радченко (1896-1965)  за ухвалою Кам’янець-Подільського обласного суду 14 грудня 1945-го. У звинуваченні обласного прокурора йшлося: «Радченко Александра Николаевна, будучи враждебно настроена против советской власти в период 1930-1933 годов, писала дневник контрреволюционного содержания, в котором возводила клевету на мероприятия Советского Правительства и Коммунистической партии по организации колхозов в СССР, а также возводила клевету на материальное положение трудящихся в СССР. Свои антисоветские записи Радченко сохранила до прихода немецких оккупантов на Украину, а затем в августе 1941 г. передала их секретарю немецкого консульства в г. Черновцах Кителю, для опубликования их в фашистской печати».

Олександра Радченко під час Голодомору жила з родиною в одному з сіл Чугуївського р-ну Харківської обл. Її чоловік – Василь Павлович – працював лісничим в місцевому лісгоспі, мало подружжя трьох доньок – Еліда (1926 р.н.), Віра (1927 р.н.) та Діна (1931 р.н.). Як службовці, Василь та Олександра, отримували певне харчове забезпечення, що допомогло їм не тільки вижити і врятувати від смерті своїх дітей, але й допомагати іншим. Олександра з чоловіком наймали на поденну роботу в лісгоспі украй виснажених селян. Це дозволяло виділити для них хоч якусь миску юшки та окраєць хліба. У той час лісгоспи були звільнені від хлібозаготівель, відтак мали в коморах певні запаси продуктів, котрі могли використовувати тільки для харчування своїх робітників. Навесні 1933-го Василь Радченко, на прохання місцевого голови колгоспу, видав у борг до нового врожаю по кілька кілограмів пшона й інших продуктів, щоб було з чого варити обіди для колгоспників під час весняно-польових робіт. За доносом уповноваженого райпарткому, його вигнали з роботи і викинули з малими дітьми на вулицю, потім засудили за «розкрадання державного майна».

Із 1926 року Олександра Радченко вела щоденник, в якому фіксувала все те, що діялося в їхньому селі та в околицях, час від часу в робочих справах їй довелося виїжджати в районний центр. Вчителька розповідає, як відбувалася колективізація, розкуркулення й розорення селян, відбирання хліба й виселення до Сибіру, однак найбільше місця приділяє Голодомору. "Как тяжело жить, до отчаяния тяжело, – нотує в щоденнику 2 червня 1932 року. – Вообще время необыкновенное, не известное в истории. Все страдают от недоедания или голода, да вообще от полунищего образа жизни. Ко всему безличие страшное, угнетающее».

1945-го жінка жила у містечку Городок Кам'янець-Подільського р-ну – тепер Хмельницька область. Там її арештували. Під час обшуку в її помешканні енкаведисти вилучають сім зошитів – щоденників за 1926–1945 роки. «Мама щоденників ніколи не ховала, – пригадувала одна з доньок Олександри Миколаївни. – Добралися до скриньки, де лежали щоденники. Я п’ять-шість загальних зошитів, які лежали на столі, встигла закинути під подушку. Після арешту мами ми почали їх читати, а там стільки жахів було написано про Голодомор, що ми вирішили, що всю сім’ю розстріляють, тому ми спалили їх…». Саме щоденники були використані як головний доказ «антирадянської пропаганди та агітації» вчительки.

Слідство тривало майже півроку. Олександра Радченко і не приховувала, що є автором щоденників, однак слідчі вимагали зізнань, що вона зумисно викривляла дійсність і готувала їх на шкоду радянській владі.

14 грудня 1945 року Кам’янець-Подільський обласний суд, що відбувався у Проскурові (нині – Хмельницький) виніс вирок Олександрі Радченко – 10 років виправно-трудових таборів з конфіскацією майна та позбавленням прав на 5 років. "У меня есть пристрастие отражать все свои переживания в дневниках, – не ховаючись заявила Олександра Радченко на суді. – Дневник я стала вести с 1926 г. и посвятила его своим детям, чтоб они лет через 20 прочли и увидели, как страдал и стонал народ, какой был ужасный голод… В моих записках отражено все, и я не сгущала, я описывала все ужасы. На Украине в 1930-33 году украинский народ переживал ужасы».

Відбувши всі 10 років таборів, Олександра Радченко оселилася в місті Вовчанськ Харківської обл., де й померла 1965 року. Її щоденники були виявлені в Галузевому державному архіві Служби безпеки України тільки 2001-го. Згодом частково опубліковані в книзі «Розсекречена пам’ять. Голодомор 1932-1933 років в Україні в документах ГПУ-НКВД».

23.11.2015 р.

За матеріалами з сайту Інституту національної пам’яті http://www.memory.gov.ua

 

ЩОБ СВІТ ЗНАВ.

БУЛИ ТІ, ХТО ГОВОРИВ ПРАВДУ

 

ЛЮДИ ПРАВДИ: НЕСТОР БІЛОУС

 

«Нестор-літописець Голодомору», – називає селянина Нестора Білоуса (1889-1972 рр.) з села Леб’яжого Печенізького (нині Чугуївського) району Харківської області дослідниця Ніна Лапчинська. Маючи три класи церковно-парафіяльної школи, із1911-го до 1934 року вів щоденник. Його виявлено в Галузевому архіві СБУ й опубліковано лише нещодавно.

Білоус занотовував особисті речі – одруження, народження дітей, описував події із життя села під час Української революції 1917-1921 років, першого голоду 1921-1922-го та НЕПу. Однак найбільше уваги приділив колективізації та розкуркуленню, грабіжницьким хлібозаготівлям і спротиву селянства, Голодомору 1932-1933 років. Робив по кілька записів щомісяця.

Щоденник Нестора Білоуса є своєрідною хронікою репресій проти українських селян з боку більшовицької влади і наступу жахливого голоду в Леб’яжому.

Деякі з тодішніх записів:

- 8/IV-33 Люди мрут с голоду всех возрастов, а в особенности дети очень мрут в некоторых семействах вымерли все малые дети от грудных и годов до 10-ти;

- 17/IV-33 На сегодняшний день хоронить 11 душ, умерших из голода;

- 20/V-33 г. Ежедневно мрут люди из голоду. Сельсоветом назначена санитарная комиссия для уборки трупов и похорон их, потому что хоронить тех людей некому, так теперь сельсовет выгоняет людей и роют большую яму душ на 10 и тогда зарывают. Много людей взрослых и детей, как посмотришь - так это живые мертвецы;

- 31/V-33 г. Дожди идут все время уже две недели и большие очень, полоть уже надо край, но невозможно. А люди мрут своим чередом.

Про те, що Нестор Білоус «щось там постійно пише», було відомо майже усьому селу. Щоденник відкрито лежав на припічку. 1937-го Білоуса, який був тоді колгоспним сторожем, арештували. Його визнали винним у тому, що "неоднократно в разговорах с членами колхоза "Красный колос" проводил контрреволюционную агитацию и вел дневник, куда записывал свои контрреволюционные мысли". Вилучений щоденник стає одним із головних доказів його «контрреволюційної діяльності». 28 листопада 1937 року спецколегія Харківського облсуду засудила Нестора Білоуса на 6 років ув’язнення у таборах, з обмеженням у правах на 2 роки. Після звільнення 1947-го, його знову заарештували. За тим самим обвинуваченням був висланий на довічне поселення у місто Ігарка Красноярського краю. До Леб’яжого Нестор Білоус повернувся тільки 1954-го. Прожив іще 18 років, реабілітації не дочекався.

23.11.2015 р.

За матеріалами з сайту Інституту національної пам’яті http://www.memory.gov.ua

 

Вшанували пам'ять ГЕРОЇВ

 

21 листопада відзначається День Гідності та Свободи на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). Саме тому цього дня керівник апарату районної державної адміністрації Ольга Манзюк, новообраний міський голова Валентина Корнійчук, заступник міського голови Ніна Черняк, методист районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» Лариса Хмиз, група лідерів учнівського самоврядування району вшанували пам’ять Героїв України, запаливши лампадки на Алеї Героїв Небесної Сотні.

Саме за гідність та свободу боролись українці у різні часи доводячи згуртованість української нації, українського народу. Адже народ, який плекає в собі національну гідність, буде знаний та шанований в світі. «Ми – українці маємо бути свідомі, тому що лише в єдності дій ми можемо досягти величної мети – побудови економічно та духовно багатої, вільної, незалежної Держави Україна, якою пишатимуться наші діти та онуки»,– зазначили  під час заходу Ольга Манзюк  та Валентина Корнійчук.

Важливим завданням є збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору. 

Вони підкреслили, що у ці часи, саме на нас покладена відповідальність за збереження незалежності нашої Української держави, в ім’я славних патріотів, які ціною свого життя відстоювали гідність і свободу нашої Вітчизни.

ФОТОКОЛАЖ

21.11.2015 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з

громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Звернення Президента України з нагоди Дня Гідності та Свободи

21.11.2015 р.

Привітання з Днем Гідності та Свободи

 

 

Шановні ізяславчани!

 

Прийміть вітання з нагоди державного свята – Дня Гідності та Свободи. Другий рік поспіль вся українська спільнота відзначає його як свято демократії, торжества ідеалів патріотизму та національної свідомості. У цей величний день із гордістю ми можемо зазначити, що український народ заслуговує на повагу всієї світової спільноти. За роки незалежності нашої молодої соборної держави нам вдалося довести, що українці вирізняються високим рівнем патріотизму, гідності, самодостатності та відвічним бажанням жити у вільній і незалежній Україні.

У День Гідності та Свободи ми низько вклоняємося всім захисникам української державності,  подвигу загиблих патріотів, які пішли у вічність заради нашого з вами майбутнього.  Давайте будемо гідними нащадками борців за свободу України та разом розбудовуватимемо сильне демократичне суспільство, в якому на всіх рівнях дотримуватимуться ідеалів справедливості,  пануватиме закон і порядок. Бажаємо мирного неба над головою, єдності, благополуччя і добробуту усім ізяславським родинам!  Слава Україні! 

 

З повагою

голова райдержадміністрації Б.Яцков

День Гідності та Свободи

 

Пам’ять про Героїв, що постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини та громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору, виховує почуття відповідальності, гідності, патріотизму та любові до традицій та звичаїв нашого народу.

Історія українського народу героїчна і неповторна, страшна і кривава, трагічна і непідвладна людському суду. Нікому не спадало на  думку, що на рідній українській землі в ХХІ столітті лунатимуть постріли, убиватимуть людей. Наша історія мала багато трагічних періодів, коли свобода й існування українського народу опинялися під загрозою. Нині знову прийшов той час – час вибору між свободою та рабством, світлим майбутнім та темним минулим, справедливістю та тиранією.

Історія повторюється. Все, за що боролись наші предки на початку ХХ століття, є актуальним на початку ХХІ століття. 21 листопада – відзначається День Гідності та Свободи,  що став символом волевиявлення та протесту народу проти несправедливості та свавілля політиків з надією на світле майбутнє.  Ця дата відзначається відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка від 13 листопада 2014 року № 872/2014 з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутнього поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та в листопаді 2013 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

У рамках районних заходів з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи 20 листопада в приміщенні центральної районної бібліотеки відбулась зустріч старшокласників міських закладів освіти та лідерів учнівського самоврядування із жителями міста - учасниками подій Революції Гідності.

Присутні  на зустрічі вшанували хвилиною мовчання пам'ять усіх борців за свободу та територіальну цілісність України.

Під час заходу, його учасники переглянули кадри відеохроніки того часу та слайд-шоу із особистих зібрань учасників Революції Гідності та  народних віче в місті Ізяслав.

Із особливою увагою молодь слухала виступи  учасників Революції: Миколи  Анпілогова, Олега Верболюка, благочинного храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський патріархат митрофорного протоієрея о.Володимира Ковальчука.

Також отець Володимир звершив молитву за Україну та Український народ.

Підводячи підсумки зустрічі, заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко наголосив на необхідності подальшого згуртування усіх патріотів навколо справи утвердження Української державності та  її подальшої європейської  інтеграції.

На згадку про зустріч діти подарували почесним гостям виготовлені власноруч обереги.

На завершення заходу пролунали слова Великого Кобзаря  «В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля!» та заклик «Слава УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ слава!».

ФОТОКОЛАЖ

20.11.2015 р.

В.Кучерук

Зустріч Голови Верховної Ради України з представниками об’єднаних

територіальних громад Хмельницької області

 

Органи місцевого самоврядування мають стати найефективнішою ланкою системи врядування в державі, повернути довіру людей до влади.
На цьому голосив Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман під час зустрічі з представниками об’єднаних територіальних громад, органів місцевого самоврядування, виконавчої влади Хмельницької області та громадськими організаціями у п’ятницю.

В.Гройсман зазначив, що добровільне об’єднання громад та перші кроки з фінансової децентралізації сприятимуть успішному розвитку місцевого самоврядування і розв’язанню нагальних проблем. Він також зазначив, що децентралізація влади є запорукою успішного здійснення секторальних реформ. «Ефективне місцеве самоврядування є «водорозділом» між європейським майбутнім України і деградованою радянською системою управляння», - заявив керівник Парламенту.

Володимир Гройсман детально зупинився на змінах до Конституції у частині децентралізації влади, наголосивши, що їх остаточне ухвалення дозволить закріпити на конституційному рівні фундаментальні основи місцевого самоврядування та зробити демократичні зміни незворотними.
Голова Верховної Ради закликав присутніх об’єднатися заради майбутнього країни і докласти зусиль до повернення довіри людей до влади. «Питання передачі влади на місця є критично важливим у контексті європейського вибору України», - сказав він.

«Я буду боротися за цю реформу», - заявив В.Гройсман, додавши, що він «готовий працювати з кожною областю, кожним районом, кожною громадою, з органами виконавчої влади» для напрацювання першочергових завдань, які потрібно реалізувати у цій сфері.

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман переконаний, що у Парламенту є потенціал для остаточного ухвалення змін до Конституції.
«Потенціал у 300 голосів є, просто дехто дезорієнтований», – сказав В.Гройсман, відповідаючи на запитання під час зустрічі з представниками об’єднаних територіальних громад, органів місцевого самоврядування, виконавчої влади Хмельницької області та громадськими організаціями у п’ятницю.

В.Гройсман також підкреслив,що проєвропейська більшість Верховної Ради «не провалила жодного відповідального рішення» в економічній сфері, у сфері європейської інтеграції та лібералізації безвізового режиму, співпраці з міжнародними фінансовими інституціями. «Є потенціал, щоб ефективно працювати», – зазначив він. Разом з тим, В.Гройсман зауважив, що «хтось розхитує ситуацію, намагаючись перейти до сценарію дострокових парламентських виборів». Керівник Парламенту заявив, що дострокові парламентські вибори нині абсолютно не на часі, оскільки вони можуть стати додатковим фактором дестабілізації ситуації в Україні.

Крім цього, голова Верховної Ради України В.Гройсман ініціює створення міжфракційного депутатського об’єднання «За децентралізацію».
«Я відчуваю дуже велику зацікавленість народних депутатів у проведенні структурних реформ, і, зокрема, децентралізації», - сказав В.Гройсман, відповідаючи на запитання журналістів у п’ятницю у місті Хмельницький.
«Децентралізація є основою і запорукою, фундаментом усіх інших реформ, тому створення такого міжфракційного об’єднання буде адекватною відповіддю на супроводження цієї теми у Парламенті і сприятиме успішному проведенню цієї реформи», - зазначив він.

В.Гройсман висловив думку, що прихильниками такого об’єднання будуть багато парламентаріїв незалежно від їхньої політичної належності. «Це об’єднання може бути двигуном відповідних змін», - сказав керівник Парламенту, наголосивши також на важливості ролі територіальних громад у реалізації реформи з децентралізації.

20.11.2015 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

«Пам´ятаємо героїв!»

(у навчальних закладах Ізяславщини відбулись тематичні заходи до Дня Гідності та Свободи)

 

Помаранчева Революція, Євромайдан, Єврореволюція, Революція Гідності – усі ці терміни сьогодні стали невід’ємною складовою в історії побудови  української державності.  Минуло два роки з часу перших протестів, проте дата «21 листопада»  стане все більш пам’ятною для українців. Революційні події 2004 та 2013-2014 років показали, що в Україні народилась не народність, а нація. Шукаючи Європу, ми знайшли Україну.

Цими днями в закладах освіти та культури  Ізяславщини проведено цілу низку тематичних заходів, присвячених Дню Гідності та Свободи. Організовувались уроки Гідності, інформаційні години, святкові лінійки, години спілкування  з метою збагатити знання учнів про події, які стали історією нашої держави, пробуджувати надалі інтереси до історії української нації, виховувати повагу та шану до борців за свободу та незалежність Батьківщини, не забувати про почуття патріотизму, турботливе ставлення до оточуючих. 

Зокрема у навчальних закладах здійснюється перегляд тематичних документальних фільмів та світлин. На екранах та світлинах — Герої Небесної Сотні, котрі стали янголами хоронителями нашої України, котрі з небес моляться за нас, додаючи сил і наснаги до боротьби.

Школярі віддають шану патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, відстоювання незалежності України та національних інтересів нашої держави,  її європейського вибору, досягнення гідного рівня життя й праці.

Мокрецький НВК "ЗОШ І-ІІ ступенів - дитячий садок" фотозвіт

Шекеринецьканий НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів - дитячий садок" фотозвіт

Радошівська ЗОШ І-ІІІ ступенів фотозвіт

Христівська ЗОШ І-ІІІ ступенів фотозвіт

Ліщанська ЗОШ І-ІІІ ступенів фотозвіт

Клубівська ЗОШ І-ІІІ ступенів фотозвіт

Новосільська ЗОШ І-ІІІ ступенів фотозвіт

Білогородська  ЗОШ І-ІІІ ступенів фотозвіт

Кунівська  ЗОШ І-ІІІ ступенів фотозвіт

Теліжинецька ЗОШ І-ІІ ступенів фотозвіт

Борисівський НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів - дитячий садок" фотозвіт

Михлянська ЗОШ І-ІІІ ступенів фотозвіт

Ізяславська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 фотозвіт

20.11.2015 р.

 

Акція «За гідне майбутнє дітей України» у Великорадогощанському січовому товаристві

 

20 листопада – Всесвітній день дитини, а 21 листопада ми відзначаємо в Україні День Гідності і Свободи.

У Великорадогощанському січовому товаристві відбулась акція «За гідне майбутнє дітей України». Спільною молитвою січовики вшанували пам’ять патріотів України, які загинули на Майдані та на Сході України. 

Для воїнів АТО берегині передали сухофрукти. А головна леля Яскульська Роксана навчила дівчаток плести жовто-блакитні обереги, які разом із вишитими рушничками передадуть тепло дитячих рук нашим захисникам.

Завершилась акція флеш-мобом, лейтмотивом якого стали такі слова:

В своїх долоньках я тримаю Україну,

Її майбутнє і її свободу.

Ти не дивись, що я лише дитина,

Я – син великого народу!

Я гідний прадідів козацьких,

Їх духу вільного і сили.

Я лиш прошу у всіх дорослих:

Даруйте дітям радість сонця й миру!

20.11.2015 р.

За матеріалами Великорадогощанського січового товариства

21 листопада в Україні відзначатиметься День Гідності і Свободи

 

Сьогодні – друга річниця від початку подій, що розділили історію нашої країни на ДО та ПІСЛЯ. Криваві протести народу задля кращої долі, які назвали Євромайданом, назавжди залишили слід в історії, зокрема, у кіно та у серцях народу.

Зима 2013-2014 років об'єднала іменитих режисерів, журналістів та простих людей із барикад у єдиному прагненні - зафіксувати хронологію подій для наступних поколінь українців. Ці заходи  демонструють ейфорію від згуртованості та розпач від втрат, у них показано, як усе починалося і що на нас усіх чекає попереду.

Мета цих заходів: виховувати у сучасного покоління мужність і патріотизм громадянина, підвищувати інтерес до історії України та європейських держав, прикріплювати почуття відповідальності,  любов до звичаїв і традицій народу.

Учнями та вчителями школи була організована загальношкільна лінійка на тему: «День Гідності і Свободи  –  крок у Європу».

Для учнів початкових класів було проведено інформаційну хвилину «Як тяжко все це пережити». 7-8 класи провели годину спілкування  «Герої не вмирають». 9-11 класи переглянули фільм  «Революція гідності. Очима очевидців». Також організовано фотовиставку  «Україна – мій рідний край». Вся школа взяла участь у акції  «Допоможи бійцям АТО».

Було проведено благодійний  ярмарок , виручені кошти передані сім’ям учасників АТО для придбання термобілизни.

Були виготовлені обереги і малюнки для учасників АТО.

20.11.2015 р.

За матеріалами Шекеринецького НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів - дитячий садок"

 

Відкрита виховна година «День національної Гідності та Свободи»

у Ріпківському НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – дитячий садок»

 

20 листопада відбулася відкрита виховна година «День національної Гідності та Свободи» для учнів 9-10 класів. Відповідальний – Шевчук Ольга Василівна, вчитель історії, класний керівник 10 класу.

Мета: вшанування патріотизму і мужності громадян, які у листопаді 2013 року – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її Європейського вибору, збереження та донесення до учнів об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХ століття.

Захід розпочався із Гімну України.

«Саме сьогодні, в цей час, ми маємо проявити свою любов до рідної України. Зараз нашій країні як ніколи потрібно бути єдиною та згуртованою…», - такими словами учні висловлювали свої думки про трагічні події у нашій державі.

Вчитель історії Шевчук Ольга Василівна повідомила учням про відзначення в Україні Дня Гідності та Свободи. Діти висловлювали власні думки розуміння поняття «Гідність».

Ведучі розповідали про перебіг подій на Майдані у листопаді 2013 року – лютому 2014 року, про стійкість не тільки учасників Майдану, а й небайдужість пересічних громадян.

Учні вшанували хвилиною мовчання героїв Небесної сотні.

Наприкінці заходу учасники на власноруч виготовлених паперових голубах записали свої побажання захисникам України і слова підтримки для нашої країни та прикріпили на дошку.

Діти пам’ятають про тих, хто за свободу і демократію поклав найдорожче – своє життя. Герої не вмирають, вони продовжують жити в наших серцях!

Фотоколаж

20.11.2015 р.

За матеріалами Ріпківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – дитячий садок»

Звернення голови облавної державної адміністрації Михайла Загородного

до представників політичних сил області

 

Шановні подоляни!

Хмельниччина завершила виборчий процес. Кожен житель зробив вибір і обрав свого депутата, міського чи селищного голову, тобто, обрав свою владу.

Разом із тим, зараз у політичних колах відбуваються обговорення конфігурацій можливих об’єднань та коаліцій.

Як голова обласної державної адміністрації закликаю усі політичні сили, які отримали мандат довіри від наших людей, до конструктивної співпраці.

Фактично у переддень Дня Гідності та Свободи, пам’ятаючи наших героїв, зрозуміло, що найкращим нашим рішенням буде об’єднання.
У цей непростий час маємо консолідуватися навколо ідеї миру, спокою та злагоди, аби боротьба за незалежність, втрата Небесної сотні, наших воїнів АТО не була марною. Будьмо достойні їхньої пам’яті.

Кожна свідома людина, кожен громадянин хоче жити в незалежній, демократичній, розвиненій країні. Проте, одного бажання замало. Це - щоденна кропітка праця, яка має бути спрямована на розвиток економіки держави.

Закликаю до співпраці та взаєморозуміння на благо Хмельниччини.
Слава Україні!

 

З повагою

голова обласної державної адміністрації Михайло Загородний

До Єдиного дня інформування населення

 

Попередження травмування та загибелі людей в осінньо-зимовий період

 

В осінньо-зимовий період загрозу для населення становлять такі фактори, як: обмороження, отруєння чадним газом, загибель людей на зимових водоймах, ожеледиця, падіння бурульок.

 

Застереження щодо обморожень

Щоб уберегтися від загального переохолодження та обмороження шкіри, необхідно особливу увагу приділяти одягу. Він повинен бути теплим, зручним та легким. Взуття не повинно бути тісним. Необхідно ретельно висушувати промоклий одяг та взуття, інакше вони втратять свої теплоізолюючі властивості. Особливо схильні до відмороження люди, котрі страждають на варикозне розширення вен, із захворюваннями серцево-судинної системи, а також ті, хто перевтомлений (перевтома знижує опір організму до холоду) або в стані алкогольного сп'яніння.

Слід пам'ятати, що ризик обмороження вимагає особливої пильності, оскільки воно може відбутися непомітно для вас та при глибокому відмороженні може призвести до гангрени. Важливо частіше перевіряти стан відкритих частин тіла, особливо обличчя. Якщо ви знайдете обморожені ділянки, їх слід повільно відігріти природнім шляхом. Кращий метод відігрівання – притиснення «шкіра до шкіри» (наприклад сховавши руки під пахви).

У разі обмороження уражені ділянки тіла необхідно закутати будь-яким теплоізоляційним матеріалом: ватою, подушкою, ковдрою та обгорнути клейонкою. Пов'язка повинна покривати тільки частину з вираженим зблідненням шкіри. Категорично забороняється зігрівати відморожену ділянку тіла за допомогою горілки, зігріваючого компресу, гарячого душу або ванни. Неможна натирати відмороженні ділянки тіла жиром, розтирати снігом.

При переохолодженні чи обмороженні, після надання першої медичної допомоги, потерпілому слід негайно звернутися до лікаря-травматолога найближчого медичного закладу.

 

Дотримання заходів безпеки під час зимової риболовлі.

Протягом останніх років ситуація із загибеллю людей на водних об'єктах у зимовий час залишається невтішною. На превеликий жаль, щороку на льоду гине чимало людей, насамперед рибалок, дорослих та дітей.

 

Управління з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації застерігає:

- йдучи на зимову риболовлю, кожному потрібно бути вкрай обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на льоду;

- у жодному разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги. Це слід робити палицею.

- при пересуванні по льоду треба бути обережним, уважно стежити за його поверхнею, обходити небезпечні й підозрілі місця (швидка течія води, вмерзлі в кригу кущі, трава та ін.);

- не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато лунок, стрибати і бігати по льоду, скупчуватись у групи. Рекомендується пробивати ополонки одну від одної на відстані не ближче 5-6 м.

- дітям потрібно запам'ятати: самостійно без нагляду дорослих виходити на лід – вкрай небезпечно для життя.

 

Ожеледиця: рекомендації щодо заходів безпеки перед виходом із будинку:

- прикріпіть на підбор вашого взуття перед виходом шматочки поролону (за розмірами підбора) або лейкопластиру; наклейте лейкопластир чи ізоляційну стрічку на суху підошву і підбір (хрест-навхрест або східцем) і перед виходом натріть піском (на один-два дні вистачає); натріть наждачним папером підошву перед виходом, а краще - прикріпіть його на підошву (але від води піщинки наждачного паперу рано або пізніше обсипаються).

- пам'ятайте, що кращим для льоду є підошви з мікропористої чи іншої м'якої основи та без високих каблуків.

- людям похилого віку краще у «слизькі дні» взагалі не виходити з дому.

 

Як можна зменшити ризик травм у період ожеледиці:

- ходіть, не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, ступаючи на всю підошву. Руки повинні бути не зайняті вантажем.

- не тримайте руки в кишенях - це збільшує можливість не тільки падіння, але і важчих травм, особливо переломів.

- обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони покриті льодом.

- не ходіть краєм проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на  слизьких дорогах особливо. Можна впасти і вилетіти на проїжджу частину дороги.

- не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю.

- небезпечні прогулянки в ожеледицю у нетверезому стані. У стані сп'яніння травми найчастіше важкі, всупереч поширеній думці, що п'яний падає завжди вдало.

- якщо ви впали і через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль у суглобах, утворилися пухлини, - терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками.

 

«ОБЕРЕЖНО! БУРУЛЬКИ!»

Після морозяних вихідних – теплі будні. Відтак, сніг, що накопичився на дахах будівель, буде танути, утворюючи бурульки.

Щоб не стати жертвою крижаних бурульок, які можуть впасти на пішохода, необхідно не заходити за межі встановлених огорож, а в місцях їх відсутності самому звертати увагу на наявність небезпечних утворень з криги і снігу на дахах будинків. І тоді все буде гаразд.

Виконання населенням вищезазначених правил та заходів безпеки дасть можливість зберегти Ваше життя та здоров'я.

20.11.2015 р.

За матеріалами управління з питань

цивільного захисту населення облдержадміністрації

 

20 листопада – День спільних дій в інтересах дітей

 

Зміни в суспільстві не можуть статися тільки внаслідок фактичних політичних кроків. Суспільство змінюється зсередини, а надійні зміни гарантовані тільки за участі молоді - активної, гідної, небайдужої.

Зараз проблема дитинства є головною проблемою в усьому світі, бо діти - наше майбутнє. Це маленькі Люди, що теж хочуть належної уваги, опіки і тепла у ставленні до себе.

Україна ратифікувала Конвенцію ООН про права дитини в перший же рік своєї незалежності, і з цього часу вона є частиною національного законодавства. У 2003 році на Всеукраїнському Форумі неурядових організацій започатковано проведення 20 листопада в Україні Дня спільних дій в інтересах дітей, як один із шляхів консолідації зусиль усіх громадських, державних та суспільних інституцій, що опікуються проблемами дітей, засобів масової інформації, соціально відповідального бізнесу, а також кожного, хто небайдужий до становища дітей в нашій країні.

Конвенція містить повний перелік прав дитини: на життя, на ім’я, на набуття громадянства, на піклування з боку батьків, на збереження своєї індивідуальності, право бути заслуханою у ході будь-якого розгляду, що стосується дитини; право на свободу совісті та релігії; право на особисте та сімейне життя; недоторканість житла; таємницю кореспонденції; право користуватися найбільш досконалими послугами системи охорони здоров’я, благами соціального забезпечення; на рівень життя, необхідний для її розвитку; на освіту; на відпочинок; на особливий захист: від викрадень та продажу, від фізичних форм експлуатації, фізичного та психічного насильства, участі у військових діях; право на вжиття державою всіх необхідних заходів щодо сприяння фізичному та психічному відновленню та соціальній інтеграції дитини, яка стала жертвою зловживань або злочину.

Конвенція ООН про права дитини – це Ваші права. Вони знайшли своє відображення у чинному законодавстві України. Ви можете не думати про них. Можете не використовувати їх щодня. Втім, маєте знати, що вони існують і вони невід’ємні від інших прав, гарантованих державою.

У житті кожного з нас виникають проблеми, подолати які поодинці важко, а деколи – неможливо. Важливо, щоб в такий момент поряд опинилися люди, здатні не просто вислухати і зрозуміти, але і надати дієву допомогу. Для того, щоб допомогти тобі вирішити будь-яку проблему, створена служба у справах дітей, соціальний центр для сім’ї, дітей та молоді. Тут тебе захистять, навчать або нададуть консультацію з питань захисту твоїх прав.

20.11.2015 р.

Служба у справах дітей райдержадміністрації

Засідання комісії з питань захисту прав дитини

 

Предметом основної турботи та головним обов’язком батьків є забезпечення інтересів своїх дітей.

У зв’язку з цим, 19 листопада під керівництвом голови районної державної адміністрації Бориса Яцкова  відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при районній державній адміністрації.

На порядок денний винесено питання захисту житлових та майнових прав дітей, а саме про надання дозволу на вчинення правочину щодо укладення договорів: дарування житлового будинку та присадибної ділянки, купівлі-продажу ½ частини будинку та присадибної земельної ділянки, оренди земельної ділянки від імені малолітньої дитини, надання дозволу на оформлення земельних ділянок, які знаходяться за межами населеного пункту на території Новосільської сільської ради, на користь малолітніх дітей, тощо.

Вищезазначені питання були ретельно досліджені працівниками служби у справах дітей, обговорені присутніми членами комісії та запрошеними. Вислухавши заявників та ознайомившись із поданою документацією, прийнято комісією рішення в інтересах дітей й взято на контроль до їх повного виконання.

Крім того, на засіданні вирішувались питання щодо визначення способів участі батька у вихованні двох малолітніх дітей, які проживають із матір’ю, а також щодо доцільності продовження терміну перебування малолітньої дитини в Хмельницькому спеціалізованому будинку дитини «Берізка» за заявою матері терміном на 6 місяців. Кожна дитина потребує піклування і відчуття своєї необхідності. Адже ці чинники впливають на здоровий розвиток дитини, формування її особистості, моральних та етичних норм. Принципово та виважено комісія підходила до розгляду цих питань, оскільки прийняте рішення має бути лише в інтересах дітей. 

Також під час засідання було переглянуто та затверджено індивідуальні плани соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах.

За результатами засідання по всіх порушених питаннях комісією прийняті конструктивні та виважені рішення в інтересах дітей.

19.11.2015 р.

За матеріалами служби у справах

дітей райдержадміністрації

 

Ізяславчани долучились до реалізації ініціативи «Дерева Миру»

 

Протягом листопада 2015 року в Україні реалізовується  ініціатива «Дерева Миру». Її метою є проявлення позиції за мир шляхом висадження дерев, що сприятиме озелененню територій, а також вихованню дбайливого ставлення громадян до довкілля та розвитку волонтерського руху в Україні.

У рамках реалізації проекту Всесвітньої соціально-екологічної ініціативи «Дерева Миру», ініційованої громадською організацією «Українські Креативні Реформатори», 19 листопада 2015 року, напередодні відзначення Дня Гідності та Свободи, в місті Ізяслав було проведено висадження ялинок, взамін  всохлих, на алеї Героїв Небесної Сотні.

У заході взяли участь працівники відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації, ДП «Ізяславський держлісгосп», Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей ім..О.Кушнірука», Ізяславського НВК «ЗОШ ІІ-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія».

Учасники акції засвідчили, що не зважаючи на національність, стать та вік кожен з нас хоче жити в мирі, кожен хоче жити в «зеленій» країні, кожен має нести свідомий сталий спосіб життя і щодня робити кроки, щоб залишити нашу Землю та ресурси наступним поколінням.

Організатори також закликають усіх бажаючих долучитися до цієї ініціативи, щоб зробити внесок в укріплення миру, об’єднання національних спільнот, озеленення, виховання дбайливого ставлення громадян до довкілля. 

19.11.2015 р.

В.Кучерук

 

Регіональний збір лідерів учнівського самоврядування

 

Нещодавно Хмельницьким обласним центром науково-технічної творчості учнівської молоді у літературно-меморіальному музеї ім. М.Островського у м.Шепетівка проведено регіональний збір лідерів учнівського самоврядування за підтримки відділу у справах сім'ї, молоді i спорту Шепетівського міськвиконкому, управління освіти Шепетівського міськвиконкому, Шепетівського міського ЦДЮТ та обласного історико-краєзнавчого музею ім.М. Островського.

У заході взяли участь почесні гості, координатори та лідери учнівського самоврядування Білогірського, Ізяславського, Славутського, Полонського, Шепетівського районів, м. Славута та Славутського обласного спеціалізованого ліцею-інтернату поглибленої підготовки учнів в галузі науки. Лідерів Ізяславського району на зборі представляв голова Ізяславської  районної Ради старшокласників, учень Ізяслвського НВК "ЗОШ ІІ-ІІІ ст. ім. О.П.Онищука № 5, гімназія" Сльозкін Максим.

Програма збору розпочалась із форуму, на якому лідери познайомили колег зі своїми дослідницькими проектами у сфері збереження культурної спадщини свого регіону. Продовжив збір конкурс «Європейська іграшка», який передбачав виконання домашніх завдань. Для координаторів лідерів самоврядування було організовано зустрічі з Головою Шепетівської Паланки Пласту Національної скаутської організації України Сергієм Мельником, яка переросла у цікаву дискусію.

Волонтер від Unicef Ukraine Анна Войтюк провела тренінги за програмою школи громадської активності та патріотичного виховання «Агенти змін» та «Модель роботи ООН».

Учасники збору проявляли свою активну громадянську позицію щодо ініціювання проектів демократичного спрямування. Результатом збору стала прийнята резолюція форуму від лідерів учнівського самоврядування. І саме головне – це позитив від спілкування з ровесниками, які мають бажання працювати над проектами, бути соціально активними, патріотичними і креативними.

ФОТОКОЛАЖ

 18.11.2015 р.

Шановні респонденти!

 

У зв’язку із закриттям відділів статистики у Ізяславському, Полонському районах (наказ Державної служби статистики України № 283 від 07.10.2015), усі форми державної статистичної та фінансової звітності, починаючи з 01 грудня 2015 року, необхідно подавати до відділу статистики у Шепетівському районі за адресою: 30400, м. Шепетівка, вул. Карла Маркса, 44, тел. для довідок: (240) 5-10-35, (240) 5-21-35, 067-381-55-98,  е-mail: shpt@ukrpost.ua

 

Разом з тим,  для зручності респонденти вищезгаданих районів можуть самостійно обрати для звітування Головне управління статистики у Хмельницькій області, яке знаходиться за адресою: 29000, м. Хмельницький, вул. Героїв Майдану, 36, тел. для довідок (382) 79-48-35, е-mail: gus@km.ukrstat.gov.ua, або ж будь-який інший районний підрозділ органів державної статистики області.

Одночасно нагадуємо про можливість подання органам державної статистики електронної звітності, що дозволить звітувати дистанційно без направлення відповідних форм статистичної та/або фінансової звітності в паперовому вигляді (детальна інформація розміщена на сайті в розділах «Електронна звітність» та «Респондентам»).

18.11.2015 р.

За матеріалами відділу статистики у Шепетівському районі

Президент оголосив 2016 рік Роком англійської мови

 

Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні».

Глава держави прийняв таке рішення, як зазначається в Указі, «враховуючи роль англійської мови як мови міжнародного спілкування, з метою сприяння її вивченню для розширення доступу громадян до світових економічних, соціальних, освітніх і культурних можливостей, які відкриває знання та використання англійської мови, забезпечення інтеграції України до європейського політичного, економічного і науково-освітнього простору, на підтримку програми Go Global, яка визначає вивчення англійської мови одним із пріоритетів стратегії розвитку».

Кабінету Міністрів доручено розробити і затвердити комплекс заходів на 2016 та наступні роки, спрямованих на активізацію вивчення громадянами англійської мови, зокрема передбачивши організацію на базі вищих навчальних закладів курсів із вивчення англійської мови, сприяння розширенню викладання у вишах дисциплін англійською мовою, збільшення мережі гуртків у позашкільних навчальних закладах.

Також має бути забезпечене проведення фахових конкурсів, олімпіад та інших змагань з англійської мови, розвиток взаємного обміну учнями та студентами між навчальними закладами України та держав, у яких англійська мова є основною мовою спілкування, активізована участь загальноосвітніх навчальних закладів України в навчальній програмі Європейського Союзу «Е-Twinning Plus».

Має бути розширена мережа літніх мовних таборів з метою вивчення іноземних мов в Україні. Йдеться й про розвиток міжнародного співробітництва щодо залучення до викладання англійської мови іноземних фахівців – носіїв мови, у тому числі волонтерів, спрощення порядку в’їзду в Україну та перебування в Україні таких фахівців.

Уряд також має передбачити удосконалення законодавства у сфері освіти і науки щодо визначення переліку педагогічних, наукових та науково-педагогічних посад в установах, які вимагають володіння англійською мовою, а також запровадження поетапної сертифікації вчителів іноземних мов відповідно до Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти з метою визначення їхнього рівня володіння мовою та відповідної диференціації оплати праці.

Також планується запровадження освітніх теле- та радіопрограм із вивчення англійської мови для різних категорій населення, поширення практики демонстрування фільмів англійською мовою із субтитруванням державною мовою.

Згідно з Указом, має бути проведене оцінювання рівня володіння державними службовцями англійською мовою та організовані мовні курси для її вивчення. Вивчення англійської мови має бути включене до програм підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.

Урядові доручено опрацювати питання щодо залучення міжнародної фінансової та технічної допомоги для реалізації зазначених заходів.

Обласним, Київській міській державним адміністраціям доручено забезпечити розроблення та реалізацію відповідних регіональних планів заходів, спрямованих на популяризацію вивчення англійської мови, передбачивши, зокрема опрацювання питання щодо забезпечення доступності послуг із вивчення англійської мови.

18.11.2015 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

 

Школярі Ізяславщини загартовували свій козацьких дух у рамках програми "Нащадки козацької слави"

 

Всеукраїнський фізкультурно-патріотичний фестиваль школярів України «Нащадки козацької слави» вдало поєднує виховання в учнів здорового способу життя, формування всебічно розвинутої особистості в дусі відродження національних традицій та культурної спадщини українського народу.

Цей фестиваль проводиться в закладах освіти Ізяславського району вже кілька років поспіль. За цей час він встиг стати одним з найулюбленіших спортивних змагань школярів. 18 листопада на базі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей ім.О.Кушнірука» відбувся районний тур фізкультурно-патріотичного фестивалю школярів України «Нащадки козацької слави 2015».

У цьогорічному районному турі фестивалю взяли участь учнівські команди, що стали переможцями зональних змагань. Це команди Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., № 2, ліцей ім.О.Кушірука», Ізяславського НВК «ЗОШ ІІ-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія», Васьковецького НВК «ЗОШ І-ІІ ст., дитячий садок», Теліжинецької ЗОШ І-ІІ ст., Ізяславської ЗОШ І-ІІ ст. №4 ім.В.Кобернюка – повідомив завідувач сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Віталій Ткачук. У змаганнях взяли участь учні 5-10 класів із шкіл І-ІІІ ступеня та 5-9 класів із шкіл І-ІІ ступенів.

Програма проведення фестивалю складалася  із змагань із різних видів спорту: човниковий біг, стрибок у довжину з місця, стрибки на скакалці (дівчата), перетягування канату (хлопці). У вирі спортивної боротьби переконливу перемогу вибороли команди Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., № 2, ліцей ім..О.Кушірука» та Васьковецького НВК «ЗОШ І-ІІ ст., дитячий садок»,  посівши перше місце. Срібними призерами змагань стали команди  Ізяславського НВК «ЗОШ ІІ-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія» та Ізяславської ЗОШ І-ІІ ст. №4 ім.В.Кобернюка, які зайняли друге місце, а на третій сходинці п’єдесталу, за рішенням суддів, опинилися команди  Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 та Теліжинецької ЗОШ І-ІІ ст.

ФОТОКОЛАЖ

18.11.2015 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді

та спорту райдержадміністрації

Голова районної державної адміністрації взяв участь в перших сесіях сільських рад

 

Початком діяльності рад нового скликання є їхні перші сесії. Саме вони покликані забезпечити безперервність і наступність роботи органу місцевого самоврядування, адже повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання. Відповідно, повноваження сільського голови починаються з моменту оголошення сільською виборчою комісією на пленарному сесійному засіданні рішення про його обрання й закінчуються в момент вступу на цю посаду іншої обраної особи.

17 листопада голова районної державної адміністрації Борис Яцков взяв участь у роботі перших сесій новообраних Білогородської та Ріпківської сільських рад.

Вітаючи депутатів сільських рад, Білогородського сільського голову Оксану Тарасюк та Ріпківського сільського голову Валентину Марценюк  з обранням та  початком роботи, керівник району побажав їм виправдати довіру виборців та прикласти максимум зусиль для розвитку територіальних громад.

Також Борис Олександрович наголосив на тому, що питання створення об’єднаних територіальних громад і надалі є актуальним та потребує переведення його реалізації в практичну площину.

Крім того він висловив вдячність колективам сільських рад за успішну співпрацю та сподівання на їх підтримку у роботі нового сільського голови.

Керівник району у своєму виступі наголосив на відповідальності сільського голови та депутатів сільської ради перед громадою за висловлену їм довіру та пообіцяв з боку районної влади всебічну підтримку, побажав присутнім толерантності та виваженості у взаємовідносинах, колективних рішень.

Під час перших засідань відповідних сільських рад VII скликання було обрано секретарів, членів виконкомів, створено постійні депутатські комісії.

18.11.2015 р.

В.Кучерук

Відбулось засідання робочої групи

 

 

 

17 листопада керівник апарату районної державної адміністрації Ольга Манзюк провела засідання робочої групи з підготовки відзначення  в районі у 2015 році Дня Гідності та Свободи.

У ході засідання було розглянуто проект розпорядження голови районної державної адміністрації, котрий розроблений відповідно до  Указів Президента України від 13 листопада 2014 року № 872/2014 «Про День Гідності та Свободи», від 9 листопада 2015 року № 633/2015 «Про відзначення у 2015 році Дня Гідності та Свободи», розпорядження голови обласної державної адміністрації від 16 листопада 2015 року № 557/2015-р «Про обласні заходи з нагоди Дня Гідності та Свободи», з метою збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, відання належної шани патріотизму та мужності громадян, які постали на захист прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

18.11.2015 р.

В.Кучерук

 

Мінсоцполітики: Cім'ям, які вперше звернулися за субсидією протягом двох місяців з початку опалювального періоду, субсидія призначається з початку опалювального періоду

 

Сім’ям, які вперше звернулися за субсидією протягом двох місяців з початку опалювального періоду (зокрема, у Києві – до 10 грудня 2015 року, оскільки опалювальний період розпочався 10 жовтня 2015 року), субсидія призначається з початку опалювального періоду. Таким чином, якщо сім’я звернеться за субсидією у місті Києві до 10 грудня цього року, субсидія їй буде призначена, починаючи з жовтня 2015 року. На цьому наголосив заступник Міністра соціальної політики Віталій Мущинін під час брифінгу в Клубі Кабінету Міністрів.

Він також повідомив, що станом на 13 листопада 2015 року субсидію отримують у 5,8 рази більше сімей, ніж в аналогічному періоді 2014 року, загалом - майже 4,3 млн. сімей (з урахуванням призначених до 1 травня 2015 року). З них за новим порядком субсидії призначені майже 4,2 млн. сімей.
За словами Віталія Мущиніна, ще в опрацюванні в органах соціального захисту знаходяться близько 320 тисяч заяв на призначення субсидій, по них вже надіслані запити до установ та організацій з метою отримання необхідної для розрахунку субсидії інформації. За минулий тиждень (6-13 листопада 2015 року) до органів соціального захисту населення надійшло майже 140 тисяч нових заяв. При цьому призначено житлову субсидію за цей же період 170 тисячам сімей.

У Мінсоцполітики поінформували, що найбільша кількість сімей, які одержують субсидію, - у Дніпропетровській (315,3 тис. сімей), Львівській (274,2 тис. сімей), Харківській (267,2 тис. сімей), Полтавській (256,5 тис. сімей), Сумській (227,1 тис. сімей), Вінницькій (218,2 тис. сімей) та Донецькій (200 тис. сімей) областях. При цьому найменший відсоток опрацьованих документів - в Одеській (80,1%), Чернівецькій (84,2%) та Дніпропетровській (88,8%) областях.

Водночас заступник Міністра соцполітики особливо наголосив на тому, що сім’ям, яким призначено субсидію до початку опалювального періоду, автоматично перераховано її розмір на опалювальний період з урахуванням послуги опалення житла. «За таких умов, середній розмір субсидій зростає з 100-150 гривень у неопалювальний період до 2000-2500 гривень в опалювальний період», - сказав Віталій Мущинін.

17.11.2015 р.

За матеріалами з сайту «Урядовий портал» http://www.kmu.gov.ua/

 

Жителю Ізяславського району Олександру  Синюку, учаснику  Антитерористичної операції вручено орден «За мужність» ІІІ ступеня

 

У вівторок, 17 листопада, жителю села Білогородка Ізяславського району Олександру Синюку – мужньому захиснику територіальної цілісності та суверенітету України, учаснику бойових дій Антитерористичної операції на сході України, голова  Ізяславської районної державної адміністрації Борис Яцков, т.в.о Ізяславського районного військового комісара Юрій Мізерний, Білогородський сільський голова Оксана Тарасюк урочисто вручили заслужену нагороду – орден «За мужність» ІІІ ступеня.

Президент України  Петро Порошенко Указом «Про відзначення державними нагородами України» від 10 вересня 2015 року № 541/2015 нагородив його за особисту мужність, високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, сумлінне і бездоганне служіння Українському народові, зразкове виконання службового обов'язку.

Вітаючи Олександра із заслуженою нагородою, Борис Яцков побажав йому  міцного здоров’я, душевного спокою, довгих років життя та всіляких життєвих гараздів. «Для мене велика честь привітати сьогодні нашого земляка з отриманням високої нагороди. Впевнений, що на прикладах таких героїчних вчинків мають виховуватися нові покоління українських героїв. Олександр Синюк є прикладом для всіх нас, українців. Я пишаюся тим, що Олександр є нашим земляком», — зазначив голова районної державної адміністрації.

17.11.2015 р.

В.Кучерук

День райдержадміністрації в Христівській сільській раді

 

17 листопада в Христівській сільській раді було проведено день районної державної адміністрації.

Перебуваючи в сільській територіальній громаді,  голова районної державної адміністрації Борис Яцков провів виїзний прийом громадян.

Під час прийому за допомогою у вирішенні проблемних питань громади села до керівника району звернувся  лише один мешканець села. Він порушив питання покращення місцевого телефонного зв’язку. Посадовець взяв озвучене питання на особистий контроль.

Крім того, Борис Яцков ознайомився із основними питаннями життєдіяльності громади, проблемами та перспективами розвитку бюджету, діяльністю об’єктів соціальної сфери.

Разом із очільником райдержадміністрації здійснила виїзд до Христівської сільської ради робоча група працівників районної державної адміністрації з метою проведення перевірки виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади виконкомом Христівської  сільської ради.

Вищезазначена робоча група ознайомилась із діяльністю органу місцевого самоврядування, закладів освіти, культури, медицини, а також санітарно-гігієнічним станом прилеглих територій тощо.

Особливу увагу члени робочої групи звернули на стан виконання документів органів влади вищого рівня, дотримання вимог чинного законодавства щодо розгляду звернень громадян, здійснення належного контролю за виконанням рішень, розпоряджень та доручень органів влади вищого рівня та власних рішень, дотримання термінів виконання та вимог законодавства щодо їх оформлення та інше.

Під час перевірки виконавчого комітету сільської ради робочою групою надано практичну і методичну допомоги. А підсумки перевірки вже незабаром стануть об'єктом обговорення на засіданні колегії районної державної адміністрації, що відбудеться наприкінці листопада.

17.11.2015 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

16 ЛИСТОПАДА - ДЕНЬ ПРАЦІВНИКІВ РАДІО, ТЕЛЕБАЧЕННЯ ТА ЗВ’ЯЗКУ

 

Інформаційна сфера є важливою складовою суспільного буття.

Важко уявити повсякденне життя без потоку інформації без спілкування через засоби зв’язку.

Працівники цих сфер забезпечують потреби суспільства в об’єктивній та

неупередженій інформації, надійному та якісному зв'язку, що сприяє активній інтеграції держави

 до міжнародного інформаційного простору.

Тому з нагоди професійного свята бажаємо вам міцного здоров’я,

професійних успіхів, невтомного творчого пошуку та втілення нових цікавих ідей.

Нехай щоденна праця приносить вам задоволення та приємні емоції.

 

З повагою

Б.Яцков, голова райдержадміністрації

М.Борисюк, голова районної ради

Проведено Тиждень безпеки дорожнього руху

 

Проблема безпеки дитини, навчання її вмінь захистити себе завжди була і буде актуальною. Останнім часом вона загострюється ще більше. Навчання і виховання дітей з питань захисту життя і здоров’я у небезпечних та надзвичайних ситуаціях особливо важливе сьогодні для нашої держави, для суспільства в цілому. Дуже важливо, щоб формування у дітей основ безпечного перебування в довкіллі розпочиналось у сім’ї та дошкільному навчальному закладі, з ранніх років формуючи свідомість законослухняного громадянина в душі маленької дитини. Тому вихователі та психологічна служба Ізяславського дитячого садка № 1 активно підтримали ініціативу Міністерства охорони здоров’я України із запровадження щорічного Тижня безпеки дорожнього руху, що проходив з 9 по 13 листопада цього року. Його проведення  здійснюється  у межах Десятиліття Дій з Безпеки Дорожнього Руху 2011-2020, проголошеного Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН з підвищення безпеки дорожнього руху в усьому світі. Тема заходу 2015 року – безпека дітей на дорозі. Мета цьогорічного Тижня безпеки дорожнього руху – привернення уваги суспільства до проблеми дитячого травматизму та смертності на дорогах, поліпшення дорожньої безпеки. 

Швидкість руху, насиченість транспортних течій на вулицях і дорогах Ізяслава швидко зростає і буде прогресувати у майбутньому. Тому забезпечення знань щодо безпеки руху видається нам важливим завданням, обов’язком усіх дорослих перед кожною дитиною нашого міста, інших селищ, усієї нашої держави.

Особливе значення у рішенні цієї проблеми має профілактична просвіта і правильна психологічна підготовка найменших наших пішоходів – дітей до дій та поведінки на дорозі, у місцях руху транспортних засобів, виховання в них відповідного рівня загальної культури поведінки, розуміння громадянського обов’язку людини шанувати закони і порядок. Саме над цими питаннями активно та наполегливо працює педагогічний колектив і психологічна служба Ізяславського дитячого ясла-садка № 1. Протягом Тижня безпеки дорожнього руху проводились різноманітні заходи: тематичні заняття, дидактичні ігри, тренінги з безпеки дорожнього руху.

З юними вихованцями працював інспектор дорожньої поліції капітан Ігор Ковальчук. Він проявив  розуміння необхідності профілактичної роботи з маленькими дітьми дитячого ясла-садка № 1, взяв активну участь у проведенні  підсумкового тематичного заняття з безпеки дорожнього руху за участю дітей, педагогів Бовчалюк К.П., Маліновської М.В., Кравчук Л.О., Хрипонюк В.Ф., практичного психолога Батюк Н.В.

ФОТОКОЛАЖ

16.11.2015 р.

За матеріалами Ізяславського дитячого ясла–садка № 1

ОГОЛОШЕННЯ!

 

20.11.2015 року  з 10:30 год. до 14:00 год. у приміщенні Ізяславського районного управління юстиції, що знаходиться за адресою: м.Ізяслав, вул.Шевченка, буд. 10 а, буде проводитись прийом громадян представниками  Шепетівського місцевого центру  з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Центр надає безоплатну вторинну правову допомогу у цивільних та адміністративних справах для соціально незахищених категорій громадян, а саме:

1. Особам, які перебувають під юрисдикцією України, якщо середньомісячний сукупний дохід їхньої сім'ї нижчий суми прожиткового  мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до Закону України "Про прожитковий мінімум";

2. Інвалідам, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб або їх законних представників;

3. Дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, безпритульним дітям, дітям, які можуть стати або стали жертвами насильства в сім'ї;

4. Особам, на яких поширюється дія Закону України "Про біженців та осіб, які  потребують додаткового або тимчасового захисту";

5. Ветеранам війни та особам, на яких поширюється дія Закону України "Про статус  ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", особам, які мають  особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, особам, які належать до числа жертв нацистських переслідувань;

6. Особам, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та   поновлення цивільної дієздатності фізичної особи;

7. Особам, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної  допомоги в примусовому порядку;

8. Особам, реабілітованим відповідно до законодавства України.

Центр безоплатної правової допомоги, який за законом забезпечує надання безоплатних правових послуг, а саме:

- складання документів, необхідних для захисту прав особи у суді (наприклад: позовна заява про стягнення боргу, позовна заява про стягнення аліментів на неповнолітніх дітей);

- представництво інтересів особи у разі, якщо справа потребує розгляду в суді чи вже розглядається судом.

16.11.2015 р.

Ізяславське районне управління юстиції

Ми підвищили рівень бойової готовності і кроків, які українська армія буде вживати для захисту -

Глава держави

 

Президент Петро Порошенко заявляє, що у зв'язку із ескалацією ситуації на Донбасі українські військові посилили оборонні заходи та рівень бойової готовності. Глава держави також заявив, що українські військовослужбовці отримали наказ відкривати вогонь у відповідь у разі виникнення загрози їх життю в наслідок обстрілів бойовиками. Про це він сказав під час спілкування з журналістами українських телеканалів.

"Ми різко підвищили рівень бойової готовності і кроків, які українська армія буде вживати для захисту", - сказав він.

За словами Президента, це вже призвело до певних наслідків - було знищено чотири диверсійно-розвідувальні групи бойовиків, які впритул наблизилися до українських позицій. Глава держави зазначив, що українські військові діяли абсолютно професійно. Він також повідомив, що у речах, які були залишені, знайдені предмети, які засвідчують належність до російського громадянства учасників групи, що в черговий раз підтвердило участь Російської Федерації і її громадян у діях проти України на Сході.

Глава держави також повідомив, що відведена українська техніка перебуває у таких місцях і тримається в такому рівні бойової готовності, щоб мати змогу швидко висунутися на позиції для відкриття оборонного вогню.

Крім того, зазначив Глава держави, Україна проводить зустрічі з керівництвом Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, під час яких інформує про всі порушення домовленостей бойовиками. "Ми чітко вказуємо місця, де за даними нашої розвідки зберігаються невідведена важка техніка і артилерія. Ми моніторимо за ними, в нас є система супутникової розвідки, безпілотних літальних апаратів", - констатував він.

Петро Порошенко також поінформував, що під час переговорів із представниками ОБСЄ та у Нормандському форматі Україна також порушує питання негайного започаткування програми розмінування територій, оскільки значна кількість втрат на Сході саме через підрив на мінах. За його словами, під час зустрічі з Високим представником ЄС із закордонних справ та політики безпеки – Віце-президентом Європейської Комісії Федерікою Могеріні було досягнуто домовленості про активного залучення Євросоюзу до цього процесу. Президент висловив сподівання, що це прискорить процес розмінування і значно зменшить кількість жертв як серед військових, так і серед мирного населення.

16.11.2015 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Візит Голови Казначейства до Хмельницької області

 

З 12 листопада 2015 року Голова Державної казначейської служби України перебуває з робочою поїздкою в Хмельницькій області.

У перший день свого візиту Тетяна Слюз  відвідала Красилівський, Теофіпольський, Білогірський, Ізяславський, Славутський, Шепетівський, Полонський, Старокостянтинівський, Старосинявський райони та м. Нетішин,  де провела робочі зустрічі з головами районних державних адміністрацій, головами районних рад, керівниками фінансових органів, та трудовими колективами управлінь Казначейства.

Під час зустрічей обговорювалися питання щодо пріоритетних напрямків вдосконалення казначейського обслуговування бюджетних коштів та фінансової  дисципліни в бюджетному секторі, поточний стан виконання Державного бюджету України та місцевих бюджетів на 2015 рік, актуальні питання децентралізації влади та інші. 

У своїх виступах Голова Казначейства акцентувала увагу на забезпеченні  виконання Закону України від 11.02.2015 №183-VIII “Про відкритість використання публічних коштів” та актуальності використання усіма учасниками бюджетного процесу програмного продукту “Клієнт Казначейства-Казначейство”.     

Фахівці територіальних органів Казначейства мали змогу обговорити з Головою Казначейства питання оптимізації структури управлінь у містах і районах, особливості виконання технологічних регламентів та організації робочих процесів при виконанні бюджетів за видатками і доходами та необхідності удосконалення окремих функцій в роботі АС “Є-Казна”.

Не залишилися поза увагою Тетяни Слюз й умови праці казначеїв, зокрема: стан приміщень, в яких вони працюють.

13 листопада 2015 року Головою Казначейства заплановано проведення наради за участю голови Хмельницької обласної державної адміністрації та голови обласної ради з розпорядниками бюджетних коштів.

Також, 13 та 14  листопада Тетяна Слюз планує провести аналогічні робочі зустрічі у Хмельницькому, Летичівському, Деражнянському, Віньковецькому, Новоушицькому, Дунаєвецькому, Кам’янець-Подільському, Чемеровецькому, Городоцькому, Ярмолинецькому, Волочиському районах та місті Хмельницькому. 

Обговорення проблемних питань під час таких зустрічей дасть можливість казначеям області знайти спільні шляхи їх вирішення.

13.11.2015 р.

За матеріалами Головного управління Державної казначейської

служби України в Хмельницькій області http://www.treasury.gov.ua/

 

Україна успішно завершила реструктуризацію державного та гарантованого державою боргу на суму 15 млрд. дол. США

 

Міністерство фінансів України радісно повідомляє про завершення реструктуризації державного та гарантованого боргу за 13 випусками облігацій зовнішніх державних позик України та гарантованих державою Єврооблігацій. Після прийняття на зборах держателів облігацій, що відбулися 14 жовтня, рішень кваліфікованої більшості держателів цих випусків облігацій, держателі, які вчасно подали відповідні розпорядження щодо участі, вже сьогодні отримують нові облігації та державні деривативи згідно з умовами обміну.

Міністр фінансів України Наталія Яресько заявила: «Сьогодні ми закриваємо важливу главу в історії економіки України та відкриваємо іншу. Мало хто вірив, що нам вдасться зробити це, коли ми розпочинали процес реструктуризації вісім місяців тому. Успішне завершення реструктуризації боргу, яку ми досягли, уникнувши дефолт, посилює позиції економіки України і є важливою передумовою для повернення до економічного зростання».

Завершення пропозиції обміну включає реструктуризацію зовнішнього державного боргу України на суму близько 15 млрд. дол. США, досягнення зменшення боргу України на 20% (близько 3 млрд. дол. США) та дозволяє Україні уникнути сплати попередньо запланованих 8,5 млрд. дол. США основної суми боргових зобов’язань, що підлягали виплаті за такими облігаціями до кінця 2018 року. Ця успішна боргова операція є ключовою складовою реалізації Механізму розширеного фінансування, ухваленого МВФ у березні 2015 року і є результатом семи місяців напруженої роботи усіх органів влади України, яку координувало Міністерство фінансів, метою якої було переконання держателів облігацій у необхідності реструктуризації боргу України.

Держателі 13 випусків облігацій, які схвалили відповідні рішення зборів держателів кваліфікованої більшості і вчасно подали відповідні розпорядження щодо участі до завершення обумовленого кінцевого строку, сьогодні отримують у зв’язку із завершенням нові облігації через клірингові системи. Відповідно до умов обміну дохідність нових облігацій становить 7,75% річних та зі строком погашення з 2019 до 2027 роки. Окрім цього, за умовами обміну передбачено випуск державних деривативів. Держателі отримають у встановленому порядку права на облігації та державні деривативи через клірингові системи та їх відповідних зберігачів відповідно до процедур таких клірингових систем та зберігачів.

Держателі тринадцяти випусків облігацій, які схвалили відповідні рішення зборів держателів кваліфікованої більшості, але вчасно не подали відповідні розпорядження щодо участі, до завершення обумовленого кінцевого строку, не отримують нові цінні папери сьогодні. Такі держателі матимуть 150 днів після дати завершення реструктуризації для подання відповідних розпоряджень щодо участі, відповідно до оприлюднених умов обміну, якщо вони бажають отримати права на додаткові облігації та державні деривативи. Держателі, які не нададуть відповідні розпорядження щодо участі протягом цього терміну, втрачають право на отримання додаткових облігацій та державних деривативів. У цьому випадку облігації та державні деривативи, на отримання яких вони мали би право, будуть продані на ринкових умовах, а надходження від продажу (за вирахуванням організаційних витрат) будуть перераховані таким держателям через клірингові системи.

Лише один випуск облігацій України не брав участі в пропозиції обміну, а саме облігації зі строком погашення у грудні 2015 року. Умови випуску цінних паперів, випущених сьогодні, включають договірне положення, за яким Україна не може здійснювати виплати за такими облігаціями або пропонувати їх держателям більш вигідні умови, ніж ті, які були запропоновані іншим держателям облігацій, які взяли участь у обміні, що завершився. Україна висловлює жаль, що держателі цих облігацій відмовилися підтримувати важливу для України операцію з реструктуризації боргу. У той же час, Уряд України, в рамках своїх договірних зобов’язань, готовий до пошуку рішення з держателями цих облігацій зі строком погашення у грудні 2015 року.

13.11.2015 р.

За матеріалами з сайту «Урядовий портал» http://www.kmu.gov.ua/

 

Привітали аграріїв району із професійним святом

 

12 листопада в приміщенні районного будинку культури пройшли районні урочистості з нагоди відзначення професійного свята – День працівників сільського господарства.

Працівників сільськогосподарської ниви, ферм, ветеранів галузі з нагоди свята привітали: перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, голова районної ради Михайло Борисюк, начальник відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації  Володимир Ткачук, начальник відділу організації виробництва маркетингу продукції рослинництва та механізації Департаменту агропромислового розвитку Хмельницької облдержадміністрації Ванда Сердюк, директор ПП «Ізяславмолпродукт» Микола Теличко, голова райкому профспілки працівників агропромислового комплексу Людмила Притульська, благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський патріархат митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук, директор Плужненського професійного аграрного ліцею Михайло Лісовський.

У своїх виступах вони зазначили, що впродовж віків сільське господарство  було основою економіки, запорукою стабільності, впевненості в майбутньому, що забезпечує  безпеку держави. У сільському господарстві формується вагома частка валового внутрішнього продукту держави, а унікальність природних ресурсів галузі створює практично необмежений потенціал економічного зростання. Також було наголошено, що за  підсумками 2015 року Ізяславський район у розвитку багатогалузевого виробництва в своїй групі зайняв перше місце  в області.  

Також чимало працівників сільськогосподарської галузі району були нагороджені відзнаками Міністерства аграрної політики та продовольства України, обласної державної адміністрації, обласної ради, Департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації, Асоціації сільськогосподарських підприємств Хмельницької області, районної державної адміністрації та районної ради.

Цікаву концертну програму для учасників урочистостей підготували творчі колективи та солісти  закладів культури Ізяславського району.

ФОТОКОЛАЖ

12.11.2015 р.

В.Кучерук

Оголошення про конкурс

Розшукуються фахівці з комунікації!

 

Координаційний центр з надання правової допомоги оголошує конкурс для залучення фахівців, які зацікавлені у роботі у сфері комунікації у регіональних центрах з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – регіональні центри). Назва посади – «заступник начальника відділу організаційної роботи, юридичного забезпечення діяльності та інформації».

У регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги (бюджетні установи у сфері управління Міністерства юстиції України) в обласних центрах (окрім міста Чернігова) та м. Київ розшукуються фахівці з комунікації!

Мета посади: здійснення інформаційного супроводження діяльності та впровадження комунікативної стратегії системи безоплатної правової допомоги на території відповідного регіону, забезпечення співпраці із засобами масової інформації та іншими зацікавленими сторонами, у тому числі:

- реагування на інформаційні запити, потреби та виклики;

- реалізація комунікативних заходів з питань інформування громадськості про безоплатну правову допомогу в Україні; бути речником у разі потреби;

- моніторинг та планування інформаційної присутності у засобах масової інформації;

- змістовне наповнення інформаційними матеріалами веб-сайтів, сторінок у соціальних мережах тощо;

- підготовка та розповсюдження серед партнерів інформаційно-аналітичних матеріалів щодо функціонування системи безоплатної правової допомоги;

- взаємодія зі структурними підрозділами системи безоплатної правової допомоги в частині інформаційного супроводження та координації діяльності на регіональному рівні.

Ознайомитися із повним текстом оголошення про конкурс та деталями його проведення можна на сайті Legalaid-Jobs.in.ua.

Конкурс проводиться Координаційним центром з надання правової допомоги та відкритою громадською платформою розвитку української системи безоплатної правової допомоги. Організаційне та методичне забезпечення проведення конкурсу здійснюють Всеукраїнська благодійна організація «Українська Фундація Правової Допомоги» та українсько-канадський проект «Доступна та якісна правова допомога в Україні».

Конкурс проводиться відповідно до Порядку проведення конкурсу з відбору претендентів на посади заступників начальників відділів організаційної роботи, юридичного забезпечення діяльності та інформації регіональних центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги з 27 жовтня 2015 року по 30 листопада 2015 року.

Для участі в конкурсі претендентам потрібно надіслати резюме та супровідний лист на адресу competition@legalaid-jobs.in.ua до 15 листопада 2015 року включно.

Відібрані за результатами опрацювання резюме та супровідних листів претенденти будуть запрошені для проходження скайп-інтерв’ю, які здійснюватимуться членами комісії, персональний склад якої формуватиметься за пропозиціями відкритої громадської платформи розвитку української системи безоплатної правової допомоги.

Запрошуємо взяти участь у конкурсі та долучитися до команди системи безоплатної правової допомоги в Україні!

12.11.2015 р.

За матеріалами Шепетівського місцевого центру БВПД

РНБО обговорює фінансування оборони на наступний рік.

«Маємо забезпечити належну оборону країни» – Президент

 

Президент провів засідання Ради національної безпеки і оборони України, присвячене питанню фінансування сектору оборони та безпеки в наступному році.

Глава держави нагадав, що у Стратегії національної безпеки України фінансування потреб безпеки і оборони визначено на рівні не менше 5% ВВП. Згідно Воєнної доктрини, безпосередньо на оборону має витрачатися не менше 3% ВВП.

Президент назвав одним з головних пріоритетів підвищення зарплат військовослужбовців, в першу чергу тих, хто йде на контрактну службу. «Ми бачимо, що в умовах необхідності проведення демобілізації значна частина може бути залучена до лав Збройних Сил на контрактну основу», – сказав Глава держави.

Також пріоритетами у фінансуванні визнано проведення інтенсивної бойової підготовки, реалізацію державного оборонного замовлення, розширення спроможності розвідувальних органів, посилення контррозвідувального захисту, боротьба з тероризмом і диверсійною діяльністю, облаштування і забезпечення захисту державного кордону України, модернізацію морської охорони.

Глава держави відзначив, що вже вдалося значно підвищити ефективність використання коштів, зокрема, завдяки діяльності волонтерського десанту в Міністерстві оборони, створенню офісу реформ, переходу на електронні торги, звільненню низки посадовців за підозрою у корупції.

Президент наголосив, що заплановані витрати на оборону виходять із відносно оптимістичного прогнозу розвитку ситуації на Сході. «Як мінімум з того, що перемир’я триватиме, а активних бойових дій не буде, і ми зможемо завершити відновлення боєздатності армії, яка була зруйнована у попередні роки. Але у разі істотного загострення ми маємо бути готові до того, що ці витрати доведеться збільшувати», – сказав Верховний Головнокомандувач.

Президент особливо привернув увагу то того факту, що наші затрати на оборону мінімум у 20 разів нижчі за аналогічні видатки Росії. «Але і при такій кричущій різниці Збройні Сили України забезпечили і будуть забезпечувати належну оборону країни», – заявив Президент.

«Наступного року, як в цьому і в минулому, ми будемо комбінувати військові зусилля з дипломатичними, і обов’язково переможемо. Бо ніхто не може зрівнятися з українцями у бойовому дусі, патріотизмі, вишколі, моральному дусі. Підтвердженням цього є те, що з нами – весь світ. В цій визвольній війні з нами є правда. Бо на нашій території знаходиться ворог. Ми маємо зробити все можливе, щоб звільнити українську землю. І ще раз наголошую на тому, що за ці півтора роки ми підняли боєздатність Української армії на рівень однієї з найкращих на континенті», – заявив Президент.

12.11.2015 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Вітання Міністра аграрної політики та продовольства України О.Павленка

з нагоди Дня працівника сільського господарства України

 

 

Щиро вітаю із професійним святом Днем працівника сільського господарства України!

У непрості для країни часи аграрна галузь тримає на своїх плечах національну економіку держави. Кожен із Вас самовідданою чесною працею забезпечує розвиток України, яксвітового аграрного лідера. Аграрна галузь щороку зростає, збільшує експорт, опановує нові високотехнологічні виробництва.

Наші досягнення – запорука великого українського успіху. Адже агросектор дає можливості розвитку тисячам підприємств, забезпечує сотні тисяч нових робочих місць у суміжних галузях. Економічне зростання агропромислового комплексу дає надію усій країні у тому, що у нас все буде добре.

Я вдячний кожному з Вас за ті зусилля, що дозволяють аграрній галузі крокувати уперед. Впевнений, що Україну та її національний агросектор очікують великі перемоги. Знаю, що ми здобудемо ці перемоги.

Зичу працівникам агропромислового комплексу міцного здоров’я, впевненості у власних силах і віри у щасливу українську долю!

Зі святом!  

 

Шановні працівники сільського господарства!

 

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Вашого професійного свята. Ваша праця в  усі часи була і залишається нелегкою, але такою важливою та потрібною для добробуту та благополуччя українського народу. Завдяки Вашій наполегливості та умілому господарюванню досягнення в сільському господарстві останніх років стають загальновизнаними.

Сільське господарство в нашій області – особлива, найбільш соціально значуща складова економіки, яка надійно гарантує продовольчу безпеку не лише нашому краю, а й усій державі. Аграрії Хмельниччини, працівники галузі тваринництва, рослинництва завжди славилися та славляться своєю самовідданою працею на благо України. Це свято справжніх господарів. Нехай не переводиться селянський рід на українській землі, а праця відданих їй трударів буде належно оціненою. Доземний уклін і щира подяка усім, хто ростить хліб і творить добро у нашому краї, в усій Україні. Бажаю вам здоров’я,  сімейного благополуччя, добробуту і злагоди у кожній вашій  оселі, стійкості у подоланні життєвих труднощів. Нехай вас береже Бог, а ваша праця заколоситься щедрою нивою успіху в усіх галузях сільського господарства!

 

З повагою,

директор Департаменту

агропромислового розвитку

Хмельницької облдержадміністрації В.Будзінський

Шановні працівники сільського господарства!

 

 

 

Відзначення Дня працівників сільського господарства - це визнання почесної хліборобської праці на благо України, це хвала щоденній кропіткій парці селян, які знають істину ціну хліба! Адже хліб на столі – символ достатку і благополуччя народу.

Працівників сільського господарства по праву називають годувальниками. У цій галузі сьогодні зайнято біля 35 відсотків працюючого населення області.

Нелегко сьогодні трудитися на землі, проте лише завдяки вашому умілому господарюванню, досягнення в сільському господарстві останніх років стають загальновизнаними. Ми пишаємося, що у цьому році Хмельниччина продовжує утримувати лідируючі позиції з виробництва всіх сільськогосподарських культур та тваринницької продукції.

Завдяки сільським трудівникам полиці наших магазинів все більше наповнюються високоякісними українськими продуктами.

Зичимо кожному з вас, шановні трудівники села, миру, добра, благополуччя, успіхів і нових професійних звершень!

Нехай втілюються в життя ваші плани, задуми та сподівання на радість вашим рідним, на благо розквіту рідної України та піднесення добробуту всього українського народу!


  

                                            З глибокою повагою

 

голова обласної державної адміністрації

голова обласної ради

                             Михайло Загородний

              Іван Гончар

15 листопада – День сільського господарства

Шановні трудівники села!

 

Щиро і сердечно вітаємо вас з Днем працівників сільського господарства!

Ваша праця свята і благородна, вона безперервна, як саме життя.

Один урожай в коморі, в засіках, а наступний вже стелиться зеленими рунами,

першими паростками осінньої озимини, уже чекає сонця, вологи, людського догляду.

У цей святковий день ми маємо нагоду вклонитися матінці-землі і тим, для кого важка селянська праця була і залишається сенсом життя, хто попри всі негаразди чесно і сумлінно робить свою справу.

Бажаємо всім сільським трудівникам Ізяславщини міцного здоров’я, радості.

Хай щедра осінь обдарує вас своїми плодами, принесе в кожну родину мир і спокій,

достаток і велике людське щастя. Нехай усі дні вашого життя завжди будуть ясними,

ниви рясними, а дощі вчасними.

 

З повагою

Б.Яцков, голова райдержадміністрації

М.Борисюк, голова районної ради

Заступник голови облдержадміністрації провів виїзний прийом громадян на Ізяславщині

 

11 листопада до Ізяславщини завітав перший заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Василь Процюк з метою проведення виїзного особистого прийому громадян. Сам прийом відбувся в приміщенні районної державної адміністрації.

Охочих звернутися до посадовця за вирішенням своїх наболілих проблем виявилося чимало, проте жодну людину він не залишив без уваги.

Для більш детального розгляду та оперативного вирішення актуальних питань громадян участь у прийомі громадян  взяли перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук, голова районної ради Михайло Борисюк, заступник Ізяславського міського голови Ніна Черняк, головний лікар Ізяславського району Олександр Агапій, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олег Ткаченко, директор Ізяславського районного центру соціальних служб для сімей, дітей та молоді Світлана Косовська.

Жителів нашого району турбували різноманітні питання, зокрема, надання матеріальної допомоги, безкоштовної медичної допомоги, підтвердження групи інвалідності, оплати за теплопостачання тощо.

На кожне звернення була заведена контрольна картка особистого прийому.

Під час прийому громадяни отримали кваліфіковані консультації щодо шляхів вирішення порушених питань. Питання, які потребують поглибленого вивчення, взято під особистий контроль першого заступника голови обласної державної адміністрації для подальшого їх вирішення.

11.11.2015 р.

За матеріалами загального відділу

апарату райдержадміністрації

 

Ізяславщина долучилась до написання  диктанту національної єдності  

 

Учні Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей ім.О.Кушнірука»  разом із українцями всього світу написали 9 листопада диктант національної єдності.

Ювілейний диктант цього року транслювався і по радіо, і на телебаченні. Крім того, він уперше мав статус міжнародного. Саме про це йшлося і в самому тексті, який традиційно диктував автор шкільних підручників із української мови та літератури Олександр Авраменко.

«Наш диктант нічого спільного, крім етимології, не має ні з диктатом, ні з диктаторами; ця акція, що відбувається у День української писемності та мови вже вп’ятнадцяте, — добровільна», — йдеться у тексті. І дійсно, диктант єдності в навчальному закладі писали всі охочі учні старших класів.   «Ніхто не списував», — жартує директор закладу Роман Демчук.

Під час диктанту вся Україна цього дня почула про 13-річного Андрія Власенка з Черкащини, який так хотів долучитися до радіодиктанту, що «причепив приймач до гілки і писав прямо на пасовищі».

У цілому ж текст був короткий, але насичений — і змістовно, і граматично, і синтаксично.

Усі учасники зійшлися на думці, що такі акції водночас об’єднують і випробовують, дають змогу перевірити себе. А директор закликав усіх вивчати рідну мову, любити й послуговуватися нею.

«Наш навчальний заклад щорічно пише диктант національної єдності. Ініціатором цієї акції, звісно, є вчителі української мови та літератури, для яких знання мови є основою професійної діяльності», - наголосив Роман Олександрович. - Утім, не так важливо, хто і як пише. Головне, щоб ми розуміли значення і сутність цього свята — Дня української  писемності та мови. Треба чесно зізнатися, що нерідко ми про українську мову говоримо російською. Звертаюся до тих, хто не знає української мови або не розмовляє нею. Учіть українську, говоріть українською і пам’ятайте: рідна мова — це те, що нас ідентифікує, це складова нашої національної ідеї. Українська мова — це запорука нашого миру, це наша безпека».

11.11.2015 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

«Тримай хвилю успіху»

 

В Ізяславському районному центрі зайнятості було проведено мотиваційний тренінг для молоді «Тримай хвилю успіху» за участю тренера ФОП Устинова О.А.

Мета заходу – підвищення мотивації незайнятих громадян до легальної праці, повернення до продуктивної зайнятості, активізація зусиль до влаштування свого життя, особистої та професійної самореалізації, розвиток підприємницької ініціативи та орієнтація до започаткування власної справи.

Тренінг пройшов у формі конструктивного діалогу. Учасники заходу обговорювали основні складові активного пошуку роботи, розглядали моделі поведінки та найпоширеніші запитання під час співбесіди, а також намагались дати на них відповіді. Вони мали змогу проаналізувати усі свої ресурси (вміння, навички, захоплення, матеріальні ресурси), а також навчитись правильно ставити мету та досягати її.

Із особливою цікавістю безробітні розглядали вплив домінуючих енергетичних зон тіла на риси характеру людини і намагались розпізнати їх в собі.

На завершення заходу О.Устинова надала молоді рекомендації для самовдосконалення, які допомагають долати занижену самооцінку і формувати відчуття впевненості в собі.

10.11.2015 р.

За матеріалами Ізяславського районного центру зайнятості

 

Благодійний концерт в Плужному на підтримку воїнів АТО

 

У такий важкий для України час чи не кожен її житель долучається до проведення різного роду благодійних акцій на підтримку військовослужбовців – учасників АТО. Події на сході країни не залишають байдужими нікого.

Громада Ізяславщини систематично та надзвичайно активно бере участь у благодійних акціях, спрямованих на підтримку українських військових, які перебувають в зоні проведення антитерористичної операції на Донбасі.

Не стоїть осторонь і колектив Плужненської дитячої музичної школи. Днями на базі сільського будинку культури він провів  благодійний концерт на підтримку наших воїнів – земляків, учасників АТО. Навіть платний вхід не перешкодив зібрати повний зал глядачів, адже головна мета – матеріально допомогти нашим славним героям, які захищають країну на передовій.

На благодійний концерт завітали мешканці Плужненської сільської ради, в тому числі волонтери. Почесними гостями концерту були плужненські воїни-герої, які на даний час  демобілізовані або  перебувають  у відпустці. Гучними оплесками зустрічали  захисників всі присутні.

Перед концертною програмою дітлахи представили на продаж різноманітні патріотичні обереги, які виготовили власноруч. 

Розпочався концерт виступом зразкового ансамблю естрадного та сучасного танцю «Аквамарин»  (керівник Наталія Одарчук).

Розчулив до сліз присутніх у залі вірш  «Синові» у виконанні Зої Васильчук.

Під час виконання хоровим колективом церкви святого Пантелеймона Української Православної Церкви Київського патріархату м.Ізяслав пісні «Пливе кача» було вшановано хвилиною мовчання загиблих військовослужбовців, які віддали своє життя за мир в Україні.  

Приємно вразили аудиторію та створили піднесений настрій юні учасники заходу: Анастасія Будевич, Анастасія Кондратович, Анна Гончарук, Владислав Мельник.  

Найкращі номери свого репертуару подарували присутнім учні хореографічного відділу.

Майстерно виконали ряд особливо актуальних на сьогодні пісень, зокрема, і нові композиції, присвячені героїзму військових АТО та любові до рідної країни випускники та викладачі Плужненської дитячої музичної школи.

Оригінальністю вразив багаточисельну публіку танець у виконанні зразкового фольклорного ансамблю «Барвінець» (керівник Лариса Павлюк).

Живий звук, високий рівень виконавської майстерності, багатий репертуар, самобутні народні костюми, щирість і натхненність аматорів мистецтва Плужненської дитячої музичної школи створили неповторний настрій, особливу атмосферу піднесення та взаєморозуміння. Кожне слово, кожен акорд, які звучали з імпровізованої сцени, знаходили живий відгук у серцях чисельних глядачів – люди підспівували юним артистам, багато хто знімав концерт на відео, фотографували, виражали своє захоплення палкими аплодисментами. Навіть по завершенню заходу люди не хотіли розходитися.

Через пісню, танці та вірші аматори сцени висловили свою громадянську позицію, патріотизм, небайдужість до долі рідного краю та своєї держави, повагу до самовідданих та незламних духом захисників.

Завершилось свято Державним Гімном України у виконанні всіх присутніх.

Під час концерту було проведено добровільний збір коштів для допомоги нашим  бійцям в зоні АТО, до якого долучилися учасники цього масштабного патріотичного дійства. Зібрані кошти були передані землякам-учасникам АТО.

Даний концерт став підтвердженням того, що жителі села Плужного різного віку та творчих здібностей прагнуть миру над головою та єдиної і неподільної  України, а ще юні патріоти на рівні з дорослими підтримують своїх захисників.

ФОТОКОЛАЖ

10.11.2015 р.

За матеріалами Плужненської дитячої музичної школи

 

9 листопада – День української писемності та мови

 

Вітання Президента з нагоди Дня української писемності та мови

 

Шановні співвітчизники!

Сердечно вітаю вас із Днем української писемності та мови.

Наша мова є серцем і душею вільнолюбного українського народу.

Велична та нескорена, вона гартувалася протягом усієї своєї тисячолітньої історії,

нерозривно пов’язаної із боротьбою за незалежність Української держави.

Сьогодні захисники Вітчизни, мужньо обороняючи свою землю від підступного ворога,

знову відстоюють наше право сповідувати власні цінності,

серед яких найперша – право українського народу говорити рідною мовою.

Переконаний, що саме єдина державна мова – українська – є запорукою нашої згуртованості,

могутньою зброєю у протистоянні спробам руйнування Української держави.

Тому вироблення і реалізація ефективної мовної політики – наше першочергове завдання.

Як Президент України, закликаю усіх докласти максимум зусиль для підтримки української мови.

«Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема».

Пам’ятаймо заповіти українських класиків та робімо висновки із нашої історії.

Хай вічно звучить українська мова!

 

 

Петро Порошенко

Вітання Президента України до Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва

 

Шановні друзі!

 

Сердечно вітаю із професійним святом усіх, хто свої талант і натхнення віддає національній культурі.

Це свято людей, об’єднаних любов’ю до України, розумінням ролі культурного контексту нації як важливого чинника консолідації суспільства і перемоги над російською агресією.

Надзвичайно вдячний творцям і подвижникам української культури, які своєю працею, благодійною діяльністю підтримують захисників України та всіх нас у прагненні до миру, свободи, добра і єдності.

Упевнений, що держава зможе підтримати ті процеси в культурі,

які допомагають модернізувати країну і є необхідною передумовою для реалізації реформ,

реалізації нашого європейського вибору, інтеграції України у світовий культурний простір.

Бажаю вам міцного здоров'я, благополуччя та успіхів у творчих пошуках.

 

Петро Порошенко

 

9 листопада - Всеукраїнський день працівників

культури та майстрів народного мистецтва

 

 

Шановні працівники культури!

 

Щиро і сердечно вітаємо вас з професійним святом - Днем працівників культури.

Високо цінуємо ваш вагомий внесок у розвиток національної культури.

Без вашої підтримки і розуміння, без вашого доброго серця, ініціативності і

 творчої думки неможливі добрі переміни у нашому суспільному житті.

Своєю плідною працею та силою духу ви звеличуєте рідну Україну, примножуєте їх успіхи і досягнення.

Культурні досягнення та традиції - це скарб, яким треба вправно скористатися.

Тож, збереження культурного спадку і шанування своїх видатних земляків може стати для нас не тільки приводом для пишання, але й запорукою подальшого культурного розвитку та творчої наснаги.

Бажаємо вам весни у серці, у душі та у взаєминах із близькими і коханими.

Нехай здійсняться всі ваші життєві плани, надії і мрії, а кожен день вашого життя буде світлим і сонячним, дарує радість творчого натхнення і життєвих перемог.

 

З повагою

Б.Яцков, голова райдержадміністрації

М.Борисюк, голова районної ради

 

Працівники  закладів культури району відзначили своє професійне свято 

 

Всеукраїнський день працівників культури та аматорів сцени було засновано з метою відзначення вагомого вкладу творчих особистостей у відродження української національної культури, розвитку народної творчості, активної культурно-просвітницької діяльності.

З нагоди професійного свята в приміщенні Ізяславського районного будинку культури зібралися працівники закладів культури, бібліотек та мистецьких закладів району.

Привітати працівників галузі завітали заступник голови районної державної адміністрації  Володимир Левченко, голова районної ради Михайло Борисюк, завідувач сектору культури районної державної адміністрації Ганна Войчук. Вони щиро та сердечно привітали працівників культури району із святом. Також керівники району та галузі у своїх виступах зазначили, що  це свято тих, для кого творчість, освіченість, вихованість, духовність, національні традиції стали головними життєвими орієнтирами. Свято тих, хто присвятив себе благородній справі - зберігати, розвивати і відтворювати безцінні духовні скарби нашого народу.

«Ваша професія – особлива. Ви – працівники клубних установ, бібліотекарі, викладачі мистецьких навчальних закладів, фахівці музейної справи - даруєте людям радість, наповнюєте їхні душі світлими почуттями.

Основними нашими завданнями є удосконалення діючої  мережі закладів культури, зміцнення її кадрової та матеріальної бази, популяризація і примноження культурних цінностей, задоволення культурних та духовних потреб населення й організація його дозвілля, зміцнення та розширення культурно-мистецьких зв’язків.

Наші мистецькі колективи гідно представляють Ізяславську громаду  на сценах області, України, світу. Численні  фестивалі, конкурси додають мистецької слави  нашому місту, роблять його відомим далеко за межами району, області, України» - наголосили виступаючі.

Особливі слова подяки лунали колективам Ізяславської дитячої школи мистецтв, Плужненської дитячої музичної школи. Завдячуючи  викладачам яких, їхній самовідданій і творчій праці, юні таланти мають змогу себе проявити, займатися улюбленою справою, отримати музичну освіту. Саме вони, наші викладачі, залишаються вірними своєму покликанню. Саме вони, професійно працюючи, із  дітлахів створили колективи, що підкоряють серця глядачів не тільки в районі, а й в багатьох містах області, України та за її межами.

Велика  вдячність за роботу  працівникам сільських закладів культури. Своєю наполегливою творчою працею вони розвивають культуру села, приймають участь в районних та обласних заходах, звеличують рідний  край, примножують успіхи і досягнення Ізяславщини.

Також вітали слова подяки колективам районного будинку культури, центральної районної бібліотеки, районної бібліотеки для дітей, Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею.

Кращих працівників галузі культури та народного мистецтва району було відзначено  грамотами районної державної адміністрації, районної ради, сектору культури районної державної адміністрації.

Щиро та сердечно привітали  працівників галузі її ветерани: член Національної Спілки письменників України, почесний громадяни міста та району, поет, письменник і композитор, колишній директор Ізяславської дитячої музичної школи  Василь Кравчук,  скульптор, художник, почесний громадянин міста та району Микола Ткачук, колишній директор центральної районної бібліотеки Ніна Поліщук.

Також привітали  колег із професійним святом  в.о.директора районного будинку культури Юрій Шагун, директор центральної районної бібліотеки Богдан Дмитрук, директор Плужненської музичної школи Наталія Чорновіл, директор Ізяславської дитячої школи мистецтв Микола Коваль, голова райкому профспілки працівників культури Ольга Соловей.

09.11.2015 р.

За матеріалами сектору культури районної державної адміністрації

Футбольні команди зіграли на славу героїв, які не повернулися з поля бою, виконуючи інтернаціональний обов’язок, а також за незалежність України

 

05-06 листопада в приміщенні Ізяславської дитячо-юнацької спортивної школи відбувся міжобласний футбольний турнір, присвячений пам´яті воїнів-афганців, котрі загинули під час виконання інтернаціонального обов’язку, а також всіх тих, хто загинув, захищаючи українську землю від ворога на сході України.

Право на відкриття футбольного турніру надано голові Ізяславської районної Спілки ветеранів Афганістану Василю Тележинському, який звернувся із вітальним словом до всіх гравців та присутніх.  Він зазначив, що кожен з нас навічно пам’ятає своїх побратимів, котрі не повернулися додому живими. Подвиг героїв ніколи не буде забутий, вони є прикладом справжнього патріотизму, самовідданості та любові до Вітчизни. Висловив співчуття родинам загиблих.  Також побажав футболістам справжньої чесної боротьби, спортивного гарту, доброго здоров’я, та закликав футбольних команд зіграти на славу героїв, які не повернулися з поля бою, але споглядатимуть за нами з небес.

Після цього на полі розпочалися футбольні баталії.

За Кубок переможця змагалося 8 команд: «Ізяслав І», «Ізяслав ІІ», збірна району, футбольні команди з міст Славута, Старокостянтинів, Нетішин, а також з Почаїв та Кременець, які вперше завітали на Ізяславщину.   В очах учасників кожної команди, яка була  сформована із юнаків 2000-2001 років народження, спостерігалась нестримна воля до перемоги. 

Захід зібрав чималу кількість охочих подивитися та підтримати улюблені команди. Усім було цікаво, чим же закінчиться турнір, адже на перемогу заслуговувала кожна з команд.

Усі учасники змагань завзято віддалися грі і, попри те, що змагання планувалися як товариські, запекло боролися протягом усіх проведених ігор. Жодна команда не збиралася поступатись та боролась до кінця, продемонструвавши свою майстерність.

У заключній грі турніру, яка вирішувала долю володаря кубку, зійшлись футболісти команд «Ізяслав І» та з міста Нетішин. Продемонструвавши якісну, технічну та тактичну гру, команда «Ізяслав І» не залишила шансів своїм суперникам, зафіксувавши на табло переможний результат.  Другу сходинку п`єдесталу пошани посіла футбольна команда міста Нетішин, а третє місце взяла команда зі Славути. Для призерів вручено цінний подарунок та перехідний кубок, котрий був переданий до музею Ізяславського НВК «ЗОШ ІІ-ІІІ ст. № 5 ім.О.П.Онищука, гімназія».

Також кращий гравець турніру та кращий нападаючий були відзначені грамотами Ізяславської дитячо-юнацької спортивної школи.

ФОТОКОЛАЖ

09.11.2015 р.

За матеріалами сектору молоді та спорту відділу освіти,

молоді та спорту райдержадміністрації

 

Долучайтеся до Всесвітньої ініціативи «Дерева Миру»

           

 Громадська організація «Українські Креативні Реформатори» протягом листопада 2015 року проводить Всесвітню соціально-екологічну ініціативу «Дерева Миру».
            Метою ініціативи «Дерева Миру» є проявлення позиції за мир, шляхом висадження дерев, що сприятиме озелененню територій, а також вихованню дбайливого ставлення громадян до довкілля та розвитку волонтерського руху в Україні.
            Участь в ініціативі може взяти кожен, посадивши дерево з думками про мир, сфотографуватися та завантажити фото в соцмережі з поміткою #treesofpeace, а також додати своє дерево на інтерактивну карту світу на сайті http://ukrngo.org.ua  , де згодом можна побачити фото Дерев, висаджених з думками про Мир в різних країнах світу.
            Не зважаючи на національність, стать та вік кожен з нас хоче жити в мирі, кожен хоче жити в «зеленій» країні, кожен має нести свідомий сталий спосіб життя і щодня робити кроки, щоб залишити нашу Землю та ресурси наступним поколінням.
            Департамент екології та природних ресурсів Хмельницької облдержадміністрації закликає усіх небайдужих хмельничан також долучитися до цієї ініціативи, щоб зробити внесок в укріплення миру, об’єднання національних спільнот, озеленення, виховання дбайливого ставлення громадян до довкілля. 
            Контактна особа: Автор ідеї, організатор ініціативи «Дерева Миру» («ТREES OF PEACE») Ткаченко Лілія, 095-272-95-79, 063-436-65-65,
ukr.ngo.info@gmail.com , ukrdobro1@gmail.com
06.11.2015 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

Вшановано пам'ять воїна-інтернаціоналіста Володимира Маліновського

 

Народився Володимир у Дертці, а похований на кладовищі у М’якотах. Саме сюди, на місце його поховання, у день загибелі 2 листопада приїхали представники районної спілки ветеранів війни в Афганістані - голова спілки Василь Тележинський, а також Олексій Ткачук та Олександр Нечай. Вони вшанували пам’ять Володимира Маліновського хвилиною мовчання і поклали вінок до його могили.

Понад чверть століття минуло з дня, коли наші земляки залиши­ли землю Афганістану. З тих часів минуло багато часу, виросли діти і внуки тодішніх бійців, змінилась країна, змінився світ. Війна залишилась у спогадах про побратимів, які навічно залишились молодими в 80-х. Ми не повинні забувати жертв Афганістану, як і всіх інших жертв, які поніс наш народ тільки через те, що не сам керував долею своїх громадян, а ними розпоряджався хтось інший. Ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю загиблих.

Ще одна сумна дата, пов’язана із війною в Афганістані, минула цими днями. 2 листопада виповнилося 34 роки відтоді, як на афганській землі загинув ще один наш земляк - Володимир Маліновський. Поліг хлопець у 19-річному віці, виконуючи інтер­національний обов’язок. За проявлену мужність при цьому він нагороджений орденом Червоної Зірки.

05.11.2015 р.

Працівників сільського господарства вітатимуть районними урочистостями 12 листопада

 

 

04 листопада відбулось засідання робочої групи з підготовки та проведення в районі урочистостей, присвячених Дню працівників сільського господарства України, яке провів заступника голови райдержадміністрації Володимира Левченка.

Членами робочої групи обговорено усі моменти підготовки до належного вшанування людей хліборобської праці у районі. Зокрема, обговорено формат районного святкування, узгоджено план проведення заходу, сценарій, списки запрошених, тощо. Особливий наголос під час засідання було зроблено на відзначенні передовиків сільськогосподарської галузі та вшануванні ветеранів сільського господарства.

Вшанування працівників сільського господарства на Ізяславщині  відбудеться 12 листопада в Ізяславському районному будинку культури. Учасникам заходу силами місцевих аматорів сцени буде підготовлено концертну програму.

04.11.2015 р.

За матеріалами управління агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

Радіодиктант українською писатимуть у Китаї та Австралії

 

Нинішній захід має стати наймасштабнішим.  

У День української писемності та мови, 9 листопада, на Українському радіо традиційно відбудеться «Радіодиктант національної єдності». Цей захід стане вже п’ятнадцятим. Його транслюватимуть три канали Національної радіокомпанії України (початок о 10:10 год.). Проте можна писати диктант і через інтернет, чим скористаються, зокрема, жителі Криму й окупованого Донбасу.

Щороку акція збирає тисячі охочих — людей різного віку і різних професій (про історію вітчизняного радіодиктанту дивіться в газеті «Урядовий кур´єр» за 31 жовтня, №203). Її головна мета не стільки з’ясувати, чи громадяни добре знають українську мову, як продемонструвати єдність усіх, хто шанує рідне слово. Нинішній захід має стати наймасштабнішим і найкреативнішим за весь час написання радіодиктантів. Від попередніх його відрізняють кілька особливостей.

«На запитання «Що таке радіодиктант?» можу відповісти одним реченням «Це — флешмоб», — розповіла головний редактор Першого каналу Українського радіо і ведуча спецпроекту Аліна Акуленко. — П’ятнадцятий диктант — це поєднання традицій, а також новаторство. Уперше працюватимемо на виїзді. В одній із найбільших і найкрасивіших аудиторій Київського національного університету імені Тараса Шевченка, в його головному корпусі, обладнаємо нашу виїзну студію, з якої вестимемо двогодинний прямоефірний марафон. У студію запросимо гостей, які писатимуть диктант. Сам текст диктуватимуть зі студії на Хрещатику, 26».

Уперше радіодиктант транслюватимуть по телебаченню. Щоб до акції могли долучитися люди із вадами слуху, телеканал «UA: Перший» забезпечить сурдопереклад. Голова комісії з реорганізації НРКУ Анатолій Табаченко наголосив на ще одній особливості цьогорічного заходу: «Підготовка й написання диктанту збіглися у часі з перетворенням Українського радіо і телебачення в суспільного мовника. І дуже знаковим є те, що одним із перших спільних проектів суспільного радіо і телебачення починається саме з написання диктанту національної єдності».

Ще одна новинка — уперше радіодиктант офіційно вважатимуть міжнародним. Чимало листів із-за кордону приходило і в попередні роки, однак усі вони були приватними. Нині  українці Польщі, Китаю, Австралії підтвердили, що централізовано долучаються до заходу. Вони писатимуть диктант у приміщеннях як місцевих університетів і радіостанцій, так і на території консульств.

«Найголовніше в цій ситуації те, що ми не закликали міжнародних партнерів приєднуватися до акції, — каже Аліна Акуленко. — Вони самі знайшли нас, самі запропонували це, і ми надали їм інформацію».

Ті, хто напише роботу без помилок, отримають спеціальні призи. Київський національний університет ім.Т.Шевченка обіцяє п’ятьом переможцям подарункові спецвидання «Кобзаря». А автор тексту доцент Київського університету ім.Б.Грінченка Олександр Авраменко відзначить призами ті навчальні заклади, де роботу писатиме найбільша кількість учасників. Українські письменники (Василь Шкляр, Марія Матіос, Володимир Даниленко, Іван Андрусяк та інші) подарують учасникам заходу книжки з автографами.

Тим, хто вперше наважиться долучитися до акції, не слід боятися, бо диктант буде відносно нескладним. Традиційно у тексті 160—170 слів. Однак про що саме в ньому йтиметься, Олександр Авраменко не розголошує.

Час перевірки радіодиктанту залежить від кількості отриманих робіт і може тривати до місяця. Учасникам слід звернути увагу, що зараховуватимуть роботи, надіслані 9 і 10 листопада (01001, Київ-1, Хрещатик, 26), оскільки не в усіх селах у понеділок (саме на цей день цього року припадає День української писемності і мови) працює пошта. Скани або фото диктантів треба надсилати на електронну адресу rd@nrcu.gov.ua упродовж 24-х годин.

Організатори просять учасників вказувати свої координати, розбірливо писати свої прізвище та ім’я, щоб простіше можна було вийти на переможців чи тих, кого додатково вирішать відзначити подарунками спонсори акції. 

04.11.2015 р.

За матеріалами газети «Урядовий кур´єр»

 

Відбувся профінформаційний семінар для демобілізованих

 

З метою вирішення проблемних питань, координації дій державних установ, громадських організацій, волонтерів для всебічної допомоги демобілізованим воїнам у вирішенні їхніх проблем 29 жовтня 2015 року в Ізяславському центрі зайнятості за участю представників підприємств, установ, організацій та соціальних служб було проведено профінформаційний семінар для 20 осіб з числа демобілізованих із зони АТО.

Усі військовослужбовці, які повертаються до мирного життя, потребують підтримки для продовження повноцінного життя і, насамперед, у реалізації свого права робити те, що вміють, і отримувати за це гідну винагороду. Тому присутні на семінарі фахівці намагались допомогти колишнім воїнам та надавали поради стосовно вирішення нагальних проблем.

Розпочала захід заступник директора центру зайнятості Архипюк О.С. ознайомивши присутніх із станом ринку праці району, послугами, які надає державна служба зайнятості. Крім того вона повідомила про можливості професійного навчання, започаткування власної справи, участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру, запропонувала актуальні вакансії. Фахівці центру зайнятості звернули увагу на те, що період перебування на військовій службі під час мобілізації зараховується до страхового стажу, що дає право на отримання статусу безробітного та призначення допомоги по безробіттю при зверненні до державної служби зайнятості після проходження військової служби, також про пільги для учасників АТО, процедуру отримання посвідчення учасника АТО, порядок отримання у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства та будівництва.

По закінченні семінару усі запрошені отримали буклети із необхідною інформацією, кожен демобілізований мав змогу поспілкуватись із фахівцями семінару та отримати відповіді на порушені ними запитання.

04.11.2015 р.

За матеріалами Ізяславського районного центру зайнятості

Енергоефективність має стати "точкою росту" української економіки, - Геннадій Зубко

 

Зростання економік країн Східної Європи починалося після впровадження заходів з енергоефективності. Енергоефективність має  стати «точкою росту» української економіки.

Про це сказав Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час виступу рамках заходу «Київські дискусії з питань енергетичної політики».

«Україна, яка знаходиться на стадії активного впровадження проектів з енергоефективності, відкриває європейським партнерам перспективи та шляхи інвестування в ринок розміром 55 млрд. євро.», - сказав Геннадій Зубко.

«Наша держава будує прозору та зрозумілу для інвестицій стратегію енергоефективності в законодавстві. Ухвалений закон про енергосервісні компанії мотивує бюджетні установи впроваджувати енергоефективність та створює інтерес для інвесторів. Окрім того, ухвалено закон про спільну власність житлового сектору», - пояснив Віце-прем'єр-міністр України.

За словами Геннадія Зубка, Україна спільно з німецьким Урядом вже зробила перший крок до створення нового ринку енергоефективності, розробивши концепцію Фонду енергоефективності – S2I, запуск якого запланований на 2016 рік.

«На сьогодні Євросоюз активно долучився до створення моделі Фонду енергоефективності S2I. Це фонд, який може ефективно працювати для мотивації капіталовкладень не тільки українців, а й іноземних компаній, банків, - наголосив урядовець. - Модель цього фонду дозволить заощадити субсидії, які надаються Урядом на компенсацію вартості житлово-комунальних послуг. Ці субсидії можуть бути спрямовані у Фонд і використані на програми енергоефективності».

«Ми чекаємо приходу в Україну європейських енергосервісних компаній разом із технологіями та інвестиціями в напрямку термомодернізації», - сказав Віце-прем'єр-міністр України.

Геннадій Зубко запевнив, що в свою чергу кожне інвестоване євро повернеться іноземним партнерам із великим прибутком, адже, за оцінками, річний потенціал ринку може сягати майже 2 мільярдів євро та до 100 тисяч робочих місць. «Кожна гривня вкладена в енергоефективність витрачається значно ефективніше, ніж виробництво нової енергії», - наголосив він.

04.11.2015 р.

За матеріалами з сайту «Урядовий портал» http://www.kmu.gov.ua/

 

Відбулось чергове засідання координаційної групи по питаннях призову,

мобілізації та підтримки сімей військовослужбовців

 

Щотижня проходять засідання координаційної групи по питаннях призову, мобілізації та підтримки сімей військовослужбовців, де вирішуються нагальні проблеми учасників антитерористичної операції та їх родин. Керівництвом райдержадміністрації постійно проводяться зустрічі з учасниками АТО, які перебувають у відпустках, та членами їх сімей, з метою вирішення соціально-побутових проблем родин.

Так, 02 листопада відбулось чергове засідання координаційної групи по питаннях призову, мобілізації та підтримки сімей військовослужбовців за участю членів координаційної групи, родичів учасників АТО, представників відділу Держгеокадастру в Ізяславському районі та волонтерів.  Провів дане засідання заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко.

У ході засідання  присутніми були розглянуті звернення учасників АТО та членів їх сімей, що надійшли до координаційної групи. За результатами розгляду прийнято відповідні рішення. Загалом заявників турбують питання виділення земельних ділянок для учасників антитерористичних операцій, забезпеченням дровами на зиму членів родин мобілізованих військовослужбовців, які на даний час захищають нашу державу, тощо.

Також на даному засіданні було розглянуто питання щодо надання  допомоги для ізяславських військовослужбовців, які перебувають в зоні АТО, оскільки на території їхньої військової частини  виникла надзвичайна ситуація і все майно було знищено. Тому, очільник координаційної групи звернувся до волонтерів із проханням допомогти військовослужбовцям по збору теплих речей, продуктів харчування, тощо.

Зокрема приділено увагу питанню збору різноманітних круп для виготовлення прихожанами на чолі із отцем Володимиром сухих пайків учасникам АТО.

Про порядок укладення договорів, оформлення відповідних документів на отримання земельної ділянки  учасниками бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, надала роз’яснення  начальник відділу Держгеокадастру в Ізяславському районі Світлана Більська.

Крім того, присутніми було обговорено ряд інших нагальних питань. 

За результатами засідання дано окремі доручення членам координаційної групи.

03.11.2015 р.

За матеріалами координаційної групи по питаннях призову,

мобілізації та підтримки сімей військовослужбовців

 

Долі війни: Родина шукала загиблого родича понад 70 років

 

Зазвичай історія воєн пам’ятає лише полководців, а творили її звичайні рядові сержанти, офіцери, які гинули на фронті щодня, і не лише у визначних битвах, про які пишуть у підручниках з історії. Під час бойових дій загиблих та тих, хто помер від ран, часто не встигали гідно поховати. 71 рік минув з часу вигнання нацистських окупантів з України та 70 років з часу завершення Другої світової війни, але дотепер в українській землі залишаються  безіменні  могили, в яких лежать чиїсь батьки, брати, діди, прадіди.

Про місця цих поховань часто пам’ятають лише місцеві мешканці, але з плином часу разом із ними відходить і пам’ять про героїчні події того часу. Для родини Бозбаєвих із Казахстану пошук могили їх загиблого в роки Другої світової війни родича Абдикалі Бозбаєва - це справді сімейна справа.

З 1944 року родина не мала жодної звістки про нього. Тривалий час родичі шукали  матеріали в різних архівах, але безрезультатно. Лише навесні цього року його племінниця Гульнара Бозбаєва на одному із сайтів знайшла дані про свого дядька серед відомостей про загиблих з архівів Міністерства оборони Росії. Це кілька скупих рядків: старший сержант Абдикалі Бозбаєв, 1924 року народження, помер від ран 5 березня 1944 року та був похований на кладовищі села Більчин Мислятинської сільської ради Ізяславського району. 

30 жовтня 2015 року молодша сестра загиблого воїна 73-х річна Аманкуль Бозбаєва та її донька Гульнара прилетіли до України з Казахстану, де проживають в місті Алмата. 

31 жовтня Аманкуль та Гульнара Бозбаєви відвідали братську могилу в Парку Слави міста Ізяслав, де на меморіальних плитах зазначено, що тут похований старший сержант А.Бозбаєв, та поклали до братської могили і меморіальної плити квіти. Також на запрошення родини Бозбаєвих був присутній на заході голова Хмельницької громади Духовного управління мусульман України, представник Духовного  управління мусульман України в західних областях України шейх Мухаммедов Абдуль Карім. Він прочитав  ряд сур Корану і помолився за загиблих в роки війни одновірців. У цей же день родина відвідала село Більчин, де також поклала квіти біля могили невідомого солдата на сільському кладовищі та помолась за загиблого. Спілкуючись із гостями, жителі села розповіли, що пам’ятають церемонію поховання, померлий мав азіатські риси обличчя. Під час спілкування із родиною Бозбаєвих, Мислятинський сільський голова Іван Довбиш наголосив, що місце поховання воїна Другої світової війни на сільському кладовищі постійно доглядається, і можливо саме тут похований Абдикалі Бозбаєв. Іван Анатолійович запевнив, що прикладе можливих зусиль для проведення пошукових робіт щодо даного поховання як серед старожилів, так і в архівних установах України.

Після відвідування кладовища в приміщенні Більчинського НВК «ЗОШ І-ІІ ст. - дитячий садок» Аманкуль, Гульнара Бозбаєви та шейх Мухаммедов Абуль Карім поспілкувалися із педагогами закладу, жителями села. У ході розмови лунали спогади про період Другої світової війни, гості України розповідали про проведену ними пошукову роботу. У подарунок гостям вокальна група ветеранів праці Більчинського сільського клубу у складі Анастасії Мочульської, Олени Іванової, Ольги Довбиш, Віри Янкової, виконала ряд пісень. На згадку про візит директор навчального закладу Тамара Кичата подарувала вишитий рушник.

01 листопада казахські гості присвятили  знайомству із містом Ізяслав, його історією та надбаннями, оглянули його пам’ятки, помилувались краєвидами Ізяславщини. У цей же день в приміщенні Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею відбулась зустріч Аманкуль і Гульнари Бозбаєвих із  головою районної державної адміністрації Борисом Яцковим, заступником голови районної державної адміністрації Володимиром Левченком, керуючим справами Ізяславської районної ради Лесею Божко, секретарем Ізяславської міської ради Валентиною Корнійчук. Керівництво міста та району щиро подякувало гостям за їх активну громадянську позицію та висловило  переконання у тому, що візит казахських гостей сприятиме покращенню українсько-казахських відносин. Також керівники району та міста вручили родині Бозбаєвих пам’ятні подарунки. У свою чергу гості Ізяславщини подякували  жителям району за догляд за місцями поховання радянських воїнів різних національностей та збереження пам’яті про їх подвиг періоду Другої світової війни. У пам'ять про зустріч Гульнара Бозбаєва подарувала директору Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею Людмилі Левицькій ювілейну срібну монету номіналом 500 тенге Національного банку Казахстану «70 лет Великой Победы».

На фронтах Другої світової війни безвісти пропало чимало   військовослужбовців Червоної Армії. З того часу минуло більше семи десятиліть, але багато їх родичів і досі вірять і сподіваються, звичайно, не на повернення сина, чи брата, батька чи діда, адже словосполучення «пропав безвісти» часто означало загибель людини. Багатьом дітям, онукам і правнукам зниклих в роки війни солдатів сьогодні важливо дізнатися про справжню долю своїх предків, відшукати їхні могили, щоб віддати данину поваги. Незважаючи на те, що війна з кожним роком стає все далі, кількість сімей, охочих отримати інформацію про свого загиблого родича, не зменшується. Більше 70 років люди не втрачають надії знайти зниклих на війні!

ФОТОКОЛАЖ

02.11.2015 р.

В.Кучерук

Вшановано пам'ять загибелі нашого земляка воїна-інтернаціоналіста Олега Онищука та ізяславчан,

які загинули в Афганістані

 

Афганістан… Афганська війна тривала 10 років. Молоді люди йшли у те пекло не за орденами і медалями, вони свято вірили, що виконують інтернаціональний обов'язок, несуть визволення приниженим та поневоленим, що йдуть не вбивати, а захищати нове життя.

Десять років українські родини з нетерпінням чекали завершення страшної за своїми втратами війни. Однак не для всіх він наступив радісним і щасливим. Тисячі наших співвітчизників, серед яких і немало ізяславчан, так і не повернулися до рідної домівки. А скільком війна скалічила життя!

Кажуть, що час - найкращі ліки, хоча роки минають, а пам'ять вперто вертає усіх назад, коли недолугі керівники взялися наводити лад на чужих територіях, віддавати абсурдні накази.

У несправедливій і жорстокій війні, виконуючи свій інтернаціональний обов`язок, 31 жовтня 1987 року загинув наш земляк Герой Радянського Союзу Онищук Олег Петрович. Йому було лише 26. Він був вірним військовій клятві і не заплямував честі воїна. Своїми бойовими подвигами молодий офіцер став прикладом мужності і героїзму для багатьох майбутніх поколінь. Його іменем названий Ізяславський НВК «ЗОШ ІІ-ІІІ ст. № 5, гімназія».

У цей трагічний день на шкільному подвір´ї Ізяславського НВК «ЗОШ ІІ-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія» зібрались воїни-інтернаціоналісти та члени їх родин, керівництво   району та міста, делегації організацій, установ району, учнівська молодь та їх педагоги, небайдужі ізяславчани, аби вшанувати полеглого та його побратимів.

Під час пам´ятного заходу перед присутніми виступили заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко, заступник Ізяславського міського голови Ніна Черняк, голова Ізяславської районної спілки ветеранів Афганістану Василь Тележинський, директор Ізяславського НВК «ЗОШ ІІ-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія» Любов Бізюк.

У своїх виступах вони зазначили, що понад чверть століття минуло з дня, коли наші земляки залишили землю Афганістану. З тих часів минуло багато часу, виросли діти і внуки тодішніх бійців, змінилась країна, змінився світ. За ті роки ми звикли до миру і спокою, війна залишалась лише у спогадах, фотографіях і кінофільмах. Війна залишилась у спогадах про побратимів, які навічно залишились молодими в 80-х. На жаль, історія повернулась так, що війна знову є реальністю у мирному і цивілізованому ХХІ столітті. Покоління, які не знали війни, сьогодні цю війну отримали. Зараз війна на нашій землі. Ми знову хоронимо і оплакуємо молодих хлопців, які мали б жити і любити життя, які були сповнені планів і мрій. Ми не повинні забувати жертв Афганістану, як і всіх інших жертв, які поніс наш народ тільки через те, що не сам керував долею своїх громадян, а ними розпоряджався хтось інший. Ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю загиблих. А всім, хто пройшов через горнило цієї жорстокої війни, виступаючі побажали міцного здоров`я, сили духу, родинного щастя та благополуччя.

У цей пам’ятний день відкрито оновлену пам’ятну дошку загиблому   офіцеру Олегу Онищуку на фасаді навчального закладу, в якому він навчався – Ізяславського НВК «ЗОШ ІІ-ІІІ ст. № 5, гімназія». Право на відкриття меморіальної дошки було надано голові Ізяславської районної спілки ветеранів Афганістану Василю Тележинському та удові загиблого Галині Онищук.

Чин освячення пам’ятної дошки здійснив настоятель храму святого великомученика та цілителя Пантелемона Української Православної Церкви Київського патріархату митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук.

Учасники заходу поіменно згадали загиблих земляків – афганців, а також сьогоднішніх захисників України, які поклали життя на вівтар незалежності, єдності і цілісності рідної землі, а також схилили голови у скорботному мовчанні перед світлою їх пам’яттю. Поклали квіти до пам'ятної дошки загиблому воїну-інтернаціоналісту.

Далі естафету перейняла учнівська молодь, яка виконуючи пісню «Нам потрібне мирне небо» зщемила у серцях сучасників біль по тих вікопомних часах, закликала згадати та вшанувати наших героїв, які поклали у різні часи своє життя заради миру в державі та світі, а також проскандувала «Нам потрібне мирне небо, синє, синє!». Потім пролунав Гімн України.

Фінальною нотою пам’ятного заходу, як символ великої шани воїнів-інтернаціоналістів, була хода усіх присутніх під звуки районного духового оркестру від шкільного подвір’я до меморіалу воїнів-афганів, до якого покладено квіти пам´яті.

ФОТОКОЛАЖ

02.11.2015 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Вшанування 150-річчя з дня народження Андрея Шептицького

 

«Не буде українського моноліту, коли українці-самостійники не зможуть мимо всіх різниць, які їх ділять, завести між собою якнайбільшої єдності».

А.Шептицький.

 

Андрей Шептицький був загальновизнаним благодійником і меценатом. Найбільшу підтримку він надавав сиротам і молоді.
Однією з найважливіших акцій Шептицького стала допомога вдовам і сиротам священиків, яку він домігся як член Палати Панів. Під його опікою перебували тисячі воєнних сиріт Першої світової війни: він ініціював відкриття кількох великих сиротинці і притулків. Фінансував “Порадню матерів» (консультація), «Дитячі ясла» й «Українську лічницю» (лікарню).
Шептицький сприяв видавництву журналів для молоді, підтримував організації «Пласт», «Луг», «Сокіл-Батько», «Українська молодь Христові». Чималу суму грошей пожертвував на Академічний дім, який служив гуртожитком і бібліотекою для багатьох українських студентів.
Митрополит активно ініціював та фінансово підтримував освітні проекти. На власні кошти будував середні школи, надавав матеріальну допомогу приватним закладам освіти імені М. Шашкевича, Б. Грінченка, Князя Данила. Спонсорував приватне народне семикласне шкільництво. Шептицький надавав стипендії молодим українським митцям для здобуття художньої освіти у найкращих навчальних закладах Європи.

Під протекторатом Митрополита Андрея було українське мистецтво, на якому він добре розумівся. Шептицький заснував Український національний музей у Львові (тепер — Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького), де зібрано одну з найбільших у Європі колекцію іконопису. Цьому музею він пожертвував майже 10 тисяч предметів. Виділяв кошти на діяльність Українського народного музею “Гуцульщина” в Коломиї. Заснував єпархіальну бібліотеку в Івано-Франківську і передав для неї 4000 книг з особистої бібліотеки.

Чимало Андрей Шептицький зробив для розбудови церкви. У 1928 році заснував Греко-католицьку богословську академію у Львові. У 1929-му – Богословське наукове товариство. За його підтримки було збудовано чимало храмів і монастирів. За його управління мережа Греко-католицької церкви зросла станом на 1944 рік до 4400 церков і каплиць греко-католицького обряду, богословської академії, 5 духовних семінарій, 127 монастирів, виходило 9 друкованих періодичних видань.

Митрополит Андрей був ініціатором і меценатом багатьох підприємницьких проектів: Земельного й Іпотечного банків у Львові, товариства взаємного страхування “Дністер”, шести заводів (кахельні й цегельний), “Маслосоюза” й “Центросоюза” – спілки кооперативів, які спеціалізувалися на виготовленні та продажі господарської продукції.
Вражають масштаби літературної спадщини – пастирські послання, трактати, статті, листи, звернення (наприклад, “Україна в передсмертних судорогах”, “До духовенства й вірних Станіславівської єпархії (1899–1904)”, “Як будувати рідну хату?”), де засуджував злочин Голодомору, викладав і обґрунтовував ідею об’єднаної України, в якій мала бути створена одна Соборна церква.


Історична довідка.

Роман-Марія-Олександр Шептицький народився 29 липня 1865 року в селі Прилбичі Яворівського повіту на Львівщині. Він походив з однієї із найдавніших і найзаможніших українських боярських родів Галичини. Протягом XVI–XVII століть Шептицькі подарували історії плеяду найвищих церковних ієрархів греко-католицької і римо-католицької церков – Варлаам Шептицький, єпископ у Львові; Атанасій і Лев Шептицькі, єпископи львівські, пізніше Києво-Галицькі митрополити. Вони стали засновниками-фундаторами собору св. Юра у Львові.

Роман здобув належну високому походженню освіту (в університетах Львова, Кракова, Вроцлава, Відня, Мюнхена). Отримав ступінь доктора права, теології та філософії. Цікавим є той факт, що майбутній митрополит пробував себе й на військовій службі, але через складне захворювання покинув її. За короткий час Роман пройшов усі щаблі духовної кар’єри: від складання перших чернечих обітниць, посвяти у монахи, під час якої прийняв ім’я Андрей (1888 рік), до інтронізації на митрополичий престол у 1901 році.

Шептицький багато подорожував з духовною місією. Але де б він бував, чи то в Італії, чи Великобританії, Бельгії, Канаді, чи США, завжди відстоював права українців. На початку Першої світової війни Митрополита було ув’язнено. Роки вигнання у Російській імперії Шептицький використав для поширення ідей греко-католицької церкви. У Києві в 1917 році зустрівся з діячами Центральної Ради, а згодом тут же створив Генеральний вікаріат для Східної України. Того ж року він повернувся в Галичину.
Митрополита Андрея було обрано членом Національної Ради Західноукраїнської Народної Республіки, почесним президентом Української Національної Ради у Львові, а згодом – Всеукраїнської Національної Ради. Засуджуючи політику пацифікації в Галичині, Шептицький закликав польський уряд припинити репресії по відношенню до українців, зупинити переслідування православних священиків і руйнування православних церков. Андрей Шептицький не залишився осторонь тих процесів, що відбувались на під радянській Україні. Разом з іншими єпископами різко засуджував Голодомор 1932–1933 років. Започаткував акцію зі збору допомоги для голодуючих на Наддніпрянщині. Радянський уряд від цієї допомоги відмовився.

У роки Другої світової війни Андрей Шептицький залишався духовним лідером українців. З його благословення 30 червня 1941 року проголошено Акт відновлення Української держави. Під час нацистської окупації Митрополит врятував життя понад 200 євреям на Галичині, започаткувавши й очоливши кампанію з їх переховування за участю великої кількості духовенства. Його активна діяльність в роки війни допомогла багатьом пережити її страшні лиха.

Помер Андрей Шептицький 1 листопада 1944 року. Львів прощався зі своїм наставником п’ять днів. Похований був у підземеллі собору Святого Юра.

02.11.2015 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

Вітання Президента з нагоди Дня працівника соціальної сфери

 

Шановні друзі!

Щиро вітаю вас із Днем працівника соціальної сфери.

Бути в потрібну хвилину поруч, підтримати і вселити віру в завтрашній день - не просто професійне гасло, а ваш життєвий принцип, який найбільше проявився у непростий для нашої країни час випробувань і боротьби з російською військовою агресією та окупацією.

Сьогодні на вас покладається особлива відповідальність - забезпечити соціальний захист тим, хто змушений був залишити свої домівки, надати необхідну підтримку захисникам, які боронять рідну землю, опікуватися сім'ями Героїв, які віддали своє життя під час Революції Гідності.

Переконаний, що притаманні вам моральні якості та високий професійний рівень і надалі слугуватимуть інтересам української громади та стануть запорукою здійснення реформ у нашій країні, гарантією її руху до європейських стандартів.

Бажаю усім миру, міцного здоров'я, життєвої енергії та нових здобутків в ім'я України.

Петро ПОРОШЕНКО

 

 

01 листопада - День працівника соціальної сфери

 

 

Шановні працівники соціальної сфери!

 

Щиро вітаємо вас із професійним святом!

 Ваша праця сповнена гуманізму, милосердя, тепла.

Усі ви небайдужі до людських проблем, завжди відкриті для спілкування з тими, хто потребує вашої допомоги.

Щиро віримо, що ваша працьовитість, компетентність і надалі будуть служити людям.

Бажаємо вам творчого натхнення, здійснення всіх ваших задумів і мрій.

Щоб не вичерпалася ваша віра в щедрість людської душі, щоб вас завжди супроводжували

милосердя та доброта, бажання та спроможність бути корисним людям!

Низький вам уклін, шановні, за доброту, терпіння, щирість, любов до людей та співчуття.

Ви робите потрібну і гуманну справу.

Бажаєм вам і вашим родинам подальших успіхів у праці, вдалих починань,

міцного здоров’я, добра, впевненості у майбутньому, здійснення мрій та задумів!

 

З повагою

Б.Яцков, голова райдержадміністрації

М.Борисюк, голова районної ради

 

Офіційні
державні ресурси


 


 

______________________

____________________

Погода в Ізяславі

_______________________________________________________________________________________
© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2015
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації