на головну

Новини Історія району Краєзнавчий музей Фотогалерея

 

Районна державна адміністрація

Керівники
Графік прийому
Публічна інформація
Адмінпослуги
Звернення громадян
Телефонний довідник
Офіційна інформація
Бюджет
Державні закупівлі
Агросектор
Регуляторна політика
ЦНАП
Підприємництво
Запобігання корупції
Енергозабезпечення
Культура
Освіта
Медицина
Соціальний захист
Сімя і діти
Відділення поліції
Податкова інспекція
Громадська рада
Вакансії
Голодомор 1932-33
Незалежність-25
Спостережна комісія

Цивільний захист

 

    

НОВИНИ
 

Новини обласної державної адміністрації


 

Заходи,

які заплановано провести в Ізяславському районі

з 29 червня до 03 липня 2016 року

 

 

 

АРХІВ НОВИН

 
 

 

 

ЧЕРВЕНЬ

пн

вт

ср

чт

пт

сб

нд

 

 

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 

 

 

травень

липень

 

Про припинення повноважень спостережної комісії

 

Відповідно до п.12 Положення про спостережні комісії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №429 від 01.04.2004 року, повідомляємо, що спостережна комісія при Ізяславській районній державній адміністрації, яка була утворена розпорядженням голови райдержадміністрації 30.07.2013 року № 285/2013-р, припинить свої повноваження 30.07.2016 року.

Для формування нового складу спостережної комісії при Ізяславській районній державній адміністрації підприємства, установи і організації незалежно від форми власності, які бажають включити до складу комісії своїх представників, подають до Ізяславської райдержадміністрації  до 20.07.2016 року відповідні пропозиції, підписані керівником підприємства, установи, або рішення керівного органу організації  та окремі громадяни подають заяви, підписані особисто.

18.04.2016 р.

Райдержадміністрація

 

   
 
 
 
 

 

 

 

 

 

Сформовано районну робочу групу для проведення додаткових перевірок фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщених осіб

 

24 червня у залі засідань райдержадміністрації відбулась нарада за участю керівництва окремих структурних підрозділів райдержадміністрації та державних органів влади району із соціальних питань внутрішньо переміщених осіб. Засідання провів заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко.

За оперативною інформацією заступника начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Людмили Савлук на даний час на території Ізяславщини проживають 355 переселенців, серед них: 181 – сімей, 83 – жінок працездатного віку, 56 – чоловіків працездатного віку, 88 – дітей та 128 – пенсіонерів.

Крім того виступаюча поінформувала присутніх про те, що 8 червня поточного року прийнято постанову  Кабінету Міністрів України № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам». Зазначеною постановою затверджено «Порядок призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» та «Порядок здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування».

На виконання цієї постанови та з метою належного здійснення соціальної виплати для внутрішньо переміщених осіб інспектор управління соціального захисту населення райдержадміністрації проводитиме перевірки підтвердження факту перебування вищезазначеної категорії осіб, котрі отримують державні допомоги в Ізяславському районі.

Також заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Людмила Савлук зазначила, що з метою організації виконання цієї постанови необхідно створити районну робочу групу з представників управління Пенсійного фонду України, робочих органів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду  соціального страхування  від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, центру зайнятості, відділення Національної поліції України,  міграційної служби у Хмельницькій області для проведення додаткових перевірок фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщених осіб.

  За результатами обговорень присутніми на засіданні було створено районну робочу групу, до складу якої увійшли вісім представників державних органів влади району. Очолить дану групу заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко. Крім того було обговорено організаційні питання діяльності цієї робочої групи.

29.06.2016 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

 

Ізяславщина урочисто  відзначила День Конституції України, День міста Ізяслав  та День молоді

  

У неділю, 26 червня,  відбулись святкові заходи із нагоди Дня міста Ізяслав. Цього року він співпав із 920-ю річницею з часу заснування міста, 20-ю річницею Конституції України та Днем молоді.

Урочисті заходи розпочалися із божественної літургії у храмах міста «Во славу Божу, Ізяслава та ізяславчан».

Далі святковою ходою від приміщення Ізяславської міської ради до «Співочого поля» із Державним Прапором України та прапором міста Ізяслав, жителі  та гості Ізяслава на чолі з Ізяславським міським головою Валентиною Корнійчук, депутатським корпусом та  членами виконавчого комітету міської ради,  заступником голови районної державної адміністрації Володимиром Левченком, головою районної ради Сергієм Шлегелем, пройшли вулицями міста.

Під час проходження святкової колони, з нагоди 20-ї річниці Конституції України було покладено   корзини квітів національних кольорів до Меморіалу Слави воїнам-визволителям, меморіалу жертвам голодоморів та політичних репресій.   

Із сцени центрального концертного майданчика на «Співочому полі» жителів міста та його гостей привітала Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук. Валентина Іванівна наголосила, що це свято всіх, хто тут народився і виріс, хто приїхав колись, щоб залишитися назавжди у місті з особливим колоритом і традиціями, давньою та славною історією.  Вона щиро подякувала всім людям, які небайдужі до долі рідного міста.

Усіх присутніх на святі привітали заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко та голова районної ради Сергій Шлегель. У своєму вітальному слові Володимир Левченко передав усім жителям Ізяслава та його гостям щирі привітання від голови районної державної адміністрації, почесного громадянина міста Ізяслав Бориса Яцкова. Він наголосив, що 920 років минуло відтоді, як рука літописця вивела на пергаменті часу перші рядочки про нашу живописну і квітучу місцевість, якій судилося стати благотворним лоном для започаткування прекрасного міста – Ізяслав.

«Найбільше багатство міста – це його мешканці: щирі та працьовиті. Тому всі здобутки і позитивні зміни відбуваються завдяки вашій щоденній напруженій праці. Я вдячний за все те добре, що ви зробили і робите для рідного міста. У свою чергу, і міська влада всі зусилля спрямовує на те, щоб життя в Ізяславі ставало комфортнішим і сучаснішим. Мені дуже хочеться, щоб ми з вами зберегли таке ж порозуміння, взаємну повагу і підтримку для подальшого розвитку нашого міста. Яскраві сторінки історії Ізяслава перевиті героїчним духом та трудовою звитягою. Змінюються покоління, але незмінною залишається Ваша любов до рідної землі», - сказав у своєму виступі Володимир Левченко.

З нагоди 20-річчя Конституції України  Володимир Левченко та Сергій Шлегель вручили відзнаки обласної державної адміністрації, обласної ради, районної державної адміністрації та районної ради групі жителів району.

Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук також вручила відзнаки Ізяславської міської ради кращим працівникам установ, підприємств, організацій міста та окремим трудовим колективам.

Зі святкової сцени жителів та гостей міста із святами привітали благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський патріархат митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук та настоятель костелу святого Йосипа Римо-католицької церкви о. Едуард Пюро.

Також із Днем міста усіх присутніх привітали Андрій Лісовський та Валентин Соловйов - представники громадської приймальні народного депутата України Андрія Шиньковича.

Звичайно, крім святкових вітань та побажань для  жителів та гостей міста була організована цікава та змістовна розважальна програма.

Для дітей було запропоновано відвідати різноманітні цікаві атракціони та ігри.

Солісти та творчі колективи Ізяславської дитячої школи мистецтв, Ізяславського районного будинку культури, Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка», аматорами сцени сільських закладів культури, Плужненського професійного аграрного ліцею, вихованці школи бойового гопаку із Нетішина представили для всіх свої найкращі творчі здобутки та виступи. На алеях поблизу «Співочого поля» розгорнули свої виставки майстри та майстрині декоративно-ужиткового мистецтва.

Також працювало чимало закладів торгівлі, де кожен бажаючий міг обрати  товар до душі.

Сектором молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації, в рамках святкових заходів, було проведено різноманітні спортивні змагання та конкурси. Напередодні свята, 25 червня в рамках першості області по футболу серед дорослих, відбулась зустріч команд «Мотор-Січ» (м.Волочиськ) та «Горинь» (м.Ізяслав) із рахунком 1:1. Під час  святкування відбувся дружній турнір із міні-футболу (1 місце – команда ДЮСШ; 2 – команда с.Клубівка; 3 - команда «Агробуд»; 4 – команда с.Радошівка). На міському пляжі відбулись змагання із пляжного волейболу, перемогу здобула команда села Васьківці. У змаганнях із протягування канату перемогу здобула команда  ДЮСШ, 2 місце посіла команда «Агробуд», 3 – с. Клубівка. Також  відбулись «Козацькі розваги», в ході яких  учасники змагань змагались у метанні довбні та у перенесенні ваги.

Завершилось святкування Дня міста, Дня Конституції України та Дня молоді святковою дискотекою.

ФОТОЗВІТ

29.06.2016 р.

В.Кучерук

 

Виступ Президента Петра Порошенка на урочистому засіданні Верховної Ради України з нагоди Дня Конституції

 

«В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа, Бога, прославленого в  Тройці…»

Це, присвяті отці, дорогий український народе, шановні народні депутати,  високодостойна громадо, не лише фрагмент молитви. З цих слів починається один із найважливіших документів нашої вітчизняної історії - «Договори і постановлення прав і вольностей Війська Запорозького між ясновельможним паном Пилипом Орликом, обраним гетьманом Війська Запорозького, і між генеральною старшиною, полковниками, а також названим Військом Запорозьким, що за давнім звичаєм і за військовими правилами утверджені обома сторонами вільним голосуванням…»

Звичайно, з висоти  сьогоднішнього дня багато до чого в цьому документі можна було би прискіпатися. Але у квітні 1710 року, понад 316 років тому, тоді коли в світі домінували абсолютні монархії, в яких вся влада зосереджувалася в одних руках. Ще десятки років залишалися до американської Війни за незалежність і десятки років залишалися Великої французької революції. А наші  пращури вже склали по суті республікансько-демократичний маніфест. Маніфест, який на багато років випереджував свій час.

Вони проектували таку політичну систему, в якій ніхто, цитую, «не осмілився би присвоювати собі над слушність і право на самодержавну владу». А для того, щоб запобігти подібному «самодержавному безправству», яке «не властиве гетьманському урядуванню», - ухвалили відповідні «пункти, договори та постанови». 

Готуючись до наших зборів, зробив собі невеликий екскурс в минуле. Погортав не лише Конституцію Пилипа Орлика,  але й  Конституцію УНР, і Закони про тимчасовий державний устрій України, які були видані гетьманом Павлом Скоропадським. Усе це – частина нашої української історії.

Чинна Конституція – теж історичний, але в той же час живий і практичний документ. І саме з ним маємо звіряти свої політичні вчинки кожного дня. Ми маємо його шанувати і поважати.

А чи саме так ми ставилися до Конституції протягом двадцяти років її існування? На жаль, ні. І тепер вже, з дистанції прожитих літ бачимо, що спроби її нелегітимної, ґвалтівної ревізії ні до чого доброго ніколи не призводили. Країна та суспільство заплатили за це дуже високу ціну, і це нам всім важливий урок на майбутнє.

 28.06.2016 р.

За матеріалами сайт Президента України http://www.president.gov.ua

 

Володимир Гройсман привітав громадян із 20 річницею прийняття Конституції України

 

 Дорогі співвітчизники!

Сьогодні ми відзначаємо 20 річницю прийняття Конституції України.

Згадаймо ті дні. Незважаючи на шалений спротив одіозних пострадянських сил, що стояли тоді на заваді прийняття Основного Закону, у 1996 році молода українська держава отримала свою Конституцію. Віра в майбутнє України як суверенної і незалежної, демократичної, соціальної, правової держави (стаття 1 Конституції України) перемогла.

У тих подіях ми і в наші дні маємо черпати натхнення. Ми продовжуємо йти непростим шляхом становлення української державності, і з якими б труднощами ми не стикались, ми не маємо права на зневіру.

Глибинна трансформація України з пострадянської в сучасну європейську демократичну державу не завершена. Саме для цього ми сьогодні проводимо ті реформи, які відкладались роками, ті реформи, без яких ми ніколи не відбудемось як успішна держава.

Щоб забезпечити незворотність цієї трансформації, для подолання корупції, для побудови ефективної системи управління в державі, для забезпечення ефективного захисту прав і свобод наших громадян необхідні зміни до нашого Основного закону. І ці зміни напрацьовує створена минулого року Указом Президента України Конституційна комісія.

У гарячих дискусіях на засіданнях самої комісії,  у Верховній Раді, в ході суспільних обговорень формуються і узгоджуються ті рішення, які будуть на роки визначати засади життя нашої держави і наших громадян.

Я вітаю прийняття Верховною Радою змін до Конституції України в частині судочинства, які заклали основи вкрай важливої для нашого суспільства судової реформи. Я сподіваюсь, що ми дійдемо до консенсусу в питаннях ще одної фундаментальної для майбутнього України реформи – реформи децентралізації. Я очікую, що будуть підготовлені й інші напрацювання, які відповідають ключовим сьогоднішнім викликам.

Впевнений, що успішна європейська Україна відбудеться, і той живий конституційний процес, який відбувається у наші дні,  є частиною її становлення.

Зі святом, дорогі українці! Слава Україні!

 

Прем’єр-міністр України                                                                                                                                                           Володимир Гройсман

 

 

ДОРОГІ ЗЕМЛЯКИ!

 

28 червня 1996 року сталась визначна подія у політичному та суспільному житті незалежної демократичної України

 - було прийнято Конституцію - Основний закон нашої держави.

З повагою і вдячністю сьогодні варто згадати всіх державотворців, котрі боролися за Україну,

а також тих народних депутатів другого скликання, котрі 20 років тому піднялися над вузькопартійними інтересами,

досягли порозуміння, виявили державну мудрість і ухвалили Конституцію незалежної держави.

Процес побудови правової держави наразі триває. Ми рухаємось у правильному напрямку і впевнені,

що ці кроки дозволять нам побудувати правову державу, яка займе гідне місце у світовій спільноті.

Без Конституції України цього б неможливо було досягти, адже Основний закон - це не лише назва,

а й надзвичайно важливий політико-правовий документ, що є запорукою подальшого демократичного розвитку нашої держави.

Але якими б ідейними та демократичними не були конституційні норми, вони самі по собі не змінять наше життя на краще.

Для досягнення вагомих здобутків в державотворенні всім нам потрібно бути в єдності та докласти максимум зусиль

задля втілення бажаної мети - збереження миру та утвердження України як розвиненої демократичної європейської держави.

Нехай серця наповнюються гордістю за нашу державу, прагнення до єдності та порозуміння,

а плідна праця буде надійною запорукою щасливого майбутнього.

Слава Україні!

 

З повагою

Олександр Корнійчук,          Михайло Загородний,

голова обласної                     голова обласної ради

                                                        державної адміністрації

 

 

 

28 ЧЕРВНЯ - ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ

 

Шановні земляки!

Конституція наголошує на абсолютній цінності людини, її життя і здоров’я, честі й гідності, недоторканності та безпеки.

Основний Закон є визначальним чинником забезпечення державного суверенітету України, консолідації суспільства,

створення належних умов для самореалізації особистості.

Від усього серця бажаємо вам міцного здоров’я та творчого натхнення, добробуту і затишку у ваших родинах, мудрості і далекоглядності,

високих досягнень, успіхів у праці та нових звершень заради реалізації принципів Основного Закону нашої Вітчизни -

народовладдя, гуманізму та законності.

Зі святом вас, дорогі друзі! З Днем Конституції України!

 

З повагою

Б. Яцков,                                                          С. Шлегель,

голова рай держадміністрації                   голова районної ради

 

Вітання Президента України з нагоди Дня молоді

 

Дорогі друзі!

Щиро вітаю вас зі святом — Днем молоді.

Україна має багату історію, яку творили молоді переможці, чиї імена завжди були взірцем для утвердження патріотизму серед підростаючого покоління.

Цінності Майдану об’єднали багатьох українців під час Революції Гідності і мільйони молодих людей стали на підтримку Української держави у її проєвропейському виборі. А нині, в час військової агресії Росії, найкращі представники молоді зі зброєю в руках на передовій захищають територіальну цілісність і суверенітет нашої країни, розвивають потужний волонтерський рух на підтримку українського війська, допомагають громадянам, постраждалим від воєнних дій. Тож ваші перемоги саме тепер особливо потрібні для всіх українців.

Упевнений, ви завжди будете в авангарді, сповна реалізуєте свій талант, і у своїх починаннях неодмінно досягнете найвищих вершин, зміцнюючи авторитет нашої країни.

Ваша творчість, креативність, готовність до втілення нестандартних рішень у науці, бізнесі, волонтерстві та мистецтві як ніколи потрібні Україні.

Вірю, що ви неодмінно реалізуєте свій потенціал, здійсните найзаповітніші мрії, й надалі будете утверджувати патріотизм та високу громадянську свідомість у суспільстві, відстоюючи державну незалежність, адже найкращими здобутками Україна все більше й більше відкривається Європі та світові.

Щиро бажаю вам добра, невичерпної творчості та життєвої наснаги.

Слава українській молоді.

Слава Україні!

 

Президент України                                                                                                                                                                                   П.Порошенко

 

Привітання Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана українській молоді

 

Дорогі українці!

 Сердечно вітаю Вас із Днем молоді!

У різні історичні часи українська молодь завжди перебувала в авангарді суспільних і політичних змін, віддано служила ідеалам свободи, демократії та незалежності. Молодь надихає старші покоління до постійного оновлення життя, привносить у суспільство нові ідеї та віяння, задає сучасний та енергійний тон у дискусіях на актуальні теми.

Українська молодь завжди активно впливала на культурно-мистецькі, політичні та економічні процеси в нашій країні. Яскравим свідченням цьому є нещодавні сторінки нашої історії, починаючи з Революції на граніті 1990 року до Революції гідності 2014 року.

Сьогодні перед усіма нами стоїть чимало невирішених питань, зокрема необхідність збільшення робочих місць, створення гідних умов для реалізації нашими громадянами свого потенціалу. Справді боляче спостерігати, коли нашу країну покидають молоді люди, шукаючи кращого життя за кордоном. Саме тому головним завданням Уряду є запровадження системних реформ і розвиток економіки. Завдяки цьому Україна більше не втрачатиме свій інтелектуальний та трудовий потенціал, насамперед тисячі молодих талановитих людей.

Я високо ціную нашу молодь за її енергійний запал і заінтересованість актуальними і новітніми процесами, за її правдиву позицію та любов до свободи. Молодь – це енергія нашої нової європейської країни, успіх якої залежить від кожного з нас.

Переконаний, що наша молодь є гідним майбутнім України, з її лав вийде не одна яскрава когорта видатних діячів науки, бізнесу, культури, спорту, політики.

Залишайтеся завжди молодими, дорогі друзі!

 

З повагою

 

Прем’єр-міністр України                                                                                                                                                    Володимир ГРОЙСМАН

 

 

 

26 ЧЕРВНЯ - ДЕНЬ МОЛОДІ УКРАЇНИ

 

Вітаємо з Днем молоді вас всіх!

Саме ви, сьогоднішні школярі, студенти, молоді робітники, підприємці, науковці,

скоро будете визначати шляхи розвитку країни.

Бажаємо вам залишатися молодими протягом усього свого шляху,

адже молодість не залежить від віку - вона живе в душі, тій, що не перестає літати,

будувати плани і виконувати задумане, всупереч усім труднощам! Будьте щасливі!

 

 

З повагою

Б. Яцков,                                                          С. Шлегель,

голова рай держадміністрації                   голова районної ради

 

26 ЧЕРВНЯ - ДЕНЬ МІСТА

 

 

У цей день кожен з нас відчуває себе частиною великої родини. Це свято об’єднує усіх, кому дорогий наш Ізяслав. Рідне місто славиться людьми - талановитими, щирими, добрими й працездатними, які ство­рюють його матеріальне й духовне сьогодення та майбутнє.

Переконані, що запорукою вагомих трудових та суспільних здобутків міста є ваша, дорогі ізяславчани, самовіддана праця та велика любов до рідного міста. За рік, що минув, ми довели, що ми громада - сильна своєю єдністю, яка може стояти за свої інтереси. Віримо - разом ми досягнемо іще ваго­міших результатів у поліпшенні життя людей, примножимо славу нашої землі, працюючи на перспективу розвитку Ізяслава.

Бажаємо всім міцного здоров’я, натхнення й творчого підходу до виконання будь-якої справи.

Дорогі ізяславчани! Низький уклін і велика шана вам за самовідда­ну працю! Висловлюємо слова глибокої вдячності усім за любов та вірність рідному місту.

Хай мир, добробут, суспільна злагода, взаємна повага та довіра панують серед ізяславчан. З днем народження, рідне місто!

 

З повагою

Б. Яцков,                                                                                С. Шлегель,

голова райдержадміністрації                                                  голова районної ради

 

 

 

Ювілеї 2016 року

130 років від зня народження Івана КРИП'ЯКЕВИЧа

 

Іван Петрович Крип'якевич (псевдонім — Холмський Іван)  народився 25 червня 1886 року у Львові у сім'ї священика. В 1904–1909 роках навчався на філософському факультеті Львівського університету. У студентські роки брав активну участь у боротьбі за український університет, займався культурно-освітньою діяльністю.

1908 року організував «Просвітній кружок», тісно співпрацював з «Просвітою». Наукову діяльність розпочав під керівництвом Михайла Грушевського, став одним із найвидатніших його учнів. 

Від 1905 року почав друкувати свої наукові статті у періодичному виданні Наукового Товариства ім. Т.Шевченка — «Записки НТШ» (з 1934 — редактор). 

1911 року захистив докторську дисертацію на тему «Козаччина і Баторієві вольності», і незабаром був обраний дійсним членом НТШ. 

Викладав історію в Академічній гімназії у Львові (1912–1914), згодом — в гімназіях Рогатина і Жовкви.

Багато співпрацював в українських періодичних виданнях, що видавалися в Західній Україні —  «Письмо з Просвіти», «Молода Україна», «Літературно-Науковий Вісник» та багатьох інших, редагував журнал «Дзвіночок» (1911–1914) та «Ілюстрована Україна» (1913–1914).

У 1918–1919 роках — приват-доцент Кам'янець-Подільського державного українського університету. В міжвоєнний період плідно займався науково-педагогічною роботою. У 1921–1924 роках — професор Львівського (таємного) Українського Університету (секретар сенату університету). 

У 1934—39 рр. викладав історію України в Богословській Академії у Львові, тісно співпрацював з Науковим Товариством ім.Т. Шевченка (з 1920 був секретарем історичної секції, 1924 редагував «Записки НТШ», з 1934 — голова історичної секції). 

У 1920—1930-х роках Іван Крип'якевич вів широку національно-громадську роботу. 

В 1921—22 працював у Комітеті охорони військових могил, який займався пошуком і впорядкуванням українських стрілецьких могил в Галичині, в 1923–1925 брав участь у роботі туристично-краєзнавчого товариства «Плай», співпрацював із журналом «Політика» (1925–1926). 

З жовтня 1939 року Крип'якевич — завідувач кафедри історії України, професор (з 1941 року) Львівського університету.

У роки гітлерівської окупації працював редактором наукових видань Українського видавництва у Львові. У повоєнний час був звинувачений в «українському буржуазному націоналізмі» і зазнав переслідувань. 1946 року Іван Крип'якевич разом із частиною львівських науковців депортований до Києва. Деякий час займав посаду старшого наукового співробітника Інституту історії України АН УРСР. 

У травні 1948 року Іван Крип'якевич дістав можливість повернутися до Львова.

1951 року очолив відділ Інституту суспільних наук АН УРСР у Львові, в 1953–1962 роках — директор цього інституту. 18 листопада 1958 обраний дійсним членом АН УРСР.

У жовтні 1961 року професор Крип'якевич указом Президії ВР УРСР удостоєний почесного звання заслуженого діяча науки УРСР. 

Помер 21 квітня 1967 року у Львові, похований на Личаківському кладовищі (поле № 59).  

25.06.2016 р.

За матеріалами сайту  http://www.litopys.com.ua

 

 

 

Президент підписав Указ про демобілізацію військовослужбовців п'ятої хвилі мобілізації

 

 

Президент Петро Порошенко підписав Указ про демобілізацію військовослужбовців п'ятої хвилі мобілізації під час поїздки до Донецької області.

Глава держави побував у селі Водяне за два кілометри до нового терміналу та 800 метрів до злітної смуги Донецького аеропорту, оглянув лінію опорних пунктів в районі села Піски на передовій та поспілкувався з військовослужбовцями.

«Проінспектував лінію опорних пунктів на передовій і подякував нашим хлопцям за службу», - зазначив Глава держави.

Президент запросив продовжити службу за контрактом тих військових, хто бажає і далі захищати Україну.

24.06.2016 р.

За матеріалами сайт Президента України http://www.president.gov.ua

Культурно-просвітницький захід «Моя держава – Україна!», присвячений Дню Конституції України

 

Із проголошенням у 1991 році незалежності України наша держава вступила на основний етап свого розвитку.

20 років тому, 28 червня 1996 року, сталася чи не найвизначніша подія в політичному та суспільному житті незалежної демократичної України – прийнята нова Конституція.

24 червня, напередодні 20-ї річниці цієї визначної події, в дитячому оздоровчому таборі «Світанок» (с.Білогородка Ізяславського району)  за участю голови районної державної адміністрації Бориса Яцкова та заступника голови районної державної адміністрації Володимира Левченка  відбувся культурно-просвітницький захід «Моя держава – Україна!», присвячений Дню Конституції України.

У сучасних умовах важливим є обізнаність та знання Основного Закону України, який знаходиться на шляху змін з урахуванням нових викликів, що завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату районної державної адміністрації Віктор Кучерук здійснив короткий екскурс із розвитку конституційного процесу в Україні від часів творення «Руської правди» Ярослава Мудрого, «Конституції» Пилипа Орлика, національно-визвольних змагань початку ХХ століття, з моменту прийняття Конституції України, до теперішніх змін, що відбуваються в державі на шляху покращення конституціоналізму.

«Революція Гідності, мужній опір зовнішньому агресору свідчать, що українська нація свято шанує конституційні устої, права і свободи та готова відстоювати їх ціною життя своїх Героїв, – зазначив у своєму вітальному слові голова райдержадміністрації Борис Яцков, – лише спільними зусиллями ми сформуємо солідарне суспільство та збудуємо заможну Україну».

Присутні на заході вшанували хвилиною мовчання  пам'ять всіх, хто віддав своє життя за вільну, соборну та незалежну Україну.

Діти, які перебувають в таборі на відпочинку з Ізяславського, Білогірського, Полонського та Славутського районів, до свята підготували цікаву та змістовну концертну програму.

Під час заходу в.о. директора Ізяславської центральної районної бібліотеки Ірина Левчук провела бібліографічний огляд тематичної літератури до Дня Конституції.

Завершився культурно-просвітницький захід «Моя держава – Україна!», присвячений Дню Конституції України виконанням Державного Гімну України та танцювальним флеш-мобом.

Також керівники району, діти і працівники табору «Світанок» зробили загальну пам’ятну фотографію.

День Конституції ми не повинні сприймати як свято на честь нормативного акту.          Ми маємо сприймати 20-річчя Конституції України як день затвердження наших прав і свобод. День ствердження того − як зазначено у статті 3 Конституції України, − що «людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю».

ФОТОКОЛАЖ

24.06.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з

громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Відбулося засідання робочої групи по проведенню моніторингу стану використання земель

 

24 червня  відбулося чергове засідання робочої групи з моніторингу використання земель, підготовки пропозицій та надання методичної допомоги органам місцевого самоврядування з питань проведення інвентаризацій земель.

Дане засідання провів заступник голови робочої групи, начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимир Ткачук.

Члени робочої групи розглянули питання використання земель суб’єктами господарювання на території Двірецької сільської ради.

На засіданні було озвучено наступне проблемне питання - пасивність спадкоємців земельних паїв в переоформленні права власності, чим часто користуються орендарі землі - сільськогосподарські підприємства (не сплачують податок з доходів фізичних осіб з оренди землі).

Було рекомендовано Двірецькому сільському голові підготувати листи для суб’єктів господарювання щодо декларування податку перед податковою інспекцією та надання допомоги спадкоємцям паїв у переоформленні земельних ділянок.

Під час наради також обговорені й інші питання поліпшення роботи раціонального використання земель Ізяславщини.

Підсумовуючи нараду, головуючий зазначив, що земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Землю повинен обробляти ефективний власник або землекористувач, який не боїться ризикувати, нести фінансові затрати на підвищення родючості ґрунтів та зберігати інші корисні властивості землі.

24.06.2016 р.

За матеріалами робочої групи з моніторингу використання земель,

підготовки пропозицій та надання методичної допомоги органам

місцевого самоврядування з питань проведення інвентаризацій земель

 

Ізяславщина  попрощалась із загиблим в АТО

 

Війна, що ведеться  на сході України,  продовжує нести страшні звістки в українські родини у селах та містах нашої держави. Страшно визнавати, що у двадцять першому столітті в Україні від рук терористів із сусідньої держави гинуть наші молоді хлопці. 

«Прости мене, мамо, за чорну хустину! Мамо, не плач! Я повернуся весною! У шибку як пташка я вдарюсь Твою!» - так промовив би син до мами, але уже не промовить тому, що більше любив Україну і за неї віддав своє життя! 

Професійний військовий, хороша людина, люблячий син, чоловік і батько... Таким запам'ятався своїм товаришам по службі загиблий у зоні АТО 41-річний прапорщик Ігор Петрович Хом’як із села Плужне Ізяславського району. Ігор Петрович Хом’як народився 18 квітня 1975 року, закінчив Плужненську середню школу.

18 червня він загинув на сході України - в зоні проведення Антитерористичної операції. 22 червня завдяки волонтерам тіло загиблого було доправлено на Батьківщину. 23 червня Ігоря Хом’яка поховали у його рідному селі Плужне.

У день похорону у рідному селі за загиблим героєм тужили і плакали рідні, друзі, знайомі, громада району.

Заупокійну службу за загиблим  воїном Ігорем соборно відслужили  представники духовенства Ізяславського благочиння Шепетівської єпархії Української Православної Церкви на чолі із настоятелем місцевого Свято-Михайлівського храму митрофорним протоієреєм  отцем Леонідом Демчуком.

У церемонії прощання з Ігорем Хом’яком взяли участь жителі  територіальної громади Плужного та сусідніх сіл, волонтери району, бойові побратими. На траурному мітингу виступили: голова районної державної адміністрації Борис Яцков, т.в.о Ізяславського районного військового комісара Юрій Мізерний, Плужненський сільський голова Віктор Максимчук, однокласниця загиблого Зоя Васильчук (Лісовська),    митрофорний протоієрей о. Леонід Демчук. Вони  висловили  щирі співчуття родині загиблого. «Світла пам’ять про його мужність та непересічні людські якості назавжди залишаться в серцях рідних, земляків, бойових побратимів – усіх, хто знав, поважав та любив Ігоря – справжнього патріота та Героя!», - зазначалося у виступах.

Загиблий був єдиною дитиною в родині, у нього залишилася дружина і син.

Ізяславська районна державна адміністрація висловлює співчуття рідним, близьким та друзям загиблого.

ФОТОКОЛАЖ

24.06.2016 р.

В.Кучерук

Обговорення актуальних питань – крок до їх вирішення

 

23 червня під керівництвом голови обласної державної адміністрації Олександра Корнійчука відбулося розширене засідання колегії облдержадміністрації. Участь у засіданні взяли заступники голови обласної державної адміністрації, керівники райдержадміністрацій, виконкомів міських, міст обласного значення рад, силових структур, представники обласних установ та організацій, засобів масової інформації.

Першим питанням порядку денного розглянуто легалізацію зайнятості і заробітної плати в області.

Директор Департаменту соціального захисту населення  обласної державної адміністрації Світлана Лукомська підкреслила, що у січні-травні 2016 року проведено 5 засідань обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення.

У результаті проведеної роботи з питань легалізації трудових відносин в області виявлено 345 порушень, у тому числі трудового законодавства – 238, податкового – 100, пенсійного – 7.

До адміністративної відповідальності притягнуто 59 осіб. Зареєстровано 1195 суб’єктів підприємницької діяльності, 489 трудових договорів між під­приємцями-фізичними особами та найманими працівниками та 36 – з найманими працівниками в юридичної особи. Реалізація вжитих в області заходів дала змогу вивести з “тіні” 1720 осіб.

Світлана Іванівна звернула увагу на недостатню роботу щодо легалізації виплати в окремих районах та містах. Так, незважаючи на загальну активізацію роботи з легалізації трудових від­носин, не виявлено жодного порушення у Віньковецькому, Городоцькому, Деражнянському, Ярмолинецькому районах та містах Кам’янець-Подільський, Шепетівка.Жодного нелегально працюючого не виявлено у Городоцькому районі і містах Нетішині та Шепетівці.

Водночас, у квітні цього року заробітна плата одного штатного працівника по області становила 3732,6 грн., що на 628,9 грн. або на 20,3% більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року (76,3% заробітної плати по Україні (4895,0 грн.).

Протягом поточного року повністю виплачено борги із заробітної плати на 8 підприємствах області на суму 3,4 млн. гривень.

24.06.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької

обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

 

Кредитування «зелених» проектів для малого та середнього бізнесу стає доступнішим

 

Укргазбанк прийняв рішення знизити процентну ставку при кредитуванні еко-проектів: з 24% до 20,5% у вітчизняній валюті, з 10% до 7,7% у доларах США та з 9% до 6,7% у євро.

Кредитуватимуть інвестиційні «зелені» проекти, зокрема, в таких напрямках: проведення заходів з підвищення енергоефективності та енергозбереження; скорочення споживання природних енергоресурсів; використання відновлюваних джерел енергії (вітряні парки, сонячні парки, гідроелектростанції) тощо.

Еко-кредити видаватимуть як на придбання нового енергоефективного чи екологічного обладнання, так і на заміну або модернізацію наявного обладнання.

«Сьогодні трендом провідних світових країн стало вкладати інвестиції на користь відновлюваної енергетики, аніж традиційної. І з кожним роком сума коштів у екологічно чисті проекти збільшується», – прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та додав, що Україна теж у цьому тренді.

«Завдяки підтримці іноземних партнерів та появі на вітчизняному ринку провідних світових гравців, які можуть надавати не лише технічну та експертну, а й фінансову допомогу, в України з’являється більше можливості стимулювати впровадження «зелених» проектів», – зазначив Сергій Савчук.

«Така фінансова підтримка України дозволила знизити процентну ставку на еко-кредити, що додатково сприятиме збільшенню кількості реалізованих проектів з відновлюваної енергетики», – наголосив Сергій Савчук.

Довідково:

18 травня 2016 року IFC (Міжнародна фінансова корпорація (член Світового банку) та АБ «Укргазбанк» підписали Угоду про співпрацю щодо фінансування компаній, які бажають запровадити відновлювані та енергозберігаючі технології.

Метою такої співпраці є спрощення доступу цих компаній до фінансових ресурсів.

24.06.2016 р.

За матеріалами Держенергоефективності

 

Відзначено День державної служби

 

23 червня в залі засідань районної державної адміністрації відбулись урочистості з нагоди відзначення професійного свята - День державної служби.

«Державна служба – це специфічний вид людської діяльності, наголосив у вітальному слові голова районної державної адміністрації Борис Яцков, адже діяльність державних службовців має винятково важливе значення у діалозі народу з владою, у процесі становлення і розбудови оновленої України. З фахового рівня і чесності державних службовців, ставлення до людей, вміння швидко і якісно приймати рішення починається довіра до влади. Від щоденних наполегливих зусиль, професіоналізму, мудрості, принциповості, сумління та ініціативності державного службовця значною мірою залежать темпи та якість соціально-економічних перетворень у районі, області та країні загалом, благополуччя людей, рівень їх життя та ступінь безпеки. Тому це високе звання необхідно носити з гордістю та честю».

Також Борис Олександрович вручив групі кращих державних службовців району грамоти районної державної адміністрації та районної ради. Також голова райдержадміністрації вручив за Подяки за активну участь у спортивному житті району та гідне представлення Ізяславщини на обласній Спартакіаді серед державних службовців Хмельниччини членам районної команди з числа працівників державних установ району.

Зі  професійним святом Днем державної служби привітав колег голова профспілкового комітету райдержадміністрації Володимир Виноградов та вручив грамоти Хмельницької обласної організації професійної спілки працівників державних установ України та грамоти районної профспілкової організації.

23.06.2016 р.

В.Кучерук

 

Шановні державні службовці, колеги!

 

Від усієї душі вітаю вас із нашим професійним святом – Днем державної служби.

Пам’ятайте – державна служба в Україні має глибоке історичне коріння та давні традиції. Беручи свій початок за часів княжої Русі, пройшовши горнило випробувань козацької держави Богдана Хмельницького, вперше інституціалізована у часи Української Держави гетьмана Павла Скоропадського, державна служба є і буде надійною опорою сучасної незалежної України.

Професійна діяльність державних службовців, станового хребта держави, заслуговує шани, поваги та підтримки і я нам усім бажаю аби так і було.

Системне мислення, чітке розуміння та бачення перспективи у кожній справі, застосування нових підходів у вирішенні різних проблем, мають стати надійними супутниками кожного державного службовця. Від вашого професіоналізму та сумлінної праці залежить наближення життя подолян до тих стандартів, якими керується цивілізований світ.

Нехай ваші добрі справи сприяють соціально-економічному та культурному розвитку Хмельниччини, розв’язанню повсякденних проблем мешканців області.

Пам’ятайте, наша країна переживає не найкращі часи і нехай ваша чесна та кропітка робота наблизить перемогу нашого війська у війні з російськими терористами.

Бажаю вам міцного здоров’я, щастя, настання миру, успіхів у професійній діяльності, віри у себе та щасливе майбутнє України.

Ми обов’язково переможемо!

Слава Україні!

 

З повагою

заступник начальника Міжрегіонального управління Нацдержслужби

у Вінницькій, Житомирській та Хмельницькій областях                                                                                                           В.Міщишин

 

Шановні колеги та ветерани держаної служби!

Від щирого серця вітаю вас із професійним святом Днем державної служби!

Враховуючи роль державної служби в процесі становлення України як суверенної, незалежної, демократичної, соціальної, правової держави, Президент України своїм Указом від 4 квітня 2003 року встановив професійне свято - День державної служби, яке відзначається щороку 23 червня.

Державний службовець - це особлива професія, представник якої володіє, з одного боку, широкими повноваженнями, а з іншого - несе подвійну відповідальність за стан справ у суспільстві. Це нелегка праця, яка потребує самовідданості, бажання служити людям та справжньої відданості своїй справі.

Основними цілями і завданнями державної служби в Україні є сприяння незмінності конституційного ладу, створення умов для відкритого громадянського суспільства, захист прав і свобод людини і громадянина, а також забезпечення результативної та стабільної діяльності органів державної влади, відповідно до їх завдань, повноважень і компетенції.

Зі здобуттям Україною незалежності поняття державної служби набуло принципово нового значення. Адже саме діяльність державних службовців, як посередників між владою і народом, мала винятково важливе значення в розбудові державності.

На державних службовців покладено відповідальне завдання - забезпечувати практичне виконання в державних органах функцій і завдань держави.

Україна в ході становлення своєї державності розв’язує багато складних завдань, одне з яких - формування ефективної системи державного управління, яка має стати мобільною, гнучко реагувати на запити сучасного суспільства, забезпечувати умови для поліпшення життя народу.

Довіра до влади починається з людини, яка вирішує свої повсякденні проблеми. Саме тому суспільство покладає на державних службовців особливо відповідальні завдання, чекає від них компетентності, ініціативи й творчого ставлення до справи.

Я твердо вірю, що ваші зусилля й надалі будуть спрямовані на побудову демократичного суспільства на засадах соціально орієнтованої ринкової економіки, забезпечення конституційних прав і свобод громадян, стабільний розвиток країни, піднесення її престижу на міжнародній арені.

 

З повагою

голова райдержадміністрації Борис Яцков

 

 

 

 

У черговий раз на землю Ізяславщини прийшла чорна вістка біди.

         18 червня 2016 року в зоні проведення Антитерористичної операції на сході нашої держави захищаючи свободу, незалежність та територіальну цілісність України загинув 41-річний прапорщик ХОМ’ЯК Ігор Петрович з Плужного.

         Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким загиблого, розділяємо їх гірку втрату, відчуваємо біль їх сердець та душі.

В  Ліщанах   відзначено   День  скорботи та   вшанування  пам’яті   жертв   війни

 

 

В   с.Ліщани, біля  пам’ятника   загиблим  односельчанам,  відбулися  меморіальні  заходи  по   вшануванню  пам’яті   жертв   Другої світової війни.

Перед   присутніми   земляками  виступили   сільський   голова  Олександр Лех  та   настоятель  місцевого Свято-Дмитрівського  храму   отець  Павло Фурманець.

«Нехай   наша   пам'ять  про   подвиги  народу  буде  найвищою   даниною  мертвим  і   живим,  котрі  все   віддали   на   вівтар  Перемоги.  Бо  ж   всі   ми   не   вічні    на   цій   землі,   але  кожен  з   нас  є   частиною  народу,  який  є  вічним», -  зазначив   Олександр Лех.

Священнослужитель   разом  із  церковним  хором відслужили  поминальну  літію  за   загиблими  в   роки   війни,  померлими  воїнами  після   війни, згадали  у   молитві   загиблих  в  зоні  проведення   АТО  земляків- ізяславчан.

Хвилиною  мовчання  було  вшановано   пам'ять  загиблих, а до   меморіальних   плит   жителі   села,  діти  ДНЗ «Сонечко»   с.Ліщани  поклали   квіти.

22.06.2016 р.

                                                 За   матеріалами   Ліщанської  сільської   ради   

    

 

Зустріч зі школою – зустріч поколінь

 

Ранок у Білогородці 19 червня видався напрочуд сонячним і гарним. Село неначе ожило. Адже уся місцева громада, відклавши буденні справи, поспішала до свого другого дому -  рідної школи. Саме цього дня, у неділю, білогородчани святкували 150-річний ювілей з часу заснування освітнього закладу. Разом із жителями села, учнями та працівниками школи, розділити радість свята завітали й поважні гості.

Розпочалось свято урочистим шикуванням на шкільному подвір’ї випускників різних років, внесенням Державного Прапора України та виконанням Гімну. А далі зі словами вітань до усіх присутніх звернувся директор школи Василь Сопронюк. Василь Андрійович провів невеличкий екскурс у минуле, у ті часи, коли з’являються перші спогади про зародження освіти у Білогородці. За його словами, витоки освіти в Білогородці сягають далеко 1866 року, коли тут було створено однокласне початкове училище. В ньому розпочали навчання 168 учнів. У 20-30 роках ХХ століття у Білогородці діяли також польська та єврейська школи. Поряд з двома православними храмами, функціонували костел та синагога. Згодом школа була сформована в одній будівлі, де на даний час і функціонує. В різні періоди її роботи тут навчалось від декількох десятків до майже тисячі учнів. Дещо із сумом в голосі Василь Андрійович згадував роки навчання у школі в останні десятиріччя минулого століття. Адже, як прикро б це не звучало, тоді в закладі учнів випускного класу було більше, ніж зараз навчається загалом. Наприкінці свого виступу він подякував усьому колективу школи, усім випускникам, представникам влади за постійну підтримку навчального закладу, його збереження, а також привітав присутніх з цією чудовою ювілейною датою.

До святкових привітань долучилося чимало гостей. Зокрема, із подарунками на шкільне свято завітав народний депутат України Андрій Шинькович. Андрій Васильович висловив своє глибоке переконання у тому, що зараз держава, як ніколи, має дбати про освітню галузь та про покращення матеріальної бази шкіл. У свою чергу, він робитиме усе можливе, аби освітяни відчували себе захищеними, а діти навчались у гарних умовах. Слід зазначити, що політична сила, яку він представляє, нещодавно надала благодійну допомогу на облаштування покрівлі спортивного залу Білогородської школи.

Вітали зі святом білогородчан також голова районної ради Сергій Шлегель, заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко, в.о. начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Людмила Крюкова. Керівники району теж вручили колективу школи подарунки та зазначили, що місцева влада, у межах наявних ресурсів, намагається опікуватись питаннями освіти. Вітаючи з ювілеєм, вони побажали усій шкільній родині, усій громаді села міцного здоров’я, родинного благополуччя та мирного неба над нашою державою.

У цей день привітання линули й з уст Білогородського сільського голови Оксани Тарасюк, багатьох випускників школи та численних гостей, які свого часу теж були учнями даного закладу. Крім того, під час проведення заходу ведучі разом з усіма присутніми згадали імена педагогів, які усе своє життя присвятили роботі у школі та вихованню дітей, а також імена своїх видатних земляків-випускників, що своєю працею зараз прославляють рідне село далеко за його межами та постійно підтримують рідну школу. Не забули цього дня й про тих працівників школи, що вже давно відійшли у вічність, які на прикладах любові до Батьківщини, добра та гуманності виховали прийдешні покоління. Пам'ять про них усією громадою вшанували хвилиною мовчання.

Ну й звісно ж, яке свято у нас обходиться без концертної програми. Багато гарних виступів подарували учасникам свята учні, педагоги школи і працівники культури. Наймолодші школярі радували присутніх запальними танцями, а дорослі виконували пісні про вчителів, школу та Україну.

На думку усіх учасників заходу, свято видалось, як то кажуть, на славу. Воно зуміло об’єднати у стінах Білогородської загальноосвітньої школи  декілька поколінь вихідців з цього прекрасного села, які знову мали нагоду, багато хто з них через десятиліття, побачити своїх однокласників, вчителів та друзів. Водночас і з радістю, і з сумом згадати ті безтурботні роки шкільного життя, які, на жаль, уже ніколи не повернути…

22.06.2016 р.

В.Сложинський

 

На Ізяславщині вшанували пам'ять жертв війни

 

В Україні щорічно, починаючи з 2001 року, 22 червня, у день, коли нацистські орди вторглися на територію СРСР/УРСР, відзначається День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни — день пам'яті в Україні. Цей день був встановлений напередодні 60-ої річниці початку Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр, війни в історії українського народу, яка забрала життя кожного п’ятого співвітчизника (всього ж загинуло понад 25 млн. радянських громадян) «…з метою всенародного вшанування пам'яті синів і дочок українського народу, полеглих під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, їх подвигу та жертовності … на підтримку ініціативи громадських організацій ветеранів війни, праці, Збройних Сил і жертв нацистських переслідувань…» згідно з Указом Президента України «Про День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні» від 17 листопада 2000 р. № 1245/2000.

20 травня 2011 року, Верховна Рада України ухвалила постанову №3430-VI про запровадження проведення 22 червня кожного року Всеукраїнської хвилини мовчання в пам’ять про загиблих у роки Великої Вітчизняної війни.  

 22 червня в міському Парку Слави в рамках вшанування  пам'яті жертв війни відбулось покладання вінків та квітів. У церемонії покладання взяли участь керівник апарату районної державної адміністрації Ольга Манзюк, голова районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, ветерани війни, делегації трудових колективів району,  жителі міста та району.

До присутніх на покладанні із Словом Пам’яті звернулися Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, голова районної ради Сергій Шлегель, голова районної ради Організації ветеранів України Олексій Стромелюк. Вони, зокрема, наголосив на необхідності збереження миру та злагоди в Україні, проведенні злагодженої роботи усіх із примноження пам’яті воїнів Другої світової війни. «75 років відділяє нас від тих червневих днів 1941 року, коли пролунали перші залпи війни 1941-1945 років. Але рокам не підвладно применшити величний подвиг народу, який з перших хвилин війни став на захист рідної Вітчизни та відстояв свободу, честь і незалежність своєї Батьківщини, здолавши страшну фашистську силу», - зазначили виступаючі.

Цей день нагадує нам про всіх загиблих, закатованих у фашистській неволі, які померли в тилу від голоду та поневірянь. Майже вісім мільйонів кращих синів і дочок України полягли на полях бою, загинули від тяжких ран у повоєнні роки. З них 5618 уродженців Ізяславського району, що загинули на фронті,  занесені до Книги ПАМ'ЯТІ УКРАЇНИ. Встановлено лише 950 імен мирних жителів району, які стали жертвами фашистського режиму, хоча їх було набагато більше.

Присутні на заході вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих та поклали до братської могили воїнів-визволителів вінки та квіти.

22.06.2016 р.

В.Кучерук

 

Звернення Президента України до Українського народу у зв’язку з Днем скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

 

Дорогі співвітчизники!

 

Трагедія Другої світової війни, розв’язаної гітлерівським та сталінським режимами, опалила українців ще у вересні 1939-го, але з 22 червня 1941 року Україні судилося надовго стати великим полем бою, землею, що фактично спливала людською кров’ю.

У цей скорботний день 75 років тому на нашу землю прийшла війна, що не оминула жодної родини, спричинила незліченні жертви, руїни та спустошення.

Піднявшись проти ворога, наші земляки мужньо боролися на фронтах та у підпіллі. Тільки у лавах Червоної армії воювали близько 9 мільйонів вихідців з України, майже половина з них віддала своє життя за Вітчизну та свободу народів Європи. Невід’ємною складовою цієї справедливої боротьби був український визвольний рух, учасники якого самовіддано боронили свою землю від нацистської навали, реалізовуючи споконвічне прагнення до державної незалежності.

Вічна і світла пам’ять усім, хто поліг у битвах із загарбниками, хто загинув від терору окупантів, хто передчасно помер від ран, хвороб і голоду.

Вічна слава і шана усім, хто зі зброєю в руках здолав нацизм.

Ваш ратний подвиг, дорогі ветерани, надихає українських військових та добровольців, які сьогодні, наражаючись на постійну небезпеку, боронять суверенітет України від агресії Російської Федерації.

Щиро дякую захисникам України усіх поколінь за незбориму силу духу, мужність і патріотизм.

Переконаний, що спільними зусиллями ми неодмінно відновимо цілісність держави, встановимо мир на нашій землі. Це священний обов’язок кожного перед жертвами Другої світової війни та героями, які полягли за волю і європейський вибір Українського народу.

Слава Україні!

 22.06.2016 р.

За матеріалами сайт Президента України http://www.president.gov.ua

22 червня -  День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні

 

Дорогі земляки!

 

Щорічно, 22 червня, ми відзначаємо День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні. Це одна з найсумніших дат в історії нашої держави і країн колишніх республік Радянського Союзу, яка трагічною сторінкою увійшла у життя мільйонів українців.

У цей день розпочалася найжахливіша війна в історії нашого народу яка забрала життя кожного п'ятого співвітчизника. Цей день нагадує нам про всіх загиблих та замучених у фашистській неволі, померших в тилу від голоду і страждань. Сьогодні навіть важко уявити усі випробування, біль і горе, які випали на долю минулих поколінь. Але нечуваний героїзм та єднання народу, який піднявся на бій і переміг у жорстоких боях, навіки залишиться у наших вдячних серцях.

Наш святий обов'язок - оберігати спокій і злагоду у суспільстві задля майбутнього українського народу, задля світлої пам'яті тих, хто ціною свого життя йшов до великої перемоги. Ми схиляємось перед мільйонами невинних жертв, які забрала війна. Вічна пам'ять і вічна пошана кожному, хто ціною власного життя відстояв мир та свободу для нас – прийдешніх поколінь.

Добра і щастя всім живим, вічний спокій полеглим!

Слава їм, вічна і світла пам'ять!

 

Борис Яцков,

голова районної державної адміністрації

 

Відбулося засідання конкурсного комітету

 

21 червня в райдержадміністрації відбулося засідання конкурсного комітету з підготовки та проведення конкурсів щодо визначення автомобільних перевізників на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі району.

Відкрив та провів засідання конкурсного комітету начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури адміністрації, заступник голови конкурсного комітету Віктор Клімчук.

Вищезазначений конкурс проводився відповідно до статті 43 Закону України „Про автомобільний транспорт” та „Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 р. №1081.

На конкурс винесено 5 приміських автобусних маршрутів загального користування, які не виходять за межі району.

На чотири об’єкти конкурсу (Ізяслав-Білотин, Ізяслав-Закриничне, Ізяслав-Сошне та Ізяслав-Кропивна) бажаючих подати документи не виявилось.

Для участі у відборі подано документи на один приміський автобусний маршрут загального користування, який не виходять за межі району (Ізяслав-Лютарка), перевізником-претендентом ПП Гапонюком О.М..

Причиною проведення даного конкурсу за маршрутом Ізяслав-Лютарка стало закінчення терміну дії договору на перевезення.

Членами конкурсного комітету детально проаналізовано подані документи претендента та заслухано думки присутніх з метою визначення переможця.

За результатами засідання члени конкурсного комітету проголосували про визнання авто перевізника Гапонюка О.М. переможцем конкурсу, з яким буде у встановлені чинним законодавством терміни укладено договір на перевезення пасажирів за маршрутом Ізяслав-Лютарка.

21.06.2016 р.

За матеріалами відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури адміністрації

 

 

Освячено новий храм в селі Плужне 

         20 червня 2016 р., коли вся повнота Вселенського Православ’я святкує День Святого Духа, на Ізяславщині відбулася знакова подія – освячення нового храму Ізяславського благочиння Української Православної Церкви Київського патріархату.

         На запрошення парафії та особисто настоятеля, протоієрея о. Юрія Приймака, високопреосвященний   Антоній (Махота), митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський УПЦ КП, у свято Святого Духа, здійснив архіпастирський візит у с. Плужне для освячення нового храму.

         Його Високопреосвященство щиро вітала громада та духовенство єпархії, що прибуло розділити з отцем-настоятелем велике свято  постання нової твердині Українського Православ’я.

         Після вітальних слів протоієрея о. Юрія Приймака, його високопреосвященний  Антоній пройшов до храму та здійснив чин освячення, а також очолив першу архієрейську святкову Божественну літургію. Правлячому архієрею Хмельницької єпархії співслужив настоятель храму, протоієрей Юрій Приймак, благочинний Ізяславського округу УПЦ КП митрофорний протоієрей о. Володимир Ковальчук та представники духовенства Хмельницької єпархії.

         Не дивлячись на   спеку, храм був вщерть переповнений вірними, що разом з високопреосвященним владикою та собором священиків спільно молилися, славлячи Бога рідною українською мовою.

         По закінченню літургії, митрополит Антоній звернувся до вірних з архіпастирським словом, у якому відзначив: «Кожен святий храм є також часткою неба на землі. У свято Трійці Господь оснував свою Церкву та сказав, що сили пекельні ніколи не здолають її. Тому наші храми – це не тільки споруди, у яких ми збираємось, але – є вони духовними фортецями. Станеться, що вас атакує духовний ворог, спасайтеся в церкві – серед ангелів; бо церква завжди сповнена ангелів, і ангели Божі захистять вас від усіх злих духів світу цього. І ніщо не зможе зашкодити вам. Не забувайте, що ми, християни, сильні в Богу».

         Також високопреосвященний Антоній відзначив архієрейським благословенними грамотами парафіян, що найбільш жертовно приклалися до організації парафії та облаштування приміщення храму. А настоятель окремо згадав усіх жертводавців та фундаторів храму.

         Присутніх на святі також привітали заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко та голова районної ради Сергій Шлегель.   

         Настоятель ново освяченого храму, о. Юрій, парафіяни та представники влади, від всього серця подякували владиці за спільну молитву та духовну підтримку, батьківську турботу про кожну, навіть саму маленьку, сільську парафію Хмельницької єпархії.

         Традиційно, вірні мали змогу неформально поспілкуватися з своїм правлячим архієреєм, отримати архієрейське благословення, батьківські поради та відповіді на свої питання.

ФОТОЗВІТ

21.06.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Держенергоефективності здійснено чергове відшкодування позичальникам «теплих» кредитів у розмірі 149,5  млн гривень

Згідно отриманих реєстрів позичальників за травень Агентство перерахувало Ощадбанку та Укргазбанку 149,5 млн грн для компенсації частини суми «теплих» кредитів.

З них:

·        4,4 млн грн отримали позичальники, які придбали в кредит «негазові» котли;

·        144,4 млн грн компенсовано учасникам програми на енергоефективне обладнання і матеріали;

·        742 тис грн відшкодовано ОСББ.

У 2016 році загальна сума відшкодувань склала 386 млн гривень. З них: 14,58 млн грн отримали фізичні особи, які придбали котли з використанням будь-яких видів палива та енергії (крім газу й електроенергії), 2,5 млн грн компенсовано ОСББ. Найбільше коштів виділено учасникам програми, які оформили «теплі» кредити на покупку енергоефективного обладнання та матеріалів, – це 368,98 млн гривень.

«Ми в черговий раз демонструємо суспільству, що Урядова програма підтримки населення та ОСББ до енергоефективності діє і Держава виконує свої зобов’язання перед її учасниками. Для нас важливо не втратити довіру та підтримку з боку населення. Оскільки, від цього залежить як швидко стане Україна енергоефективною та енергонезалежною державою», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та закликав кожного робити свій власний внесок у досягнення цієї загальнонаціональної мети.

За весь період дії програми стимулювання населення та ОСББ до впровадження енергоефективних заходів, з жовтня 2014 по червень 2016 року з державного бюджету відшкодовано 690 млн гривень позичальникам «теплих» кредитів.
21.06.2016 р.

 

«Знов до тебе спішу я, Долоччя»

 

На мальовничій межі Малого Полісся та Поділля  в зеленому обрамленні горбистих лісів та заплавних луків розташоване невеличке село Долоччя Кунівської сільської ради що на Ізяславщині. 19 червня, на свято Трійці до нього завітав його уродженець поет, прозаїк,перекладач, колишній капітан дальнього плавання Олександр Матвєєв із своїми друзями щоб представити на своїй малій батьківщині свою нову поетичну збірку ліричних творів «Знов до тебе спішу я, Долоччя». Книга  побачила світ у видавництві  «Букрек» (м.Чернівці). Вірші Олександра Матвєєва з російської на українську мову переклала Наталка Поклад та інші автори, редактором книги виступив  Олександр Балабкло.

Заходи розпочались із подячного молебню у храмі святого апостола і євангеліста Луки збудованого коштом автором збірки у рідному Долоччі. Олександр Іванович поспілкувався із земляками, відвідав могили рідні.

Сама ж презентація поетичної збірки відбулась в приміщенні Кунівського сільського будинку культури. Простора концертна зала сільського закладу культури заледве вмістила усіх бажаючих із Києва, Долоччя, Кунева, Дертки, Ізяслава Ізяславського району, сусідів із Болтковець, Межиріч, Острога із сусідньої Острожчини Рівненської області, Кременця Тернопільськоїх області.

У вестибюлі Кунівського сільського будинку культури, працівниками місцевої бібліотеки, було облаштовано виставку книг  Олександра Матвєєвата інших інформаційних матеріалів про нього.

Привітали Олександра Івановича із виходом у світ його нової книги на святкове дійство завітали та привітали автора: заступник голови Ізяславської районної ради Михайло Борисюк, завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації Віктор Кучерук, Кунівський  сільський голова Ярослав Качур, заслужений працівник сільського господарства України, директор ТОВ «Кунівське» (с.Кунів) Анатолій Матвійчук,  Кременецький міський голова Олексій Ковальчук та численні гості із Києва, земляки та родина.

Справжньою окрасою святкового концерту стали виступи давніх друзів Олександра Матвєєва: народного артиста України, українського естрадного співака і композитора, лауреата численних премій та фестивалів Павла Дворського, співачки Лариси Кірсанової,  співачки Ксенії Нікольської, співачки Світлани Миврводи, поетеси і перекладача  Наталки Поклад, поетеси і перекладача Лариси Петрової, співака Олександра Іщенка, літератора Олександра Балабко, народного артиста України, співака Олега Дзюби, співака Леоніда Нечипорука та інших. В основу концертної програми було покладено пісні на вірші Олександра Матвєєва. Кожен твір був підтриманий щирими та тривалими оплесками. Також під час концерту лунали вірші із нової  поетичної збірки у виконання гостей з Києва та учнів Кунівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

По закінченню творчого вечора ще довго тривало спілкування Олександра Матвєєва із земляками та пошановувачами його творчості.

19.06.2016 р.

ФОТОЗВІТ 

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату районної державної адміністрації

 

Відбувся ІІ зональний тур огляду-конкурсу народних звичаїв та обрядів «Стелися барвінку!»

 

17 червня  2016 року Ізяславщина приймала учасників ІІ зональний тур обласного огляду-конкурсу народних звичаїв та обрядів «Стелися барвінку!», у якому  взяли участь кращі колективи північних регіонів Хмельниччини першого туру, що пройшов на місцях, а це представники закладів культури  Ізяславського, Славутського, Полонського, Красилівського, Старокостиянтинівського, Теофіпольського та Волочиського районів.

 Огляд-конкурс проводиться серед колективів  закладів культури Хмельницької області з метою відродження та пізнання пласту дохристиянської та християнської культури, збереження і популяризації фольклорно-етнографічної спадщини Поділля – традицій, обрядів і звичаїв, залучення молоді до пошукової та збирацької роботи за ініціативи Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва в області вже не один рік і став традиційним. Учасники творчих колективів мають змогу відтворити фрагменти (а то й цілі обряди, дійства) календарно-обрядових, сімейно-побутових, родинно-трудових, та інших свят.

На сцені Ізяславського районного будинку культури аматори сцени досить вдало відтворили  різноманітні місцеві традиційні  обрядові дійства. Так учасники фольклорного колективу Поліського сільського будинку культури Ізяславського району показали  фрагмент весільного дійства «Обдаровування короваєм». Обряд «Волочіння колодки, або Колодія» на фестиваль представили  учасники фольклорного колективу з сіл Крупець  та Колом’з Славутського району. А їх земляки із Полянського сільського будинку культури представили обряд «Гаївки». Члени коллективу «Родовід» Антонінської дитячої школи мистецтв Красилівського району представили цикл пісень  весняного циклу. Аматори сцени із Старокостянтинівського та Полонського районів кожен представили обряд «Обертіння» («Винесення борони в поле»). Теофіпольчани показали  елемент весільного обряду «Розплітання коси». Фольклорний польський національний коллектив із Тарноруди  Волочиського району представив Великодні обрядові дійства польської національної громади.

Творчі виступи оцінювало  журі на чолі із заслуженим працівником культури України, в.о. директора обласного науково-методичного центру культури і мистецтва Анатолієм Бєліванцевим.

17.06.2016 р.

В.Кучерук за матеріалами Ізяславського районного будинку культури

 

 

Люди в білих халатах: в Ізяславському  районі відбулися урочистості з нагоди Дня медичного працівника

 

Напередодні професійного свята працівників галузі охорони здоров'я, яке в Україні відзначається щорічно у третю неділю червня 17 червня в приміщенні Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» відбулись урочистості з нагоди відзначення професійного свята – День медичного працівника. Це свято відзначають не тільки лікарі і медсестри, але й усі ті, без чиєї допомоги не обійшлася б медична галузь, хто має відношення до порятунку людських життів та збереження здоров’я. Цього дня вони не ховали обличчя під медичною маскою, проміняли білий халат на вечірні сукні та костюми. Теплі слова, вітання, побажання і відзнаки – все для них, для медичних працівників. Вшанувати працівників медичної галузі району завітали: керівника апарату районної державної адміністрації Ольга Манзюк. Голова районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, головний лікар Ізяславського району Олександр Агапій. Головний лікар Ізяславського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Сергій Літвінчук, голова профспілкової організації медичних працівників Анатолій Мартинюк.

У своїх виступах вони наголошували, що здоров’я нації, здоров’я кожного громадянина – це найбільший скарб держави, це найцінніше, що є у кожної окремої людини. «Важка місія медиків була і залишається однією з наймилосердніших. Своєю невтомною працею ви повсякчас демонструєте нам приклади професіоналізму, витримки, самовідданості. Власною добротою, знаннями та досвідом ви повертаєте людей до повноцінного життя. Сотні й тисячі пацієнтів з глибокою вдячністю згадують ваші корисні поради та лагідні слова, які здатні воскресити віру і надію в людських душах.», - підкреслила Ольга Манзюк.

«Професія медика – благородна, адже ви даєте надію на порятунок тим, хто до Вас звертається. У цей не легкий час  ми робимо все, щоб забезпечити Вам гідні умови праці. Щиро дякуємо за нелегку, але таку потрібну роботу, яку виконуєте щодня! Бажаю здоров'я, наснаги та вдячних пацієнтів!», - зазначив у своєму виступі Сергій Шлегель.

Представники влади та керівники галузі вручили найкращим послідовникам Гіппократа подяки та почесні грамоти.

Святкову концертну програму для медичних працівників району та ветеранів галузі підготували та провели аматори сцени Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва та окремих загальноосвітніх навчальних закладів району.

17.06.2016 р.

В.Кучерук

 

19 червня - День медичного працівника

Шановні медичні працівник та ветерани галузі!

    Прийміть найщиріші вітання зі словами вдячності за вашу благородну працю!

Споконвіку більше за скарби та всілякі надбання цінувалося здоров'я людини. А тому професія лікаря завжди була однією з найнеобхідінших і найшанованіших. Саме для неї завжди  були, є і будуть актуальними такі поняття, як доброта, гуманізм, благородність і професіоналізм. Ви даруєте людямнайдорожче - здоров'я, віру і надію.
            З нагоди свята шлемо низький уклін усім працівникам охорони здоров'я за сумлінну та невтомну працю. Нехай сторицею повертається до вас добро, дароване людям.
            Нехай у ваших домівках завжди панують щастя і мир. Міцного здоров'я, благополуччя і добра вам та родинам.

З повагою

Борис Яцков,
голова райдержадміністрації
Сергій Шлегель,
голова районної ради

 

Турбота про здоров'я людей - благородна справа


       
У третю неділю червня Україна відзначатиме День медичного працівника – професійне свято тих, хто присвятив себе благородній справі – турботі про життя і здоров’я людини. День медичного працівника святкують не тільки медики, ця дата вже давно вийшла за рамки суто професійного свята, адже практично неможливо знайти людину, яка б жодного разу не звернулася за допомогою до лікарів, медсестер або інших фахівців. Тому на сторінках газети напередодні свята ми хочемо розповісти про роботу медичних працівників району та про діяльність медичних установ загалом.
    Медична допомога жителям Ізяславського району надається Ізяславською ЦРЛ зі стаціонаром на 217 ліжок та 30 ліжок денного стаціонару, і комунальним закладом «Ізяславський центр ПМСД», в який входить 10 сільських амбулаторій загальної практики сімейної медицини, 2 міські амбулаторії, 12 ФАПів, 33 ФП. Потужність КЗ «Ізяславський центр ПМСД» становить 640 відвідувань в зміну, функціонує 49 ліжок денного стаціонару. Проводиться спільна робота ЦРЛ і Центру ПМСД по забезпеченню виїздів районних спеціалістів в сільські населені пункти району.
    Протягом останніх років в галузі охорони здоров’я здійснювались заходи по удосконаленню функціонування медустанов, покращенню матеріально-технічного та кадрового забезпечення. Зокрема, в поточному році проведено ремонт приміщень терапевтичного та хірургічного відділень, продовжуються роботи по реконструкції поліклініки, яке планується завершити до дня відзначення 100-річчя лікарні, тобто до кінця 2016 року. Завдяки підтримці керівництва району, цьогоріч придбано сучасне обладнання для операційного блоку хірургічного відділення, а в Плужненську АЗПСМ придбано 3-х канальний електрокардіограф.
    Важливе значення у покращенні доступності медичної допомоги населенню та якості її надання, відіграє забезпечення галузі висококваліфікованими лікарями та молодшими медичними спеціалістами. За останні роки в район прибуло чимало молодих спеціалістів, зокрема офтальмолог, анестезіологи, сімейні лікарі. Продовжують навчання в інтернатурі лікар невідкладної медичної допомоги, анестезіолог, 2 педіатри, терапевт та 2 сімейні лікарі. На сьогоднішній день в закладах охорони здоров’я району працюють: ЦРЛ – 425 працівників, з них 67 лікарів та 197 молодших медичних спеціалістів; Центр ПМСД – 250 працівників, з них 32 лікаря та 122 молодших медичних спеціалістів.
    Повсякчас медиками проводиться робота по заготівлі крові, посилено контроль за обліком і профілактикою алкоголізму та наркоманії. Постійно на контролі якість та обсяг онкопрофоглядів та флюорографічних обстежень. Для максимального збільшення обстеження сільського населення, ефективно працює пересувний флюорограф. З початку 2016 року проведено туберкулінодіагностику дитячому населенню на 53% від річного плану, і це перше місце за цим показником серед 22-х районів області.
    Персоналом медичних закладів району надається посильна допомога учасникам АТО, ветеранам війни і праці, інвалідам.
    У наш час чимало українських медиків змушені проявляти не тільки гуманізм, але ще й стійку мужність та патріотизм. Багато відданих своєму фаху лікарів сьогодні працюють у зоні бойових дій, де рятують поранених військових, надають допомогу місцевим мешканцям, волонтерам і всім, кому не байдужа наша земля. На сьогоднішній день в зону проведення АТО призвано по мобілізації і несуть службу 2 лікаря та один водій. Демобілізовані 2 працівники - один ЦРЛ, один центру ПМСД.
    Сьогодні в Україні проводиться чимало реформ. Кардинальних змін очікує і вітчизняна система охорони здоров’я. Переконані, що втілюючи крок за кроком необхідні зміни, ми досягнемо того рівня, коли наша медицина нічим не буде поступатися європейським стандартам надання допомоги, а медичне обслуговування в країні буде не тільки якісним і високотехнологічним, але і доступним для усіх верств населення.
Напередодні професійного свята хочемо подякувати вам, дорогі медики, за віддану службу людям, щоденну благородну справу і ваші добрі серця. Зичимо вам та вашим сім’ям міцного здоров’я, незмінного щастя, достатку і мирного неба над головою.
17.06.2016 р.

За матеріалами газети "Зоря Надгориння"

У зв’язку із ліквідацією Ізяславського районного управління юстиції, звернення громадян щодо роботи Ізяславського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області направляються для розгляду на адресу Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області за адресою:

 30 300 м. Хмельницький, вул.Грушевського, 87

 

Відбулося чергове засідання спостережної комісії

 

15 червня, на черговому засіданні спостережної комісії при Ізяславській районній державній адміністрації, було розглянуто та погоджено подання адміністрації виправної колонії№31 та замкової виправної колонії №58 про умовно-дострокове звільнення 4-х засуджених, розглянуто та погоджено постанови начальника ЗВК №58 про  продовження терміну перебування в дільниці посиленого контролю Замкової виправної колонії №58 для 4-х засуджених також обговорено результати роботи та співпраці з кримінально-виконавчою інспекцією за 5 місяців поточного року.

Додатково повідомляємо, що повноваження даної спостережної комісії припиняються 30 липня 2016 року відповідно до чинного законодавства.

Підприємства, установи і організації незалежно від форми власності, які бажають включити до складу комісії своїх представників, подають до органу, який утворює спостережну комісію, відповідні пропозиції, підписані керівником підприємства, установи, або рішення керівного органу організації.

Окремі громадяни, які бажають війти до складу комісії подають заяви, підписані особисто.

Голова спостережної комісії, його заступник та члени комісії беруть участь у її роботі на громадських засадах.

16.06.2016 р.

 

Президент зустрів Геннадія Афанасьєва та Юрія Солошенка: Будемо боротися, поки останній українець не буде визволений

 

                                                                    

Президент Петро Порошенко зустрів Геннадія Афанасьєва та Юрія Солошенка, які були незаконно ув’язнені в Російській Федерації та сьогодні повернулися в Україну. Українці прибули із аеропорту до Державної наукової установи «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини» Державного управління справами.

«Нарешті ми можемо сказати: «Yes! Ми це зробили». І так ми будемо робити до тих пір, поки останній українець не буде визволений із заручників. Будемо продовжувати для того, щоб Олександр Кольченко, Олег Сенцов, і ті, хто знаходяться на окупованій території та в Російській Федерації, повернулися додому», - наголосив Глава держави. Президент додав, що повернення українських бранців із Росії стало можливим завдяки Мінським домовленостям, і це доводить їхню ефективність.

Глава держави нагадав, що Україна чекала на повернення Геннадія Афанасьєва та Юрія Солошенка 767 днів, які були звільнені одразу ж після Надії Савченко. «Радий, що у вас не було жодної секунди сумнівів, що держава б’ється за вас і робить все, щоб вас повернути додому. Це робить велика кількість людей. Це свято не лише для вас та ваших близьких, це свято для всієї України. Дорогі мої, ласкаво просимо додому», - наголосив Президент.

У свою чергу, Юрій Солошенко подякував усім, хто допоміг у звільненні: «Рік, десять місяців і десять днів я чекав цієї години. Чекав , вірив і сподівався, що вона настане. Справжня віра у моє звільнення з’явилася 25 травня, коли я побачив повідомлення зі словами Президента України про те, що Солошенко і Афанасьєв приїдуть в Україну». За його словами, весь час, який він провів за гратами у Росії, йому погрожували та шантажували тим, що, нібито, Україна про нього забула, тому для нього буде краще, якщо він прийме громадянство Росії.

Юрій Солошенко додав: «Поки існує путінський режим, Росія буде нам ворожою. Тому ми усі повинні робите все, щоб звільнити всіх наших громадян, які томляться в російських тюрмах».

Звільнений Геннадій Афанасьєв зазначив: «Щиро дякую українському народові, сильній українській владі і особисто нашому Президенту. Дякую за те, що Україна, українці та увесь світ бореться за кожного нашого громадянина». Він також звернувся до міжнародної спільноти з проханням та закликом продовжити міжнародні санкції проти Росії та наголосив, що саме санкції можуть допомогти повернути інших українських в’язнів, зокрема Олега Сенцова, Олександра Кольченка.

Деталями звільнення українців поділилася Уповноважений Президента України з питань мирного врегулювання ситуації у Донецькій та Луганській областях, Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко. За її словами, до Геннадія Афанасьєва і Юрія Солошенка 10 місяців не пускали українського консула. «Найболючіше було чути, коли Юрій і Геннадій розповідали, що до них по 10 місяців не допускали консула і щодня говорили, що Україна за них не бореться. А ми знали, що українські дипломати, українська Служба безпеки, Президент на кожній міжнародній зустрічі піднімає це питання», - сказала вона.

Ірина Геращенко також додала, що Україна зараз бореться за звільнення ще як мінімум 25 українців, які утримуються на Донбасі. «Усі ключі від усіх в’язниць і камер знаходяться у Кремлі. Тому тут важлива міжнародна солідарність, аби питання звільнення заручників було першим на Нормандському форматі, а не лише політичні питання», - наголосила вона.

У свою чергу прес-секретар Президента Святослав Цеголко запевнив: «Команда Президента робитиме усе можливе, аби й інші українські політичні в’язні, які незаконно утримуються на території Росії, були повернуті додому. Дуже важливо продовжувати».

Після офіційної церемонії зустрічі Президент поспілкувався із Геннадієм Афанасьєвим та Юрієм Солошенком. Звільнені українці через проблеми зі здоров’ям будуть обстежені в лікарні та їм буде надано медичну допомогу.

15.06.2016 р.

За матеріалами сайт Президента України http://www.president.gov.ua

 

Ювілеї 2016 року

 

ІВАН МИКОЛАЙЧУК - ОБЛИЧЧЯ І ДУША УКРАЇНСЬКОГО ПОЕТИЧНОГО КІНО

 

                                                     

Іван Васильович Миколайчук (народився 15 червня 1941 року  — помер 3 серпня 1987 року) — український актор, режисер, сценарист.

         34 ролі в кіно, 9 сценаріїв та 2 режисерські роботи. Його називали обличчям і душею українського поетичного кіно, аристократом духу, блискучим самородком.

         Іван Миколайчук був кінозіркою 60-70 х років минулого століття. В ті роки майже жоден фільм не обходився без його участі. Він був особливий, народний, справжній, найкращий. "Я не знаю більш національного народного генія… До нього це був Довженко" — казав про Миколайчука великий Параджанов.
         В його особі українська нація має світового невмирущого позитивного героя, який пробуджував національний дух українців. Проте звання народного артиста Івану Миколайчуку так і не присвоїли, бо тодішні ідеологи винесли акторові вирок —  "націоналіст". Державну Шевченківську премію Іван Миколайчук отримав вже посмертно.

         Народився в селі Чортория Чернівецької області.

         В 1957 р. закінчив Чернівецьке музичне училище, в 1961-му — театр-студію при Чернівецькому музично-драматичному театрі ім. О. Кобилянської.
         1965 року Закінчив кіноакторський факультет Київського інституту театрального мистецтва ім. І.Карпенка-Карого (майстерня В.Івченка).
         У кіно дебютував ще студентом, в курсовій режисерській роботі Леоніда Осики "Двоє". В гарному обличчі, тонкій усмішці та приглушеному голосі героя молодого Миколайчука не можна непомітити якоїсь таємниці, недоказаності, глибини — тих рис, які ляжуть через 2-3 роки в основу феномена особистості великого актора.

         Ролі молодого Тараса Шевченка у фільмі "Сон" та Івана Палійчука у "Тінях забутих предків" одразу принесли Миколайчукові загальне визнання. Особливо кінострічка "Тіні забутих предків", яка здобула близько десяти радянських та зарубіжних призів та нагород й була визнанана однією з двадцяти найкращих картин світу. Безперечно, успіхові цього фільму сприяла участь у ньому талановитих митців та, передусім, Івана Миколайчука.
         А тоді, після блискучого дебюту в кіно, його знімали часто, й він запам'ятовувався в більшості картинах. Запам'ятовувався навіть тоді, коли йому, по суті, й не було чого грати, але Іван Миколайчук "витягував" роль завдяки своїй особистості і вмінню створити образ майже з повітря, створити його з нічого. Реальний і міфічний, ніжний і жорстокий, багатоликий і багатоманітний, в головній ролі чи в епізодичній, він міг внести у кінострічку щось неповторне, своє, те, що не виходило в інших. Про феномен Івана Миколайчука свідчить бодай те, що кожен український фільм з його участю відрізняється від тих, де він не знятий. "Коли б нині запитали, чи міг би інший актор зіграти роль Івана Палійчука в "Тінях забутих предків", я б відповіла б: "Ні-ні! Тільки Миколайчук!" Інакше то був би інший фільм, і було б все інше" — говорить Лариса Кадочнікова, та сама Марічка з "Тіней…".
         Іван Миколайчук відзначався допитливістю, прагненням до акторських вирішень. Ці риси допомогли акторові стати самобутнім митцем. Так, у фільмі "Комісари", він зіграв комісара Громова із загостреною моральною сприйнятливістю і духовним максималізмом. Своєю індивідуальністю, дивовижною переконливістю, виправданням пропонованих обставин Миколайчук заражав глядачів, примушував співпереживати і вірити. Картина ця стала помітним явищем у нашому кіноматографі, вона ж довела, що Іван Миколайчук схильний до тонкого психологізму, до несподіваних контрастів і навіть парадоксів характеру.

         Він не задовольнявся тою міркою, котру ми так часто до себе прикладаємо: бути не гірш від сусіда. Іван Миколайчук уособлював яскравого романтика, націленого на вертикальний рух — вгору, ввись! З фільму "Білий птах з чорною ознакою" (1971 р.) починається нова сторінка у творчості Івана Миколайчука-актора — він стає ще й сценаристом.
         У яскравому фільмі Бориса Івченка "Пропала грамота" Іван Миколайчук не тільки виконавець колоритної ролі козака Василя, а й фактичний співрежисер. Він працював над музичним оформленням фільму. Слід згадати, що Іван Миколайчук зіграв не останню роль у створенні відомого на той час тріо "Золоті ключі" (Ніна Матвієнко, Марічка Миколайчук (дружина Івана Миколайчука), Валентина Ковальська). Це тріо й супроводжувало піснями кінострічку "Пропала грамота". В "Пропалій грамоті" Іван Миколайчук дав нове життя звучанню бандури, — в жодному фільмі не використовувалися такі можливості цього інструмента. Іван Миколайчук завжди шукав нові інтонації голосу, музики, мови, щоб це вражало й хвилювало. Він відходив від традиційного кіно, віддаючи перевагу філософському.

         Фільмографія 
1964 — «Сон» (Тарас Шевченко)

1964 — «Тіні забутих предків» (Іван Палійчук)

1965 — «Гадюка», актор

1966 — «Бур'ян», актор

1967 — «Дві смерті», актор

1967 — «Київські мелодії», актор

1968 — «Помилка Оноре де Бальзака», актор

1968 — «Анничка», актор

1968 — «Камінний хрест», актор

1968 — «Розвідники», актор

1968 — «Визволення» (кіноепопея), частина 1-«Вогняна дуга», (Савчук)

1969 — «Визволення» (кіноепопея), частина 2-«Прорив», (Савчук)

1970 — «Білий птах з чорною ознакою», сценарист, актор

1970 — «Комісари», актор

1971 — «Іду до тебе», актор

1971 — «Лада з країни Берендеїв», актор

1971 — «Захар Беркут», (Захар Беркут)

1972 — «Наперекір усьому», актор

1972 — «Пропала грамота» (Козак Василь)

1973 — «Повість про жінку», актор

1973 — «Коли людина посміхнулась», актор

1974 — «Марина», актор

1974 — «Мріяти і жити», сценарист

1975 — «Канал», актор

1976 — «Тривожний місяць вересень», актор

1977 — «Відлюдько», сценарист

1978 — «Море», актор

1978 — «Під сузір'ям Близнюків», сценарист

1979 — «Вавілон ХХ», актор, композитор, режисер, сценарист

1980 — «Лісова пісня. Мавка», актор

1981 — «Така пізня, така тепла осінь», актор, режисер, сценарист

1982 — «Повернення Баттерфляй», актор

1983 — «Легенда про княгиню Ольгу», актор

1983 — «Миргород та його мешканці», актор

1986 — «І в звуках пам'ять відгукнеться...», сценарист

1989 — «Небилиці про Івана», сценарист

15.06.2016 р.

За матеріалами мережі Інтернет

 

Стартував оздоровчий сезон в таборі «Світанок» с.Білогородка

 

 

14 червня у дитячому оздоровчому таборі «Світанок», що розташований у селі Білогородка Ізяславського району відбулось урочисте відкриття першої оздоровчої зміни. На  святковий захід до 90 дітей із Ізяславського, Полонського, Славутського та Білогірського районів, що оздоровлюються у ньому завітали поважні гості: заступник голови Ізяславської районної державної адміністрації Володимир Левченко, голова Білогірської районної державної адміністрації Роман Муляр, керуючий справами Ізяславської районної ради Леся Божко, начальник відділу освіти, молоді та спорту Ізяславської    районної державної адміністрації Наталія Кирилюк, заступник начальника відділу освіти, молоді та спорту Білогірської   районної державної адміністрації Наталія Соколюк, начальник управління фінансів Ізяславської районної державної адміністрації Сергій Журавель, помічник-консультант депутата Хмельницької обласної ради Сергія Іващука  та інші. Діти, за прадавнім звичаєм, привітали гостей хлібом-сіллю, який прийняли керівники Ізяславського та Білогірського районів.

     Цьогоріч заплановано оздоровити в таборі до 250 дітей у три зміни, а першочергово тих, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Для дітей підготовлено цікаву змістовну програму, вони  відпочинуть та організовано проведуть своє дозвілля. Зокрема, на них чекають: спортивні ігри та змагання, козацькі патріотичні конкурси й розваги, «вогнище дружби», інтелектуальні ігри, гуртки за інтересами.

Церемонія відкриття розпочалась урочистою лінійкою за участю вихованців та працівників табору, його гостей.  Підняття Державного Прапора  України  та виконання Державного Гімну України ознаменувало початок нового оздоровчого сезону 2016 року у таборі «Світанок».

     З вітальними словами до дітей звернулись  гості: заступник голови Ізяславської районної державної адміністрації Володимир Левченко, голова Білогірської районної державної адміністрації Роман Муляр, керуючий справами Ізяславської районної ради Леся Божко, начальник відділу освіти, молоді та спорту Ізяславської    районної державної адміністрації Наталія Кирилюк, заступник начальника відділу освіти, молоді та спорту Білогірської   районної державної адміністрації Наталія Соколюк  та інші. Вони всі щиро побажали дітям гарного відпочинку в таборі «Світанок», отримати нові яскраві враження, знайти вірних друзів та з користю провести час. Як годиться, гості прибули на свято з подарунками, зокрема, привезли різний спортивний інвентар – все для фізичного розвитку та активного дозвілля.  Директор  табору «Світанок» Віктор Личик подякував владі району, гостям та усім, хто доклав зусиль, щоб підготувати табір на комфортне місце відпочинку для дітей та підлітків. Також на святі гостей табору прийняли в почесних жителів табору "Світанок" та пов'язали їм пам’ятні  галстуки.

     На святковий захід з концертною програмою завітав творчий десант із солістів та творчиї колективів Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка». Вони подарували учасникам свята прекрасні музичні й хореографічні номери. А загони  табору із великим задоволення представили присутнім свої назви, девізи та речівки.

ФОТОЗВІТ

14.06.2016 р.

В.Кучерук

 

 

У 2016 році Держенергоефективності відшкодовано 236,56 млн. гривень позичальникам «теплих» кредитів

            Відповідно до зведених реєстрів позичальників Ощадбанку, Укргазбанку та Укрексімбанку з держбюджету у цьому році вже відшкодовано більше 236 млн. гривень учасникам  Програми державної підтримки населення та ОСББ до впровадження енергоефективних заходів.

            З них: ОСББ-учасники програми у поточному році отримали компенсацію частини суми «теплих» кредитів в розмірі 1,75 млн. гривень.

            Населенню, яке купувало в кредит «негазові» котли, відшкодовано 10,21 млн. гривень. Позичальникам, які придбали енергоефективне обладнання та матеріали, держава вже повернула 224,59 млн. гривень.

            Останнє відшкодування позичальникам «теплих» кредитів Агентством здійснено у травні цього року в сумі близько 85 млн. гривень.

            Загалом, з початку дії програми з держбюджету відшкодовано 540,8 млн. гривень.
            «Програма з енергоефективності успішно діє із жовтня 2014 року. За цей час вона довела затребуваність та показала готовність населення до заміщення газу, енергозбереження, залучення власних коштів на впровадження енергоефективних заходів», – повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та додав, що відшкодування частини суми енергоефективних кредитів в розмірах від 20% до 70% здійснюється кожного місяця, в порядку черговості надходження до Держенергоефективності зведених реєстрів позичальників від уповноважених банків.
            Сьогодні вже можна навести успішні приклади реалізації громадянами енергоефективних проектів за державною програмою з термомодернізації житла. Наприклад, після впровадження енергоефективних заходів в окремих багатоповерхових будинках витрати на житлово-комунальні послуги знизилися на 20-50%, а зменшення споживання теплової енергії та газу сягає від 45 до 55%.
            «Звертаю увагу всіх, хто розпочинає підготовку до наступного опалювального сезону 2016-2017 року та прагне зменшити витрати на комунальні послуги і підвищити енергоефективність власного житла – саме зараз час долучитися до державної програми з утеплення. Вона доступна всім. Варто лише визначитися, які саме енергоефективні заходи потрібно впровадити, оформити «теплий» кредит та згодом отримати компенсацію від держави», – закликав Сергій Савчук та додав, що більше інформації можна отримати в Call-центрі Держенергоефективності.

Довідково:
            В рамках програми стимулювання населення та ОСББ до впровадження енергоефективних заходів кредитують три державні банки: Ощадбанк, Укргазбанк, та Укрексімбанк.
            За «теплими» кредитами держава відшкодовує частину суми кредиту в таких розмірах:

·
         20% суми кредиту (але не більше 12 тис. грн.) – на придбання котлів з використанням будь-яких видів палива та енергії (крім газу та електроенергії) для фізичних осіб;
·
         30% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн.) – на енергоефективне обладнання та матеріали для фізичних осіб;
·
         40% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн. в розрахунку на одну квартиру багатоквартирного будинку) – на енергоефективне обладнання та матеріали для ОСББ;
·
         70% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн.) для отримувачів субсидій на оплату житлово-комунальних послуг для придбання котлів з використанням будь-яких видів палива та енергії (крім газу та електрики) та енергоефективного обладнання та матеріалів.
            З переліком енергоефективних матеріалів та обладнання, на придбання яких здійснюється відшкодування частини суми кредиту, можна ознайомитися за посиланням:

http://saee.gov.ua/sites/default/files/perelick_materialiv/Perelik.Vidkoreg.pdf

В Держенергоефективності діє Call-центр для надання населенню та ОСББ роз’яснень щодо програми «теплих» кредитів: тел.: (044) 296-71-60, 292-32-57 та e-mail: energoefect@saee.gov.ua, energoefect2@saee.gov.ua, energoefect3@saee.gov.ua ,energoefect@ukr.net.
14.06.2016 р.
 

125 років від дня народження Євгена Коновальця

 

         Верховна Рада України постановила на державному рівні відзначити 125-річчя з дня народження Євгена Коновальця. За документ проголосували 235 парламентарів. «Метою проекту постанови є забезпечення належних організаційно-правових умов для відзначення 125-річчя від дня народження Євгена Олексійовича Коновальця та перепоховання його в Україні. Для цього пропонується створити відповідний організаційний комітет, розробити та затвердити план необхідних заходів, забезпечити висвітлення в засобах масової інформації про життя та досягнення Євгена Олексійовича Коновальця», – йдеться у тексті постанови.
         Народжений 14 червня 1891 року в Зашкові у Львівськім повіті, син народного вчителя Михайла та Марії з шляхетського роду Венґжиновських (дід і прадід були священики), Коновалець уже малим хлоп’ям мав нагоду пізнавати, власне в сільській закутині, суперечності епохи в громадськім та національнім житті Галицької України. Євген Коновалець вчиться й закінчує три перші класи народної школи в Зашкові. 
         Після закінчення народної школи в Зашкові Євген переїхав до Львова, де вступив до української Академічної гімназії. Часто хлопець переконував своїх товаришів гімназистів, що «українці мусять бути добрими учнями, мусять засвоїти собі знання якнайкраще, якнайбільше, щоб надолужити те, що нам пограбувала неволя». 
         Склавши випускні іспити в 1909 році, Євген Коновалець став секретарем Львівської філії «Просвіти» та записався на студії права до Львівського університету. 
         Перша світова війна 1914 року не дала йому можливості довчитися в університеті і отримати диплом доктора права. Великий вплив на молодого студента мали праці основоположника теорії українського націоналізму Дмитра Донцова, який у той час перебував на Галичині в еміграції. Євген самовіддано організовує політичну працю студентів, спочатку на Львівщині, а згодом по всій Галичині. Під час виборів до Сейму поляки вважали його небезпечним противником і назвали «новітнім гайдамакою». В 1912 році Євгена Коновальця покликано до австрійського війська. Студентом він відбув однорічну військову службу в старшинській школі у Львові та зі ступенем чотаря (лейтенанта) повернувся на студії. Коновалець ініціює створення спеціального студентського товариства для військового вишколу «Січові стрільці». Його ідею підхоплюють товариства «Січ» і «Сокіл», які творять такі ж відділи на теренах Галичини. Євген Коновалець не зайняв формально провідного посту в цих формаціях, однак усе січове стрілецтво визнавало його душею цього руху і своїм ідейним Провідником. 
         У серпні 1914 року вибухнула Перша світова війна. Хорунжого Коновальця мобілізували до війська. Наприкінці квітня 1915 року в Карпатах відбувся героїчний бій за гору Маківка, в якому брав участь і Євген Коновалець. Бій за Маківку змінив хід подій на фронтах Першої світової, ще раз продемонструвавши, що для України назріла доконечна потреба творити власні збройні сили. Одним із творців Українського війська після проголошення Української Народної Республіки став Євген Коновалець. «Це не значить, писав член Секретаріату Центральної Ради Михайло Єреміїв, що він перший підніс ідею створення української збройної сили вона вже висіла в повітрі, але він перший зумів втілити її в життя…». 
         У жовтні-листопаді 1917 рр. Коновалець спільно з Р.Дашкевичем та іншими членами Галицько-Буковинського Комітету сформував Галицько-Буковинський Курінь Січових Стрільців, який незабаром перетворився в одну з найбоєздатніших частин Армії Української Народної Республіки. В січні 1918 р. Коновальця після проведення реорганізації Галицько-Буковинського Куреня Січових Стрільців було обрано командиром Куреня Січових Стрільців. У кінці січня — початку лютого 1918 рр. частини Січових Стрільців відзначились у ході придушення антидержавного заколоту в Києві та в боях проти більшовицьких військ на підступах до міста. В період діяльності Української Центральної Ради Січові Стрільці на чолі з Коновальцем фактично виконували функції національної гвардії, забезпечуючи роботу уряду в найскладніші часи української державності. 1–2 березня 1918 стрілецькі частини під командуванням Коновальця спільно з Запорізьким Корпусом та Гайдамацьким Кошем Слобідської України визволили від більшовиків Київ. 
         З приходом до влади гетьмана Скоропадського полк Січових Стрільців 1 травня 1918 р. на вимогу німецького командування роззброїли та розформували. Є. Коновалець, залишившись у Києві, разом з кількома старшинами здійснював організаційні заходи щодо створення нової стрілецької частини. В кінці серпня 1918 р. Коновалець отримав від гетьмана П.Скоропадського дозвіл на формування Окремого Загону Січових Стрільців з осідком у Білій Церкві. На початку листопада 1918 Коновалець через Дмитра Дорошенка, а згодом і особисто, вів переговори з гетьманом про умови надання національно-демократичними силами (у тому числі Січовими Стрільцями) підтримки гетьманському уряду та наголошував на недопустимості укладення федеративного союзу з Росією. В листопаді 1918 Січові Стрільці під командуванням Коновальця підтримали Директорію УНР у повстанні проти влади П.Скоропадського і в Мотовилівському бою 1918 розбили гетьманські частини. 
         Після закінчення визвольної боротьби 1917 — 1920 років багато вояків куреня виїхали до Чехії. Туди ж потрапив і Євген Коновалець. На останньому засіданні Стрілецької Ради, котре відбулося у Празі в липні 1920 року під проводом Євгена Коновальця, було обговорено конкретний план дальшої боротьби українців в умовах польської і радянської окупації. Євген Коновалець запропонував створити таємну підпільну військову організацію, метою якої було мобілізувати народ до боротьби за його права. Так було створено Українську Військову Організацію (УВО). Основою її структури стали члени комендантського складу корпусу Січових стрільців. З них Коновалець формував групи активістів, які, відповідно до обставин, творили ядро підпільної діяльності в Україні. УВО розгорнула збройну боротьбу проти представників польської влади на українській території, ініціювала бойкот польських виборів у Галичині на початку 1920 р. Її увагу було зосереджено також на створенні «Просвіти», «Рідної Школи», товариств «Сокіл», «Січ», «Пласт». УВО допомагала закласти фундамент господарського піднесення Галичини. Під проводом Євгена Коновальця УВО працювала задля об’єднання українців у єдину державу. Всередині 20х років на західних землях активізували свою роботу націоналістичні молодіжні організації. 
         Щоб створити потужний рух визвольнореволюційного націоналізму, Євген Коновалець вирішив об’єднати УВО з іншими організаціями націоналістичного спрямування. 29 січня 3 лютого 1929 року у Відні відбувся перший Конгрес українських націоналістів. На ньому було створено спільну об’єднану Організацію Українських Націоналістів (ОУН). Головою Проводу ОУН обрано полковника Євгена Коновальця. Невдовзі ОУН стала найпотужнішою підпільною революційною силою. Члени клітин ОУН, симпатики, українське громадянство в Україні та на еміграції були відданими і постійними постачальниками матеріальних засобів для діяльності цієї організації. Варто зазначити, що покликана до життя ОУН це третя найбільша перемога полковника Коновальця у боротьбі за відновлення суверенної Української держави. Першу перемогу він здобув восени 1917 року, створивши національну формацію Січових стрільців, які під його проводом у складі Армії УНР протягом двох років захищали суверенітет держави від московсько-німецької орди. Другу перемогу отримав влітку 1920 року, заснувавши нелегальну УВО, яка була добрим підґрунтям для створення ОУН, а відтак Української Повстанської Армії. Діяльність Коновальця з розбудови ОУН, яка користувалась всезростаючою підтримкою української молоді, намагання поставити українське питання у Лізі Націй та постійні заходи з налагодження націоналістичного підпілля в УРСР, викликали занепокоєння у більшовицького керівництва в Москві. 
         23 травня 1938 Коновалець загинув у Роттердамі (Голландія) в результаті спецоперації проведеної органами НКВС СРСР. Вбивство Коновальця виконав співробітник НКВС Павло Судоплатов. Він передав у Роттердамі в кафе готелю «Атланта» вибухівку, закамуфльовану підривниками НКВС під коробку цукерок з українським орнаментом як подарунок «від друзів». Після того як коробка була перевернута у горизонтальне положення, вона вибухнула.

14.06.2016 р.

За матеріалами з мережі Інтернет        

 

Захист бджіл при обробках пестицидами медоносів

   

            В умовах широкого застосування хімічних препаратів у сільському і лісовому господарстві все гострішою стає проблема охорони і захисту бджіл від отруєнь. Неконтрольоване застосування пестицидів, особливо на медоносних культурах, призводить до масової загибелі бджіл та інших корисних комах, які є запилювачами цих культур. Мед, отриманий з обробленої пестицидами культури, містить їх залишки, що знижує харчові та лікувальні властивості цього цінного продукту. Такий мед є джерелом отруєння бджолиного розплоду, що також негативно впливає на життєздатність та продуктивність бджолосімей і пасіки в цілому. Масова загибель бджіл може призвести до зникнення багатьох видів рослин, у тому числі сільськогосподарських, оскільки майже 80% з них запилюють медоносні бджоли.
            Найнебезпечніші для комах комбіновані пестициди. Тому для уникнення можливого негативного впливу пестицидів на бджіл, людину і навколишнє середовище сільськогосподарські підприємства повинні суворо дотримуватись правил техніки безпеки при роботі з ними. Асортимент пестицидів, засоби, сфера застосування, норми, кратність обробок повинні відповідати “Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених для використання в Україні”, доповненням до “Переліку” та інструкціям з безпечного застосування пестицидів, які затверджені постановами Міністерства охорони здоров’я та Мінприроди.
            Фізичні і юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, згідно ст.37 Закону України “Про бджільництво”, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це органи місцевого самоврядування, пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10 (десяти) кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату. У період проведення робіт у радіусі 200 метрів від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи.
            Оскільки, господарства повідомляють населення про місце і час обробок пестицидами через сільську раду, то власники пасіки повинні зареєструватись в сільській раді на території якої вони знаходяться. Роботи з пестицидами, враховуючи вплив та безпечність для бджіл, слід проводити у вечірні (18–22) та ранкові (до 8-10) години, при мінімальних висхідних повітряних потоках шляхом обприскування наземною апаратурою, при цьому пасіки необхідно вивести не менш ніж на 5 км від оброблюваних ділянок або ізолювати їх на термін до п’яти діб в залежності від внесеного препарату.
            Враховуючи токсичність всіх пестицидів для бджіл, обприскування сільськогосподарських культур, які є медоносами, потрібно проводити у фазу бутонізації до цвітіння (в ранкові та вечірні години). Обробки інсектицидами в садах, на посівах ріпаку та інших медоносних культур в період цвітіння не проводити. Працівники, які працюють з пестицидами і агрохімікатами, повинні пройти медичний огляд і мати допуск і посвідчення до робіт з пестицидами і агрохімікатами. Порушення законодавства про захист рослин тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність передбачену ст.21 Закону України “Про захист рослин”, ст. 38 Закону України “Про бджільництво” та Кодексу України про адміністративні правопорушення.
13.06.2013 р. 

За матеріалами Державної інспекції захисту рослин в Хмельницькій області

 

Табір "Промінь" в дії 

         Діти – це наше майбутнє. Кожен навчальний день, тиждень, місяць і рік учителі працюють над вихованням свідомої, соціально та духовно сформованої особистості. Але навчально-виховний процес – це не лише час навчання, а й канікул. Особливо гостро постає питання зайнятості учнів у канікулярний час. Літні канікули є найбільшими у навчальному році.

         Кожна дитина чекає літа з нетерпінням, адже це час, коли можна по-справжньому відпочити і не думати про уроки. Пришкільний табір – одне із місць, де можна відпочити, змістовно провести час, побувати на різноманітних екскурсіях, взяти участь у цікавих конкурсах: інтелектуальних, спортивних, гумористичних, мистецьких, музичних тощо.

         Після закінчення навчального процесу із 30 травня в  Ізяславському НВК «ЗОШ ІІ-ІІІ ст. №5, гімназія» традиційно  розпочав роботу дитячий відпочинковий табір з денним перебуванням "Промінь". Цьогоріч у  таборі діють два загони: "Українці"  (5-6 класи) та "Люди Х"  (7-8 класи).
         Кожен день діяльності пришкільного табору  є особливим за тематикою проведених заходів: День ТУРИЗМУ, День ФУТБОЛУ, День ПРИРОДИ, День БЕЗПЕКИ, День ПІСНІ, День ТВОРЧОСТІ, День ТЕАТРУ та інші. Проведення тематичних заходів здійснюється у тісній співпраці із колективом Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка».  

         У наш час проблема безпеки дитини, її уміння захистити себе в навколишньому середовищі була й залишається актуальним питанням у системі виховання і освіти молоді. Особливо в літній період виникає небезпека травм та стресів. Тому дуже важливо проводити профілактичні та навчальні бесіди з питань основ безпеки життєдіяльності.  Тому із вихованцями табору зустрілась  сімейний лікар Ізяславської амбулаторії загальної практики сімейної медицини  І.Приходько. Вона провела бесіди з тем "Тепловий та сонячний удар", "Допомога при укусах комах", "Профілактика та допомога при укусах кліщів".
         Проведений дітьми у таборі час надасть дітям нових друзів, цікавих і захопливих вражень, змістовного дозвілля і гарного відпочинку.
13.06.2016 р.

За матеріалами Ізяславського НВК «ЗОШ ІІ-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія»

 

Прийняття присяги військовослужбовцями строкової служби

         12 червня, відбулась церемонія складання військовослужбовцями строкової служби Військової присяги на вірність Українському народові. Участь в урочистостях взяли Голова Державної прикордонної служби України генерал-полковник Віктор Назаренко, голова обласної державної адміністрації Олександр Корнійчук, голова обласної ради Михайло Загородний, керівники силових структур, батьки та родичі призовників.

         Складання Військової присяги – це завжди знаменна подія для кожного майбутнього військовослужбовця. Передував цьому курс загальновійськової підготовки, під час якого отримано теоретичні знання і практичні навички. Крім цього, майбутні строковики виконали навчальні вправи зі стрільби зі стрілецької зброї на одному з військових стрільбищ академії.

         «Сьогодні, у запеклих боях за свободу і незалежність України, за єдність і недоторканність нашої землі військовослужбовці Держприкордонслужби демонструють приклад вірності Присязі, відданості своєму народові, героїчної самопожертви у виконанні військового обов’язку», – зазначив Віктор Назаренко.

         Добрим словом та хвилиною мовчання учасники урочистостей згадали тих своїх товаришів, бойових побратимів, які відстоювали цілість і незалежність України, і, на превеликий жаль, віддали за це власне життя.

         «Нинішні військовослужбовці, в час надзвичайно складних випробувань, залишаються взірцем героїзму, мужності та патріотизму. І саме вам продовжувати славні традиції досвідчених командирів та ветеранів військової служби» – наголосив Олександр Олександрович.

         Вітаючи майбутніх захисників Вітчизни зі знаменною подією у їх житті та в історії Національної академії, ректор закладу генерал-майор Олег Шинкарук закликав запам’ятати цей день як особливий день непорушної клятви патріота України та побажав реалізувати всі свої можливості, відроджувати військову славу незалежної України та захищати її кордон.

         Завершився ритуал прийняття Військової присяги урочистим маршем.
13.06.2016 р.

За матеріалами сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm-km.gov.ua

 

 

 

Відбувся звітний концерт митців та майстрів художньої самодіяльності Ізяславщини

 

 

«Україно моя, - ти перлинна віків  споконвіку!» - під такою назвою 10 червня в Ізяславському районному будинку культури   пройшов звіт митців та кращих аматорів сцени району, присвячений 25-ій річниці незалежності України.

На майданчику перед районним будинком культури було розгорнуто виставку виробів  майстрів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва майстрів ізяславського краю та старожитностей. Свої виставки представила кожна сільська рада. Роботи виконані у різноманітних стилях та техніці вишивки, живопис, вишивка бісером, різьблення по дереву, плетіння із соломи, в’язання, кераміка,  старожитності та інше  -  милували погляд тих, хто завітав до виставкового містечка. Одночасно, просто неба, свою творчість демонстрували окремі мистецькі колективи: народний аматорський хор імені Георгія Кірпи Клубівського сільського будинку культури, народний аматорський ансамбль духової музики «Музики Надгориння» Ізяславського районного будинку культури, вокальний фольклорний  ансамбль «Надвечір’я» Більчинського сільського клубу, ансамбль троїстих музик Білогородського сільського будинку культури. У фойє другого поверху закладу була організована виставка робіт викладачів та вихованців художнього відділу Ізяславської дитячої школи мистецтв, народного майстра із обробки соломи та деревини В.Ляшука. Свою експозицію представили працівники Ізяславської центральної районної бібліотеки. Також окрему тематичну виставку із власних фондів представив Ізяславський районний історико-краєзнавчий музей.

На майданчику перед районним будинком культури заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, головний спеціаліст сектору культури районної державної адміністрації Ірина Романюк, в.о. директора Ізяславського районного будинку культури Юрій Шагун, за прадавнім українським звичаєм, хлібом-сіллю зустріли журі обласного фестивалю народної творчості на чолі із заступником  директора Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва, заслуженим працівником культури України Оленою Ільїнською.

Тих, хто завітав цього дня на творчий звіт Ізяславського району, вразила своїм масштабом та творчим задумом й концертна програма «Україно моя, ти перлинна віків споконвіку!». Яскраві і самобутні творчі колективи ізяславського краю завжди були окрасою аматорського мистецтва Хмельниччини. Народні аматорські та зразкові колективи будинку культури, мистецьких закладів району, аматори сцени подарували глядачам справжній феєрверк гарного настрою та приємних вражень від зустрічі зі справжнім мистецтвом. Учасники колективів художньої самодіяльності та аматори сцени району, які взяли участь у концертній програмі вселяли надію на яскраве майбутнє мистецького життя Ізяславщини.

Звітний концерт розпочався пісенно-хореографічною композицією «Я люблю Україну свою!». У ній взяли участь: зразковий ансамбль народного танцю «Барвограй», зразковий ансамбль бального танцю «Плеяда» Ізяславської дитячої школи мистецтв, соліст Микола Коваль, народний аматорський  хор імені Георгія Кірпи Клубівського сільського будинку культури.

Урочисто відкрили творчий звіт майстрів сцени Ізяславського району заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, голова районної ради Сергій Шлегель, секретар Ізяславської міської ради Наталія Попко, заступник  директора Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва, заслужений працівник культури України Олена Ільїнська. У своїх виступах вони наголосили, що головною метою проведення фестивалю народної творчості є не лише  урочисте відзначення 25-ї річниці незалежності України, а й активізація роботи із збереження, примноження та подальший розвиток української культури.

Відкрив творчий звіт віночком українських народних пісень зразковий фольклорний ансамбль «Барвінець»  (керівник Лариса Павлюк).   Великий успіх мав виступ фольклорного ансамблю Ріпківського сільського будинку культури (керівник Наталія Янюк) із українською повстанською піснею «Довго спала Україна». Яскравим свідченням збереження та популяризації українського народного мистецтва стали виступи вокального фольклорного ансамблю Більчинського сільського клубу «Надвечіря» (керівник Галина Мартинюк) із українською народною піснею «Коло наших ворітець» та вокального тріо Михнівського сільського будинку культури у складі Марії Білоус, Валентини Корнійчук, Олени Господарчук (керівник Галина Левчук) із українською народною піснею «Чорна хмара». Як завжди вирізнявся високим професійним рівнем виконання виступ народного ансамблю української пісні «Терниця» Ізяславського районного будинку культури (керівник Галина Петруньова) із українською народною піснею «Ішов мимо двору».  Інструментальний ансамбль Плужненської музичної школи (керівник Олег Шкодюк) представив композицію «Танцювальна» на теми українських народних пісень в обробці Ланченка. Феєричний та запальний був «Гопак» у виконанні зразкового ансамблю народного танцю «Барвограй» Ізяславської дитячої школи мистецтв (керівник Зоряна Кузема). Народний аматорський хор імені Георгія Кірпи Клубівського сільського будинку культури (керівник Антоніна Лукаревська) виконав українську

 народну пісню «За байраком байрак». Лауреат обласних конкурсів та фестивалів Олександр Янчук (Клубівський сільський будинок культури) представив на розгляд журі і глядачів українську народну пісню «Місяць на небі». Хореографічну композицію «Перлинна-Україна»  виконав зразковий ансамбль естрадного та сучасного танцю «Аквамарин» Плужненської дитячої музичної школи (керівник Тетяна Камінська). Вокальний ансамбль Ізяславської дитячої школи мистецтв «Контраст» (керівник Оксана Станійчук)  представив  пісню «Голуб надії». Із «Формейшен стандарт» перед глядачами виступив зразковий ансамбль бального танцю «Плеяда» Ізяславської дитячої школи мистецтв (керівник Руслан Кузема).  Парафіяльний хор храму святого великомученика та цілителя Пантелеймона міста Ізяслав Української Православної Церкви Київський патріархат  (керівник Оксана Станійчук) виконав «Боже великий, єдиний» на слова О.Кониського, музика М.Лисенка. У виконанні вокального тріо Плужненського сільського будинку культури (керівник Анатолій Хом’як) прозвучала українська народна пісня  на слова Тараса Шевченка «Степ широкий розстелився». А народний ансамбль духової музики «Музики Надгориння» Ізяславського районного будинку культури (керівник Юрій Шагун) виконав  українську народну пісню «Гей нумо хлопці». Завершився творчий звіт  району вокально-музичною композицією «Одна єдина» у виконання народного ансамблю духової музики «Музики Надгориння», соліста Олександра Ящука та всіх учасників звітного концерту,  що стала прекрасним закінченням звіту-концерту, присвяченого ювілею незалежності  неньки-України, в обіймах якої розквітає багатонаціональна Ізяславщина.

Творчих номерів  у той день на сцені було багато, один від одного кращий, і колективи представили їх на високому рівні.

Виконавська майстерність, органічність, творчий потенціал наших співаків,  танцюристів та музикантів були високо оцінені членами журі, які висловили слова подяки усім, хто причетний до організації та проведення творчого звіту художніх колективів Ізяславщини.

Члени журі одноголосно визнали, що Ізяславський район чудово підготував звітний концерт, що саме тут плідно плекають таланти. Це було дуже приємно слухати.  Позитивно було оцінено  і роботу   режисера концерту, балетмейстера і звукорежисера.   

Буквально кожен виступ артистів, більшість серед яких призери престижних конкурсів, фестивалів, викликав у публіки захоплення і приємні враження. Учасники всіх художніх колективів представили найкращі хореографічні постановки, вокальні номери. Своїми виступами учасники створили барвисту мистецьку феєрію.

Аматори мистецтв району не лише подарували частинку своєї душі глядачам в залі, а й отримали моральне задоволення від реакції публіки та схвальних відгуків членів журі.

ФОТОЗВІТ
11.06.2016 р.

В.Кучерук за матеріалами сектору культури районної державної адміністрації  

 

Нарада  фахівців із соціальної роботи

 

9 червня 2016 року в Ізяславському районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбулась нарада для фахівців із соціальної роботи, які працюють при сільських радах Ізяславського району (Білогородська, Борисівська, Радошівська сільські ради).  В ході наради розглянуто питання здійснення соціальної роботи із сім’ями з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах. Директор Центру Світлана Косовська наголосила  на необхідності проведення систематичної  роботи у сім’ях щодо формування навичок відповідального батьківства, налагодження внутрішньосімейних стосунків, сприяння у налагодженні емоційних контактів батьків з дитиною тощо. Адже пріоритетом у роботі центрів СССДМ є збереження цілісності родини  та перебування дитини у біологічній сім’ї.
            Обговорено питання щодо можливості оздоровлення дітей із малозабезпечених та багатодітних сімей, сімей кризових категорій тощо у літній період.
            З метою посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення в житловому секторі та профілактики пожеж для фахівців із соціальної роботи роздано пам’ятки щодо дотримання правил пожежної безпеки та правильної експлуатації електроустановок, наданих Ізяславським районним сектором  головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій  у Хмельницькій області.
            Начальник відділу соціальної роботи Юлія Потюк надала роз’яснення щодо роботи із учасниками АТО та членами їхніх сімей, заповнення актів оцінок потреб дитини та її сім’ї, соціальних паспортів потреб учасників антитерористичної операції. Фахівців поінформовано щодо основних питань, які можуть виникати у ході роботи із зазначеною категорією населення, надано роз’яснення та методичні рекомендації.
            Також в ході наради розглянуто проблемні питання та ситуації, які виникають у роботі фахівців із соціальної роботи, намічені основні шляхи їх вирішення.
10.06.2016 р.

За матеріалами Ізяславського районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді

Володимир Гройсман  вимагає прискорити темпи ремонту українських доріг, забезпечивши високу якість робіт та ефективність використання ресурсів 

           Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман провів нараду з представниками Уряду щодо стану ремонтних робіт на автошляхах України у четвер, 9 червня.
            Під час наради з Віце-прем'єр-міністром України Володимиром Кістіоном, Міністром інфраструктури України Володимиром Омеляном, виконуючим обов'язки Голови Державного агентства автомобільних доріг України Євгенієм Барахом та виконуючим обов'язки заступника Голови Державного агентства автомобільних доріг України Володимиром Сущенком Володимир Гройсманпоставив вимоги прискорити темпи ремонту українських доріг, забезпечити високу якість робіт та ефективність використання ресурсів.
            "Питання якості, ефективності використання ресурсів, темпів виконання робіт є одним з найважливіших завдань зараз", - заявив Володимир Гройсман.
            Прем'єр-міністр наголосив, що його не влаштовують сьогоднішні темпи та якість робіт на автошляхах країни.
            "Хотів би, щоб ви прояснили усім підрядникам, що вони не тільки роблять дороги, а вони ще й ними користуються, по ним їздять", - зазначив він.
            Окремо Володимир Гройсман наголосив, що виділені на будівництво та ремонт доріг ресурси мають бути ефективно використані. Також має бути забезпечено контроль за їх використанням. "Хочу сказати, що за це будемо карати дуже жорстко. Кожна гривня має бути покладена туди, куди вона визначена. Мова йде про дорогу і її якість", - підкреслив він.
            Уряд також буде моніторити, як підрядники працюють з державними коштами, зазначив Володимир Гройсман. Він також наголосив на доцільності використання електронної системи публічних закупівель ProZorro для раціонального та прозорого використання ресурсів.
            Прем'єр-міністр нагадав, що нещодавно було змінено керівництво Державного агентства автомобільних доріг України. "Я хочу, щоб ці зміни привели до нової якості, нової відповідальність і прискорили темпи виконання робіт. Це нове завдання, яке сьогодні стоїть", - зазначив ВолодимирГройсман. Він попередив про персональну відповідальність керівництва "Укравтодору" за темпи і якість ремонту доріг.
            Голова Уряду доручив інформувати його щотижня про стан робіт. "Кожного тижня я хочу отримувати звіт, що зроблено, які плани на наступний тиждень", - заявив він. При цьому Прем'єр-міністр особисто буде відвідувати місця, де ведуться ремонти доріг, для ознайомлення з їх ходом і якістю, зазначив він.
            Прем'єр-міністр нагадав, що учора на засіданні Уряд виділив більше 5 млрд грн на відновлення українських доріг по всій Україні. Володимир Гройсман зазначив, що буде створено спеціальний Дорожній фонд. Також Уряд сконцентрує зусилля над залученням допомоги міжнародних фінансових організацій. Це дозволить акумулювати достатньо ресурсів для будівництва і розвитку автошляхів і транспортних коридорів України, зазначив Володимир Гройсман.

10.06.2016 р.

За матеріалами Урядового порталу http://www.kmu.gov.ua  

 

ВИТЯГ З 

 ПОСТАНОВИ 
Верховної Ради України

 

Про перейменування окремих населених пунктів та районів

 

Відповідно до пункту 29 частини першої статті 85 Конституції України, пункту 8 статті 7 Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", враховуючи рекомендації Українського інституту національної пам’яті, Верховна Рада України

постановляє:

1. Перейменувати такі населені пункти та райони:

….

18) у Хмельницькій області:

 

село Улянівка Ізяславського району на село Гаврилівка;

 

2. Ця Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її опублікування. 

 

Голова Верховної Ради України

А.ПАРУБІЙ

м. Київ 
19 травня 2016 року 
№ 1377-VIII

 

 

До відома жителів багатоквартирних будинків

 

Відповідно до ст.6 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу»  суб’єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобов’язані забезпечити встановлення лічильників газу для населення що, проживає у квартирах та приватних будинках, в яких використовується газ тільки для приготування їжі – до 1 січня 2018 року.
            Відповідно до глави 5 розділу ІХ Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКП № 2494 від 30.09.2015 р., за ініціативи балансоутримувача (управителя) або Оператора ГРМ (ПАТ «Хмельницькгаз») та за їх рахунок в багатоквартирному будинку або на групу будинків, мешканці яких в повному обсязі чи частково розраховуються за нормами споживання може бути організований та встановлений загальнобудинковий вузол обліку природного газу.
            На сьогоднішній день ПАТ «Хмельницькгаз» на виконання вимог закону, а також рішень НКРЕКП проводить роботи щодо встановлення загальнобудинкових лічильників у багатоквартирних будинках, мешканців яких в повному обсязі чи частково розраховуються за нормами споживання та використовується газ для приготування їжі.
09.08.2016 р.

Сектор житлово-комунального господарства райдержадміністрації

Відбулася нарада з питань об’єднання територіальних громад       

   У середу, 8 червня, в залі засідань районної ради відбулася нарада з питань об’єднання територіальних громад, що відбувається в рамках адміністративно-територіальної реформи. В нараді взяли участь голова Ізяславської райдержадміністрації Борис Яцков, голова районної ради Сергій Шлегель, міський та сільські голови, депутати районної ради. Серед учасників наради були і виконавчий директор асоціації міст Хмельницької області  Петро Калинюк, експерт з бюджетних питань офісу реформ з питань децентралізації в Хмельницькій області Інна Білик, голова Летичівської об’єднаної територіальної громади Ігор Тисячний та керуюча справами виконкому Летичівскої селищної ради Галина Андрушко.
         Розпочалася нарада з вручення сертифіката за участь в проекті ЄС ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Білогородській громадській організації «Надія». Білогородському сільському голові Оксані Тарасюк сертифікат вручив голова районної ради Сергій Шлегель. Після цього присутні перейшли до обговорення основного питання порядку денного.

         Першим до слова було запрошено виконавчого директора асоціації міст Хмельниччини Петра Калинюка. Він повідомив, що в області утворено 22 об’
єднані територіальні громади. І хоча перспективним планом передбачено утворення 54 громад, та все ж цей показник є одним з кращих в Україні. Петро Михайлович також наголосив на важливості проведення реформи.
         Експерт з бюджетних питань офісу реформ Інна Білик у своєму виступі сказала, що об’єднані громади отримають ресурс для розвитку, і хто зробить це першим. матиме більше переваг. Це гарантує додаткові стимули з боку держави і міжнародних фондів. Йшлося й про інші переваги об’
єднання. А що стосується самого офісу реформ, то тут завжди готові надати будь-яку експертну допомогу. В офісі також надаються консультації, проводяться зустрічі з фахівцями з Хорватії, Польщі та інших країн, де подібні реформи дали позитивний результат.
         Про практичну роботу в утворенні об’
єднаної громади, про перші кроки та здобутки розповів голова Летичівської ОТГ Ігор Тисячний. Зазначимо, що в Летичівському районі утворено дві громади – Летичівську і Меджибізьку. Про план соціально-економічного розвитку Летичівської громади проінформувала керуюча справами виконкому місцевої селищної ради Галина Андрушко.

         Впродовж двох з половиною годин тривала нарада, в ході якої прозвучало чимало запитань до гостей, звучали побажання і критичні зауваження. В міру своєї компетенції  ті давали відповіді. Якщо ж вирішення того чи іншого питання залежить від вищих органів влади, то прозвучали запевнення, що вони будуть взяті до уваги і переадресовані державним керівникам. Насамкінець, було вирішено до 21 червня провести ряд зустрічей представників асоціації міст України та фахівців офісу реформ з жителями громад нашого району, за узгодженим графіком.
09.06.2016 р.

С.Охремчук

Відбулося засідання  поетичної вітальні «Благослови, рідна земле, його пісню і слово» 

8 червня в Ізяславській центральній районній бібліотеці пройшло засідання  поетичної вітальні «Благослови, рідна земле, його пісню і слово» присвячене дню народження члена Національної Спілки письменників України, почесного жителя Ізяславського району та почесного громадянина міста Ізяслав Василя  Кравчука (1929-2015).

До поетичної вітальні завітали рідні, друзі, колеги, пошановувачі творчості Василя Івановича.

         На початку заходу  бібліограф центральної районної бібліотеки Тетяна Гайдашук пройшлась основними  віхами життєвого шляху нашого славетного земляка. «Народився майбутній письменник 8 червня 1929 року в с.Кіндратки в багатодітній сім'ї хліборобів Оксани Дмитрівни та Івана Васильовича Кравчуків. Батько загинув на фронті 8 травня 1945 року. Закінчив Острозьке педагогічне училище, Рівненський педагогічний інститут, Житомирське музичне училище. З 1952 року вчителював у Ріпквській середній школі. Протягом семи років стіни якої стали найріднішими. Тут він зустрів своє перше кохання. Через деякий час його переведено на посаду вчителя співів і музики та української мови, при активній допомозі тодішнього директора школи Василю Івановичу вдалося створити хор вчителів старших класів. У 1959—1989 роках — директор Ізяславської музичної школи. Пішов із життя Василь Кравчук 25 листопада 2015 року», - розповіла Т.Гайдашук.

         Він був автором багатьох книг: «Павук і Муха», «За власним бажанням», «Золотиста нитка в'ється», «Номенклатурна лічилка», «Не такі ми вже й старі», «Останній візит душогуба», «Жайворонкова школа», «Квокче квочка в холодочку», «Йшов грибочок на горбочок», «Вибране», «Веселі Василі»,, «Втеча від погибелі», «Любов і біль землі моєї», «Дні непокори», «Третя місячна ніч», «Обоє рябоє», «Синьоцвіт Горині», «Веселі паралелі», «Мобілочка для білочки» та інші.

         Почесний громадянин м. Ізяслав,  медаль «20 років незалежності України», лауреат премій імені Микити Годованця, імені Степана Руданського, імені Степана Олійника, імені Наталі Забіли, імені Якова Гальчевського «За подвижництво у державотворенні» та Міжнародної премії фонду Святої Марії – ось далеко не повний перелік відзнак Василя Кравчука.

До присутніх  звернувся заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко. Він зазначив, що відійшовши в історію постать Василя Івановича Кравчука і надалі залишається для всіх нас яскравим прикладом служіння Україні, зразком синівської любові,  чуттєвим поетичним прикладом.

Із особливою увагою присутні слухали виступ сестри В.Кравчука Надії Іванівни Ковальчук. Вона зазначила, що особливою увагою Василя Кравчука завжди були його рідний край, його рідне село Кіндратки, люди праці. Також Надія Іванівна прочитала декілька неопублікованих досі віршів свого славетного брата.

Із словом про свого товариша до присутніх звернулися: почесний житель Ізяславського району та почесний громадянин міста Ізяслав, скульптор, художник, поет Микола Ткачук та колишній директор Дитячої школи мистецтв, колега В.Кравчука Володимир Більовський. Для всіх Микола Іванович прочитав свого нового вірша, присвяченого пам’яті Василя Кравчука.

І звичайно в день народження літератора лунали у літературній вітальні його поетичні та гумористичні твори у виконанні шанувальників таланту виданого сина Ізяславщини учнів Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Тетяни Жоголєвої, Яни Кацанівської, Дарії Гаврилюк, Світлани Сложинської та бібліотекаря села Щурівці Олександра Паляниці.

Також працівники Ізяславської центральної районної бібліотеки та районної бібліотеки для дітей провели бібліографічний огляд творчої спадщини Василя Івановича Кравчука.

ФОТОЗВІТ

09.06.2016 р.

В.Кучерук

Безпека понад усе!

 8 червня 2016 року під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Павла Ковальчука відбулась розширена нарада з питань запобігання виникненню пожеж в екосистемах протягом 2016 року та дотримання заходів з охорони праці під час проведення комплексу жнивних робіт.
            Відкриваючи нараду Павло Павлович наголосив на необхідності дотримання елементарних заходів з попередження виникнення надзвичайних подій та дотримання заходів з охорони праці під час проведення різного роду робіт, в тому числі в період пожежонебезпечного періоду.
            Про заходи щодо попередження виникнення пожеж в екосистемах (лісах, торфовищах) у весняно-літній пожежонебезпечний період 2016 року доповідав начальник Ізяславського районного сектору ГУ ДСНС України в Хмельницькій області Віктор Матвійчук.
            Про стан готовності лісокористувачів до весняно-літнього пожежонебезпеченого періоду 2016 року виступав головний лісничий ДП «Ізяславське лісове господарство» Віталій Зайчук та представники комунальних підприємств – лісокористувачів.
            Про дотримання заходів з охорони праці під, в тому числі під час проведення комплексу жнивних робіт доповідав начальник відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві в Ізяславському районі Павло Котик.
08.06.2016 р.

Сектор з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення райдержадміністрації

 

У Ізяславській районній державній адміністрації працювала робоча група обласної державної адміністрації

        

         7 червня, в райдержадміністрації  працювала   робоча група облдержадміністрації з питань аналізу стану виконання райдержадміністрацією основних галузевих повноважень.

         Район відвідала робоча група у складі  представників структурних підрозділів: агропромислового розвитку; економічного розвитку, промисловості та інфраструктури; соціального захисту населення; освіти і науки;  фінансів та апарату облдержадміністрації. Очолив групу т.в.о. заступника голови – керівника апарату обласної державної адміністрації Олег Кузьмінчук. На підсумковій нараді, яку провів Олег Петрович, було обговорено як питання діяльності структурних підрозділів районної державної адміністрації так і основні питання життєдіяльності району: використання трудових ресурсів та зайнятості населення; розвиток інфраструктури району; розвиток соціально-трудових відносин; економічного потенціалу району; інвестицій; сільського господарства; торгівлі та промисловості. Членами робочої групи  було відзначено позитивні моменти у діяльності структурних підрозділів та проблеми, які потребують вирішення.

         Голова Ізяславської районної державної адміністрації Борис Яцков надав конструктивні роз'яснення на поставлені запитання. Охарактеризував   діяльність районної державної адміністрації, розповів про досягнення та здобутки району, поділився планами на майбутнє.  Борис Олександрович висловив своє бачення змін в районі, акцентував увагу на консолідації зусиль та розвитку взаємовідносин із жителями, бізнесовими структурами, трудовими колективами  району.

         Олег Кузьмінчук, підводячи підсумки засідання зазначив, що функція робочої групи облдержадміністрації не пошук недоліків в роботі, а надання посильної допомоги та методичних рекомендацій, вивчення досвіду роботи.
         Загалом члени робочої групи  облдержадміністрації зазначили, що відчувається у районі робота влади, яку поважають люди та позитивні зміни у динаміці розвитку району.
08.06.2016 р.

В.Кучерук

 

Українці проїдуть на велосипедах понад 2000 км від Ужгорода до Харкова

            11-28 червня 2016 року відбудеться  Всеукраїнський велопробіг маршрутом «Вишиваний шлях». Основною метою цього соціального туристичного проекту є об'єднання західних та східних регіонів України та розкриття її туристичного потенціалу. Велопробіг маршрутом «Вишиваний Шлях» стартує 11 червня в Ужгороді та 13 червня у Харкові і завершиться 28 червня у Києві, коли обидві групи велосипедистів символічно об’єднають Захід і Схід України. Шлях велосипедистів пролягає і через Хмельниччину, а саме міста Шепетівку (22.06) та Полонне (23.06).
            Протягом 17 днів учасники велопробігу їхатимуть маршрутом, відкриваючи для себе Україну та насолоджуючись мальовничими краєвидами. Дві групи велосипедистів зустрінуться у Києві 28 червня на День Конституції України, символічно об’єднавши Захід та Схід нашої країни. 29 червня у Києві відбудеться прес-конференція, під час якої учасники велопробігу поділяться враженнями про мандрівку. Організатори підведуть підсумки проведення велопробігу, презентують інтерактивний веб-сайт «Вишиваного Шляху» та озвучать подальші плани щодо розвитку проекту.
            Велопробіг проводитиметься наступним чином: дві групи велосипедистів виїдуть із кінцевих точок «Вишиваного Шляху» - з Ужгорода та Харкова - назустріч одна одній. Перша група виїжджає з Ужгорода 11 червня і рухається за маршрутом Ужгород-Київ, відповідно, долаючи половину Шляху. Друга група виїжджає з Харкова 13 червня і рухається в напрямку Києва.
            Учасникам не обов’язково проїжджати весь «Вишиваний Шлях». Кожен охочий може приєднатися до велопробігу, або ж припинити свою участь у ньому на будь-якому його етапі. Наприклад, можна долучитися до групи велосипедистів у Львові і проїхати частину Шляху до Житомира, або ж проїхати відрізок маршруту лише в Полтавській області. Детальна інформація та план проведення велопробігу із зазначеними місцями та датами доступні на сайті www.ornamentway.com
            Участь у велопробігу «Вишиваним Шляхом» є безкоштовною за умови попередньої реєстрації.


            Довідка: Вишиваний Шлях – це всеукраїнський соціальний туристичний піший та веломаршрут, метою якого є розвиток внутрішнього туризму в Україні та розкриття його потенціалу усьому світові.
            Детальніша інформація:
http://ornamentway.com/
https://biggggidea.com/project/ornament_way/
https://www.facebook.com/VyshyvaniyShlyakh/
https://vk.com/ornament_way

Контакти:
PR-менеджер – Ірина Бішко - irabishko@ukr.net , (093) 912-49-22
Координатор проекту – Катерина Ганус, katya.ganus@gmail.com , (066) 674-43-31
08.06.2016 р.

За матеріалами сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm-km.gov.ua

 

 

Допомога шкільного психолога під час літнього відпочинку

          
         
Під час літнього відпочинку дітей у  таборі «Бригантина», який діє на базі Ізяславської ЗОШ І-ІІ ступенів №4 ім. В. Кобернюка, вирішили нагадати дітям про складну проблему боротьби з  насильством в Україні, обговорити шляхи її вирішення та викорінення проявів насильства та жорстокої поведінки. Практичний психолог закладу Наталія Батюк, керівник табору «Бригантина» Олена Велика-Яцюк за підтримки педагогів – керівників дитячих загонів С.Висоцької, О.Моцеглов, Н.Грабовська, С.Овчарук провели нещодавно тренінг «Діти України – проти насильства», під час нього учасники табірної зміни активно обговорювали види насильства, його причини та наслідки. Особливу увагу діти приділили пошуку шляхів запобігання насильству та жорстокій поведінці, усі присутні досягли єдності у щирому бажанні зробити цей світ добрішим та безпечнішим для кожного. Як, питаєте ви? На нашу думку: хочеш зробити світ кращим – почни з себе. Адже щастя та безпека твоїх близьких та знайомих людей залежить від тебе. Кожен крок на зустріч добру віддаляє нас від зла.

          Спілкуючись із дітьми практичний психолог закладу Наталія Батюк зазначила: «Людська душа. Душа дитяча. Очі, які дивляться на тебе –дорослу, розумну і сильну людину. Ти допоможеш, підкажеш. Адже ти все знаєш і так багато можеш. Ти –дорослий. Не обмани й не зрадь довіри маленької людини, яка дивиться на тебе, яка у тебе вчиться усього –доброго, розумного, омріяного та веселого. Не перетвори дитяче життя на страшне звалище власних проблем, комплексів та помилок. Зігрій квітку чужої душі теплом власного серця –і цей світ стане кращим, багатшим на ще одну хорошу людину. Хіба цього замало?».
07.06.2016 р.

За матеріалами  Ізяславської ЗОШ І-ІІ ступенів №4 ім. В. Кобернюка  

 

Цього тижня населенням  залучено рекордну суму коштів на придбання енергоефективних матеріалів та обладнання за програмою «теплих» кредитів

          Так прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук оперативні дані щотижневого моніторингу Урядової програми з енергоефективності.
          За останній тиждень, з 30 травня по 6 червня 2016 року, оформлено 
5836 кредитів на суму 98,2 млн гривеньщо є рекордним показником у цьому році.
           Найбільшою популярністю користуються
енергоефективні матеріали: взято 5604 кредитина суму 92,5 млн гривень. Не вщухає попит і на «негазові» котли: оформлено 223 кредити на суму 3,8 млн гривень.
            Активніше долучатися до програми з утеплення стали ОСББ. Цей тиждень для ОСББ також став рекордним. Видано 
9 кредитів на суму 1,9 млн гривень.
            Варто зазначити, що найактивніше «теплими» кредитами користуються найменш захищені категорії населення, а саме – с
убсидіанти. Вони оформили 3828 кредитів на суму 56,7 млн гривень.
            Загалом, з початку дії програми більше 130 тисяч родин скористалися «теплими» кредитами на суму понад 1,9 млрд гривень.
            «Цифри, які ми отримали, свідчать про успіх програми і це дає нам підстави вважати, що в майбутньому потрібно передбачити ще більше коштів у держбюджеті на реалізацію програми», - повідомив Сергій Савчук.
07.06.2016 р.

За матеріалами сайту Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України http://www.saee.gov.ua/

 

На Ізяславщині відбувся фінал районного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») 

          Традиційно, під час проведення першої зміни турисько-краєзнавчого наметового табору «Січ» (Великоррадогощанська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів) відбувся фінал районного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
        
Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») впроваджується в навчальні заклади України з 2003 року. Ця робота проводиться Міністерствами освіти і науки, молоді та спорту України спільно з Радою козацьких отаманів України та МБУ «Центр Національного Відродження» при сприянні Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ, Державної служби  надзвичайних ситуацій, а також Служби безпеки України та Державної прикордонної служби України. За підсумками роботи на цей час гра «Сокіл» («Джура») зарекомендувала себе як найбільш вдала форма позашкільної роботи з виховання молоді.
         Захід розпочався урочистим зібранням, під час якого учасників привітали начальник   наметового табору «Січ» Тетяна Заєць. Безпосередніми координаторами та суддями змагань були: Заєць Тетяна Сергіївна – директор оздоровчого  туристсько – краєзнавчого наметового табору «Січ» Тетяна Заєць та працівники табору Надія, Оксана Бондарук, Вадим Зінчук,  Любов Саннікова, Олександр Олійник, Леонід Карчевський, Віталій
Калашнік.
        
Цього року команди-учасниці  представляли  Великорадогощанську ЗОШ І-ІІ ст., Кунівську ЗОШ І-ІІІ ст., Плужненський НВК  «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» ім.Р.Бортника. Команди у складі роїв проходили конкурсні випробування   різних етапів гри: свою фізичну загартованість  показали на смузі перешкод та у стрільбі з пневматичної гвинтівки;  у спритності під час квесту; знання з історії України на конкурсі «Відун»; свій талант і творчість біля ватри. Гарна погода, спортивний азарт та козацька каша справила незабутнє враження на учасників змагань.
         За результатами проходження усіх випробувань
представляти район на обласному етапі гри буде рій «Плужненські патріоти» Плужненського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» ім.Р.Бортника.

07.06.2016 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Команда державних службовців Ізяславщини взяла участь в обласній спартакіаді

 

04 червня в м.Хмельницький проходила обласна спартакіада серед збірних команд державних службовців районних державних адміністрацій, міст обласного підпорядкування та обласних управлінь. Даний захід проводиться щорічно з метою пропаганди здорового способу життя, залучення державних службовців до занять фізичною культурою та спортом, організації дозвілля та активного відпочинку, розвитку найбільш популярних видів спорту.
        Це свято спорту вдалося зробити яскравим, видовищним, насиченим емоціями та гарним настроєм, що  налаштували та надихнули учасників спартакіади на спортивні перемоги.
        Урочисте відкриття змагань розпочали з підняття Державного Стягу та виконання Державного Гімну України. З вітальним словом на урочистому відкритті звернулись до учасників змагань почесні гості та суддівська колегія спартакіади. Вони побажали усім учасникам щастя і здоров’я, хорошої гри, командного настрою та яскравих перемог.
        Відповідно до програми Спартакіади спортивні змагання проводилися з таких видів спорту: міні-футболу, волейболу, настільного тенісу, шахів і шашок.
        Честь Ізяславського району на змаганнях захищали працівники управлінь соціального захисту населення, фінансового, служби у справах дітей, відділів освіти, молоді та спорту, ведення Державного реєстру виборців, сектору з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації, Держгеокадастру та управління Держпродспоживслужби в Ізяславському районі.
        Команда району взяла участь у всіх видах спорту, крім волейболу.
        Як показують змагання, нашій команді краще вдаються «інтелектуальні» види спорту. Друге призове місце зі шахів здобув  завідувач сектору з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення райдержадміністрації Анатолій Радкевич. Очки в скарбничку загальнокомандної перемоги своїми виступами також додали головний спеціаліст відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ірина Поцілуйко (шахи), головний спеціаліст відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації Ярослав Ільчук (шашки); завідувач сектору усиновлення, опіки і піклування та сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування  служби у справах дітей райдержадміністрації
  Вікторія Палига (шашки), головний спеціаліст сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату  райдержадміністрації Ольга Баско (настільний теніс).
        Слід відмітити дружні команди державних службовців Ізяславського району з міні-футболу. Не дивлячись на те, що жереб викидав на долю наших футболістів непростих суперників, команда у напруженій, безкомпромісній боротьбі у загальнокомандному заліку показала досить непогані результати.
        Загалом спартакіада пройшла дуже емоційно, відчайдушно, спортсмени продемонстрували добру спортивну форму, завзятість, азарт, гарний настрій. Також змагання налаштували працівників держслужби на нові перемоги.
        Як зауважив завідувач сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, головний тренер команди державних службовців Ізяславського району Віталій Ткачук «Наша команда продемонстрували спритність, волю до перемоги і командну підтримку. Це справжні Ізяславські патріоти спорту серед державних службовців».
06.06.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Ми нелегко, але робимо рішучі кроки – Президент про деолігархізацію

Президент Петро Порошенко зазначає, що процес деолігархізації не може відбуватися «одним рухом» і швидко, але потрібно не припиняти боротьбу.
            «Ми нелегко, повільніше, ніж мені хотілося б, але робимо рішучі кроки. Повірте мені, і ви знаєте про це, цього раніше ніколи не відбувалося», - сказав Президент під час прес-конференції 3 червня поточного року, відповідаючи на питання щодо деолігархізації.
            Глава держави нагадав, що перше рішення щодо деолігархізації стосувалося повернення державного контролю на підприємстві «Укрнафта» та навів інші приклади повернення під контроль держави держкомпаній, на яких збагачувалися олігархи. Зокрема, нагадав, що державний контроль був повернутий у державну компанію «Укртранснафта». 
            «На сьогоднішній день, внаслідок закону, який був прийнятий, в тому числі, і за моєю ініціативою, підприємство повернуто під державний контроль», - сказав Петро Порошенко та наголосив, що важливим є не лише зміна правил, а й кадрові ротації, які дозволяють підвищити ефективність державного підприємства та прозорість його діяльності.
            Президент також зазначив, що у значній кількості держпідприємств, де також «паслися олігархи», починаючи від ДП «Укрзалізниця» і завершуючи ДП «Укрпошта», заводах енергетичного машинобудування та інших підприємствах, вже проведені або завершуються конкурси і туди приходять нові незалежні керівники.
            Президент наголосив, що в ситуації з Одеським припортовим заводом спільними зусиллями, була прискорена приватизація, «для того, щоб і звідти прибрати олігархів».
            За словами Глави держави, елементами деолігархізації також є диверсифікація енерг         опостачання, створення прозорого газового ринку, зміна керівництва в компанії «Укргазвидобування» і зупинка багатьох тендерів, які там проводилися. «Ми сьогодні не купуємо газ у Росії. Ринок газу є прозорим. Традиційно на цьому ринку «паслися» президенти або прем’єри. Цього більше не відбувається», - сказав Президент.
            Глава держави також підкреслив, що вважає неприйнятним коли Президент чи Прем’єр-міністр, або Міністр енергетики займаються пошуком вугілля, обранням компаній, які будуть його постачати. Президент наголосив, що розробляти і встановлювати тарифи має незалежний регулятор «по формулі, а не в ручному керуванні».

04.06.2016 р.

За матеріалами сайт Президента України http://www.president.gov.ua

 

 

У м. Кам’янець-Подільський відбулось виїзне засідання правління Пенсійного фонду України

                                                                                                3 червня, з робочим візитом на Хмельниччині з робочим візитом перебував Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко та уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич. З високопосадовцями зустрілись голова обласної державної адміністрації Олександр Корнійчук, голова обласної ради Михайло Загородний, Кам’янець-Подільський міський голова Михайло Сімашкевич.
            Поїздка відбулася з метою проведення у м. Кам’янець-Подільський виїзного засідання правління Пенсійного фонду України.
            Перед цим, посадовці ознайомились із роботою Кам’янець-Подільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області на прикладі якого обговорено актуальні питання впровадження централізованого призначення і виплати пенсії, покращення якості обслуговування громадян та системи надання послуг.
            В ході безпосередньо засідання правління ПФУ розглянуто питання про організацію роботи щодо зміцнення кадрового потенціалу органів Пенсійного фонду України, стану реалізації вимог Закону України «Про очищення влади», створення умов для обслуговування людей з особливими потребами, стану реалізації Стратегії розвитку комунікацій та виконання головними управліннями даної галузі покладених на них повноважень.
            «Питання впровадження пенсійної реформи – важливий крок задля покращення ситуації із виплатою пенсій українцям, – підкреслив очільник області, – адже кожен українець, і пенсіонери зокрема, повинні відчувати сьогодні підтримку влади».
            Більш детально про результати роботи щодо виконання завдань, покладених на органи Пенсійного фонду Хмельниччини прозвітувала перед присутніми начальник головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області Ольга Заярнюк та наголосила, що в області вжито усіх заходів щодо зменшення заборгованості та не допущено її зростання, а річне завдання на виконання урядового доручення щодо погашення заборгованості за затвердженими графіками уже виконано на 60,6%.

Для довідки: в області функціонують 16 територіальних управлінь Пенсійного фонду України що забезпечують своєчасну і повному обсязі виплату пенсій 413 тисячам пенсіонерів. Щомісячно в області для виплати пенсій направляється в межах 660 млн. грн. За 5 місяців поточного року вже виплачено 3,3 млрд. грн. Пенсійні служби області захищають права 377 тис. застрахованих осіб.
04.06.2016 р.

За матеріалами сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm-km.gov.ua

                                           

 

 

Немає зараз більш важливої реформи ніж судова – Президент про голосування за конституційні зміни щодо судової реформи

 

Президент Петро Порошенко закликав депутатів Верховної Ради  підтримати зміни до Конституції в частині проведення судової реформи. Глава держави зауважив, що цей законопроект, розроблений Конституційною комісією за його дорученням, отримав позитивні висновки міжнародних інституцій та організацій. В документі враховані всі рекомендації, в тому числі і від народних депутатів.

Верховна Рада проголосувала за зміни до Конституції в частині судової реформи 335 голосами.

Президент підкреслив, що важливою є фахова оцінка голови Венеціанської комісії Джанні Букіккіо. За його словами, проект посилює незалежність суддів шляхом зміцнення Вищої ради правосуддя та усунення можливостей для впливу на кар'єру суддів із боку Президента та Верховної Ради.  Голова комісії також відзначає, що проект забезпечує конституційну основу для очищення системи від корумпованих і некомпетентних суддів; скасовує суддівську недоторканість; повністю відповідає європейським стандартам.

«Я пишаюсь тим, що цей проект об’єднав зал. Наголошую на тому, що немає зараз більш важливої реформи ніж судова реформа», - звернувся Глава держави до народних депутатів.

Петро Порошенко наголосив, що радий тому, що народні депутати «піднялися вище традиційної боротьби між владою і опозицією» і більшість прийняла рішення підтримати проект змін до Конституції в частині правосуддя.

Президент переконаний, що «це тест на зрілість для цілої української політичної еліти»: «Тест перед народом України, тест перед нашими міжнародними партнерами. Наше міжнародне зобов’язання в рамках Угоди про асоціацію Україна – ЄС передбачає проведення судової  реформи».

За словами Глави держави, ми маємо реальний шанс якісно зробити цю фундаментальну реформу і здійснити мрію українців про відновлення справедливості, доступне правосуддя та чесний суд.

Президент процитував ще одне висловлювання пана Букіккіо: «Якщо поправки не будуть прийняті зараз, ніхто не знає коли вони зможуть бути реалізовані».

«Виглядає так, що зараз, або ніколи. Реформа потребуватиме постійного удосконалення, і тут всі можливості у ваших руках. Годі гаяти час, давайте зараз візьмемо стартовий пістолет і дамо сигнал починати найважливішу із усіх запланованих нами реформ», - закликав Петро Порошенко.

Президент нагадав, що були зроблені величезні кроки у боротьбі із корупцією – створено Національне антикорупційне бюро, Національну агенцію запобігання корупції, спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, – але всі вони будуть марними без перезавантаження та повного оновлення судової системи.

«Єдине і головне що ми можемо зробити – це перезавантажити судову систему. На місце суддів мають прийти чесні не заангажовані, неполітизовані патріотичні професійні люди.  І ця конституційна реформа відкриває цей шлях», - сказав Президент.

Глава держави зазначив,  що разом зі змінами до Конституції подано законопроект, яким продемонстровано яким саме чином будуть імплементовані, як будуть діяти ці зміни, як стратегія реформ буде втілюватись у життя. Президент подякував депутатам за його підтримку.

Глава держави висловив впевненість, що кардинальні зміни у судовій системі відбудуться. «Розпочата, згідно закону «Про забезпечення права на справедливий  суд», процедура кваліфікаційного оцінювання  демонструє, що досить значна кількість суддів не  підтверджує відповідність займаній посаді. Вже сьогодні є статистика, коли понад 40% суддів просто не проходять вищу кваліфікаційну комісію і навіть не виносяться на розгляд», - зазначив він. Сьогодні  левова частина справ у НАБу, левова частина затримань стосується саме не чесних на руку суддів.

Президент наголосив, що в рамках реформи максимально деполітизується процес призначення, переведення та звільнення суддів – ці функції передаються Вищій раді правосуддя.

«Я добровільно погодився позбутись цілої низки своїх повноважень щодо судів одразу або протягом перехідного періоду. В результаті, і чинний президент, і наступні, хто прийде на цю посаду після мене, матимуть винятково церемоніальну роль на етапі призначення судді», - наголосив Президент і додав, що це відповідає сталим європейським практикам і рекомендаціям міжнародних інституцій.

Президент також наголосив, що в результаті реформи суддям значно підвищать заробітні плату. «Ми не така багата країна, яка здатна утримувати бідних корумпованих суддів», - сказав Президент і назвав це рішення правильним.

03.06.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Відбулось засідання координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству у сім’ї та протидії торгівлі людьми

 

 

3 червня заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко провів засідання координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству у сім’ї та протидії торгівлі людьми. На засіданні було розглянуто  питання функціонування  сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах.  

Відповідно до Порядку виявлення сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм соціальних послуг та здійснення соціального супроводу таких сімей Ізяславським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді буде взято під соціальний супровід ряд сімей,  де батьки зловживають алкогольними напоями,  де низький виховний потенціал батьків, де загострена конфліктна ситуація між  дорослими членами родини, де батьки нераціонально використовують кошти державних соціальних виплат (допомог), тощо.

03.06.2016 р.

За матеріалами Ізяславського районного центру

соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Ти маєш право знати право

 

 

1 червня 2016 року - Міжнародний день захисту дітей, який відзначають у всьому світі. Кожна сім’я, кожна держава повинні дбати про своїх дітей, про їх здоров’я, про навчання та виховання, про відпочинок та соціально-культурне життя. Адже саме вона, нинішня дітвора, і є наше майбутнє.

У рамках загальнодержавної програми "Національний план щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини" Ізяславська районна бібліотека для дітей провела правознавчий лікнеп: "Знати потрібно дорослим і дітям". Його відкрила заступник директора по роботі з дітьми О.Соловей. Була оформлена книжкова виставка: "Ти маєш право знати право".

Бібліотекар Г.Кузьмук провела бібліографічний огляд книжкової виставки. Юні читачі переглянули відео-презентацію "Права дитини". Після цього була проведена правова вікторина "Межу закону не переступити". 

На заході були присутні працівники служби у справах дітей Ізяславської райдержадміністрації Поцілуйко О.М. та Палига В.В.

ФОТОКОЛАЖ

02.06.2016 р.

За матеріалами Ізяславської районної бібліотеки для дітей

 

 

Відбулась робоча нарада за участю представників правоохоронних органів

 

02 червня голова районної державної адміністрації Борис Яцков провів нараду за участю посадових осіб Ізяславської районної та міської рад, районного відділення поліції Славутського відділу Головного управління національної поліції України в Хмельницькій області та окремих структурних підрозділів райдержадміністрації.

На порядок денний було винесено ряд актуальних питань життєдіяльності району, зокрема: про покращення оперативно-розшукової діяльності працівників правоохоронних органів у взаємодії з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо попередження та профілактики злочинів, дотримання правил дорожнього руху особами, які керують транспортними засобами, та вимог щодо експлуатації транспортних засобів, тощо.

Між присутніми учасниками відбулось активне обговорення порушених питань, проведено аналіз діяльності роботи у цьому напрямку, а також розроблено план заходів з метою урегулювання вищезазначених питань.

За підсумками засідання посадовцями прийнято рішення у стислі терміни активізувати роботи з попередження скоєння злочинів, які найчастіше вчиняються на території району. Крім того, у зв’язку із зростанням на Ізяславщині злочинності аферистів правоохоронні органи зобов’язались щотижня в місцевих засобах масової інформації розміщувати інформацію з метою застереження населення від різних видів шахрайства.

Також на виконання положень Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону» проводиться робота щодо оновлення складу громадських формувань з охорони громадського порядку та налагоджується їх взаємодії з правоохоронними органами.

02.06.2016 р.

За матеріалами сектору взаємодії з  правоохоронними

органами, оборонної, мобілізаційної та режимно-секретної роботи

 

Відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації

 

 

З метою сприяння забезпечення реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток, 2 червня в райдержадміністрації відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дітей. Дане засідання провів голова райдержадміністрації Борис Яцков.

На розгляд комісії було винесено вісім питань, які стосувались захисту майнових прав та інтересів дітей, попередження дитячої бездоглядності, тощо.

Серед порушених питань залишається проблемним питання неналежного виконання батьківських обов’язків  щодо виховання  своїх дітей. Це питання являється однією з актуальних проблем сучасного суспільства.

Також виносилось питання щодо затвердження та перегляду індивідуальних планів дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей райдержадміністрації.

Всі питання порядку денного були ретельно досліджені працівниками служби у справах дітей, обговорені присутніми членами комісії та запрошеними.

За результатами засідання по всіх порушених питаннях комісією прийнято компетентні та виважені рішення в інтересах дітей й взяті на контроль до їх повного виконання.

02.06.2016 р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

 

Відбулась нарада працівників сільських закладів культури

 

 

Заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко 2 червня  взяв участь у  нараді працівників закладів культури Ізяславського району.

У ході проведення наради заступником голови райдержадміністрації, методистами Ізяславського районного будинку культури  було підведено підсумки проходження в закладах культури району першого етапу фестивалю-огляду художньої самодіяльності, присвяченого 25-й річниці Незалежності України. Працівникам окремих сільських закладів культури району було вказано на незадовільне відношення до проведення фестивалю-огляду.

Також, в ході наради було розглянуто питання проведення  звітного концерту колективів художньої самодіяльності та облаштування виставки виробів декоративно-ужиткового мистецтва, які пройдуть 10 червня в приміщенні Ізяславського районного будинку культури.

Також у ході наради було розглянуто ряд інших питань,  що стосуються діяльності сільських закладів культури.

02.06.2016 р.

За матеріалами сектору культури райдержадміністрації

 

Розглянуто важливі питання суспільного значення

 

1 червня голова обласної державної адміністрації Олександр Корнійчук взяв участь у засіданні шостої сесії обласної ради сьомого скликання.

Депутати затвердили порядок денний, який включає майже півтора десятка питань. Причому, обранці погодили спочатку розглянути проекти рішень щодо звернень до центральних органів влади.

Так, більшістю голосів прийнято Звернення депутатів Хмельницької обласної ради до Прем’єр-міністра України, Державного агентства рибного господарства України щодо проблеми нераціонального використання рибних ресурсів, браконьєрства, незаконного вилову риби у річці Дністер.

Прийнято Звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України щодо необхідності укладання договорів про розподіл повноважень між Кабінетом Міністрів України, обласними державними адміністраціями та обласними радами.

Занепокоєння з приводу оприлюдненого проекту Плану пріоритетних дій Уряду на 2016 рік в аграрному секторі щодо остаточного скасування спеціального режиму ПДВ для аграрного сектору слугувало прийняттю відповідного Звернення до Президента України, Прем’єр-Міністра України і Голови Верховної Ради України.

Крім цього, прийнято Звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України та Голови Верховної Ради України щодо скасування підняття ціни на газ для населення України. Також підтримали Звернення до Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, прокуратури та управління Служби безпеки України в області щодо перевірки законності передачі земельних ділянок у приватну власність, зокрема 12 ділянок, які розташовані на території комунального підприємства «Аеропорт Хмельницький».

Депутати одноголосно підтримали Звернення про визнання учасників Антитерористичної операції (бійців добровольчих формувань «Айдар», Добровольчий український корпус «Правий сектор», «Українська добровольча армія», «Батальйон ОУН» та інших), які брали та продовжують брати безпосередню участь у проведенні антитерористичній операції на сході України.

Також, затверджено нову структуру та чисельність виконавчого апарату обласної ради.

02.06.2016 р.

 

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Ми будуємо нову країну і ви є майбутнім України – Президент на відкритті Всеукраїнського дитячого Форуму «Діти змінюють світ»

 

Президент Петро Порошенко взяв участь у відкритті Всеукраїнського дитячого Форуму «Діти змінюють світ», який проводиться за його підтримки в Міжнародний день захисту дітей.

В Мистецькому Арсеналі зібралися учасники Форуму – лідери учнівського самоврядування та переможці всеукраїнських олімпіад з усіх областей України. У тематичних групах діти обговорювали питання як школа може навчити свободи; як вчитель може допомогти учневі бути по-справжньому вільною людиною по-справжньому працювати, по-справжньому навчатись, по-справжньому жити; чи можна в школі навчитись дружби; яку найважливішу мудрість має винести школяр з української школи; як плекати творче мислення в школярів; як може школа допомогти любити життя – бути проактивним і небайдужим; як школа може допомогти бути українцем. Глава держави також приєднався до обговорення цих тем.

Вітаючи учасників форуму з Міжнародним днем захисту дітей Петро Порошенко побажав кожному починати зміни з себе і зазначив, що «мріє жити в країні, символом майбутнього якої є такі діти».

«Хочу побажати вам бути вільними своїми думками, бо воля є символом України. Будьте дуже відповідальними у своїх рішеннях, своїх думках і будьте щирими у своїй любові до України», - сказав Президент.

Глава держави наголосив, що саме громадянське суспільство, небайдужі громадяни України, сприяють тому, що країна ставала привабливішою, розумнішою, більш чистою, демократичною, сильною, економічно розвинутою та справедливою.

«Ми будуємо нову країну. Ви є майбутнім України і я пишаюся, що в України є таке красиве, чисте, вільне, патріотичне майбутнє», - звернувся Президент до учасників Форуму.

іти представили Петру Порошенку своє бачення та пропозиції розвитку по кожному із напрямків, бачення їх майбутнього та майбутнього України. Зокрема, які зміни потрібні у навчальному процесі, аби кожна дитина почувалася у школі комфортно, запропонували своєрідний рейтинг вчителів, який би складався на основі досягнень їх учнів, результатів ЗНО. Учасники дискусій також висловилися за необхідність надання можливості учням самостійно формувати програму навчання у залежності від потреби для подальшого навчання. Порушувалося і питання збільшення ролі та повноважень учнівського самоврядування. Водночас, діти виступали за зближення учнів та вчителів у освітньому процесі – вчитель має бути більше другом і наставником, сприяти розвитку особистостей і підтримувати лідерських рух.

Особливу увагу учасники форуму звертали на питання патріотичного виховання. На їх думку, задля цього у школах необхідно запровадити інтерактивне навчання, спрямоване на вивчення історії Батьківщини, її різних куточків, популяризацію вітчизняного туризму.

Крім того, діти акцентували на питанні збільшення практичних занять у програмі, вивчення точних наук через творчу подачу.

Глава держави висловив підтримку багатьом озвученим ініціативам. Більшість із озвучених пропозицій вже давно працюють у освітніх закладах країн Європи та світу, тож і Україні час змінювати та розвивати методологію навчання відповідно до сучасних потреб. «Ми живемо зараз в новому світі, який має інші потреби і потребує іншої освіти. Я тішуся тому, що спостерігаю нові підходи», - сказав Президент під час спілкування.

Петро Порошенко висловив переконання, що багато питань школи не можуть вирішуватися без учнівського самоврядування. На думку Глави держави, освіта має базуватися не лише на директивах із Міністерства освіти.

Петро Порошенко привітав із Днем народження Катерину Кошлань, яка приїхала на Форум зі Львова. Дівчинка цього року закінчила школу та планує вступати до Національного університету «Києво-Могилянська академія». Катерина є студенткою Української академії лідерства, займається музикою, любить співати та читати. Вона розповіла, що задоволена навчанням в Українській академії лідерства, оскільки це мотивує та відкриває більш широкі можливості у спілкуванні.

Президент також привітав ще одну іменинницю – лідера учнівського самоврядування із Олександрівського району Донецької області Катерину Шкарупіло. Глава держави наголосив на важливості участі у таких заходах дітей зі Сходу України, особливо із міст, звільнених від окупації. У Форумі взяла участь також і представниця Слов'янська.

За словами Президента, підтримка представників звільнених територій та  відновлення суверенітету над всією територією України є дуже важливими. «Всі наші зусилля зараз мають бути спрямовані на те, щоб повернути український суверенітет на Донбас. Насправді дуже важливо, щоб ми підтримали донецьке українство, бо для них наша вишиванка, наш прапор, наш Гімн, наш Герб стали символами своєї боротьби за нашу Україну», - сказав Петро Порошенко.

Глава держави побажав дівчатам успіхів та подарував іменні годинники від Президента.

01.06.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

 

На Ізяславщині відбулося свято до Міжнародного дня захисту дітей

 

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань.

З цієї нагоди 1 червня у Ізяславському районному будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» відбувся святковий захід за участю дітей, які відпочивають в таборах із денним перебуванням дітей (Ізяславська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, Ізяславський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім.О.Кушнірука, Ізяславський НВК «ЗОШ ІІ-ІІІ ст. № 5  ім.О.Онищука, гімназія», Ізяславська ЗОШ І-ІІ ст. № 4 ім. В.Кобернюка). 

Із найкращими побажаннями завітали на свято начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Наталія Кирилюк та начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Раїса Ткаченко. Вітаючи дітей із початком літніх канікул, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрація Наталія Кирилюк побажала їм міцного здоров`я, успіхів, радісного та змістовного відпочинку. Також Наталія Леонідівна передала найщиріші вітання із Міжнародним днем захисту дітей від голови районної державної адміністрації Бориса Яцкова та голови районної ради Сергія Шлегеля. «У малечі не повинно бути нещасливого дитинства, і за це маємо відповідати ми, дорослі, тому турбота про дітей, захист їхніх прав повинен стати одним з найголовніших  обов'язків дорослих. Закликаємо усіх сьогодні й кожного наступного дня зігрівати теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднувати зусилля заради майбутнього, і тоді маленькі громадяни виростуть достойними людьми й неодмінно стануть гордістю України», - наголосила у своєму вітальному слові Н.Кирилюк.

Вихованці Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» підготували велику святкову концертну програму, у якій виступили  вихованці та творчі колективи закладу із своїми найкращими  творчими здобутками.

Учасники святкового дійства отримало багато позитивних вражень від  перегляду концертної програми, від спілкування із друзями та однолітками. 

ФОТОКОЛАЖ

01.06.2016 р.

В.Кучерук

 

1 червня - Міжнародний день захисту дітей

 

 

Дорогі юні друзі!

 

Щороку 1 червня ми відзначаємо свято маленьких громадян нашої країни - Міжнародний день захисту дітей. Водночас це й свято тих, хто завжди поруч з дітьми, хто піклується про них і допомагає твердо стати на ноги.

Діти - наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє. Саме тому святий обов’язок родини, школи, органів влади та громадськості подбати про всебічний розвиток інтересів та здібностей української юні, забезпечити їй належний рівень виховання і дотримання прав дитинства. Але не всім дітям поталанило мати щасливе і безтурботне дитинство.

Шановні дорослі! Зігріймо теплом свого серця, увагою і ласкою тих юних співгромадян, життя яких не схоже на добру казку, допоможімо їм відчути радість спілкування.

Впевнені, що об’єднавши зусилля, ми зробимо все, аби захистити наших дітей, уберегти їх від гіркоти розчарувань і зневіри. Адже саме від нас, дорослих, залежить те, як складеться доля кожної маленької людини, а відтак і нового покоління українців.

Бажаємо вам, дорогі юні друзі, вашим батькам, бабусям і дідусям, міцного здоров’я, щастя, добра і сімейного затишку. Нехай здійсняться всі ваші мрії і задуми!

 

 

Б.Яцков,                                                                                                                                                         С. Шлегель

голова райдержадміністрації                                                                                                                      голова районної ради

 

Офіційні
державні ресурси


 

 


 ______________________

____________________

Погода в Ізяславі

_______________________________________________________________________________________
© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2016
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації