на головну

Новини Історія району Краєзнавчий музей Фотогалерея

 

Районна державна адміністрація

Керівники
Графік прийому
Публічна інформація
Адмінпослуги
Звернення громадян
Телефонний довідник
Розпорядження
Бюджет
Державні закупівлі
Агросектор
Регуляторна політика
ЦНАП
Підприємництво
Запобігання корупції
Енергозабезпечення
Культура
Освіта
Медицина
Соціальний захист
Сімя і діти
Відділення поліції
Податкова інспекція
Громадська рада
Вакансії
Голодомор 1932-33
Незалежність-25
Спостережна комісія

Цивільний захист

 

    

НОВИНИ
 

Новини обласної державної адміністрації


 

Заходи,

які заплановано провести в Ізяславському районі

з 28 вересня до 07 жовтня 2016 року

 

 

 

АРХІВ НОВИН

 
 

 

 

 

ВЕРЕСЕНЬ

пн

вт

ср

чт

пт

сб

нд

 

 

 

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 

 

серпень

жовтень

 

 

 

На порядку денному  завершення підготовки закладів соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2016/2017 років

 

У Верховній Раді України відбулися парламентські слухання на тему: «75-ті роковини трагедії Бабиного Яру: уроки історії та сучасність»

 

Школярі Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 відзначили Всесвітній день туризму

 

Праведники народів світу

 

Хід робіт із реконструкції приміщення поліклініки Ізяславської центральної районної лікарні  перебуває під постійним контролем влади

 

 

 

 

 

 

Запрошуємо відзначити День ветерана

 

 З нагоди відзначення в районі Міжнародного дня людей похилого віку, Дня ветерана, в Районному будинку культури 30 вересня о 10.00 год. відбудеться зустріч представників органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, соціальної сфери, охорони здоров’я з ветеранами війни, праці, дітьми війни та представниками громадських ветеранських організацій. В програмі зустрічі: спілкування з керівництвом району, відвідування історико-краєзнавчого музею та концертна програма. На дану зустріч запрошуються усі бажаючі ветерани міста та району.

15.09.2016 р.

Оргкомітет

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

На порядку денному  завершення підготовки закладів соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2016/2017 років

 

28 вересня перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук та головний спеціаліст сектору з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення райдержадміністрації Юрій Савлук здійснили інспекційну поїздку до закладів соціальної сфери з метою вивчення стану їх готовності до роботи в осінньо-зимовий період  2016/2017 років, опалювального сезону та стану роботи щодо запобігання  можливим проблемам техногенного характеру. Зокрема було проінспектовано Ізяславську центральну районну лікарню, Ізяславську ЗОШ І-ІІ ст. №4 ім.В.Кобернюка, Ізяславський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія» (опорна школа), Ізяславську ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

У ході інспектування керівники закладів проінформували  про проведену в закладах роботу. Зокрема в Ізяславській центральній районній лікарні  П.Ковальчук ознайомився із системою альтернативного/резервного джерела забезпечення електроенергією. Було змодельовано ситуацію відключення електроенергії та перевірено автономний запуск електрогенератора.

В Ізяславській ЗОШ І-ІІ ст. № 4 ім.В.Кобернюка  П.Ковальчук та Ю.Савлук   ознайомились із забезпеченістю школи вугіллям та дровами. В Ізяславському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія» та  Ізяславській ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ознайомились із проведеними заходами щодо енергозбереження, а саме з роботою по встановленню металопластикових вікон та заміною дверей. В Ізяславській ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 також було проінспектовано стан готовності шкільної котельні до початку опалювального сезону.

У ході інспектування перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук  відвідав заняття для керівників закладів освіти району з пожежної безпеки, які проводили спеціалісти Хмельницького навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.

ФОТОКОЛАЖ

28.09.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

громадськістю апарату райдержадміністрації  

 

У Верховній Раді України відбулися парламентські слухання на тему: «75-ті роковини трагедії Бабиного Яру: уроки історії та сучасність»

   

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко відкрила слухання.

Вона, зокрема, нагадала присутнім, що 6 вересня 2016 року Верховною Радою України було прийнято рішення про проведення 27 вересня 2016 року парламентських слухань на тему: «75-ті роковини трагедії Бабиного Яру: уроки історії та сучасність».

У слуханнях взяли участь Президент України Петро Порошенко та Президент Держави Ізраїль Реувен Рівлін, члени уряду, священнослужителі, дипломатичний корпус, народні депутати України, представники національних товариств, представники діаспори, зокрема президент Світового конгресу українців, іноземні гості, правозахисники, науковці та дослідники Голокосту.

Учасники заходу вшанували пам'ять жертв Бабиного Яру хвилиною мовчання.

До учасників слухань звернулися член Комісії з увічнення пам'яті жертв Бабиного Яру Софія Ярова; голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович; діяч українського єврейського руху Йосиф Зісельс; президент Світового конгресу українців Євген Чолій; академік Іван Дзюба та інші.

Присутні заслухали доповідь першого заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Ірини Подоляк.

Народний депутат, зокрема, зазначила: «Усвідомлення цінності людського життя та важливості прав людини попри всі виклики та проблеми є основою будування співжиття в сучасному світі. Основним поштовхом стало усвідомлення прірви, в яку скотилося суспільство та люди в часи Другої світової війни, і продовжують скочуватися і зараз. Це стало поштовхом для переосмислення цінностей, політик, цілей та засобів їх досягнення. Переосмислення не лише функцій державного примусу, але і важливості обмеження держави як єдиної інституції, яка має повноваження на здійснення насильства».

Виступаючими неодноразово було наголошено, що Бабин Яр – це один зі світових символів жорстокості вбивств  Голокосту. Сьогодні для нас важливим є творення місця, де різні пам'яті – індивідуальна, приватна, локальна, міська, державна чи глобальна – не лише перетинаються, але й можуть співіснувати. Пошук способів співіснування є можливим у процесах вивчення, осмислення, освіти, розмов. І результат цього процесу є в самому процесі, в його триванні. Тут завдання державних установ, експертів та усіх сторін – сприяти такому процесу, в який мають включатися різні групи.

До учасників слухань звернувся також голова Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин  Григорій Немиря.
        
Він наголосив, що боротьба проти всіх форм расової та етнічної ненависті, антисемітизму, ксенофобії, дискримінації, а також проти переслідування за релігійними переконаннями, гарантування всім особам, які проживають на території України, рівного ефективного захисту проти дискримінації за будь-якою ознакою завжди мають бути пріоритетами постійної дії.

Учасники парламентських слухань наголосили на необхідності належного вшановування трагедії Бабиного Яру. Пам’ять про трагедію Бабиного Яру та злочин Голокосту є сьогодні невід’ємною складовою національної пам’яті Українського народу.

Як зазначалося під час слухань, Бабин Яр є спільним місцем пам’яті жертв нацизму – українців, євреїв, ромів та інших. Із вересня 1941 до кінця вересня 1943 року він був місцем регулярних розстрілів та захоронень, які проводили органи окупаційної влади міста Києва. Оцінки кількості жертв сягають щонайменше 100 тисяч осіб, понад дві третини з яких були євреями.

Виступаючі звернули також увагу на те, що серед жертв Бабиного Яру – військовополонені, члени ОУН, мирні жителі різних політичних поглядів, віросповідань та національностей. Пам’ять про трагедію Бабиного Яру повинна бути позбавлена будь-яких політичних спекуляцій, ґрунтуватися на шанобливому ставленні до всіх жертв нацистського тоталітарного режиму.

Учасники слухань зазначають, що й надалі необхідно плекати в українському суспільстві атмосферу толерантності на основі усвідомлення історичних уроків Голокосту та інших геноцидів.

Під час заходу йшлося також й про те, що збереження історичної пам’яті є ознакою європейської демократичної держави, фундаментом розвитку громадянського суспільства. Для майбутніх поколінь трагедія Бабиного Яру має бути нагадуванням, яку велику ціну платять народи, здобуваючи мир.

У слуханнях взяв участь Президент Держави Ізраїль Реувен Рівлін.

Із заключним словом до присутніх звернувся Голова Верховної Ради України Андрій Парубій.

28.09.2016 р.

За матеріалами сайту Верховної Ради України http://rada.gov.ua

 

 

 

Школярі Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 відзначили Всесвітній день туризму

 

Виходячи з навчально-виховних завдань, що стоять сьогодні перед закладами освіти, із організації туристсько-краєзнавчої роботи  одним із напрямків діяльності із цього сегменту виховної роботи з учнями є виховання всебічно та гармонійно розвиненої особистості з постійною потребою в самовихованні та самореалізації,  а також формування практичних умінь і навичок.

Змістовні, систематичні заняття туризмом і краєзнавством позитивно впливають на духовний розвиток учнів, вони знімають напруження, дають позитивний вихід енергії, створюють умови для самореалізації і розвитку школярів. Туристсько-краєзнавча діяльність допомагає у формуванні в учнів низки морально-вольових якостей, дисциплінованості, цілеспрямованості, милосердя, витримки, товариськості, працьовитості, загартовує волю, вчить поважати людей і цінувати її працю.     

З метою формування здорового способі життя, розширення кругозору дітей та юнацтва 27 вересня, у Всесвітній день туризму, в Ізяславській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 1 проведено тематичний спортивно-туристський квест. У зазначеному заході прийняли участь учні 9 та 10 класів закладу. До уваги старшокласників було запропоновано пройти ряд спортивно-туристських випробувань. А саме: пройти  квест «Знайди прапорець», де за виконання кожного етапу  отримували підказки як пройти наступний етап. Кожна команда колективно взяла участь в інтелектуальній грі «Що? Де? Як?» (на тематику, як зібратись у похід). Також команди проявили свої уміння із встановлення туристичного намету, розміщення у спальному мішку та транспортували «пораненого». Крім того, команди продемонстрували свою спортивну підготовку у проходженні спортивної естафети.

28.09.2016 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

 

До 75-річчя трагедії Бабиного Яру

 

Праведники народів світу

 

 

Моісеєв Іван

Зубрицка Наталія

 

 

Іван Моісеєв працював лікарем в лікарні міста Ізяслав. Його цивільна дружина Наталія Зубрицка працювала там же акушеркою.

У січні 1943-го року в лікарню потрапила вагітна жінка. Вона була не з цих місць і представилася Чеславою Холовко. Наступного дня жінка народила дівчинку, яку назвала Мусинкой, і працівники лікарні звернули увагу, що ніхто не прийшов її відвідати. Тоді доктор Моісеєв підійшов до жінки і сказав, що вона може залишатися в його відділенні стільки, скільки вона захоче.

І дійсно, жінка залишалася в лікарні півроку - спочатку як пацієнтка, а потім в якості асистентки Наталії Зубрицкої. Іван з Наталією часто запрошували Чеславу до себе додому. Там вона дізналася, що вони пов'язані з радянськими партизанами, допомагають їм з медичним обслуговуванням, ліками і оперують поранених.

Чеслава, яку насправді звали Галия Бирнбаум, розповіла Івану та Галині, що її чоловік лікар Мордехай Бирнбаум, був вбитий нацистами під час Акції в селищі Мізоч 13 жовтня 1942 року,  їй вдалося втекти. Того ж дня її родичі загинули в містечку Здолбунів. Іван з Наталією відповіли, що анітрохи не здивовані, і із самого початку підозрювали, що їх пацієнтка - єврейка, а також розповіли, що вони ховають у своєму домі єврейську сім'ю.

Через деякий час доктора Моісеєва заарештували за його зв'язок з партизанами, і засудили до розстрілу. Проте в справу втрутився німецький офіцер, якому доктор у минулому надав допомогу, і Іван був звільнений.

Після війни Галия Бирнбаум вийшла заміж за Нахума Копита, що також пережив Голокост (Шоа), і разом вони репатріювалися в Ізраїль.

23 грудня 1987 року Яд Вашем удостоїв Івана Моісеєва і Наталію Зубрицку  почесним званням "Праведник народів світу".

Довідка:

Яд Вашем (івр. יד ושם‎, також Яд ва-Шем; Голокосту Мученикам і Героям Пам'ять і Шана) — офіційний меморіал в Єрусалимі (Ізраїль), присвячений жертвам Голокосту і заснований 1953 року відповідно до закону, ухваленого Кнесетом.

Є біблійна версія походження назви «Я їм дам у Своїм домі та в мурах Своїх місце і ймення (Яд Вашем), що краще воно за синів та дочок, Я дам йому вічне ім'я, яке не понищиться!» ( Ісайя, розділ 56, вірш 5).

«Яд Вашем» розташований біля підніжжя пагорба Герцль на Пагорбі Пам'яті в західній частині в Єрусалимі.

Розмір комплексу — 180 000 м².

Складається з Музею історії Голокосту, меморіальних пам'ятників (таких як Дитячий меморіал та Зала Пам'яті), Музей мистецтва Голокосту, скульптури, пам'ятні знаки просто неба, синагога, архів, дослідний інститут, бібліотека, видавничий дім та навчальний центр, Міжнародна школа вивчення Голокосту.

Неєвреї, які рятували євреїв під час Голокосту, ризикуючи життям, отримують відзнаку «Яд Вашем» —  «Праведники народів світу».

28.09.2016 р.

За матеріалами сайту http://db.yadvashem.org

 

 

Хід робіт із реконструкції приміщення поліклініки Ізяславської центральної районної лікарні  перебуває під постійним контролем влади

 

27 вересня із робочою поїздкою в Ізяславському районі перебувала начальник управління регіонального розвитку та будівництва облдержадміністрації Віра Бригадир. Спільно із першим заступником голови районної державної адміністрації Павлом Ковальчуком, начальником управління фінансів райдержадміністрації Сергієм Журавлем, головним лікарем Ізяславської центральної районної лікарні Олександром Агапієм, представником виконавця робіт ТОВ «Ізяславтрансбуд» посадовець ознайомилась із ходом робіт по реконструкції приміщення поліклініки Ізяславської центральної районної лікарні.

Реконструкція приміщення ведеться з 2011 року. На її проведення залучаються кошти із різних джерел фінансування: районного, обласного, державного бюджетів та коштів Державного Фонду регіонального розвитку. Загальна вартість проекту складає 9265.705 тис.грн. ( т.ч. кошти Державного Фонду регіонального розвитку - 7478.061 тис.грн. та 1787.644 тис.грн. із місцевих бюджетів).

Олександр Агапій проінформував, що вже декілька років всі кабінети лікарського прийому та лікувально-діагностичні кабінети розміщені в різних пристосованих кабінетах, що погіршує надання амбулаторно-поліклінічної допомоги та викликає незадоволення у населення  району. Після завершення всього комплексу робіт розміщення кабінетів амбулаторно-поліклінічного прийому та клініко-діагностичних кабінетів в одному приміщення дасть можливість покращити первинну, амбулаторно-поліклінічну допомогу населенню району. «Вся робота із реконструкції приміщення поліклініки Ізяславської центральної районної лікарні здійснюється в рамках забезпечення росту регіонального потенціалу (вирішення наскрізних проблем) Стратегії регіонального розвитку Хмельницької області на 2011-2020 рр.» - зазначив в ході спілкування  Павло Ковальчук.

Віра Іванівна та Павло Павлович оглянули обсяги проведених виконавцем робіт ТОВ «Ізяславтрансбуд».  Зокрема було оглянуто виконані роботи по підсиленню будівлі металевими конструкціями, монтажу внутрішніх систем тепло-, водо-, електропостачання, завершення внутрішніх та зовнішніх робіт, передбачених проектно-кошторисною документацією.    

Представник ТОВ «Ізяславтрансбуд» повідомив про готовність  вчасно та якісно  завершити весь комплекс  робіт, для чого на об’єкт залучено 35 осіб робітників та спеціалістів, головна умова – вчасне та повне фінансування.

По завершенню зустрічі начальник управління регіонального розвитку та будівництва облдержадміністрації Віра Бригадир дала рекомендації головному лікарю Ізяславської центральної районної лікарні, як замовнику, уточнити окремі розрахунки щодо облаштування приміщень поліклініки.

27.09.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

27 вересня – Всесвітній день туризму

 

Тема Дня туризму  2016 року «Туризм для всіх - Заохочення загальної доступності туризму».

Тема Всесвітнього дня туризму 2016 року покликана підкреслити необхідність поліпшення доступності в цій сфері як для туристів, так і для тих, хто поки не може подорожувати внаслідок інвалідності, старості або інших чинників. Заохочення загальної доступності туризму принесе відчутну користь сім'ям з маленькими дітьми, людям похилого віку та особам з обмеженими можливостями.

День служить нагадуванням про те, що всі громадяни світу мають право насолоджуватися неймовірною різноманітністю нашої планети і красою світу, в якому ми живемо. Тому в цей День Всесвітня туристична організація закликає всіх звернути увагу на важливість і користь доступного туризму для суспільства.

Мета Дня полягає в тому, щоб привертати увагу міжнародної спільноти до важливості туризму і його соціального, культурного, політичного й економічного значення. Даний захід покликаний продемонструвати потенціал туризму в справі досягнення цілей в галузі сталого розвитку та подоланні нагальних проблем сучасності.

Офіційні урочистості з нагоди Всесвітнього дня туризму в цьому році пройдуть у Бангкоку, Таїланд.

Останні дані і прогнози:

- Глобальне число прибуттів туристів збільшилася в 2015 році на 4,6% і досягло 1,184 млрд.;

- У 2015 році міжнародний туризм приніс 1,5 трлн. дол. США в якості експортних надходжень;

- Всесвітня туристична організація (ЮНВТО) прогнозує в 2016 році зростання міжнародних туристських прибуттів в діапазоні від 3,5% до 4,5%;

- За прогнозами ЮНВТО, до 2030 року глобальне число прибуттів туристів досягне 1,8 млрд.

27.09.2016 р.

За матеріалами сайту ООН http://www.un.org

 

 

До 75-річчя трагедії Бабиного Яру

 

Праведники народів світу

 

Корнелюк Іван

Корнелюк Ганна

Корнелюк Георгій

Радаева (Корнелюк) Галина

 

Ганна і Іван Корнелюк жили в місті Ізяслав разом зі своїми дітьми Георгієм (1924 р.н.) і Галиною (1928 р.н.).

Під час війни між Німеччиною і Радянським Союзом Іван працював на залізничній станції. Саме там 6 липня 1941-го року він познайомився з Оленою Гейдельберг (у заміжжі Лейкіна) і її дворічним сином Володимиром. Оскільки Олена була у шлюбі за радянським офіцером, їй було наказано евакуюватися на схід, проте на той час, коли вона дісталася до станції, до міста вже увійшли німецькі частини.

Івану стало жаль Олену і її сина, і він запросив їх у свій дім. Через декілька днів, побачивши, як німці відносяться до євреїв, він був вимушений почати ховати Олену і Володимира - то на горищі, то в підвалі.

Після першої Акції, що сталася 25 серпня того ж року, до Івана Корнелюка звернувся Максим Бондаренко, його сусід, з проханням сховати у будинку його наречену Фріду Свердлик, яку добре знала вся округа. Упродовж декількох тижнів Свердлик ховалася у будинку Корнелюка разом зі своїм сином Жорой.

В цей час Жору хрестили, і Ганна Корнелюк стала його хресною матір'ю. У кінці 1941-го року Фріда Свердлик і її чоловік-українець покинули Ізяслав і поїхали в далеке село. Гейдельберг і її син пробули у будинку Корнелюків до самого закінчення окупації. У 1943-му році Георгій пішов в партизани.

Впродовж півроку про нього нічого не було чутно, поки одного разу він не прийшов додому тільки для того, щоб повідомити сім'ю, що незабаром в районі Ізяслава почнуться бої, і їм треба йти. У ту ж ніч сім'я Корнелюків і їх підопічні втекли з Ізяслава.

Повернувшись додому після звільнення, вони виявили, що будинок Гейдельбергов зруйнований. Так вийшло, що Олена і її син ще декілька місяців прожили в сім'ї Корнелюків. Врятовані підтримували теплі стосунки з рятівниками навіть після своєї імміграції в Ізраїль в 1990-х рр.

28 березня 1995 року Яд Вашем удостоїв Івана і Ганну Корнелюків і їх дітей Георгія та Ганну почесним званням "Праведник народів світу".

Довідка:

Яд Вашем (івр. יד ושם‎, також Яд ва-Шем; Голокосту Мученикам і Героям Пам'ять і Шана) — офіційний меморіал в Єрусалимі (Ізраїль), присвячений жертвам Голокосту і заснований 1953 року, відповідно до закону, ухваленого Кнесетом.

Є біблійна версія походження назви «Я їм дам у Своїм домі та в мурах Своїх місце і ймення (Яд Вашем), що краще воно за синів та дочок, Я дам йому вічне ім'я, яке не понищиться!» ( Ісайя, розділ 56, вірш 5).

«Яд Вашем» розташований біля підніжжя пагорба Герцль на Пагорбі Пам'яті в західній частині в Єрусалимі.

Розмір комплексу — 180 000 м².

Складається з Музею історії Голокосту, меморіальних пам'ятників (таких як Дитячий меморіал та Зала Пам'яті), Музей мистецтва Голокосту, скульптури, пам'ятні знаки просто неба, синагога, архів, дослідний інститут, бібліотека, видавничий дім та навчальний центр, Міжнародна школа вивчення Голокосту.

Неєвреї, які рятували євреїв під час Голокосту, ризикуючи життям, отримують відзнаку «Яд Вашем» —  «Праведники народів світу».

27.09.2016 р.

За матеріалами сайту http://db.yadvashem.org

 

 

На Ізяславщині успішно вирощують і переробляють гарбузове насіння

 

Вирощування штирійського олійного гарбуза в Україні – це, якщо можна так висловитися, є інтелігентним напрямком сільськогосподарської діяльності. Адже – мінімум використання хімічних засобів, максимум органіки після збирання, збут зорієнтований виключно на експорт. Загальні об’єми виробництва насіння олійного гарбуза в Ізяславському районі на даний час не дуже великі. В ТОВ «Компанія Укрелітагро» (с.Михнів), що входить до ГК «ВІТАГРО», успішно займаються ним на високому сучасному рівні. Цей виробник, у новій для себе справі вирощування та первинної обробки гарбузового насіння, вже встиг досягнути успіху.

26 вересня перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, начальник відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Володимир Ткачук побували у товаристві і ознайомились із його роботою в даному напрямку.   «Напрямок вирощування та переробки гарбузового насіння в нашій компанії започаткувався у цьому році. – розповів директор ТОВ «Компанія Укрелітагро» Володимир Корнійчук. –   Керівництвом компанії прийнято рішення крім вирощування гарбузів, переробляти і продавати його самим. Було закуплено необхідну техніку: комбайни (їх в товаристві є вже три), валкоутворювачі (їх – два). В цьому році  під гарбузи було відведено 852 гектари. З нуля збудували лінію за переробкою гарбузового насіння, яка включає в себе цехи миття, сушіння, очистки та котельню».  

Також в ході спілкування П.Ковальчука, В.Ткачука із В.Корнійчуком було наголошено на тому, що виробництво насіння, якими б якісними не були селекція та обладнання, обов’язково має включати в себе грамотні агрономічні технології.  «Найкращими попередниками для гарбузів є зернові колосові та кукурудза, вони дають змогу добре підготувати ґрунт. А гарбуз і сам є добрим попередником під всі культури, адже після нього залишається вільне від хімії поле з великою кількістю органіки. Перерва між посівами в правильній сівозміні – 2-3 роки. Щодо обробітку ґрунту під гарбуз – восени робимо оранку і проводимо культивацію, і ще одну культивацію – навесні. Це значно зменшує кількість бур’янів. Оскільки насіння гарбузу продається  за кордон, то до нього дуже суворі вимоги щодо залишку пестицидів – його не має бути, це в Європі ретельно перевіряють. Але добре, що цю культуру поки ні шкідники, ні хвороби особливо не турбують» - зазначив у спілкуванні Володимир Корнійчук.

Продовжуючи розмову, Володимир Костянтинович акцентував на тому, що товариством закуплено і використовується вітчизняне обладнання: наприклад, сушильне придбали в Каховському експериментальному механічному заводі. 

Тож, для того, щоб детально описати роботу з насінням, все розпочинається  з процесу збирання. Першим етапом є скочування гарбузів у валки – щоб комбайн міг якісно і безперешкодно зібрати максимум врожаю. Валкоутворювач гарбузів причіпляють до трактора на передню навіску, а на задню навішують подрібнювач рослинних решток, який подрібнює стебла гарбузів та рослин, які виросли в період вегетації гарбуза. Після цього в поле заїжджає гарбузозбиральний причіпний комбайн, який подрібнює гарбуз та відокремлює насіння від м’якоті, поміщаючи його в спеціальний бункер. М’якоть лишається на полі в якості органічного добрива. Далі насіння відвозиться  в цех, де воно миється в два етапи, поступає в спеціальні контейнери, де стікає вода, а потім відправляється на сушильні столи. На один стіл завантажується 10 тонн, а сухої речовини виходить 5 тонн. Після сушіння відбувається ретельна очистка, калібрування і, насамкінець, пакування в біг-беги. Потужність переробки складає наразі до 30 тонн мокрого насіння в зміну.  В 2017 році товариством  планується довести кількість сушильних столів до шести.

Знайомлячись із котельнею лінії переробки, перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук зазначив на важливості того, що паливом для неї служить солома, яка на сучасному енергозберігаючому обладнанні українського виробництва ТОВ «ЕВЕГРИНЕНЕРДЖИ» (м.Харків) майже не дає шкідливих викидів в атмосферу. Це важливий момент, коли на відміну від традиційного газу або альтернативних безпаливних систем значно дешевше, по-друге – це без сумніву екологічно.

На завершення Павло Ковальчук щиро побажав успіхів у розвитку нової сфери діяльності.

ФОТОКОЛАЖ

26.09.2016 р.

В.Кучерук

 

 

Президент підписав Указ про демобілізацію військових, призваних на службу у 2015 році під час шостої хвилі часткової мобілізації

 

Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про звільнення в запас військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, призваних під час третьої черги часткової мобілізації відповідно до Указу Президента України від 14 січня 2015 року №15».

З військової служби будуть демобілізовані військовослужбовці військової служби за призовом під час мобілізації в особливий період, які були мобілізовані у 2015 році під час 6-ї хвилі (третя черга осіб, мобілізованих відповідно до Указу Президента України від 14.01.2015 № 15).

Це остання черга звільнення у запас громадян, які були мобілізовані на військову службу у 2014-2015 роках під час дії особливого періоду.

Прийняття рішення щодо звільнення військовослужбовців стало можливим завдяки успішній реалізації у Збройних Силах України та інших військових формуваннях завдання Президента України щодо професіоналізації війська та поступової заміни мобілізованих військовослужбовців на більш мотивованих добровольців – контрактників.

Відповідно до Указу у запас будуть звільнені військовослужбовці, які відслужили встановлені строки військової служби в особливий період, та не виявили бажання продовжити службу у лавах ЗСУ чи інших підрозділах за контрактом.

Повернення звільнених військовослужбовців до своїх родин розпочнеться вже у поточному місяці, одразу після набрання чинності цим Указом.

Всі звільнені у запас військовослужбовці в обов’язковому порядку будуть зараховані до оперативного військового резерву першої черги.

У документі також зазначається, що звільнення військовослужбовців у визначені терміни мають провести Міністерство оборони, Міністерство внутрішніх справ, Служба безпеки України, адміністрація Державної прикордонної служби та Державна спеціальна служба транспорту.

Крім того, Глава держави доручив Кабінету Міністрів забезпечити фінансування та вжити в межах повноважень інші заходи, пов'язаних зі звільненням у запас військовослужбовців, зазначених у статті 1 цього Указу, у тому числі – пов'язані з їх перевезенням до місць проживання. Звільнені у запас також мають бути забезпечені комплектом польової форми одягу за сезоном та харчуванням під час прямування додому.

Документ набирає чинності з дня його опублікування.

26.09.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

 

Позачергові вибори Михнівського сільського голови  відбудуться 4 грудня 2016 року

 

 

У зв’язку із достроковим припиненням повноважень Михнівського сільського голови Лаврука В.М. (Михнівська сільська рада Ізяславського району Хмельницької області) та відповідно до пункту 30 частини першої статті 85 Конституції України, частини третьої статті 14, частин першої та п’ятої статті 15, статей 68, 69 Закону України «Про місцеві вибори» Верховна Рада України постановила своєю постановою від 22 вересня 2016 року призначити позачергові вибори Михнівського сільського голови (Михнівська сільська рада Ізяславського району Хмельницької області) на неділю 4 грудня 2016 року.

26.09.2016 р.

За матеріалами сайту Верховної Ради України http://w1.c1.rada.gov.ua

 

26 вересня - Європейський день мов

 

Проводиться щорічно 26 вересня з ініціативи Ради Європи і ЄС з 2001 року за підтримки Комісії з освіти ЮНЕСКО. Вперше Європейський день мов був організований у 2001 році Радою Європи в рамках Європейського року мов.

Європейська комісія та Європейський центр із вивчення живих мов беруть активну участь в організації заходів у цей день. Мета Європейського дня мов – привернути увагу аудиторії до мов, яким розмовляють у Європі, поширювати культурне й лінгвістичне різноманіття та заохочувати до вивчення мов протягом усього життя.

У Європейському Союзі нараховують 24 офіційні мови, близько 60 регіональних та мов меншин, а також більше 175 мов, якими розмовляють емігранти. У світі ж існує майже 6 тис. мов, більшістю з яких розмовляють в Азії та Африці. Щонайменше половина мешканців планети розмовляє двома або й більше мовами, або розуміють дві або більше мови. Мова та комунікації зараз як ніколи складають серцевину європейського суспільства. Вивчення мов відкриває шлях до нових перспектив та пізнання культур. Крім Європейського дня мов, існує також і Міжнародний день рідної мови, який відзначається щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року.

26.09.2016 р.


 

До 75-річчя трагедії Бабиного Яру

 

Праведники народів світу

 

"І тому ми повинні знати про цих хороших людей,

євреїв, що допомогли під час Катастрофи.

Ми повинні вчитися у них і пам'ятати їх з вдячністю і надією"

Проф. Елі Визель, лауреат Нобелівської премії

 

        

У 1953 році для вшанування пам'яті жертв і героїв Голокосту рішенням Кнесету був заснований Яд Вашем. Одним із положень рішення було вшанування «Праведників народів світу». Праведником, згідно з рішенням, визнавалися неєвреї, що ризикували життям, рятуючи євреїв під час Голокосту. В 1953 році під юрисдикцією Верховного Суду Ізраїлю було створено комісію, в обов'язки якої входить надання почесного звання «Праведника народів світу». У своїй роботі комісія керується певними критеріями, скрупульозно вивчаючи всі документи, свідчення тих, хто вцілів, та інших очевидців, оцінює історичні обставини й ризик для рятівника, на підставі чого вирішує, чи відповідає той чи інший випадок необхідним критеріям.

Щоб отримати відзнаку «Праведника», особа має задовольняти кілька вимог:

·  тільки єврейська спільнота може висунути кандидатуру;

·  не беруться до уваги ті, що допомагали своїй родині, чи євреї, навернені в християнство;

·  допомога мала повторюватись і/або бути значною;

·  допомога мала надаватись без очікування будь-якої фінансової компенсації (хоча покриття витрат на їжу та проживання вважається допустимим).

Особа, що ризикувала, рятуючи євреїв під час Голокосту, та визнана Праведником народів світу, отримує в нагороду іменну медаль, почесний сертифікат і право додати своє ім'я до написаних на Стіні Честі в Саду Праведників у Яд Вашемі в Єрусалимі (останнє замість висадження дерев, від чого відмовились через брак місця). Рятівники або їхні найближчі родичі отримують нагороду під час церемонії в Ізраїлі або в своїх країнах в приміщеннях Ізраїльських дипломатичних представництв. Ці церемонії проводяться в присутності місцевих урядових представників і широко висвітлюються в медіа.

Згідно із законом Яд Вашем уповноважений «надавати почесне громадянство Праведникам народів світу на знак визнання їхніх дій, а якщо вони померли, пам'ятне громадянство держави Ізраїль». Кожний, визнаний Праведником народів світу, має право на сертифікат від Яд Вашему. У разі його смерті, його найближчому родичу надається право на визнання пам'ятного громадянства за померлим. Одержувачі, що вирішили жити в Ізраїлі, отримують пенсію у розмірі середньої заробітної платні, безкоштовне медичне обслуговування, а також допомогу у веденні господарства та медичному догляді.

За даними Яд Вашем станом на 01.01.2016 року звання «Праведник народів світу» присвоєно 26 120 особам. На прохання Датського підпілля його члени, що брали участь в порятунку єврейської общини, були відмічені групою, а не індивідуально.

Список Праведників народів світу в Україні.

Серед тих, хто носить це звання, є представники Ізяславщини. У рамках вшанування пам’яті жертв трагедії Бабиного Яру та усіх жертв Голокосту ми публікуємо серію матеріалів про жителів району, які рятували євреїв в роки Другої світової війни та були удостоєнні звання «Праведник народів світу».

26.09.2016 р.

За матеріалами мережі Інтернет

 

До 75-річчя трагедії Бабиного Яру

 

Праведники народів світу з Ізяславщини

 

Финкель (Якубовская) Марія

Кроповенский Михайло

Свешникова Євгенія

 

 

Марія Финкель (уроджена Якубовская) з двома маленькими дітьми мешкала в місті Ізяслав. Її чоловік, єврей Яків Финкель, воював на фронті, а його брат Соломон разом із сім'єю залишалися в Ізяславі.

Місто було окуповане німцями 5 липня 1941 року. У серпні того ж року перші декілька сотень євреїв було убито, а інші поміщені в гетто, утворене в старій частині міста. Марія Финкель і її діти залишалися у своєму  будинку, і сусіди не донесли на них.

9 вересня 1942 року в ході останньої Акції німці знищили більшість євреїв, що залишалися в місті, і серед них Соломона Финкеля і його сім'ю. З усієї сім'ї врятувалася тільки чотирнадцятирічна дочка Соломона Софія, якій вдалося вибратися живою з розстрільного рову. Вона відразу побігла до будинку своєї тітки.

Марія з готовністю прийняла дівчинку і декілька днів ховала її від сусідів. Оскільки будинок Марії Финкель був не самим надійним притулком, тому вона помістила Софію у сусідньому будинку, у якому жив Михайло Кроповенский, а також його заміжня сестра Євгенія Свешникова з маленьким сином.

З кінця 1942 і аж до осені 1943 роки єврейська дівчинка ховалася по черзі - то на горищі цього будинку, то в льосі, то в сараї, а іноді на деякий час поверталася до Марії Финкель.

У вересні 1943 року Михайло Кроповенский вийшов на зв'язок з радянськими партизанами, і разом з Софією вони пішли в ліс і вступили в партизанський загін Музальова, у складі якого воювали аж до звільнення території у березні 1944 року.

Після війни Софія оселилася в сусідньому містечку Шепетовка і підтримувала зв'язок зі своїми рятівниками.

23 березня 1995 року Яд Вашем удостоїв Марію Финкель (уроджену Якубовскую), а також Михайла Кроповенского і Євгенію Свешникову почесним званням "Праведник народів світу".

Довідка:

Яд Вашем (івр. יד ושם‎, також Яд ва-Шем; Голокосту Мученикам і Героям Пам'ять і Шана) — офіційний меморіал в Єрусалимі (Ізраїль), присвячений жертвам Голокосту і заснований 1953 року відповідно до закону, ухваленого Кнесетом.

Є біблійна версія походження назви «Я їм дам у Своїм домі та в мурах Своїх місце і ймення (Яд Вашем), що краще воно за синів та дочок, Я дам йому вічне ім'я, яке не понищиться!» ( Ісайя, розділ 56, вірш 5).

«Яд Вашем» розташований біля підніжжя пагорба Герцль на Пагорбі Пам'яті в західній частині в Єрусалимі.

Розмір комплексу — 180 000 м².

Складається з Музею історії Голокосту, меморіальних пам'ятників (таких як Дитячий меморіал та Зала Пам'яті), Музей мистецтва Голокосту, скульптури, пам'ятні знаки просто неба, синагога, архів, дослідний інститут, бібліотека, видавничий дім та навчальний центр, Міжнародна школа вивчення Голокосту.

Неєвреї, які рятували євреїв під час Голокосту, ризикуючи життям, отримують відзнаку «Яд Вашем» —  «Праведники народів світу».

26.09.2016 р.

За матеріалами сайту http://db.yadvashem.org

 

До 80-річчя від дня народження

 

Євген Пронюк – важка і героїчна доля

 

Євген Пронюк - відомий діяч українського національного руху, автор самвидаву, поширював його, народився 26.09.1936 в селі Хом’яківка, Тисменецького р-ну, Івано-Франківської області в сім’ї коваля Василя, учасника підпілля ОУН-УПА. 1944 німецькі власті прирекли його до смертної  кари за те, що полонив двох гітлерівських солдатів. У 1945 році схоплений зі зброєю в руках енкаведистами під час облави, засуджений на 15 р. каторжних робіт на шахтах Воркути. Звільнений 1956 року, реабілітований 1992 року.

         1947  року  родина – мати Настуня, бабця Любина, брат Станіслав і Євген – депортована в Караганду (Казахстан) на спецпоселення. Там скоро від непосильної роботи вантажницею на залізниці померла мати. Діти опинилися в дитячому будинку (спочатку в м.Саранську, пізніше — в м.Каркарала). Щоб уникнути, у зв’язку з наближенням 16-річчя, обліку в спецкомендатурі, Пронюк добрався в 1952 році до Києва, де влаштувався робітником на завод ім.Письменного. Працював токарем, електрозварювальником, контролером ВТК, одночасно навчався у вечірній школі. Звільнився з заводу 1960 року.

Протягом 1957-62 років навчався на філософському відділенні Київського державного університету ім.Т.Шевченка. З 1962 року працював науковим співробітником Інституту філософії АН УРСР.

З кінця 50-х – учасник опозиційного комуністичному режимові національно-культурного, національно-визвольного руху. Розповсюджує літературу нелегального українського самвидаву.

У 1964 році написав для самвидаву статтю „Стан і завдання Українського визвольного руху“, пізніше вилучену КДБ при арештах багатьох опозиціонерів у серпні – вересні 1965 р. Почалися утиски — не була видана книга Пронюка про діяльність і творчість О.Терлецького, його не допустили до захисту кандидатської дисертації, призначеного на першу половину грудня 1965 р.. КДБ через ЦК КПУ вимагав вигнання Пронюка з Інституту філософії. Але директорові Інституту академіку Павлові Копніну вдалося захистити опального філософа, який залишився працювати, але вже не науковим співробітником, а бібліографом у бібліотеці Інституту.

Попри стеження і тотальний контроль КДБ, Пронюк разом з однодумцями, зокрема з В.Лісовим, далі розповсюджував самвидав. Починаючи з 1963 р. Пронюк тісно співпрацював з І.Світличним. Після масових арештів у січні 1972 р. Пронюку вдалося з В.Лісовим видати 6-й номер „Українського вісника“, щоб цим відвести звинувачення від В.Чорновола.

Пронюк був заарештований 06.07.72 р., звинувачений у проведенні антирадянської агітації і пропаганди з метою підриву й ослаблення радянської влади за ст.62 ч.1 КК УРСР. У грудні 1973 р. засуджений Київським обласним судом на 7 років таборів суворого режиму і 5 років заслання. Утримувався в таборах №№ 35, 37, 36 Пермської області. Брав активну участь у боротьбі політв’язнів за свої права. Відома місячна голодівка в 35-й зоні пов’язана з відстоюванням прав Пронюка, переслідуваного КДБ в таборі. Заслання відбував у Казахстані. Повністю відбувши термін, у квітні 1984 року повернувся в Київ. З труднощами влаштувався на роботу бібліотекарем в НДІ Державтотранс.

У 1988 році бере участь у створенні Української Гельсінкської Спілки (УГС), був членом її виконкому. Того ж року, як член ініціативної групи, створював Український „Меморіал“ ім. В. Стуса.

1989 р. Пронюк ініціював створення, всупереч заборонам КДБ, нинішнього 40-тисячного Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих, установчі збори якого відбулися в Києві на Львівській площі під небом 03.06.89 р. З тих пір його незмінний голова. Був серед організаторів Народного Руху України (НРУ).

1990 р. був одним із фундаторів створення Української Республіканської партії (УРП), усі ці роки — член її проводу.

1990 р. обраний депутатом Київської міської ради, був членом її президії, 1992-93 рр. — головою демблоку міськради. 1992-94 завідував сектором міськради з гуманітарних питань.

У 1994 р. обраний народним депутатом України від Тисменицького виборчого округу Івано-Франківської обл. Працював у Комітеті Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Нагороджений медаллю Т.Шевченка „За віддану працю для добра всього українського народу та жертовний вклад на визволення України та підтримку свободи всім народам світу“ Спілки Визволення України (1977 р.), почесним орденом „Січовий Хрест“ (1995 р.), орденом Угорщини „Хрест за заслуги“ (1996 р.), орденом „За заслуги“ III ступеня (1996 р.).

26.09.2016 р.

За матеріалами мережі Інтернет

 

О. Корнійчук: Основним завданням обласної влади на сьогодні є належна підготовка до проходження опалювального сезону

 

Сьогодні, 23 вересня, під керівництвом голови обласної державної адміністрації Олександра Корнійчука та за участю Міністра Кабінету Міністрів України Олександра Саєнка відбулось розширене засідання колегії облдержадміністрації. Участь у засіданні також взяли голова обласної ради Михайло Загородний, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, керівники територіальних підрозділів ЦОВВ, голови райдержадміністрацій, голови міських (міст обласного значення) рад.

Основним питанням порядку денного колегії стало обговорення питання підготовки об’єктів житло-комунального господарства та соціальної сфери до проходження осінньо-зимового періоду 2016/17 року.

На початку колегії Олександр Саєнко зазначив, що першочерговими завданнями, які на сьогодні потрібно вирішити є питання тарифів та забезпечення населення субсидіями, у зв’язку з початком опалювального сезону. Тому важливо, щоб кожна область і місто належним чином підготували свій паливно – енергетичний комплекс до проходження зимового періоду.

В свою чергу, заступник начальника управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Григорій Ващук доповів усім присутнім про стан підготовки об’єктів житлово-комунального господарства області.

Так, у 2016 році на підготовку житлово-комунального господарства до зими заплановано використати на 85% коштів більше ніж торік. На 01 вересня вже використано 71,4 млн.грн. власних коштів підприємств галузі та коштів місцевих бюджетів або 64% до запланованого обсягу.

Підприємствами комунальної теплоенергетики підготовлено 527 (85%) котелень, 442,8 км (82%) теплових мереж, 93 (85%) центральних теплових пунктів. На відомчих котельнях створено запаси вугілля в обсязі 5 тис. тонн або 64% від запланованих обсягів.

В умовах енергетичної кризи значна увага приділяється заходам з енергозбереження та скорочення споживання природного газу.

З цією метою на теплопостачальних підприємствах області проведено роботу з реконструкції, модернізації, технічного переоснащення та заміни котлів, реконструкції та заміни теплових мереж.

Роботи по скороченню та заміщенню споживання природного газу про­ведено на 53 котельнях підприємств комунальної теплоенергетики, а саме: на 18 котельнях замінено, реконструйовано та модернізовано 33 котли; на альтер­нативні види палива переведено 35 котелень, з яких на дровах та пелетах працюватимуть 32 котельні, на вугіллі – 2 та на електроенергії – 1 котельня.

На об’єктах водопровідно-каналізаційного господарства підготовлено 29,7 км (80%) водопровідних та 8,3 км (75%) каналізаційних мереж, 64 водонасосних станції (80%). Виконано роботи з проведення технічного огляду спо­руд та обладнання на 84 каналізаційних насосних станціях (79%), 17 (81%) водопровідних очисних спорудах та 21 (75%) каналізаційних очисних спорудах.

За звітними даними в області комплексно підготовлено до зими 3796 житлових будинків (82%), відремонтовано 381 (79%) покрівель, 377 (68%) опалювальних систем, 231 (91%) систему гарячого та 389 (88%) холодного водопостачання, 305 (90%) електрощитових.

Соціальну сферу до зими підготовлено на 100%, зокрема: 717 шкіл, 683 ди­тячих садочки та 72 лікарні.

З метою економії коштів та енергозбереження у житлових будинках, закладах бюджетної сфери та інших установах та підприємствах встановлю­ються засоби обліку теплової енергії.

Лічильниками технологічного обліку теплової енергії оснащено усі під­приємства комунальної теплоенергетики. Підприємства водопровідно-каналі­заційного господарства на 96% оснащено лічильниками технологічного обліку води та на 90% лічильниками обліку стоків.

У житлових будинках 86% квартир оснащено лічильниками холодного та 45% – гарячого водопостачання.

За рахунок різних джерел фінансування 1586 житлових будинків оснащено засобами обліку теплової енергії, що становить 70,1% від загальної кількості житлових будинків з централізованим теплопостачанням, будинковими лічильниками гарячої води оснащено 11% житлових будинків, холодної – 27 від­сотків.

У дорожньо-мостовому господарстві капітально відремонтовано 572 тис.м2 або 74% міських вулиць та доріг, підготовлено 161 одиницю (80%) спеціалі­зованої прибиральної техніки, заготовлено 28,5 тис. тонн (77%) посипочного матеріалу.

“Основним завданням обласної влади на сьогодні є належна підготовка до проходження опалювального сезону, – зазначив очільник області.

Також Олександр Олександрович акцентував увагу працівників служби доріг області на стан доріг, заготівлю посипочних матеріалів, аби область цілком була готова до приходу холодів.

Про стан організації роботи в області щодо призначення житлових субсидій доповіла директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Світлана Лукомська.

За словами Світлани Іванівни, на 01 вересня 206 тисячам 420 сім’ям призначено субсидії на житлово-комунальні послуги на суму 1,8 млрд. гривень. Організаціям, що надають житлово-комунальні послуги, перераховано 803,4 млн. гривень. 25971 сім’ї призначено субсидії готівкою на придбання твердого палива та скрапленого газу на суму 42,4 млн. гривень. Виплачено готівку на суму 28,3 млн. гривень.

В області організовано роботу щодо впровадження механізму розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання), послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення.

Також в органах соціального захисту населення у процесі призначення житлових субсидій задіяні 333 особи керівного складу та фахівців, залучено 73 особи на громадських роботах для опрацювання документації для нарахування субсидії

З травня 2016 року забезпечено автоматизований розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, зокрема: у червні поточного року – на 100% від звернень, липні – на 99%, серпні – на 93%, вересні – на 20 відсотків.

Інформаційно-роз’яснювальна робота щодо надання населенню житлових субсидій продовжується.

Підсумовуючи перше питання, голова адміністрації зауважив, що населення області свідомо ставиться до розрахунків за отримані житлово-комунальні послуги. Так, у рейтингу по цьому показнику з спочатку року область перебуває на 3 і 8 місці. Комунальні підприємства фактично в повному обсязі розраховуються за спожиті енергоносії. Разом з тим, у деяких районах та містах обласного значення існують борги за газ, електроенергію та заробітну плату, що є неприпустимим.

Другим питанням порядку денного колегії розглянуто питання пенсійного страхування в області.

За словами начальника Головного управління Пенсійного фонду України в області Ольги Заярнюк до бюджету Пенсійного фонду, що формується на території області, надійшло 1412,2 млн.грн., з яких 96% становлять надходження від єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

За аналітичними даними Пенсійного фонду України нарахований фонд оплати праці в області за підсумками 7 місяців 2016 року становив 6290,4 млн.грн., що більше проти відповідного періоду минулого року на 733,9 млн.грн. або на 13,2 відсотка.

Цьогоріч залишок невідшкодованих Пенсійному фонду України коштів на виплату та доставку пільгових пенсій зменшено на 1743,0 тис. грн. або на 6,7% і на 01 вересня 2016 року становить 24290,1 тис. гривень.

З метою мобілізації коштів до бюджету Пенсійного фонду вжито низку спільних заходів з місцевими органами влади, правоохоронними та контролюючими органами щодо примусового стягнення. Це дозволило забезпечити надходження 5,8 млн.грн. на погашення боргів (у тому числі 3,5 млн.грн. від Державної виконавчої служби області).

“Завдяки спільним зусиллям усіх гілок влади в області забезпечено стабільність пенсійних виплат. Маємо і надалі гарантувати стабільність пенсійних виплат в області”, – зазначив Олександр Корнійчук.

Крім того, під час колегії розглянуто питання “Про внесення змін до обласного бюджету на 2016 рік” та про план роботи обласної державної адміністрації на IV квартал 2016 року.

23.09.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької

обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

 

Нашу область відвідав Міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко

 

Сьогодні на Хмельниччині з робочим візитом перебуває Міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко. На кордоні області високопосадовця особисто зустрічав голова облдержадміністрації Олександр Корнійчук.

Робочу поїздку Міністр розпочав з огляду ветеринарно-поліцейського посту поблизу с.Бохни Летичівського району.

Цей пост був створений в зв’язку з ускладненням епізоотичної ситуації по африканській чумі свиней в Україні. Він забезпечує контроль за перевезенням, перегоном тварин через територією області, ввезення, вивезення з неї тварин, сировини, продуктів тваринного походження, кормів для тварин. З особливостями роботи посту Олександра Саєнка ознайомив голова Держпродспоживслужби обаласті Олександр Садов’юк, який розповів, що з моменту роботи ветеринарно-поліцейського поста перевірено 93 одиниці автотранспорту.

При цьому було виявлено 13 автомобілів, що перевозили тварин без супровідних ветеринарних документів та 5 автомобілів, які перевозили продукти харчування також без відповідних документів. Олександр Саєнко зауважив, що завдання недопущення розповсюдження АЧС на разі є одним з найважливіших, і схвально оцінив роботу, що здійснюється в області у цьому напрямку.

Далі делегація відвідала опорну школу Летичівського НВК №1 «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ліцей». Під час короткої екскурсії школою високопосадовець оглянув навчальні класи, актову залу, побував у оновленій шкільній їдальні.

  Даний заклад є комунальною власністю Летичівської селищної ради. У школі навчається 942 учні. З них 123 учні із 12 населених пунктів підвозяться до опорної школи. Учні 8-9 класів поглиблено вивчають математику, українську мову, біологію. В опорній школі функціонують історичний, біолого-хімічний, фізико-математичний, філологічний профілі. Учні охоплені різноманітною гуртковою роботою, забезпечені гарячим харчуванням та зможуть відвідувати групу продовженого дня. Проведено капітальний ремонт (енергозберігаючі заходи-утеплення зовнішніх стін) на суму 1129,4 тис. гривень.

Також Олександр Сергійович поспілкувався з представниками районної влади, Летичівської об’єднаної територіальної громади, керівництвом школи. Міністр цікавився станом наповнення місцевого бюджету, успіхами у проведенні децентралізаційної реформи, станом освоєння коштів державної субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ, станом матеріального забезпечення закладів соціальної сфери, а також запитав про проблеми, з яким стикається місцева влади у своїй роботі, та про плани на майбутнє.

На завершення першої частини робочого візиту посадовець оцінив результати проведених ремонтних робіт на ділянці автомобільної дороги Стрий-Тернопіль-Кіровоград-Знам’янка біля с.Пирогівці Хмельницького району. Олександр Саєнко поспілкувався з т.в.о першого заступника голови облдержадміністрації Олегом Гуменним та першим заступником начальника Служби автомобільних доріг в області Станіславом Вінським.

На даній ділянці дороги довжиною 2,388 км було здійснено влаштування вирівнюючого шару з асфальтобетону, покриття з асфальтобетонної суміші, укріплення узбіч та влаштування горизонтальної розмітки. Кошторисна вартість робіт склала 10457,499 тис.грн.

У ході розмови Олександр Сергійович цікавився обсягами коштів, які виділяються в області на ремонти доріг, якістю виконаних робіт, загальною протяжністю доріг в області, які потребують серйозного ремонту. Станіслав Вінський повідомив, що за останній рік ситуація з фінансування значно покращилася, завдяки чому з’явился можливість навести лад у цій галузі, однак поки що продовжує стояти питання ремонту шляхів сполучення у сільській місцевості. Посадовець висловив надію на подальшу державну підтримку та запевнив, що роботи триватимуть і надалі.

Після огляду дороги Олександр Саєнко вирушив до обласного центру, де взяв участь у розширеному засіданні колегії облдержадміністрації.

23.09.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької

обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

 

Привітали працівників дошкільних закладів освіти із професійним святом

 

27 вересня в Україні відзначається професійне свято – Всеукраїнський день дошкільника всіх тих, хто працює в дошкільній галузі. З нагоди цієї події 23 вересня в Ізяславському районному Будинку творчості дітей та юнацтва  пройшли  відповідні урочистості.

Вихователів,  помічників вихователів, музкерівників, всіх працівників дошкільної освіти привітали: перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук,  в.о. начальника відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Лариса Сологуб, секретар Ізяславської міської ради Наталія Попко.  

У своїх вітаннях гості зазначили, що відзначення цього свята на державному рівні покликане для  підняття престижності професії педагога дошкільного навчального закладу, визначення та об’єднання потенціалу дошкільної освіти різних регіонів України. 

На даний час в нашому районі  нараховується 36 дошкільних закладів: 19 самостійних дошкільних навчальних закладів та  17 навчально-виховних комплексів "Школа – дошкільний заклад",   у котрих працює 231 працівник, з яких 123 педагогічних.

У них здобувають дошкільну освіту 1315 дітей віком від 1 до 6 років. З них – понад 300 дошкільнят 5-тирічного віку проходять підготовку до навчання у загальноосвітній школі, що становить на сьогодні  100%.

Керівниками територіальних громад району  робляться певні кроки щодо покращення матеріальної бази  дошкільних закладів, що позитивно впливає на якість дошкільної освіти.

День довкілля - це ще одна нагода сказати добрі, гарні слова  на  адресу    вихователів, помічників вихователів, музкерівників, всіх працівників дошкільної освіти, які віддають свою любов і серце малюкам. Саме вони розвивають у вихованцях дошкільних закладів найкращі  риси, виховуєте й навчаєте життєвої мудрості. Професія  працівника дошкільного закладу – високе покликання, що заслуговує на глибоку повагу. Від професіоналізму, терпіння і мудрості  кожного працівника дошкільного закладу, уваги до унікального і своєрідного внутрішнього світу дитини залежить те найдорожче, що у нас є – наше життя, наше майбутнє і наша надія.

Групі   працівників дошкільних закладів  вручено грамоти районної державної адміністрації, районної ради, міської ради, відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації.

Святковими привітаннями для працівників дошкільних установ та ветеранів галузі  стали виступи вихованців  дошкільних, загальноосвітніх закладів міста та районного будинку творчості дітей та юнацтва.

ФОТОКОЛАЖ

23.09.2016 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та

спорту районної державної адміністрації

 

 

 

Про роботу центру надання адміністративних послуг

 

Основними принципами роботи центру надання адміністративних послуг залишається орієнтація на суб'єкт звернення, відкритість, прозорість та зрозумілість процедур, запобігання корупційних дій, ліквідація посередницьких послуг, оперативність у вирішенні питань та забезпечення рівності прав всіх суб'єктів звернення. 

Станом на 15.09.2016 року через центр надається 137 адміністративних послуг. Зокрема, це послуги з державної реєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців, реєстрації права власності на нерухоме майно та інших речових прав,  державної реєстрації земельної ділянки, надання відомостей з Державного земельного  кадастру, довідок та витягів з технічної документації про нормативно-грошову оцінку земельної ділянки, видача будівельного паспорту,  реєстрації місця проживання, видачі паспортів громадянина України та вклеювання фотокартки до паспорта громадянина України, надання дозволів на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) у розмірі земельної частки (паю) на території Ізяславського району для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) у розмірі земельної частки (паю) на території Ізяславського району для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та видачі 31 виду документів дозвільного характеру для впровадження господарської діяльності як від місцевих, так і від обласних дозвільних органів.

З 01.08.2016 року через центр запроваджено надання 40 послуг Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області з державної реєстрації  громадських організацій зі статусом юридичної особи (громадських об’єднань, об’єднань організацій роботодавців, професійних та творчих спілок, політичних партій).

З початку року станом на 15.09.2016 року в центрі надано 9158 послуг.

У зв’язку із передачею функцій від Міністерства юстиції України на місцевий рівень, з 01.04.2016 року кошти за надання послуг з реєстрації речових прав на нерухоме майно та реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців зараховуються до районного бюджету. Станом на 15.09.2016 року до районного бюджету надійшли кошти в сумі 231 106,00 грн.

Центр постійно працює в напрямку розширення спектру послуг та запровадження надання найбільш запитуваних послуг населенню. Бланки та заяви для отримання послуг надаються безкоштовно. Адміністратори надають вичерпну інформацію щодо отримання послуг, приймають документи та інформують про результат розгляду справ.

Графік роботи центру: понеділок, середа, четвер з 08.00 год. до 17.15 год., п’ятниця з 08.00 год. до 16.00 год., субота з 9-00 год. до 13.00 год.  Вівторок  прийом суб’єктів звернень з 8-00 години до 20-00 години. Центр працює без перерви на обід.

Зауваження та пропозиції щодо роботи центру просимо надсилати за адресою: м. Ізяслав, вул. Грушевського, буд. 5 або за телефоном 4-19-27, 4-00-09. Електронна адреса центру: izcnap@ukr.net.

23.09.2016 р.

За матеріалами Ізяславського центру з надання адміністративних послуг

 

Бережімо мир на цій святій Землі!

 

22 вересня в Клубівській сільській бібліотеці проведено  годину спогад   «Бережімо мир на цій святій Землі!».

Ще 2 роки тому 21 вересня — Міжнародний день Миру — був одним з багатьох свят в календарі.  Сьогодні він найактуальніший для України.   Ще 2 роки  тому 22 вересня — День партизанської слави — ми відзначали на знак пам'яті  десятків тисяч партизан, які віддали життя за Батьківщину під час Другої світової війни. Сьогодні знову маємо партизанський рух в умовах неоголошеної війни за цілісність нашої країни.  Відзначення цього свята є державним визнанням неоціненного внеску народних месників у велику Перемогу над фашизмом.  Клубівська сільська бібліотека вирішила об'єднати ці теми.

Гостями заходу стали діти війни:  Людмила Доброволянська, Євгенія Літвінець, Антоніна Мельничук, Людмила  Бошота,  Анатолій Ільніцький, Надія Пічкур, голова ради ветеранів села Емма Степаненко. Що таке смерть, розруха, голод, неймовірні людські страждання - вони  пережили  на собі. В багатьох  їхніх родинах не дочекалися з війни рідних та близьких. Тому  так болісно переймається  сучасними подіями на  Сході нашої країни.

У центрі уваги були розповіді учнів про героїзм партизанів-підпільників нашого села, їх самовідданість і значний внесок у розгром німецько-фашистських загарбників. 

Скільки прекрасних людей загинуло на війні, скільки згоріло міст, скільки полів розтоптали гусениці ворожих танків. У кожній родині, в кожному домі пам’ятають тих, хто боронив нашу землю. Про них складають легенди, пишуть книжки, їм присвячують пісні та вірші…  Пам´ять про них непідвладна часу, як непідвладна часу любов до Батьківщини. Так було і буде завжди – і через десять років, і через століття. Обов'язок нинішніх поколінь – бути гідними продовжувачами справи переможців, берегти і пишатися славною Україною, робити її прекрасною і квітучою».

Читачам була представлена книжкова виставка з історичною, документальною, художньою літерату­рою з фондів нашої читальні — на тему дня.

Хвилиною мовчання на згадку про загиблих партизанів присутні вшанували пам'ять людей, які віддали життя за рідну землю.

Під час заходу звучали щирі та проникливі пісні у виконанні Олександра Янчука, Надії Самчук, Віри Кравець, Дарини та Діани Моцеглових, Насті Берлізової. Також у святкуванні взяли участь учні 8-го класу Клубівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.: Вероніка Васильчук,  Вадим Кірпа, Ганна Бабак, Віра Бабак, Оля Карун, Олександр Ніколайчук. Ведучі свята - учень 11 класу Назарій Бурдяк та учениця 10 класу Марина Корнійчук.

Свято провели та підготували: бібліотекарі Людмила Петрук, Марія Шарко, художній керівник Клубівського СБК Олександр Янчук.

23.09.2016 р.

За матеріалами Клубівської сільської бібліотеки

«Партизанськими стежками Поділля»

 

22 вересня є державним визнанням неоціненного внеску народних месників у велику Перемогу над нацистськими загарбниками.

У цей день до Ізяславської районної бібліотеки для дітей завітали учні 7-х класів Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.. ім..О.Онищука №5, гімназія» під керівництвом вчителів Рубайло Н.В. та Сопронюк Л.В. на віртуальну подорож «Партизанськими стежками Поділля».

Подорож розпочала вчитель історії Рубайло Н.В. розповіддю про партизанський рух на Україні. У ході зустрічі учні переглянули відеоролики «Партизанський рух 1941-1945 рр.», «День Перемоги – партизанська слава». Бібліотекар Тітарчук А.В. ознайомила школярів із підпільно-партизанським рухом на Ізяславщині, розповіла про подвиги юних месників Ані Сошенської і Валі Котика, Стьопи Кищука, Володі Ковальчука, Колі Трухана. Працівники бібліотеки представили книжкову виставку-пам’ять «Безсмертний подвиг партизанів рідного краю».  

23.09.2016 р.

За матеріалами Ізяславської районної бібліотеки для дітей

 

 

22 вересня – День партизанської слави

 

Шановні партизани та підпільники!

 

22 вересня ми відзначаємо День партизанської слави.

Його відзначення є державним визнанням неоціненного внеску народних месників у велику Перемогу над фашизмом, відновленням історичної справедливості щодо масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти гітлерівської навали.

Найважчі та найжорстокіші випробування випали на долю нашого народу у роки Другої світової війни.

Мільйони українців пройшли крізь це пекло і не скорилися.

З почуттям безмежної подяки й любові ми віддаємо данину поваги ветеранам антифашистського опору:

колишнім підпільникам і партизанам, захисникам і визволителям рідної землі –

усім, кого ми з гордістю називаємо народними месниками.

Підпільники та партизани жертвували своїм здоров’ям, життям задля мирного і щасливого майбутнього наступних поколінь.

Ми завжди будемо пам’ятати про їх подвиги.

Хочемо побажати Вам, шановні ветерани визвольного руху, здоров’я, довголіття, благополуччя у Ваших родинах.

Нехай у Ваших домівках завжди панують мир, спокій та достаток!

 

 

З повагою

Б.Яцков,                                                       С.Шлегель,

голова райдержадміністрації                 голова районної ради

 

На Ізяславщині відзначено День партизанської слави

 

22 вересня в парку Слави міста Ізяслав відбулось урочисте покладання вінків та квітів до братської могили  воїнів-визволителів та партизан з нагоди  відзначення Дня партизанської  слави.

У меморіальній церемонії взяли участь перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, голова районної ради Сергій Шлегель, секретар Ізяславської міської ради Наталія  Попко, заступник Ізяславського міського голови   Любов Калитюк,   голова районної ради Організації ветеранів України Василь Стецюк та актив організації, делегації від трудових колективів, учнівська молодь.   

У ході заходу було зазначено, що відзначення цього свята є державним визнанням неоціненного внеску народних месників у Велику Перемогу всього світу над нацизмом, відновленням історичної справедливості щодо масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти гітлерівської навали. Це — свято людей сильних духом і з чистою совістю, які не шкодували життя для перемоги над ненависним ворогом. Вшановуючи сьогодні людей, що вибороли для нас та наших нащадків майбутнє,  слід згадати та донести до молоді історію партизанського руху, який формувався з простих людей, що незважаючи на велику небезпеку патріотично йшли за покликом душі до партизанських загонів, у підпілля. Відвага партизанських формувань давала людям надію та впевненість у перемогу над фашистськими загарбниками.

Під час урочистостей всі присутні щиро та сердечно привітали ветерана Другої світової війни Івана Олександровича Лукащука із днем його народження.

Учасники меморіального заходу вшанували хвилиною мовчання всіх тих, хто віддав своє життя у боротьбі із нацистами та поклали вінки і квіти до меморіалу.

ФОТОКОЛАЖ

22.09.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

День Партизанської слави

 

22 вересня в приміщенні Білотинської сільської бібліотеки було  проведено годину пам’яті  до Дня партизанської слави «Велич народного подвигу». Масовий захід розпочали хвилиною мовчання за загиблими земляками, які загинули у Другій світовій війні, мужньо захищаючи свою Батьківщину від фашистської навали.

Учасники масового заходу читали вірші про героїчні подвиги партизан. Додала відповідної атмосфери заходу виставка книг, присвячена партизанському руху під назвою «Мужність партизанська».

По закінченню свята Білотинський сільський голова Наталія Свінціцька та працівники культури відвідали ветеранів, наших односельчан: Верещинську Ядвігу Володимирівну та Красуцького Йосипа Йосиповича і з щирою подякою та шаною вручили їм квіти та солодощі.

22.09.2016 р.

За матеріалами Білотинської сільської ради

 

Голова Уряду вимагає створити сприятливі умови для об'єднання всіх бажаючих громад

 

Необхідно забезпечити усі умови для якнайшвидшого об'єднання територіальних громад в Україні. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи засідання Уряду у четвер.

"Треба дати можливість команді громад, які хочуть об'єднатися для того, щоб бути успішними, зробити це у якомога стислий термін", - наголосив Володимир Гройсман.

"Ми вже сьогодні маємо охочих на продовження процесу об'єднання територіальних громад. Сотні громад сьогодні очікують таких рішень", - заявив він, анонсуючи розгляд Кабінетом Міністрів питання про виділення коштів на фінансування виборів у таких громадах.

Прем’єр-міністр також зауважив, що Уряд зберігає повноцінну систему фінансової децентралізації у проекті бюджету на 2017 рік.

"Я хотів би підкреслити, що ця реформа є надзвичайно важлива, ключова, коли громади отримують можливості, фінанси, повноваження на розвиток своїх територій, коли в містах, селах, районах, областях будуються дороги, школи, садочки, інша інфраструктура. Це все те, що ми зробили, як тільки почалася сама децентралізація", - заявив Володимир Гройсман. 

Голова Уряду зазначив, що протягом 2014-2016 років у країні відбувалася активна фаза початку реформи з децентралізації влади. Він зауважив, що був ініціатором цієї реформи.

"Я пишаюся тим, що у 2014 році безпосередньо очолив цей процес і спільно зі своєю командою ми розпочали реформу, яку потрібно було зробити від початку незалежності. Сьогодні ми мали би зовсім інший рівень і економіки, і нашої міці як європейської держави", - зазначив він.

Прем’єр-міністр нагадав, що минулого тижня здійснено ще один "крок вперед" у децентралізації - розпочато новий проект, що передбачає виділення Європейським Союзом 100 млн євро, що будуть направлені на провадження реформи, підвищення інституційної спроможності та підтримку інших інфраструктурних проектів.

22.09.2016 р.

За матеріалами з сайту «Урядовий портал» http://www.kmu.gov.ua/

 

«Голуб миру»

 

 

21 вересня весь Світ відзначає День Миру,  як день глобального припинення вогню та відмови від насильства. У час, коли  на Сході України люди потерпають від обстрілів, діти не мають можливості спокійно та безпечно продовжувати навчання,  гине мирне населення, найстрашніше — гинуть діти, гинуть наші захисники. Тому до Міжнародного дня миру в нашій країні люди ставляться із глибокою шаною і усвідомленням того болю, який завдає  війна.

В усьому світі символом миру вважається білий голуб. Це птах всеземної любові та миру. З давніх часів вважалось, що душа людини відлітає на небо в образі голуба. Може не випадково їх часто називають святими птахами?

Тож саме в цей день в Клубівській сільській бібліотеці проведено акцію «Голуб миру».  Бібліотекар підготувала намальовані на папері фігурки голубів, місія яких принести мир і спокій на схід України, стати оберегом для захисників нашої Батьківщини. Діти із задоволенням долучилися до запропонованої  акції та вирізали білих голубів,  на яких написали побажання воїнам АТО, котрі боронять кордони нашої держави.  Учні подумки і всім серцем бажали закінчення війни, бажали, щоб над Україною було мирне небо…

22.09.2016 р.

За матеріалами Клубівської сільської ради

 

Виступ Президента України Петра Порошенка на загальних дебатах 71-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН

 

Шановний пане Голово!                                                                                            

Шановні колеги!

Пані та панове!

Від імені України я щиро вітаю вельмишановного пана Пітера Томсона з обранням на посаду Голови 71-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Висловлюю повну підтримку України Вашим зусиллям.

В один із найгірших років двадцятого сторіччя Ернест Хемінгуей написав великий гуманістичний роман.

Епіграфом він взяв слова англійського поета Джона Донна:

«Немає людини, яка була б, як острів, сама по собі; кожна людина є частиною материка. … Смерть кожної людини применшує й мене, бо я єдиний з усім людством…» 

В цих словах полягала суть моральної та історичної трансформації, яку пройшло людство по слідах двох великих війн 20 сторіччя.

Ми вступили у 3 тисячоліття з твердим відчуттям, що ми є разом – як оновлене людство, для якого не існує такого поняття, як «чуже горе».

Що трапилося із цим відчуттям?

Куди воно зникло?

Звідки взялися десятки причин замкнутися на своєму «острові» та не бачити чужого горя?

Чому на континентах світу до влади приходять люди, головний мотив яких – не чути чужого «подзвону»?

Чому під маскою прагматизму в наших життях поселився цинізм, подібного якому ми не бачили з часів, коли Хемінгуей писав свій роман?

Чому зло сьогодні таке сильне, а добро таке слабке?

«Немає людини, яка була б як острів» - це стосується і політиків.

Це стосується і нашої організації.

22.09.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

 

Стартує конкурс дитячого малюнку за тематикою безпечного використання газу в побуті

 

Управління Держпраці у Хмельницькій області спільно з ПАТ «Хмельницькгаз» проводить Конкурс дитячого малюнка за тематикою безпечного використання газу в побуті, під час Місячника безпечного та економного використання газу в побуті, який традиційно проводиться на Хмельниччині з 1 жовтня по 1 листопада.

Учасниками конкурсу є учні, вихованці, слухачі середніх загальноосвітніх шкіл, позашкільних навчальних закладів та дитячих будинків віком від 6 до 18 років.

За результатами Конкурсу компетентне журі,  до складу якого увійшли представники Управління Держпраці та ПАТ «Хмельницькгаз» визначить переможців, які отримають заслужені відзнаки та подарунки. Дитячі малюнки розміщуватимуться у місцях масового перебування людей та у ЗМІ.

Через дітей організатори Конкурсу хочуть привернути увагу батьків, споживачів природного газу, як безпечно користуватися газовими приладами, щоб уникнути аварій. Неодноразово, саме діти першими відчували запах газу, погашену чайником конфорку плити тощо.

Також, впродовж жовтня планується проведення у навчальних закладах Хмельниччини відкритих уроків на тему «Безпечний газ», за участю головних державних інспекторів відділу нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки Управління Держпраці та фахівців газового господарства.

Усі художні твори надсилати на адресу Управління Держпраці у Хмельницькій області (м.Хмельницький, вул. Кам’янецька, 74) або ПАТ «Хмельницькгаз» (м.Хмельницький пр. Миру, 41) до 28 жовтня.

22.09.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької

обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

22 вересня – Всесвітній День без автомобіля

 

22 вересня у багатьох країнах світу проводиться Всесвітній День без автомобіля (World Carfree Day), девіз якого – місто як простір для людей, простір для життя. Варто зазначити, що вперше акція День без автомобіля пройшла у Франції в 1998 році. Тоді в заході брали участь всього близько двох десятків міст. Але вже до 2001 року до руху офіційно приєдналися більше тисячі міст у 35-ти країнах світу.

На батьківщині акції, у Франції, 22 вересня для автомобільного транспорту традиційно перекриваються дороги центральної частини Парижа. На вулицях можна побачити лише таксі і електромобілі. Для тих, хто боїться запізнитися на роботу, пропонуються велосипеди, які можна отримати безкоштовно під заставу посвідчення особи.

В той час, як одні країни працюють над скороченням автомобільного потоку, інші, такі, наприклад, як Японія, прагнуть скоротити шкоду, яку завдає автомобіль навколишньому середовищу. До 2030 року всі автомобілі в країні зобов’язані будуть працювати на суміші етанолу і стандартного бензину. Спалювання цієї суміші завдає навколишньому середовищу меншої шкоди, ніж використання застосовуваного сьогодні моторного палива.

День без автомобілів в Україні офіційно не відзначається, однак акції “День без авто” проходять за ініціативою громадськості чи місцевих органів влади в окремих містах України.

Мета акції – переконати водіїв скористатися в цей день громадським транспортом, щоб знизити в місті рівень забруднення повітря. Адже дуже велика кількість машин — проблема не лише великих міст, це проблема вже досить давно є глобальною.

Розуміючи, що в сучасних умовах повністю відмовитися від автомобілів просто неможливо, хочеться нагадати громадськості про проблеми, які несе із собою автотранспорт.

Щоразу заводячи двигун автомобіля, ми прискорюємо зміну клімату – адже СО2 переважає серед інших парникових газів, що посилюють здатність атмосфери утримувати тепло. Наслідки глобальної зміни клімату добре помітні вже зараз: тануть льодовики, піднімається рівень Світового океану, гинуть коралові рифи, океанські течії змінюють свій напрямок.

Але за браком інформації далеко не всі усвідомлюють взаємозв’язок і не готові поступитися власним комфортом заради покращення ситуації на планеті.

На жаль, за спостереженнями минулих років, власниками автотранспортних засобів в нашій державі цьому дню приділяється невелика увага і 22 вересня не спостерігається зменшення автотранспортного потоку на вулицях нашого міста.

За даними Головного управління статистики в Хмельницькій області за 2015 рік викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від автомобільного транспорту становили 48,576 тис. тонн.

Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації закликає всіх автомобілістів та небайдужих громадян області долучитись до заходу! Сподіваємося, що саме для того, щоб звернути увагу на проблему та не дати здійснитися песимістичним прогнозам вчених, в ім’я турботи про навколишнє середовище і здоров’я, багато людей пересядуть на громадський транспорт, велосипеди чи стануть пішоходами. Хоч би раз на рік.

22.09.2016 р.

За матеріалами Департаменту екології та

 природних ресурсів облдержадміністрації

 

Проведено семінар для суб’єктів нормотворення області з питань державної реєстрації нормативно-правових актів

 

21 вересня в приміщенні державної виконавчої служби в Ізяславському районі відбувся у режимі відеоконферецзв’язку семінар для суб’єктів нормотворення нашого району з питань державної реєстрації нормативно-правових актів. Ініціатором його проведення було Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області.

Участь у даному засіданні взяли посадові особи, відповідальні за ці питання, які є працівниками окремих відділів, секторів апарату та окремих структурних підрозділів райдержадміністрації.

Метою організації цього заходу є налагодження продуктивної взаємодії на рівні всього регіону з питань державної реєстрації нормативно-правових актів.

Оскільки порушення законодавства в даній сфері тягнуть за собою адміністративну відповідальність, Головним територіальним управлінням юстиції наразі впроваджуються вичерпні заходи щодо методичного забезпечення ведення вказаного напрямку на належному рівні задля уникнення застосування штрафних санкцій.

Під час проведення засідання було звернуто увагу на строки подання нормативно-правових актів на державну реєстрацію та переліків актів, прийнятих протягом місяця, а також оформлення належним чином даних актів. Зокрема озвучені типові недоліки, що допускаються суб’єктами нормотворення в ході виконання своїх обов’язків.

Крім того, наголошувалось присутнім щодо обов’язковості проведення антидискримінаційної експертизи проектів нормативно-правових актів, висновку юридичної служби органу виконавчої влади та отримання відповідних погоджень регуляторного акту.

Учасників семінару було поінформовано про закріплення за їхніми районами кураторів, відбувся обмін контактними даними для забезпечення належної співпраці, а також рекомендовано оновити склад комісій по перегляду нормативно-правових актів місцевих державних адміністрацій щодо відповідності їх Конституції та актам чинного законодавства України.

По закінченню семінару було  зауважено, що під час підготовки та подання на державну реєстрацію нормативно-правових актів, суб’єктам нормотворення необхідно в обов’язковому порядку дотримуватися інструкції з діловодства щодо правил нормотворення документів та вимог чинного законодавства з питань державної реєстрації нормативно-правових актів.

Користуючись нагодою, семінаристи мали змогу поставити питання та отримати вичерпні відповіді безпосередньо від фахівців Головного територіального управління юстиції в Хмельницькій області.

22.09.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

До 150-річчя від дня народження        

 

Галкін Олексій Семенович

 

Галкін Олексій Семенович (21.09.1866-03.03.1942) - генерал-полковник Армії УНР. Народився у Києві. Закінчив Володимирський Київський кадетський корпус, 2-ге військове Костянтинівське училище (1887), вийшов підпоручиком до лейб-гвардії Волинського полку. Закінчив Миколаївську академію Генерального штабу за 1-м розрядом (1893). Служив на штабових посадах у Варшавській військовій окрузі. У 1905—1910 рр. — командир 40-го піхотного Коливанського полку (Лодзь). З 13.05.1910 р. — генерал-майор, черговий генерал штабу Варшавської військової округи. З 22.08.1914 р. — черговий генерал штабу Західного фронту, генерал-лейтенант. За Першу світову війну нагороджений всіма орденами до Білого Орла (21.07.1916 р.).

З 24 квітня 1918 р. — начальник Головного штабу УНР, згодом — Української Держави. З 29 жовтня 1918 р. — постійний член Військової ради при військовому міністрі Української Держави, з 18 листопада 1918 р. перебував у розпорядженні військового міністра Української Держави. З 16 грудня 1918 р. — на службі у війську Директорії: т.в.о. начальника канцелярії Військового міністерства. З 23  грудня 1918 р. — заступник начальника канцелярії Військового міністерства.

01 червня 1919 р. разом із частиною працівників Військового міністерства УНР потрапив у Тернополі до польського полону. З 07 червня 1920 р. — начальник Головної мобілізаційно-персональної управи військового міністерства УНР. З грудня 1920 р. — військовий міністр УНР. 17 січня 1921 р. залишив цю посаду через поганий стан здоров'я.

З 1924 р. жив у маєтку митрополита А.Шептицького у с.Посіч під Станіславовом. У 1939 р. після окупації радянськими військами Галичини був арештований, сидів у в'язниці у Львові. У червні 1941 р. разом із частиною інших в'язнів був вивезений на схід. Помер на засланні в Астрахані.

21.09.2016 р.

За матеріалами мережі Інтернет

 

 

На Ізяславщині відзначили День миру - «Цілі в царині стабільного розвитку: складові елементи миру»

 

Щороку 21 вересня в усьому світі відзначається Міжнародний день миру. Він був проголошений Генеральною Асамблеєю як день, присвячений укоріненню ідеалів миру як у відносинах всередині держав, так і у відносинах між усіма державами і народами.

У цьому році, в тридцять першу річницю проведення Дня миру, його тема - «Цілі в царині стабільного розвитку: складові елементи миру».  

Міжнаро́дний де́нь ми́ру (на офіційних мовах ООН: англійською - International Day of Peace, арабською - اليوم العالمي للسلا‎م, іспанською - Día Internacional de la Paz, китайською - 国际和平日, російською  - Международный день мира, французькою - Journée internationale de la paix) встановлений резолюцією Генеральною Асамблеєю ООН від 30 листопада 1982 року і відзначається в 3-й вівторок вересня. Генеральна Асамблея в резолюції 55/282 від 7 вересня 2001 року ухвалила, що починаючи з 2002 року Міжнародний День Миру буде щорічно відзначатися 21 вересня.

Асамблея ООН заявила, що День Миру відзначається як день глобального припинення вогню і відмовлення від насильства, запропонувавши всім державам і народам дотримувати припинення воєнних дій протягом цього дня.

Генеральна Асамблея закликала всіх держав-членів Організації Об'єднаних Націй, регіональні і неурядові організації й окремих людей відповідним чином відзначати День, у тому числі шляхом освіти й інформування громадськості, і співпрацювати з Організацією Об'єднаних Націй.

Для деяких з нас мир - це повсякденна реальність. На нас – це та мрія, яку прагнемо втілити в життя  на сході України. Там, де підвалини суспільства міцні, безцінний дар миру може ніким особливо і не помічатися.

Проте для дуже багатьох людей у сучасному світі цей дар - не більше ніж казкова мрія. Вони живуть в умовах атмосфери нестабільності та страху. Для них-то в основному і існує цей день.

У цей день ООН закликає всі країни зупинити військові дії і хоча б на 24 години припинити проливати кров. Тільки мирні переговори та вирішення наявних проблем шляхом діалогу і компромісних рішень можуть дати дійсно відчутні результати та користь для всього людства.

ООН використовує святкування Дня миру для залучення уваги до своєї різнобічної роботи в підтримку миру і для того, щоб спонукати окремих людей, групи та громади на всій планеті до осмислення проблем миру і обміну інформацією та практичним досвідом діяльності по його досягненню.

В Україні День миру закріплено Указом Президента України № 100 від 5 лютого 2002 року.

Невід'ємною процедурою початку святкових заходів служить символічний дзвін «Дзвона миру». Цей дзвін був відлитий з монет, які зібрали діти з 60 країн світу. На дзвоні красується напис, який відомий багатьом: «Хай живе загальний мир у всьому світі». Його подарувала Японія ООН в 1954 році. Церемонія триває приблизно 15 хвилин, в ході якої обов'язково є місце і хвилині мовчання в пам'ять про тих, хто загинув у військових конфліктах. Церемонія завжди проходить за участю Генерального секретаря ООН, який і дзвонить у «Дзвін миру».

До слова сказати, цей дзвін дзвонить всього двічі на рік. Перший раз його можна почути навесні, у день весняного рівнодення, а другий раз — вже з нагоди святкування «Міжнародного дня миру».

Міжнародний день миру надає людям усіх країн можливість одночасно провести корисні та практичні заходи, що демонструють важливість миру і демократії.

Долучилися до заходів із відзначення Дня миру  і жителі Ізяславщини.

Сьогодні, 21 вересня, навчальний процес в Ізяславській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 1 розпочався із тематичної лінійки, присвяченої Дню миру. Звертаючись до  учнівського та педагогічного колективу закладу, в.о.директора школи Тетяна Вітрук зазначила, що якщо існуватиме можливість зупинити пролиття крові – ми зобов’язані це зробити. Бо ми воюємо не для того, щоб знищити ворога. Ми боремося, щоб захистити мир не тільки на нашій рідній Україні, а на всій планеті. Тетяна Миколаївна також сказала, що сьогодні ми не просто захищаємо кордони своєї держави. На Донбасі проліг східноєвропейський кордон демократії і свободи, який теж захищає Україна, ціною людських життів. 

«Наші хлопці сьогодні захищають не тільки свою землю, але й демократичні права та свободу незалежної Польщі, країн Прибалтики, Румунії та Угорщини, а за ними і всього Західного світу», – зазначила Тетяна Вітрук.

Тетяна Миколаївна закликала усіх присутніх на заході вшанувати хвилиною мовчання пам'ять тих, хто загинув захищаючи свободу та незалежність, територіальну цілість України.

Так як День Миру відзначається як день глобального припинення вогню і відмови від насильства,  діти випустили в небо символи миру – білих голубів.

На завершення  заходу учні школи  влаштувати танцювальний флеш-моб у вишиванках та випустили в небо білих голубів  як символ  миру.

В Ізяславському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія»  в усіх класах проведено тематичні години інформування, присвячені Дню миру. Під час їх проведення неодноразово наголошувалось, що сталий розвиток дозволяє задовольняти основні потреби теперішнього часу, не ставлячи під загрозу здатність майбутніх поколінь задовольняти свої власні потреби. Проблеми, що стоять перед сучасним світом, - злидні, голод, виснаження природних ресурсів, брак води, соціальна нерівність, деградація навколишнього середовища, хвороби, корупція, расизм, ксенофобія і багато інших - ускладнюють побудову світу і створюють підґрунтя для конфліктів. Сталий розвиток вносить вирішальний вклад в пом'якшення і викорінення цих причин конфліктів і є основою міцного і стабільного миру. У той же час, завдяки світу умови сталого розвитку поліпшуються і вивільняються ресурси, в яких суспільство потребує для розвитку і процвітання.

Кожна із 17 цілей в галузі сталого розвитку є одним із складових елементів глобальної архітектури світу. Ми повинні мобілізувати кошти здійснення, в тому числі у формі фінансових ресурсів, розробки і передачі технологій і нарощування потенціалу, а також затвердити вкрай важливу роль партнерств. У досягненні цих цілей зацікавлений кожен, і кожен може внести в цей процес свій внесок.

ФОТОКОЛАЖ

Також до відзначення Міжнародного Дня Миру приєднались школярі Ізяславського НВК «ЗОШ  І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім..О.Кушнірука.
Щирі прагнення миру в Україні та в усьому світі висловили вихованці навчального закладу:

дружньо та весело танцювали флеш-моб "Ми за мир!";

на шкільному подвір’ї організували яскраву виставку стріт-арт «Розмалюємо світ кольорами миру»;

початкова школа малювала на перерві "Дерево єднання";

виставку кращих художніх творів-плакатів за мир представили у фойє закладу.

ФОТОКОЛАЖ

21.09.2016 р.

В.Кучерук

ЗБАГАТИЛИСЯ ДОСВІДОМ

 

Директор національного природного парку «Мале Полісся» Хмельницького ОУЛМГ Андрій Сасюк  та головний лісничий Олексій Більовський взяли участь у робочій зустрічі представників природоохоронних установ Українського та Білоруського Полісся.

Цей захід проводився 16-18 вересня 2016 року білоруськими колегами з метою обміну досвідом  між природоохоронними установами. Учасниками зустрічі також були співробітники НПП «Дермансько-Острозький», НПП «Кременецькі гори», Рівненський природний заповідник, Шацький НПП, Ківерцівський НПП «Цуманська Пуща», НПП «Прип´ять-Стохід».

Зустріч була досить корисною. Її учасники перейняли один в одного найцінніше і це послужить дальшому розгортанню наукових досліджень та природоохоронної діяльності.

21.09.2016 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся»

 

Хмельниччина - друга з областей, де зібрано рекордний за останні роки урожай

 

20 вересня під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка відбулась селекторна нарада з питань сівби озимих культур та проведення комплексу осінньо-польових робіт у 2016 році.

В студії селекторного зв’язку Хмельниччину представив заступник голови обласної державної адміністрації Володимир Кальніченко.

Відкриваючи селекторну нараду Максим Петрович зазначив, що в багатьох позиціях зібрано рекордний за останні роки об’єм зерна. Зокрема, хліборобами Вінничини зібрано пшениці  58,8 ц/га., Хмельниччини – 57,8 ц/га., Черкащини – 52,9 ц/га., Київщина 52,4 ц/га. – це найвищий показник урожайності по Україні.

“Дещо складна ситуація з посівними роботами, адже в цьому році як і в минулому маємо посуху, в той же час в арго-технічні терміни визначено проведення осінньо-польових робіт, що являється запорукою доброго врожаю. Маємо надію, що погодні умови будуть сприятливі для аграріїв та результати сівби в цьому році принесуть нам гарний урожай в наступному.

Також під час наради обговорено питання ходу виконання осінньо-польових робіт, ситуації з погодою та надано рекомендації науковців щодо агротехнічних заходів в поточних умовах.

“Підводячи підсумки наради можу сказати, що в цілому маємо позитивний результат по збору урожайності. Що стосується погоди, то в нас є перспектива, що все зміниться на краще і аграрії встигнуть в терміни завершити посівну кампанію”, – додав перший заступник.

У свою чергу, Володимир Кальніченко доповів присутнім про стан осінньо-польових робіт на Хмельниччині.

Так, загальна посівна площа урожаю 2016 року склала 1 млн. 149,2 тис. га, що на 21тис. га більше минулого року. Повністю завершено збирання ранніх зернових і зернобобових культур,  валовий збір яких становить 1 млн. 938 тис. тонн, що на 220 тис. тонн більше, ніж торік при середній урожайності 53,7 ц/га.

Валове виробництво нашого основного хліба – озимої пшениці складає понад 1 млн. 300 тис. тонн, урожайність – 57 ц/га.

Завершено збирання озимого ріпаку, валовий збір  якого становить 125 тис. тонн при урожайності 29 ц/га (+ 5 ц/га до 2015 р.).

За рівнем урожайності Хмельниччина посідає друге місце в державі.

На даний час продовжується збирання пізніх культур, таких як кукурудза, зерно, соя, соняшник. Повністю завершено збір картоплі, наближається до завершення збирання овочів.

З початку серпня настали оптимальні строки посіву озимого ріпаку під урожай наступного року.  Всіма районами  посіяно понад 70 тис. га цієї культури, що становить 118% до прогнозу.

“Сьогодні перед нами стоїть важливе завдання – закласти фундамент урожаю наступного року – провести сівбу озимих зернових культур, яких планується посіяти 231 тис. га, з них 208 тис. га озимої пшениці. Згідно попередніх даних, під урожай 2017 року агроформуваннями всіх форм власності вже посіяно 36,6 тис. га озимих зернових культур, що становить 16% до прогнозу. За добу посіяно понад 11 тис. га озимини. Темпи проведення посівних робіт на 20 тис. га відстають від торішніх, але запевняю, що прогнозні завдання будуть виконані в оптимальні строки і у повному обсязі”, – зазначив Володимир Ілліч.

У районній студії  селекторного  зв’язку Ізяславщину представляли перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, начальник відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Володимир Ткачук та інші.

20.09.2016 р.

За матеріалами сайту Хмельницької обласної державної адміністрації та

відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації 

 

Для чого потрібно збирати макулатуру?

 

Відомо, що папір виготовляється з деревини. Щоб виготовити 60 кг паперу, треба зрубати одне доросле дерево. Для того, щоб виростити його на зміну зрізаному, потрібно 25-30 років.

А Ви знаєте, що кожна перероблена тонна макулатури зберігає в середньому 17 дерев, 227 000 літрів  води, 225 кВт∙год електроенергії і 2,5 кубічних метрів площі полігонів з утилізації сміття? Учні Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, ліцей» ім.О.Кушнірука - так! Тому вони разом із педагогами днями провели акцію зі збору макулатури для її вторинної переробки. Учні з радістю долучилися до заходу. Учні 1-7 класів  зібрали 158 кг, 8-11 класів – 291 кг, на загальну суму майже 900 гривень.

Учні закладу розповіли, що збирають макулатуру, адже розуміють, що це потрібно для того, аби не забруднювалося навколишнє середовище. Під час акції вони дізналися про те, що макулатуру переробляють для того, щоб отримати картон для обкладинок нових книжок.

На отримані від збору макулатури кошти планують придбати спортивний інвентар.

Зі слів педагога-організатора школи Людмили Грубіян,  в закладі постійно працюють над формуванням нового екологічного мислення в учнів, тож в подальшому збір макулатури планують зробити систематичним. Разом із тим дітей закладу навчають тому, як самостійно заробляти кошти для своїх потреб.

20.09.2016 р.

За матеріалами Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім.О.Кушнірука

 

 

Відбулось засідання координаційної групи при райдержадміністрації по питаннях призову, мобілізації та підтримки сімей військовослужбовців

 

Під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Володимира Левченка 20 вересня відбулось засідання координаційної групи при райдержадміністрації по питаннях призову, мобілізації та підтримки сімей військовослужбовців.

На нараді було розглянуто питання заходів з підготовки до запланованої поїздки волонтерів Ізяславського району із допомогою військовослужбовцям на сході України. Володимир Борисович проінформував присутніх, що наразі у бійців є особлива потреба в речах першої необхідності – це вода та засоби особистої гігієни, зокрема медикаменти. Також «атошники»  потребують теплі речі (шкарпетки, рукавиці, светри, взуття, білизна, шапки), дощовики, та додаткове спорядження. Крім того благодійна організація «Фонд Заславщини» продовжує збір продуктів харчування довготривалого терміну зберігання (консерви, крупи, макаронні вироби, чай, кава, цукор, солодощі і т.п.), цигарки, сірники тощо. «Закликаємо всіх не залишатись осторонь, а взяти активну участь в даній акції та підтримати тих, хто зараз захищає майбутнє наших дітей. Адже ті, хто відчув весь біль війни та переживає страшні дні на передовій, варті набагато більшого. Аби війна не прийшла на нашу землю, маємо спинити ворога на Сході» - сказав Володимир Левченко.

За участі Христівського сільського голови Ольги Канарчук розглянуто питання можливості  ремонту та подальшої передачі автомобіля УАЗ, який перебуває на балансі сільської ради для потреб Збройних сил України.

Також було розглянуто питання  комплексного підходу до увічнення пам’яті загиблих учасників АТО та вшанування всіх борців за свободу та територіальну цілісність України.

20.09.2016 р.

За матеріалами координаційної групи при райдержадміністрації

по питаннях призову, мобілізації та підтримки сімей військовослужбовців

 

 

Обери свій бренд!

 

З 19 серпня на офіційному сайті Хмельницької обласної державної адміністрації розпочато голосування за бренд Хмельниччини.

Голосування триватиме до 30 вересня 2016 року.

 

 

 

Проголосувати можна за цим посиланням

19.09.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької

обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

 

Голова районної державної адміністрації провів щотижневу нараду

 

19 вересня голова районної державної адміністрації Борис Яцков  провів щотижневу нараду із керівниками структурних підрозділів районної державної адміністрації та керівниками місцевих підрозділів центральних органів влади в районі.

Начальник Ізяславського районного сектору  ГУ ДСН України  в Хмельницькій області Віктор Матвійчук доповів про ситуацію із пожежами на території району. Окремо ним було наголошено  про те, що більшість пожеж в природних екосистемах пов’язані із спалюванням стерні та післяжнивних решток як на полях сільськогосподарських формувань, так і на земельних ділянках громадян. Самовільне спалювання трави приводить до займання покладів торфу. Головою райдержадміністрації було дано доручення провести в найближчий час відповідну нараду із сільськими головами, керівниками комунальних підприємств, у користуванні яких є ліси із забезпечення ефективної протипожежної роботи на підвідомчих територіях.

Т.в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Ізяславському районі Микола Цебрик доповів про реалізацію в районі комплексу заходів щодо недопущення захворювання африканської чуми свиней в Ізяславському районі.

Очільника району цікавило питання роботи закладів охорони здоров’я, освіти та культури Ізяславщини.

Також розглянуто питання здійснення електронних закупівель за допомогою системи ProZorro.

Підбиваючи підсумки наради, Борис Олександрович дав ряд доручень.

19.09.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Збірна України з футболу на Паралімпіаді-2016 виграла фінальний матч проти іранців

 

 

 Футболісти з наслідками ДЦП виграли золоті медалі Паралімпади-2016, яка проводилась в бразильському Ріо-де-Жанейро. Розпочавши матч за київським часом 16 вересня, все вирішилося вже 17 вересня.

У стартовому складі України вийшли кам’янчанин Віталій Трушев і капітан команди, хмельничанин Володимир Антонюк (уродженець міста Ізяслав). І саме Антонюк на 26 хвилині матчу відкрив рахунок у вирішальній грі проти збірної Ірану. Для Володимира цей гол став сьомим на турнірі. Та за 10 хвилин до завершення основного часу іранці змогли зрівняти рахунок у грі.

Отож, "золото" розіграли в двох екстра-таймах. Українці, завдяки голу Артема Красильникова на 65 хвилині поєдинку, змогли виграти з рахунком 2:1 та стати паралімпійськими чемпіонами 2016.

Отож, одразу двоє подолян повертаються додому в статусі чемпіонів! До речі, збірна України з футболу серед спортсменів з наслідками ДЦП володітиме цим титулом наступні 8 років, адже на Паралімпіаді-2020 у цьому виді змагань не буде.

19.09.2016 р.

За матеріалами сайту http://ye.ua фото з сайту http://prosport.tsn.ua

 

 

18 вересня - День працівника лісу

 

 

Шановні працівники та ветерани лісового господарства!

 

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята - Дня працівника лісу.

Ліс - наше найбільше природне багатство, запорука екологічної безпеки,

пріоритетна складова народногосподарського комплексу і основа економічної стабільності країни.

Збереження, примноження, дбайливе і раціональне використання цього безцінного національного скарбу –

обов´язок не лише лісівників, а й громадськості, кожного жителя нашої рідної України.

Лісу потрібний мудрий, дбайливий і виважений господар.

Велике спасибі вам, шановні працівники та ветерани лісового господарства, за невтомну працю і самовідданість.

Сердечно бажаємо вам та вашим родинам міцного здоров’я, щастя, добра і достатку.

 

З повагою

Б.Яцков,                                                  С.Шлегель,

голова райдержадміністрації                 голова районної ради

 

 

 

 

17 вересня - День працівників цивільного захисту!

 

 

Шановні рятівники, працівники та ветерани пожежної охорони!

 

Від імені райдержадміністрації та районної ради вітаємо вас з нагоди Дня працівників цивільного захисту.

Це свято об’єднує людей мужніх професій - пожежників, працівників аварійно-рятувальних формувань і служб,

які несуть відповідальність за вирішення питань загальнодержавної ваги -

забезпечення надійного захисту національного багатства, життя людей від вогню та стихії.

Утверджуючи добро і милосердя, ви - справжні герої наших днів - з честю виконуєте покладені на вас завдання.

Спасибі вам за вірність обов’язку, постійну бойову готовність до боротьби з незваним лихом.

Переконані, що ви й надалі збагачуватимете кращі традиції своєї професії, віддано і сумлінно служитимете обраній справі.

Бажаємо вам щастя, здоров’я, добра і якомога менше тривожних викликів. Нехай мир і злагода панують у ваших родинах!

  

З повагою

Б.Яцков,                                                С.Шлегель,

голова райдержадміністрації              голова районної ради

 

 

 

17 вересня - День фармацевтичного працівника

 

Шановні фармацевтичні працівники!

 

Щиро вітаємо вас з професійним святом - Днем фармацевтичного працівника!

Важливою і значущою є ваша повсякденна, гуманна місія - забезпечувати людей ліками.

Ваш професіоналізм, вміння знаходити оптимальні рішення повертають людям здоров’я,

додають впевненості у власних силах та віри в життя.

Переконані, що ваша відданість справі, фаховий досвід, глибокі знання і динамізм завжди

поєднуватимуться із щирим співчуттям до людей, милосердям та благодійністю у кращих гуманітарних традиціях.

Зичимо вам усіляких гараздів, здійснення заповітних мрій, оптимізму, нових звершень і нових перемог.

Нехай життя дарує вам спокій та добробут, тепло і щастя в домівках.

 

З повагою

В.Яцков,                                                           С.Шлегель,

голова райдержадміністрації                               голова районної ради

 

 

 

Лісівники Ізяславщини відзначили професійне свято

 

16 вересня, напередодні Дня працівників лісу, голова райдержадміністрації Борис Яцков, голова районної ради Сергій Шлегель,  начальник Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства Віталій Лісовий, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, начальник Ізяславського районного сектору ДСНС України в Хмельницькій області Віктор Матвійчук взяли участь в урочистих зборах трудового колективу ДП «Ізяславське лісове господарство» та колективу Національного природного парку  «Мале Полісся» з нагоди професійного свята – Дня працівників лісу.

Про досягнуте лісівниками, про їх працю в нинішніх нелегких умовах, про пріоритетні напрямки діяльності підприємства інформував Петро Курельчук директор ДП «Ізяславське лісове господарство».  Він зокрема зазначив, що  професійне свято цього року для лісівників Ізяславщини ювілейне – виповнилося 80 років від дня заснування лісгоспу. «Нині державне підприємство «Ізяславське лісове господарство» - це комплексне багатопрофільне лісогосподарське підприємство, яке займається лісовідновленням, доглядом за лісовими  насадженнями, охороною і захистом  лісів, лісозаготівлею та переробкою деревини, вирощуванням декоративного посадкового матеріалу і відновленням диких тварин», - зазначив у своєму виступі Петро Іванович.

Вітаючи працівників «ДП «Ізяславське лісове господарство» та НПП «Мале Полісся», начальник Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства Віталій Лісовий високо оцінив роботу лісівників району, зазначивши, що колективи є лідерами в області.

У своєму виступі голова райдержадміністрації Борис Яцков наголосив, що переоцінити значення лісу для нашої планети - важко. Адже, ліс - це живий скарб Землі. «Величезного значення відіграє лісове господарство для економіки держави та як чинник позитивного природного і екологічного впливу на навколишнє середовище. Раціональне і розумне використання лісу дарує людям тепло і затишок, а безконтрольна вирубка лісу несе в собі значні проблеми, які можуть торкнутися практично всіх. Тому люди, які професійно стоять на сторожі гармонії і порядку в лісовому господарстві, давно і справедливо заслуговують глибокої поваги і високого авторитету» - сказав очільник району.       

  Усі виступаючі дякували працівникам лісу за добросовісне ставлення до своєї справи, відзначали значний внесок районного лісового господарства до бюджету Ізяславщини, та бажали усім присутнім в першу чергу мирного неба над головою, здоров’я, добра та затишку їхнім родинам. 

Під час заходу кращі представники галузі лісового господарства району та національного природного парку «Мале Полісся»  були нагороджені відзнаками Державного лісового агента України, Хмельницької обласної державної адміністрації, Хмельницької обласної ради, обласного управління лісового та мисливського господарства, райдержадміністрації, районної ради, Ізяславської міської ради, галузевої профспілки.

ФОТОКОЛАЖ

16.09.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій  з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

 

  

Рятувальники Ізяславщини відзначили професійне свято

 

17-го вересня – професійне свято у рятувальників – людей мужніх, рішучих, сильних духом, чий високий професіоналізм, постійна готовність до самопожертви забезпечують кожній українській родині надійний захист від природних та техногенних лих.

Тож напередодні Дня рятівника, 16 вересня, щоб привітати рятувальників району, ветеранів служби завітали до 13 державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України в Хмельницькій області  голова Ізяславської районної державної адміністрації Борис Яцков, голова Ізяславської районної ради Сергій Шлегель, заступник Ізяславського міського голови Віталій Андрійчук, депутат Хмельницької обласної ради, генеральний директор ФГ «Арго-Інвест» (с.Ліщана) Петро Павлюк, Ліщанський сільський голова Олександр Лех, завідувач сектору з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення райдержадміністрації Анатолій Радкевич.

З вітальним словом до колег звернувся начальник Ізяславського районного сектору Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області Віктор Матвійчук, який передусім зазначив, що захищати Вітчизну та її громадян від пожеж і надзвичайних подій завжди було благородною справою сміливих, сильних духом та відданих людей. Саме таких об’єднала сьогодні Служба порятунку Ізяславщини, адже кожен за своїм покликанням обрав важку, проте почесну справу – запобігати, рятувати, допомагати.

Із професійним святом рятівників-вогнеборців привітали Борис Яцков та Сергій Шлегель. Вони зазначили, що районний підрозділ Державної служби України з надзвичайних ситуацій та добровільні пожежні об´єднання в селах району є тією структурою, яка забезпечує умови безпечного проживання населення. Ви рятуєте життя громадян в побуті, на водних об’єктах та на пожежах.

«Органи влади району, розуміючи важливість завдань, які ви виконуєте, і надалі буде сприяти покращенню матеріально-технічного забезпечення служби та соціального забезпечення рятувальників. Дякую Вам за вашу роботу, відвагу і готовність до самопожертви заради збереження життя іншого», – додав Борис Яцков  під час вітальної промови.

Рятувальників, які блискуче виконували професійні завдання, проявили героїзм та безстрашність у виконанні службових обов’язків, нагородили  грамотами Ізяславської районної  державної адміністрації, Ізяславської районної ради, Ізяславської міської ради.

ФОТОКОЛАЖ

16.09.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

Україна не зробить жодних кроків, поки Росія не почне виконувати свої зобов'язання за Мінськими угодами – Президент

 

Президент Петро Порошенко наголошує, що Україна не здійснюватиме жодних подальших кроків у питанні врегулювання ситуації на Донбасі, поки Росія не виконає безпекові зобов'язання, взяті нею в рамках Мінських домовленостей.

«Мені часто дорікають, мовляв українська сторона продовжує «впиратися» і не йде далі політичним треком мінського врегулювання. Повторюю раз і назавжди: ми вже підставляли щоку. Підставляли так, що ледве в живих залишилися. Жодного кроку, допоки російська сторона не пройде свою дистанцію по безпековому треку», - наголосив Глава держави.

Під час виступу на 13-ій щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES): «Світ, Європа, Україна: Шторми Змін» він наголосив, що саме в безпеці ключ до мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

«Саме тому я запропонував ефективний підхід – «дорожню мапу», в якій має бути ув’язана послідовність безпекових та політичних кроків з гарантією їх виконання. Що таке гарантії ми знаємо дуже добре з Будапештського меморандуму. Більше такого не може бути», - зазначив Петро Порошенко.

Президент нагадав основні вимоги до Росії – забезпечення сталого та всеохоплюючого припинення вогню на Донбасі, припинення постачання на українську територію російських регулярних військ, зброї, боєприпасів і військової техніки, забезпечення безперешкодного доступу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ до окупованої території Донбасу і Криму, надання повного доступу міжнародним спостерігачам до тимчасово неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону.

«Якщо мене запитати, який у нас ключовий показник нашої безпеки у цифрах – це 409 км 300 м неконтрольованої частини українсько-російського кордону. Якщо ми закриємо кордон, не буде конфлікту в Україні. Заберіть окупаційні війська, заберіть зброю – ми домовимось і все врегулюємо», - сказав Глава держави.

«Наступна вимога – це те, що вказано у Мінських угодах – вивести російські війська з території України, звільнити українських бранців і політичних в’язнів – Сенцова, Кольченка, Карпюка, Клиха, Жемчугова і десятків інших», - також додав він повідомивши, що має надію на звільнення з полону бойовиків найближчими днями українця Володимира Жемчугова.

 «Це те, чому і надалі опирається російська сторона, намагаючись довести, що Україна нібито не виконує політичну частину мінських домовленостей. Це не правда. Україна, на відміну від Кремля, виконує свої зобов’язання», - наголосив Президент.

Зокрема, він нагадав, що Україна прийняла закон про особливий порядок здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, закон про амністію. Ухвалено також законодавчий акт, який визначає територію, під якою ми розуміємо окремі райони Донецької та Луганської областей. В першому читанні схвалені відповідні зміни до Конституції України щодо децентралізації. З міжнародними партнерами було опрацьовано модальність проведення місцевих виборів на Донбасі після виконання безпекових умов.

«Іншими словами – українська сторона продемонструвала і добру волю, і відповідальність, і чіткі кроки, спрямовані на мирне врегулювання», - підкреслив Петро Порошенко.

Росія ж натомість, не здійснила жодних реальних кроків і надалі намагається перекласти відповідальність на іншу сторону, зазначив він.

«Все це є нічим іншим, як тактикою «політичних маніпуляцій» за столом переговорів та «контрольованої агресії» на полі бою в потрібний момент, яку повсякчас демонструє Росія. І, до речі, не лише в Україні. Ви бачите Близький Схід, інші регіони. До того ми бачили Придністров’я, Абхазію, Осетію і багато інших регіонів», - констатував Глава держави.

Президент зауважив, що нічого доброго дії Росії у зазначених регіонах не принесли, тож необхідна спільна наполеглива праця задля відновлення українського суверенітету, українського прапору для того, щоб вони знову з’явились у Криму, Луганську і в Донецьку.

16.09.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Примножують та бережуть багатство природи

 

Немає такої людини, яка б ніколи не бувала у лісі. Більшість громадян відвідує це природне багатство в першу чергу для задоволення своїх потреб (духовного та фізичного відпочинку, збору дарів лісу). Та мало хто знає, що вартує зберегти та примножити цей живий скарб нашої планети ще у такий нелегкий період. Але дуже добре це знають лісівники, які постійно стоять на сторожі гармонії і порядку в лісовому господарстві. Нелегка праця давно і справедливо заслуговує глибокої поваги та високого авторитету і не лише у своє професійне свято, яке цього року відзначають лісівники 18 вересня. Цьогоріч свято для лісівників ювілейне, адже рівно 80 років тому було засновано Ізяславський лісгосп.

На даний час державне підприємство «Ізяславське лісове господарство» - це комплексне багатопрофільне лісове господарство, яке займається лісовідновленням, доглядом за лісовими насадженнями, охороною та захистом лісів, лісозаготівлею та переробкою  деревини, вирощуванням декоративного посадкового матеріалу і відтворенням диких тварин.

У зв’язку із проблемами, що виникли минулого та поточного року внаслідок стихійних лих (пожежі та буревію) в Плужненському, Лютарському та Михельському лісництвах, усі зусилля лісівників Ізяславщини були спрямовані на  ліквідацію наслідків стихій, збереження існуючих та відновлення насаджень на місцях після розробки пожарищ. Так, навесні цього року було створено 272 га нових лісових культур з цінних лісоутворюючих порід при плані 156 га, з них 104 га створено шляхом посадки одно- та дворічних саджанців, вирощених в тимчасових лісових розсадниках, а 168 га - шляхом посіву насіння. Важливу роль у лісовідновленні відіграє і природне поновлення лісу. Адже завдяки рослинам-піонерам здійснюється заліснення територій, де штучне створення лісових насаджень неможливе. В цьому році таким чином відновлено 7 га лісу.

Значна увага приділяється охороні лісу від пожеж. В Кунівському та Плужненському лісництвах встановлено системи відеоспостереження, оновлено пожежно-технічну базу. Зараз підприємство має 4 пожежні автомобілі високої прохідності, 2 одиниці пожежної техніки, яка пристосована для забору води з водойм, підвозу на місце пожежі, передачі до пожежного автомобіля та самостійного гасіння пожежі, обладнані місця для забору води пожежними автомобілями.

З метою недопущення пожеж в лісових масивах, з початку року було створено 278  км мінералізованих смуг, проведено догляд за існуючими мінералізованими смугами та протипожежними розривами, протяжністю 174 км. Постійно ведеться роз’яснювальна робота серед населення на пожежну тематику в районних та обласних засобах масової інформації.

З початку року заготовлено понад 76 тис. куб. м ліквідної деревини. Фактично всю деревину було заготовлено при ліквідації наслідків пожежі минулого року. Змінилась система реалізації заготовленої лісопродукції. Більше половини заготовленої продукції реалізовується на проміжному складі, що  знаходиться в Плужненському лісництві. Інша -  вивозиться спеціальним автотранспортом на нижній склад для подальшої реалізації. З початку року реалізовано понад 65 тис.куб.м деревини.

Крім проблем, створених аномальними погодними умовами, на підприємстві і в галузі в цілому є ряд інших негараздів. Зі вступом в дію Закону про заборону експорту лісу, підприємство змушене шукати інші шляхи збуту заготовленої деревини. Так, як внутрішній ринок не потребує такої кількості деревини, її частину планується переробляти в цеху переробки. Для збільшення обсягів виготовлення пиломатеріалів вже кілька місяців поспіль проводиться  добудова цеху переробки деревини, закуплено нове імпортне обладнання, що дозволить виготовляти конкурентоспроможну для експортних і внутрішніх потреб продукцію.

Державне підприємство «Ізяславське лісове господарство» має досить потужну матеріальну базу, серйозний потенціал робітничого та керівного складу, що дає змогу працювати ритмічно, постійно нарощувати обсяги виробництва, вчасно виплачувати заробітну плату та розраховуватись з Державним і місцевим бюджетами, сплачувати всі платежі. З початку поточного року було сплачено всього платежів до зведеного бюджету на суму понад 13,5 млн. грн.., в тому числі понад 7 млн. грн.. до Державного бюджету. За сумлінну сплату всіх платежів до бюджету протягом 2015 року підприємство було нагороджено дипломом  регіонального рейтингу «Сумлінні платники податків - 2015» у галузі лісівництва та іншої діяльності у лісовому господарстві.

Постійно підвищується ефективність праці. Керівники підприємства проводять всі заходи, щоб виробничий процес був високоорганізованим, забезпечують працівникам якісні умови праці та постійно їх покращують. На сьогодні колектив ДП «Ізяславський лісгосп» налічує 273 штатних працівники, і є чисельно найбільшим серед лісових підприємств області. Крім того, щороку понад 40 робітників працює на умовах цивільно-правового договору.

За традицією, в переддень професійного свята, хочеться відзначити найкращих працівників. Це лісничий Білогірського лісництва Валерій Матвійчук, головний лісничий Віталій Зайчук, головний економіст Любов Ліщук, бухгалтер Ірина Поліщук, мисливствознавець Володимир Рожков, водій пожежного автомобіля Віктор Олійник, водії автотранспортних засобів Михайло Грицюк, Валерій Заблоцький, водій автотранспортних засобів  Кунівського лісництва Петро Михальчук, майстри лісу Михельського лісництва Віталій Друзь, Сергій Коротун, майстер лісу Лютарського лісництва Петро Хом’як, майстер лісу Білогірського лісництва Василь Маліновський, верстатник деревообробних верстатів Дмитро Кращук, вальник лісу Володимир Король, вальник лісу Гурщанського лісництва Микола Москалюк, токар Микола Степанюк, тракторист Віктор Білашевський, навальник-штабелювальник деревини нижнього складу Олег Швець, кранівник Микола Шпортун.

16.09.2016 р.

За матеріалами ДП «Ізяславське лісове господарство»

 

 

В Ізяславському районному Будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка»  розпочався новий навчальний рік

 

Ізяславський районний Будинок творчості дітей та юнацтва «Веселка»  є осередком дитячої творчості, справжнім центром позашкільної освіти  Ізяславщини. Адже саме в ньому працюють різноманітні гуртки, клуби та студії, де кожна дитина або підліток може знайти собі справу до душі, реалізувати свої мрії та бажання, потоваришувати з однодумцями, створити свій шедевр.

15 вересня 2016 року  вихованці та працівники Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» щиро приймали гостей у своєму закладі. Усі вони, ровесники, друзі, батьки, завітали на свято, присвячене початку нового навчального року у Будинку творчості.

Усіх присутніх на святі щиро та сердечно привітала голова райкому профспілки працівників освіти Ізяславського району Ірина Кушнірук. Зокрема Ірина Володимирівна сказала: «Ось і промайнуло сонячне літо. Позаду веселі розваги, сонце, море, літні табори. Набралися здоров'я від сонця, щедрої землі і турботи рідних наші вихованці. З великим задоволенням вони знову влилися до великої сім’ї  - районного Будинку творчості дітей та юнацтва». Також вона привітала директора закладу Світлану Кушнірук із початком нового навчального року, який для директора став ювілейним, адже 30 років тому Світлана Володимирівна прийшла на роботу до закладу на посаду методиста та через деякий час очолила його,  і вже майже 20 років як керує ним.

Також привітала вихованців із початком нового навчального року директор Будинку творчості Світлана Кушнірук, побажала міцного здоров’я та нових творчих здобутків, подякувала керівництву району, батькам, педагогічним колективам шкіл за тісну співпрацю щодо розвитку творчості дітей та молоді. Світлана Володимирівна вручила окремим працівникам та вихованцям грамоти, дипломи і сертифікати, за перемогу та участь у різноманітних конкурсах всеукраїнського та обласного рівнів.

Ведучі заходу представили  для присутніх усіх керівників гуртків та творчих об’єднань  закладу, а його вихованці подарували свої чудові виступи.

Навчальний рік у Будинку творчості школярів стартував, поповнившись новими гуртківцями. Педагогічний колектив за підтримки батьків, колег-освітян, громадськості та спонсорів, керівництва району зробить все можливе, щоб 2016/2017 рік був наповнений цікавими зустрічами, новими  перемогами та досягненнями вихованців.

По завершення святкового заходу керівники гуртків запросили усіх бажаючих до своїх приміщень, де ознайомили із планами роботи.

ФОТОКОЛАЖ

16.09.2016 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

 

 

Увага! Оголошується старт Всеукраїнського конкурсу журналістських робіт

 

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Програма Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» оголошують старт Всеукраїнського конкурсу журналістських робіт за тематикою «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади».

Конкурс присвячено висвітленню започаткованої в Україні масштабної реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади.

До участі у Конкурсі до 30 вересня 2016 року приймаються матеріали в наступних чотирьох номінаціях:

- ОНЛАЙН-ПУБЛІКАЦІЯ;

- СТАТТЯ (в друкованому ЗМІ);

- РАДІОМАТЕРІАЛ;

- ВІДЕОМАТЕРІАЛ.


Призовий фонд. В кожній із чотирьох номінацій передбачені три премії:

І премія – 15000 грн.

ІІ премія – 10000 грн.

ІІІ премія – 7000 грн.

 

Конкурсом також передбачено відзначення авторів низки робіт заохочувальними відзнаками та запрошення переможців до участі у міжнародному заході з тематики місцевого самоврядування в одній із країн – членів Ради Європи. Церемонія нагородження переможців Конкурсу відбудеться у місті Київ наприкінці 2016 року.

До участі приймаються матеріали, розміщені вперше у регіональних ЗМІ усіх типів (теле- і радіокомпанії, друковані та онлайн-медіа) і форм власності (державної, приватної, комунальної) не раніше 1 січня 2016 року.

Конкурсні матеріали мають висвітлювати наступні питання:

• Мета, завдання, зміст, очікувані результати і переваги реформ, спрямованих на розбудову місцевого самоврядування та децентралізацію влади.

• Добровільне об’єднання територіальних громад.

• Співпраця територіальних громад.

• Залучення додаткових ресурсів до реалізації завдань реформи місцевого самоврядування, розвитку громад і підвищення якості надання послуг населенню.

• Фінансова децентралізація та ресурсна підтримка місцевого і регіонального розвитку.

• Кращі практики органів місцевого самоврядування з питань соціально-економічного розвитку територій, їх відповідність європейським стандартам і світовим тенденціям.

 

Детальна інформація про Конкурс міститься у буклеті.

Для участі у Конкурсі необхідно заповнити аплікаційну форму учасника, яку можна знайти на сайті інформаційного партнеру ГО «Інтерньюз-Україна» www.internews.ua.

Контактна інформація для отримання роз’яснень та коментарів щодо Конкурсу:

тел.: (044) 458-44-40

(044) 501-92-03

(050) 330-80-76

(050) 358-99-75

e-mail: CoE.contest@internews.ua

16.09.2016 р.

За матеріалами Міністерства регіонального розвитку, будівництва

та житлово-комунального господарства України

 

Голова Уряду представив основні макроекономічні показники проекту бюджету на 2017 рік

 

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час позачергового засідання Уряду для розгляду проекту Закону про Державний бюджет у четвер представив основні макроекономічні показники бюджету на 2017 рік.

Так, Уряд передбачає збільшення бюджету України у 2017 році до майже 876 млрд. грн.., що більше показника 2016 року на 16,9%.

Крім того, Уряд прогнозує економічне зростання 3% ВВП.

“Ми розраховуємо на пожвавлення економіки, – зазначив Володимир Гройсман. – Ми бачимо, що економіка нашої країни починає відновлюватися, і наше завдання зробити цей процес незворотнім і пришвидшити економічне зростання. Через економічне зростання зробити все для того, щоб кожен український громадянин відчув, що життя починає змінюватися у його доходах, його статках, і це є важливим пріоритетом”.

Структура доходів залишається стандартною. Уряд не передбачає збільшення загальних доходів бюджету за рахунок збільшення ставок податків.

“Ми вважаємо, що нам не треба створювати умов тиску на бізнес, і тому ми не будемо підтримувати підвищення загальнонаціональних податків. Можливо розширювати базу, визначити позиції щодо рент, але що стосується загальнонаціональних податків, ми не підтримуємо питання щодо їх збільшення”, – наголосив Голова Уряду.

Дефіцит бюджету на 2017 рік має не перевищувати 3%, і становить 77,5 млрд. грн.

Уряд передбачає зростання соціальних стандартів. На 2017 рік Уряд закладає зростання у проекті бюджету на 10,1% – на 1 грудня 2017 року мінімальна зарплата та прожитковий мінімум становитиме 1762 грн., порівняно з 1600 грн. станом на 1 грудня 2016 року.

16.09.2016 р.

За матеріалами з сайту «Урядовий портал» http://www.kmu.gov.ua/

 

 

 

 

Вітаємо колектив та ветеранів газети «Зоря Надгориння»

 

15 вересня жителі району отримали незвичайний номер районної газети «Зоря Надгориння» - це її 11111 номер. Так співпало, що цього ж року,   газета святкує й інший, не менш приємний, ювілей – 95-річчя з дня її заснування. За цими поважними цифрами – люди і їхні долі, звитяжний труд, здобутки. Такому віку по-доброму позаздрить не одне друковане видання на теренах нашої області.          

Вийшовши вперше, як газета «Голос труда», в 1922–24 роках видання носило назву «На страже», 1931–41 – «За соціалістичне село», 1941–62 – «Соціалістичне село», 1962–90 – «Колгоспне життя», від 1990 року і до сьогодення - «Зоря Надгориння».

Багато змін відбулося за роки існування газети. Змінювалися обсяги, поліграфічне наповнення, тематика публікацій. Але незмінне одне: газета завжди була і залишається близькою читачеві, їй довіряють, її читають, вона розповідає про головні події, про людей, які прославляють наш район і область, про важливі віхи історичного шляху. Вона вчить любові і розумінню, щирості і відданості. Вона створює літопис Ізяславщини і є відмінною школою майстерності для декількох поколінь творчих працівників.           

Працівники газети – це справжні професіонали, знавці своєї справи, які завжди тримають руку на пульсі життя регіону, достовірно, вчасно та об’єктивно висвітлюють події району. Тож ваш внесок у розвиток інформаційного простору Ізяславщини важко переоцінити.

Шановні працівники газети «Зоря Надгориння» та ветерани видання! Щиро вітаємо вас із 11111 випуском районної газети та 95-річчям від часу заснування! Бажаємо вам усім міцного здоров’я, великого щастя, творчої наснаги, щедрих врожаїв на журналістській ниві, достатку і завжди гарного настрою. А “Зоря Надгориння” нехай завжди залишається надійним другом і порадником читачів та має якомога більше своїх шанувальників.

 

З повагою

голова районної державної адміністрації Борис Яцков та весь колектив райдержадміністрації

 

Вогнеборці Ізяславщини провели акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти»

 

Вже декілька років поспіль з метою ознайомлення дітей з найнебезпечнішою, проте особливо важливою професією «рятувальника», а також задля привернення уваги громадськості до питань цивільного захисту та навчання населення основам безпечної життєдіяльності, періодично проводиться Всеукраїнська громадська акція “Запобігти. Врятувати. Допомогти”.

Так, 15 вересня, напередодні свого професійного свята – День рятівника, рятувальники 13-ї державної пожежно-рятувальної частини та Ізяславського районного сектору Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області  провели такий захід для учнів Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім.О.Кушнірука та для учнів Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія» і Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1. Вогнеборці коротко ознайомили присутніх з історією пожежної охорони та пожежної частини, розповіли про специфіку своєї роботи та надзвичайні події, які їм доводиться ліквідовувати. Найцікавішою ж частиною зустрічі стали показові виступи, під час яких бійці демонстрували пожежно-рятувальну техніку, спеціальне обладнання та одяг. Також працівники частини змоделювали надзвичайну ситуацію із рятування потерпілих.  

Зокрема серед учасників акції були розповсюджені пам’ятки та листівки протипожежного характеру.

Особливу зацікавленість під час заходу виявили школярі, котрі з радістю приміряли на себе бойовий одяг та тримали у власних руках пожежне спорядження. Дітлахам акція дуже сподобалася, а найголовніше те, що кожен з них усвідомив, що біду краще попередити, аніж ліквідувати. Сповнені вражень від побаченого, діти надовго запам’ятають цікавий та змістовний візит до рятувальників, і відтепер сто разів подумають, чи варто пустувати з вогнем.

У проведенні акції взяв участь перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук.

ФОТОКОЛАЖ

15.09.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з

громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

Обмеження для оформлення субсидії - одноразова покупка, що перевищує 50 тисяч гривень

 

Якщо родина здійснила покупку, що перевищує 50 тис. грн. на момент отримання субсидії, безповоротну державну допомогу у сплаті житлово-комунальних послуг їй не припинять надавати. Підтвердження цьому є Положення про  порядок  призначення  та  надання  населенню субсидій  для  відшкодування   витрат  на   оплату  житлово-комунальних  послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня   1995 р.  №  848. Факт такої купівлі впливає на право на призначення субсидії на наступний термін.

На оформлення субсидії також не впливає вартість майна, отриманого у спадок або у подарунок. Цей дохід не включається до сукупного доходу сім’ї і не береться до уваги при розрахунку розміру субсидії.

Також звертаємо увагу, що наявність у власності двох житлових приміщень, двох автомобілів також не впливає на право отримання субсидії. Береться до уваги офіційний дохід, який приносить це майно.

Якщо сім’я придбала квартиру у кредит, то при визначені її права на субсидію враховується сума першого внеску. Якщо ця сума перевищує 50 тис. грн., субсидія може бути призначена за рішенням Комісії на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов проживання.

Винятком також є і медичні послуги. Якщо людина оплатила операцію і сума перевищує 50 тис.грн., – це не позбавляє її права на субсидію.

Субсидія не призначається у випадку, якщо будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні членів сім’ї протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, будівельних матеріалів або одноразово оплатив послуги з будівництва, ремонту квартири чи будинку, автомобіля на суму, яка перевищує 50 тис. грн. Однак і тут є виключення. Держава готова йти назустріч тим сім’ям, які реально потребують допомоги у сплаті житлово-комунальних послуг.

15.09.2016 р.

         За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

 

Позитивне рішення МВФ свідчить про те, що світ визнає - в Україні відбуваються реформи,  - Президент

 

Президент України привітав позитивне рішення Ради директорів Міжнародного валютного фонду про продовження програми співробітництва з Україною та виділення додаткових обсягів фінансової допомоги.

«Позитивне рішення МВФ свідчить про те, що світ визнає - в Україні відбуваються реформи, в Україні відбуваються якісні і позитивні зміни, і країна рухається в правильному напрямку», - сказав Петро Порошенко та назвав це рішення «високою оцінкою як економічних реформ, так і перших наших результатів і кроків у боротьбі з корупцією, адже антикорупційна стратегія і практика теж є вагомим критерієм, за яким МВФ приймає рішення про кредитування».

У своєму коментарі Глава держави наголосив, що вперше в історії відносин між Україною і Міжнародним валютним фондом наша країна отримує третій транш допомоги в рамках однієї програми співробітництва.

Президент зазначив, що рішення Фонду відкриває шлях до виділення фінансової допомоги з боку Сполучених Штатів Америки в обсязі 1 мільярда доларів, макрофінансової допомоги Євросоюзу в рамках додаткових ще 600 мільйонів євро, інших міжнародних фінансових організацій і відчиняє вікно можливостей для залучення іноземних інвестицій в українську економіку.

«Все це дозволить тримати стабільність гривні, зафіксувати досягнуту нами макроекономічну стабілізацію і підтримати перші паростки економічного зростання»,  - підкреслив Петро Порошенко та акцентував на тому, що в проекті Бюджету на 2017 рік будуть закладені передумови для підвищення соціальних стандартів.

Президент також назвав резолюцію Фонду «сигналом агресору», який, за словами Глави держави, намагався нам поставити палки у колеса навіть на сесії Ради керуючих МВФ. «Спроби Росії підірвати солідарність МВФ з Україною і зірвати рішення про транш - провалилися. Кремль програв у цій операції. Реформи роблять нас сильнішими, а разом з тим міцнішою стає і наша здатність протидії зовнішній агресії», - зазначив Порошенко та привітав українців із позитивним рішенням МВФ щодо нашої країни.

15.09.2016 р.

 

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

До відома отримувачів субсидій!

 

Порядок надання житлових субсидій визначає Положення про  порядок  призначення  та  надання  населенню субсидій  для  відшкодування   витрат  на   оплату  житлово-комунальних  послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, , затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р.  №  848, яким передбачено відповідальність громадян за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

Громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця проінформувати управління соціального захисту населення райдержадміністрації про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (орендарі - про осіб, які фактично проживають), їх соціального статусу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, купівлю товарів або оплату послуг на суму більше 50 тис. грн. шляхом подання відповідних документів.

Сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про зміни, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію.

У разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення органи, що призначають субсидії, вирішують у судовому порядку.

15.09.2016 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

 

Оголошується Всеукраїнський конкурс фото-відеоробіт “Україна та НАТО: сучасний погляд української молоді”

 

Відповідно до Плану спільних заходів Мінкультури та Всеукраїнської молодіжної громадської організації “Серце до серця” на 2016-2021 роки, затвердженого 24.03.2016 року, спільно з Посольством Литовської Республіки в Україні у вересні-грудні 2016 року відбудеться Всеукраїнський конкурс фото-відеоробіт “Україна та НАТО: сучасний погляд української молоді”.

Основною метою конкурсу є сприяння у формуванні громадського світогляду та позиції української молоді на НАТО; привернення уваги молоді та проблематику національної безпеки, соціального партнерства, культурної співпраці тощо.

Учасниками конкурсу є учні 9-11 класів загальноосвітніх, позашкільних, студенти 1-5 курсів професійно-технічних, вищих навчальних закладів.

Для участі в Конкурсі необхідно самостійно створити фото та/або відеороботу (відеоролик), які розкривають тему конкурсу.

Роботи учасників приймаються до 2 грудня 2016 року. Підбиття підсумків конкурсу до 13 січня 2017 року.

За додатковою інформацією прохання звертатися:044-501-01-15, e-mail: sercedoserca1@gmail.com, http://sds.in.ua, http://ua.mfa.lt.

15.09.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Завершено першу чергу реконструкції

 

13 вересня голова Ізяславської райдержадміністрації Борис Яцков спільно із заступником міського голови Віталієм Андрійчуком заклали останній камінь у реконструйовану площу Героїв Майдану.

Впродовж останніх місяців, як ми усі бачили, тривали роботи з капітального ремонту площі. Даний проект був ініційований головою райдержадміністрації Борисом Яцковим та проводився за благодійні кошти приватних підприємців, колективів підприємств та усіх бажаючих. Як зазначив Борис Олександрович, це лише початок, тобто перша черга реконструкції. Аби вигляд нової площі вписувався в місцевість, у планах керівника району провести ще ремонтні роботи фасадів Ізяславського НВК «ЗОШ ІІ-ІІІ ст. ім.О.Онищука №5, гімназія» та райдержадміністрації, а також озеленити територію.

Сподіваємось, що після завершення всіх запланованих робіт площа Героїв Майдану стане справжньою окрасою нашого старовинного міста.

15.09.2016 р.

 

Хмельниччина перемістилася з 20 на 15 місце в загальному рейтингу областей

 

За результатами рейтингу у першому кварталі 2016 року область мала 20 місце. За півріччя 2016 року – Хмельниччина перемістилася на 15 позицію. Про це повідомляє всеукраїнське видання «Ділова столиця» у своїй постійній рубриці «Рейтинги губернаторів» з посиланням на дані Держстатистики України.

Зокрема, зменшились борги населення перед ЖКГ, покращилась динаміка реальної зарплати, динаміка числа працюючих, збільшились капітальні інвестиції та зменшилась дитяча смертність в області.

Крім того, як відмічає видання, в області найнижчі борги по зарплаті в перерахунку на одного працівника (17,82 грн. за результатами півріччя, та  14,04 грн. – за сім місяців).

15.09.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

 

На Ізяславщині вручено відзнаку рідним героя АТО

 

14 вересня перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, т.в.о.Ізяславського районного військового комісара Юрій Мізерний, М’якотівський сільський голова Сергій Залєвський відвідали в селі М’якоти батьків  загиблого в ході проведення Антитерористичної операції на сході України Володимира Чепелюка.

Від імені командира 80 окремої десантно-штурмової бригади полковника А.Т.Ковальчука вручили Людмилі та Миколі Чепелюкам відзнаку  «Командира 80 ОДШБр»,  якою їх син Володимир Миколайович Чепелюк удостоєний відповідно до наказу командира частини № 303 від 4 березня 23016 року посмертно.

П.Ковальчук, Ю.Мізерний, С.Залєвський  висловили щирі співчуття родині загиблого Володимира Чепелюка. Вони також  щиро подякували Людмилі Романівні та Миколі Івановичу за виховання справжнього патріота України, щирого українця їх сина Володимира. Вони запевнили, що всі жителі району та М’якотівської громади завжди пам’ятатимуть усіх тих, хто поклав своє життя за свободу, незалежність та територіальну цілісність України.

Довідково

Чепелюк Володимир Миколайович (14.05.1992 – 03.07.2014), народився та зростав в селі М’якоти, сержант з матеріального забезпечення аеромобільної роти 80-ї окремої аеромобільної бригади, після закінчення 9-ти класів М’якотівської ЗОШ І-ІІІ ступенів вступив на навчання  до Острозького обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. Закінчив заклад у 2009 році. В 2011 році призваний на строкову військову службу, по її закінченні  перейшов служити за контрактом. Будучи на посаді сержанта, старшини роти, виконував свої обов’язки на відмінно. З перших днів АТО був на передовій. Рухаючись на БТРі, його молоде життя обірвав вибух гранати, випущеної з РПГ терористом, який перебував на даху будинку.

Похований в селі М’якоти. В школі, у якій він навчався, у 2015 році відкрито меморіальну дошку  В.Черпелюку та О.Мамлаю. Указом Президента України від 8 серпня 2014 року  № 640/2014  нагороджений орденом «За мужність» (посмертно).

14.09.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з

громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Уряд бере на себе більшу частину витрат малозабезпечених родин на утеплення

 

Мешканці багатоквартирних будинків, які об’єднались в ОСББ та вирішили утеплюватися, можуть отримати від Уряду значну фінансову допомогу на проведення енергоефективних заходів у розмірі від 40% від суми залучених коштів. Якщо серед жителів є родини, які отримують субсидії на житлово-комунальні послуги, то розмір допомоги буде значно вищий – до 70%  у залежності від кількості субсидіантів.

"Все це передбачено Урядовою програмою з енергоефективності, яка враховує фінансові можливості різних верств населення. Адже при її розробці особливу увагу ми зосередили на малозабезпечених верствах населення. У результаті субсидіанти, члени ОСББ, мають право на найбільший розмір допомоги при утепленні", - коментує Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Як зазначає Голова Агентства, програма користується значним попитом серед ОСББ. Деякі з них, задоволені першим досвідом участі у програмі, вже вдруге беруть "теплий" кредит.

"До речі, за результатами моніторингу програми, 49% ОСББ мають у своїх будинках субсидіантів. Тому тим, хто досі вагається, не варто боятися того, що через значну кількість малозабезпечених родин у будинку Ви не зможете взяти участь у програмі. Навпаки – не тільки зможете взяти участь у програмі, а ще й отримаєте більший розмір допомоги, у тому числі і від місцевих органів влади", - зауважує С. Савчук.

Як наслідок, популярність "теплих" кредитів серед ОСББ продовжує зростати. За останній тиждень, з 5 по 11 вересня, учасниками програми стали ще 8 ОСББ, які разом залучили близько 800 тис грн. на енергоефективні заходи у своїх багатоповерхівках.

Загалом, з моменту старту програми нею скористалося вже 359 ОСББ, залучивши більше 38 млн грн. на утеплення житла.

14.09.2016 р.

За матеріалами сайту Державного агентства з енергоефективності

та енергозбереження України  http://www.saee.gov.ua/

 

 

 

 

 

Ізяславська районна державна адміністрація із глибоким сумом сповіщає, що 13 вересня 2016 року  на 76-му році життя передчасно пішов з життя Тостановський Антон Іванович, колишній голова Ізяславської районної державної адміністрації, Ізяславської районної ради, депутат Ізяславської районної ради шести скликань.

Перестало битися серце авторитетної в районі людини, досвідченого і висококваліфікованого господарника, мудрого керівника і великого життєлюба, патріота України.

Народився Тостановський Антон Іванович 8 серпня 1941 р. в с.Березівка Новоушицького району Хмельницької обл. В 1971 році закінчив Київську сільськогосподарську академію, у 1980 році – вищу партійну школу при ЦК Компартії України, а в 1998 році – Тернопільську академію народного господарства.

Свій трудовий шлях розпочав майстром виробничого навчання Плужненського училища механізації сільського господарства.

У 1970 році був направлений у Плужнянське відділення «Сільгосптехніка» на посаду інженера по комплексному обслуговуванню машино-тракторного парку колгоспу. У 1973 р. став керуючим Ізяславського райоб’єднання «Сільгосптехніка».

Висока відповідальність за доручену справу, самодисципліна та наполегливість сприяли його службовому зростанню.

З 1979 по 2002 рік обирався на керівні посади району – від секретаря райкому партії до голови Ізяславської райдержадміністрації  та районної ради.

За період роботи на цих відповідальних посадах він поєднав талант  керівника та організатора і зміг реально вплинути на суттєве поліпшення соціально-економічного становища району.

Життєвий шлях Антона Івановича – зразок людської гідності, добропорядності, уміння толерантно працювати з людьми.

Усі, хто знав Антона Івановича, любили і поважали його за чуйне ставлення до людей, велику душевну щедрість, мудрість і оптимізм.

У ці скорботні дні висловлюємо щире, глибоке співчуття рідним і близьким покійного. Світла пам’ять про Тостановського Антона Івановича  назавжди збережеться в наших серцях.

13.09.2016 р.

 

 

У закладах освіти  району триває  Олімпійський тиждень

 

Від імені всіх учасників я обіцяю дотримуватися правил чесної гри в істинно спортивному дусі в ім’я слави спорту та честі наших команд”, - такими словами розпочинаються Малі Олімпійські Ігри у загальноосвітніх навчальних закладах Ізяславщини.

Традиційним стало в рамках відзначення Дня фізичної культури та спорту  проведення у школах Ізяславського району Олімпійського тижня та Всеукраїнського Олімпійського уроку. Їх проведення супроводжується виступами учасників дитячої художньої самодіяльності, спортивними змаганнями, іншими заходами, направленими на популяризацію здорового способу життя та поширення ідей олімпізму серед підростаючого покоління.

До участі у зазначеному заході були залучені справжні любителі спорту, цінителі краси та здоров’я - учні, учителі, батьки,  тренери Ізяславської ДЮСШ, місцеві спортсмени, ветерани спорту, керівники органів місцевого самоврядування. Педагогічні колективи створили атмосферу спортивного настрою у закладах освіти району протягом всього Олімпійського тижня.

Організатори проведення Олімпійського тижня поставили собі за мету  ознайомлення підростаючого покоління з історією Олімпійських ігор, культурою і традиціями Стародавньої Греції, символікою Олімпійських ігор, розвиток інтересу до пізнання історії спорту нашої країни, виховання любові до фізичної культури та спорту, розвиток фізичних умінь, виховання в учнів спритності, витриманості, сміливості, почуття колективізму, дружби, прагнення до занять фізичною культурою, виховання почуття патріотизму, любові до Батьківщини.

Цього року в рамках Олімпійського тижня в усіх навчальних закладах району проводяться відкриті загальношкільні «Розминки від чемпіонів», серії відкритих Олімпійських уроків, спортивні естафети, різноманітні змагання  з олімпійських видів спорту, рухливі ігри, естафети, виставки малюнків та фото, малюнків на асфальті на Олімпійську тематику, виховні тематичні бесіди; вікторини, конкурси «Знавець Олімпійського спорту», «Україна Олімпійська».

Так, лідерами учнівського самоврядування зі шкільного Міністерства спорту Ізяславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  № 1 для  усіх учнів закладу було проведено загальношкільну ранкову зарядку. По її закінченню дирекцією закладу було вручено відзнаки кращим юним спортсменам школи.

У спортивно-масових заходах, які проводяться  в рамках Олімпійського тижня, беруть участь майже всі школярі району, що говорить про те, що спорт займає особливу роль у житті наших учнів.

13.09.2016 р.

За матеріалами сектору молоді та спорту відділу

освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

 

На Хмельниччині 208 тисяч сімей отримують субсидії на житлово-комунальні послуги

 

12 вересня відбулась  всеукраїнська селекторна нарада з питань соціального захисту населення для обговорення питання житлових субсидій під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. Від Хмельниччини участь у нараді взяли голова обласної державної адміністрації Олександр Корнійчук, т.в.о.заступника голови облдержадміністрації Валерій Олійник, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.

«Завдяки системі житлових субсидій розмір платежів за житлово-комунальні послуги для українських громадян після встановлення ринкової ціни на газ в Україні буде менший, аніж минулого року»,– заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Голова Уряду навів три приклади розрахунків платежів на житлово-комунальні послуги з урахуванням середньостатистичних показників доходів сімей, розмірів квартир та доходів.

Так, для сім’ї з двох дорослих та дитини, що проживають у 2-кімнатній квартирі площею 50 кв.м. та мають дохід у 7 тис грн., обов’язковий платіж за послуги ЖКГ у 2016 році буде становити 876 грн. Для порівняння: після підвищення цін на житлово-комунальні послуги у 2015 році він сягав 1466 грн, у 2016 р. – 2520 грн, але з урахуванням субсидії у 2015 р. він становив 921 грн, а в 2016 році за новою системою буде становити 876 грн.

Сім’я з 4 осіб, двоє з яких – діти, що проживає у подібній квартирі та має дохід у 9968 грн., у 2015 році з урахуванням субсидії сплачувала за житлово-комунальні послуги 1400 грн, а у 2016 році буде платити 1332 грн: “тобто фактично дешевше”, – зауважив Володимир Гройсман.

Для родини з двох осіб-пенсіонерів у двокімнатній квартирі, дохід яких сягає 3800 грн, платіж за комунальні послуги з урахуванням субсидії у 2015 р. становив 407 грн, а у 2016 році – 387 грн.

“Для українських громадян у зв’язку з тим, що ми ламаємо усі інші корупційні схеми, навіть платіж буде дешевший, ніж це було рік тому, – зазначив Володимир Гройсман. – Це краща відповідь усім популістам”.

За його словами, наступним кроком стане монетизація субсидій, Уряд готує рішення щодо впровадження такої системи.

“Наступний етап – монетизація субсидій, монетизація економії субсидій. Якщо люди будуть споживати і економити, усю економію ми маємо перераховувати цим людям коштами. Ми до цього сьогодні готуємося. Ми наведемо порядок у соціальній сфері, ми не повернемося більше ніколи до того, щоб дотувати теплокомуненерго, водоканали, – наголосив Прем’єр-міністр. – Ми перестанемо дотувати тих, хто заробляв шалені кошти, мільярди, і кожну копійку передамо українським громадянам”.

Олександр Корнійчук доповів про стан призначення субсидій на Хмельниччині.

Так, станом на 9 вересня 2016 року 208 тисяч сімей отримують субсидії на житлово-комунальні послуги. Нараховано субсидій на оплату житлово-комунальних послуг на суму 1,8 млрд. грн. Перераховано організаціям, що надають житлово-комунальні послуги, 784 млн. грн.

«Варто зазначити, що призначення субсидій на неопалювальний сезон за автоматичними зверненнями сімей у червні поточного року становило 100%, у липні –  97%, у серпні – 86 %», – зауважив очільник області.

13.09.2016 р.

 

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

 

Ліквідовано загоряння торфовищ на території Ліщанської сільської ради

 

Майже по всій території України спостерігається тепла, посушлива погода. За таких умов навіть недопалок чи сірник, кинутий на лісову підстилку, у полі, на торфовищі чи сільгоспугідді може стати причиною масштабної пожежі.

На території Ліщанської сільської ради поблизу сіл Бейзими та Даньківці  на відкритій території площею близько 2 га, що заросла сухою травою, 12 вересня виникла пожежа,  яка призвела до загоряння покладів торфу в окремих місцях. Ймовірною причиною займання є необережне поводження з вогнем невстановленої особи.

Перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук, завідувач сектору з питань надзвичайних ситуацій та цивільного  захисту населення райдержадміністрації Анатолій Радкевич, начальник управління фінансів райдержадміністрації Сергій Журавель здійснили виїзд на місце загоряння торфовища на території Ліщанської сільської ради. В ході виїзду вони провели оперативну нараду з питання забезпечення ліквідації загоряння за участі Ліщанського сільського голови Олександра Леха, начальника Ізяславського районного сектору ГУ ДСНС в Хмельницькій області, підполковника служби цивільного захисту Віктора Матвійчука, заступника начальника з питань реагування на надзвичайні ситуації Головного управління ДСНС у Хмельницькій області полковника служби цивільного захисту Петра Сибіги. В організації робіт щодо локалізації  місця загоряння та його ліквідації було задіяно особовий склад Ізяславської 13 ДПРЧ. За підсумками оперативної наради було вирішено для швидшої ліквідації загоряння торфу задіяти окремі технічні засоби 21 ДПРЧ. За сприяння Ліщанського сільського голови допомогу в підвезенні води до місця загоряння було надано ФГ «Агро-Інвест» (с.Ліщана).

Шановні громадяни! Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає Вас суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. 

У разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної ситуації негайно викликайте Службу порятунку за номером 101!

13.09.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

Відбувся семінар-практикум для головних бухгалтерів установ, підприємств та організацій Ізяславського району

  

12 вересня в  приміщенні зали засідань Ізяславської районної ради відбувся семінар-практикум для головних бухгалтерів установ, підприємств та організацій Ізяславського району. Його організатором виступила  Красилівська міжрайонна  виконавча дирекція Хмельницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати  працездатності.

Перед учасники семінару виступили начальник сектору надання матеріального забезпечення Хмельницького обласного відділення ФСС з ТВП Ніна Даньковська, головний бухгалтер Красилівського МРВД ХОВ ФСС з ТВП Людмила Шокот, провідний спеціаліст Красилівського МРВД ХОВ ФСС з ТВП Василь Остапчук, регіональний представник ТОВ «Редакція газети «Все про бухгалтерський облік» Олена Шеманська.

Вони  надали  роз’яснення законодавства у сфері соціального страхування з тимчасової втрати працездатності: порядок розрахунку  листів непрацездатності; порядок розрахунку  листів непрацездатності  по вагітності та пологах; про  розрахунок листів непрацездатності для демобілізованих працівників, донорів крові. Також було надано обґрунтовані роз’яснення з ряду інших питань.

12.09.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськості апарату райдержадміністрації

 

У зону АТО передано книги

 

Триває ініційована Міністерством культури України у березні 2015 року  Всеукраїнська акція по збору книжок до бібліотек військових частин Збройних сил України - «Бібліотека українського воїна».  Мета цієї акції – сприяти бойовому духу та підтримати патріотизм українських військ, надати можливості для самоосвіти та змістовного дозвілля.

В ІІІ кварталі 2016 року бібліотекарями центральної районної бібліотеки  зібрано 25 книг і днями передано через волонтера Сергія Хмиза до військових частин воїнам АТО та шпиталів для формування польових бібліотек. За словами провідного методиста Ізяславської центральної районної бібліотеки Тетяни  Хом’як переважна кількість зібраних книг – це видання з історії Української держави,  Збройних сил України та культури нашої держави, а також видання  вітчизняної та зарубіжної художньої літератури. Книги принесли до бібліотеки  працівники районної бібліотеки та користувачі, за що ми їм дуже вдячні.

12.09.2016 р.

За матеріалами Ізяславської центральної районної бібліотеки

 

 

 

Інтереси та права дітей мають стояти на першому місці

 

Кожна дитина потребує піклування і відчуття своєї необхідності. Адже ці чинники впливають на здоровий розвиток дитини, формування її особистості, моральних та етичних норм. Проте, не всі батьки цим переймаються. Вони ухиляються від виконання батьківських обов’язків, ведуть антигромадський спосіб життя й не створюють належних умов для виховання та проживання своїм дітям. З їх вини їхні чада опиняються в складних життєвих ситуаціях.

Коли постає питання доцільності позбавлення таких безвідповідальних батьків прав на участь у вихованні їхніх дітлахів, то винуватці намагаються не допустити цього.

Питання можливості повернення малолітніх дітей у свою родину вивчалось в п’ятницю минулого тижня на засіданні комісії з питань захисту прав дітей при райдержадміністрації. Дане засідання відбулось під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Володимира Левченка за участю працівників служби у справах дітей райдержадміністрації та членів комісії.

Принципово та виважено комісія підходила до розгляду цих питань, з'ясовувались факти і обставини по кожному питанню окремо.  Як зазначив головуючий комісії: «Діти – це наше майбутнє і залишатись осторонь їхніх проблем ми не маємо морального права. Саме від роботи відповідних служб району залежить рівень захищеності кожної дитини  Ізяславщини. Тому прийняті нами рішення повинні відповідати інтересам саме дітей».

Із чотирьох розглянутих справ була вирішена лише одна справа позитивно – передано під опіку двох малолітніх дітей, позбавлених батьківського піклування, 2011 та 2013 років народження, їхній тітці.

Три інші справи вирішено перенести на наступне засідання, надавши батькам термін на виправлення поведінки та створення їхнім дітям відповідних умов для проживання.

Робота комісії пройшла злагоджено, члени були одностайні у вирішенні усіх порушених питань.

За результатами засідання прийняті конструктивні рішення в інтересах дітей і  взяті на контроль до їх повного виконання.

12.09.2016 р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

 

 

Виявлено 5 артилерійських снарядів 152 мм часів ВВВ

 

09 вересня 2016 року о 10 год. 00 хв. на ПЗЧ 13 ДПРЧ надійшло повідомлення від директора ж/д вокзалу Якобчук Любов Станіславівни про те, що в м.Ізяслав по вул.Вокзальна, 94, під час проведення розчищення прилеглої території біля вокзалу було виявлено артилерійські снаряди в кількості 5 одиниць часів ВВВ.

При виїзді групою піротехнічних робіт АРЧ АРЗ СП ГУ ДСНС у Хмельницькій області на місце виявлення було встановлено, що дані предмети являються учбово-тренувальними, загрози для людей та навколишнього середовища не несуть.

Шановні громадяни! Щоб не трапилося біди, під час виявлення підозрілого предмету потрібно неухильно дотримуватися правил безпеки. В жодному разі не торкатися небезпечного предмету. Місце знахідки потрібно обгородити, використовуючи для цього предмети яскравих кольорів. Після цього слід відразу зателефонувати до Служби порятунку 101.

12.09.2016 р.

Ізяславський районний сектор

ГУ ДСНС України у Хмельницькій області

 

 

11 вересня - День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості

 

Щиро вітаємо вас - робітників, інженерів, техніків і службовців, керівників підприємств нафтової,

газової та нафтопереробної промисловості району з професійним святом!

Нафтогазова галузь - одна із базових в економіці держави.

Результати діяльності галузі значною мірою визначають стан та рівень розвитку всієї промисловості,

впливають на загальну соціально-економічну ситуацію в районі.

Працівники нафтової, газової та нафтопереробної промисловості своєю старанною працею, організованістю та дисципліною, з почуттям відповідальності роблять усе можливе для забезпечення енергетичних потреб населення району.

Низький уклін і слова особливої вдячності ветеранам галузі за відданість та довгі роки роботи.

З нагоди свята від щирого серця вітаємо вас з Днем працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості!

Бажаємо вам і вашим родинам міцного здоров’я, щастя, оптимізму та трудової наснаги в ім’я процвітання України.

 

З повагою

Б.Яцков,                                                                 С.Шлегель,

голова райдержадміністрації                               голова районної ради

 

 

 

 

Вітання Президента з нагоди Дня фізичної культури і спорту

 

 

Дорогі співвітчизники!

Вітаю із Днем фізичної культури і спорту усіх, хто присвятив своє життя великій справі, яка символізує молодість, велич духу і мужність, сприяє утвердженню здорового способу життя, популяризації та розвитку фізкультурно-спортивного руху в Україні.

Наша земля виховала плеяду прославлених атлетів, імена яких знає й пам’ятає світ. Відзначу, що саме тепер особливо потрібні успіхи для нашої країни, адже кожне спортивне звершення сповнює серця українців гордістю за свою державу.

Нині, в час російської агресії, патріотизм українських спортсменів і пристрасне прагнення до перемоги є взірцем для молодого покоління у підготовці спортивного резерву та вихованні нових талантів.

Особливе слово подяки адресую чемпіонам, призерам та видатним тренерам, ветеранам фізичної культури і спорту за досягнення, які об’єднують наше суспільство, приносять радість усім шанувальникам.

Переконаний, що з кожним роком фізична культура і спорт дедалі активніше входитимуть у наше життя, створюватиметься і покращуватиметься відповідна інфраструктура.

Тож як Глава держави і надалі буду робити все від мене залежне для розвитку в Україні фізкультурно-спортивного руху та спорту вищих досягнень.

Бажаю усім миру, міцного здоров’я, добра та підкорення спортивних висот.

Петро ПОРОШЕНКО

10.09.2016 р.

 

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

 

 

10 вересня - День фізичної культури і спорту

 

 

Традиційно у другу суботу вересня відзначається свято всіх прихильників здорового способу життя,

фізкультурників, спортсменів, ветеранів спорту - День фізичної культури і спорту.

За всіх часів саме здорові духом і тілом люди складали опору суспільства,

адже спорт не тільки дає здоров’я, він загартовує характер і волю.

Україна завжди славилась своїми спортивними талантами.

Наше спільне завдання - залучати в спортивні зали, на майданчики якнайбільше дітей,

молоді, їх батьків, але найголовніше - створення для цього відповідних умов.

Від щирого серця вітаємо з Днем фізичної культури і спорту, святом здорових, цілеспрямованих людей!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди свята, яке у цей олімпійський рік, безперечно,

стало святом мільйонів уболівальників спорту, шанувальників здорового способу життя.

Бажаємо всім спортсменам, тренерам, ветеранам спорту, вболівальникам і шанувальникам фізичного здоров’я і краси,

олімпійського довголіття, спортивних та життєвих перемог, плідної праці та успіхів у всіх звершеннях.

 

З повагою

Б.Яцков,                                           С.Шлегель,

голова райдержадміністрації                               голова районної ради

 

 

Ізяславщина відзначила День фізичної культури та спорту

 

9 вересня в приміщенні Ізяславського районного  будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» громада району вшановувала спортсменів, тренерів, вболівальників, поціновувачів спорту, що прибули сюди з нагоди Дня фізичної культури та спорту.

Привітати спортсменів і фізкультурників району завітали перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, заступник голови районної ради Михайло Борисюк, заступник Ізяславського міського голови Віталій Андрійчук, завідувач сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Віталій Ткачук, голова райкому профспілки працівників освіти Ізяславського району Ірина Кушнірук та інші.       

Урочисті заходи з нагоди професійного свята спортсменів, тренерів та усіх, хто любить спорт і веде здоровий спосіб життя розпочалися із виступів та подарунків. Вітаючи усіх, гості заходу наголосили, що важко переоцінити значення фізичної культури у повсякденному житті, адже школа спорту культивує в людині життєво необхідні якості - вміння чітко формулювати ціль та послідовно її досягати, шляхетність, ефективна співпраця в команді, вміння підкорювати власний інтерес загальній меті. Наш Ізяславський край відомий своїми спортивними традиціями.

Про високу кваліфікацію тренерів та спортсменів району говорять результати, які були здобуті за останні роки.

 Юні спортсмени Ізяславського району також приймають участь в обласних та Всеукраїнських змаганнях.  

 З метою формування здорового способу життя молоді проводяться різноманітні спортивні змагання серед молоді. 

 Відроджено чемпіонат району з футболу серед аматорських команд. Також проводяться змагання за кубок району.

Вітаючи присутніх, перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук сказав: «Шановні  учасники урочистостей,  державою визнано пріоритет збереження  здоров'я дітей, їх всебічного та гармонійного розвитку, залучення до занять фізичною культурою і спортом. Питання розвитку спортивної інфраструктури, створення належних умов для занять дітей спортом у нас буде на порядку денному до тих пір, поки не будуть вирішені головні питання, які накопичувалися роками».

З нагоди професійного свята усі виступаючі бажали успіхів у благородній справі популяризації здорового способу життя, залученні молоді до занять фізичною культурою і спортом.  

Групі кращих спортсменів, тренерів, викладачів фізичної культури району було вручено відзнаки районної державної адміністрації, районної ради, Ізяславської міської ради, відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, районної федерації футболу, Ізяславської дитячо-юнацької спортивної школи. Від райкому профспілки працівників освіти юним спортсменам, батьки яких є членами організації, було вручено грошові премії.

Також усі присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять земляків, які загинули захищаючи свободу, незалежність та територіальну цілісність України.

ФОТОКОЛАЖ

09.09.2016 р.

За матеріалами сектору молоді та спорту відділу освіти,

молоді та спорту райдержадміністрації

 

«Урок реального трудового життя»

 

Правильний вибір професії сьогодні – запорука матеріального та морального благополуччя завтра. І допомога державної служби зайнятості в цьому є своєчасною та доцільною.  Цей важливий крок повинен бути добре виваженим, цілком усвідомленим, інакше чекає розчарування, даремно витрачені роки та батьківські кошти.

Саме тому, з метою ознайомлення учнів з проблемою самовизначення, формування в учнів реального погляду на вибір професії з урахуванням їх бажань, можливостей та потреб ринку праці, мотивування до вибору актуальних на ринку праці професій, фахівцями Ізяславського районного центру зайнятості 8 вересня 2016 року було проведено «Урок реального трудового життя» для учнів 11-го класу Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім. О.Кушнірука.

Фахівці центру ознайомили учнівську  молодь із послугами,  які надає служба зайнятості та ситуацією, що склалась на ринку праці району, після чого усі здійснили цікаву «Подорож у світ професій». Їх ознайомили з формулою вибору професії «Хочу. Можу. Треба.», правилами вибору професії та основними помилками при їх виборі. Учні з особливою цікавістю розглядали папки з описами професій, аналізували барометр професій. Вони отримали інформацію щодо умов професійного навчання за направленням служби зайнятості, перспективних професій та спеціальностей, професій майбутнього, а також ознайомились з переліком навчальних закладів, в яких можна отримати ці спеціальності.

Підсумком заходу було обговорення із школярами проблем вибору фаху. Старшокласники  пройшли психологічне тестування з метою визначення сфери професійної діяльності, поділилися своїми міркуваннями щодо професійного вибору, отримали корисний інформаційно-довідковий матеріал.

09.09.2016 р.

За матеріалами Ізяславського районного центру зайнятості        

 

 

 

«Ходить гарбуз по городу»

 

 

7 вересня на осіннє свято «Ходить гарбуз по городу» до Клубівської сільської бібліотеки завітали учні 2-класу Клубівської ЗОШ разом з шкільним бібліотекарем   Марією Шарко , щоб привітати головного овоча та його родину.  Діти прийшли на свято не з пустими руками , а з дарунками  осінніми, адже у Гарбуза велика родина: гарна диня – господиня, сини й дочки – огірочки та сестриця-морковиця, бараболя і квасоля, кавуни і буряки – гарбузові свояки, оксамитова картопелька, боката капусточка та золота цибулька. Та найголовніший у городньому царстві це шановний пан Гарбуз.

Бібліотекарі ознайомили з історією та лікувальними властивостями гарбуза. Він зберігається майже всю зиму і весну, не втрачаючи поживних якостей.    Діти розповідали, які смачні страви можна приготувати з гарбуза, розгадували загадки та казки, де згадуються овочі.

Із задоволенням в інтернет–центрі школярі переглянули веселий  мультик «Ходить гарбуз по городу» 

На завершення свята школярі  смакували солодким  гарбузом.

09.09.2016 р.

За матеріалами Клубівської сільської ради

 

 

Нові правила фінансової звітності для громадських та благодійних організацій

 

 

Щоб не втратити статус неприбутковості прочитайте цю інформацію і проконсультуйтесь з бухгалтером Вашої організації. Мінфін затвердив наказ №553 від 17.06.2016р, який регулює питання звітності для НУО. Основні зміни:
1. Нова форма звіту.
2. Скасовано вичерпний перелік видів фінансової діяльності НУО, які звільняються від податків. Тепер головне щоб прибуток від цієї діяльності не розподілявся між засновниками, учасниками, членами, працівниками організації чи пов’язаними з ними особами.

Коли треба подавати цей звіт? Для організацій з бюджетом до 20 млн грн на рік, або новостворених – раз на рік. Всі решта – раз на квартал.

Точніші дати прописані в Податковому кодексі.

Текст наказу Міністерства фінансів України “Про затвердження форми Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації” 

08.09.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

 

 

 Оговорили перспективи і виклики децентралізації

 

Минуло вже досить часу, коли вступив в дію Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», який дав офіційний старт укрупненню громад в Україні. Відповідно до цього Закону, об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст має відбуватися на добровільній основі, а для формування спроможних громад має бути затверджений Перспективний план, який повинен стати путівником для громад у процесі об’єднання.

Перспективний план об’єднання територіальних громад району   погоджений Кабінетом Міністрів України.  Проте новий для країни процес об’єднання громад зачіпає інтереси багатьох сторін – представників виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, мешканців. Тому відбувається він непросто.

8 вересня в приміщенні Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» відбувся семінар-практикум з питання формування об’єднаної територіальної громади  за участі голови Новоушицької об’єднаної територіальної громади Олега Московчука та завідувача юридичним відділом апарату селищної ради Ігоря Зубаля.  Учасники заходу змогли отримати необхідну інформацію про процес об’єднання територіальних громад та досвід і напрацювання із практики діяльності об’єднаної територіальної громади.

У зустрічі, яка була досить активною та дискусійною, взяли участь голова районної державної адміністрації Борис Яцков, перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, Ізяславський  міський голова Валентина Корнійчук, сільські голови району, громадський актив міста та сіл району.

Олег Московчук окреслив чіткий алгоритм створення об’єднаних територіальних громад:

1) ініціювання об’єднання територіальних громад. Ініціатором може виступати сільський чи селищний голова, група депутатів, збори активу громади, органи самоорганізації населення;

2) прийняття на сесіях міської/сільських рад рішень про об’єднання;

3) створення спільної робочої групи, кількісний склад якої визначається на паритетних засадах від кількості громад, які мають намір об’єднатись;

4) напрацювання робочою групою документу із планом заходів, в якому чітко зазначається, що необхідно зробити по кожній території ОТГ;

5) отримання юридичного висновку обласної державної адміністрації про створення об’єднаної територіальної громади;

6) після проведення обговорення усі ради на засіданні сесій приймають рішення про створення ОТГ;

7) звернення до центральної виборчої комісії про проведення виборів до ОТГ;

8) проведення виборів.

«Сьогодні в Україні на прикладі перших об’єднаних територіальних громад такі механізми були запущені в дію і показали свою результативність. Тому ми особливо нового нічого не придумуємо, базові принципи у цих документах закладені відповідно до «Європейської хартії місцевого самоврядування» та адаптовані до українських реалій. На даний час нова об’єднана громада отримує, так би мовити, бонус від держави, субвенцію для розвитку інфраструктури. Ця субвенція розраховується від площі території, яка об’єдналася, і кількості населення. І чим більша кількість населення – тим більші фінансові надходження. Така фінансова допомога гарантована державою протягом трьох років для підтримки новостворених об’єднаних громад. Згідно із задумом, об’єднані громади матимуть бюджетну автономію, залишатимуть у себе більшу частину податків, а також отримуватимуть державні субвенції та дотації напряму», - зазначив у своєму виступі Олег Васильович.

Він також зауважив, що територіальні громади втрачають мільйони через небажання об’єднатися. Присутні обговорили перспективи, виклики реформи децентралізації та алгоритм дій для створення об’єднаної територіальної громади. Представники Новоушицької громади розповіли про те, хто має право ініціювати об’єднання територіальної громади, як готувати відповідні документи, які функції виконуватимуть старости тощо. Озвучили вони і ряд економічних питань, наприклад, як отримати додаткові надходження до бюджету.

Звертаючись до учасників семінару, голова районної державної адміністрації Борис Яцков наголосив, що реформа децентралізації – це незворотній процес, який дозволяє отримати значний фінансовий ресурс для розвитку територіальних громад.

Також Борис Олександрович зауважив, що розуміє, нове завжди відлякує, але від цього нікуди не подінешся і не втечеш, а якщо хочемо жити добре, то повинні на себе брати відповідальність і скористатися наданими можливостями. Запевнив, що керівництво району буде підтримувати і робити усе для того, щоб на Ізяславщині з’явились об’єднані територіальні громади.

Під час зустрічі неодноразово наголошувалося на необхідності прийняття вольового рішення із створення громади, на правильному використанні та розподілі коштів бюджету об’єднаної  територіальної громади, на доцільному використанні землі на території громади та іншому.

08.09.2016 р.

В.Кучерук

 

Оголошується Всеукраїнський конкурс на краще періодичне друковане видання для дітей та юнацтва

 

Державний комітет телебачення та радіомовлення України оголошує у 2016 році Всеукраїнський конкурс на краще періодичне друковане видання для дітей та юнацтва.

Щорічний Всеукраїнський конкурс засновано Держкомтелерадіо у 2007 році з метою сприяння розвитку дитячої періодики, удосконалення традицій випуску періодичних друкованих видань для дітей та юнацтва, підвищення ролі друкованих засобів масової інформації у вихованні підростаючого покоління, популяризації сучасних технологій художнього оформлення та поліграфічного виконання періодичних друкованих видань для дітей та юнацтва.

На конкурс подаються друковані періодичні видання для дітей та юнацтва загальнодержавної, регіональної та місцевої сфер розповсюдження.

Конкурс проводиться у таких номінаціях: “Краще періодичне друковане видання для дітей”; ” Краще періодичне друковане видання для юнацтва”.

Прийом заявок на участь триває з 1 вересня по 1 грудня 2016 року.

Положення про конкурс розміщено на веб-сайті Держкомтелерадіо під рубрикою “Виставки, премії, конкурси, фестивалі” в розділі “Конкурси”.

08.09.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

 

Африканська чума свиней не дрімає

 

На території України спостерігається тенденція загострення епізоотичної ситуації з африканської чуми свиней (АЧС). Ця чума  — одна із найбільш небезпечних хвороб свиней, оскільки характеризується високою смертністю, значними економічними збитками, зумовленими відсутністю вакцини, запровадженням спеціального режиму для свиногосподарств, обов'язковістю дотримання ветеринарно-санітарних вимог до утримання свиней, витратами на проведення моніторингових та діагностичних досліджень, організацію профілактичних та ліквідаційних заходів, в разі загрози чи виникнення хвороби та торговельними обмеженнями, що запроваджуються для недопущення її розповсюдження. Вірус африканської чуми свиней не становить небезпеки для людини.

Так, з початку 2016 року зареєстровано 51 випадок цієї хвороби в 14 областях, у тому числі в Одеській (15 випадків), Миколаївській (9), Кіровоградській (3), Полтавській (4), Сумській (4), Чернігівській (2), Житомирській (1), Хмельницькій (1), Чернівецькій (1), Черкаській (1), Рівненській (3), Волинській (4), Вінницькій (1) та Харківській (2) областях. Із них 40 випадків захворювання домашніх свиней та 2 випадки диких.

З метою забезпечення стабільної епізоотичної ситуації та недопущення занесення збудника АЧС на територію Ізяславщини управління Держпродспоживслужби в Ізяславському районі звертає увагу суб’єктів господарювання, які займаються вирощуванням, утриманням, реалізацією живих свиней, їх забоєм, переробкою, зберіганням і реалізацією продукції, дотримуватись наступних застережень:

 - свиней утримувати лише в «закритому режимі», заборонивши доступ до них сторонніх осіб та транспорту, не пов’язаного із їх обслуговуванням;

 - обіг тварин (ввезення на територію, вивезення з території, купівля/продаж, забій тощо), ввезення продукції тваринного походження здійснювати лише під контролем спеціалістів Держпродспоживслужби, та за наявності ветеринарних документів;

 - припинити будь-які господарські зв’язки із господарствами/територіями, неблагополучними щодо АЧС;

 - не купувати продукцію тваринного походження у невстановлених місцях та таку, що не піддавалася ветеринарно-санітарній експертизі;

 - не згодовувати свиням харчові відходи (навіть оброблені);

 - при підозрі на захворювання свиней чи їх загибелі терміново сповіщати спеціалістів Держпродспоживслужби;

 - не захоронювати безконтрольно трупи тварин та відходи від їх забою;

 - трупи тварин та відходи від їх забою, після огляду спеціалістом Держпродспоживслужби, захоронювати лише під контролем спеціаліста Держпродспоживслужби у відведених для цього місцях.

Лише активна співпраця лікарів ветеринарної медицини із власниками тварин та підконтрольних об’єктів створює умови для раннього виявлення та оперативного реагування на африканську чуму свиней.

За додатковою інформацією та отриманням консультацій по даному питанню рекомендовано звертатись за адресою: м.Ізяслав. вул. Острозька, 12, управління Держпродспоживслужби в Ізяславському районі. Контакти: 4-20-97, 4-20-85, e-mail: vetmediz@ukr.net.

07.09.2016 р.

За матеріалами  управління

Держпродспоживслужби в Ізяславському районі

 

 

 

Відбулось розширене засідання медичної ради комунального закладу «Ізяславський районний центр первинної  медико-санітарної допомоги»

 

7 вересня відбулось розширене засідання медичної ради комунального закладу «Ізяславський центр первинної  медико-санітарної допомоги», яке провів головний лікар закладу Сергій Літвінчук.

У роботі засідання крім медичних працівників амбулаторій загальної практики сімейної медицини, ФАПів та медичних пунктів району взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, заступник голови районної ради Михайло Борисюк, начальник управління фінансів районної державної адміністрації Сергій Журавель, головний лікар Ізяславської центральної районної лікарні Олександр Агапій.

Розпочалось засідання із інформації заступника голови районної держаної адміністрації Володимира Левченка щодо  підсумків діяльності робочої групи із перевірки правильності використання коштів на оплату праці працівників медичної галузі району.  Володимир Борисович доповів, що дану робочу групу було створено на виконання доручення голови районної державної адміністрації Бориса Яцкова  від 26 травня поточного року. До неї увійшли заступник голови  районної державної адміністрації, спеціалісти комунального закладу «Ізяславський центр первинної медико-санітарної допомоги» та управління фінансів районної державної адміністрації. Протягом червня-серпня поточного року членами групи було здійснено виїзні перевірки фактичного перебування медичних працівників на робочих місцях.

В.Левченко окремо зупинився на тих недоліках, які були виявлені в ході перевірок. Зокрема було  детально проаналізовано виїзди до ФАПу села Топори, в ході яких працівника  медичного закладу, який працює на 1,5 ставки на робочому місці не було. А таких виїздів було зроблено декілька. Проте в табелі відпрацьованого часу за серпень відсутність на робочому жодним чином відображена не була. При спілкуванні із керівництвом Топорівської сільської ради та жителями села неодноразово  піднімалось питання незадовільного відношення до роботи вказаного медичного працівника. Подібне було також зафіксовано в роботі медичного закладу села Путринці.

Як наголосив В.Левченко, виявлені факти стали  наслідком слабкого контролю як керівництва  Центру ПМСД, так і лікарських амбулаторій. Також за підсумками роботи групи буде підготовлено подання на керівництво Ізяславської районної ради про притягнення до відповідальності  головного лікаря Сергія Літвінчука та інших осіб.

У ході обговорення даної інформації виступили начальник управління фінансів районної державної адміністрації Сергій Журавель, заступник голови районної ради Михайло Борисюк, головний лікар Ізяславської центральної районної лікарні Олександр Агапій.

Підсумовуючи  розгляд питання, головний лікар Ізяславського центру ПМСД Сергій Літвінчук зазначив, що всі виявлені недоліки в ході роботи групи будуть усунуті і керівництвом закладу будуть вжиті  вичерпні заходи щодо недопущення подібного в майбутньому.

Також на засіданні було розглянуто питання підготовки  медичних закладів району до проведення акредитації, яка відбудеться 27 вересня поточного року. Крім того було звернуто увагу на роботу із підготовки закладів, особливо тих, що знаходяться в сільській місцевості, до роботи в осінньо-зимовий період.

07.09.2016 р.

За матеріалами комунального закладу «Ізяславський центр первинної  медико-санітарної допомоги»

 

Дотримуючись заходів безпеки уникнемо занесення хвороби на територію Хмельниччини

 

Сьогодні, надзвичайно важливим з точки зору біологічної та економічної безпеки як області, так і держави загалом, є недопущення занесення та розповсюдження збудника африканської чуми свиней.

Порівняно з 2012 роком ситуація погіршилася, вже ліквідовано більше 80 тисяч голів тварин по Україні і до кінця року є небезпека виникнення епідемії ще у 55-70 населених пунктах країни.

Саме таке питання 6 вересня розглянуто у селекторному режимі на засіданні Державної надзвичайної протиепізотичної комісії при облдержадміністрації з представниками райдержадміністрацій.

Розпочинаючи засідання, заступник голови обласної державної адміністрації Володимир Кальніченко поінформував присутніх про першочергові заходи задля запобігання розповсюдження захворювання, зокрема цілодобове функціонування санітарних постів.

Так, на сьогоднішній день, по області функціонує 17 стаціонарних постів у 14 районах області. На таких постах проводиться обстеження автомобілів та обробка спеціальною речовиною.

Крім цього, створено групи швидкого реагування на випадок виникнення підозри на захворювання даною хворобою.

За результатами наради надано доручення доукомплектувати стаціонарні пости асфальтно-бетонними бортиками, насипами тирси, наметами, дорожніми знаками та речовиною для дезінфекції транспортних засобів.

Володимир Ілліч наголосив, що спільні зусилля, а також взаємодія усіх служб та населення забезпечить уникнути поширення хвороби на території області.

Варто пам’ятати власникам особистих селянських господарств, мисливцям на диких тварин, населенню області, що хвороба не становить небезпеки для людей, але дотримання основних заходів забезпечить уникнення економічних затрат та проникнення вірусу африканської чуми на територію Хмельниччини.

Населенню потрібно знати, що не слід купувати м’ясо та м’ясопродукти на стихійних ринках, годувати свиней тільки їжею, що пройшла термічну обробку, забезпечити уникнення контакту дикими тваринами.

У разі підозри на АЧС домашніх свиней необхідно терміново сповістити фахівця ветеринарної медицини.

В Ізяславській районній студії селекторного зв’язку були присутні: перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, члени районної комісії ДНПК, сільські голови, керівники свиногосподарств району.

06.09.2016 р.

За матеріалами надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації

 

Громада села Ліщана вшанувала пам'ять земляка

 

У районі членами районної організації ветеранів війни в Афганістані (воїнів-інтернаціоналістів) продовжується робота із увіковічення пам’яті уродженців Ізяславського району, які загинули в Афганістані.

6 вересня в Ліщанській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбувся меморіальний захід, присвячений її випускнику Анатолію Леху, який загинув в Афганістані. Захід був приурочений 57-й річниці його народження.

Щоб вшанувати пам'ять Анатолія Леха, до школи завітало чимало гостей: його мати Ніна Федотівна Лех, заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, ветерани війни в Афганістані, що проживають в районі,  голова Громадської ради при районній державній адміністрації, ветеран війни в Афганістані Василь Тележинський, удова Героя Радянського Союзу Олега Онищука Галина Онищук, заступник генерального директора ФГ «Агро-інвест» Валерій  Павлюк, Ліщанський сільський  голова Олександр Лех, жителі села та інші.

У своєму  зверненні до присутніх на заході Ліщанський сільський голова  наголосив на тому, що коротке життя Анатолія Леха є яскравим  прикладом  вірності військовому обов’язку та його високих моральних якостей.

Заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко зазначив, що сьогодні   молоді хлопці та чоловіки України виконуючи свій громадянський обов’язок стали  вже на захист свободи, незалежності та територіальної цілісності України. Він щиро подякував матері Анатолія Леха Ніні Федотівні за виховання такого чудового сина, також подякував педагогам закладу за їх  роботу із виховання справжніх патріотів держави.

Про шкільні роки Анатолія Леха розповіла його колишня вчителька  Ганна Данилівна Павлюк. Також спогадами про Анатолія Леха поділився із присутніми заступник   генерального директора ФГ «Агро-Інвест» Валерій  Павлюк.

До присутніх звернувся голова районної організації ветеранів війни в Афганістані (воїнів-інтернаціоналістів) Василь Тележинський. Він  наголосив, що члени організації і надалі по силі можливостей реалізовуватимуть основну ідею своєї діяльності – вшановувати живих та не забувати про загиблих.

Директор Ізяславської дитячої школи мистецтв Микола Коваль подарував усім присутнім ряд пісень, які він виконав під гітару.

Учасники  меморіального заходу вшанували пам'ять Анатолія Леха та всіх уродженців району, які загинули в Афганістані, хвилиною мовчання.

Особливе захоплення в учнів навчального закладу  викликала виставка військового спорядження та макетів зброї, які організували члени районної ветеранської організації воїнів-інтернаціоналістів.

Після завершення заходу його учасники  поклади квіти на могилу Анатолія Леха на сільському кладовищі. Також священиком о.Миколаєм було освячено встановлений новий пам’ятник на могилі загиблого земляка. Новий пам’ятник, взамін старого, було встановлено за фінансової підтримки сільської ради та ФГ «Агро-інвест».

Довідково:

Анатолій Лех народився 6 вересня 1959 року в с.Ліщана Ізяславського району Хмельницької області в сім’ї колгоспників. Сім’я була дружньою, трудолюбивою. Толя, як старший із синів, був перший помічник для батьків. Дуже любив домашніх тварин. Толя був справедливим, мав веселу вдачу. У нього було чимало друзів. У 1967 році пішов до школи, був дисциплінованим, активним та уважним учнем. Навчався на “4” та “5”. У 1975 році Анатолій закінчив 8 класів і вступив до Краснолиманського міського ПТУ №17, по закінченні якого йому було присвоєно кваліфікацію монтажника конструкцій, муляр IIІ-го розряду. 20 липня 1977 року був прийнятий на роботу каменярем ІІІ-го розряду по Авдієвському прорабському пункту. У жовтні 1978 року призваний до лав Радянської Армії. Спочатку ніс службу в Німеччині, пізніше був переведений в Афганістан. Анатолій з честю виконував свій солдатський обов’язок. 4 травня 1980 року він загинув. Посмертно Лех Анатолій був нагороджений медаллю “За відвагу” і медаллю “Воїну-інтернаціоналісту від вдячного афганського народу”.

ФОТОКОЛАЖ

06.09.2016 р.

За матеріалами Ліщанської сільської ради

 

 

 

VIII Міжнародний фестиваль педагогічних інновацій

 

 

Відбувся VIIІ Міжнародний фестиваль педагогічних інновацій. Для участі у Фестивалі надійшло 286 робіт із 22 областей України, а також Білорусі, Грузії, Казахстану, Литви, Молдови та Польщі за номінаціями: «Інновації у сфері дошкільної освіти»; «Інновації в організації навчально-виховного процесу в загальноосвітньому та позашкільному навчальних закладах»; «Інновації в управлінні загальноосвітніми навчальними закладами»; «Інновації у неперервному розвитку професійної компетентності педагогічного працівника».

Відповідно до рішення журі Фестивалю, переможцями визначено 105 учасників, які представили найкращі роботи, що презентують результати досліджень сучасного змісту освіти, авторські методики, технології, інноваційні методи та форми роботи, моделі навчального та виховного процесів, управлінської діяльності. Серед них і педагогічні працівники Хмельниччини:

- Атаманюк Наталія Василівна, учитель початкових класів спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 Хмельницької міської ради Хмельницької області;

- Опанасюк Сергій Вікторович, методист відділу освіти, молоді та спорту, культури та туризму Берездівської сільської ради Хмельницької області.
- Пугач Олена Дмитрівна, методист районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Ізяславської райдержадміністрації Хмельницької області.

Вітаємо переможців!

06.09.2016 р.

За матеріалами Департаменту освіти і науки облдержадміністрації

 

 

 

Щорічне Послання Президента до Верховної Ради «Про внутрішнє та зовнішнє становище України у 2016 році»

 

Дорогий Український народе!

Шановні народні депутати!

Шановний український Уряд!

Перш за все хотів би ще раз привітати всіх із двадцять п’ятою річницею відновлення нашої державної самостійності. Так, це правда, і парламент ділиться на владу та опозицію, і це є невід’ємною і вкрай важливою ознакою демократії. Але бувають такі моменти, коли хоча б на мить варто забути, хто правий, хто лівий; хто ліберал, хто консерватор; хто україномовний, а хто говорить російською. Мені здається, що День незалежності – саме той день, який вартий, щоб переступити через партійні бар’єри і пам’ятати лише про те, що всі ми є українці.

І за умов, коли агресія Росії проти України все ще триває, а воєнна загроза зі Сходу є найскладнішим стратегічним викликом, питання національної єдності та політичної консолідації – це є питання життя та смерті. Це, власне, головне, що я хотів би сьогодні сказати.

Ми готуємося відзначити століття початку української національної революції. Її провідні діячі та активні учасники, на жаль, лише в «екзилі», коли були на вигнанні, зрозуміли, що головною причиною втрати самостійності стали внутрішні чвари, війна всіх проти всіх у державницькому таборі. Я переконаний, що ми з вами повинні засвоїти уроки історії, і переконаний, що політична боротьба не перетне ту межу, за якою замість демократії та європейських цінностей починаються хаос, анархія, отаманщина.

Хочу ще раз повторити те, про що говорив на День незалежності: державна самостійність дала демократію й свободу, почуття громадянської гідності і національної єдності; навчила захищатися і відкрила європейську перспективу для нашої держави. Тепер наші духовні й моральні досягнення маємо доповнити матеріальними здобутками, забезпечивши підвищення добробуту кожного громадянина вільної України. Це – головне наше завдання.

Для досягнення такої амбітної мети нам потрібні три складові: мир, безпека та реформи. Ні від кого і ні від чого наша з вами безпека не залежить більше, ніж від Збройних Сил України і від якісної роботи української дипломатії.

Я наголошую: ми з вами високо цінуємо підтримку з боку наших західних партнерів. Наразі виконується понад 40 імпортних контрактів на поставку до української армії різних засобів оборони на загальну суму півтора мільярди доларів. Наші друзі нам передали бронетехніку, безпілотні апарати, засоби спостереження та засоби зв’язку, радіолокаційні станції контрбатарейної боротьби тощо. Кілька тижнів тому надійшла велика партія приладів нічного бачення, ще одна – зараз на підході.

Але в цілому зрозуміло, що в обороні Україна має спиратися сама на себе — на власну армію, на власний ВПК. Як колись було гасло: «свій до свого по своє».

Усім очевидно, всі бачать, як змінилася армія за два роки. Два роки тому її майже не було, а тепер є, та ще й яка! Звичайно, вона не розкошує, але морально й матеріально вмотивована. Так, поки що без різносолів, але нагодована; так, не от кутюр, але вдягнена в сучасну форму. Хай не за останнім трендом військово-технічної моди, але озброєна й підготовлена до захисту країни.

І якби влада в Україні завжди приділяла таку увагу Збройним Силам, як це ми робимо зараз, ми з вами, протягом двох останніх років, «зелені чоловічки» не сунулися би в Крим. І на Донбасі так само не було би російських військ. Відверто кажучи, дорогі друзі, я був просто приголомшений, коли дізнався від Генеральної прокуратури, в яких масштабах в попередні роки бездарно і за безцінь розпродавалися зброя й військова техніка. Ось чому весною чотирнадцятого року наші герої-добровольці відбивалися від ворога голими руками! Не було бронетехніки, не було зброї, не був захищений наш повітряний простір. І наголошую, тепер все інакше: хай тільки сунуться.

 

 06.09.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Виповнилось 125 років з часу першої української еміґрації до Канади

 

А започаткували її галичани Василь Єлиняк (Ілиняк) та Іван Пилипів з прикарпатського села Небилів (сьогодні Рожнятинського району Івано-Франківської області). У далекому 1891 році – 6 вересня зійшовши з пароплава «Орегон» у порту Квебек, вони започаткували першу хвилю української еміграції до Канади і стали першими українськими поселенцями. Далі В.Єлиняк (Ілиняк) та І.Пилипів продовжили шлях до Вінніпега. Спочатку два переселенця працювали на громаду менонітів в Гретні, Манітоба. Після двох років праці Василь Єлиняк (Ілиняк) назбирав достатньо грошей, щоб дозволити собі зворотний шлях в Небилів, де він мав намір забрати до Канади свою сім'ю і кілька друзів. На Батьківщині він отримав загальногромадянський паспорт від районного офісу в м.Калуш (від 26 лютого 1894), і разом з шістьма іншими сім'ями з рідного села повернувся на нову батьківщину на пароплаві S.S.MONGOLIAN 25 червня 1894 року.

Хоч І.Пилипів дав початок першому й найбільшому поселенню українців у Канаді в Една-Стар у нинішній канадській провінції Альберта, — усе ж таки ініціатором масової міграції українців до Канади вважають Йосипа Олеськова, відомого популяризатора еміграції з Галичини і Буковини наприкінці 1890-х років. У 1895 році він відвідав Канаду і був захоплений її можливостями для розвитку сільського господарства. Його публічні лекції та брошури «Про вільні землі», «О еміграції» заохотили багатьох селян, до виїзду на цілинні простори Канади. 

З тих пір народилося кілька поколінь. У пошуках кращої долі за океан виїхали сотні тисяч українців. Працею наші колишні земляки багато зробили для розвитку Країни кленового листу, яка стала для них другою батьківщиною.

І зараз вони відіграють далеко не останню роль в економічному, політичному й культурному житті цієї заокеанської країни. Хоч йдеться вже, як правило, про дітей і онуків колишніх еміґрантів, що народились і виросли на фермах Альберти чи у робітничих кварталах Вінніпегу. Тут їх рідна земля, тут їх батьківщина. Та вони пам’ятають про своє родинне коріння, шанують мову і звичаї своїх батьків. Представники першої, другої і третьої еміґраційної хвилі, окрім важкої праці, збагачували і культурні надбання України.

Початком масової трудової еміґрації українських селян до Канади був 1891 рік. За першими еміґрантами були десятки тисяч селян, яких гнали нестатки і убогість до чужого краю.

За неповними даними, вже на початку 1900-х років із західноукраїнських земель еміґрувало за океан майже 350 тисяч осіб. А до Першої світової війни з України виїхало до 800 тисяч селян.

Їм довелось пройти через багато труднощів і перешкод. Змушені були продати майно і ґрунт, щоб мати кошти на дорогу.

Важкою і виснажливою була подорож через океан, бо корабельні фірми для транспортування людей використовували вантажні пароплави.

Від хвороб і важкої праці чимало людей померло і в Канаді, особливо у 1900-х роках, коли в США і Канаді зростало безробіття. Яскравим прикладом життя українців-еміґрантів був лист селянина Миколи Павука з Канади до письменника Марка Черемшини: «...мене очи болят від того жару у фабриці, червоні очі, як рана печуть, просив яких ліків, але... робітнику не залежи: осліпне один, прийде десять нещасних на моє місце... Василь вже працює в шахті коло вугля, відей, довго не прокигне, в грудях го пече, кровйов харкає...».

В одному з розділів цієї книги написано: «Українці осідали головно у Манітобі, Саскачевані і Альберті, на малих наділах — 160-акрів... Українці були змушені поселятись на гірших землях, у диких лісах, які доводилося великими фізичними зусиллями корчувати...»

Тому неспроста один з високих посадовців Канади під час відвідин України сказав: «Ми у великому боргу перед українцями, бо вони помагали нам будувати Канаду...». Українці привезли до Канади свою культуру. Українська пісня допомагала їм жити. Українська еміґрація породила багато пісень про гірке життя на чужині. Разом із піснею везли в чужий край і згадку про рідні місця. Називали поселення, в яких жили, назвами тих, звідки були родом. Тому і є там Галич, Збараж, Тернопіль, Завалля, Снятин...

...В чужу Канаду привезли поселенці і берегли до смерті не тільки мову, а й свій побут, пісні, звичаї, обряди. Тут і коляда як в «старому краї, і весілля три дні з усіма церемоніями, зі скрипкою і цимбалами, тут і тужна сопілка...

Третій період еміграції припадає на період після Другої світової війни. Виїжджали, в основному, грамотні, з освітою. Українці довели, що спроможні не тільки обробляти землю, а й творити інтелектуальні цінності, які стали надбанням українців цілого світу. Як приклад, можна навести створення культурних осередків, зокрема, музей під відкритим небом “Село української спадщини”, який відкрили до 100-річчя української еміґрації.

Українці спорудили свої церкви. На американському континенті вони побудували пам’ятники Тарасові Шевченку, Іванові Франку, Лесі Українці, Василеві Стефанику, Маркіяну Шашкевичу. Символом українства у Канаді є пам’ятник писанці. Чи не єдиний у світі на канадській землі — пам’ятник українському варенику.

У 1961 році в Києві було створено Товариство по зв’язках з Канадою. Музей Марка Черемшини був одним із засновників Товариства. Завдяки цій організації налагодився культурний обмін між Канадою і Україною. Були організовані обмінні виставки, листування між громадськими організаціями.

Святим для нас, напевно, є те, що українці вижили на чужому полі, пустили там коріння, зберігши свою автентичність, рідну мову, культуру, традиції.

Кажуть, все рано чи пізно повертається на круги своя. Історія теж повторюється. Через багато літ нащадки перших українських еміґрантів теж у пошуках кращої долі, аби вижити, їдуть за кордон, перетинаючи моря-океани. І їм несолодко доводиться, бо виконують найчорнішу, найважчу роботу. Хоча вони не корчують пні у джунглях, але теж важко працюють, аби заробити на кусень хліба.

Багато з них, як і попередники, знають, що вже не повернуться до України, на рідну землю, а назавжди залишаться на чужині. І чужа земля стане для них рідною.  

06.09.2016 р.

За матеріалами мережі Інтернет

 

 

 

Кабмін запустив сайт про субсидії та тарифи

 

Кабінет Міністрів України запустив роботу нового сайту Teplo.gov.ua. Це один із елементів інформаційної політики, щоб суспільство розуміло і отримувало інформацію комплексно.

Даний сайт містить кілька розділів:

«Тарифи» - який дає відповіді на найбільш поширені в суспільстві питання: що це, навіщо, які причини підняття.

Другий аспект - уся важлива інформація про субсидії.

А також є розділ «Енергоефективність».

На сайті є калькулятор комунальних платежів і субсидій, який дозволяє розрахувати, скільки складатимуть комунальні виплати у разі оформлення субсидії. Для цього достатньо ввести дані власної квартири та тарифи свого міста, і громадянин дізнається, скільки у разі оформлення субсидії складатимуть його комунальні витрати, а скільки за нього заплатить держава.

06.09.2016 р.

 

 

За тиждень ОСББ залучили рекордну суму коштів на утеплення – 3,6 млн грн.

 

Початок осені ознаменувався пожвавленням та активною участю ОСББ в утепленні своїх багатоповерхівок. Так, за останні сім днів учасниками Урядової програми з енергоефективності стали ще 10 ОСББ, які разом залучили близько 3,6 млн грн. на реалізацію енергоефективних заходів. Для порівняння позаминулого тижня сума взятих «теплих» кредитів склала близько 500 тис. гривень. Про це повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, коментуючи дані щотижневого моніторингу програми.

«Завдяки приєднанню до реалізації програми Уряду місцевих програм співфінансування все більше мешканців багатоповерхівок почали усвідомлювати значний обсяг безповоротної фінансової допомоги на впровадження енергоефективних заходів: встановлення лічильників тепла, утеплення фасадів, горищ, підвалів, заміну вікон на енергозберігаючі, модернізацію освітлення тощо. На ці цілі Уряд надає ОСББ грошову допомогу у розмірі від 40% суми «теплого» кредиту і до 70%, якщо у багатоповерхівці проживають отримувачі субсидій», - прокоментував С.Савчук та додав, що у деяких регіонах місцева влада надає ще 30% компенсації на утеплення багатоповерхівок.

За весь час дії програми за Урядовою допомогою звернулося 351 ОСББ, освоївши більше 37 млн грн. на утеплення багатоквартирних будинків.

Найактивнішим учасником програми стала Дніпропетровська область, де оформлено 32 «теплих» кредити. За нею слідують Львівська та Запорізька область.

«Якщо ж говорити про обєми коштів, які ОСББ вкладають в утеплення, то лідером залишається Львівщина. У цій області на утеплення багатоповерхівок залучено більше 7 млн грн. кредитних коштів», - підкреслив Голова Агентства.

Довідково:

Про обсяги додаткової фінансової допомоги на утеплення від органів місцевого самоврядування можна дізнатися на Інтерактивній карті місцевих програм здешевлення «теплих» кредитів:  http://saee.gov.ua/uk/programs/map.

06.09.2016 р.

За матеріалами сайту Державного агентства з енергоефективності

та енергозбереження України  http://www.saee.gov.ua/

 

 

 

Заслужена нагорода

 

До 25-ї річниці Незалежності України рішенням президії Асамблеї ділових кіл та Науково-експертної ради Програми «Лідери XXI століття» директора ТОВ «Кунівське»,  депутата районної ради Анатолія Максимовича Матвійчука було нагороджено орденом «За громадянську доблесть» та пам'ятною медаллю «25 років Незалежності України». Анатолій Максимович, як зазначається у нагородному листі, був удостоєний таких нагород за патріотизм та громадянську свідомість, активну благодійну діяльність, самовіддане служіння українському народу, особисту твердість і силу духу.

Слід зазначити, що Анатолій Максимович більше тридцяти років очолює ТОВ «Кунівське», яке розташоване у Поліській зоні нашого району, та займається веденням сільського господарства на малопродуктивних, піщаних ґрунтах. Але незважаючи на це, підприємство за рахунок тваринництва, зокрема молочного скотарства, з року в рік утримується, так би мовити, на плаву. І навіть покращує свою матеріальну базу та умови праці працівників, вчасно сплачує заробітну плату та податки, розраховується з пайовиками. Минулого року на тваринницькій фермі у Куневі було встановлено молокопровід для безконтактного доїння корів, що дозволило отримувати більш дороговартісну сировину, а цього року Анатолій Максимович подбав про встановлення на території підприємства сучасного зерноочисного комплексу. На даний часу ТОВ «Кунівське» утримується більше 350 голів корів дійного стада з досить високою продуктивністю. Незважаючи на неефективні ґрунти, цьогоріч аграрії Кунева мають досить непогану врожайність зернових культур. Жито тут вродило по 26 цнт/га, пшениця – 32,9 цнт/га, середня врожайність ячменю 34,7 цнт/га, а вівса -13.6.

Отож бажаємо Анатолію Матвійчуку ще вищих нагород та такої ж невичерпної енергії і завзяття.

05.09.2016 р.

За матеріалами районної газети «Зоря Надгориння»

 

Відбулась щотижнева апаратна нарада в райдержадміністрації

 

Перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук 5 вересня провів щотижневу нараду за участі керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації, місцевих підрозділів центральних органів влади та інших структур.

У ході наради т.в.о. начальника Ізяславського відділу Славутського відділення Головного управління національної поліції України в Хмельницькій області Олександр Паламарчук проінформував присутніх про криміногенну ситуацію в районі. Окремо Олександр Миколайович звернувся до присутніх із проханням допомогти правоохоронцям району проводити правопросвітну роботу із населенням в питаннях запобігання випадкам шахрайства як по телефону, так і через мережу Інтернет. Також О.Паламарчуком  було звернуто увагу на забезпечення дотримання правил дорожнього руху усіма його учасниками: як водіями транспортних засобів, так і пішоходами, особливо дітьми.

Начальник управління Держпродспоживслужби України в Ізяславському районі Микола Цебрик проінформував про вжиті заходи щодо недопущення проникнення на територію Ізяславського району африканської чуми свиней.

Т.в.о.начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Лариса Сологуб доповіла про роботу відділу із забезпечення організованого початку нового 2016/2017 навчального року, забезпечення підвозу учнів та педагогів до закладів освіти району.

Також на апаратній нараді виступила начальник залізничної станції Ізяслав Козятинської дирекції залізничних перевезень державного підприємства «Південно-Західна залізниця» Любов Якобчук. Любов Станіславівна порушила питання  відшкодування коштів на перевезення жителів району пільгової категорії поїздами «Укрзалізниці».

05.09.2016 р.

В.Кучерук

Роз’яснення окремих положень щодо встановлення вузлів обліку та проведення розрахунків за надання населенню послуг з газопостачання

 

У зв’язку з виникненням конфліктних ситуацій між газопостачальними підприємствами Хмельницької області та окремими споживачами природного газу стосовно встановлення газових лічильників, зокрема загальнобудинкових вузлів обліку природного газу та проведення відповідних розрахунків, Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України повідомляє наступне.

Закон України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» передбачає обов’язкове встановлення газових лічильників у квартирах, приватних будинках, а також у фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб.

Відповідно до частини першої статті 6 Закону суб’єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобов’язані забезпечити встановлення лічильників газу для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, в яких газ використовується, зокрема, тільки для приготування їжі – до 1 січня 2018 року.

Враховуючи вищезазначене, суб’єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобов’язані в термін до 01.01.2018 для зазначеної групи населення забезпечити встановлення лічильників газу, як індивідуальних, так і загальнобудинкових, що забезпечить 100% облік спожитого природного газу населенням.

Заходи зі встановлення будинкових лічильників газу (із зазначенням адрес будинків) та встановлення індивідуальних лічильників газу, там де не будуть встановлюватись будинкові лічильники газу, передбачено у відповідних Планах розвитку газорозподільної системи ліцензіатів на 2016-2025 роки, зокрема у першому розділі таких планів – інвестиційних програмах на 2016 рік. При цьому, НКРЕКП передбачено відповідне фінансування на встановлення таких лічильників газу для населення у тарифах газорозподільних підприємств.

Затвердженим постановою від 16 травня 20002 р. №620 тимчасовим положенням визначено порядок проведення розрахунків між постачальниками, операторами газорозподільних систем та споживачами природного газу у разі  використання загальнобудинкових  вузлів  обліку природного газу.

Положенням передбачено, що обсяги спожитого мешканцями будинку (будинків) природного газу, обладнаного будинковим вузлом обліку, визначаються також у будинках, де крім будинкового вузла обліку частково встановленні квартирні лічильники газу. Для споживачів, що не мають квартирних лічильників, обсяг спожитого  газу визначається за показаннями будинкового вузла обліку, з яких виключаються сумарні показання квартирних лічильників газу, встановлених у цій групі споживачів, з подальшим розподілом такої різниці оператором газорозподільної системи між споживачами, які не мають квартирних лічильників газу, пропорційно до кількості осіб, зареєстрованих у квартирі  або іншому ізольованому приміщенні.

Кількість осіб для проведення розрахунку та спожитих обсягів газу визначається відповідно до кількості зареєстрованих осіб.

Якщо після зняття фактичних показань квартирних лічильників газу у наступних розрахункових періодах виявлено різницю між нарахованими та фактичними обсягами споживання газу (з урахуванням показань квартирних лічильників), вона розподіляється між споживачами, які не мають квартирних лічильників газу, пропорційно кількості зареєстрованих осіб.

    Окремим пунктом визначено, що у разі незгоди власника квартири (будинку) розраховуватися за спожитий газ за показаннями  будинкового  вузла обліку на будинок (групу будинків), він може встановити  квартирний лічильник газу (вузол обліку) окремо на квартиру (будинок) за власні кошти.

05.09.2016 р.

За інформацією прес-служби Хмельницького обласного територіального

відділення антимонопольного комітету України

 

 

 

За дорученням голови облдержадміністрації О.Корнійчука в області розгорнуто 14 санітарних постів

 

 

Це здійснено для того, щоб не допустити поширення африканської чуми свиней в області, адже протягом останнього місяця зареєстровані випадки АЧС у сусідніх областях з Хмельниччиною.

Тож, при в’їзді на територію Хмельницької області станом на 04 вересня спільно з Держпродспоживслужбою, ДСНС та Нацполіцією розгорнуто 14 постів (наметів, автомобільної техніки) санітарного контролю та спеціальної обробки у 11 районах області.

Усі пости забезпечені дезбар’єрами, на постах організовано чергування.

Загальна обробка техніки здійснюється представниками ветеринарної служби в районах шляхом проїзду техніки по створених із тирси та змочених спецрозчином дезбар’єрам. Також проводиться вибіркова обробка техніки за допомогою ручних оприскувачів.

Контролюється переміщення тваринницької продукції та живої худоби.

05.09.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

 

 

До уваги суб’єктів малого та середнього підприємництва

 

Рішенням сесії Хмельницької обласної ради від 07 квітня 2015 року №19-31/2015 затверджено програму розвитку малого і середнього підприємництва Хмельницької області на 2015-2016 роки (далі – Програма), заходами якої передбачено здійснення фінансової підтримки суб’єктів малого та середнього підприємництва шляхом часткового відшкодування з обласного бюджету відсоткових ставок за кредитами, залученими суб’єктами підприємництва для реалізації інвестиційних проектів (далі – компенсація).

На виконання заходів Програми, а також з метою підвищення конкурентоспроможності та ефективності місцевих товаровиробників, створення сприятливих умов для реалізації ними інвестиційних проектів облдержадміністрація оголошує з 05 вересня до 05 жовтня 2016 року прийом документів на участь у конкурсному відборі суб’єктів підприємництва на отримання компенсації.

Умови участі у конкурсному відборі та основні засади проведення конкурсу визначено у Порядку часткового відшкодування з обласного бюджету відсоткових ставок за кредитами, залученими суб’єктами малого і середнього підприємництва для реалізації інвестиційних проектів (далі – Порядок), який є додатком до Програми.

Електронну версію Порядку розміщено на сторінці “Фінансово-кредитна підтримка” у розділі “Регуляторна політика, підприємництво” офіційного сайту облдержадміністрації (http://www.adm-km.gov.ua/?attachment_id=4156).

У разі прийняття рішення про участь у конкурсному відборі, просимо  поінформувати відділ економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації до 19 вересня 2016 року в електронному вигляді за адресою  uerdaiz@ukr.net.

05.09.2016 р.

Відділ економічного розвитку, торгівлі та

інфраструктури райдержадміністрації

 

 

Вітання Президента України з нагоди 100-річчя битви на горі Лисоня

 

Дорогі українці!

Вітаю вас із сотою річницею однієї з найбільших баталій Українських Січових Стрільців.

Легіон став першим військовим формуванням українців після знищення Запорозької Січі.

Січовими Стрільцями були найкращі представники українського суспільства — вчені, літератори, журналісти, митці, студентська та гімназійна молодь тощо. Історія цього військового формування, його ідейна та культурно-мистецька спадщина є частиною національної свідомості.

Героїзм та самопожертва Січових Стрільців - приклад незламності духу та звитяжності для усіх поколінь українців. Адже й сьогодні, як і сто років тому, наш народ боронить рідну землю від російських імперських посягань.

Будьмо гідними нащадками наших героїв, єднаймося навколо спільної мети - розбудови демократичної, європейської, вільної України.

Слава Україні!

 

Президент України                                                                                                                                      Петро Порошенко

 

 

 

Вітання Президента України з нагоди Дня підприємця

 

Шановні друзі!

Щиро вітаю вас із професійним святом — Днем підприємця.

Сьогодні необхідною передумовою для успішної реалізації реформ, досягнення сталого економічного зростання, підвищення добробуту і якості життя громадян є створення сприятливих умов для розвитку підприємництва.

Ваша повсякденна наполеглива праця, професіоналізм, активна громадянська позиція, вагомий внесок у зміцнення економіки нашої країни, виготовлення якісної вітчизняної продукції і забезпечення новими робочими місцями заслуговують вдячності та поваги.

Упевнений, що спільними зусиллями ми зможемо досягти процвітання нашої держави.

Бажаю усім вам міцного здоров’я, миру, благополуччя та значних здобутків в ім’я України.

 

Президент України                                                                                                                                      Петро Порошенко

 

 

 

100 років із часу героїчних боїв на Лисоні

(серпень — вересень 1916)

 

2016 року відзначаємо 100-ту річницю кровопролитних боїв на горі Лисоні, де в серпні-вересні 1916 року Українські січові стрільці своїми молодими грудьми і життям поставили перед переважаючими силами противника нездоланний заслін.

Російський царат посилав військо, щоб прибрати до своїх рук Галичину. На окупованих землях закрили українські видавництва, розгромили осередки «Просвіти», представників місцевого духовенства заарештували й заслали до Московської губернії.

Протидія українців-галичан була закономірною. Легіон УСС став виразником й оборонцем прав та сподівань свого народу, захисником рідного краю. Разом з тим, бої Легіону УСС з частинами російської армії можна сміливо назвати братовбивчими. Адже російська армія рекрутувала мільйони українців зі східних областей, аби їх руками захопити західні землі.

Головні бої відбувались при обороні Бережан, над річкою Ценівкою біля Потутор, на Лисоні. Не один раз січові стрільці рятували безнадійні ситуації, в які потрапляли австро-угорські війська.

Найбільш кривава фаза боїв українських січових стрільців за гору Лисоню  - 2-4 вересня 1916 року УСС втратили вбитими 81 чол., 293 поранено, 289 потрапило в полон.

Проте, 3 вересня 1916 року січові стрільці відбили натиск ворога на Лисоні. 16 вересня на Диких Ланах росіяни атакували турецький полк, але ситуацію виправили січові стрільці, відкинувши загарбників до річки Золотої Липи. 29—30 вересня відбувся третій бій на Лисоні. 30 вересня московські війська розбили оборонні позиції австрійців і підійшли до позицій, які займали січові стрільці.

Бої за гору Лисоню в історію Легіону УСС увійшли під назвою «кривавий тан». Полк УСС був оточений росіянами. Без спорядження і допомоги його залишки потрапили в полон. Інших відіслали до коша.  

Зусиллями стрілецьких куренів, завдяки їх геройському чину, був ліквідований прорив російських військ на Бережани. В околицях міста, на схилах Лисоні, у кривавих боях полк УСС утратив убитими, полоненими й пораненими більше тисячі старшин та стрільців. Із 44 старшин у строю залишилось 16. Своєрідним реквіємом полеглим звучали слова пісні Р.Купчинського «Заквітчали дівчатонька», яку він написав на смерть убитого на Лисоні й похованого під Вільховцем підхорунжого Мальованого.

Обороною Бережан завершився один із періодів змагань стрілецтва, з якого воно вийшло ослабленим, але ідейно загартованим, з відновленою ідеєю Українського війська.

Українські січові стрільці покрили себе звитягою в Першій світовій війні. Місцем їх бойового хрещення стали Карпати — гора Маківка. Друге з честю витримали на Лисоні. Це гора слави і мужності стрілецтва, вона — символ нескореного національного духу й свободи нашого народу.

Дорого заплатили стрільці за звитягу. На знак любові й пошани в 1927 році представники Товариства охорони військових могил прибули на місце колишніх подій. Діти збирали останки воїнів, кістки зносили кошиками, возами звозили землю і насипали могилу. 19 вересня того ж року відбувся великий здвиг «Лугів» Бережанщини за участю лугового оркестру Рогатина під керівництвом колишнього старшини УСС М.Угрина-Безгрішного. На могилі січових стрільців промовляла письменниця і громадська діячка Іванна Блажкевич.

У 1929 році польські власті сплюндрували й розкопали могилу, але народ її відновив.  

Лисоня — це одночасно тріумф і Голгофа для січових стрільців.     18 вересня 1994 року величавий Меморіал на Лисоні увіковічив безсмертну пам’ять січових стрільців. Він став символом боротьби українського народу за утвердження державної незалежності.

02.09.2016 р.

За матеріалами мережі Інтернет

 

 

4 ВЕРЕСНЯ - ДЕНЬ ПІДПРИЄМЦЯ

 

 

Щиро вітаємо вас - професійних, енергійних і сміливих людей із святом Днем підприємця.

У цей день світ вшановує людей, які не тільки розпочали власну справу та взяли на себе відповідальність за добробут своєї сім 7, але й створюють нові робочі місця, постачають на ринок вітчизняні товари і послуги, наповнюють бюджет держави.

Нинішні досягнення підприємців є свідченням значних соціально-економічних зрушень в Україні. Ваша праця посідає важливе місце в економічному житті країни, помітно впливає на розвиток інноваційної діяльності, встановлення ділових зв’язків із зарубіжними партнерами, залучення інвестицій.

Від щирого серця дякуємо вам за сумлінну працю, наполегливість та високі досягнення. Щиро бажаємо всім підприємцям витримки, оптимізму і невичерпної наснаги у праці.

Нехай кожна започаткована справа буде вдалою і успішною.

 

З повагою

Б.Яцков, голова райдержадміністрації                                                                                            С.Шлегель, голова районної ради

Ізяславщина приймала учасників  українського сегменту  міжнародної естафети «Всесвітній біг заради гармонії»

 

Всесвітній біг заради гармонії – це міжнародна естафета, яка проводиться з метою поширення ідеалів толерантності, дружби і гармонійного співіснування народів у світі. Естафета – не комерційний проект, він не проводиться на підтримку якоїсь політичної сили. Його учасники лише пропонують добру волю людям в усьому світі. Символом гармонії і єднання є палаючий факел, який бігуни передають один одному із рук в руки.

Всесвітній біг заради гармонії проводиться у понад 100 країнах світу протягом останніх 29 років.

Учасником естафети може стати кожен – вік і фізична підготовка не мають значення! Патріотичною метою естафети є прагнення сприяти дружбі і взаєморозумінню між народами. Будь-хто може пронести факел кілька кілометрів або кілька кроків маршрутом естафети чи просто потримати його з думкою про мир і гармонію у світі.

Також Всесвітній біг заради гармонії пропагує здоровий спосіб життя і соціальну активність. Особлива увага приділяється залученню дітей, юнацтва і молоді до активних занять фізичною культурою і спортом. Організатори естафети в Україні також своєю метою вважають налагодження дружніх стосунків, порозуміння і взаємоповаги між жителями різних регіонів країни.

24 лютого 2016 року бігуни європейської команди стартували в місті Порту, що в Португалії. Європейська частина всесвітньої естафети охопила 49 країн Європи з загальною довжиною маршруту в 24 000 км та фінішуватиме 8 жовтня в столиці Італії Римі.

В Україні планується подолати понад 1 500 км, тривалість пробігу становить 18 днів. В Україні Всесвітній біг заради гармонії проводиться з 1991 року. За цей час його учасники подолали понад 51000 км у всіх областях нашої країни. Палаючий факел тримали близько 350 000 наших співвітчизників. Естафета відбувається за підтримки Кабінету Міністрів України, Міністерства молоді та спорту і мережі центрів фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та всіх шанувальників спорту в Україні.

2016 року українська команда естафети стартувала в Рівному 24 серпня на День Незалежності. Її  учасники вже пробігли дорогами міст, містечок та сіл Рівненщини, Тернопільщини, Буковини, Хмельниччини.

У суботу, 3 вересня, учасників української команди приймала Ізяславщина. Її учасники пробігли територією району за маршрутом: межа Білогірського та Ізяславського районів – Білогородка – Михнів – Клубівка – Ізяслав – Радошівка – межа Ізяславського та Славутського районів. Спортсмени долали дистанцію з синьо-жовтим прапором і передаючи один одному з рук у руки палаючий факел, який є символом гармонії і єднання. Взяти участь у дистанції і пронести бодай якусь частину шляху міг кожен бажаючий, адже вік і підготовка значення не мають. Серед тих, хто проніс, - були і члени військово-патріотичного клубу «Каскад», який діє на базі  Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, ліцей» ім. О.Кушнірука, ветерани-«афганці», спортсмени району.

В місті Ізяслав, на території Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, ліцей» імені О.Кушнірука, учасників забігу зустріли заступник голови Ізяславської районної державної адміністрації Володимир Левченко, завідувач сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Віталій Ткачук, голова ГО «Рада ветеранів 8 бригади спеціального призначення», голова громадської ради при районній державній адміністрації Василь Тележинський, директор Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, ліцей» імені О.Кушнірука Роман Демчук, учнівська молодь, спортсмени району та інші.

За  традицією гостей вшанували хлібом-сіллю. Вітаючи учасників пробігу, заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко зазначив, що справа утвердження миру на землі  та гармонії у відносинах між людьми є надзвичайно важливою справою. «Громадяни України, як ніхто інший щиро підтримують прагнення встановлення миру. Сьогодні засобами спорту учасники акції вселяють у серця українців віру в мир, віру в гармонію, віру у справедливість!» - сказав Володимир Борисович. У відповідь організатор пробігу в Україні Євген Фурс сказав, що після проходження маршруту Хмельниччиною 6 вересня в Овруцькому районі Житомирської області відбудеться зустріч української групи з європейською міжнародною командою, яку українці супроводжуватимуть протягом п`яти днів до межі з Молдовою в Могилів-Подільському на Вінничині. «Естафета організована міжнародною мережею волонтерів, яких надихає бачення сповненого гармонією і спокоєм світу, запропоноване всесвітньо відомим громадським діячем Шрі Чинмоєм» - зазначив Євген Фурс.

Вітаючи учасників пробігу, завідувач сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Віталій Ткачук зазначив, що як і  в попередні роки, до пробігу долучились любителі бігу, які у повсякденному житті займаються різними справами, однак знаходять можливість частину свого часу й енергії віддавати естафеті, оскільки відчувають і глибоко вірять, що ці зусилля насправді зміцнюють дружбу між людьми, сприяють становленню гармонічних відносин між державами і народами.

Учасники зустрічі поклали квіти до меморіальної дошки Олександру Кушнірку, військовослужбовцю Збройних Сил України, який загинув захищаючи свободу, незалежність та територіальну цілісність України в ході проведення Антитерористичної операції.

Під час перепочинку учасники естафети поспілкувались із представниками учнівської молоді, які змогли потримати в руках факел естафети. Кожен бажаючий зробив на згадку відбиток печатки із твариною, символом різних континентів планети Земля, де пролягла естафета: Слон, Жираф, Кенгуру, Олень. Також відбулась зустріч учасників пробігу із вихованцями військово-патріотичного клубу «Каскад» та їх наставниками, яким було вручено сертифікат учасника пробігу «Всесвітній біг заради гармонії».

Члени громадської організації «Ізяславське козацьке товариство» пригостили учасників  пробігу та всіх присутніх козацьким кулішем та юшкою.

ФОТОКОЛАЖ

03.09.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

Від проголошення незалежності до нової України

 

2016 рік –  рік відзначення Україною 25-ліття своєї незалежності. Дорогою ціною вона нам дісталася, скільки крові і сліз було пролито нашими земляками за те, щоб сьогодні милував жовто-блакитний прапор і тризуб, щоб могли ми на всі груди, з високо піднятими головами співати: «Ще не вмерла України…»

1 вересня у всіх класах Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.. ім..О.Онищука №5, гімназія» у різних формах було проведено перший урок «Від проголошення незалежності до нової України». 

У ході проведення конкурсів, ігор, загадок у 5-6 класах, вікторин, бесід, прослуховування пісень, декламування віршів, переказів, легенд у 7-8 класах, перегляду фільмів та мультимедійних презентацій у 9-11 класах  учні пригадали історію здобуття Україною своєї незалежності, усвідомлювали, що з гордістю та гідністю треба нести ім’я українця та пишатися тим, що живемо на цій славетній землі.

Український інститут національної пам’яті назвав 2016 рік Роком Державності – на честь низки історичних подій, які привели до проголошення, а потім відновлення Україною незалежності у ХХ столітті. 

Ми свідки історії, історія – це ми… Ми живемо у непростий час – час змін. Нині країна переживає надскладний етап становлення державності. Маємо в нашій історії такі події, що перед усім світом засвідчили прагнення українського народу до вільного, щасливого життя.

Бути українцем – значить вірити в Україну, як вірили в неї генії і безстрашні захисники українського народу. Така віра робить людину щасливою від свідомості того, що вона разом зі своїм народом, що вона – частка його загального життя і служить своїй Батьківщині. Нам слід пам’ятати про численні жертви наших співвітчизників, що були покладені на вівтар незалежності, соборності, державності. Маємо знати, що спільними зусиллями український народ вистоїть та переможе.

ФОТОКОЛАЖ

02.09.2016 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

 

Відбулось чергове засідання спостережної комісії при райдержадміністрації

 

02 вересня відбулось чергове засідання спостережної комісії при райдержадміністрації. Дане засідання провів очільник цієї комісії та заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко.

На засідання комісії також були запрошені представники замкової виправної колонії № 58 та Ізяславської виправної колонії № 31.

Відкриваючи засідання, Володимир Борисович нагадав присутнім членам про те, що основним завданням комісії є організація та здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених та осіб, звільнених від відбування покарання, надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання. 

У ході засідання було розглянуто одну справу Ізяславської виправної колонії № 31 (щодо подання до районного суду про заміну невідбутої частини покарання на більш м’яке (громадські роботи) по одній особі) та чотири  справи Замкової виправної колонії № 58 (щодо продовження терміну перебування в дільниці посиленого контролю строком на три-чотири місяці по трьох засуджених та переведення одного засудженого із дільниці ресоціалізації до дільниці посиленого контролю).  Крім того під час засідання обговорювались плани роботи спостережної комісії на поточний місяць.

Заслухавши всіх доповідачів, члени комісії прийняли ряд відповідних рішень.

02.09.2016 р.

За матеріалами спостережної комісії при райдержадміністрації        

 

 

День закінчення Другої світової війни

 

 

Офіційна і загальновизнана дата завершення Другої світової війни - 2-е вересня 1945-го року. У цей день рівно у 9-й годині і 2 хвилини (за токійським часом) був підписаний формальний акт про беззастережну капітуляцію останнього активного союзника фашистської Німеччини - Японії. Це сталося на борту американського лінкора ББ-63 «Міссурі». Цьому передувало зроблене раніше офіційне повідомлення японської влади від 14-го серпня, в якому вони брали умови капітуляції за формулою Потсдамської конференції без будь-яких поправок і застережень. Нагадаємо, що Японія погодилася на капітуляцію ще 10-го серпня, але з умовою збереження структури імператорської влади в країні. Дещо раніше - 6-го серпня 1945-го року союзними військами Сполучених Штатів Америки вперше в історії людства була скинута перша атомна бомба і найбільше японське місто регіону Тюгоку Хірасіма було практично знищено. 8-го серпня СРСР офіційно оголосив війну Японії, а 9-го серпня друга Американська атомна бомба ще більшої потужності була скинута на центральне портове місто в Японії Нагасакі, розташоване на заході острова Кюсю, яке було практично стерте з лиця землі. Чи варто говорити про те, що відчував імператор Японії, котрий мав глибоку довіру з боку переважної більшості своїх підданих, погоджуючись на беззастережну капітуляцію?... Однозначний факт - це було мудре рішення, яке сприяло і збереженню його народу, і збереженню культури, і держави як такої.

Цей історичний Акт про капітуляцію підписали з боку Японської імперії начальник генерального штабу Умедзу Есідзіро і міністр закордонних справ Сігеміцу Мамору. З боку переможців були представлені: генерал армії США Дуглас Макартур, як Верховний головнокомандувач союзними арміями; Кузьма Дерев’янко генерал-лейтенант і офіційний представник Радянської сторони; Брюс Фрезер - адмірал Великобританії; Честер Німіц - адмірал флоту США; генерал Жан Філіп Леклерк з боку звільненій Франції; канадський полковник союзних військ Лоренс Косгрейв; Еміл Хелфріх - лейтенант-адмірал Армії Нідерландів; Томас Блемі генерал Австралійської Армії; Сюй Юнчан - генерал першого класу з боку Китайської Республіки і Леонард Ізітт - віце-маршал авіації союзної Армії Нової Зеландії.

Всі формальності були залагоджені і світ вийшов зі становища, в якому перебував протягом багатьох і довгих, болісних і неймовірно кровопролитних років. Жах Другої світової війни залишився позаду.

З Днем закінчення Другої світової війни! Будемо сподіватися, що подібного більше не повториться!  

02.09.2016 р.

 

 

Держенергоефективності запровадило інтерактивну карту місцевих програм здешевлення «теплих» кредитів

 

1 вересня на офіційному веб-сайті Держенергоефективності www.saee.gov.ua запрацювала Інтерактивна карта місцевих програм відшкодування відсотків за «теплими» кредитами.

Відтепер, зайшовши на сайт Агентства, українці зможуть пересвідчитися, в яких містах, районах, областях місцева влада надає додаткову безповоротну грошову допомогу на утеплення житла, перехід на «негазові» котли, проведення різних енергоефективних заходів.

«Інтерактивна карта стане справжньою знахідкою для усіх українців, зацікавлених в утепленні свого житла, та стимулюватиме інших також займатися енергозбереженням. Адже участь не тільки в Урядовій програмі з енергоефективності, а ще й в місцевій – це можливість отримати подвійну, а інколи й потрійну допомогу на утеплення (з державного, обласного чи районного бюджетів). Іншими словами, це нагода придбати необхідне енергоефективне обладнання та матеріали із значною «знижкою»», - наголосив Голова.

Як зауважив Сергій Савчук, завдяки тісній співпраці Держенергоефективності з органами місцевого самоврядування у 2016 році прийнято вже 184 місцеві програми допомоги населенню при утепленні, причому в усіх областях України. З них 160 районних та міських програм, які працюватимуть одночасно із існуючими механізмами підтримки державного та обласного рівня.

Він наголосив, що цьогоріч понад 22 тис. родин, а це майже третина учасників Урядової програми з енергоефективності, вже скористалися місцевою підтримкою та отримали додаткове відшкодування витрат на утеплення на суму 19 млн.грн. Більше 70 ОСББ отримали компенсації з місцевих бюджетів на суму близько 1 млн. грн.

Інтерактивну карту розроблено Держенергоефективності за підтримки проекту «Створення енергетичних агентств в Україні», що впроваджується за дорученням Федерального міністерства довкілля, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини (BMUB) компанією «Deutsche Gesellschaft f?r Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH».

Довідка щодо користування картою.

Місцеві програми різні і діляться на три категорії: обласні, районні та міські. В певній області можуть діяти одночасно дві програми: одна спрямована на підтримку виключно ОСББ/ЖБК, інша  - на фізичних осіб.

Як вже зазначалося, у разі наявності в області, районі або місті місцевої програми мешканці матимуть змогу отримати потрійну компенсацію вартості енергоефективних заходів (від уряду, області, району та/або міста).

Наприклад, у Львівській області діє обласна програма відшкодування 15% річних за «теплими» кредитами, а у Городоцькому районі - районна з відшкодуванням додатково 10%. Скориставшись ними, мешканці району мають змогу отримати 25% річних, тобто всю відсоткову ставку. Аналогічні програми (на обласному рівні) прийняті в усіх регіонах. Деталі щодо таких програм зазначені на інтерактивній карті.

Клікнувши на певну область, користувач отримає повну інформацію щодо регіональної програми, дату її прийняття, призначення для фізичних осіб або для ОСББ, відсоток компенсації (частина відсотків річних або тіло кредиту), а також суму коштів виділених на її реалізацію.

Нижче, після опису обласної програми зазначено перелік районів та міст, де прийнято або розробляються програми. Клікнувши на певний район або місто, користувач потрапляє на таблицю, де зазначено всі деталі щодо обраних програм. За замовчуванням постійно вказано інформацію щодо урядової та обласної програм.

Крім того, в окремій рубриці «Реалізовані проекти ОСББ» опубліковано приклади участі ОСББ/ЖБК у програмі «теплих» кредитів. Усі дані Інтерактивної карти оновлюватимуться щомісячно.

Держенергоефективності закликає українців вже зараз готуватися до опалювального сезону та дізнаватися більше інформації про місцеві програми з енергоефективності, скориставшись Інтерактивною картою: http://saee.gov.ua/uk/programs/map.

02.09.2016 р.

За матеріалами сайту Державного агентства з енергоефективності

та енергозбереження України  http://www.saee.gov.ua/

 

 

 

Режим тиші дотримується в АТО – Глава держави

 

Президент Петро Порошенко нагадав, що 26 серпня за його дорученням українські представники у тристоронній контактній групі запропонували встановити з 1 вересня  режим повного припинення вогню.

«За 12 годин і 5 хвилин цей режим дотримується. На фронті не стріляють», - сказав Петро Порошенко під час виступу у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» з нагоди Дня знань.

За словами Президента, за весь цей час був зроблений один не прицільний постріл із стрілецької зброї, немає ні артилерійських залпів, ні танкових атак, ні пострілів із мінометів.

Глава держави нагадав позицію України щодо обов’язкової імплементації безпекових компонентів Мінських угод, забезпечення режиму припинення вогню, відведення артилерії, танків.

«Краще на територію Російської федерації, за український кордон», - уточнив Петро Порошенко.

Президент також зазначив, що Україна вимагає звільнення українські заручники, які незаконно утримуються в тюрмах Російської федерації і в’язницях на окупованій території та забезпечення безперешкодного доступу представників спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, створення всіх необхідних безпекових умов для запровадження політичного пакету Мінських угод.

«Ключова умова забезпечення миру на Донбасі – це 409 кілометрів і 300 метрів неконтрольованого кордону з Російської федерації, який мають взяти під контроль спочатку представники поліцейської озброєної місії ОБСЄ, а потім до них приєднаються українські силовики і прикордонники», - наголосив Президент.

«І не буде на українській землі регулярних підрозділів збройних сил Російської федерації, найманців, які вербуються через військкомати по всій Росії, не буде танків, ракет, артилерії БТРів, БПМ з російського воєнторгу», - підкреслив Глава держави.

«Я вірю в те, що наші зусилля по наведенню порядку і по забезпеченню миру приведуть до  повернення цих територій і до встановлення стійкого миру і безпеки», - сказав Петро Порошенко.

Глава держави нагадав, що вчора відвідав Маріуполь з поїздкою, яка була повністю присвячена мирним справам – відкриття школи, Центу надання адміністративних послуг. Президент також оглянув роботу оновленої доменної печі на металургійному комбінаті «Азовсталь».

01.09.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

В закладах освіти Ізяславського району пролунав Перший Дзвоник

 

Життя - це великий урок, і всі ми в ньому учні.
Саме тому День знань - не просто свято чи початок ще одного навчального року.      Це нові відкриття та досягнення, адже розвиток без знань неможливий.

1 вересня  у всіх школах Ізяславщини в День знань відбулись свята Першого дзвоника. Цей день завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий і, водночас, нелегкий шлях до пізнання, нових звершень, самостійного життя.

 

У цей день, щоб привітати учнів та педагогів району із початком нового 2016/2017 навчального року, завітав т.в.о.першого заступника голови обласної державної адміністрації Олег Гуменний.

Він, разом із головою районної державної адміністрації Борисом Яцковим, заступником голови районної ради Михайлом Борисюком, т.в.о. начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ларисою Сологуб, секретарем Ізяславської міської ради Наталією Попко відвідали свято Першого Дзвоника в Ізяславському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія», який  розпочинає навчальний рік у статусі опорної школи.

«Дорогі школярі, сьогодні для вас надзвичайно хвилюючий день, саме тому хочу побажати вам успіхів, зростати енергійними, здоровими, щасливими і слухняними. Шановні одинадцятикласники, у вас розпочинається відповідальний період у шкільному житті, проведіть його результативно, отримайте гарні оцінки і оберіть щасливу дорогу в доросле життя» – зазначив   у своєму вітальному слові т.в.о.першого заступника голови обласної державної адміністрації Олег Гуменний. Також Олег Вікторович вручив директору закладу Любові Бізюк сертифікат на 15 комп’ютерів від голови Хмельницької обласної державної адміністрації Олександра Корнійчука.

Вітаючи учасників та гостей свята, голова районної державної адміністрації Борис Яцков щиро подякував колективу закладу за велику пророблену роботу, що дала змогу отримати право стати опорним навчальним закладом, одним із 4 які створено на Хмельниччині. Борис Олександрович побажав, щоб цей навчальний рік відкрив перед молоддю нові горизонти пізнання себе і світу, вчителів - надихав успіхами вихованців, батьків – гордістю за своїх дітей.

На знак подяки учні 11-х класів представили для всіх присутніх свій танцювальний флеш-моб.

ФОТОЗВІТ  

        

 У цей же день т.в.о.першого заступника голови обласної державної адміністрації Олег Гуменний разом із головою районної державної адміністрації Борисом Яцковим, заступником голови районної ради Михайлом Борисюком, т.в.о. начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ларисою Сологуб відвідали свято Першого Дзвоника побували на урочистостях з  Мислятинській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів.  

Вітаючи учнів, педагогів, батьків та всіх жителів села, вони у своїх виступах побажали їм успіхів, любити нашу спільну Батьківщину, материнську мову та рідне місто, поважати працю людей та їх знання. Старшокласникам побажали успішно пройти всі випробування і в підсумку отримати найкращі результати, а вчителям – висловили найщиріші слова вдячності та побажання міцного здоров’я.  

У зв’язку із припиненням діяльності Більчинського НВК «ЗОШ І-ІІ ст., дитячий садок» та для забезпечення якісного підвозу учнів з села Більчин, Більчинка, Лопушне до Мислятинської ЗОШ І-ІІІ ст. Олег Гуменний та Борис Яцков  вручили директору школи Раїсі Янковій ключі від нового шкільного автобусу, який було придбано за кошти освітньої субвенції та частково дофінансовано за рахунок коштів районного бюджету.

У подячному слові директор школи Раїса Янкова та Мислятинський сільський голова Ірина Гордієнко висловили подяку за турботу про жителів Мислятинської громади з боку як обласної, так і районної влади.

ФОТОЗВІТ

        

Перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук  взяли участь в урочистій лінійці Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1.   Під час урочистостей вони побажали в новому навчальному році учням приємних вражень, яскравих та нових відкриттів, а педагогам старанних і талановитих учнів, терпіння і витримки у такій нелегкій професії.

Павло Ковальчук  відмітив, що сьогодні пріоритетним завданням держави є підвищення якості освіти та забезпечення вільного доступу до неї, ефективне використання коштів в системі освіти, використання освіти як засобу соціальної інтеграції.

ФОТОЗВІТ

 

Для першокласників і старшокласників цей день є одним  із найбільш зворушливих. За багаторічну історію відзначання свята Першого дзвоника цей день став Днем знань, початком нового та незвіданого. Урочисто його відзначили в Ізяславському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім.О.Кушнірука. Школярі, вчителі, батьки, гості зібрались біля стін школи, щоб разом розпочати новий навчальний рік. Із привітаннями та настановами до школярів звернулися: директор закладу Роман Демчук, заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко та інші.

Незабутньо і зворушливо звучали вірші з уст маленьких першокласників, які вже сьогодні вперше у своєму житті сядуть за парти. Для них - це новий етап, це початок шляху, тривалістю в одинадцять років, у країні знань.    

ФОТОЗВІТ

У Коминському НВК «ЗОШ І ст.- дитячий садок» о 900 год розпочалося Свято знань. За багато останніх років Коминський НВК «ЗОШ І ст.- дитячий садок» поповнився першим класом в повному обсязі – 5 учнів. Порівняно з попереднім роком навчальний заклад збільшився на 3 дітей. Ми маємо 10 школярів та 7 дошкільнят.

З вітальними словами до учнів та гостей школи звернулися: директор НВК «ЗОШ І ст.- дитячий садок»  Колосінська Н. О., сільський голова  Свінціцька Н. А., голова батьківського комітету Миколайчук І.М., перша вчителька першокласників Дмитрук Т.Б.

Діти школи, зокрема першокласники, тішили глядачів запальними танцями, веселими піснями та віршами про шкільне життя.

Після святкової лінійки батьки підготували всім дітям школи солодкий стіл.

Свято пройшло в теплій родинній атмосфері.

ФОТОКОЛАЖ

 

Співробітники НПП «Мале Полісся»: головний лісничий – Більовський О.А. та старший науковий співробітник Белінська М.М. завітали  1 вересня у Радошівську ЗОШ І-ІІІ ступенів, де привітали першокласників, педагогічний колектив, учнів школи,  членів Радошівського шкільного учнівського лісництва з Днем знань.

Також, користуючись нагодою,  команді «Едельвейс», що складалася із членів учнівського лісництва – учасників етнофестивалю «Новомалинська Любава», гості вручили грамоти від оргкомітету за активну участь у фестивалі.

 

І звичайно,  в кожному навчальному закладі  пролунав традиційний перший шкільний дзвоник.

Сахновецька ЗОШ І-ІІІ ст.

Бажаємо, щоб новий 2016/2017 навчальний рік приніс тільки приємні враження та посилив жагу до знань. Попереду нові перемоги та радісні події!

01.09.2016 р.

В.Кучерук

 

 

 

Вітання Президента України з нагоди початку нового 2016/2017 навчального року та Дня знань

 

 

Дорогі співвітчизники!

Сердечно вітаю вас із початком нового навчального року та Днем знань. Це свято урочисте та хвилююче для всіх дітей та дорослих, адже воно символізує нові починання та прагнення до змін.

Особливим є сьогоднішній день для першокласників, перед якими відкриває двері у дивовижний світ знань оновлена українська школа. Знаковим він буде і для тих юнаків та дівчат, які розпочнуть своє навчання у професійно-технічних і вищих навчальних закладах. Вірю, що цей рік буде наповнений незабутніми враженнями, а ваші здібності та наполеглива праця стануть запорукою успіхів і звершень.

Найщиріші привітання та вдячність педагогам і батькам за тепло сердець, підтримку та бездоганне виконання найвідповідальнішої місії — виховання молодого покоління. Ви сприяєте формуванню юних особистостей, від яких залежить майбутнє українського народу, завтрашній день нашої Батьківщини.

Переконаний, що зерна науки дадуть добрі сходи і зростуть у ваших душах урожаєм мудрості та натхнення. Досягайте високих результатів у навчанні та будьте активними у громадському житті.

Бажаю усім міцного здоров’я і здійснення усіх мрій та сподівань.

 

Президент України                                                                                                                                     Петро Порошенко

 

01.09.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

 

Дорогі учні, батьки, педагоги!

 

Сердечно вітаю вас з новим 2016/2017 навчальним роком та Днем знань.

Це свято є як спільним для всіх, так і дуже особистим для кожного. Воно пов’язане насамперед зі значними життєвими змінами, подальшим розвитком та набуттям нових знань.

Особливим стане цей день для дітей, які вперше прийдуть до школи, та   почнуть свій шлях до здобуття нових знань. Успішно їм долати цю дорогу.

Щиро вдячний працівникам освіти, які плекають, виховують, навчають нові покоління, даруючи Україні перспективу на обране нами європейське майбутнє.

Держава робить усе можливе, аби забезпечити доступ до якісної освіти кожному громадянину. Це стосується і тих, хто відроджує мирне життя на теренах, де ще нещодавно лунали постріли, і тих, хто вимушено покинув домівки на Сході України через російську військову агресію, і тих, хто не може здобувати українську освіту за умов окупації Криму.

Опрацьовується нова законодавча база, яка створює нові умови талановитій українській молоді для отримання конкурентної освіти європейського зразка. Країна провадить освітянські реформи, покликані суттєво підвищити якість навчання і виховання.

Вірю у невичерпний ваш інтелектуальний потенціал, юні українці, у  вашу нестримну творчу енергію та здатність змінити країну. Упевнений, що саме молоде покоління становитиме основу майбутньої еліти, яка побудує по-справжньому єдину, міцну, високорозвинену європейську державу.

Бажаю всім міцного здоров’я, добра, щедрої долі та невичерпної жаги до знань.

Слава Україні!

 

Голова райдержадміністрації                                                                                                                                                              Б.Яцков

 

 

В Ізяславському районі  проводяться профілактичні заходи "Увага! Діти на дорозі!"

 

З початком нового навчального року працівниками Ізяславського відділення Славутського відділу Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області активізовано проведення комплексу профілактичних заходів, спрямованих на попередження дитячого травматизму на автошляхах.

"Напередодні та в перші дні нового навчального року працівники відділення вживають ряд заходів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху   з 20 серпня по 20 вересня 2016 року. Нами проводяться профілактичні заходи "Увага! Діти на дорозі!" – про це під час зустрічі, яка відбулась 31 серпня із завідувачем сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату районної державної адміністрації Віктором Кучеруком та директором Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світланою Косовською, заявив начальник Ізяславського відділення Славутського відділу Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області Олександр Паламарчук. Серед чинників, які спонукали до проведення  цих заходів стало те, що загибель та каліцтво дітей на автошляхах залишається однією із найболючіших проблем сьогодення.

У поточному році в області зареєстровано зростання кількості пригод з постраждалими дітьми майже на 36% та зростання кількості травмованих у ДТП дітей на 32%.

При цьому за участю дітей-пішоходів скоєно 31 дорожньо-транспортну пригоду з постраждалими (+55%), в яких 32 дитини отримали травми (+60%).

Олександр Миколайович також повідомив, що з метою недопущення дорожньо-транспортних пригод під час перевезення дітей у новому навчальному році працівники поліції провели перевірку технічного стану усіх шкільних автобусів, за результатами яких були складені відповідні акти. З водіями шкільних автобусів проведено профілактичні бесіди та інструктажі щодо дотримання ними вимог Правил дорожнього руху України під час перевезення дітей. Окрім того, обстежили ділянки, які прилягають до території дитячих та навчальних закладів, через які проходять маршрути руху шкільних автобусів.

Правоохоронці закликають і батьків приділити необхідну увагу безпеці дітей на дорозі. 

Літні канікули добігають кінця, а це означає що на вулицях міста та сіл знову побільшає маленьких пішоходів. Аби нагадати дітям Правила дорожнього руху, призабуті за літній період, працівники поліції спільно з педагогами та працівниками соціальних служб планують провести у перші дні вересня інформаційно-просвітницькі заходи з правил безпечної поведінки на дорозі, забезпечать чергування біля шкіл для безпечного пересування дітей до місць навчання.

О.Паламарчук під час спілкування зазначив, що вкрай необхідно приділити більше уваги школярам й батькам.  «Пам’ятайте – безпека ваших дітей насамперед залежить від вас. Не полінуйтеся вкотре нагадати дітям основні правила безпечної поведінки на дорозі, пройдіть з ними маршрутом від будинку до школи, звертаючи увагу на особливості дорожнього руху. І, звичайно, дотримуйтесь правил самі, адже найкраще навчання – це ваш особистий приклад правильної поведінки» - акцентував в розмові Олександр Миколайович.

01.09.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Відбулось чергове засідання громадської ради при райдержадміністрації

 

 

30 серпня відбулось чергове засідання громадської ради при райдержадміністрації під керівництвом її голови Василя Тележинського.

Порядок денний засідання передбачав розгляд ряд актуальних питань життєдіяльності Ізяславщини.

Жвавого обговорення серед присутніх викликало питання розвитку дозвілля молоді. Не поступалось вагомістю і питання ціноутворення на молоко в районі. До дискусії порушених питань приєднались голова райдержадміністрації Борис Яцков та його заступники Павло Ковальчук і Володимир Левченко. Очільник адміністрації наголосив присутнім членам громадської ради закликати громадськість укладати договір із закупівельниками молока, в якому буде чітко прописано вартість та вимоги до молока.   

Значну увагу приділено посиленню контролю над браконьєрством тварин та риби. До обговорення цього питання було запрошено очільників громадської організації «Товариство ізяславських рибалок» та Українського товариства мисливців та рибалок в Ізяславському районі, проте останній не з´явився на засіданні у зв’язку із відрядженням. Представник товариства рибалок зауважив, що члени цієї громадської організації – молоді активісти, котрі небайдуже переймаються долею водоймищ району та їхніми водними мешканцями. Ці енергійні борці браконьєрства у межах своїх можливостей регулярно стежать за порядком та вживають відповідних заходів у межах чинного законодавства щодо недопущення винищення та незаконного вилову риби. Крім того керівник товариства рибалок закликав громадськість приєднатись до захисту водоймищ району.

Член громадської ради, зокрема представник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, Віталій Ткачук прозвітував  про стан і розвиток фізичної культури і спорту у 2016 році, а також оздоровлення дітей в дитячому оздоровчому таборі «Світанок» с.Білогородка.

Завідувач сектору житлово-комунального господарства райдержадміністрації Оксана Фіялко поінформувала присутніх про стан забезпечення сільських шкіл паливом.

Крім того було обговорено питання покращення співпраці соціальних служб району стосовно надання посильної допомоги людям похилого віку, одиноким та особам із обмеженими можливостями, зокрема план проведення урочистого заходу до Дня похилого віку.

При розгляді питання «Різне» основну увагу було зосереджено на питаннях подальшої організації роботи громадської ради. Було узгоджено питання підготовки до проведення чергового засідання громадської ради.

Усі рекомендовані пропозиції були доведені голові райдержадміністрації для відома та відповідного реагування.

01.09.2016 р.

За матеріалами громадської ради при райдержадміністрації

 

Офіційні
державні ресурси


 

 


 ______________________

____________________

Погода в Ізяславі

_______________________________________________________________________________________
© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2016
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації