на головну

                     
                 

 

 
                   
                   
                           

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом грудня

 2016 року

 

 

 

6 грудня о 14.00 год. в Ізяславському районному будинку творчості дітей та юнацтва "Веселка" відбудуться урочисті заходи, присвячені Дню Збройних Сил України

 

 

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

    

НОВИНИ
 

Новини обласної державної адміністрації

 

 

 

 

 

 

 

 

 

АРХІВ НОВИН

 

 

 

 

ГРУДЕНЬ

пн

вт

ср

чт

пт

сб

нд

     

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

 

 

 

   
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                   

 

 

 

 

 

 

Звернення Президента України з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю

 

Шановні співвітчизники!

Уже чверть століття весь світ 3 грудня відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю.

Із часу набуття Україною незалежності і влада, і громадянське суспільство працюють над розбудовою держави справедливості та гідного життя для всіх і кожного, зокрема для людей з інвалідністю. І сьогодні для цього є міцний правовий та ментальний фундамент.

Ми повинні сформувати у свідомості толерантне ставлення до наших громадян, які мають особливість, пов’язану з інвалідністю.

 

Шановні громадяни з інвалідністю!

Ви – рівноправні члени соціуму. Але я свідомий того, що поки що українське суспільство та влада перебувають на шляху визнання цінності кожного з вас, вашої сміливості, мужності, патріотизму та здібностей в усіх сферах життя.

Ви щодня підтверджуєте Україні та всьому світу, що інвалідність не є перешкодою ані на шляху до самовідданого захисту Батьківщини, ані у значних спортивних, наукових та інших досягненнях.

Окремий низький уклін і глибока шана тим чоловікам і жінкам, які під час захисту України на Сході отримали інвалідність. Держава усвідомлює свій обов’язок забезпечити вам можливість повною мірою користуватися тими правами й свободами, за які ви боролися та які самовіддано захищали.

Запевняю, що кожен із вас може розраховувати на підтримку держави.

 

Шановні парламентарії та посадовці!

Життя людей з інвалідністю в Україні нарівні з іншими – це не тільки ідеал державної політики й буття українського народу. Це – відправна точка нашої роботи в напрямі забезпечення, охорони та захисту прав кожного громадянина України, незалежно від того, має він інвалідність чи ні.

Наш основний обов’язок перед людьми з інвалідністю – створити для них справедливе, доступне сьогодення, в якому вони житимуть і творитимуть без будь-яких обмежень і бар’єрів, укоренити у свідомості кожного громадянина України глибоку повагу до людей з інвалідністю та усвідомлення їхніх рівних прав і можливостей.

Події останніх трьох років зробили свій страшний відбиток на здоров’ї й добробуті людей, особливо тих, хто має ознаки інвалідності. Тепер до таких категорій додалися учасники антитерористичної операції, цивільні постраждалі, внутрішньо переміщені особи з інвалідністю. Це посилює нашу відповідальність перед зазначеними громадянами України щодо забезпечення їх правової та соціальної захищеності.

Ми з вами маємо потужний ресурс, який зобов’язані реалізувати, – прагнення здолати бар’єри, що унеможливлюють повноцінне життя людей з інвалідністю в суспільстві.

Бажаю усім віри в себе, у своїх близьких та в Батьківщину.

03.12.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

До Міжнародного дня людей з інвалідністю відбулося засідання “круглого столу”

 

Третього грудня українське суспільство разом зі світовим співтовариством відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю. Інвалідність – явище соціальне, уникнути якого не може жодне суспільство.

Тому у цей день для суспільства є нагода перевірити, що зроблено і що потрібно зробити для формування гідних умов життя людей з обмеженими можливостями, аби ніхто з них не почувався забутим чи полишеним наодинці зі своїми проблемами.

У переддень Міжнародного дня людей з інвалідністю, 02 грудня, в приміщенні Ізяславського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбулося традиційне засідання «круглого столу» з нагоди цього дня.

Участь у засіданні взяли заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко, заступник голови районної ради Михайло Борисюк, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, керівники окремих структурних підрозділів райдержадміністрації та територіальних державних органів влади, а також громадських організацій. 

Основною темою для  обговорення стало питання соціальної підтримки даної категорії людей.

Заступник начальника-начальник відділу управління соціального захисту населення райдержадміністрації Світлана Станівчук проінформувала присутніх про соціальні виплати, послуги, порядок надання санаторно-курортних путівок, дала роз’яснення законів, які стосуються прав людей з особливими потребами.

У ході засідання “круглого столу” всі учасники мали можливість висловити свою думку та окреслити коло питань, які потребують першочергового вирішення. Зокрема, своїми думками поділилися представники громадських організацій, робота яких безпосередньо пов’язана із людьми з обмеженими можливостями. 

Учасники зустрічі обговорювали і шляхи адаптації осіб з обмеженими можливостями до життя. Окремо зупинилися на роботі із учасниками АТО та демобілізованими.

Учасники “круглого столу”, обговорюючи низку питань в рамках теми соціального забезпечення людей з інвалідністю, погодилися, що усім організаціям варто значну увагу приділяти координації дій. Адже від співпраці лікарів та фахівців районних соціальних служб залежить ефективність вирішення усіх питань даної категорії населення.

На завершення заходу всі сторони соціального діалогу визначили шляхи подальшої співпраці щодо здійснення реабілітаційних заходів і надання соціальних послуг, підвищення рівня поінформованості населення про особливі потреби людей з інвалідністю, формування поваги до їх прав, особистості та гідності, залучення представників громадськості до участі в реалізації прав і задоволення потреб людей з обмеженими можливостями, поліпшення умов їх життєдіяльності.

На жаль, найчастіше інвалідність – це не хвороба, яку слід лікувати, а спосіб життя. Саме умови життя в суспільстві або суспільство в цілому є перешкодою в житті цих людей, а не їх стан здоров'я, як ми звикли думати.

02.12.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

На Ізяславщині відновлено роботу районної батьківської ради

 

Наше майбутнє, майбутнє нашої Держави цілком залежить від того, як буде підготовлене наступне покоління, які цінності будуть закладені та привиті нашим дітям і все це - лежить на наших плечах. Як виховаємо наших дітей, така буде і наша Україна. Сучасні діти сприймають цей світ по-новому, і ми маємо це розуміти.

02 грудня в Ізяславському районному будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» відбулась зустріч активу батьківських комітетів загальноосвітніх навчальних закладів району із керівництвом  відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації. На зустріч були запрошені заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Валентина Пилипчук а також керівники ряду районних служб, робота якої пов’язана із учнівською молоддю.

Відкриваючи засідання, було наголошено присутнім батькам на те, що тут учасники можуть поділитись думками і бути почутими.

Тема зустрічі передбачала обговорення питань, що стосуються залученню сил батьківської громадськості  до проблеми виховання підростаючого покоління.

У першу чергу для активу батьківських комітетів шкіл Ізяславщини було представлено присутніх керівників районних  служб, котрі доповіли про напрямок своєї роботи, а також озвучили свої контакти для налагодження плідної співпраці із батьками. 

Батьки також мали можливість поспілкуватись із заступником голови райдержадміністрації Володимиром Борисовичем. 

З метою визначення пріоритетних напрямів роботи щодо вдосконалення умов виховання та повноцінного розвитку дітей, реалізації партнерської діяльності та навчального закладу було проведено анкетування батьків.

Результатом зустрічі стало відновлення роботи районної батьківської ради – колегіального дорадчого органу при відділі освіти, молоді та спорту райдержадміністрації. Крім того присутній батьківський актив ознайомився із Положенням районної батьківської ради. Завдання ради полягає у вирішенні найбільш важливих питань розвитку освіти, забезпечення безпеки та захисту прав дітей.  

Головою ради було обрано Назарчука Миколу Васильовича - представника батьківського комітету Клубівської ЗОШ І-ІІІ ст., двох його заступників, а саме  Голудзяк Наталію Олексіївну – від Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №  5 ім.О.Онищука, гімназія» та від  Ізяславського НВК «ЗОШ І ст. - дитячий садок № 6» і Хомицьку Мар´яну Анатоліївну – від Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім.О.Кушнірука. Секретарем призначено методиста Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» Ларису Іванівну Хмиз.

02.12.2016 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді

та спорту райдержадміністрації

 

 

Засідання оргкомітету: до відзначення 100-річчя Ізяславської лікарні залишилося не так багато часу

 

До дати святкування сторічного ювілею Ізяславської лікарні залишились лічені дні, проте попереду ще чимало клопоту по підготовці та проведенню цієї знаменної події.

2 грудня в райдержадміністрації відбулось засідання оргкомітету з підготовки відзначення 100-річчя закладу, яке  провів заступник голови райдержадміністрації, голова оргкомітету Володимир Левченко.

Сторічний ювілей медичного закладу - це подія не тільки для медичної громади, це свято ізяславчан. За задумом  організаторів святкові  заходи об’єднають усіх, хто причетний до славетної історії та сьогодення лікарні.

Такий тривалий процес підготовки до тематичних урочистостей, що тривав протягом 2016 року,  зумовлений великою кількістю різнопланових заходів, які відбудуться на Ізяславщині 08 та 16 грудня, йшлося на засіданні.

Володимир Борисович наголосив на необхідності активізувати в останні дні, що залишились у підготовці до цієї знаменної події, свої зусилля і зробити все, щоб заходи відбулися на високому рівні, незважаючи на погодні умови.

У ході засідання присутніми остаточно затверджено сценарій відзначення ювілею закладу. Обговорено кожний етап заходу, поінформовано про виконання доручень із попередніх засідань, заслухано про проведені підготовчі роботи і про те, що ще належить зробити.

Зокрема, йшлося про підготовку до друку презентаційних видань й інших матеріалів, присвячених ювілею медичного закладу.

Поза увагою не залишиться й просвітницька робота: програмою святкування передбачено цикли екскурсій підрозділами Ізяславської центральної районної лікарні та історичними  місцями Ізяслава для гостей, тощо.

За словами голови організаційного комітету Володимира Борисовича, річниця медичного закладу повинна стати святом для усіх.

02.12.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату  райдержадміністрації

 

 

Подвійна перемога Олександра Матвійчука у Словаччині

 

Українські легкоатлети минулого вікенду взяли участь у міжнародних змаганнях у Словаччині.

Уродженець села Білогородка Ізяславського району Олександр Матвійчук на дводенних змаганнях по шосе у Бардійові перемагав два рази. Матвійчук спочатку не мав рівних на дистанції 9,7 км (29.21 хв.), де третім фінішував ще один наш співвітчизник Сергій Оксенюк (29.51 хв.).

Наступного дня українським уже був увесь п’єдестал. Матвійчук виграв 6 км (18.04 хв.), десятьма секундами поступився Павло Верецький, а Оксенюк замкнув трійку призерів із результатом 18.26 хв.

Вітаємо Олександра Матвійчука та бажаємо нових перемог!

02.12.2016 р.

За матеріалами сайту Федерації легкої атлетики України http://www.uaf.org.ua

 

 

Команда «Родзинки» дівчат Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 взяли участь у обласному турнірі з брейн-рингу «Битва шкіл»

 

1 грудня  2016 року на базі Славутського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., ліцей» «Успіх» відбувся  черговий батл  інтелектуальної гри для учнівської молоді «Битва шкіл». Це  спільний телепроект НТКУ «Хмельницька регіональна дирекція «Поділля-центр», Молодіжного Центру «Дім» та Департаменту освіти і науки Хмельницької області, який розпочався в лютому поточного року серед школярів області.

Змагання відбуваються за правилами брейн-рингу. Метою проведення «Битви шкіл» є популяризація сучасних методів проведення дозвілля сучасної молоді, прищеплення їм здорового способу життя та загалом гармонійного різностороннього розвитку дитячих особистостей.

Цього дня за ігровими столами команда дівчат Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 «Родзинки» зустрілася в інтелектуальному поєдинку із командами однолітків із Грицева Шепетівського району, двох команд із Шепетівки, командою із Нетішина та командою із Полонного.

Інтелектуально-розважальна ігрова програма команд супроводжувалася активною підтримкою вболівальників.

Команда ізяславчанок у напруженій боротьбі виборола третє місце, поступившись команді із Грицева та команді із Шепетівки.

Вітаємо  команду «Родзинки», яка гідно представила заклади освіти Ізяславського району у турнірі «Битва шкіл». Дорогі наші розумнички, бажаємо вам подальших творчих злетів та віримо майбутню вашу участь у фіналі.

Поспостерігати за перебігом змагань можна буде найближчим часом на телеканалі «Поділля-ЦЕНТР».

Члени команди висловлюють щирі слова подяки за допомогу в організації підготовки та участі команди у турнірі: начальнику відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Валентині Пилипчук, педагогу-організатору Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Наталії Притульській, методисту Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» Ларисі Хмиз.

ФОТОЗВІТ

02.12.2016 р.

За матеріалами Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1

 

 

 

Проведено акцію «СТОП – насильство!!!»

 

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Домашнє насильство – це загальна проблема, а також одна з найбільш розповсюджених у світі форм порушення прав людини. Домашнє насильство вважається серйозною проблемою в кожній країні, де вивчається це питання. Насильство в сім’ї – одна з найпоширеніших у світі форм порушення прав людини. Насильство й жорстокість у сім’ї не лише руйнують гармонію і злагоду в ній, а й виступають однією з передумов злочинності в суспільстві загалом. Ця проблема небезпечна ще й тим, що від насильства страждають діти.

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, проти кожної п’ятої жінки у світі хоч раз у житті було скоєно фізичне або сексуальне насильство. В Україні 68% зазнають систематичних знущань у сім’ї, а щороку помирає 1000 жінок внаслідок насильства. Від психологічного чи фізичного насильства страждають майже 60% дітей у віці від 2 до 14 років. Близько 75% жертв різних видів насильства ні до кого не зверталися за допомогою.

Тому надзвичайно важливим є підвищення рівня інформованості населення з проблемою насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми. У рамках акції «16 днів проти насильства» Ізяславським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено інформаційно-просвітницьку акцію «СТОП – насильство!!!»  на базі Ізяславської амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Мета акції - привернення уваги громадськості до проблеми насильства в сім’ї щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, рівних прав чоловіків та жінок, а також збільшення розуміння і обізнаності з проблемою насильства та шляхів її вирішення, сприяння утвердженню ненасильницької ідеології в українському суспільстві.

 У ході акції поширювалась інформаційна та профілактична продукція (листівки, буклети, візитки) з питань профілактики насильства в сім’ї, попередження жорстокого поводження з дітьми, налагодження взаємостосунків у родинному середовищі тощо. Присутні отримали інформацію щодо установ та організацій, куди необхідно звертатися у випадку реальної загрози або вчинення насильства в сім’ї (управління соціального захисту населення Ізяславської райдержадміністрації, служба у справах дітей, Ізяславський районний центр  соціальних служб сім´ї, дітей та молоді).

Ніколи не потрібно замикатися  у  собі, і мовчки, на самоті, страждати все життя. Завжди слід пам’ятати, що є небайдужі люди, які будь-якої хвилини готові прийти на допомогу та надати кваліфіковану  і професійну консультацію.

02.12.2016 р.

За матеріалами Ізяславського районного центру

 соціальних служб сім´ї, дітей та молоді

 

 

 

Шановні подоляни!

 

 

Звертаюсь до вас із проханням, по можливості,

обмежити виїзд власних автомобілів у зв´язку із складними погодними умовами. 

Таким чином ви дасте  можливість комунальним службам максимально швидко прибрати дороги.

Прошу керівників підприємств, установ та організацій забезпечити

швидке і якісне очищення прилеглих територій.

Ситуація в області знаходиться під контролем, всі комунальні служби працюють у посиленому режимі, працює  обласний оперативний штаб з координації дій щодо попередження

та ліквідації можливих надзвичайних ситуацій.

Дякую за розуміння.

 

 

Голова

облдержадміністрації                                                                                                                      О.Корнійчук

02.12.2016 р.

За матеріалами сайт Хмельницької обласної

державної адміністрації www.adm-km.gov.uа

 

 

 

Проект «Воїни. Історія українського війська»

 

Воїни Карпатської Січі, Карпатська Україна, 1939 р.

 

4 вересня 1938-го в Ужгороді українці Закарпаття, що входило в міжвоєнний період до Чехословаччини, створили парамілітарну організацію - Українську національну оборону. Для оборони населення краю, захисту державного майна та охорони автономного уряду

9 листопада 1938-го у Хусті відбулися установчі збори Організації народної оборони Карпатська Січ (ОНОКС). Це відбувалося в умовах переділу державних кордонів напередодні Другої світової війни. За рішенням Віденського арбітражу Угорщині було передано частину Карпатської України

Низові організації поділялися на відділи - «чоти», які об'єднувалися в «кущі» по всьому Закарпатті. Керівництво Карпатської Січі розглядало її як оборонний громадський рух. Січовики несли патрульну службу у прикордонній смузі проти угорських та польських терористів, допомагали поліції.

Зазвичай кількість бійців, які перебували на казарменому положенні, не перевищувала 2 тисяч. Зброю, в основному гвинтівки, мали лише 300-400 осіб.

Карпатська Січ була суто піхотною формацією. Це зумовлене як географічними особливостями Закарпаття, так і воєнно-політичними умовами, в яких опинилися українці краю.

15 березня 1939-го сойм Карпатської України проголосив незалежність.  Напередодні розпочався повномасштабний наступ угорських військ на край. Окупаційним військам протистояли воїни Карпатської Січі.

19 березня 1939-го Карпатська Україна припинила організований військовий спротив. Повстанська ж боротьба окремих партизанських загонів тривала в горах до травня 1939-го.

Карпатська Січ проіснувала недовго, тому не встигла виробити власні тактичні прийоми. Але січовики заклали підвалини партизанської війни, яку в майбутньому буде вести Українська повстанська армія.

МАТЕРІАЛИ ПРОЕКТУ

02.12.2016 р.

За матеріалами сайту Українського інституту національної пам’яті

http://www.memory.gov.ua

 

Проект «Воїни. Історія українського війська»

 

Корпус українських січових стрільців, Українська Народна Республіка, 1919 р.

 

Попри подібність назви, Корпус січових стрільців не був продовженням Легіону Українських січових стрільців. Його почали формувати наприкінці 1917-го в Києві солдати-українці, які під час Першої світової війни у складі австро-угорської армії потрапили в полон до росіян.

Найвідомішим командиром січовиків був Євген Коновалець. Січові стрільці були одним із перших та найбоєздатніших підрозділів збройних сил Української Народної Республіки (УНР). Протягом 1917 - 1919-го він виріс із куреня (батальйона) до армійської групи.

Наприкінці  1917-го Українська Центральна Рада мала близько 100 тисяч солдатів у тилових гарнізонах і ще більше в українізованих частинах діючої російської армії. Але об'єднати їх під загальним командуванням і використати цей величезний потенціал для захисту України не вдалося. Тож у грудні 1917-го - лютому 1918-го значна частина Української Народної Республіки вперше була окупована більшовицькими військами.

29 квітня 1918 року, внаслідок державного перевороту, замість УНР постала Українська Держава на чолі з гетьманом Павлом Скоропадським. Більшість військових частин, що залишилися від УНР були розформовані. Натомість почалося формування кадрованих частин, що мали стати основою для розгортання Війська Української Держави. Наприкінці осені 1918-го чисельність гетьманської армії становила близько 65 тис. чол.

У листопаді того року починається антигетьманське повстання під проводом Директорії відновленої УНР. Його головною ударною силою були Окремий загін Січових Стрільців та Запорізький корпус. Під прапори Директорії стали сотні тисяч осіб. Здебільшого, однак, це були різношерсті селянські загони. Колишні гетьманські частини та деякі новоутворені підрозділи втратили військову дисципліну й боєздатність, що породило отаманщину й анархію. Цим скористалася більшовицька Росія розпочавши чергову агресію проти УНР.

МАТЕРІАЛИ ПРОЕКТУ

02.12.2016 р.

За матеріалами сайту Українського інституту національної пам’яті

http://www.memory.gov.ua

 

 

Президент підписав Указ «Про пріоритетні заходи щодо сприяння зміцненню національної єдності та консолідації українського суспільства, підтримки ініціатив громадськості у цій сфері»

 

Президент Петро Порошенко підписав Указ №534/2016 «Про пріоритетні заходи щодо сприяння зміцненню національної єдності та консолідації українського суспільства, підтримки ініціатив громадськості у цій сфері».

Глава держави видав Указ у день 25-ї річниці Всеукраїнського референдуму на підтвердження Акту проголошення незалежності України – події, яка стала прикладом консолідації суспільства, єднання народу навколо ідеї творення власної держави. Документ розроблявся у тісній співпраці з представниками Ради з питань національної єдності, утвореної відповідно до Указу Президента України від 11 грудня 2015 року № 697, центральних органів виконавчої влади та Адміністрації Президента. Це рамковий документ, що окреслює базові напрями у відповідній сфері та визначає першочергові завдання центральним і місцевим органам виконавчої влади.

Указ видано з метою сприяння зміцненню національної єдності та консолідації українського суспільства, визначення пріоритетних заходів з вирішення цих питань, а також забезпечення взаємодії державних органів з організаціями громадянського суспільства з реалізації таких заходів.

Згідно Указу одним із пріоритетів діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування визначається забезпечення вжиття заходів щодо зміцнення національної єдності та консолідації українського суспільства, взаємодії з організаціями громадянського суспільства

Кабінету Міністрів України доручено розробити у тримісячний строк за участю представників державних органів та органів місцевого самоврядування, організацій громадянського суспільства, із залученням провідних вітчизняних вчених і міжнародних експертів та затвердити комплексний план заходів щодо зміцнення національної єдності, консолідації українського суспільства та підтримки ініціатив громадськості у цій сфері. Відповідний  урядовий документ має готуватися у тісній співпраці з громадськістю, зокрема членами Ради з питань національної єдності при Президентові України.

Уряду також визначено низку завдань щодо забезпечення відновлення та розбудови миру в східних регіонах України, розвитку громадянської освіти в Україні, а також взаємодії центральних та місцевих органів виконавчої влади з організаціями громадянського суспільства з метою підтримки ініціатив громадськості у відповідних сферах.

Обласним, Київській міській державним адміністраціям доручено у двомісячний строк після затвердження Кабінетом Міністрів комплексного плану заходів щодо зміцнення національної єдності, консолідації українського суспільства та підтримки ініціатив громадськості у цій сфері розробити і забезпечити реалізацію відповідних регіональних планів заходів. Місцеві органи влади також мають сприяти реалізації всеукраїнських і регіональних громадських ініціатив, спрямованих на зміцнення національної єдності, утвердження патріотизму, відновлення і збереження національної пам'яті, розвиток національної свідомості, популяризацію духовно-культурної спадщини Українського народу, міжрегіональне співробітництво.

02.12.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

 

«Референдум за Незалежність 1 грудня 1991-го»  

         Під такою назвою  1 грудня відбулось засідання «круглого столу» в читальному залі Ізяславської центральної районної бібліотеки. У його засіданні взяли участь: перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, керівник апарату районної державної адміністрації Ольга Манзюк, заступник начальнико Білогірського об’єднаного управління пенсійного фонду України Олена Пєтрікова, директор Ізяславського районного центру зайнятості Марія Літвінчук, спеціалісти Ізяславського районного центру зайнятості, представники громадськості, лідери учнівського самоврядування закладів освіти району, педагоги суспільних дисциплін, жителі міста Ізяслав.

         Із інформаційним повідомленням про Всеукраїнський референдум про незалежність України, на якому більшість українців підтримала Акт про державну незалежність України, виступив завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату районної державної адміністрації Віктор Кучерук. Він зокрема повідомив, що понад 90 % виборців України проголосували в той день за повну незалежність своєї країни, підтвердивши своє право на самостійність суверенної нації.

         24 серпня Верховна Рада України, «виходячи із смертельної небезпеки, яка нависла над Україною в зв'язку з державним переворотом в СРСР...», ухвалила Акт проголошення незалежності України. За це проголосували майже всі депутати.
         Як писав один із політичних лідерів України того часу:
"Дві об’єктивні обставини вимагають референдуму. Тільки воля народу може наблизити Україну її до повного визнання як суб’єкта міжнародного права».
        
"Референдум мав показати, що джерелом української незалежної державності є не кулуарні домовленості представників окремих політичних сил, а воля українського народу, і тим самим стати вищою формою легітимації Акта проголошення незалежності України"
, – констатував науковий консультант міністерства закордонних справ України з правових питань у 1972-1992 роках, доктор юридичних наук Володимир Василенко.
        
Ще одним фактором, що стимулював підготовку загальноукраїнського референдуму, було питання визнання України іншими державами.

        Право брати участь у референдумі і виборах Президента України мали 37 млн 885,6 тис. громадян, прізвища яких виборчі комісії внесли до списків для таємного голосування. До бюлетеню з референдуму були включені текст Акта проголошення незалежності України, прийнятого Верховною Радою УРСР 24 серпня 1991 p., і питання: «Чи підтверджуєте ви Акт проголошення незалежності України?».

        У голосуванні взяли участь 31 млн 891,7 тис. громадян, тобто 84,2% від загальної кількості включених до списків. Із них на питання бюлетеня відповіли «Так, підтверджую» 28 млн 804,1 тис. громадян, або 90,3%. Позитивну відповідь дало населення всіх областей України, незалежно від національної приналежності. Отже, за незалежність проголосували не тільки українці, але й представники інших народів, що проживають на території України.
        
І щойно після того, як проголошення незалежності "завізували" на референдумі 28,804 млн. осіб (90,32% тих, хто мав право голосувати), Україну розпочали визнавати інші держави.
        
2 грудня, не дочікуючись оголошення офіційних результатів референдуму, це зробили Канада і Польща, 3-го – Угорщина, 4-го, коли Центральна виборча комісія підвела підсумки волевиявлення народу, – Латвія і Литва. І щойно 5-го, разом із заокеанськими Аргентиною й Болівією та Болгарією й Хорватією, – Російська Федерація.

         Референдум 1991 року, і президентські вибори підтвердили бажання переважної більшості громадян України жити в незалежній демократичній державі, самостійно вирішувати внутрішні і зовнішні, культурні і політичні, економічні і фінансові, дипломатичні і військові питання.

         Багатовікова мрія українського народу про незалежність знайшла політичне оформлення.

         Також учасники «круглого столу» оглянули копії ряду історичних документів: Бюлетень референдуму, Результати волевиявлення громадян України 1 грудня 1991 року, постанови Верховної ради УРСР «Про проголошення незалежності України», постанови Верховної ради України «Про проведення всеукраїнського референдуму в питанні проголошення незалежності України», Постанови Верховної Ради України «Про день незалежності», Протокол ЦВК від 01.12.1991 року, постанови ЦВК № 60 від 04.12.1991 року  «Про підтвердження Акту проголошення незалежності України».

         Перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук у своєму виступі зазначив, що результат референдуму мав величезне значення: після нього Україну як незалежну державу визнали більше 100 країн світу.

         «25 років тому ми консолідувалися навколо ідеї української державності, довели світові і, перш за все, собі, що ми — народ, який прагне творити власну долю на власній землі. Нині, як і тоді, маємо бути єдиними в наших прагненнях та діях. Адже тільки так ми зможемо побудувати вільну, демократичну, сильну, економічно і духовно багату державу — Україну» - наголосив Павло Ковальчук.

         Також він щиро привітав усіх із 25-ю річницею  Всеукраїнського референдуму, який  закріпив історичне рішення — Акт проголошення незалежності України.

         Працівник Ізяславської центральної районної бібліотеки Крістіна Соловей провела бібліографічний огляд літератури із фондів бібліотеки, присвячених історії України та українському державотворенню.

         Також на засіданні виступили завідувач юридичного сектору апарату районної державної адміністрації Наталія Голудзяк та завідувач юридичним сектором апарату районної державної адміністрації  начальник відділу «Ізяславське бюро правової допомоги» Юлія Дума.

         Учасники «круглого столу» вшанували хвилиною мовчання пам'ять усіх борців за свободу, незалежність та територіальну цілісність України.

         Наша  держава із 1991 року завжди прагнула будувати відносини з іншими країнами на основі взаємної поваги суверенітету, незалежності та територіальної цілісності, невтручання у внутрішні справи, розвитку всебічних політичних, економічних і культурних зв'язків.

ФОТОРЕПОРТАЖ
01.12.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

Представники Ізяславщини провели  знайомство з Хмельницькою АЕС 

1 грудня Хмельницьку АЕС відвідала група депутатів Ізяславської районної ради, працівників районної державної адміністрації та Ізяславської міської ради. Вони завітали не просто на ознайомчу екскурсію, а й для відкритого діалогу з керівництвом енергетичного підприємства.
            Приїхали представники Ізяславщини з бажанням: побачити зблизька, як функціонує об’єкт та переконатися, що управляють ним кваліфіковано й відповідально.
             Перш, ніж зустрітися з адміністрацією і спеціалістами атомної станції, для гостей  була організована екскурсія в навчально-тренувальний центр, побували вони і в машинному відділенні діючих енергоблоків та на будівельному майданчику третього енергоблоку.

             Під час ознайомчої екскурсії спеціалісти ХАЕС намагалися донести представникам влади Ізяславщини, що слова про дотримання норм безпеки, які з роками стають все більш високими і жорсткими, тут кажуть не ради самопопуляризації, в безпечній роботі обох енергоблоків експлуатаційники зацікавлені не менше, ніж громадськість регіону. Неухильне дотримання вимог законодавства й галузевих нормативних документів, досвід, кваліфікація, відповідальність це не лозунги й патетичні заяви для атомників – це наше кредо.

             Під час зустрічі генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко поінформував про те чим живе сьогодні Хмельницька АЕС, про її вплив на екологію, спорудження нових потужностей, фінансово-економічні показники, найближчі плани на майбутнє. Зокрема генеральний директор зазначив, що за 11 місяців поточного року ХАЕС виробила товарної продукції майже на 6 мільярдів гривень, а 75-80% бюджету міста Нетішина формує завдяки ХАЕС.

01.12.2016 р.

За матеріалами ВП «Хмельницька АЕС»

 

1 грудня - Міжнародний День порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми

 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
            Цей день став одним з найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і важливою можливістю для підвищення рівня обізнаності про це захворювання та його профілактику.
Він був заснований в 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я, і 
​​вперше цей день відзначався 1 грудня 1988 року. У 2003 році Всеукраїнська мережа людей, які живуть із ВІЛ/СНІДом  виступила з ініціативою змінити назву Дня 1 грудня з «День боротьби» на «День порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми» з метою підвищення рівня толерантного ставлення суспільства до людей, які живуть із ВІЛ/СНІДом».
            Привернення уваги громадськості, підлітків, молоді до цієї проблеми – це можливість дізнатися факти про ВІЛ-інфекції та втілити знання в практику. Якщо люди розуміють, як передається ВІЛ-інфекція, як їй можна запобігти і усвідомлюють сьогоднішню реальність життя з ВІЛ – вони можуть за допомогою цих знань піклуватися про власне здоров’я і здоров’я інших і допомогти тим, хто живе з ВІЛ.

           Саме з такою метою Ізяславським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на базі Плужненського професійного аграрного ліцею організовано проведення інформаційно – просвітницької акції «Замислись про майбутнє». В ході проведення даної щорічної акції  представники Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Ізяславського районного центру зайнятості максимально проінформувати студентів ліцею про
шляхи передачі ВІЛ-інфекції, інфекції, що передаються статевим шляхом, перебіг захворювання на ВІЛ-СНІД тощо. Також учасники заходу дізнались, що на сьогодні в Ізяславському районі на обліку  перебуває 62 ВІЛ-інфіковані особи, що ще раз підтверджує той факт, що ВІЛ-СНІД – поруч, а не за морями-океанами, сьогодні це проблема, яка стосується кожного з нас.
          
Лише обізнані молоді люди, зі свідомим ставленням до власного здоров’я, можуть у майбутньому займати гарні позиції на професійних щаблях. Тому надзвичайно важливо вже зараз формувати свою життєву позицію  у світі та суспільстві, в якому толерантно сприймаються і люди з ВІЛ-позитивним статусом.
            Під час проведення акції були розповсюджені різноманітні інформаційні матеріали –листівки, буклети з питань запобігання поширенню ВІЛ-інфекції.  
Зустріч із молоддю вийшла дуже насиченою та різноплановою, адже присутні отримали  багато корисно та цікавої інформації. Але слід завжди пам’ятати, що без особистого внеску кожного з нас неможливо ефективно протистояти поширенню цієї страшної  хвороби. А цей особистий внесок полягає в прихильності здорового способу життя, збереженні вірності своєму статевому партнеру, відмови від вживання наркотиків, милосердя і співчуття до тих, хто вже хворий. За будь-яких обставин ми маємо залишатися Людьми, що здатні до розуміння, співчуття, терпимості, сміливості… Щодня, а не лише 1 грудня…

01.12.2016 р.

За матеріалами Ізяславського районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді

Розглянуто питання підготовки до ІХ Річинських читань «Арсен Річинський  і Заславщина»

 

         01 грудня відбулася робоча зустріч заступника голови районної державної адміністрації Володимира Левченка із кандидатом медичних наук, директором Кременецького медичного училища імені Арсена Річинського, голови Річинських читань Петром Мазуром з питання  проведення 8 грудня поточного року в місті Ізяслав ІХ Річинських читань «Арсен Річинський  і Заславщина», присвячених 60-річчю паті Арсена Річинського та 100-річчю відкриття Ізяславської центральної лікарні (Заславської земської лікарні). У зустрічі взяли участь головний лікар Ізяславської центральної районної лікарні Олександр Агапій, завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату районної державної адміністрації Віктор Кучерук, методист Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» Лариса Хмиз.
         Учасники робочої зустрічі обговорили та затвердили Програму ІХ Річинських читань. Також було розглянуто ряд організаційних питань з підготовки проведення читань.
01.12.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Привітання голови районної державної адміністрації  з Днем працівників прокуратури України

    

Шановні працівники прокуратури та  дорогі ветерани!

       Щиро вітаю вас з Днем працівників прокуратури України!
       У день професійного свята бажаю нам усім мирного неба, міцного здоров`я, наснаги, невичерпної енергії та успіхів у роботі.
       Сьогодні наша держава стоїть на шляху великих змін. Переконаний, що ми здолаємо історичні виклики, які постали перед Україною. Дамо достойну відповідь як зовнішній агресії, так і внутрішньому ворогу, ім’я якому - корупція. 
      Впевнений, що наперекір усім труднощам органи прокуратури будуть виконувати свої обов’язки з повною відповідальністю і самовіддачею, чесно і віддано служити державі і суспільству. Професійний досвід, ініціативність та наполегливість працівників прокуратури служитимуть завданням творення європейської правової держави.
       З почуттям глибокої вдячності також звертаюся до наших ветеранів. Бажаю Вам щастя, здоров’я, поваги людей та благополуччя.
       У цей святковий день ще раз від щирого серця бажаю усім працівникам прокуратури, вашим рідним і близьким миру, міцного здоров'я, упевненості в завтрашньому дні, любові, родинного щастя і успіхів у служінні Україні!

З повагою

Борис Яцков,
голова районної державної адміністрації

 

Уряд ухвалив загальний вектор реформ в системі охорони здоров’я

       
       Уряд схвалив Концепцію реформи фінансування системи охорони здоров’я, яка дає старт модернізації медичної сфери. Концепція закріплює модель національного солідарного медичного страхування зі 100% покриттям громадян. Згідно з концепцією, збори страхових внесків здійснюватимуться через загальну систему оподаткування та збиратимуться у державному бюджеті. Страхові виплати за лікування окремої людини не будуть прив’язані до розміру її індивідуальних внесків. Кожен громадянин здійснює передоплату за медичне обслуговування, сплачуючи загальні податки. Жодних додаткових податків чи платежів для громадян не вводиться.
       Регулюватиме  стосунки між лікарем та пацієнтом створений єдиний національний замовник, який плануватиме та закуповуватиме медичні послуги для громадян, напряму контрактуватиме медичні заклади, оцінюватиме та контролюватиме якість послуг, підтримуватиме електронну систему збору та обміну медичною інформацією. Держава впроваджує поняття гарантованого пакету медичної допомоги. Йдеться про чітко визначений набір медичних послуг та ліків, право на отримання якого матимуть всі без винятку громадяни України. Гарантований пакет медичної допомоги щороку переглядатиметься та публікуватиметься.
       Запропонована модель обов’язкового державного медичного страхування використовується в багатьох країнах, зокрема, майже в половині країн – членів ЄС – Великобританії, Іспанії, Італії, Ірландії, Скандинавських країнах. Процес переходу на нову модель відбуватиметься поступово, остаточне запровадження – у 2020 році. На першому підготовчому етапі – у 2017 році –  буде впроваджено нову модель фінансування меддопомоги на первинній ланці, а також розпочнеться впорядкування мережі стаціонарів вторинного рівня через створення госпітальних округів.Загальний обсяг витрат на охорону здоров’я в Україні приблизно такий же, як в Польщі, але на відміну від поляків, українці більшу половину витрат на лікування сплачують самостійно (в Польщі – частка державних витрат складає 70%). Принцип використання бюджетних коштів, що виділяються на сферу охорони здоров’я, буде змінений. Відбудеться перехід від фінансування лікарняних стін та ліжок до оплати результату – фактично пролікованого пацієнта. Гроші йтимуть за пацієнтом – до конкретного лікаря, медичного закладу, в який людина звертається за допомогою. Лікарі отримуватимуть  гідну зарплату, громадяни – якісні медичні послуги.
       Реформа стартує зі зміни фінансування на первинній ланці, яка є фундаментом будь-якої системи охорони здоров’я. Система первинної допомоги здатна за 20-30% бюджету медицини вирішити до 80% медичних проблем громадян. Таким чином, будуть вивільнені ресурси для лікування людей від більш складних захворювань.
       Реформою передбачається впорядкування мережі медзакладів вторинної (спеціалізованої) допомоги в рамках формування Госпітальних округів. Мало завантажені і погано оснащені лікарні будуть перепрофільовані, додатково оснащені сучасним обладнанням, до роботи в них будуть залучені висококваліфіковані спеціалісти. В кожному госпітальному окрузі буде сучасна багатопрофільна лікарня, в якій кожен, хто потребує, зможе отримати якісну медичну допомогу.
        Встановлено технічні критерії для визначення географічних меж госпітальних округів:
-наявність принаймні однієї лікарні інтенсивного лікування (першого чи другого рівня);
-охоплення території з населенням мінімум 200 тис. осіб у разі наявності лікарні 2-го рівня, або 120 тис. осіб у разі наявності лікарні тільки 1-го рівня;
-можливість доїзду до лікарні інтенсивного лікування з будь-якої точки округу за 60 хвилин.
       Госпітальний округ планується з такими межами і набором закладів, щоб в перспективі на його основі можна було створити ефективну і сучасну медичну мережу. Пропозиції щодо складу та меж округів надають обласні державні адміністрації, перелік округів буде затверджений урядом.
       Також уряд схвалив Концепцію розвитку системи громадського здоров’я в Україні. Вона закладає засади переорієнтації фокусу системи охорони здоров’я від політики лікування до політики зміцнення та збереження здоров’я людини. Буде запроваджено процес стратегічного планування розвитку системи із залученням зацікавлених сторін, планування заходів на національному, регіональному та місцевому рівнях.
       Коментар заступника Міністра охорони здоров’я України Павла Ковтонюка:«Уряд ухвалив загальний вектор реформ в системі охорони здоров’я,  щоб не було більше суперечок, куди ми далі рухаємось, а були дискусії, яким чином і в які терміни втілювати реформи. Наступний етап для нас – це розробка покрокового плану, адже концепція передбачає загальний план до 2020 року.
       Зараз Кабінет Міністрів дав доручення подати детальний план на наступний рік. Так само є доручення Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, щоб всі зміни в галузі відбувались максимально в співпраці з регіонами, а  головне – акуратно і мінімально травматично для регіонів. Тому про будь-які кроки Міністерства охорони здоров’я медична спільнота і суспільство знатиме наперед. Кожен крок ми робитимемо разом і будемо  готувати людей до нього.
       Нагадаємо, що в Хмельницькій області підготовка до впровадження реформи в галузі медицини також триває. Департамент охорони здоров’я розробив пропозиції щодо створення госпітальних округів з інтеграцією наявних медичних закладів та їх подальшою спеціалізацією. Як повідомила Лілія Демчук, начальник відділу моніторингу та розвитку охорони здоров’я Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, в краї планується створити 3 госпітальних округи – з центрами у містах Хмельницькому (центральний), Кам’янець-Подільському (південний) та Шепетівці (північний).
       До складу Хмельницького округу ввійдуть місто Хмельницький, Волочиський, Теофіпольський, Красилівський, Старокостянтинівський, Старосинявський, Летичівський, Деражнянський, Хмельницький, Ярмолинецький райони.
        До складу Кам’янець-Подільського округу ввійдуть місто Кам’янець-Подільський, Кам’янець-Подільський, Городоцький, Дунаєвецький, Віньковецький, Чемеровецький, Новоушицький райони.
        До складу Шепетівського округу ввійдуть Шепетівський, Полонський, Ізяславський, Білогірський, Славутський райони, м.Нетішин.
        До складу Хмельницького округу ввійде 10 лікарень вторинного рівня, до Кам’янець-Подільського – 7 лікарень, до Шепетівського також 7 лікарень.
        Відстань до найбільш віддалених населених пунктів у Хмельницькому окрузі складе 121 км, у Кам’янець-Подільському – 106 км, а в Шепетівському окрузі – 96 км. Швидкість доїзду залежатиме від стану дорожнього покриття.
01.12.2016 р.

За матеріалами сайт Хмельницької обласної державної адміністрації www.adm-km.gov.uа

 

Проведено семінар «Офіційне працевлаштування – мій захист» 

В рамках проведення Всеукраїнського тижня права, для підвищення рівня правової культури громадян в Ізяславському районному центрі зайнятості проведено семінар «Офіційне працевлаштування – мій захист». Участь в роботі семінару взяла  начальника «Ізяславського бюро правової допомоги» Юлія Думи. В ході заходу вона надала роз'яснення щодо понять безоплатної первинної та вторинної правової допомоги та поінформувала про роботу та послуги бюро. Окрім того, був узгоджений із керівництвом Ізяславського районного центру зайнятості день тижня, протягом якого буде можливість надання консультацій для клієнтів з правових питань.

Під час заходу фахівець з питань зайнятості Ірина Качанівська проінформувала учасників смінару про напрямки роботи Державної служби України з питань праці, в тому числі з питань реалізації і захисту прав людини в трудовій сфері. Присутнім були надані роз’яснення стосовно норм Конституції України щодо прав громадян на працю, відпочинок, соціальний захист. Був зроблений наголос на важливості легалізації трудових відносин.

01.12.2016 р.

За матеріалами Ізяславського районного центру зайнятості

 

Всеукраїнський тиждень права

 

В Україні щороку на честь проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини проводиться Всеукраїнський тиждень права.  

Передісторія відзначення тижня права на теренах України.

10 грудня 1948 року Генеральною Асамблеєю ООН прийнято Загальну декларацію прав людини, яка є основою міжнародних стандартів у сфері прав людини. Декларація складається з преамбули і 30 статей. Це в деякій мірі конкретизація і розвинення Статуту ООН, згідно з яким держави зобов’язалися співпрацювати «в заохоченні і розвитку поваги до прав людини і основних свобод для всіх, без розрізнення раси, статі, мови, релігії».

Вперше в історії було визначено коло основних прав і свобод людини. Крім основних прав людини, Загальна декларація прав людини докладно перелічує політичні, громадянські права і свободи людини, а також права в економічній, соціальній і культурній сферах. На цьому документі прав людини ґрунтується значна кількість міжнародних договорів з прав людини, які мають обов’язковий характер та є частиною національного законодавства України.

Всеукраїнський тиждень прав є знаковим і для українського суспільства, і для всього світового співтовариства.

Він знаменує не тільки день прийняття Загальної декларації прав людини, але й важливий крок уперед на шляху людського прогресу та є особливим етапом у розвитку і поширенні прав людини.

Вперше Всеукраїнський тиждень права було проведено у 2008 році. Ініціатором проекту стала Координаційна рада молодих юристів України при Міністерстві юстиції України. Тоді ж ініціативу молодого покоління правників підтримав Президент України, видавши Указ від 8 грудня 2008 року № 1149 «Про Всеукраїнський тиждень права».

Всеукраїнський тиждень права має на меті запровадження високих правових стандартів, підвищення рівня правової освіти та правової культури громадян, а також створення сильної демократичної та правової держави.

У 2011 році започатковану добру традицію підтримав Координаційний центр з надання правової допомоги та передав до центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. А з 1 вересня 2016 року за цю справу з великим задоволенням беруться бюро. Вони відіграють одну з провідних ролей у підвищенні рівня правової освіти населення, створенні належних умов для набуття громадянами правових знань, а також забезпечення їх конституційного права знати свої права і обов’язки. З метою забезпечення основних прав і свобод людини наказом Міністерства юстиції України від 30 вересня 2016 року № 1170/7 затверджено план заходів Міністерства юстиції України з проведення у 2016 році Всеукраїнського тижня права. Цього року тиждень права проходитиме з 25 листопада по 10 грудня, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 серпня 2016 року № 627-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2016 році Всеукраїнського тижня права».

До проведення Всеукраїнського тижня прав активно долучиться відділ «Ізяславське бюро правової допомоги». Ним, відповідно до затвердженого плану, буде проведено у навчальних закладах   уроки “Права людини” з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини. Також у навчальних закладах буде організовано і проведено тематичні заходи інформаційного, освітнього та виховного характеру. На тижні права відбудуться організовані навчання, лекції, бесіди з працівниками підприємств, установ, організацій та в установах виконання покарань з питань захисту прав людини.

Бюро у рамках проведення тижня права проведе семінари, зустрічі за круглим столом, дискусії  присвячені проблематиці прав людини, захисту прав учасників антитерористичної операції, членів їх сімей та внутрішньо переміщених осіб.

Основним завданням Бюро є надання безоплатної первинної правової допомоги населенню з питань реалізації і захисту прав людини. Таким чином, проведення цих заходів сприятиме тому, щоб громадяни не лише розширювали свої правові знання, але й училися їх застосовувати.

01.12.2016 р.

За матеріалами відділу «Ізяславське бюро правової допомоги»

 

 

Проект «Воїни. Історія українського війська»

 

 

Дієва Армія Української Народної Республіки, 1919 р.

 

Навесні 1919-го влада Директорії поширювалася лише на декілька повітів Поділля й Волині.

Регулярна Дієва Армія Української Народної Республіки постала лише 1919-го, наприкінці якого нараховувала 20 тисяч багнетів і шабель. Мала на озброєнні близько 150 гармат. Об’єднання з Українською Галицькою армією влітку 1919-го дозволило продовжувати боротьбу за українську державність.

Найчисленнішим родом військ Дієвої Армії УНР була піхота. Основною бойовою одиницею піхоти був полк (бригада), який складався зі штабу, трьох піших куренів, гарматної батареї, розвідувальної, зв'язковою, саперної, санітарної чот, полкової обозної валки та полкового оркестру. Із 1919-го  року базовим тактичним з’єднанням у ній стає стрілецька дивізія.

Українська піхота була краща в наступі, ніж в обороні, бо постійно потерпала від браку набоїв. Ворожі позиції часто здобувала атакою на багнети.

Кіннота не набула великого значення. Кінні підрозділи були розпорошені між піхотними формаціями й  не утворювали великих з'єднань, що могли діяти самостійно.

Основною автоматичною зброєю були станкові та ручні кулемети. Також використовувалися гвинтівки та карабіни, пістолети, револьвери. Широко застосовувалися також і руч­ні гранати. Українська кіннота була озброєна, шаблями та пістолетами.

Артилерія, за свідченнями сучасників, була найкращою части­ною українського війська. Часто випереджала піхоту в наступі, знищу­ючи, противника вогнем з гармат, а у відвороті часто відступала остан­ньою, стримуючи натиск ворога.

Українська авіація мала на озброєнні незначну кількість старих літаків ро­сійської та австрійської армій, що зводило функції пілотів до розвідки та зв'язку.

Одним із найпотужніших підрозділів Дієвої Армії УНР була 3-тя Залізна Дивізія, яка влітку 1919-го отримала бойовий прапор.

Протягом 1919 - початку 1920-го тривали безперервні бої. Славною сторінкою цього періоду став Перший зимовий похід Армії УНР, внаслідок якого українські війська вирвалися з «чотирикутника смерті».

Навесні 1920-го вцілілі підрозділи Армії УНР після короткого перепочинку й реорганізації вкотре вступили у боротьбу проти більшовиків. Але досягнути перелому не вдалося. Восени 1921 року українські війська під командуванням Юрія Тютюнника провели Другий зимовий похід. Він став останнім актом у боротьбі за українську незалежність. Окремі підрозділи української армії та повстанські загони Холодного Яру продовжували боротьбу проти більшовиків іще кілька років.

Українське воєнне мистецтво у 1917-1921 роках народжувалося в боях. У наступальному застосовувався обхід і охоплення з метою виходу у фланг і тил противника у комбінації з одночасними діями з фронту. Дії піхоти підтримувалися вогнем кулеметів та артилерії.

Бойові дії українських військ характеризувалися рухливістю та швидким маневруванням невеликими підрозділами на великій території. Бойові дії велися, як правило, уздовж залізниці за важливі вузлові станції.

Артилерійські батареї й окремі гармати розташовувались усередині бойових порядків і вели вогонь прямою наводкою. Піхота натомість мала  прикрити артилерію, забезпечивши її захист від атак противника. Кількісну та технічну перевагу ворога українські воїни надолужували завзятістю, витривалістю та високою маневреністю.

Українські військові формування постійно протистояли агресії більшовицької Росії (грудень 1917 - квітень 1918-го, грудень 1918 - жовтень 1919-го, березень - листопад 1920-го), воювали проти білогвардійців (грудень 1918 - січень 1920-го), боролися з поляками за західноукраїнські землі (листопад 1918 - липень 1919-го).

МАТЕРІАЛИ ПРОЕКТУ

01.12.2016 р.

За матеріалами сайту Українського інституту національної пам’яті

http://www.memory.gov.ua

 

 

 

Проект «Воїни. Історія українського війська»

 

Українська Галицька Армія, Львів, 1918 р.

 

 

1 листопада 1918-го, після розпаду Австро-Угорської імперії, в Галичині постала Західноукраїнська Народна Республіка з власними збройними силами - Українською галицькою армією (УГА). До червня 1919-го УГА провела кілька блискучих операцій проти польського війська. У цей час бойові частини УГА нараховували до 45 тисяч багнетів та понад 2,5 тисячі шабель. Проте через низку несприятливих факторів зазнала поразки й змушена була відступити з Галичини за річку Збруч.

У липні 1919-го Українська Галицька армія об’єдналася з дієвою армією УНР та продовжила боротьбу. На цей час частини УГА нараховували до 50 тисяч багнетів.

У серпні 1919-го  май­же 100-тисячна об’єднана українська армія розпочала наступ на Київ. Наприкін­ці літа - восени 1919-го українські частини вели численні бої. Окрім більшовицьких та польських військ, українці змушені були протистояти ще й білогвардійцям.

МАТЕРІАЛИ ПРОЕКТУ

01.12.2016 р.

За матеріалами сайту Українського інституту національної пам’яті

http://www.memory.gov.ua

 

 

        

Шановні жителі Ізяславського району!

 

1 грудня 1991 року відбувся Всеукраїнський референдум. На референдум було винесено одне питання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?». Текст Акту, ухваленого позачерговою сесією Верховної Ради УРСР 24 серпня 1991 року, яким проголошувалося створення самостійної держави — України, було наведено у виборчому бюлетені.

Понад 90 відсотків громадян, які взяли участь у референдумі, підтвердили рішення парламенту. Акт проголошення незалежності України підтримали всі 27 адміністративних регіонів України: 24 області, 1 автономна республіка та 2 міста зі спеціальним статусом.

Результат референдуму мав величезне значення: після нього Україну як незалежну державу визнали більше 100 країн світу.

25 років тому ми консолідувалися навколо ідеї української державності, довели світові і, перш за все, собі, що ми — народ, який прагне творити власну долю на власній землі. Нині, як і тоді, маємо бути єдиними в наших прагненнях та діях. Адже тільки так ми зможемо побудувати вільну, демократичну, сильну, економічно і духовно багату державу — Україну.

Щиро вітаю усіх із 25-ю річницею  Всеукраїнського референдуму, який  закріпив історичне рішення — Акт проголошення незалежності України»

Борис Яцков,

голова районної державної адміністрації

01.12.2016 р.

 

 

 

                   
         

 

 

АКТУАЛЬНО

 

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Англійська мова

Незалежність-25

Вибори

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання          державної служби

 

 

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Соціальний захист


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

Освіта

 

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

 

Підприємництво

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 ЦНАП 

 

 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 

Районна рада

Міська рада

Сільські ради

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

  Центральні 

 органи влади

 

 

 

 

   Обласні

 органи влади

 

 

 
 

 

 

 
_______________________________________________________________________________________
© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2016
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації