на головну

Новини Історія району Краєзнавчий музей Фотогалерея

 

Районна державна адміністрація

Керівники
Графік прийому
Публічна інформація
Адмінпослуги
Звернення громадян
Телефонний довідник
Офіційна інформація
Бюджет
Державні закупівлі
Агросектор
Регуляторна політика
ЦНАП
Підприємництво
Запобігання корупції
Енергозабезпечення
Культура
Освіта
Медицина
Соціальний захист
Сімя і діти
Відділення поліції
Податкова інспекція
Громадська рада
Вакансії
Голодомор 1932-33
Незалежність-25
Спостережна комісія

Цивільний захист

 

    

НОВИНИ
 

Новини обласної державної адміністрації


 

Заходи,

які заплановано провести в Ізяславському районі

з 25 до 31 липня 2016 року

 

 

 

АРХІВ НОВИН

 
 

 

 

 

ЛИПЕНЬ

пн

вт

ср

чт

пт

сб

нд

 

 

 

 

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

червень

серпень

 

Про припинення повноважень спостережної комісії

 

Відповідно до п.12 Положення про спостережні комісії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №429 від 01.04.2004 року, повідомляємо, що спостережна комісія при Ізяславській районній державній адміністрації, яка була утворена розпорядженням голови райдержадміністрації 30.07.2013 року № 285/2013-р, припинить свої повноваження 30.07.2016 року.

Для формування нового складу спостережної комісії при Ізяславській районній державній адміністрації підприємства, установи і організації незалежно від форми власності, які бажають включити до складу комісії своїх представників, подають до Ізяславської райдержадміністрації  до 20.07.2016 року відповідні пропозиції, підписані керівником підприємства, установи, або рішення керівного органу організації  та окремі громадяни подають заяви, підписані особисто.

18.04.2016 р.

Райдержадміністрація

 

   
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У Хмельницькому бійцям АТО і волонтерам вручили орден «Народний Герой України»

 

За матеріалами газети «Є»  (http://ye.ua/news/news_25720.html) 24 липня у приміщенні обласної філармонії у Хмельницькому відбулась 18 урочиста церемонія вручення нагород «Народний Герой України». Тривало вручення відзнак понад чотири години. Народними Героями стали ще 15 дивовижних людей, патріотів, семеро з яких – посмертно.

Як розповідає журналістка, волонтерка, організаторка церемонії Віолетта Кіртока, усі кандидатури пройшли суворий відбір. Вручали народні нагороди маленька волонтерка Луїза Мілованова, заступник керівника Сил спецоперацій, Народний Герой України полковник ЗСУ Сергій Кривоніс та волонтер Володимир Голоднюк.

«Хотів би подякувати всьому народу України за збір срібла для нагороди. Якби не ви, її б просто не було, - звернувся до всіх ювелір Дмитро Щербаков, який виготовляє ці ордени. – Члени нагородної ради, які виконують дуже складну роботу: вибрати декілька кандидатур із сотень, тисяч – дуже складно. Війна ще не скінчилася, і маємо ще дуже багато Героїв. Хочу подякувати і тим людям, які не шкодують для України нічого. Народ цінує своїх Героїв і пишається ними». 

Історії кожного героя розповідали зі сцени, їх вітали оплесками і стоячи. Слухаючи розповіді про загиблих, присутні не раз витирали сльози. Навіть бійці, які багато бачили на Сході України, захоплювалися їхньою мужністю. Рідні загиблих, які отримували їхні нагороди, не стримували сліз. Розповідали, якими були ті, з кого маємо брати приклад у любові до рідної землі.

«Нагороджують нашого офіцера з позивним «Бонд». Ця людина пройшла все, що тільки можна на війні, - розповідають бійці «Філ» і «Макоша» про Олексія Бондарчука, військовослужбовця 8 полку спецпризначення. – Ми вважаємо, він один з найкращих. «Бонд» пройшов аеропорти Луганський, Краматорський, безліч операцій, які ніколи не будуть згадані. Отримує нагороду за успішну операцію, яку очолював».

Нагороду 17-річного бійця «Айдару» Назара Якубовського, який пішов на фронт, приписавши собі кілька років, отримала його мама. Командир групи Михайло Драган , розповів, що побратими дізнались про його вік лише після загибелі: розбираючи речі, знайшли свідоцтво про народження.

«Він був дуже відповідальним, виконував всі накази. Зараз, дивлячись на дорослих чоловіків, які ховаються за жіночими спідницями, порівнюю їх з Назаром. Мене переповнює в грудях. Він справжній чоловік, справжній Герой. Образливо, що його визнання відбулося з такими труднощами», - сказав Михайло Драган.

Орден Народного героя отримав і Вадим Свириденко - фельдшер 128-ї бригади. Він дивом вижив у Дебальцівському котлі в лютому 2015 року, внаслідок страшного обмороження втратив верхні й нижні кінцівки. Завдяки постійним тренуванням та зусиллям у боротьбі з болем уже почав користуватися протезами. Це людина титанічної сили волі та жаги до життя, яка зараз вже допомагає іншим бійцям.

Шоумен, волонтер Сергій Притула сказав, що вважає себе не вартим такої нагороди, хоч для нього це велика честь. Його засмутила людська байдужість, адже на церемонію прийшло так мало людей, не було школярів та студентів, які мають знати Героїв і брати з них приклад.

«Ми, волонтери, трохи щось робимо, але то не співрозмірне з тим, що роблять ці бійці. Я слухаю ці історії про загиблих, і розумію, що ми втрачаємо сіль землі. Я, чесно кажучи, засмучений, бо зал напівпустий. Тут зібралися ті, хто і так в кусі багато чого. Нам треба про цих воїнів говорити багато, нести інформацію по школах по інститутах, тоді з них виростуть громадяни, а не ублюдки», - заявив Сергій Притула.

Герої, що отримали нагороди у Хмельницькому:
1. Олег Копичинський. 30 бригада (не зміг приїхати).

2. Дмитро Годзенко, "Годзілла", заступник командира взводу 17 батальону 57 бригади. Посмертно.

3. Назар Якубовський. Айдар. Посмертно.

4. Микола Микитюк. 30 бригада. Посмертно.

5. Віталій Борщ, механік-водій танкового батальйону 92 бригади.

6. Олександр Шевчук, 1 батальон 30-ї бригади

7. Андрій Жук, командир 3-го батальону 72-ї бригади. Посмертно.

8. Олексій Бондарчук, 8 полк спецназу.

9. Сергій Дубина, 142-й центр сил спеціальних операцій.

10. Дмитро Лабуткін, військовий журналист. Посмертно.

11. Олександр Хаджинов, волонтер.

12. Сергій Притула, громадський діяч.

Лікарська бригада, що була розстріляна разом із пораненим під Дебальцево:

13. Сергій Кацабін,

14. Анатолій Суліма,

15. Михаїл Балюк.

Наступна церемонія відбудеться вже у серпні в місті Кропивницький (колишній Кіровоград). Загалом Народних Героїв є вже більше 260. Недержавний орден «Народний герой України» був започаткований наприкінці лютого в 2015 році журналістом Андрієм Боєчко і ювеліром Дмитром Щербаковим.

 

За матеріалами газети «Є» http://ye.ua/  

На полях Ізяславщини триває гаряча пора жнив

 

На Ізяславщині триває пора збору врожаю ранніх зернових культур. Кожна зернина – маленька часточка подяки землі за дбайливий догляд, щоденну працю і любов, кожна закумулювала в собі результати нелегкої річної праці хліборобів. Тому, збір урожаю це відповідальна пора для аграріїв. Голов­не завдання аграріїв району у складних погодних умовах не пропустити жодного золотого дня для збирання вирощених культур.

Основними культурами у сільськогосподарському виробництві Ізяславщини являються: озима пшениця, ярий та озимий ячмінь, озимий ріпак, озиме жито та горох.

Царицею полів традиційно залишається озима пшениця.

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 25 липня,  хліборобами обмолочено ранніх зернових на площі 6546 га, або 29,3% посівних площ, середня урожайність 47,6 ц/га.

Стовідсотково зібрано горох на площі 90 га. Намолочено 326 тонн при середній урожайності 36,2 ц/га.

Намолот озимого ячменю проведено на площі 2752 га, що складає 10392 тонн при середній урожайності 37,8 ц/га.

Розпочато збір основної продовольчої культури озимої пшениці. Зі площі 1888 га намолочено 10199 тонн при середній урожайності 54,0 ц/га.

Крім того проведено обмолот озимого жита на площі 15 га. Намолочено 37 тонн при середній урожайності 24,7 ц/га.

Триває обмолот ярого ячменю, якого зібрано з площі 1723 га, намолочено 9862 тонн при середній урожайності 57,2 ц/га.

Поряд із зерновими культурами господарства району проводять обмолот озимого ріпаку. Його зібрано на площі 3344 га, намолочено 9954 тонни при середній урожайності 29,8 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 43 одиниці зернозбиральних комбайнів.

25.07.2016 р.

За матеріалами управління агропромислового

 розвитку райдержадміністрації

 

Мінрегіон проводить конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування»

 

Протягом 2012-2013 років Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» (Конкурс) впроваджувався Центром експертизи реформ місцевого самоврядування Ради Європи в рамках Програми «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні». Проведення таких конкурсів є загальноєвропейською ініціативою, яку з 2012 року підтримує і Україна як держава – член Ради Європи.

З 2014 року, згідно з наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 28.03.2014 № 96 «Про затвердження Положення про конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» (далі – Положення), зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 14 квітня 2014 року за № 419/25196, організатором Конкурсу є Мінрегіон. 

Основні завдання Конкурсу: сприяння обміну досвідом органів місцевого самоврядування; публічне визнання досягнень органів місцевого самоврядування як інструмент заохочення до подальших напрацювань у напрямі підвищення стандартів якості життя громади; поширення кращих практик та корисних ініціатив, спрямованих на розвиток територіальних громад. 

За результатами Конкурсу відзначено 37 фіналістів.

Переможці Конкурсу (перші місця), окрім відзнак Мінрегіону і Ради Європи, були нагороджені поїздкою до Республіки Болгарії (квітень 2015 року), де ознайомились із успішними моделями і практиками у сфері розвитку місцевого самоврядування).

У рамках візиту також відбулася зустріч з керівництвом Конгресу місцевих влад Молдови (CALM), який має тісні партнерські відносини з українською стороною. 

У 2015 році за результатами Конкурсу (наказ від 20.10.2015 № 265) Мінрегіон визначив 19 переможців із Волинської (3), Дніпропетровської (1), Житомирської (2), Запорізької (1), Івано-Франківської (1), Львівської (3), Полтавської (1), Сумської (1), Хмельницької (1) областей:

Фіналісти Конкурсу 2015 року за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» відвідали Республіку Польща (квітень 2016 р.):

5-6 квітня представники делегації взяли участь у 2-му Європейському конгресі місцевого самоврядування у м. Краків, (близько 1500 представників з понад 20 країн Європи) http://www.coe.int/uk/web/kyiv/-/2nd-european-congress-of-local-governments-krakow-poland-is-opened

7-8 квітня відбулося знайомство з організацією роботи органів місцевого самоврядування міст Жешув та Люблін.

За два роки фіналістами Конкурсу стали 56 органів місцевого самоврядування усіх рівнів.

Враховуючи досвід організації Конкурсу минулих років та перші результати реформи місцевого самоврядування, Мінрегіоном внесено зміни до Положення про Конкурс, зокрема, удосконалено критерії оцінювання практик, додано номінацію «сільські, селищні, міські ради об’єднаних територіальних громад».

10 червня цього року Мінрегіоном оголошено проведення конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2016 році (наказ від 08.06.2016 № 142).

Конкурс проводиться у співпраці з Програмою Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні».

Метою Конкурсу є відбір, відзначення і поширення кращих практик органів місцевого самоврядування з питань соціально-економічного розвитку територій. (реалізації проекту, програми, комплексу заходів під час здійснення яких отримано позитивні практичні результати).

Конкурсний відбір проводитиметься за такими темами:

1. Стимулювання економічної активності, створення робочих місць,

2. Об’єднання територіальних громад,

3. Центри надання адміністративних послуг.

Для участі у Конкурсі потрібно заповнити заявку у форматі Microsoft Word і надіслати її до 30 вересня 2016 року електронною поштою на адресу Best.Practice.Ukraine@coe.int.

Проведення церемонії нагородження переможців цьогорічного Конкурсу заплановано на грудень 2016 року.

Детальніше про Конкурс можна дізнатись на офіційному веб-сайті Мінрегіону в рубриці «Напрямки діяльності»: підрубрика «Регіональний розвиток», категорія «Розвиток місцевого самоврядування», підкатегорія «Кращі практики місцевого самоврядування» (http://www.minregion.gov.ua/napryamki-diyalnosti/regional-dev/rozvytok-mistsevoho-samovryaduvannya/konkurs/).

Буклет конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2016 році

ЗАЯВКА учасника конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2016 році

Положення про Конкурс (нак.№ 96 зі змін. відп до нак № 92 від 12.04.16)

25.07.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

 Рятувальники провели рейдові перевірки стану забезпечення пожежної безпеки під час збирання врожаю

 

Рятувальники Ізяславського РС спільно з фахівцями відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації продовжують цілеспрямовану роботу щодо запобігання пожежам під час збирання врожаю.  Зокрема, 24 липня було проведено рейдові перевірки стану пожежної безпеки під час збирання врожаю ТОВ Компанія « Укрелітагро» с.Михнів»  та ТОВ «Агро-Віста»с. Сахнівці.

УВ ході профілактичної роботи фахівці служби порятунку «101» спілкувались з громадянами, які перебували на роботі під час збирання врожаю, з питань щодо недопущення пожеж . Працівників попередили про дотримання основних вимог пожежної безпеки. Перевірили укомплектованість техніки первинними засобами пожежогасіння, провели повторне навчання по користуванню ними. Перевірили проведення обкосів і прокосів на полях, а також чергування спеціальної пожежної техніки. Розмовляючи з працівниками, рятувальники розповсюдили листівки та пам’ятки попереджувального характеру з переліком основних правил пожежної безпеки під час збирання врожаю.

25.07.2016 р.

                                                                                    

Ізяславський районний сектор

ГУ ДСНС України у Хмельницькій області

 

 

 

ІІ Всеукраїнський велопробіг «Бачу! Можу! Допоможу!» пройде дорогами Хмельниччини

 

ІІ Всеукраїнський велопробіг «Бачу! Можу! Допоможу!» – це 16-ти денний веломарафон на велосипедах тандемах, в якому візьмуть участь незрячі люди зі всієї України. Заїзд відбуватиметься з 06 по 22 серпня 2016 року за маршрутом Львів-Одеса. Команди велосипедистів (зрячий і незрячий) подолають понад 1000 км українських доріг.

Історія проекту.

Ідея проекту належить громадському активісту Миколі Пеху. Ще у дитячому віці Микола почав втратчати зір. Одного дня, під час їзди на велосипеді по стадіону, він вже не зміг відрізнити асфальт і траву. Саме тоді усвідомив, що зір втрачено повністю. Але хлопець не опустив рук. Під час навчання у старших класах виграв стипендію для участі у програмі обміну FLEX, що дала йому можливість навчатися рік у США. Закінчив факультет міжнародних відносин Франкового університету у Львові. Рік навчався на магістратурі в Лондоні. Опісля повернувся до рідного Львова і продовжив активну громадську діяльність в заснованій ним ГО «Інститут українських студій». На жаль, Миколи Пеха вже два роки немає з нами, але його ідея про Велопробіг за участю незрячих людей живе, і втілюється у життя.

Особливість проекту:

50% учасників велопробігу – люди з порушенням зору.

Основні цілі:

– змінити суспільну думку та зламати стереотипи щодо можливостей та потенціалу людей з порушенням зору, що сприятиме їхній інтеграції в українське суспільство;

– популяризувати здоровий спосіб життя, зокрема спорт та спортивний туризм серед українців;

– пропагувати велосипед як екологічний транспорт та сприяти трансформації ментальності українців від нейтральної до екодружньої.

Люди з порушенням зору щодня стикаються з численними труднощами, щодня змагаються за визнання своїх прав на гідне життя без дискримінації. Постійно доводять, що попри всі перешкоди, бар’єри та стереотипи, вони можуть досягти найвищих вершин і подолати сотні кілометрів на шляху до своєї мрії. На жаль, все ще багато незрячих людей виключені із активного життя суспільства, ізольовані у своїх домівках з ярликом “неповносправний” чи “інвалід”. Цей проект – це можливість показати суспільству, що порушення зору насправді не обмежує. Подорожі, цікава робота, активний відпочинок, заняття спортом, вечірки з друзями – це все невід’ємна частина життя кожного, й інвалідність цьому не перешкода.

Велопробіг “Бачу! Можу! Допоможу!” спрямований на сприяння соціальним перетворенням та інклюзії людей з порушенням зору. Довгострокова мета – сприяти змінам в мисленні українців. Українці мають визнати і прийняти як факт те, що незрячі люди мають такі ж потенціал і можливості, як і зрячі люди.

Досвід організаторів:

І Всеукраїнський велопробіг «Бачу! Можу! Допоможу!», успішно стартував 04 липня 2015 року і тривав 33 дні. Наші учасники подолали понад 3000 км на велосипедах-тандемах, проїхали через 10 областей Західної та Центральної України.

Контакти: ГО «Інститут українських студій» isee-ua.org , isee-ua(a)ius.lviv.ua
Тетяна Бойко, співкоординатор проекту, т. 0996041907

Маршрут велопробігу

25.07.2016 р.

 

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

Найвища нагорода для загиблих за свободу та незалежність України – пам'ять

 

Захист Вітчизни від тих, хто загрожує територіальній цілісності країни – свята справа. Вона вимагає від людей сміливості, честі та відваги, величезної самопожертви та самовіддачі. Таким був і наш земляк, воїн АТО Василь Кобернюк.

 24 липня виповнилася друга річниця з того дня, коли не стало Василя, такого сміливого, відважного, готового до самопожертви новітнього героя України. Під час бою в у місті Первомайськ на Луганщині ворожа куля обірвала сповнене сил і енергії молоде життя.

Виконанням Державного Гімну України «Ще не вмерла України і Слава, і Воля» на території Ізяславської ЗОШ І-ІІ ст. № 4 імені Василя Кобернюка розпочався мітинг-реквієм з нагоди річниці загибелі її випускника. Дійсно, Василь  душу й тіло віддав за нашу Україну. Той, хто помирає  за свій народ, гідний найвищих почестей і на землі, і в світлих оселях Господа.

Вшанувати пам’ять полеглого героя зібрались рідні та близькі загиблого військовослужбовця, однокласники, друзі, громадськість міста Ізяслав.

Ведучі заходу та директор навчального закладу Галина Сліворська  добрим словом згадали героя АТО, бійця 140 центру спецпризначення в/чА0661, люблячого сина, хорошого товариша.

Також від окремого центру спеціального призначення було передано для Ізяславської ЗОШ І-ІІ ст. № 4 грамоту Міністерства оборони України про занесення Кобернюка Василя Івановича до Книги пошани військової частини А 0661 (посмертно) за зразкове виконання військового обов’язку, мужність і героїзм, проявлені під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України (наказ командира військової частини № 176 від 20.07.2016 р.).   Документ було передано побратимами загиблого, котрі приїздили в цей трагічний день на могилу Василя Кобернюка вшанувати його світлу пам'ять.  

Зі словами невичерпного смутку та сльозами на очах перед присутніми виступила однокласниця Василя та поділилась окремими шкільними спогадами.

Присутні віддали данину пам’яті захиснику Вітчизни, поклавши до портрета та меморіальної дошки земляка живі квіти, запалили свічки, та у  глибокій скорботі вшанували пам’ять Василя Кобернюка та усіх загиблих героїв хвилиною мовчання.

Продовженням поминальних заходів стало відвідання могили загиблого військовослужбовця, де було покладено квіти. З гранітної плити на присутніх дивились добрі, лагідні очі Василя… Своє життя він до останнього подиху присвятив служінню Батьківщині.

Мир на Ізяславщині коштує надто дорого. Це -  життя наших земляків і сльози їхніх батьків,  дружин, дітей, онуків. Про це мусимо пам’ятати всі ми.  Пам’ятати й вчитися так, щоб з часом розбудувати сильну самодостатню Україну, на захист якої стали наші «атовці», і про яку мріяли наші захисники. 

25.07.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Житомирщина запрошує до участі в Фестивалі льону

 

27 серпня 2016 р. з 10 до 20 год. в с. Стремигород Коростенського району Житомирської області проводитиметься Фестивалю льону.

Офіційна мета заходу – підтримка, розвиток вирощування льону та виробництва товарів із нього в Україні. Девіз фестивалю – «Повернемо льон – відродимо село!». Організовує захід Ірина Костюшко, депутат Житомирської облради та власниця агрокомпанї «Зоря», за сприяння Міністерства аграрної політики та продовольства.

Під час фестивалю відбудеться наукова конференція, присвячена обговоренню проблем та перспектив розвитку галузі льонарства. Окрім цього до участі запрошені виробники льону.

Працюватиме концертний майданчик, де виступатимуть фольклорні та театральні колективи, а на вечір заплановано великий концерт. Також працюватиме ярмарок, де будуть представлені вироби провідних майстрів народного мистецтва і художніх промислів з різних областей України, товари з льону, художня вишивка. Проходитимуть майстер класи, в тому числі і кулінарні – приготування страв із льону та олії з льону.   Скетчі учасникам, дефіле від відомої української дизайнерки, музей – це буде справжнє свято.

До участі в Фестивалі запрошуються всі бажаючі!

За довідками звертайтесь до організаторів.

25.07.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Діти загиблих учасників АТО навчатимуться у вишах безкоштовно, - Віталій Ковальчук

 

Кабмін виконав одну із вимог Указу Президента щодо зарахування дітей загиблих учасників антитерористичної операції на сході України на навчання до вищих навчальних закладів за кошти державного бюджету. Про це заявив Представник Президента в Уряді,  Перший заступник Глави Адміністрації Президента Віталій Ковальчук, коментуючи ухвалення Кабміном постанови про «Деякі питання вступу  до ВНЗ окремих категорій громадян».

За словами Віталія Ковальчука, Кабінет міністрів виконав норму Указу Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення додаткових соціальних гарантій окремим категоріям громадян».

«Відтепер, діти, батьки або один з батьків яких, загинули під час участі в антитерористичній операції, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність, або померли внаслідок поранення або контузії, зараховуються на навчання до вищих навчальних закладів в межах обсягів державного замовлення», - зазначив Віталій Ковальчук.

На думку першого заступника Адміністрації Президента, виконання зазначеного Указу Президента значно посилить гарантії соціального захисту учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.

«Президент провадить послідовну політику збільшення рівня соцзахисту українців і вітає кроки Кабінетом Міністрів у напрямі виконання зазначеного Указу. На думку Президента це значно посилить відповідальність Держави перед її захисниками та сприятиме покращенню загального рівня соціального забезпечення наших громадян», - підсумував Віталій Ковальчук.

25.07.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

Обговорювалось питання незаконного видобутку надр Ізяславщини 

 

22 липня відбулась робоча зустріч першого заступника голови райдержадміністрації Павла Ковальчука та голови районної ради Сергія Шлегеля із представником Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області.

Темою наради було питання незаконного використання (добування) надр на території міста та Ізяславського району.

 Проблема незаконного видобутку корисних копалин на даний час є дуже актуальною. Це не лише проблема у недотриманні надходжень до місцевого бюджету, а й тягне за собою неминучі наслідки для навколишнього природного середовища.

Причиною таких фактів на думку посадовців є самоуправство та незаконна діяльність окремих осіб, як зі сторони органів місцевого самоврядування, так і фізичних осіб та підприємців.

Учасники зібрання у ході спілкування здійснили робочий виїзд на місце видобування надр, котре було зафіксовано активною громадськістю та місцевою поліцією.

Крім того присутніми вивчалось питання ідентифікації та обстеження земельних ділянок, де здійснювалась самовільна надровидобувна діяльність.

Учасники наради зійшлися на думці, що потрібно спільно відпрацювати алгоритм дій у протидії нелегальному видобутку надр, розробити конкретні заходи щодо покращення стану законності у сфері надрокористування.

25.07.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Дітлахи дитячого табору «Світанок» побували в історичній мандрівці

 

Для того, щоб літній відпочинок для юних відпочивальників дитячого оздоровчого табору «Світанок» села Білогородка був насиченим і сповненим незабутніх вражень, традиційно діти вирушають у мандрівку містами України. Цього разу шлях пролягав через Острожчину, де безліч пам’яток культурної спадщини нашої славної України.

Поринути в історичне минуле та перенестися в часі подорожуючим допоміг візит до Державного історико-культурного заповідника міста Остріг - неповторного у своїй оригінальності та красі. Це маленька частина великої історії української самобутності, це підтвердження могутності та величі минулого нашого народу, це жива пам'ятка для нащадків.

Вихованцям табору екскурсовод провів по пам´ятках та музеях заповідника, у яких зберігаються цінні археологічні колекції, різноманітні експонати та інші матеріали, які відображають історію Острога й краю від давніх часів і до наших днів.

Відпочинок у Державному історико-культурному заповіднику виявився цікавим та насиченим. Подорожуючи, відпочивальники дитячого табору «Світанок» дотримуються непорушного пізнавального правила: краще один раз побачити, ніж сто разів почути. У дітей залишилось чимало приємних емоцій, вражень та захоплень від побаченого і почутого в Острозі. Підтвердженням цього являються чимало фотографій.

22.07.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

24 серпня відбудеться парад військ з нагоди 25-ї річниці незалежності України — Указ Президента

 

Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про проведення параду військ з нагоди 25-ї річниці незалежності України».

Військовий парад відбудеться 24 серпня у Києві на вулиці Хрещатик та майдані Незалежності. Безпосереднє керівництво підготовкою та проведенням заходу покладено на Міністра оборони України Степана Полторака.

Глава держави доручив Кабінету Міністрів забезпечити фінансування та здійснення в межах повноважень інших заходів, пов’язаних із підготовкою та проведенням параду, а Державному комітету телебачення і радіомовлення України — забезпечити трансляцію заходу.

22.07.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

До участі у Київській книжковій виставці-ярмарку до Дня Знань запрошуються видавництва Хмельниччини

 

З 25 по 28 серпня ц.р. за сприяння Державного комітету телебачення і радіомовлення України в Українському домі (вул.Хрещатик, 2) відбудеться щорічна Київська книжкова виставка-ярмарок до Дня Знань.

Програма виставки передбачає презентації шкільної та навчальної літератури, дитячих книжок. Відвідувачів зустрічатиме «Літературний салон», де усі зацікавлені поспілкуються як з відомими письменниками сучасності, так і з молодими талановитими початківцями на літературній ниві.

Традиційно, в рамках книжкової виставки-ярмарку проводиться Благодійна акція «Придбай книжку – подаруй свято дітям, позбавленим батьківської турботи». Всі бажаючі зможуть зробити свій вагомий внесок по забезпеченню дитячих будинків та шкіл-інтернатів новими книгами.

Під час проведення виставки-ярмарку відбудеться «Фестиваль морозива» – свято солодощів та розваг, на якому дітлахи та їх батьки зможуть поласувати смачним морозивом.

В програмі фестивалю: творчі майстер-класи для дітей, розважальні атракціони, аквагрим, інтерактивний ігровий майданчик, та багато інших цікавих подій.

До участі у Київській книжковій виставці-ярмарку запрошуються регіональних видавництв.

З додаткових питань, зокрема щодо умов участі та місця проведення виставкового заходу, звертатись за тел.: (044)455-75-14, або електронною поштою seva@welding.kiev.ua http://www.bookexpo.in.ua/.

22.07.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Триває реконструкція головної площі міста

 

Усі ми, ізяславчани, є свідками того, як поступово змінюється центральна площа міста Ізяслав. Із кожним днем «серце міста» набуває обрисів, відображених у проекті. Це має бути рекреаційна зона із зеленими насадженнями, місцями для відпочинку, оскільки саме тут проводиться більшість масових заходів та святкувань.

Будівельні роботи тривають інтенсивно. По центру площі вимальовуються ефектні клумби із гранітного каменю, а також фасади.

Робітники вже завершують викладати бруківку біля Ізяславського  НВК «ЗОШ ІІ-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія». Крім того розпочали встановлювати лавки.

Поруч із площею у недалекому майбутньому передбачається спорудити дитячий майданчик. Розбивати це місце сьогодні, 21 липня, допомагали робітникам персонал Ізяславського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) спільно із своїм керівником Володимиром Сахнюком.

Запрошуємо кожного бажаючого приєднатись до будівельних робіт.  

Прикрасою площі стане пам´ятник на честь борців за Україну, який нагадуватиме гостям і жителям Ізяслава про їхні героїчні подвиги. З метою обговорення спорудження даного пам’ятника сьогодні заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко зустрівся із скульптором.

Усі спорудження в зоні відпочинку мають бути єдиним ансамблем, так як знаходяться в центральній історичній частині міста, яка багата на історичні пам’ятки.

Після завершення реконструкції сучасна європейська площа стане окрасою міста, а також ще однією візитною карткою Хмельниччини.

21.07.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Двох бійців АТО з ізяславщини відзначено державними нагородами

 

   

 

Високими державними нагородами відзначено двох учасників Антитерористичної операції з Ізяславщини. 

Президент України Петро Порошенко підписав відповідний Указ 20 липня 2016 року (№ 306/2016).

За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі нагороджено Барладяну Руслана зі Клубівки орденом "За мужність" ІІІ ступеня та ізяславчанина Яковишина Володимира медаллю “Захиснику Вітчизни”.

21.07.2016 р.

За матеріалами Ізяславського районного

військового комісаріату

 

 

Педагог з Ізяславщини – серед переможців Міжнародного конкурсу «Енергозберігаючі традиції народів України і Молдови»

 

Нещодавно завершилось підведення підсумків фінального етапу Міжнародного конкурсу «Енергозберігаючі традиції народів України та Молдови», який було проведено в цьому році Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді Міністерства освіти і науки України спільно з Громадською організацією «Екологічний клуб «Еремурус» (України) і РДЮЦ «Gutta club» (Республіка Молдова).

Активна участь у Конкурсі учнівської молоді і педагогів навчально-виховних закладів України та нашого краю зокрема переконливо засвідчили, що проблема енергоефективності в економіці й повсякденному житті громадян нашої держави сьогодні дуже актуальна, а необхідність ощадливого і ефективного використання національних природних ресурсів спонукає суспільство вишукувати нові можливості для впровадження та розвитку енергозберігаючих технологій, використання найбільш екологічно чистих джерел енергії.

Тематика і спрямування творчих конкурсних робіт яскраво показали, що народи України і Молдови здавна в побуті та господарській діяльності раціонально використовували різні джерела енергії і впроваджували різноманітні способи їх застосування, при цьому не завдаючи шкоди довкіллю.

Відповідно до підсумків журі, серед переможців Конкурсу з України – Рум’янцева Ірина В’ячеславівна, вчитель основ здоров’я Ізяславського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2, ліцей імені Олександра Кушнірука», яка з роботою «Енергозберігаючі технології українців у минулому» посіла ІІ місце у номінації «Педагогічні роботи» («Пошуково-дослідницькі роботи вчителів»).

Вітаємо Ірину В’ячеславівну зі здобутою перемогою у фіналі Міжнародного конкурсу «Енергозберігаючі традиції народів України та Молдови» і щиро зичимо нових успіхів на ниві педагогічної творчості, навчання й виховання підростаючого покоління рідного краю.

21.07.2016 р.

За інформацією Хмельницького обласного еколого-

натуралістичного центру учнівської молоді

Замок-музей Радомисль запрошує подільських митців на Всеукраїнський фестиваль

 

 

30 липня 2016 року на території історико-культурного комплексу Замок-музей Радомисль (Житомирська область, м.Радомишль, вул.. Плетенецька, буд. 15) проходитиме перший Всеукраїнський фестиваль-показ етнічного та стилізовано-етнічного одягу та аксесуарів "Аристократична Україна".

Фестиваль відбудеться з метою популяризації відродження культурних традицій України, розвитку культурної й народної дипломатії між етносами й національними меншинами, що проживають на території України.

Під час фестивалю на території історико-культурного комплексу Замок-музей Радомисль відбуватиметься ярмарок-продаж робіт українських дизайнерів та народних майстринь.

За результатами показу оргкомітет та журі фестивалю визначать переможців у таких номінаціях: "Краща українська етно сукня", "Краща етно сукня фестивалю", "Краща вишиванка", "Кращий аксесуар", "Кращий віночок".

Запрошуємо подільських умільців прийняти участь у Всеукраїнському фестивалі та представити на ньому етнографічну культуру нашого краю.

Організатори фестивалю - історико-культурного комплексу Замок-музей Радомисль, ГО "Громадський інформаційний простір" за підтримки народного депутата України Ольги Богомолець.

Контактна особа від оргкомітету фестивалю: Руслан Велігодський, bogomolets7@gmail.com, моб.тел.: 050-856-57-30.

21.07.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

 

Вшанували світлу пам’ять непересічної для України особистості та свого земляка

 

20 липня відзначав би 70-річчя з дня народження Герой України, Генеральний директор Укрзалізниці, екс-міністр транспорту та зв’язку України Георгій Кірпа. Проте не судилось… У 2004 році помер за трагічних обставин.

Вшанувати світлу пам’ять непересічної для України особистості та свого земляка в цей день в селі Клубівка біля його пам’ятника зібрались місцеві жителі села, друзі, керівництво сільської ради та інші. Захід зібрав чимало людей. Участь у мітингу також взяли заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко та очільник районної ради Сергій Шлегель.

Цей захід - черговий вияв пошани Георгію Кірпі, який у непрості часи очолив залізничну галузь і зробив у ній чимало позитивних перетворень. Саме за часів його керування почали масово реставрувати вокзали та станції; будувати нові дороги. Обіймаючи посаду міністра транспорту України, Георгій Миколайович також зумів за короткий час модернізувати усю транспортну галузь.

Мітинг розпочався із живого виконання гімну України у виконанні народного аматорського хору імені Георгія Кірпи Клубівського сільського Будинку культури.

Офіційну частину заходу розпочав сільський голова Володимир Юзина. До вшанування приєдналися й гості,  а саме заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко та голова районної ради Сергій Шлегель, головний лікар  Клубівської лінійної лікарні Василь Борисюк, Петро Григорович Зайчук та ветеран Укрзалізниці.  

Під час мітингу з гордістю і вдячністю згадувати Георгія Миколайовича  - Людину з великої літери.

В багатьох місцевостях України  встановлено йому пам’ятні знаки, бюсти, відкриті музеї, названо на честь нього вулиці, засновано чимало фондів імені його, тощо. Клубівчани, як і співвітчизники, свято бережуть пам’ять про перебування свого земляка.

До підніжжя пам’ятника Героя України Георгія Кірпи поклали вінки і квіти, його друзі, керівництво району та сільської ради, представники громадськості, а також вшанували його хвилиною мовчання.

Завершився захід виконанням гімну України.

Після цього усіх присутніх було запрошено на тематичний святковий концерт в сільський будинок культури. 

ФОТОКОЛАЖ

20.07.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

21-22 липня поточного року в період з 08.00 год. до 17.00 год. на переїзді 23 км Ланівецького напрямку рух автомобілів буде тимчасово призупинений. Це пов’язано із проведенням Шепетівською дистанцією колії ремонтних робіт переїзного настилу. Рух транспорту в період закриття здійснюється через переїзд 22 км (напрямок Ізяславської філії Плужненського агроліцею).

20.07.2016 р.

За матеріалами виробничого підрозділу Шепетівської дистанції колії

 

Обговорено перспективи щодо подальшого співробітництва при функціонуванні Ізяславського місцевого бюро правової допомоги

 

Вчора, 19 липня, в місті Ізяслав працівниками центру Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги здійснено безоплатне консультування громадян з правових питань. Усі бажаючі мали змогу особисто звернутись до спеціалістів місцевого центру із нагальними проблемами. Заявникам було надано кваліфіковані юридичні консультації.

Користуючись нагодою, заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко провів робочу зустріч із очільником Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Володимиром Бузилем. Основною метою робочого візиту посадовця  було ознайомлення із функціонуванням системи безоплатної вторинної правової допомоги, а також обговорення перспектив щодо подальшого співробітництва при функціонуванні Ізяславського місцевого бюро правової допомоги.

Крім того участь у даній зустрічі взяла завідувач юридичного сектору апарату райдержадміністрації Наталія Голудзяк.

Як зазначив директор Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Володимир Бузиль, з 1 вересня поточного року в Ізяславі запрацює місцеве бюро правової допомоги. Ця державна структура забезпечуватиме доступ до кваліфікованої вторинної правової допомоги у цивільному, кримінальному та адміністративному процесах для соціально-незахищених категорій громадян. Крім того ізяславчани матимуть доступ до електронних сервісів Мін’юсту. Також Володимир Бузиль повідомив, що штат працівників Ізяславського місцевого бюро складатиметься з 2-3 осіб, в залежності від навантаження.  На даний час двоє осіб вже пройшли відповідний конкурс.

Заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко, у свою чергу, зазначив, що при райдержадміністрації діє громадська приймальня з надання безоплатної первинної правової допомоги, котра також надає правові послуги, а саме: надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань, складання заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім процесуальних), надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації. Проте громадська приймальня не в праві надавати правову допомогу у захисті від обвинувачення; здійснювати представництво інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складати документи процесуального характеру, як зможе місцевий центр з надання  безоплатної вторинної правової допомоги.

Посадовець висловив щире сподівання, що коли Ізяславське місцеве бюро з надання безоплатної вторинної правової допомоги функціонуватиме, то при співпраці та взаємодії у сфері посилення правової спроможності громад Ізяславщини відбудеться значне спрощення доступу громадян до безоплатної правової допомоги, внаслідок чого населення зможе швидко та ефективно захистити свої права.

Очільник Шепетівського місцевого центру висловив вдячність за  зацікавленість та налаштування на співпрацю. Завершилась робоча зустріч обговоренням організаційних питань урочистого відкриття, яке заплановано на 1 вересня 2016 року, та функціонування бюро правової допомоги в Ізяславі у подальшому.

20.07.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

За вказівкою губернатора Хмельниччини перевірять законність вирубки лісів

 

В Хмельницькій області розпочала роботу спеціальна комісія, яка має встановити, наскільки законними є вирубки лісів в різних куточках краю. Таке доручення дав голова обласної державної адміністрації Олександр Корнійчук.

«Останнім часом побільшало звернень від громадськості краю, яка обурена фактами вирубки лісів. Селяни з різних куточків області скаржаться, що балансоутримувачі лісових насаджень безконтрольно вирізають та вивозять кругляк. Особливо це стосується спеціальних лісогосподарських підприємств, які є комунальними підприємствами районних рад», – каже голова облдержадміністрації.

Так, зі скаргами на вирубку лісу в Городоцькому районі звернулася до голови Хмельницької обласної державної адміністрації обурена громадськість краю. Активісти стверджували, що там незаконно вирізаються здоровезні живі дуби. Аби усе побачити на власні очі та з’ясувати, чи справді вирубка лісу є незаконною, Олександр Корнійчук разом з представниками правоохоронних органів, фахівців обласних інспекцій та структур побували на Городоччині. Під час перебування у районі було оглянуто декілька ділянок вирубки лісу. Виявлено, що біля сіл Хмелівка, Варівці та Матвійківці під сокиру пішли дерева лісового фонду, який знаходиться на балансі спеціалізованого підприємства «Горліс», що належить Городоцькій райраді.

Факт вирубки лісу біля села Лисківці спеціалізованим лісогосподарським підприємством «Агроліс», що належить місцевій районній раді, було встановлено також у Ярмолинецькому районі. За копією лісорубного квитка, який показав представник «Агролісу», правоохоронцям, що виїхали на виклик людей, на площі в 1,3 гектари підприємство проводить суцільну санітарну рубку. 

Після виїзду комісії на чолі з Олександром Корнійчуком, Городоцький відділ поліції порушив три кримінальних провадження – за фактами незаконної вирубки лісів та забруднення навколишнього природного середовища.

Законність вирубки у Ярмолинецькому районі також з’ясують правоохоронці та спеціальна комісія Хмельницької обласної адміністрації.

 «Маємо навести лад із цими вирубками лісу в області. Адже мені дуже дивним видається те, що останнім часом чимало лісогосподарських підприємств проводять суцільні вирубки лісів, які називають по різному – санітарною рубкою, рубкою головного користування чи відновлення. Складається враження, що у цих лісах враз усі дерева стали старими, сухими, хворими та трухлявими. Натомість ми бачимо, як вивозиться кругляк ділової деревини, а на місці рубки лежать гарні здоровенні дуби. Будемо піднімати усі документи та з’ясовувати, хто їх підписував, наскільки усі ці рубки є законними та хто давав на них дозволи», – зазначив голова обласної адміністрації Олександр Корнійчук.

Голова адміністрації закликав громадськість і надалі виявляти активність та під час виявлення подібних фактів звертатися до райдержадміністрацій та поліції.

20.07.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Фронт-офіси запрацювали у сфері державної реєстрації громадських формувань

 

 

У зв’язку з реформуванням органів юстиції та ліквідацією районних, міськрайонних управлінь юстиції області на сьогодні державну реєстрацію громадських організацій, структурних утворень політичних партій, організацій профспілок, роботодавців інших громадських формувань в межах Хмельницької області здійснює Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області.

З метою усунення незручностей для заявників з віддалених від обласного центру населених пунктів, зокрема, в частині подачі документів для проведення реєстраційних дій до Головного територіального управління юстиції особисто, з 04 липня цього року заявники в змозі подавати документи для проведення державної реєстрації громадських організацій з правом юридичної особи та їх відокремлених підрозділів, структурних утворень політичних партій з правом юридичної особи, організацій профспілок через Центри надання адміністративних послуг області.

Крім того, Міністерством юстиції України наразі запроваджується пілотний проект в частині забезпечення прийняття та видачі документів під час державної реєстрації громадських формувань центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги як фронт-офісами. Таким чином, уже з 1 серпня цього року прийом документів щодо реєстрації громадських формувань будуть здійснювати уповноважені працівники місцевих центрів безоплатної вторинної правової допомоги. Нагадаємо, що наразі такі центри функціонують у місті Хмельницькому, Кам’янці-Подільському, Шепетівці та Старокостянтинові.

20.07.2016 р.

За матеріалами Головного територіальне

управління юстиції у Хмельницькій області

 

 

Допомогли вантажному автомобілю вибратись із «зеленої пастки»

 

 

Отримавши повідомлення від Ізяславського РС ГУ ДСНС у Хмельницькій області про необхідність долучення керівництва райдержадміністрації до ліквідації дорожньої пригоди на автодорозі Ізяслав-Топори, першим заступником голови райдержадміністрації Павлом Ковальчуком  було здійснено негайного виїзду на місце події, оперативно залучивши служб цивільного захисту населення району згідно порядку взаємодії.

По прибуттю було встановлено, що водій вантажного автомобіля не впорався із керуванням, здійснив з’їзд з дороги на узбіччя та заїхав на кукурудзяне поле. Самостійно водієві не вдалось виїхати із «зеленої пастки».

Завдяки оперативній організації робіт із ліквідації дорожньої пригоди до місця пригоди було залучено необхідну техніку, якою було проведено відбуксирування автомобіля на дорогу із твердим покриттям.

Дана подія на практиці показала плідну співпрацю райдержадміністрації із оперативними службами району.

Зараз вантажний автомобіль продовжив рух.

19.07.2016 р.

За матеріалами сектору з питань надзвичайних  ситуацій

та цивільного захисту населення райдержадміністрації

 

Візит заступника голови райдержадміністрації до хірургічного відділення

 

Важливою складовою процесу модернізації охорони здоров’я є створення належних умов для роботи медичного персоналу, а також підвищення комфортності для перебування пацієнтів в медичних закладах.

З цією метою в медичних закладах району проводяться поточні та капітальні ремонти, закуповується нове медичне обладнання. Це дозволяє підвищити якість надання медичних послуг та наблизити медицину до людей, зробити її доступною для кожного жителя.

Не винятком стало хірургічне відділення Ізяславської центральної районної лікарні.

Сьогодні, 19 липня, заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко у супроводі головного лікаря Ізяславського району Олександра Агапія та за участю завідувача хірургічного відділення Романа Зуляка  відвідав дане відділення. Метою візиту було ознайомлення керівництва району із роботою відділення та придбаним новим медичним обладнанням для операційного блоку цього відділення.

 Посадовець оглянув відремонтоване хірургічне відділення, стан процедурного кабінету, ординаторської, деяких палат, зокрема операційного блоку, адже нещодавно його укомплектували сучасним медичним обладнанням – операційною підвісною лампою та модернізованим операційним столом.  

Під час свого візиту Володимир Борисович поспілкувався із медичним персоналом та запитав, які існують нагальні проблеми із ремонтом та оснащенням хірургічного відділення.

Не зважаючи на позитивні зрушення, залишається значний простір для праці та вдосконалення.

Користуючись нагодою, заступник голови райдержадміністрації ознайомився із ходом проведення робіт по реконструкції приміщення поліклініки Ізяславської центральної районної лікарні.

19.07.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Володимир Гройсман закликає на місцях запроваджувати заходи з енергоефективності, що дозволять досягнути енергонезалежності та зменшити рахунки громадян за енергоносії

 

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман закликає місцеві влади запроваджувати заходи з енергоефективності, що дозволять за декілька років досягнути енергетичної незалежності, зменшити рахунки громадян за споживання енергоносіїв у 2-3 рази та забезпечити створення нових робочих місць у громадах. Про це заявив Голова Уряду під час зустрічі з міськими головами з розгляду проблемних питань розвитку місцевого самоврядування у понеділок.

Голова Уряду наголосив, що завдання влади сьогодні - забезпечити ефективний соціальний захист у зв’язку із запровадженням ринкових цін на газ через механізм субсидій, забезпечити серйозні заходи з енергоефективності: менше споживати енергоресурсів при підвищенні якості послуг  та забезпечити об'єктивний облік та встановлення лічильників "на кожному місці там, де є споживання енергії". Крім того, місцеві влади мають провести аудит теплопостачальних організацій, зауважив він. "Ви побачите, що і людина буде захищена через механізм соціальних субсидій і ви зможете менше споживати енергоресурсів", - підкреслив він.

Володимир Гройсман зауважив, що створені три механізми фінансування заходів з енергомодернізації. Зокрема, на інвестиційні проекти передбачені 3 млрд. з Фонду регіонального розвитку. Також існує субвенція на соціально-економічний розвиток.

Крім того, сьогодні місцеві бюджети отримали мільйони і мільярди додаткових ресурсів завдяки розпочатій фінансовій децентралізації, наголосив Голова Уряду. "Реформа з децентралізації, яка сьогодні триває, потребує відповідальності кожного з вас на місцях, чіткої стратегії і розуміння того, куди ми використовуємо ресурси, які стали можливими", - зазначив він.

Прем’єр-міністр зауважив, що створено низку важливих механізмів задля енергомодернізації. Він нагадав, що Уряд затвердив концепцію Фонду енергоефективності, який дозволить акумулювати ресурси та допомагати здійснювати заходи з енергозбереження і підвищення енергоефективності. Крім того, діє програма "теплих" кредитів, яка дозволяє заощаджувати до 70% ресурсів під час модернізації, зауважив він.

"Нам потрібно утеплювати будинки, модернізувати котельні, замінювати теплотраси. Я думаю, що тут бачили, в якому стані сьогодні знаходяться тепломережі в Україні. 25 років про це говорять, що вони знаходяться в жахливому стані. То, може, настав момент, коли ми маємо це змінити?" - наголосив Володимир Гройсман.

Окремо, коментуючи звернення місцевих рад до Уряду щодо недопущення зростання житлово-комунальних тарифів, Прем’єр-міністр зазначив, що розрахунки щодо тарифів здійснюються на місцях і місцеві влади можуть компенсувати витрати громадян на послуги ЖКГ з власних бюджетів.

"Саме ви є ініціаторами того, щоби подати розрахунки на ті чи інші тарифи. Якщо ви це робите, то навіщо приймати рішення міських рад? Ви можете не подавати і залишити ціни, які ви вважаєте за необхідне, а різницю компенсувати з власних бюджетів. Але за декілька років, я думаю, ви будете на межі банкрутства. Тому що неможливо продавати те, що коштує 1 грн., за 25 коп. Неможливо. Хтось має все рівно компенсувати ці 80 копійок", - зазначив він.

Разом з тим, він зауважив, що ці кошти доцільніше спрямувати на енергомодернізацію та інші інфраструктурні проекти. "Ви зможете 80 цих копійок, ці кошти забрати від модернізації транспорту, енергоефективності, нових дитячих садочків, шкіл, закладів охорони здоров'я, інших інфраструктурних об’єктів. Це буде ваш політичний вибір. Але я думаю, що він буде абсолютно безперспективний", - наголосив він.

Прем’єр-міністр підкреслив, що ринкові ціни на газ дають можливість позбутися корупції, запроваджувати більш активніші заходи з енергозбереження, досягнути енергетичної незалежності країни, а також забезпечити ефективну систему соціального захисту громадян.

Володимир Гройсман зауважив, що сьогодні газ в Україні – імпортований чи власного видобутку - має одну ринкову ціну. Заниження ціни на газ, що відбувалося раніше, було вигідно корупціонерам, які в газових оборудках здобували мільярди.

"У нас з вами є два варіанти: або ми далі продовжуємо рухатися популістичним напрямком, і усе зводити до того, що Україна буде потерпати від неенергоефективності, від неефективності використання ресурсів, або ми приймаємо відповідальні рішення, тому що кожен з вас є лідером, в якого повірила громада. Ви можете зробити кроки, які дозволять вам за декілька років бути енергонезалежними, середній рахунок мешканця може впасти у 2-3 рази, а кошти, які витратите на енергоефективність, це не буде дотація корупціонерам, це буде можливість створити десятки тисяч робочих місць у ваших громадах", - заявив він представникам місцевого самоврядування.

Голова Уряду закликав міських голів до співпраці і партнерства з питань розвитку місцевого самоврядування. "Я є абсолютно вашим однодумцем, розуміюся у предметі, з чим ви стикаєтеся щодня. І хотів би, щоби ми з вами побудували аполітичний, але відповідальний і абсолютно патріотичний тандем, який дозволить нам спільно - і Уряду, і органам місцевого самоврядування - сформувати якісні умови життя для людей. Без вас цього не буде", - наголосив Володимир Гройсман.

19.07.2016 р.

За матеріалами з сайту «Урядовий портал» http://www.kmu.gov.ua/

 

Відпочинок польських волонтерів та їх однолітків-ізяславчан у Львові

 

З метою організації цікавого та змістовного дозвілля для делегації волонтерів з числа учнівської молоді  міста Олешніца Дольношльонського воєводства, котра приїздила на урочисте відкриття пам’ятного знаку 5-му полку уланів Заславських в місті Ізяслав, їх однолітками-ізяславчанами було організовано та проведено екскурсію у Львові, адже це старовинне місто поєднує спільну  багатовікову історію України та Польщі.

Щоб оглянути всі пам’ятки Львова, потрібно багато часу, але і за два дні діти зуміли побачити чимало.

Протягом дня учасники екскурсії знайомилися з цікавою історією та захоплюючими легендами старовинного міста, окремими архітектурними та скульптурними пам’ятками,  та просто насолоджувалися красою історичного Львова.

Ця частина міста неначе завмерла у часі. Старі будинки, що тісняться між собою, показуючи дивовижні фасади, затишні вулички, вимощені бруківкою, разом з чарівними ліхтарями створюють неповторні відчуття. Таке враження, неначе повернувся у часі на сто-двісті років. Все дихає старовиною. Яскраво вимальовується поєднання різних культур і традицій. Адже поряд із корінним українським населенням тут проживали люди різних національностей, в основному поляки.

Як тільки пригріло сонце, ізяславчани із польськими однолітками знайшли порятунок від спеки у фонтані в центрі міста.  

Пізніше діти відвідали Старий Замок і з висоти пташиного польоту оглянули панораму не лише Львова, а і його околиць, від якої захоплює дух.

Незабутні враження залишились від Личаківського цвинтаря - історико-культурного музею-заповідника площею 40 га. Дане старовинне кладовище - це місце останнього спочинку видатних особистостей минулого та сучасності. Тут поховані письменники Іван Франко, Маркіян Шашкевич, Марія Конопніцька та Владислав Белза; математик Стефан Банах; співаки Володимир Івасюк, Ігор Білозір та Соломія Крушельницька; художник Артур Ґроттгер; олімпійський чемпіон Вітор Чукарін; громадсько-політичні діячі Євген Петрушевич та Дмитро Вітовський і ще багато інших особистостей, які залишили помітний слід в історії. Також на Личаківському цвинтарі створено Алею Героїв, де поховано Героїв Небесної сотні та воїнів АТО. Ізяславчани та поляки відвідали могили загиблих героїв, ушанувавши їх пам'ять.

Найкрасивіший же Львів саме після заходу сонця. Ввечері запалюються численні ліхтарі, створюючи теплу затишну атмосферу.

Польські волонтери були дуже вражені таким щирим і дружнім українським прийомом, який вони бачать вже не перший рік.

Під час прощання висловлювалось сподівання, що дружба між двома народами з часом стане ще міцнішою, адже в Україні сьогодні забезпечується можливість національним меншинам, в тому числі польській, підтримувати багатогранні зв'язки з історичною батьківщиною, обмінюватись освітнім та культурним надбанням, гармонійно розвиватися.

19.07.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

В усіх областях визначено координаторів офісів реформ і починається формування їх команд

 

«Ви перемогли у непростій конкурсній боротьбі. Ваші знання і досвід оцінені регіональними комісіями, Міністерством і міжнародними партнерами. На вас покладаються великі сподівання, а отже - і велика відповідальність. Навчання могло б бути значно тривалішим, можливо, більшості з вас потрібен період організації і адаптації, але часу на це немає. Попереду – велика робота, результати якої мають бути відчутні вже за місяць – два», - звернувся Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав Негода до координаторів регіональних офісів під час заходу з нагоди відкриття їхнього навчання.

За інформацією Першого заступника Міністра, основними завданнями офісів реформ, є:

∙ сприяння процесу добровільного об’єднання територіальних громад;

∙ завершення роботи з перспективними планами формування територій громад областей;

∙ надання допомоги об’єднаним громадам з реалізації ними інфраструктурних та розвиткових проектів;

∙ збір та надання інформації про діяльність та бюджети об’єднаних громад для аналізу їхнього розвитку,

∙ активізація роботи зі співробітництва громад.

«На жаль, деякі важливі для процесу об’єднання громад питання, що потребують законодавчого врегулювання, усе ще не вдалося вирішити у Парламенті. Але реформа не зупиняється. Наше з вами основне завдання – вже до вересня допомогти громадам, що прагнуть об’єднання, підготуватися до перших виборів і провести їх ще цього року, щоб з наступного працювати у нових умовах і з новими можливостями», - підкреслив В’ячеслав Негода.

За його словами, також першочерговим і важливим завданням для координаторів офісів реформ є формування їх команд. «Офіси реформ, діяльність яких ви координуватимите, мають стати потужними командами експертів різних проектів, що діють в областях. Мета вашої спільної роботи – це не звіти і цифри, а реальне поліпшення умов життя людей у громадах», - сказав В’ячеслав Негода.

Довідково

Координатори регіональних офісів реформ з децентралізації та розвитку:

1. Олег Левченко                           Вінницька область

2.  Анатолій Пархом’юк                  Волинська область

3. Олена Тертишна                        Дніпропетровська область

4. Артем Вівдич                             Донецька область

5. Василь Невмержицький             Житомирська область

6. Іван Дем’янчук                          Закарпатська область

7. Олександр Свистун                   Запорізька область

8. Руслан Панасюк                        Івано-Франківська область

9. Роман Плугатор                         Київська область

10. Олег Яременко                         Кіровоградська область

11. Ігор Агібалов                            Луганська область

12. Андрій Бринь                           Львівська область

13. Валентин Бойко                        Миколаївська область

14. Юлія Молодожен                      Одеська область

15. Ірина Балибіна                          Полтавська область

16. Руслан Сивий                           Рівненська область

17. Олександр Хоруженко              Сумська область

18. Віктор Литвинчук                      Тернопільська область

19. Діана Баринова                        Харківська область

20. Оксана Сілюкова                      Херсонська область

21. Сергій Яцковський                 Хмельницька область

22. Сергій Слинько                         Черкаська область

23. Тетяна Татарчук                        Чернівецька область

24. Ірина Кудрик                             Чернігівська область

Регіональні офіси реформ із децентралізації та розвитку формуються за ініціативи Мінрегіону і підтримки міжнародних партнерів-донорів. Передбачається, що офіси утворяться як юридичні особи для підтримки впровадження реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, децентралізації повноважень органів виконавчої влади, реформування державної регіональної політики.

Діяльність регіональних офісів реформ повністю фінансуватиметься міжнародними організаціями та програмами/проектами допомоги, які співпрацюють з українським Урядом, серед яких: U-LEAD, Швейцарське агентство зі співробітництва та розвитку, інші.

19.07.2016 р.

За матеріалами з сайту «Урядовий портал» http://www.kmu.gov.ua/

 

Сьогодні в райдержадміністрації відбулась апаратна нарада

 

 

18 липня відбулось засідання щотижневої апаратної наради, яку провів перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук. Нарада пройшла у діловому та конструктивному руслі. У роботі засідання взяли участь керівники установ, підприємств, організацій району, представники структурних підрозділів райдержадміністрації.

Керівники окремих структурних підрозділів райдержадміністрації  та організацій району прозвітували про роботу за минулий тиждень та плани на наступний. Зокрема, йшлося про хід виконання ремонтних робіт автомобільних доріг місцевого значення, хід будівельних робіт по реконструкції центральної площі міста та приміщення поліклініки Ізяславської центральної районної лікарні, благоустрій місцевого пляжу, завершення процесу оформлення документації щодо функціонування опорної школи Ізяславщини, діяльність патрульної групи Ізяславської районної поліції, тощо.

По завершенню апаратної наради першим заступником голови райдержадміністрації було надано ряд рекомендацій та доручень керівникам відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації.

18.07.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Виховуємо патріотів змалку

 

На сучасному етапі українського державотворення надзвичайно актуальною є проблема виховання у молодого покоління патріотичних почуттів, активної громадянської позиції, сприяння усвідомленню дітьми свого громадянського обов’язку на основі національних і загальнолюдських духовних цінностей. Патріотизм є нагальною потребою держави, якій необхідні національно свідомі громадяни, здатні забезпечити країні гідне місце в цивілізованому світі, особистості, які своєю діяльністю, любов’ю до Батьківщини прагнуть створити суспільство, зацікавлене в тому, щоб саморозвиток особистості, становлення її патріотичної самосвідомості здійснювалися на моральній основі та визнанні пріоритету прав людини.

Популяризуючи національне військово-патріотичне виховання молоді, відділом освіти, молоді та спорту Ізяславської  районної державної адміністрації  спільно із районною громадською організацією «Рада ветеранів 8 бригади спеціального призначення» регулярно проводиться цикл інтелектуально-розважальних, військово-патріотичних, спортивних заходів для дітлахів.

Один із таких заходів відбувся 15 липня на базі дитячого оздоровчого табору «Світанок» села Білогородка. Військово-патріотична акція  для юнаків та дівчат пройшла насичено та цiкаво.

Звістка про зустріч із гостями свята стала предметом жвавого обговоренням молоді. Діалог ветеранів 8 окремої бригади спеціального призначення із дітлахами розпочався із обговорення особливостей та специфіки нелегкої, але почесної армійської служби у частинах та підрозділах Збройних Сил України. На численні запитання почесні гості дали вичерпні відповіді та поради. Варто зазначити, що завдяки проведенню  такої акції, чимала кількість підлітків виявила бажання поєднати свою долю із престижною та почесною армійською службою.

Знайомство із військовими професіями, сучасними зразками стрілецької зброї та засобами зв’язку, їх тактико-технічними характеристиками, показові виступи почесних гостей із розбирання та збирання зброї, приміряння загальновійськового захисного комплекту, протигазу, сучасної екіпіровки, проведенню майстер-класу із наповнення повітрям парашута - ось далеко не повний перелік заходів, які зробили дозвілля дітлахам цікавим і змістовним. Ніхто не залишився байдужим, кожний взяв для себе щось нове, цікаве, неповторне.

Також юнакам та дівчатам запропоновано переглянути документальний  фільм про волонтерів, які займаються доставкою допомоги на передову у зоні АТО. Завдяки цьому волонтерському руху українська армія не втрачає ентузіазму під час проведення антитерористичної операції  на Сході України. Переглянутий фільм не залишив байдужим жодного із присутніх.

Значний ажіотаж у підлітків викликав перегляд фільму про роботу військово-патріотичного клубу «Каскад», котрий нещодавно відновив свою діяльність. Більшість із присутніх висловило бажання вступити до клубу.

На згадку про цікавий день було зроблено колективне фото.

Подібні військово-патріотичні акції дають унікальні знання, вміння та навички, які сприятимуть у подальшому житті молоді, забезпечать відповідний рівень усвідомленості, відповідальності за власне життя та життя своєї країни, підвищують рівень популярності служіння в лавах Збройних сил України, надають можливість долучитися до активної громадської роботи та ведення здорового способу життя.

18.07.2016 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді

 та спорту райдержадміністрації

Звернення Президента до Українського народу з нагоди річниці проголошення Декларації про державний суверенітет України

 

Шановні співвітчизники!

26 років тому абсолютною більшістю голосів депутатів Верховної Ради Української PCP було ухвалено Декларацію про державний суверенітет України.

Прийняття цього довгоочікуваного державно-правового акта, покликаного гарантувати національні інтереси Українського народу, стало насправді політичним проривом того часу.

Державний суверенітет України проголошувався в Декларації як верховенство, самостійність, повнота і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах. Встановлювалося, що територія України в існуючих кордонах є недоторканною і не може бути змінена та використана без її згоди.

Започаткувавши процес новітнього державотворення в Україні, Декларація стала першим надзвичайно вагомим кроком до повної Незалежності, 25-річчя якої ми відзначатимемо цього року. А 1 грудня 1991 року відбувся Всеукраїнський референдум, за результатами якого понад 90 відсотків громадян безкомпромісно висловилися за Акт проголошення незалежності.

Сьогодні перед Україною постали нові виклики: загроза територіальній цілісності, військова агресія Росії, що підриває політичну, економічну і соціальну стабільність у країні та призводить до численних людських жертв, масштабних порушень прав і свобод людини, завдає величезних матеріальних збитків громадянам України, суб’єктам господарювання, суспільству в цілому. У зв’язку з цим настала нагальна і надзвичайно важлива потреба провести зміни, які сприятимуть зміцненню України та дадуть їй змогу стати прогресивною європейською державою, розбудова якої буде потужною об’єднавчою ідеєю для всіх українців.

Переконаний, пройшовши важкі випробування, Україна упевнено рухатиметься обраним шляхом і відкриватиме нові можливості для процвітання та добробуту своїм громадянам.

Принципи, проголошені у Декларації про державний суверенітет України, закарбовані у положеннях чинної Конституції України та слугують для нас правовим і моральним орієнтиром у справі розбудови незалежної європейської Української держави.

Слава Україні!

 

Петро ПОРОШЕНКО

 

16.07.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

 

16 липня - День бухгалтера

 

 

16 липня ваше професійне свято - День бухгалтера!

Прийміть сердечні вітання в цей святковий для вас усіх день, незалежно від звання, посади та стажу роботи.

Дозвольте висловити вам вдячність за сумлінну та кропітку працю, від якої залежить ефективний розвиток фінансово-господарської діяльності кожного підприємства, а рівень вашого професіоналізму визначається соціально-економічним розвитком нашого краю.

Ваша професія вимагає від кожного чес­ності, сумлінності, відповідальності, об’єктивності та справжньої відданості своїй справі.

Бажаємо вам успіхів та порозуміння, здоров’я, плідної співпраці, щастя і добра, сімейного затишку, невичерпної енергії,

наснаги до подальшої плідної праці та нових звершень.

 

З повагою

Борис Яцков,                                      Сергій Шлегель,

голова райдержадміністрації            голова районної ради

 

Найбільша радість для бійця — взяти на руки довгоочікуваного сина

 

Народження дітей – це завжди хвилююча та радісна подія для всіх. Особливо радує те, що останнім часом частіше стали народжувати у селах. Адже це є запорукою того, що у села буде майбутнє, будуть працювати дитячі садочки, школи, виховуючи нових громадян держави Україна.

Пізно увечері 11 липня в пологовому будинку Ізяславської центральної районної лікарні на світ появився первісток учасника АТО Павловського Дениса, жителя села Комини. Тримати на руках маленького синочка Іванка – справжнє свято для молодого тата, адже нещодавно Денис зі зброєю в руках захищав Батьківщину на Сході України.

Привітати новоспечених батьків із цією радісною подією до пологового будинку завітав заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко. Посадовця супроводжували керуючий справами Ізяславської районної ради Леся Божко, голова Ізяславської районної спілки воїнів-учасників АТО Володимир Павлюк, отець Іван Свято-Михайлівського храму міста Ізяслав.

Гості щиро привітали подружжя Павловських із народженням нового члена сім’ї, який солодко спав на руках у татка, побажали усім щастя й здоров’я,  гарної долі хлопчикові і стати справжнім патріотом своєї країни, та, користуючись нагодою, подарували квіти і подарунки.

А медичний працівник пологового будинку запропонувала новоспеченим батькам прийти ще раз в цей заклад за сестричкою для Іванка.

Подружжя Павловських гостинно зустрічало гостей, щиро раділо подарункам.

15.07.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

26 років тому було прийнято Декларацію про державний суверенітет

 

16 липня 1990 року Україна зробила  один із найважливіших кроків на шляху  до незалежності.  Саме цього дня депутати Верховної Ради Української РСР ХІІ скликання після дебатів і гарячого обговорення  прийняли Декларацію про державний суверенітет України. На той момент це стало визначною подією у житті України і кожного свідомого українця, бо давня мрія нашого народу нарешті знайшла політичне оформлення.

Неможливо переоцінити важливість  цієї історичної події. Це був перший акт, який організував та надихнув парламент України на нові пріоритети суспільного розвитку, адже майже всі його положення суперечили чинній на той час Конституції УРСР. Ухвалення Декларації про державний суверенітет стало безпрецедентним прикладом консолідації різних за поглядами політичних сил навколо загальнонаціональних цілей. Попри істотні розбіжності у поглядах, народні депутати об'єдналися навколо ідеї захисту національних інтересів, проголошення створення суверенної демократичної незалежної держави.

Документ визначив головними пріоритетами створення самостійної, правової держави, розвиток демократії, всебічне забезпечення прав і свобод людини. Він став провісником Акту проголошення незалежності 24 серпня 1991 року і встановив найважливішу ознаку держави – її суверенітет, завдяки чому Україна не лише формально, а й фактично стала державою.

Декларація відіграла надзвичайно важливу роль у становленні в Україні конституційного ладу на демократичних засадах, заклала фундамент для Конституції 1996 року, а також для всього конституційного законодавства.

У непростий час визначення свого майбутнього цей акт об'єднав суспільство та сприяв піднесенню державницького духу українського народу. Сьогодні  ми знову змушені відстоювати право українців на самовизначення та власний шлях розвитку, захищати свою землю від загарбників, долаючи не лише зовнішніх ворогів, а й внутрішні протиріччя. Приклад єднання навколо національної ідеї, результатом якого стала Декларація про державний суверенітет, зараз повинен спонукати суспільство до консолідації,  надихнути нас на подальшу боротьбу,  і, найголовніше, навчити попри всі перешкоди йти до омріяної десятками поколінь  українців мети – побудови процвітаючої держави.

15.07.2016 р.

За матеріалами управління інформаційної діяльності та комунікацій

з громадскістю облдержадміністрації

 

 

До уваги ЗМІ: правила роботи та поведінки представників ЗМІ в зоні АТО

 

Відповідно до Закону України «Про боротьбу з тероризмом» у районі проведення антитерористичної операції контакти з представниками засобів масової інформації здійснюють керівник оперативного штабу або визначені ним особи. Законні вимоги учасників антитерористичної операції є обов’язковими для громадян і посадових осіб.

Забороняється поширення через засоби масової інформації або в інший спосіб інформації, яка:

розкриває спеціальні технічні прийоми і тактику проведення антитерористичної операції, містить дані про місце знаходження операції;

може утруднити проведення антитерористичної операції і (або) створити загрозу життю та здоров’ю заручників та інших людей, які знаходяться в районі проведення зазначеної операції або за його межами;

 має на меті пропаганду або виправдання тероризму, містить заклики до вчинення терористичних актів або висловлювання осіб, які чинять опір чи закликають до опору проведенню антитерористичної операції;

 містить дані про предмети та речовини, які безпосередньо можуть бути використані для вчинення актів технологічного тероризму;

розкриває дані про персональний склад співробітників спеціальних підрозділів та членів оперативного штабу, які беруть участь у проведенні антитерористичної операції, а також про осіб, які сприяють проведенню зазначеної операції (без їх згоди).

Співробітникам ЗМІ необхідно погоджувати свої дії на території проведення АТО з представниками Прес-центру АТО.

У міжнародній практиці вироблено етичні норми професійної діяльності журналістів в умовах проведення антитерористичної операції.  Журналістам, які беруть участь у висвітленні дій компетентних органів з припинення терористичної діяльності, зазвичай рекомендується:

не брати інтерв’ю у терористів та не надавати їм ефір без попередньої санкції керівника оперативного штабу антитерористичної операції;

невідкладно передавати в оперативний штаб отримані відомості, які можуть посприяти порятунку людей у ході антитерористичної операції;

задля безпеки заручників утриматися від повідомлення персоналізованих даних про них до завершення антитерористичної операції;

уникати коментарів, що можуть спровокувати зловмисників до вчинення нових протиправних дій;

уникати опису стану жертв, подробиць біографії останніх;

не поширювати інформацію, що пропагує насилля, тероризм, расову ворожнечу;

поважати національні й релігійні почуття громадян.

Керівникам засобів масової інформації, які відряджають своїх працівників у район проведення антитерористичної операції, слід усвідомлювати можливі ризики.

Журналістам, котрі працюють у «гарячих точках», необхідно:

дбати про власну безпеку;

мати при собі засоби індивідуального захисту (бронежилет, каску), 2 мобільних телефони, акумулятор для їх підзарядки та, бажано, рації, аптечку або медичну сумку;

 знати на пам’ять номера телефонів Прес-центру АТО та своєї редакції;

орієнтуватися на місцевості та знати маршрути в населених пунктах, де проводитимуться зйомки, а також місце знаходження будівель екстрених служб та медичних закладів;

уникати ситуацій, пов’язаних  з  невиправданим ризиком для їхнього життя і здоров’я, та не наражати на небезпеку інших людей.

За сприяння ОБСЄ та Посольства Британії надруковано посібники по роботі зі ЗМІ для військових, які також містять правила поведінки журналістів в зоні АТО. Ознайомитися з посібником можна за посиланням: http://mip.gov.ua/files/documents/8__5.pdf

Порядок акредитації представників ЗМІ при оперативному штабі з управління АТО в Донецькій і Луганській областях

З метою надання сприяння представникам ЗМІ в роботі в зоні проведення антитерористичної операції Служба безпеки України здійснює їхню акредитацію при оперативному штабі з управління АТО в Донецькій та Луганській областях.

Представник ЗМІ, що не був раніше акредитованим СБУ, має надіслати до Служби безпеки України лист на бланку засобу масової інформації з проханням акредитувати відповідних працівників. У листі необхідно вказати прізвище, ім’я, по батькові, посади представників ЗМІ, їхні контактні телефони, а також зазначити термін відрядження. Лист має бути підписаний керівником засобу масової інформації та засвідчений печаткою. До листа необхідно додати копії паспортів (1-2 сторінка) представників ЗМІ, що акредитуються, та їхніх журналістських посвідчень.

Для прискорення акредитації можна надсилати скановані електронні копії зазначених документів електронною поштою за адресою: accreditation@ssu.gov.ua  Телефон для довідок: (+38 044) 279-30-40.

Журналісти, які були акредитовані СБУ протягом останніх 6 місяців, можуть без повторного звернення до Служби безпеки також отримати персональні прес-карти в уповноважених співробітників Міністерства оборони України, зателефонувавши за номером: +38098-671-30-40, або отримати додаткову інформацію на офіційному веб-сайті МО України.

15.07.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Пізнавальний урок пожежної безпеки проведено в дитячому таборі «Світанок»

 

14 липня на території дитячого оздоровчого табору «Світанок» с.Білогородка працівниками Ізяславського районного сектору ГУ ДСНС України у Хмельницькій області  проведено пізнавальний урок пожежної безпеки для дітлахів.

Головним завданням проведення таких заходів - це попередження пожеж, які виникають із причини пустощів дітей з вогнем та запобігання травмування чи загибелі дітей внаслідок них.

На пізнавальний урок завітали перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук і завідувач сектору з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення райдержадміністрації Анатолій Радкевич.

Вогнеборці розповідали про те, наскільки небезпечним може бути вогонь, про дотримання правил пожежної безпеки у побуті та при експлуатації побутових електроприладів, а також цікавилися чи знають діти як і що робити під час виникнення різних надзвичайних ситуацій. Малеча із задоволенням спілкувалася з рятувальниками. Дітлахи відповідали на запитання рятувальників, розповідали за яким телефоном необхідно телефонувати в разі виникнення надзвичайної події та що потрібно робити, щоб не сталося пожежі.

Аби зацікавити малечу, викликати у них живий інтерес до питань безпеки життєдіяльності, співробітники районного сектору ГУ ДСНС України у Хмельницькій області організували для дітей виставку пожежної техніки.

Діти вмить оточили рятувальників та із цікавістю слухали розповідь про призначення пожежних рукавів та іншого пожежного обладнання, за допомогою якої рятувальники надають допомогу громадянам під час виникнення надзвичайної події.

А з метою популяризації професії пожежника-рятувальника дітворі був проведений справжній майстер-клас з одягання бойового одягу. Неймовірні враження  та безліч запитань викликав теплоізоляційний костюм. Хто говорив, що в ньому рятувальник схожий на космонавта, а хто - на мультиплікаційного героя. А ті, хто хотів уже сьогодні відчути себе справжнім рятувальником, мали змогу особисто приміряти бойовий одяг справжніх пожежних-рятувальників.

Особливим подарунком для дітвори став показ сучасного пожежного автомобіля. Вогнеборці розповіли про те, чим оснащений сучасний пожежно-рятувальний автомобіль та про призначення  його спорядження. Бійці загону відповіли на безліч запитань, поділилися історіями з власного досвіду, наголосивши, що пожежний-рятувальник  - професія дуже відповідальна, адже це покликання мужніх та відважних.

Дітям було цікаво ознайомитися із оснащенням та відчути себе рятувальниками за кермом автомобіля.

Усе почуте та побачене викликало у малечі непідробний інтерес, адже цей урок відкрив їм вікно у світ пожежної безпеки, на варті якого стоїть мужній пожежний-рятувальник. 

Діти в свою чергу пообіцяли  неухильно дотримуватись правил безпеки життєдіяльності.

ФОТОКОЛАЖ

15.07.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Об’єднана територіальна громада – механізм, який надає реальну можливість жителям брати участь в управлінні справами громади

 

Сьогодні в облдержадміністрації відбулася прес-конференція, темою якої стали результати проведення реформи децентралізації в Хмельницькій області та презентація всеукраїнської акції «Децентралізаційний марафон».

У заході взяли участь т. в.о. заступника голови облдержадміністрації Валерій Олійник, директор Регіонального офісу реформ Віталій Яцковський, виконавчий директор хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України Петро Калинюк, заступник начальника управління регіонального розвитку та будівництва Світлана Пасічник, голова Старосинявської селищної ОТГ Віталій Здебський, представники Офісу реформ.

У вступному слові Валерій Олійник зазначив, що децентралізація — це базова реформа для того, щоб змінити економічну ситуацію в Україні, і вона є однією з найнеобхідніших в Україні реформ, яка дійсно впевнено відбувається, спираючись на законодавчі акти, прийняті у 2014 та 2015 роках.

Хмельниччина активно підтримала впровадження реформи місцевого самоврядування. Обласна адміністрація спільно із створеним Офісом реформ, обласним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади та органів самоврядування, Інститутом громадянського суспільства у квітні-червні минулого року провела широку інформаційну та навчальну компанію щодо впровадження реформи та утворення об’єднаних громад. Завдяки здійсненій роботі наша область серед лідерів в Україні по кількості утворених громад.

На даний час, згідно визначених процедур, активно відбуваються заходи з утворення таких територіальних громад, як Ямпільської селищної Білогірського району, Закупненської селищної та Гуківської сільської Чемеровецького району, Судилківської селищної та Грицівської селищної Шепетівського району. В п’яти громадах процеси об’єднання на початкових стадіях. Планується, що нові об’єднані територіальні громади будуть утворені у червні-серпні поточного року.

Новоутворені об’єднані громаді уже відчули серйозну фінансову підтримку від держави. У 2016 році місцевим бюджетам області передбачена субвенція з державного бюджету в обсязі 216,4 млн. гривень на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад. Завдяки цим коштам громади зможуть вирішити першочергові потреби щодо реконструкції або ремонту інженерних мереж, закладів освіти та охорони здоров’я, дитячих садків, доріг, створення пожежних служб та розвиток комунальних підприємств, придбання шкільних автобусів та облаштування центрів надання адмінпослуг.

На сьогодні громадами подано на розгляд 101 проектну заявку (на суму 134,5 млн. грн.), на 90 проектних заявок (на суму 81,8 млн. грн.) облдержадміністрацією надано висновок. Комісією при Мінрегіоні надано погодження на реалізацію 75 проектних заявок. Окремі громади вже почали реалізацію своїх проектів .

“Бути першими – не завжди легко, але дуже відповідально. Разом із керівниками об’єднаних громад, а пізніше – новообраними головами місцевих рад керівники та працівники структурних підрозділів обласної адміністрації, експерти Офісу реформ вчились вирішувати нагальні питання щодо проведення виборів, реєстрації, передачі повноважень та майна, формування бюджетів, отримання і використання субвенцій та інших питань. Ми разом шукали відповіді і в законодавстві, і в міністерствах та інших центральних органах влади,” – підкреслив Валерій Цезарович.

Віталій Яцковський, розповідаючи про переваги реформи місцевого самоврядування, зауважив, що саме об’єднана територіальна громада стала тим механізмом, який надає реальну можливість громадянам брати участь в управлінні справами громади.

Представники Регіонального офісу реформ представили інформацію про всеукраїнську акцію “Децентралізаційний марафон”, її основні задання, етапи та заходи. Зокрема, в рамках акції заплановано здійснення 50 виїздів у територіальні громади з метою проведення роз’яснювальної роботи, технологічної підтримки, проведення консультацій, тощо.

З метою активізації об’єднавчих процесів до висвітлення переваг децентралізаційної реформи мають активно долучатися засоби масової інформації. У зв’язку з цим оголошено конкурс на краще висвітлення цієї теми у друкованих ЗМІ та на телебаченні “Спроможна громада – сильна громада”, за результатами якого автори кращих публікацій будуть відзначені грошовими преміями.

Також увагу присутніх журналістів звернули на наявність питань, які необхідно врегулювати законодавчо. Саме сьогодні у Верховній Раді України заплановано до розгляду дуже важливі законопроекти  щодо приєднання територіальних громад до існуючих міжбюджетних відносин та містобудування.

Із цікавістю представники преси заслухали голову Старосинявської ОТГ Віталія Здебського, який поділився першими результатами роботи.

Старосинявська ОТГ об’єднала 45 населених пункти, на її території проживає близько 20 тисяч жителів. Вперше за довгий час регіон перестав бути дотаційним, адже запланований бюджет перевищено на 3,5 млн. грн. На розвиток інфраструктури ОТГ залучено більше 17 мільйонів гривень. Найближчим часом буде проведена реконструкція центрального водогону у Старій Синяві. У центральній районній лікарні буде здійснено заміну ліфта, який не працював довгий час. Також планується встановлення твердопаливного котла у дитячому садочку та опорній школі. Підготовлено заявку на проведення закупівлі техніки для комунальних господарств (тракторів, вантажівок, крана і т.п.). “Планів ще дуже багато, і громада планує активно втілювати їх в життя,” – підсумував Віталій Здебський.

На завершення Віталій Яцковський повідомив, що з метою інформування мешканців області про хід реформ подібні заходи будуть проводитись і надалі.

15.07.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Голова райдержадміністрації взяв участь у засіданні сесії районної ради

 

14 липня в залі засідань районної ради відбулось чергове засідання сесії районної ради сьомого скликання, яке провів голова районної ради Сергій Шлегель.

У роботі сесії також взяв участь голова райдержадміністрації Борис Яцков та його заступники Павло Ковальчук і Володимир Левченко.

Перед початком засідання відбулась церемонія вручення грамот з нагоди Дня Конституції Ріпківському сільському голові та депутату районної ради.

Далі депутати районної ради приступили до розгляду питань порядку денного. На розгляд сесії було винесено двадцять шість питань, які, відповідно до Регламенту роботи Ізяславської районної ради, попередньо розглядалися на засіданнях постійних комісій та президії ради. Зокрема йшлося про внесення змін до районного бюджету на 2016 рік, Районну цільову соціальну Програму протидії ВІЛ – інфекції  СНІДу на 2016-2018 роки, внесення змін до районної програми «Турбота» в частині виділення коштів на відшкодування пільгового перевезення, зміни до програми соціально-економічного розвитку району, затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, питання освітньої галузі, надання матеріальної допомоги та інші.

По кожному із питань було прийнято відповідні рішення шляхом голосування.

У ході засідання депутати районної ради від імені громади Щуровецької сільської ради порушували питання до очільника райдержадміністрації щодо ремонту сільських доріг. Посадовцем було надано обґрунтовану відповідь та вказано на необхідність дотримання чинного законодавства, зокрема пошуку шляхів співпраці із врахуванням інтересів усіх сторін. Голова райдержадміністрації прокоментував напрямки використання коштів державного, районного та сільських бюджетів, котрі будуть виділені через прийняття рішень даної сесії.

14.07.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Запрошуємо на Літню школу з питань безпеки та міжнародних відносин

 

Фонд «Відкрий Україну» у партнерстві з Центром інформації та документації НАТО в Україні запрошує на Літню школу з питань безпеки та міжнародних відносин, яка відбудеться 25-27 серпня 2016 року в м. Ірпінь (Київська область).

Основні завдання Літньої школи:

– створення практичних проектів в сфері міжнародних відносин та безпеки;

– підвищення інформованості молодих фахівців із питань публічної дипломатії, безпеки, міжнародних відносин;

– важливість ініціатив громадянського суспільства для НАТО;

– робота в групах та створення команди для отримання найефективнішого та якнайшвидшого результату.

Літня школа буде складатися з 3-х основних етапів:

1. Визначення та оцінка міжнародних загроз безпеки

2. Формування команди і планування проекту

3. Короткострокова реалізація проекту і демонстрації результатів в ході заходу.

До участі у Літній школі запрошуються особи від 18 до 35-ти років – студенти, представники неурядових громадських організацій, молоді спеціалісти, які цікавляться питаннями міжнародних відносин, безпеки, НАТО.

Для участі в школі потрібно заповнити реєстраційну форму, перейшовши за посиланням: http://goo.gl/forms/T8fwn8N6KSskVuV02.

Кінцевий термін подачі заявок – 12:00 11-го серпня.

Оголошення результатів відбору – 12-го серпня. Кількість місць обмежена.

Робоча мова заходу – українська.

Організатори заохочують до участі представників із регіонів. Витрати на проїзд покриваються організаторами (сума квитка не повинна перевищувати 600 грн. в обидві сторони). Учасникам забезпечують проживання та харчування в рамках Літньої школи.

У разі виникнення додаткових запитань, будь ласка, звертайтеся до Аліни Масло. Електронна адреса: am@openukraine.org, (044) 220 18 40, (067) 214 34 62.

Для інформації: Фонд “Відкрий Україну” – міжнародний фонд, заснований у липні 2007-го року для зміцнення та розвитку авторитету України у світі. Завданнями Фонду є піднесення міжнародного авторитету та популяризація України за кордоном, сприяння розвитку міжнародної співпраці з Україною та публічної дипломатії. Центр інформації та документації НАТО в Україні (ЦІДН) заснований у травні 1997 року, напередодні підписання Хартії про особливе партнерство між Україною і НАТО, що є основоположним документом, який регулює відносини між НАТО і Україною. ЦІДН є частиною Відділу громадської дипломатії НАТО і був першим відкритим для громадськості інформаційним офісом, який Північноатлантичний альянс заснував на території країни-партнера.

Більше про центр можна дізнатися за посиланням: http://www.nato.int/cps/uk/natolive/topics_64610.htm.

14.07.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

Надзвичайні червонокнижні знахідки

 

Протягом трьох днів на території національного природного парку «Мале Полісся» спільні експедиційні ботанічні дослідження проводили доцент кафедри екології Хмельницького національного університету, кандидат біологічних наук Лілія Юглічек Лілія  зі студентами-екологами   і співробітники  парку.

У ході експедицій  обстежено території гідрологічного заказника місцевого значення «Гнилий ріг», комплексної пам’ятки природи загальнодержавного значення «Озеро Святе», гідрологічного заказника загальнодержавного значення «Михельський» та ряд прилеглих до об’єктів природо-заповідного фонду територій у межах національного парку.

Виявлено  нові місцезростання червонокнижних видів рослин і регіонально рідкісних видів та знайдено види рослин, що занесені до Червоної книги України, які раніше не були зафіксовані для території НПП «Мале Полісся». Також кілька червонокнижних видів орхідей потребують детального визначення.

Зокрема, виявлено такі рослини:

1. гніздівка звичайна – Neottianidus-avis (L.) Rich.

2. зелениця (діфазіаструм) сплюснута (ий) – Diphasiastrum complanatum (L.) Holub

3. коручка чемерниковидна – Epipactis helleborine (L.) Crantz.

4. лілія лісова – Lilium martagon L.

5. плаун колючий – Lycopodium annotinum L.

6. шейхцерія болотна – Scheuchzeria palustris L.

 

та нові види  на території НПП «Мале Полісся»:

7. цибуля ведмежа – AlliumursinumL.

8. любка дволиста – PlatantherabifoliaL.

 

За матеріалами НПП «Мале Полісся» http://malepolisja.in.ua/

 

Засідання комісії з питань захисту прав дитини

 

Сьогодні, 13 липня, відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації. Засідання провів заступник голови державної адміністрації Володимир Левченко.

Згідно порядку денного засідання розглянуто ряд майнових питань.

Переглянуто та затверджено індивідуальні плани соціального захисту дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей райдержадміністрації.

Значну увагу приділено питанням призначення піклувальником та опікуном над двома дітьми, позбавленими батьківського піклування. У результаті ці дітлахи знайшли люблячі родини.

Всі питання порядку денного були, попередньо, ретельно вивчені працівниками служби у справах дітей державної адміністрації. У ході засідання було заслухано як заявників, так і членів комісії, які брали активну участь у обговоренні, висловлюючи власну думку та вносили свої пропозиції до відповідних рішень. За підсумками розгляду вище зазначених питань  прийнято конструктивні рішення в інтересах дітей і  взяті на контроль до їх повного виконання.

У ході засідання було наголошено на тому, що всі районні служби працюють задля покращення умов життя та виховання дітей. Проте це можливо лише у тому випадку, якщо самі батьки (опікуни, піклувальники) готові належно виконувати свої батьківські обов’язки і прислухатися до порад соціальних працівників.

13.07.2016 р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

Урядова програма з енергоефективності діє і ефект для населення відчутний

 

Урядова програма з енергоефективності, яка в народі отримала назву «теплі кредити», позитивно оцінена міжнародними експертами та пересічними українцями – учасниками цієї програми. Про це свідчать результати дослідження «Ефективність державної підтримки реалізації енергоефективних заходів ОСББ/ЖБК», яке було проведено Держенергоефективності спільно зі Світовим банком і Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та презентовано сьогодні громадськості.

За результатами даного національного дослідження, 98% опитаних українців, об’єднаних в ОСББ, визнали свій досвід участі в Урядовій програмі з енергоефективності позитивним, з них – 73-75% – одночасно використали місцеві програми співфінансування енергоефективних заходів для населення. 95% людей готові ще раз скористатися цією державною допомогою.

Серйозні зміни після реалізації енергоефективних заходів відчули усі опитані – 100% людей, об’єднаних в ОСББ. Вони досягли економії і стали менше платити – як мінімум удвічі – за комунальні послуги, більше того –  відчули ще й підвищення комфорту власного житла.

Учасники заходу, серед яких керівник проекту IFC “Енергоефективність в житловому секторі України” Софія Лінн, директор Проекту USAID “Муніципальна енергетична реформа в Україні” Діана Корсакайте, керівник житлово-комунальних програм громадянської мережі “Опора” Тетяна Бойко, Голова правління Ради голів ОСББ м. Луцьк Роман Бондарук, Голова правління ОСББ “Альма-центр” (м. Харків) Юлія Самойлова, Голова правління ОСББ “Берегиня” (м. Львів) Олександра Слободян, констатували: Урядова програма з енергоефективності діє і ефект для населення відчутний.

Як приклад: ОСББ “Явір-2011”, що у м. Луцьк Волинської області, взяло кредит на 2 млн грн на комплексну термомодернізацію будинку. З державного бюджету відшкодовано 40% суми кредиту, а місцева влада взяла на себе відсотки за кредитом. Після утеплення вартість опалення для мешканців цього будинку скоротилася вдвічі – з 15 до 7 грн за кв. метр житлової площі. Відтепер родини заощаджують на опаленні близько 400 грн в місяць. До речі, кожна з квартир зросла у ціні на 25%.

Ще один показовий приклад – це ОСББ у Кременчуці Полтавської області, яке вклало 229 тис. грн. у те, щоб облаштувати індивідуальний тепловий пункт, встановити регулятори теплового потоку. Держава відшкодувала майже 100 тис. гривень. Після цього витрати на опалення зменшилися на 34% по кожній квартирі.

Таких прикладів ефективного утеплення за підтримки Уряду чимало. Попит на програму постійно зростає. Українці, користуючись безповоротною фінансовою допомогою держави, активно впроваджують енергоефективні заходи та утеплюються до зими. Комплексна термомодернізація дасть змогу зменшити плату за комунальні послуги як мінімум удвічі.

За час дії Урядової програми її учасниками стали 278 ОСББ та ЖБК, які освоїли більше 25 млн грн на утеплення багатоповерхівок. І це фактично за рік дії програми. Для порівняння, у Польщі за перший рік роботи подібної програми лише 35 ОСББ провели термомодернізацію. Іншими словами, за темпами участі ОСББ у програмі Україна значно обігнала Польщу.

«Теплі кредити» – це не ярмо для людей. Основне першочергове фінансове навантаження лежить на Уряді, який компенсує левову частку суми кредиту з державного бюджету (40%) та додатково залучає кошти місцевих бюджетів (15-30%)», – наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

За його словами, за таких умов участь у програмі для кожної квартири у багатоповерхівці не буде обтяжливою. Наприклад, якщо ОСББ залучає на утеплення близько 100 тис. грн., то з урахуванням урядового та місцевого відшкодування платіж за кредитом для однієї квартири складатиме лише 8-29 грн. у місяць. Якщо ОСББ залучить більшу суму коштів – 500 тис. грн, то платіж за кредитом з однієї квартири становитиме 27 – 97 грн у місяць. Водночас економія витрат на рахунках за комунальні послуги для сім’ї цього будинку буде в 4-5 разів більшою, ніж розмір цього платежу.

За словами керівника проекту IFC «Енергоефективність у житловому секторі України» Софії Лінн, в Україні вперше за 25 років незалежності створено для громадян стимули бути відповідальними власниками за своє житло. «Світовий банк і надалі підтримуватиме Урядову програму з енергоефективності, позаяк бачить відчутний ефект для населення. І цей напрям варто підсилювати. У Польщі, до прикладу, була прийнята аналогічна програма, і після одного року її активної дії, портфель кредитування було збільшено в 5 разів», – підкреслила Софія Лінн.

Директор Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» Діана Корсакайте під час свого виступу зауважила, що дуже складно змінювати ментальність людей і це в тому числі доводить досвід пострадянських країнах, зокрема, Литви. «Але нам необхідно якомога більше говорити про те, що енергоефективні заходи підвищують комфорт в оселях, роблять наше житло естетичнішим, а відповідно дорожчим, дозволяють менше споживати дорогих енергоносіїв. Все це впливає на економіку всієї держави і в цілому на добробут людей», – наголосила Діана Корсакайте.

Яскравим прикладом того, що Урядова програма з енергоефективності дає відчутний результат для населення, стали слова голови ОСББ «Альма-центр» (Харків) Юлії Самойлової: «Ми пройшли довгий шлях термомодернізації. Пробували своїми силами – нічого у нас не вийшло. Ризикнули – скористалися державною підтримкою і тільки виграли від цього. Немає кращої похвали, ніж коли мешканці твого будинку кажуть: нарешті ми за 20 років нагрілися!».

13.07.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

 

19.07.2016 року з 10.00 год. до 12.00 год. в м. Ізяслав за адресою: вул. Жовтнева, 16А

буде здійснюватись безоплатне консультування громадян з правових питань

працівниками центру Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

13.07.2016 р.

За матеріалами Шепетівського місцевого центру з надання

безоплатної вторинної правової допомоги

 

Вступ 2016: Лілія Гриневич розказала, які нововведення зроблять вступ 2016 року більш справедливим

 

Про  електронну систему вступу та квоти для абітурієнтів з Донбасу та Криму розказала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич 8 липня під час прес-конференції на тему: «Особливості вступної кампанії - 2016».

“Для нас головне завдання та цінність цієї вступної кампанії, щоб доступ до вищої освіти був справедливий.  Окрім ЗНО, працюватиме автоматизована система місць державного замовлення, яка, в першу чергу, враховуватиме інтереси абітурієнта. Він обирає свої пріоритети серед 15 заяв, які може подати на 5 спеціальностей, у будь-який вищий навчальний заклад України” , - зазначила Лілія Гриневич.

Ця система стала можлива завдяки повному переходу на систему електронної подачі документів. В минулому році також можна було подавати документи через інтернет, але зберігалася можливість подати документи в паперовому вигляді. Повний перехід на електронну систему  дозволив технічно забезпечити ідею “місце йде за студентом”.

Міністр освіти і науки наголосила, що такий розподіл допоможе не лише забезпечити місця державного бюджету для абітурієнтів з кращими балами ЗНО, а й підтримати кращі університети, навчання в яких вибиратимуть самі випускники.

“Вищі навчальні заклади, в які вступатимуть абітурієнти з кращими балами ЗНО, матимуть можливість прийняти на 25% більше студентів, ніж встановлений початковий поріг”, - зазначила Лілія Гриневич.

У випадку, якщо у абітурієнта виникають складнощі з подачею електронної заяви, він може звернутися у будь-який вищий навчальний заклад, де створені спеціальні пункти допомоги, та подати документи через систему за допомогою спеціаліста з ВНЗ.

“Справедливіть також є в тому, щоб забезпечити вищою освітою тих дітей, які у зв’язку з подіями, які переживає країна в наші роки, опинилися поза системою української освіти. Зокрема, це окупований Крим,  непідконтрольні території та лінія розмежування на Донбасі”, - додала Лілія Гриневич.

Вона зазначила, що ці діти знаходяться в нерівних умовах щодо підготовці до ЗНО у порівнянні з випускниками, які навчаються в Україні. Тому, діти з цих територій мали дві можливості. Перша - складати ЗНО, для чого МОН спеціально організував дві додаткові сесії, та вступати у будь-який виш в Україні через загальний конкурс.  Інший варіант -  вступати за вступними випробуваннями до переліку спеціально обраних вишів. 

“Для кримчан у нас є перелік з 12 таких вищих навчальних закладів, які знаходяться в 7 містах України. В цих навчальних закладах відкриті центри “Крим-Україна”, вони подають до цих навчальних закладів освітню декларацію, в якій декларують свою здобуту освіту. Також вони мають скласти  українську мову та історію України, щоб довести, що готові навчатися в українських навчальних закладах. Усе це дає кримчанам можливість далі складати іспит відповідно до обраної спеціальності та отримати можливість впродовж навчання на першому курсі перескласти державну підсумкову атестацію та здобути українский атестат”, - пояснила Міністр освіти і науки. 

Схожа процедура діятиме також для дітей з непідконтрольних територій Донбасу та лінії розмежування. Головна відмінність в тому, що якщо ці діти оберуть вступ за вступними іспитами, а не ЗНО, вони зможуть подаватися через освітні центри, які називаються “Донбас-Україна”, та вступати до евакуйованих навчальних закладів з Донбасу, а також тих, що знаходяться на підконтрольній Україні території Донецької і Луганської областей. 

Директор департаменту вищої освіти також зазначив, що рівень квот на вступ на державне замовлення за вступними іспитами в обраних університах не може перевищувати 30% від загального обсягу держзамовлення. Таким чином, квоти для абітурієнтів з Криму та Донбасу не утискатимуть права звичайних вступників, адже максимальний рівень квоти приблизно дорівнює відсотку, на який може бути збільшено державне замовлення у виші, якщо він користуватиметься особливою популярністю у студентів.

Нагадуємо, що в цьому році системою «Подання заяв в електронній формі» зможуть скористатися у повній мірі тільки вступники, які мають атестат про повну загальну середню освіту та сертифікат ЗНО 2016 року і бажають вступити на денну форму навчання за ступненями молодший бакалавр, бакалавр (магістр і спеціаліст медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань). Кожен абітурієнт в 2016 році зможе подати 15 заяв на 5 різних спеціальностей у будь-який університет за власним вибором.

12.07.2016 р.

За матеріалами офіційного веб-сайту Міністерства освіти і науки України http://mon.gov.ua/

 

 

Роковини загибелі учасника АТО Юрія Цісарука

 

Рік тому до Ізяславщини надійшла страшна звістка - про загибель начальника розвідки управління ракетних військ і артилерій управління оперативного командування «Захід», полковника Цісарука Юрія Миколайовича. Він віддав найдорожче - своє життя, захищаючи незалежність нашої країни на Сході.

Юрій Цісарук розпочав свою службу у Збройних силах України із 1992 року. За цей час він перебував на різних посадах від командира до начальника розвідки управління ракетних військ і артилерій  управління оперативного командування «Захід». Загиблий проявив себе умілим, знаючим та чесним  офіцером Армії України. Він до кінця із честю та гідністю  виконував свій військовий обов’язок. У Юрія Миколайовича залишилися дружина та 16-річний син.

Сьогодні, 12 липня, заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко спільно із заступником міського голови Любов Калитюк та головою Ізяславської районної спілки воїнів-учасників АТО Володимиром Павлюком відвідали могилу, де спочиває захисник України.

Присутні вшанували пам'ять загиблого учасника АТО хвилиною мовчання та поклали квіти до його могили. Також вони пригадали уривки життя Юрія Цісарука та, уклонившись, висловили своє захоплення героїзмом, мужністю і самопожертвою загиблого бійця. Адже він, як й інші полеглі учасники АТО, без вагань став на захист суверенітету і незалежності нашої Вітчизни.

Допоки люди пам’ятатимуть про подвиги своїх захисників, шануватимуть та берегтимуть спогади, доти Україна буде сильною. Адже лише усвідомивши їхню відвагу та патріотизм, можна зрозуміти, що це найкращі та найхоробріші із людей України.

12.07.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Мандри країною читалія на планеті Літо

 

Канікули! Літо - найулюбленіша пора дітлахів. Чимало хто мріє про відпочинок біля моря, а дехто вирушає в захоплюючі подорожі до давно омріяних міст чи місць. Та чи можна уявити навіть найцікавіший відпочинок без книжки? Звичайно ж ні! У книг канікул не буває.

11 липня працівниками Ізяславської районної бібліотеки для дітей було проведено казкову мультляндію «В казковій крані добра і зла».

Бібліотекарі допомагають формувати та розширювати читацькі інтереси та захоплення дітей. Так, для юних відвідувачів було оформлено книжкову виставку під назвою «Країна читалія на планеті Літо», де розміщено книги на різний смак. Тут можна знайти книги про дружбу, здійснити подорож на іншу планету, чи підібрати літературу за шкільною програмою.

У ході заходу маленькі користувачі стали учасниками вікторини «Вгадай казку», із задоволенням та ентузіазмом відповідали на питання казкової вікторини.

Зі сміхом дітлахи переглянули повчальний мультфільм «Червона жаба»  за казкою Марини та Сергія Дяченків. Короткометражна анімаційна стрічка розповідає про життя жабки, народженої бути не такою як всі інші. Діти зрозуміли, що у будь-якій ситуації є завжди вихід. Потрібно лише рішуче діяти.

Весело та цікаво провели свій літній день юні читачі у дитячій книгозбірні.

12.07.2016 р.

За матеріалами сектору культури райдержадміністрації

 

Завершення реконструкції поліклініки – першочергове завдання

 

Під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Павла Ковальчука  відбулась виїзна робоча нарада щодо реконструкції приміщення поліклініки Ізяславської центральної районної лікарні. У заході взяли участь замовники даних робіт та підрядні організації, а саме: завідувач сектору містобудування, архітектури та будівництва райдержадміністрації Сергій Франков, головний лікар Ізяславської центральної лікарні Олександр Агапій, інженер з технагляду за веденням будівельних робіт Надія Крива, а також підрядник ТОВ «Ізяславтрансбуд».

Присутні ознайомились із ходом виконання робіт по реконструкції приміщення поліклініки, які виконуються згідно із розробленим планом-графіком, а також визначились із проблемними питаннями, котрі необхідно винести на чергове засідання робочої групи з контролю за реалізацією інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку.

Реконструкція вищезгаданого об’єкта є нагальною та вкрай  необхідною, адже у цьому приміщенні надаватимуться медичні послуги населенню району. 

Вже завершено роботи з посилення конструкцій будівлі. На даному етапі триває процес утеплення зовнішніх стін об’єкту. Водночас ведуться роботи з облаштування внутрішніх інженерних мереж і внутрішнього оздоблення приміщень.

Підсумовуючи зустріч, перший заступник голови райдержадміністрації дав ряд доручень для головного лікаря Ізяславського району, а саме стовідсоткове освоєння виділених коштів на реконструкцію даного об’єкта, а також дотримання Державних будівельних норм та розробленого плану-графіку виконання будівельних робіт.

11.07.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Українсько-польський підлітковий відпочинок

 

Вже не перший рік поспіль Ізяславщина радо приймає у себе дітей із сусідньої Республіки Польща. Минулого року наші українські діти їздили на відпочинок до Польщі. Але все має бути взаємним. І гостинність також.

Добрі побратимські стосунки між Ізяславом (Україна) та Олешніца (Польща) останнім часом набувають нового наповнення, і щиро сподіваємось, що в майбутньому вони лише поглиблюватимуться та міцнішатимуть.

10 липня українські та польські діти весело й рухливо провели вихідний день. З метою ознайомлення із історією, культурою, традиціями та природою Ізяславського краю для польських гостей було організовано відпочинок на мальовничому схилі біля річки Горинь.

Ізяславчани намагалися усіляко урізноманітнити та зробити цікавим перебування поляків – проводили різні спортивні та інтелектуальні ігри, співали сучасні українські та польські пісні. Діти багато спілкувалися, знайомилися із новими друзями із сусідньої держави. Захопившись, кожен намагався проявити свої таланти.

А завершилося приємне дружнє спілкування традиційним фото на згадку.

11.07.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Громадські об'єднання реєструватимуть у місцевих центрах з надання безоплатної вторинної правової допомоги

 

Спрощення подачі документів для реєстрації громадських об'єднань — ще одне нововведення від Міністерства юстиції, яке чекає на українців уже з середини липня.

Відповідно до наказу Мін'юсту «Про запровадження пiлотного проекту у сфері державної реєстрації громадських формувань» від 17 червня 2016 року №1717/5 подати документи про реєстрацію громадських об'єднань можна буде не лише до обласних управлінь юстиції, а й до більш ніж 100 центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги по всій країні.

У Хмельницькій області діє чотири таких центри — у Кам'янці-Подільському (вул. Пушкінська, буд. 44),  Старокостянтинові (вул. Миру, буд. 1/2, 1 поверх), Хмельницькому (вул. Соборна, буд. 75, 2 поверх) та Шепетівці (вул. Героїв Небесної Сотні, буд. 44). Важливо, що нові функції, які отримають ці центри, дадуть змогу мешканцям області реєструвати громадські організації на місцях.

Уже цього тижня планується провести навчання працівників місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та забезпечити їм доступ до програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань тощо.

За детальною інформацією звертайтеся до Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який знаходиться за адресою м.Шепетівка, вул. Героїв Небесної Сотні,буд. 44, 

тел.  (03840) 4-00-15, моб.0689413340.

ел.адреса: shepetivka.khmelnytskyi@legalaid.gov.ua

Skype: Шепетівський місцевий центр БВПД

Facebook: Шепетівський місцевий центр з надання БВПД

11.07.2016 р.

Шепетівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

 

В Ізяславі відкрили пам’ятний знак 5-му полку уланів Заславських

 

10 липня в Ізяславі було проведено урочисті заходи з нагоди відкриття пам’ятного знаку 5-му полку уланів Заславських.

Розпочались заходи у місцевому  костелі святого Йосипа Римо-Католицької Церкви Божественною Літургією, яку очолив єпископ-ординарій Кам'янець-Подільської дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні Леон Дубравський у співслужінні духовенства.

Крім парафіян на службу Божу до костелу завітали Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Томаш Олейнічак, президент міста Остроленка (Мазовецьке воєводство, Польша) Януш Котовскі, делегація членів товариства симпатиків 5 полку уланів Заславських та харцерів з міста Остроленка, делегація волонтерів з числа учнівської молоді  міста Олешніца Дольношльонського воєводства, багаторічних учасників проекту «Могилу прадідів врятуй від забуття», Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, а також жителі та гості міста Ізяслав.

Під час  служби єпископ Леон Дубравський звернувся до присутніх із архіпастирським словом, у якому зазначив, що 13 березня 2015 року у Базиліці Святого Петра в Римі під час покутного богослужіння Папа Франциск оголосив Надзвичайний Святий Рік Милосердя. Він висловив переконання, що вся Церква, яка дуже потребує милосердя, адже всі ми є грішниками, зможе знайти в цьому Ювілеї радість, щоб відкрити і вчинити плідним Боже милосердя, через яке ми всі покликані втішати кожну людину наших часів. «Не забуваймо, що Бог все прощає і що Бог завжди пробачає. Не втомлюймося просити пробачення» - наголосив єпископ-ординарій. Також він сказав, що перед спільнотою Церкви у світі і в Україні зокрема стоїть велике завдання, адже в переживанні Року Милосердя мова йде не про великі лозунги і декларації, але про свідчення нашого християнського життя, для того, щоб показати іншим дорогу до Бога, який не хоче карати, а хоче любити милосердною любов'ю.

Після завершення Служби Божої президент міста Остроленка  Януш Котовскі звернувся до присутніх із словами подяки за можливість встановити на Ізяславщині пам’ятний знак 5 полку уланів Заславських. На згадку про спільну молитву Януш Котовскі подарував примірники  Біблії єпископу-ординарію Кам'янець-Подільської дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні Леону Дубравському, настоятелю костелу святого Йосипа міста Ізяслав о. Едуарду Пюро та духівнику товариства симпатиків 5 полку уланів Заславських з міста Остроленка.

По завершенні Божественної літургії всі присутні вирушили святковою ходою до місця розташування пам’ятного знака 5-му полку уланів Заславських для проведення урочистої церемонії його відкриття та  освячення.

У святковій церемонії взяли участь Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Томаш Олейнічак, голова Ізяславської районної державної адміністрації Борис Яцков, президент міста Остроленка (Мазовецьке воєводство, Польща) Януш Котовскі, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, делегація членів товариства симпатиків 5 полку уланів Заславських та харцерів з міста Остроленка, делегація волонтерів з числа учнівської молоді міста Олешніца Дольношльонського воєводства, багаторічних учасників проекту «Могилу прадідів врятуй від забуття», представники духовенства Римо-Католицької Церкви на чолі із єпископом-ординарієм Кам'янець-Подільської дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні Леоном Дубравським, представники керівництва районної державної адміністрації, депутатського корпусу та виконавчого комітету Ізяславської міської ради,  а також численні жителі та гості міста Ізяслав.

Святкування розпочалось із  урочистого  виконання Державного Гімну Польщі «Jeszcze Polska nie Zginęłа» та Державного Гімну України «Ще не вмерла України  ні слава, ні воля».

До учасників церемонії звернулись президент міста Остроленка Януш Котовскі та Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук. Вони привітали всіх присутніх із визначною подією та висловили впевненість у тому, що відкриття пам’ятного знаку 5 полку уланів Заславських стане черговою віхою у подальшому зміцненні українсько-польських відносин.  

Далі, представниками молоді міст Остроленка (Польща) та Ізяслав (Україна)  було  зачитано актив про відбір землі в місті Остроленка на місці дислокації 5 полку уланів Заславських та на полі битви 5 полку уланів Заславських, яка відбулась 23 вересня 1920 року поблизу сіл Топори та Топірчики Ізяславського району. Капсули із землею президент міста Остроленка Януш Котовскі та Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук помістили в основу пам’ятного знаку і їх було закрито спеціальною плитою. 

Далі представник товариства симпатиків 5 полку уланів з міста Остроленка зачитав текст урочистого акту про фундацію пам’ятного знаку на честь 5 полку уланів Заславських в місті Ізяслав. У присутності жителів та гостей міста Ізяслав (Україна), делегації міста Остроленка (Польща) Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Томаш Олейнічак, голова Ізяславської районної державної адміністрації Борис Яцков, президент міста Остроленка (Мазовецьке воєводство, Польща) Януш Котовскі, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, голова товариства симпатиків 5 полку уланів Заславських з міста Остроленка  Едек Ковальські,   єпископ-ординарій Кам'янець-Подільської дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні Леон Дубравський підписали даний документ. Надалі його примірники зберігатимуться у міській раді Ізяслава, міській раді Остроленка та в товаристві симпатиків 5 полку уланів Заславських.

Особам, які підписали акт про фундацію, було надано право перерізати стрічку та урочисто відкрити пам’ятний знак на честь 5 полку уланів Заславських. Далі єпископ-ординарій Кам'янець-Подільської дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні Леон Дубравський здійснив чин його освячення. Також єпископ-ординарій звернувся із архіпастирським словом до присутніх, під час якого виголосив «Молитву за Україну».

Також із вітальним словом до присутніх звернулися Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Томаш Олейнічак та голова товариства симпатиків 5 полку уланів Заславських Едек Ковальські.

Жителів Ізяславщини та його гостей із знаковою подією привітав голова Ізяславської районної державної адміністрації Борис Яцков. У своєму вітальному слові Борис Олександрович  зазначив : «В історії кожного народу є сторінки – як радісні, так і трагічні, зміст яких ми дізнаємося та усвідомлюємо тільки через багато років. І в історії польського народу, як і в історії українського народу, дуже багато таких сторінок.

Сьогоднішній захід - це приклад усім, як поляки та українці можуть єднатися довкола минулого заради майбутнього. Це і крок в об’єднану Європу. Адже минуле може не лише роз’єднувати, але й об’єднувати. Лише об’єднавшись можна рухатись у майбутнє. Європейці давно не піднімають на знамена минулі конфлікти та образи, а шукають об’єднуючі моменти.

Найважливіше, що ми можемо зробити сьогодні для наших сусідів – це докласти максимум зусиль для збереження пам’яті про тих людей – солдатів і офіцерів, які віддали життя, виконуючи свій обов’язок.

Відкриття пам'ятного знаку п’ятому полку уланів Заславських це ще один крок засвідчення тісних стосунків між двома державами: Україною та Польщею. Зокрема, у царині відновлення та збереження національної пам'яті та історії кожної країни.

Цей пам’ятний знак скромний, проте його моральне та етичне значення безцінне. На мою думку, він ляже в міцний фундамент міжнаціональної злагоди, порозуміння та примирення, а також служитиме в подальшій плідній співпраці між двома європейськими державами – Україною та Польщею».

Далі до підніжжя пам’ятного знаку було покладено квіти, вінки та поминальні лампади.

 Завершилось урочисте відкриття пам’ятного знаку 5 полку уланів Заславських спільним фотографуванням  учасників святкового заходу.

Історична довідка:

ФОТОКОЛАЖ

11.07.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Вітання Президента України з нагоди Дня родини

 

Шановні друзі!

Прийміть мої щирі вітання з нагоди Дня родини.

Все найкраще, що є на землі, починається з сім’ї. «З родини йде життя людини» — говорить народна мудрість.

Сім’я — джерело любові, добра, поваги, взаємодопомоги та збереження кращих традицій людських взаємин. Саме в сімейному колі ми формуємося як особистості, збагачуємося скарбами попередніх поколінь, переймаємо духовний спадок, щоб передати його своїм дітям. Мамина ласка, татусева мужність, бабусина доброта, дідусева мудрість, тепло хатнього затишку в колі рідних на все життя залишають глибокий слід у душі та серці кожної людини.

Питання збереження сімейних традицій, виховання у дітей та молоді поваги до шлюбу, батьківства та материнства залишаються пріоритетними як для громадськості, так і для органів державної влади усіх рівнів.

У складні часи російської агресії проти України сім’я не лише не втратила сакрального значення, а й набула ще більшої цінності.

Останні два роки стали непростими випробуваннями для кожної української родини. Боротьба за незалежність, європейський вибір об’єднали нас у єдину велику, дружню родину, здатну дати належну відсіч ворогу.

Ми схиляємо голови перед батьками, які виховали героїчних синів та доньок України, що стоять на захисті нашої Вітчизни.

Щиро бажаю кожній родині міцного здоров’я, миру, добробуту та злагоди.

 

08.07.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

08 липня - День родини

 

 

Шановні ізяславчани!

 

Сердечно вітаємо з Днем родини. Це надзвичайно зворушливе свято для кожного з нас, адже міцна родина, віра в Бога, повага до матері та батька – споконвічні цінності українського суспільства.

Святі традиції, спрямовані на зміцнення родинних зв’язків, відповідальності батьків за виховання дітей зберігаються і в умовах сьогодення. Звісно, саме дружна сім’я є опорою, головною складовою частиною життя та успішності людини, де починається ії земний шлях і відбувається формування як громадянина.

Відзначення Дня родини на державному рівні підвищує статус сім’ї та сприяє кращому розумінню її потреб. Підтверджує, що родина також є своєрідною «маленькою державою» і якщо буде жити сім’я – буде жити й процвітати країна. А благополуччя родини залишатиметься мірилом ії розвитку і прогресу.

Бажаємо добра і любові від ближнього, щастя земного, добробуту у родині, де панує гармонія, лунає дзвінкий щебет діточок, внуків і правнуків.

 

З повагою

голова районної державної адміністрації                                                                                                                                         Борис Яцков

 

 

 

Мати повноцінну щасливу родину – це найщедріший дар від долі

 

Традиційно щороку в Україні 8 липня відзначається відносно молоде свято – День родини, яке бере свій початок з 2012 року у відповідності з Указом Президента України «Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят» від 30.12.2011 року №1209/2011.

Родина плекає морально ідейні, духовні цінності, пов’язані з базовими поняттями – рід, родичі, родовід, родина, родинознавство, народ. Родинне виховання – це перевірений віками досвід національного виховання дітей в сім’ї; є джерелом формування світогляду, глибоких людських почуттів, любові до матері і батька, бабусі і дідуся, роду і народу, пошани, рідної мови, історії, культури, трудової підготовки та фізичного змужніння.

З метою популяризації сімейних цінностей, укріплення родинних  стосунків, розвитку сімейних традицій та виховання дітей в родинному колі по населених пунктах району регулярно проводяться різноманітні пізнавально-виховні заходи (семінари, наради, зустрічі, тощо) службою у справах дітей, відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, Ізяславським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Вищезазначені підрозділи намагаються створити таку атмосферу в родинних стосунках, щоб діти вбирали наче губки із сприятливого середовища найважливіші людські цінності. Теплі і дружні стосунки в сім’ї, які закладені в міцний і надійний фундамент, завжди допоможуть вистояти в складні часи, з легкістю подолати всі проблеми і негаразди, розвіяти в пил смуток і тривогу. Саме сім’я є тією основою, на якій все будується і все тримається.

08.07.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Святкування Івана Купала на Ізяславщині

 

Одним із найдревніших і найцікавіших літніх свят наших предків є свято Івана Купала, яке випадає на 7 липня. У народі об’єднався образ язичницького бога достатку Купали з християнським пророком Іваном Хрестителем. Це день літнього сонцестояння, а також свято молоді, свято сонця, свято землі, свято води і вогню, свято ворожіння на кращу долю, свято духів давнього роду нашого.

На Ізяславщині святкування Івана Купала досі не втратило свого значення. Жителі краю залюбки відзначають це свято, адже воно  уособлює в собі прадавні традиції українського народу. І вчора, 7 липня, в населених пунктах району відбулись  тематичні народні гуляння.

Основними завданнями Купальських заходів є пропагування прадавніх традицій святкування Івана Купала, підтримка діяльності аматорських вокальних та фольклорних гуртів району, сприяння розвитку фольклорного жанру та зеленого туризму.

Участь у святкуванні взяли люди різного віку, та перш за все – молодь, яку ніч Івана Купала вабить своєю таємничістю і містичністю.

Запальні танці біля вогнища, плетіння вінків, пошуки папороті, а також  концертна програма, яка тісно переплітається із обрядовими дійствами – так традиційно відзначають купальські свята на Ізяславщині.

Відродження і вшанування українських народних традицій - то вагома справа, якою повинен займатись кожен свідомий українець. Дуже приємно, що ізяславчани відзначають це стародавнє свято та купальські гуляння, саме це говорить про духовність нашого покоління, який перейняли наші діти і виконують цей почесний обов’язок гідно, сприяючи збереженню наших національних традицій.

Білівська сільська рада

Ліщанська сільська рада

Плужненська сільська рада

Радошівська сільська рада

08.07.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Заступник обласного очільника поліції провів виїзний прийом громадян на Ізяславщині

 

 

07 липня в приміщенні Ізяславського відділення поліції заступник начальника – начальник кримінальної поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області полковник поліції Василь Остапчук провів виїзний особистий прийом громадян району.

Ізяславчани активно брали участь у цьому заході: хто ішов за порадою, хто за допомогою, а хто просто висловити все, що турбує. Порушені питання заявників були найрізноманітнішими, проте усі вони були взяті керівництвом до уваги та обіцяно, що жодне з них не залишиться без уваги.

Виїзний прийом громадян відбувся у продуктивному руслі й підтвердив те, що поліція таки повинна бути пліч-о-пліч із народом, а це у свою чергу підвищить рівень її роботи та довіру населення до правоохоронних органів.

07.07.2016 р.

За матеріалами Ізяславського ВП Славутського відділку

ГУ НП України в Хмельницькій області

На Хмельниччині розпочала роботу регіональна рада професійної освіти

 

6 липня відбулося засідання регіональної ради професійної освіти (стейкхолдерів). Головував на засіданні т.в.о.заступника голови облдержадміністрації, голова регіональної ради Валерій Олійник. Участь в роботі взяли представники профільних управлінь та департаментів облдержадміністрації, представники Спілки промисловців та підприємців, Хмельницької міської ради.

Члени ради розглянули проект Положення про регіональну раду професійної освіти (стейкхолдерів), яким визначено основні завдання функціонування ради, а саме: внесення пропозицій щодо законодавчих актів, спрямованих на удосконалення професійної освіти області; погодження рішень уповноважених органів з питань реалізації освітньої політики щодо зміни мережі професійно-технічних навчальних закладів; проведення моніторингу, аналіз і прогнозування обсягів та кваліфікаційної структури потреби ринку праці; розроблення пропозицій щодо формування регіонального замовлення на підготовку кадрів, тощо .

Директор Департаменту освіти і науки Олег Фасоля поінформував присутніх про плани щодо реорганізації мережі професійно–технічних (професійних) навчальних закладів Хмельниччини, орієнтованих на підготовку робітничих кадрів та молодших спеціалістів   відповідно до потреб регіонального   ринку праці.

За словами Олега Івановича, в лютому 2016 року було створено робочу групу з питань вивчення функціонування мережі закладів професійно-технічної освіти області та здійснення заходів її модернізації, до складу якої увійшли представники Департаментів освіти і науки, фінансів облдержадміністрації, депутати Хмельницької обласної ради та представники громадськості. Даною групою впродовж лютого та березня 2016 року були здійснені виїзди на місця в навчальні заклади.

Відповідно до висновків робочої групи та проведених балансових комісій з професійно-технічними навчальними закладами з метою упорядкування мережі професійно-технічних навчальних закладів області та видатків на їх утримання, з урахуванням географічного розташування, демографічної ситуації та потреби регіонального ринку праці у кваліфікованих робітничих кадрах, розроблено регіональний план розвитку професійно-технічної освіти Хмельницької області та план заходів з реалізації регіонального плану розвитку професійно-технічної освіти Хмельницької області.

Зокрема, планується здійснення реорганізації:

-Голосківського професійного аграрного ліцею шляхом приєднання до Державного професійно-технічного навчального закладу «Деражнянський професійний аграрний ліцей»;

-Говорського професійного аграрного ліцею шляхом приєднання до Ярмолинецького професійного ліцею;

-Полонського професійного аграрного ліцею і Понінківського професійного ліцею шляхом об’єднання та створення Державного навчально-практичного агропромислового центру;

-Державного навчального закладу “Хмельницький центр професійно-технічної освіти торгівлі та харчових технологій” та Державного навчального закладу “Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг” шляхом злиття в Державний навчальний заклад «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг» із спеціалізованими територіальними відокремленими відділеннями швейного виробництва, сфери послуг та торгівлі, харчових технологій та ресторанно-готельного обслуговування.

Очікується, що модернізація закладів дасть можливість усунути дублювання професій, за якими здійснюється підготовка робітничих кадрів в цих закладах, зокрема для галузей сільського господарства, для будівництва, більш раціонально використовувати   навчально-матеріальну та соціально-побутову базу навчальних закладів та зекономити бюджетні кошти.

Проектні показники регіонального/державного замовлення підготовки робітничих кадрів на 2016/2017 навчальний рік на розгляд ради представила Антоніна Харчук . Вона зауважила, , що модернізація професійно-технічної освіти на сучасному етапі є надзвичайно важливою складовою подальшого розвитку України. Розв’язання проблем удосконалення системи професійно-технічного навчання потребує здійснення комплексних заходів на усіх рівнях.

Одні з найважливіших завдань – створення механізмів вивчення потреб регіонального ринку праці, забезпечення умов для випереджувального розвитку професійної освіти області та створення нових типів професійно-технічних (професійних) навчальних закладів, що здійснюватимуть підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації кваліфікованих робітників та молодших спеціалістів відповідно до потреб регіонального ринку праці та загальнодержавних потреб.

Також присутні обговорили пропозицію щодо створення на базі одного із професійно-технічних навчальних закладів м.Хмельницького професійного коледжу з посиленою фізичною та військовою підготовкою.

За результатами засідання рада регіональної професійної освіти (стейкхолдерів) ухвалила відповідні рішення.

07.07.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

 

 

Під час наради правоохоронці підвели підсумки роботи за перше півріччя 2016 року

 

 

В Ізяславському відділенні поліції Славутського відділку ГУ НП України в Хмельницькій області відбулась підсумкова нарада за перше півріччя 2016 року під керівництвом очільника відділу Олександра Паламарчука.

У засіданні взяли участь заступник начальника ГУНП України в Хмельницькій області – начальник кримінальної поліції полковником поліції Василь Остапчук, перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук, голова районної ради Сергій Шлегель, міський голова Валентина Корнійчук та заступник керівника Шепетівської місцевої прокуратури Вадим Вітрук. Було заслухано питання щодо стану оперативно-службової діяльності, озвучено динаміку в боротьбі зі злочинністю, а також стан  ефективності протидії правоохоронних органів злочинним проявам всіх напрямків. Крім того звернуто увагу на прорахунках і недоліках в роботі підрозділу, а також шляхи їх вирішення.

Керівництво району та міста висловило присутнім правоохоронцям подяку за співпрацю.

Підбиваючи підсумки - учасниками наради визначено пріоритетні напрямки роботи щодо боротьби зі злочинністю, виконання яких дозволить досягнути позитивних результатів роботи. Також наголошено, що для підвищення ефективності роботи відділення поліції необхідна тісна співпраця з громадськістю та населенням.

07.07.2016 р.

За матеріалами Ізяславського ВП Славутського відділку

ГУ НП України в Хмельницькій області

 

 

Стартував проект „Купуй товари Хмельниччини”

 

З метою  підтримки та розвитку місцевого виробника, насичення ринку області товарами належної якості за доступними цінами, привернення уваги споживачів до продукції місцевого виробництва Департаментом економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації започатковано проект „Купуй товари Хмельниччини” .

 Переваги проекту

Товаровиробникам

 – збільшення обсягів виробництва продукції

підвищення конкурентноздатності

розширення ринку збуту

підвищення іміджу

Підприємствам торгівлі

реклама торговельних мереж, за рахунок поширення інформації про проект та його учасників

створення соціального іміджу

Споживачам

придбання товарів належної якості за доступними цінами

підтримка місцевого виробника, та як наслідок створення додаткових робочих місць, збільшення податкових відрахувань до місцевих бюджетів (які у тому числі будуть направлені на розвиток соціальної сфери та інфраструктури)

Механізм реалізації проекту

–  виділення (окремі цінники) продукції місцевих товаровиробників (учасників проекту) у закладах торгівлі

поширення інформації про проект у ЗМІ

налагодження співпраці місцевих товаровиробників та операторів торговельної мережі

Положення проекту „Купуй товари Хмельниччини”

1.Участь у проекті „Купуй товари Хмельниччини” (далі – Проект) можуть приймати суб’єкти господарювання, які провадять діяльність з виробництва та/або реалізації продовольчих (етап 1) та непродовольчих (етап 2) товарів на території Хмельницької області.

2. Для участі у Проекті суб’єкти господарювання, які провадять діяльність з виробництва продовольчих товарів, подають Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації (в паперовому або електронному вигляді на адресу khm_econ@adm-km.gov.ua):

заявку для участі у Проекті, засвідчену підписом керівника суб’єкта господарювання (Додаток 1);

перелік асортименту власної продукції;

інформацію про стандарти, нормативи, технологічні регламенти з виробництва продовольчих товарів, сертифікацію продукції, у тому числі за міжнародними системами ISO та HACCP.

3. Для участі у Проекті суб’єкти господарювання, які провадять діяльність з реалізації продовольчих товарів, подають Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації (в паперовому або електронному вигляді на адресу khm_econ@adm-km.gov.ua):

заявку для участі у Проекті, засвідчену підписом керівника суб’єкта господарювання (Додаток 2);

інформацію щодо наявності закладів торгівлі, за класифікацією: мінімаркет, універсам (супермаркет) гіпермаркет;

дислокацію закладів торгівлі.

4. Департамент економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації протягом:

3 (трьох) робочих днів повідомляє суб’єкт господарювання про підтвердження участі у Проекті;

2 (двох) робочих днів з моменту підтвердження участі суб’єкта господарювання у Проекті, вносить його реквізити до публічного реєстру Проекту.

5. Публічний реєстр Проекту розміщується на офіційному веб-сайті облдержадміністрації http://www.adm.km.ua та містить інформацію щодо:

суб’єктів господарювання, які приймають участь у Проекті;

дислокації закладів торгівлі, на які поширюється дія Проекту;

асортименту товарів, які включені до Проекту.

6. Припинення участі суб’єкта господарювання у Проекті відбувається за умови:

надання недостовірної інформації щодо документів, які підтверджують якість товарів;

власної ініціативи учасника Проекту;

припинення господарської діяльності;

наявність скарг (звернень) від населення щодо порушення їх прав як споживача

 07.07.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

 

Уряд надав ґрунтовні роз’яснення щодо тарифів та підняття соціальних стандартів

 

Представники Уряду провели ґрунтовну роз’яснювальну роботу з людьми, які сьогодні вийшли під стіни Кабінету Міністрів України з вимогою знизити тарифи та підняти соціальні стандарти. Наголошено: прирівнявши ціни на газ до ринкових, Уряд не дистанціювався від людей, а навпаки – потурбувався про тих, хто не в змозі буде оплатити житлово-комунальні послуги.

«Всі, хто потребує допомоги – отримає субсидію від держави. Наприклад, якщо українець з доходом 4134 грн. на місяць у місті Києві до підвищення цін тарифів у опалювальний сезон 2015/2016 років сплачував за житлово-комунальні послуги близько 1153 гривень на місяць, після підвищення цін і тарифів цей же українець у разі звернення за субсидією в опалювальний сезон 2016/2017 років буде сплачувати 916,2 грн на місяць і отримає субсидію у розмірі 1154,7 грн. на місяць», – пояснив директор департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України Віталій Музиченко.

Раніше через штучно занижені тарифи, держава дотувала і багатих, і бідних, загалом 15 мільйонів домогосподарств. У 2014 році, до прикладу, пряма дотація «Нафтогазу» на знижку становила 114 млрд. грн. У цьому році на субсидії українцям, а на них претендуватиме 8-9 млн. українських домогосподарств, планується виділити 35 млрд. грн. Цю різницю, яка роками кралася з кишень українців, Уряд спрямує на ремонт доріг, підтримку лікарень, шкіл, будівництво нових дитячих садочків.

В Уряді зауважують, що субсидії – це відновлення соціальної справедливості, а не «подачка держави», як заявляють деякі політики. Більше того, висновки фахівців Інститут розвитку міста доводять: завдяки оновленій програмі субсидій таке суттєве зростання тарифів на житлово-комунальні послуги практично не вплинуло на рівень оплати: якщо у 2013 році оплата послуг населенням України становила 99,0% від нарахувань, то у 2015 році - 95,4% нарахованих за цей період сум.

Востаннє багатократне підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги в Україні мало місце наприкінці 1990-х років. Тоді рівень оплати послуг падав до 65-75%. Якби не оновлена програма субсидій, для відновлення рівня оплати послуг знадобилося би кілька років, кажуть експерти.

Паралельно Уряд готує пакет законопроектів щодо суттєвого реформування системи оплати праці, які дозволять підвищити соціальні стандарти і покращити матеріальне становище українців.  У вересні вони разом із проектом Державного бюджету на 2017 рік будуть подані до Верховної Ради України. Мова йде перш за все про підвищення мінімальної зарплатні й детінізації фонду заробітної плати.

Водночас українці мають можливість утеплитися до зими за кошти держави  –  завдяки Урядовій програмі з енергоефективності, і таким чином удвічі зменшити плату за комунальні послуги. Це вагомий показник як для гаманця пересічного українця, так і для держави в цілому.  Якщо він зростатиме у геометричній прогресії, Україна швидше стане енергетично незалежною.

«Не варто з недовірою ставитися до Урядової програми з енергоефективності, яку в народі називають «теплі» кредити. Наші розрахунки доводять, що «теплі» кредити – це не ярмо для людей. У «мінусі» навпаки держава за рахунок компенсацій тіла кредиту з державного та місцевого (15-20%) бюджетів», - наголосив Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук.

За його словами, переваги Урядової програми з енергоефективності вже відчули понад 160 тисяч сімей-учасниць. Державною підтримкою на проведення енергоефективних заходів варто скористатися вже найближчим часом, щоб успішно підготуватися до наступного опалювального сезону. Субсидіантам Уряд надає 70% безповоротної допомоги на термомодернізацію.

07.07.2016 р.

За матеріалами з сайту «Урядовий портал» http://www.kmu.gov.ua/

 

 

На Ізяславщині розпочали свою діяльність новостворені групи реагування патрульної поліції

 

 

З 01 липня поточного року на території міста Ізяслав та Ізяславського району розпочали свою діяльність новостворені групи реагування патрульної поліції.

Щоправда, на території Ізяславщини діє поки що одна така група, оскільки відчувається некомплект працівників у Ізяславському відділенні поліції Славутського відділу поліції, однак у найближчий час планується запуск ще однієї групи, котра буде обслуговувати територію Ізяславського району.

Групи реагування патрульної поліції (ГРПП) виїжджають на всі виклики «102», інформацію екіпажі отримують через call-центр обласної поліції, а звідти чергові скеровують повідомлення для працівників груп реагування . Групи реагування патрульної поліції працюють 12-годинними змінами.

Працівники ГРПП, які заступають на чергування, мають у наявності планшети, за допомогою яких фіксуються усі виклики та виїзди на місце пригоди , за допомогою навігації з легкістю можна прослідкувати напрямок руху працівників групи та час прибуття їх на місце події. Тому на будь-яку подію, з метою покращення якості реагування поліцією на повідомлення громадян, надсилається група, яка знаходиться найближче до місця події. Тому, безсумнівно, це допоможе покращити ефективність роботи поліції та підвищити рівень довіри населення до працівників Національної поліції.

06.07.2016 р.

 

За матеріалами Ізяславського ВП Славутського відділку

ГУ НП України в Хмельницькій області

 

Обговорено нагальні питання районного спорткомплексу

 

Активний спосіб життя і спортивні заняття сприяють вихованню здорової та сильної молоді із загартованим духом, витримкою і лідерськими задатками. Ці якості знадобляться кожному із підлітків у дорослому житті, коли доведеться вже самостійно будувати своє майбутнє і приймати серйозні рішення.

Райдержадміністрація займає активну позицію щодо підтримки спорту в районі та залучення молоді до фізкультурно-масової роботи – це гідна альтернатива в організації здорового дозвілля юнацтва.

Цими днями заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко зустрівся із директором Ізяславської дитячо-юнацької спортивної школи.

Метою зустрічі було вивчення стану справ, ознайомлення із матеріально-технічною базою, організацією навчально-тренувального процесу спортивного комплексу. Адже цей заклад являється одним із основних баз підготовки спортсменів, так як матеріальне забезпечення тут на гідному рівні, є усе необхідне для якісних тренувань, що дає чудову змогу підліткам з усього району реалізовувати свій фізичний потенціал, досягати перших значимих результатів у спорті.

Посадовець зазначив, що хоч фізична культура і спорт на Ізяславщині  розвиваються належним чином, але необхідно зробити цей спорткомплекс ще продуктивнішим, більше уваги приділити впровадженню інноваційних напрямків організації змістовного дозвілля дітей. «Наше завдання – реалізувати можливість отримання дітьми району всебічного розвитку» - як зауважив заступник голови райдержадміністрації.

У ході спілкування керівник спорткомплексу, у свою чергу, розповів про ряд нагальних питань, які накопичилися за роки діяльності закладу.

За результатами зустрічі Володимир Левченко визначив коло проблем, які існують у позашкільному закладі, та намітив шляхи їх вирішення.

06.07.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Держфінінспекція в Хмельницькій області впродовж першого півріччя 2016 року провела 33 контрольних заходи

 

У результаті їх проведення виявлено втрати матеріальних та фінансових ресурсів на загальну суму 13,7 млн. грн.

Вжитими заходами забезпечено відшкодування втрат, в тому числі з урахуванням виявлених порушень у попередніх звітних періодах, на суму 8,3 млн.грн.

До бюджетів усіх рівнів додатково надійшло коштів на суму 514,3 тис. грн.

Впродовж шести місяців поточного року до установ та організацій, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано 28 фінансових санкцій у вигляді призупинення бюджетних асигнувань та зупинення операцій з бюджетними коштами.

За допущені фінансові порушення 74 особи притягнуто до адміністративної відповідальності. Із займаних посад звільнено 2 порушників фінансового законодавства.

За результатами контрольних заходів правоохоронні органи розпочали 3 досудових розслідування.

Економічний ефект від впровадження 20 пропозицій, наданих за результатами проведених державних фінансових аудитів, становить 3,2 млн. грн.

Крім того, за результатами моніторингу державних закупівель відмінено торги в 26 випадках на суму 63,6 млн.грн. та в 1 випадку розірвано договір закупівлі на суму 2,8 млн.грн.

З метою забезпечення прозорості у діяльності органів Держфінінспекції України та зворотного зв’язку з громадськістю функціонує «телефон довіри».

Ви маєте можливість повідомити про відомі Вам факти порушення законодавства при витрачанні бюджетних та інших державних коштів, використанні державного чи комунального майна, а також про неправомірні дії (бездіяльність) службових осіб Держфінінспекції.
Просимо громадян звертатися з приводу зазначених питань на «телефон довіри»:

– Державна фінансова інспекція України (044) 425-38-18;

– Державна фінансова інспекція в Хмельницькій області (0382) 65-37-22.

06.07.2016 р.

За матеріалами Держфінінспекції в Хмельницькій області

 

 

Зустріч голів ветеранських організацій та керівництва райдержадміністрації

 

05 липня відбулася робоча зустріч заступника голови райдержадміністрації Володимира Левченка із представниками ветеранських організацій Ізяславщини.

Візитери роз’яснили мету даної зустрічі, зазначивши, що в районі функціонують кілька ветеранських організацій, розбіжностей між ними немає та й їх інтереси повністю збігаються. Тому на сьогоднішній день виникає потреба об’єднання усіх ветеранських організацій району в єдину Президію ветеранських осередків для вироблення спільних рішень стосовно вдосконалення соціального захисту ветеранів, консолідації ветеранського руху для зміцнення безпеки та обороноздатності країни, а також покращення національно-патріотичного виховання молоді.

Вислухавши думку відвідувачів, посадовець підтримав озвучену пропозицію,  висловивши власну думку з цього приводу, що, дійсно, повинна існувати така президія ветеранських організацій задля чіткої взаємодії з органами влади в плані фінансової та організаційно-методичної підтримки.

Крім того він зауважив, що ветерани без сумніву є чисельною громадою суспільства та по праву є самою відповідальною, досвідченою та патріотично налаштованою частиною громади, яка вболіває за майбутнє України, а також небайдуже відноситься до всього, що відбувається у районі та державі.

Володимир Борисович констатував, що райдержадміністрація завжди готова до конструктивної співпраці з громадськими організаціями. У ході робочої зустрічі учасники обговорити увесь спектр питань, пов’язаних із створенням президії ветеранських осередків.

Наприкінці зустрічі заступник голови райдержадміністрації запевнив представників ветеранських організацій, що озвучене питання буде порушено на черговому засіданні сесії районної ради.

06.07.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

До уваги аграріїв! Пожнивним решткам – корисний кругообіг!

 

Департамент екології та природних ресурсів Хмельницької облдержадміністрації вкотре звертається до керівників сільськогосподарських підприємств та громадян щодо попередження та заборони спалювання сухої рослинності, стерні та пожнивних залишків.

Сучасні реалії вивели на перший план екологічні проблеми, що пов’язані із спалюванням пожнивних решток і сухої природної рослинності та створюють серйозну загрозу для здоров’я людей і навколишнього природного середовища.  Думка про те, що солому треба спалювати тільки тому, що вона є накопичувачем збудників хвороб і шкідників, не є раціональною з тієї причини, що в даний час є комплекс агротехнічних методів і хімічних препаратів, що дають можливість вирішити питання. В результаті – необхідно виключити з сільськогосподарської практики спалювання соломи на полях.

Загрозливих масштабів останніми роками набуло спалювання соломи і всіх післяжнивних органічних залишків на поверхні ґрунту, що є злочином агрономів і фермерів перед майбутнім.

При спалюванні соломи безповоротно втрачаються раніше використані живильні елементи;через втрати перегнійних речовин погіршуються структура і будова орного шару грунту, зменшується питома вага водоміцнихгрунтових частинок, що веде до появи і посилення ерозійних процесів; висока температура горіння призводить до зниження чисельності і життєдіяльності корисної грунтової мікрофауни, порушуються процеси аммоніфікації і нітріфікації, зменшується утворення аміаку і нітратів, що приводить до погіршення живлення рослин; погіршуються водний, повітряний і тепловий режими грунту; вкрай несприятливу дію на навколишнє середовище надають продукти згорання тощо.

06.07.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Голова райдержадміністрації побував на сході села у Ріпках

 

Цього разу схід села відбувся в Ріпках. Із районного центру на зібрання поспілкуватись із громадою 05 липня завітали голова райдержадміністрації Борис Яцков та голова районної ради Сергій Шлегель.

Місцеві жителі порушували ряд проблемних питань, основним серед яких було розпаювання садка.

Слід зазначити, що на зібранні вирували емоції. Після обговорення порушеного питання було прийнято рішення розпочати процес розпаювання садка.

У спілкуванні виникло й кілька нових питань. Громадськість висловила зауваження щодо незадовільного стану доріг. Також прозвучало питання податку на житло.

Серед інших питань селяни висловили невдоволення ціновою політикою на закупівлю молока у населення.

 Представники органів державної влади та місцевого самоврядування відповідали на всі порушені питання, що хвилюють жителів громади, надавали обґрунтовані роз´яснення згідно чинного законодавства, а також пообіцяли всіляко сприяти їх вирішенню.

Завершуючи, очільник райдержадміністрації зауважив, що з метою покращення добробуту сільської громадськості та вирішення актуальних життєвих питань селян необхідно об’єднуватись для створення сильної та спроможної об’єднаної територіальної громади. Так, звісно, запитань чимало, проте потрібно обирати, що являється кращим для людей. Посадовець детально охарактеризував переваги добровільного об’єднання громад, яке дасть змогу залучити додаткові державні кошти для розвитку об’єднаної громади, покращити добробут місцевих жителів.

По завершенню сходин Борис Яцков провів виїзний прийом громадян з особистих питань. Усі бажаючі мали змогу особисто звернутись до очільника райдержадміністрації із нагальними проблемами, пропозиціями та зауваженнями.

Частина питань, які порушувались на виїзному прийомі громадян, вирішувались безпосередньо на місці, а решта  - взято під особистий контроль посадовцем та буде надано ним відповідні доручення щодо їх вирішення.

06.07.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН!

 

07 липня 2016 року з 11.00 год. до 13.00 год.

в приміщенні Ізяславського відділення поліції Славутського відділу ГУНП в Хмельницькій області

(м. Ізяслав, вул. М.Грушевського, буд. 24) буде здійснюватися прийом громадян

заступником начальника ГУНП України в Хмельницькій області –

начальником кримінальної поліції полковником поліції Остапчуком Василем Васильовичем.
Попередній запис здійснюється за телефонами 4-12-16 або 102.

06.07.2016 р.

За матеріалами Ізяславського ВП Славутського відділку

ГУ НП України в Хмельницькій області

 

Відбулась робоча зустріч керівництва районної влади із перевізниками Ізяславщини, котрі здійснюють пільгове пасажирське  перевезення 

  

Однією із актуальних тем сьогодення залишається питання пільгових пасажирських перевезень. Протягом поточного року неодноразово відбувались робочі зустрічі керівництва райдержадміністрації та районної ради із перевізниками району з метою урегулювання порушеного питання.

Щоб розставити усі крапки над «і», сьогодні, 05 липня, радились учасники зустрічі - голова районної ради Сергій Шлегель, перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олег Ткаченко та перевізники, котрі здійснюють пасажирські перевезення на території району.

Кожен присутній учасник мав нагоду висловити свою думку з приводу ситуації, що склалась, та щодо шляхів її вирішення.

Перевізники, у свою чергу, наголосили, що протягом шести місяців забезпечували безкоштовне перевезення відповідних пільгових категорій громадян та сподіваються на позитивне рішення органів місцевого самоврядування за підтримки райдержадміністрації по відшкодуванню витрат по пільговому перевезенню хоча би у другому півріччі поточного року.

 У результаті перемовин районною владою прийнято рішення на чергове засідання сесії районної ради, котре відбудеться 14 липня, винести пропозицію про внесення змін до районної програми «Турбота» та передбачення коштів у розмірі 250 тис.грн.  на вищезазначені потреби.

05.07.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

Створивши ОСББ, українці можуть отримати державну допомогу на утеплення та суттєво зменшити свої рахунки за комунальні послуги

 

"Ті ОСББ, які вже скористалися Урядовою програмою з енергоефективності, відчули її переваги. По-перше, ОСББ отримало безповоротну фінансову допомогу –  щонайменше 40% від суми залучених коштів на утеплення. По-друге, мешканці утепленого будинку значно скоротили витрати сімейного бюджету на оплату комунальних послуг", - так прокоментував Голова Держенергоефективності дані щотижневого моніторингу дії Державної програми підтримки населення та ОСББ до впровадження енергоефективних заходів.

Сергій Савчук зауважив, що на сьогодні є багато прикладів багатоповерхівок-учасників програми, в яких економія теплової енергії та газу сягнула 45-55% після впровадження енергоефективних заходів, а витрати на комунальні послуги знизилися на 20-50%.

За його словами, інтерес до Урядової програми з енергоефективності з боку ОСББ не спадає.

Цього тижня, з 29 червня по 04 липня, до програми приєдналося ще 8 ОСББ, які залучили 1 млн грн. на проведення загальнобудинкових заходів з енергоефективності. Загалом в країні вже 272 ОСББ стали учасниками цієї програми, освоївши майже 25 млн грн. на утеплення.

Державна підтримка на утеплення продовжує користуватися попитом і серед пересічних громадян. Найбільш популярні продукти – енергоефективні матеріали та обладнання. На їх придбання близько 4,5 тис. українських сімей залучили майже 70 млн грн. лише протягом останнього тижня.

Варто відмітити, що більшу частину цих коштів – 50,2 млн грн. – освоїли 3,5 тис. родин, які отримують субсидії на оплату житлово-комунальих послуг і також прийняли рішення долучитися до енергозбереження.

Крім того, протягом останніх семи днів приватні домогосподарства залучили 2,5 млн грн. на придбання 155 негазових котлів.

Всього за останній тиждень у рамках програми освоєно коштів на утеплення у сумі 73,4 млн гривень.

За весь час дії державної програми з енергоефективності залучено понад 2,2 млрд грн. на утеплення.

Детальніше про розміри безповоротної фінансової допомоги на утеплення читайте на сайті Держенергоефективності за посиланням: http://saee.gov.ua/uk/consumers/derzh-pidtrymka-energozabespechenya

05.07.2016 р.

За матеріалами Держенергоефективності

Вручено Подяку за благодійну допомогу бійцям АТО

 

Командир військової частини польова пошта В 1740 О.Гуть звернувся до райдержадміністрації із проханням вручити Подяку керівництву ТОВ «Якуш-Агро» та його колективу, котрі, не шкодуючи своїх сил та часу, надавали посильну благодійну допомогу військовим, які захищають українську землю та  цілісність держави  у зоні антитерористичних операцій.

За дорученням очільника райдержадміністрації заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко зустрівся із директором товариства Юрієм Карачуном, висловив слова вдячності за активну громадянську позицію та вручив йому Подяку від командування особового складу батареї управління та артилерійської розвідки військової частини польова пошта В 1740 Збройних Сил України за співпрацю та підтримку бійців АТО.  

Юрій Миколайович, у свою чергу, зазначив, що розуміє всю складність і відповідальність служби, яку несуть військовослужбовці на Сході України, та пообіцяв і надалі підтримувати наших захисників у зоні АТО.

05.07.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

На Ізяславщині розпочались жнива

 

 

Цими днями на Ізяславщині фактично стартувала жнивна кампанія.

Першими приступили до збиральних робіт нового урожаю ранніх зернових культур, а саме озимого ячменю, ТОВ «Агрос-Віста». Загалом ця культура в районі займає 3,3 тисяч гектарів.

За добу в господарстві збирають по 120  та більше гектарів озимого ячменю, середня урожайність становить 56 центнерів з одного гектара і більше, що є одним із найкращих показників в області.

Ізяславщина завжди була аграрним краєм. Врожаї зернових останніх років – яскраве тому підтвердження, а ще  – свідчення плідної праці наших аграріїв.

Основним завданням жнив залишається недопущення втрат вирощеного врожаю, проведення збиральних робіт в оптимальні терміни та вироблення якісного насіннєвого матеріалу.

Якщо погодні умови будуть сприятливими під час жнивної кампанії, то цьогорічний валовий збір зернових перевищить минулорічні показники.

05.07.2016 р.

За матеріалами управління агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

Каскадівці підкорили небо

  

З метою виховання громадянина-патріота України, утвердження любові до Батьківщини, духовності, моральності, шанобливого ставлення до національних надбань українського народу, наслідування найкращих прикладів мужності та звитяги борців за свободу та незалежність України як з історичного минулого, так і захисників, які сьогодні відстоюють суверенітет та територіальну цілісність держави у боротьбі із зовнішньою агресією, а також визначення ефективних механізмів системної взаємодії органів державної влади, органів місцевого самоврядування та інститутів громадянського суспільства у питаннях національно-патріотичного виховання на Ізяславщині проводиться системна робота із реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 - 2020 роки, затвердженої Указом Президента України Петра Порошенка №580/2015 від  13 жовтня 2015 року.

Популяризуючи національне військово-патріотичне виховання молоді, відділом освіти, молоді та спорту Ізяславської  районної державної адміністрації  спільно із районною громадською організацією «Рада ветеранів 8 бригади спеціального призначення» на базі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім.О.Кушнірука відновлено роботу військово-патріотичного клубу «Каскад». На заняттях та в ході відповідних таборувань на базі військової частини А 0553 (м.Хмельницький) вихованці клубу опановують вогневу та повітряно-десантну підготовки, військову топографію, а також з практичного укладання парашутів і підготовки  їх до стрибків.

І ось настав той час, коли теорію і практику потрібно з’єднати в одне ціле. Справжнім парашутистом можливо стати лише тоді, коли він відчує неперевершеність вільного падіння. Перший стрибок – це як перший крок дитини. Перед тим, як відважитись на цей важливий вчинок, курсанти досконально вивчали всі тонкощі парашутної справи.

2 липня вихованці «Каскаду» відвідали Рівненський авіаційно-спортивний клуб з метою здійснення довгоочікуваної мрії – стрибнути із парашутом. Супроводжував каскадівців голова громадської ради при райдержадміністрації, голова громадської організації «Рада ветеранів 8 окремої бригади спеціального призначення», Василь Тележинський.

По приїзду до авіаційного клубу, юні ізяславчани ознайомились із аеродромним життям, поспостерігали за польотами планерів, а також за іншими людьми, котрі здійснювали стрибки, щоб побачити і дізнатися – як це буває.

Перед підняттям у небо на літаку каскадівцям розповіли професійні інструктори премудрості парашутної справи. Особливу увагу під час виконання стрибків було зосереджено на забезпечення заходів безпеки.

Юні курсанти-ізяславчани піднялися у небо на літаку, щоб один за одним стрибнути з парашутів. З кожним підйомом літака вогники в очах підлітків змінювались страхом, та кожен намагався це приховати.

Проте, повернувшись на старт, після стрибка обличчя юних парашутистів різко змінилось – вони були світлі, радісні та щасливі. Адже вони здійснили мужній і рішучий вчинок, перший стрибок з парашутом, який кожен пам’ятатиме усе своє життя.

Разом із ними, для підтримки високого морально-бойового духу, стрибнув із парашутом і Василь Тележинський - в минулому професійний військовий, який здійснив не один десяток стрибків.

По завершенню стрибків кожному курсанту було вручено нагрудний  знак «Парашутист» із відміткою про перший стрибок та відповідне посвідчення. 

Як зазначило керівництво  клубу «Каскад», стрибок із парашутом цілком можна порівняти із бойовим завданням. Це випробування на відвагу, сміливість, рішучість. Далеко не кожен зможе ризикнути і зробити крок у небо. Кожен із них відповідально і свідомо готувався до цієї події, завдяки чому стрибки пройшли на відмінно.

День був чудовий, стрибки -  захоплюючі, а враження - незабутні. За оцінками керівництва клубу всі поставлені перед курсантами завдання виконано якісно та у повному обсязі.

ФОТОКОЛАЖ

04.07.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

Основне завдання децентралізації – створення спроможних громад

 

Сьогодні під головуванням Першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслава Негоди відбулась селекторна нарада з актуальних питань організації заходів щодо децентралізації та реформування місцевого самоврядування за участі заступників голів облдержадміністрацій, відповідальних за проведення децентралізаційної реформи, координаторами Регіональних офісів реформ, представниками Асоціації міст України.

Хмельниччину представляв т.в.о. заступника голови облдержадміністрації Валерій Олійник та спеціалісти, що займаються проведенням реформи місцевого самоврядування в області.

На нараді було розглянуто декілька питань. Зокрема, В’ячеслав Негода ознайомив учасників заходу з результатами конкурсу на заміщення посад координаторів Регіональних офісів реформ. За його словами, кандидати пройшли суворий відбір як на рівні областей, так і на рівні міністерства та міжнародних партнерів, що дає змогу говорити про те, що на ці посади призначені дійсно дуже висококваліфіковані і досвідчені працівники.  Заступник міністра окреслив першочергові завдання, що стоятимуть перед координаторами, звернувши увагу, що їх діяльність має бути спрямована саме на те, щоб допомагати уряду та обласним адміністраціям в реалізації реформ. “В області головними координаторами є заступники голів ОДА. Вони відповідають і політично, і технічно за проведення реформ в області”, – наголосив посадовець.

Ще  одне питання порядку денного наради – це проведення “Децентралізаційного марафону”. З цього питання доповідав Мирослав Пітцик, виконавчий директор Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування “Асоціація міст України”. Він повідомив, що угоду про проведення цієї всеукраїнської акції підписали в Одесі Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, Перший заступник Глави Адміністрації Президента України  Віталій Ковальчук та Голова Асоціації міст України Київський міський голова Віталій Кличко під час ХІІ Українського муніципального форуму, на якому були присутні майже 250 голів громад з усієї України. Основною метою цього марафону є активізація та стимулювання процесу об’єднання і  формування спроможних громад.

02.07.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Відбулось  засідання координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству  у сім’ї та протидії торгівлі людьми

 

Заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко 30 червня провів засідання координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству  у сім’ї та протидії торгівлі людьми.

Відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2013 року №896 «Про затвердження Порядку виявлення сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм соціальних послуг та здійснення соціального  супроводу таких сімей (осіб)» на засіданні було розглянуто питання забезпечення соціального супроводу Ізяславським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  нововиявлених сімей, що знаходяться у складних життєвих обставинах.

02.07.2016 р.

 За матеріалами Ізяславського районного центру

соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 

 

Президент: Прихід в Україну потужного інвестора Unilever – добрий знак і свідчення успішності наших реформ

 

Президент України провів зустріч з Головою концерну Unilever Полом Полманом, який перебуває в Україні у зв’язку з відкриттям нового заводу в Гостомелі.

Глава держави привітав керівництво британсько-нідерландської концерну Unilever із рішенням прийти на ринок України та назвав це «підтвердженням успішності реформ, передусім у сфері боротьби з корупцією, дерегуляції та створенні привабливого інвестиційного клімату».

«Прихід британсько-нідерландського інвестора в Україну – добрий знак», - наголосив Президент та зазначив, що це найбільший інвестиційний проект компанії з моменту виходу на український ринок.

У свою чергу, голова правління компанії Unilever Пол Полман зазначив, що вважає «дуже своєчасним саме зараз інвестувати в Україну, як потенційно дуже привабливий і перспективний ринок, який показує економічне зростання». Він також вважає, що прихід Unilever в Україну стане добрим прикладом успішного бізнесу для інших компаній на глобальному рівні, а також є «сигналом довіри до українських реформ».

Підприємство концерну Unilever (чайна фабрика) розташовано в смт.Гостомель і є інноваційним виробництвом з обсягом продукції 1600 тон на рік, яке працюватиме за унікальним принципом Zero waste to landfill – повним контролем фабрики за переробкою та утилізацією 100% відходів виробництва і гарантією того, що нічого не потрапить на звалище.

02.07.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

 

Нарада із розпорядниками бюджетних коштів району

 

Сьогодні, 01 липня, заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко провів нараду із розпорядниками бюджетних коштів району. У даному засіданні взяли участь голова районної ради Сергій Шлегель та начальник управління фінансів райдержадміністрації Сергій Журавель.

Під час наради обговорювались питання використання бюджетних коштів по кожній бюджетній галузі району, проблемні питання в роботі розпорядників бюджетних коштів та шляхи їх вирішення.

Суттєва увага була звернена на економії та раціональному використанні бюджетних коштів. Мова йшла про обов’язкове дотримання статті 51 Бюджетного кодексу України в частині здійснення фактичних видатків на захищені статті та дотримання суворої бюджетної дисципліни.  

На завершення наради Володимир Левченко підкреслив, що конче необхідно забезпечити стабільну роботу бюджетних закладів району, а також своєчасну виплату заробітних плат.

01.07.2016 р.

За матеріалами управління

фінансів райдержадміністрації

 

Відбулось чергове засідання колегії райдержадміністрації

 

30 червня відбулось чергове засідання колегії райдержадміністрації. На порядок денний винесено три питання.

Наталія Карун, адміністратор відділу з організації надання адміністративних послуг райдержадміністрації, прозвітувала про організацію роботи центру надання адміністративних послуг. Як зазначила доповідач «Реформування системи надання адміністративних послуг є одним із напрямків проведення децентралізації влади та адміністративно-територіального перетворення, що невідривно пов’язано зі створенням та вдосконаленням роботи центрів надання адміністративних послуг». Згідно інформації виступаючої станом на 22 червня 2016 року з початку року до центру звернулося 6325 осіб, що в порівнянні з відповідним періодом більше на 1795 звернень (4530), надано 6055 послуг, відповідно  на 1684 послуги більше, ніж в аналогічному періоді минулого року (4371).  В травні поточного року було затверджено перелік 101 послуги, що надаються через центр, що на 6 послуг більше, порівнюючи з аналогічним періодом минулого року. Всі послуги без винятку, в тому числі послуги кадастрового реєстратора, надаються виключно через центр. Не дивлячись на встановлені законодавством терміни надання послуг, результати заявникам видаються значно швидше, а то і в день звернення.

Наступне питання порядку денного стосувалось стану готовності сільськогосподарських підприємств району до проведення збирання врожаю 2016 року, із яким виступив начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимир Ткачук. У процесі обговорення питання посадовець зазначив, що посівна площа під урожай становить 57,2 тис.га. В сільськогосподарських підприємствах району підлягає до збирання 19,6 тис. га, ранніх зернових культур. З них озима пшениця – 10,2 тис. га,  озимий ячмінь – 3,3 тис. га, жито 0,3 тис. га, яра пшениця – 1,7 тис. га, ярий ячмінь – 3,6 тис. га., овес – 0,2 тис. га, зернобобових 0,2 тис. га. Крім того по району підлягає до збирання 3,9 тис. га, озимого ріпаку, та 248 га. ярого ріпаку. В даний час в сільськогосподарських підприємствах проводиться  підготовка до проведення збирання озимого ріпаку та ранніх ярих зернових культур. Для успішного проведення комплексу жнивових робіт у районі необхідно 77,1 млн.грн. Закінчуючи доповідь, Володимир Ткачук зауважив на тому, що роботи по збиранню зернових планується закінчити в короткі терміни, які будуть залежати від погодних умов, якості підготовки зернозбиральної техніки та хліборобської вдачі.

 Про план роботи районної державної адміністрації на ІІІ квартал 2016 року поінформувала присутніх головний спеціаліст сектору організаційно-кадрової роботи апарату райдержадміністрації Марія Кучерук.

За результатами розгляду питань порядку денного засідання колегії будуть прийняті відповідні розпорядження голови районної державної адміністрації.

01.07.2016 р.

За матеріалами загального відділу

апарату райдержадміністрації

 

З 1 липня скасовується оподаткування пенсій для близько 300 тисяч пенсіонерів, - Павло Розенко

 

 

З 1 липня набуває чинності Закон України про скасування оподаткування пенсій. Про це на засіданні Кабінету Міністрів України повідомив Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко.

«Це була ініціатива Уряду , яку підтримала Верховна Рада України,  і з сьогоднішнього дня у нас скасовується оподаткування пенсій для близько 300 тисяч пенсіонерів, - сказав він. - Це означає, що насамперед чорнобильці, шахтарі, колишні військовослужбовці та інші будуть отримувати свої пенсії без сплати податку».

Павло Розенко зауважив, що таке рішення стало можливим завдяки економічним реформам, які проводить Уряд. «На сьогоднішній день у нас вже є перші позитивні сигнали економіки: 3,5% зростання реальної зарплати, і ми плануємо, що до кінця року і в наступні роки це буде не менше 5% зростання реальної зарплати», - сказав він.

Віце-прем’єр-міністр також нагадав, що підвищення мінімальних соціальних стандартів у цьому році відбудеться більше, ніж на прогнозований рівень інфляції.

01.07.2016 р.

За матеріалами з сайту «Урядовий портал» http://www.kmu.gov.ua/

 

Відбулось засідання колегії служби у справах дітей районної державної адміністрації

 

 

30  червня під головуванням начальника служби у справах дітей райдержадміністрації відбулось засідання колегії служби у справах дітей районної державної адміністрації. На порядок денний засідання було винесено наступні питання: про виховну та гурткову роботу Ізяславського будинку творчості для дітей та юнацтва (інформувала директор Ізяславського будинку творчості для дітей та юнацтва Світлана Кушнірук); про роботу Ізяславської районної бібліотеки по правовому вихованню (інформувала директор Ізяславської районної бібліотеки Ольга Соловей); про заходи з попередження насильства в сім’ї  (інформувала головний спеціаліст управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ніна Сенюк); про проведення профілактичних рейдів: «Діти вулиці», «Вокзал», «Бар» щодо попередження продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів дітям та аналіз умов проживання дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах (інформувала спеціаліст ІІ категорії служби у справах дітей райдержадміністрації Ольга Поцілуйко).

01.07.2016 р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

 

 

 

Офіційні
державні ресурси


 

 


 ______________________

____________________

Погода в Ізяславі

_______________________________________________________________________________________
© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2016
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації