на головну

Новини Історія району Краєзнавчий музей Фотогалерея

 

Районна державна адміністрація

Керівники
Графік прийому
Публічна інформація
Адмінпослуги
Звернення громадян
Телефонний довідник
Розпорядження
Бюджет
Державні закупівлі
Агросектор
Регуляторна політика
ЦНАП
Підприємництво
Запобігання корупції
Енергозабезпечення
Культура
Освіта
Медицина
Соціальний захист
Сімя і діти
Відділення поліції
Податкова інспекція
Громадська рада
Вакансії
Голодомор 1932-33
Незалежність-25
Спостережна комісія

Цивільний захист

 

    

НОВИНИ
 

Новини обласної державної адміністрації


 

Заходи,

які заплановано провести в Ізяславському районі

з 25 до 30 жовтня 2016 року

 

 

 

 
 

 

 

АРХІВ НОВИН

 

ЖОВТЕНЬ

пн

вт

ср

чт

пт

сб

нд

 

 

 

 

 

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Співпраця дитячих козацьких організацій

         В Українi нацiонально-патрiотичне виховання дiтей та молодi все більш стає одним iз прiоритетних напрямiв дiяльностi держави та суспiльства щодо розвитку громадянина як високоморальної особистостi, яка плекає українськi традицiї, духовнi цiнностi, володiє вiдповiдними знаннями, вмiннями та навичками, здатна реалiзувати свiй потенцiал в умовах сучасного суспiльства, сповiдує європейськi цiнностi, готова до виконання обов’язку iз захисту Батькiвщини, незалежностi та територiальної цiлiсностi України.

         Актуальнiсть нацiонально-патрiотичного виховання громадян, особливо дiтей та молодi, зумовлюється процесом консолiдацiї та розвитку українського суспiльства, сучасними викликами, що стоять перед Україною i вимагають дальшого вдосконалення системи нацiонально-патрiотичного виховання, оптимiзацiї державної полiтики у зазначенiй сферi відображена у положеннях Указу Президента України вiд 13 жовтня 2015 року № 580/2015., яким затверджено Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки.

         Стартегією передбачено, що нацiонально-патрiотичне виховання має набути характеру системної i цiлеспрямованої дiяльностi органiв державної влади, органiв мiсцевого самоврядування, навчальних закладiв, iнститутiв громадянського суспiльства, громадян з формування у людини i громадянина високої нацiонально-патрiотичної свiдомостi, почуття вiдданостi своїй державi.

В основу системи нацiонально-патрiотичного виховання має бути покладено iдеї змiцнення української державностi як консолiдуючого чинника розвитку суспiльства, формування патрiотизму у дiтей та молодi.

      Основними складовими нацiонально-патрiотичного виховання мають стати громадянсько-патрiотичне, вiйськово-патрiотичне, духовно-моральне виховання.
         В рамках реалізації завдань Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки 25 жовтня Великорадогощанське січове товариство, що діє на базі Великорадогощанської загальноосвітньої школи І-ІІ степінів Ізяславського району,  з дружнім візитом відвідали представники Малої козацької республіки Травлинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Шепетівського району.

         Під час зустрічі двох товариств відбувся цікавий та взаємокорисний обмін досвідом роботи. Великорадогощанські січовики, які в цьому році відзначають десяту річницю від часу створення козацького товариства дізнались життя та про 17-річну діяльність козацької республіки із Шепетівщини. Вивчення історії козацтва, українських народних звичаїв та традицій, проведення свят, ознайомлення з козацькими бойовими мистецтвами, проведення благодійних акцій, любов до рідного краю, до України – ось те спільне, що об’єднує дітей та дорослих у таких різних школах на Ізяславщині та Шепетівщині.
            Гостям із Шепетівщини була запропонована цікава та змістовна екскурсія по Великорадогощанській Січі, до народознавчої  світлиці, у шкільний музей народних ремесел. Козачата та джури із Великої Радогощі провели для гостей показові виступи з бойового гопака. І звичайно гостей частували козацьким кулішем. Окремі  джури та дани із Великої Радогощі продемонстрували якими витривалими вони можуть бути - спокійно босоніж пройшовши по жару.
            Завершилась зустріч укладенням Угоди про співпрацю між дитячими козацькими організаціями Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ступенів Ізяславського району та Травлинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Шепетівського району. Свої підписи під угодою поставили: голова козацької ради Великорадогощанського січового товариства Юрій Яворський та кошовий отаман Малої козацької республіки Травлинської ЗОШ І-ІІІ ст. Володимир Мирончук.

        Дитяча дипломатія вкотре підтверджує прагнення вивчати своє коріння заради миру та процвітання рідної України.
25.10.2016 р.

За матеріалами  Великорадогощанського січового товариства

У селах Михнів та Білеве відбулося СВЯТО ХЛІБА

 

         22 жовтня у селах Михнів та Білеве Ізяславського району відбулось свято  хліба. Заходи було організовано сільськими громадами спільно з Групою компаній «VITAGRO». Взяв участь у святкуванні генеральний директор аграрної компанії «Вітагро» Петро Лабазюк.   «Ізяславщина край надзвичайно трудолюбивих людей, які з дня в день працюють  аби робити життя свого краю кращим.  Бажаю вам вдачі, успіху і завжди врожайних років. Я ж, як керівник компанії-інвестора, обіцяю й надалі активно працювати і виконувати ті завдання, які ви покладали на мене.» - запевнив П.Лабазюк. Також, земляків із трудовими досягненнями, привітали: у Михнові – директор ТОВ «Компанія УКРЕЛІТАГРО» Володимир Корнійчук, секретар Михнівської сільської ради Зоя Франкова; у Білевому –  заступник директора ТОВ «Компанія УКРЕЛІТАГРО» Леонід Лісковий, Білівський сільський голова Микола Чорний.
         На знак шани та вдячності за  працю Петру Лабазюку  в селі Білеве та в селі Михнів, від імені місцевих громад, було запашний коровай, спечений із зерна, вирощеного  місцевими хліборобами.
         Про   інвестора - групу компаній «
VITAGRO» знають не тільки в Україні, але й за її межами. Сьогодні компанія потужне, високо розвинуте аграрне підприємство з багатогалузевою структурою виробництва, яке постійно розвивається та оновлюється. До уваги учасників святкового дійства було запропоновано переглянути фільм про життя та діяльність компанії у 2016 році.
         П.Лабазюк, В.Корнійчук, Л.Лісковий також провели нагородження кращих працівників підприємства та ветеранів праці.
Під час урочистої частини гості свята привітали селян не лише теплим словом, а й подарунками
         «Ми сьогодні живемо у важкий час, коли сонячні промені осявають вись, але поряд чути гуркіт гармат та десь далеко ведеться бій і в атаку спішить солдат. Так склалося історично, що на фактично на долю кожного покоління українського народу випадала свята місія боронити свою Батьківщину від ворогів. І в цій боротьбі кращі сини та дочки України віддавали та продовжують віддавати найдорожче, що є у людини – життя.  
        
Кожен з нас докладає максимум зусиль, аби на Україні запанувало мирне синє небо, щоб ми могли радіти життю, мали можливість організовувати та проводити такі свята як сьогодні», - зазначали у вітаннях виступаючі.
         Жителі Михнова, Білевого та гості вшанували пам'ять борців за свободу, незалежність та територіальну цілісність України хвилиною мовчання.
         Для умілих господарів землі,  для тих, хто вмілими руками багатий ростить урожай, хто славить своє працею нашу дорогу Ізяславщину аматорами художньої самодіяльності Михнівського сільського будинку культури,  Білівського сільського будинку культури, громади села Тишевичі та  
 зірками естради Хмельниччини було підготовлено цікаву та змістовну концертну програму.
25.10.2016 р.

За матеріалами Михнівської та Білівської сільських рад 

 

Продовжуються роботи по запобіганню та недопущенню розповсюдження чуми свиней

       

        З метою ліквідації та нерозповсюдження захворювання свиней на африканську чуму в смт. Летичів з 19.10.2016 року організовано чергування спеціалістів на шести ветеринарно-поліцейських постах. Розроблено «План заходів щодо ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання» та залучено дезінфекційну техніку.

         Станом на 24.10.2016 року на території зони захисту смт. Летичів нових випадків захворювання свиней не виявлено. Спеціалістами ГУ Держпродспоживслужби в області обстежено 3710 дворогосподарств, де взято на облік 345 голів свиней у 120 дворогосподарствах. На ветеринарно-поліцейських постах обстежено та оброблено дезінфекційними засобами 1518 одиниць автотранспорту. Проведено обстеження 1 забійного підприємства, 8 закладів громадського харчування, 9 магазинів, 1 дитячого навчального закладу. Вжито заходів до повної заборони реалізації продуктів харчування тваринного походження на продовольчому ринку смт. Летичів.        Проводяться спільні рейди з недопущення стихійної торгівлі.

         Подія знаходиться на контролі ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.

25.10.2016 р.

За матеріалами управління цивільного захисту населення облдержадміністрації

 

Проблемні питання децентралізації та проект бюджету на 2017 рік обговорили в облдержадміністрації

 

         24 жовтня в облдержадміністрації відбулося засідання регіональної платформи розвитку місцевого самоврядування в Україні “Пульс”, організоване Хмельницьким регіональним відділенням Асоціації міст України. У засіданні взяв участь т.в.о. заступника голови облдержадміністрації Валерій Олійник. Також на заході були присутні народні депутати України Сергій Мельник та Андрій Шинькович, координатор регіонального Офісу реформ Сергій Яцковський, міські голови міст обласного підпорядкування та голови окремих об’єднаних територіальних громад області.

         Під час засідання були обговорені проблеми, з якими громади області стикнулися в процесі об’єднання, та шляхи їх можливого вирішення. Доповідачі акцентували увагу на питаннях нестачі кваліфікованих кадрів в ОТГ, відсутності контролю за прийняттям рішень органами місцевого самоврядування, бюджетних питаннях (відшкодуванні транспортних витрат на перевезення пільгових категорій, розмірі та порядку отримання освітньої та медичної субвенції, відсутність механізм контролю за використанням коштів ОТГ під час співфінансування окремих програм, недоліках у організації роботи системи “Прозорро” та багатьох інших.

         Як підкреслив Валерій Олійник, в основному ці всі питання зумовлені недосконалістю нормативно-правової бази, відсутністю законно визначених механізмів окремих процесів, що відбуваються під час створення ОТГ. Зокрема, на сьогодні на державному рівні гальмується процес об’єднання декількох громад в області у зв’язку з тим, що до них повинні увійти міста обласного підпорядкування або населені пункти різних районів. Також повністю відсутній механізм приєднання населених пунктів до вже існуючих ОТГ.

         Ще однією вкрай важливою темою, яку обговорили учасники засідання, був проект Держбюджету-2017. З цього питання з роз’ясненнями виступив директор Департаменту фінансів Сергій Пенюшкевич. Він окреслив основні нововведення у механізмах розподілу коштів між обласним, районними, міськими бюджетами та бюджетами ОТГ, що закладені у проекті Держбюджету на наступний рік, а також відповів на питання голів міст та об’єднаних тергромад.

         У свою чергу Славутський міський голова Василь Сидор представив присутнім зауваження до проекту бюджету, які були розроблені спільно з іншими членами Асоціації міст області.

         Народні депутати Андрій Шинькович та Сергій Мельник взяли активну участь у дискусії щодо всіх питань та пообіцяли, що  доповнення та зауваження, подані учасниками зустрічі, будуть обговорені на засіданнях комітетів Верховної Ради.
25.10.2016 р.

За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації http://www.adm-km.gov.ua

Юні вихованці Ізяславської  Дитячої школи мистецтв стали переможцями 3-ого  Всеукраїнського багатожанрового  конкурсу  мистецтв «Єднаємо серця 2016»

 

         Всеукраїнський конкурс «Єднаємо серця» проводився 22 жовтня у місті Вінниця з метою здійснення культурних, освітньо-видовищних заходів Всеукраїнського рівня, пошуку, виявлення, заохочення і підтримки талановитих дітей та молоді у різних видах мистецтва і творчості, просування кращих з них на найпрестижніші майданчики і телеканали, популяризація сучасної української пісні, популяризація та впровадження новітніх форм музичного естрадного мистецтва, естетичний та духовний розвиток молодого покоління, організації прекрасної атмосфери, стимулювання керівників, учасників до розвитку  талантів, залучення меценатів та спонсорів до підтримки творчої молоді.

         Засновником і організатором конкурсу є Громадська організація «Єднаємо серця» за підтримки Міністерства культури України та управління культури і мистецтв  Вінницької облдержадміністрації.

Організаторами заходу  було залучено до співпраці провідних фахівців у галузі культури і найвизначніших діячів мистецтва, які з радістю готові поділилися своєю творчістю, знаннями і багатим досвідом, а також сприятимуть подальшому розвитку творчого потенціалу юних обдарувань. В основі роботи організаторів конкурсу  лежить щире бажання виділити кропітку роботу керівників колективів, індивідуальність і талант кожного з учасників конкурсу.
         Для участі в мистецькому заході відгукнулися солісти та творчі колективи з Київської, Одеської, Львівської, Хмельницької, Житомирської, Тернопільської, Дніпропетровської, Черкаської, Полтавської, Запорізької та Миколаївської областей України.
Вони приїхали позмагатися за перемогу в жанрових конкурсах, таких як хореографічне, вокальне, театральне, циркове та інструментальне мистецтво. Серед конкурсантів були і представники Ізяславського району: середня та старша групи зразкового ансамблю бального танцю «Плеяда» Ізяславської дитячої школи мистецтв (художній керівник Руслан Кузема).
         В ходу напруженої боротьби юні вихованці «Плеяди» здобули перші місця у  своїх вікових категоріях:  6-8 років та 9-14 років.
         Щиро вітаємо юних талантів Ізяславщини та їх педагогів із черговою перемогою!
24.10.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Відбулись обласні військово-патріотичні змагання, присвячені пам’яті Олега Онищука 

         22 жовтня на базі військової части А2553 в місті Хмельницький відбулись  обласні військово-патріотичні змагання, присвячені пам’яті Олега Онищука. Організаторами заходу виступили Департамент освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації, Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Хмельницька  міська організація ТСО України, Хмельницька обласна організація ветеранів Афганістану, командування військової части А0553. Участь в змагання взяли 23 команди закладів освіти Хмельниччини. Ізяславський район на них представляли дві  команди: команда  Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.№5 ім.О.Онищука, гімназія» та команда вихованців військово-патріотичного клубу «Каскад» Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.№2, ліцей» ім.О.Кушнірука.
         Змагання проводились із метою формування почуття патріотизму у підростаючого покоління, набуття школярами знань, умінь та навичок,, необхідних захиснику Вітчизни.
         Основними завдання, які ставили перед собою організатори заходу було підготовка молоді до виконання конституційного обов’язку щодо захисту Батьківщини в Збройних Силах України та інших військових формувань, створених відповідно до чинного законодавства України, підтримка та розвиток молодіжної ініціативи у справі освоєння військових професій, виховання майбутніх захисників Вітчизни та бойових традиціях  українського народу та Збройних Сил України, пропаганда здорового способу життя.

         Команди, які складались із юнаків. Які навчаються в 10-11 класах закладів освіти області  пройшли випробування за програмою змагань.  Програма включала в себе наступні етапи: конкурс строю та пісні;  проходження військово-спортивної естафети «Спецназ» (неповне розбирання та збирання автомату АК-74, метання гранати, стрільба із пневматичної гвинтівки, визначення азимуту, біг, переповзання та інше); перетягування канату; теоретичний етап.
         За підсумками змагань переможцем стала команда Камянець-Поділського ліцею із посиленою військово-фізичною підготовкою. Команда  Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.№5 ім.О.Онищука, гімназія» здобула 2 місце у перетягуванні канату, а команда вихованців військово-патріотичного клубу «Каскад» Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.№2, ліцей» ім.О.Кушнірука здобула 3 місце у конкурсі строю та пісні.
24.10.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

Відбулась тижнева нарада в райдержадміністрації  

      Шляхи вирішення важливих питань життєдіяльності району проаналізували учасники щотижневої наради, яку 24 жовтня провів   провів голова райдержадміністрації Борис Яцков. У роботі наради взяли участь голова районної ради Сергій Шлегель, секретар Ізяславської міської ради Наталія Попко,  начальники структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники ряду  установ району.
            Особливий акцент в ході наради був зосереджений на 
питанях: забезпечення проведення ремонтних робіт на хірургічному корпусі Ізяславської центральної лікарні, Ізяславського районного будинку культури. Т.в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Ізяславському районі Микола Цебрик доповів про ситуацію яка склалася із захворюванням на Африканську чуму свиней.   Він наголосив на необхідності забезпечення тісної співпраці усіх служб району  щодо проведення профілактичних заходів.

         В результаті спільного, дієвого обговорення ходу виконання планових завдань  було встановлено терміни та відповідальних осіб з поставлених завдань.
24.10.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

         До 105-річчя від дня народження

Микола Купріянович Делегей

 

         Микола Купріянович Делегей (Дилигей) (нар.  24 жовтня 1911 року в селі Комини  пом. 3 жовтня 1945 року, Кенігсберг) — військовий льотчик, Герой радянського Союзу (1944), у роки Другої світової війни командир 213-го гвардійського винищувального авіаційного полку 205-й винищувальної авіаційної Кіровоградської дивізії 7-го винищувального авіаційного (згодом — 6-го гвардійського Львівського) корпусу, підполковник авіації. 

         Народився у селі  Комини, (нині Білотинська сільська рада Ізяславського району), в родині селянина. Українець. Закінчив сім класів сільської школи. Працював лісорубом. А згодом був рекомендований на службу до лав міліції міста Ізяслав.

         Восени 1932 року Ізяславським РВК був призваний в  Червону Армію і для проходження служби направлений до війська Об'єднаного Державного Політичного Управління   при РНК СРСР (з 1934 року — Народний комісаріат внутрішніх справ СРСР —НКВС). Через рік став курсантом 4-ї (Саратовської) школи прикордонної та внутрішньої охорони військ ОДПУ. У 1937 році закінчив авіаційне відділення Харківського військового училища прикордонної та внутрішньої охорони НКВС.

         Офіцерську службу льотчик Делегей проходив в 3-й окремій авіаційній ескадрилі Управління прикордонних військ НКВС Казахської РСР. На виконання службово-бойових завдань, пов'язаних з охороною державного кордону СРСР з Китаєм, вилітав за штурвалом багатоцільових літаків-розвідників Р-10.

З перших днів війни Микола Делегей, бере участь в повітряних боях в небі Гродно (Білорусь). Надалі офіцер Микола Делегей воював у складі ВПС Калініського, Волховського, Північно-Західного, 1-го та 2-го Українськиї фронтів, в тому числі і на посаді штурмана полку. Літав на таких винищувачах, як Як-7, Р-39 «Аерокобра».

         До лютого 1944 року майор Делегей здійснив 172 бойових вильотів, збив особисто 15 і в групі 3 літаки супротивника. 16 квітня 1944 року був призначений командиром 508-го винищувального авіаційного полку, 205-ї винищувальної авіаційної Кіровоградської дивізії.

         Указом Президії Верховної Ради СРСР від 1 липня 1944 року за зразкове виконання завдань командування і проявлені мужність і героїзм у боях із противником майору Делегею Миколі Купріяновичу присвоєно звання Героя радянського Союзу. Під його керівництвом 508-й полк, 27 жовтня 1944 став 213-м гвардійським.

         30  січня 1945 року підполковник Делегей наказом командира 6-го гвардійського корпусу був зміщений з посади командира полку з формулюванням «За упущення по службі і зловживання при зборі трофеїв». Він продовжував літати на бойові завдання. У квітні 1945 року був призначений льотчиком-інспектором з техніки пілотування 11-го винищувального авіаційного Кенігсберзького корпусу 3-ї повітряної армії 3-го Білоруського фронту.

         Загалом до кінця війни здійснив 219 бойових вильотів, провів 49 повітряних боїв, в яких збив 20 літаків супротивника особисто і 3 — у групі. Після Перемоги продовжив службу в тій же посаді льотчика-інспектора 11-го винищувального авіаційного корпусу в місті Кенігсберзі (нині — Калінінград).

         Гвардії підполковник Делегей Микола Купріянович загинув при виконанні службових обов'язків в результаті авіакатастрофи 3 жовтня 1945 року, по непідтвердженим даним, під час випробування реактивного літака. Похований у місті Калінінграді у військовому меморіалі.

24. 10.2016 р.

За матеріалами мережі Інтернет

 

 

Президент: Нікому не дозволю розкидатися українськими землями

 

        Президент Петро Порошенко вкотре наголошує, що проведенню місцевих виборів в окупованих районах Донецької і Луганської областей передуватиме виконання всіх безпекових умов Мінських домовленостей.

         "На сьогоднішній день ми маємо пропозиції України щодо "дорожньої карти", де ми чітко наголосили, що безпековий пакет має передувати пакету політичному", - заявив Глава держави в інтерв'ю журналістам українських телеканалів, відповідаючи на запитання коли все ж таки можуть відбутися ці вибори. Він також зауважив, що їх проведення має підтримати український Парламент.

         "Скільки в нас було так, що ніби хтось, кудись, щось буде продавлювати? Не дочекаєтеся. Спочатку треба створити безпекові умови, виконати безпекову частину домовленостей: забезпечити припинення вогню, відведення, функціонування і доступ ОБСЄ, в тому числі і до кордону, забезпечити технічну перевірку, звільнення заручників і багато чого, а лише після цього ставити питання про затвердження законодавства про вибори", - підкреслив Петро Порошенко.

         "Ніяких паралелей. Спочатку безпековий компонент, потім політичний компонент", - додав Президент.

         Глава держави акцентував, що волевиявлення громадян має бути вільним і демократичним, а для цього необхідно створити умови. "Ми маємо створити умови для цих виборів. На сьогоднішній день і пані Меркель, і пан Штайнмаєр, і керівники багатьох держав Євросоюзу сказали: зараз умов для виборів на Донбасі немає. І в цьому полягає підтримка позиції України", - наголосив він.

         Петро Порошенко констатував, що нині на окупованих територіях Донбасу присутня велика кількість російських військових, військової техніки та відсутні умови для проведення виборчого процесу, тощо.

         "Саме тому на першому етапі, етапі до виборів, ми маємо отримати контроль над кордоном з боку озброєної місії ОБСЄ. Це записано в Мінську, я на цьому завжди наголошував. Контроль з боку озброєної місії ОБСЄ має припинити інфільтрацію російських військ, російського озброєння, російської амуніції. Озброєна місія ОБСЄ на постійній основі має стати на кордон і перекрити постачання", - сказав Президент.

         "На другий день після виборів ми маємо забезпечити взяття під контроль українськими військовими кордону. Це є вже зараз у Мінську, і це має бути у "дорожній карті" з чіткою датою і з чіткою відповідальністю", - також додав Глава держави.

         Президент зауважив, що критика такого механізму дій лунає, однак інших варіантів або пропозицій вирішення проблеми немає. "Всі здатні критикувати Мінськ, але ніхто не пропонує жодної альтернативи, крім назавжди залишити ці території агресору: визнати їх окупованими, віддати і не займатися цим. Але якщо Україна не буде цим займатися, то цим не буде займатися ніхто. Бо нікому, крім нас, або більше, ніж нам, це нікому не потрібно. І я, як український Президент, як гарант Конституції і територіальної цілісності України, нікому не дозволю розкидатися українськими землями - це стосується як Донбасу, так і Криму", - наголосив Президент.

         Глава держави також спростував міф щодо того, що на переговорах на Україну тиснуть, «викручують руки» і хочуть «обміняти Україну на Сирію». «Чітко наголошую, що Україна абсолютно самостійна в процесі прийняття рішень. Я нікому і ніколи тиснути ні на себе, ні на Україну не дозволю. Друге – Україна має повну підтримку наших партнерів і союзників Німеччини та Франції. І третє – ніякого обміну позицій України на Сирію не відбувається», - підкреслив Президент. Він додав, що Україна довела, що чітко виконує всі свої зобов’язання, а Росія – ні.

24.10.2016 р.

За матеріалами сайту Президента України http://www.president.gov.ua

 

Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй (День ООН)

          
             День ООН - це день народження Організації Об’єднаних Націй.
            24 жовтня 1945 року, після того, як більшість держав-засновників ратифікували договір про створення всесвітнього органа, була офіційно створена Організація Об’єднаних Націй. У 1971 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла резолюцію, в якій вона рекомендувала державам-членам відзначати цей день як державне свято. Традиційно в цей день у всьому світі проводяться зустрічі, дискусії та виставки, присвячені цілям Організації та її досягненням.

            За словами Генерального секретаря
ООН, в будь-якому куточку світу Організація Об’єднаних Націй є живим втіленням надії.

Організація Об’єднаних Націй живе в серці і свідомості кожного громадянина як організація, здатна покласти край насильству і укоренити толерантнысть, сприяти розвитку і забезпечити рівність, захистити права людини і зменшити масштаби бідності. Працюючи на повну силу, Організація Об’єднаних Націй може сприяти здійсненню цих високих сподівань людства.
            Святкування Дня Організації Об’єднаних Націй є ствердженням нашої віри в ці сподівання людства.
            Традиційно в День Організації Об’єднаних Націй в залі Генеральної Асамблеї проводиться міжнародний концерт. Іноді влаштовуються спеціальні заходи, на яких Організація Об’єднаних Націй за допомогою електронних засобів комунікації зв’язується з різними містами світу.
            У 1972 році Генеральна Асамблея ООН заснувала Всесвітній день інформації про розвиток. Мета полягала в залученні уваги світової громадської думки до проблем розвитку та до необхідності зміцнення міжнародного співробітництва для їх вирішення. Асамблея ухвалила, що дата цього дня повинна збігатися, в принципі, з Днем Організації Об'єднаних Націй, 24 жовтня. Ця дата також є датою прийняття в 1970 році Міжнародної стратегії розвитку на друге Десятиліття розвитку Організації Об'єднаних Націй. Асамблея висловила переконаність в тому, що поліпшення поширення інформації та мобілізація громадської думки, особливо серед молоді, стала б важливим фактором для кращого усвідомлення проблем розвитку і сприяла б, таким чином, нарощуванню зусиль у сфері міжнародного співробітництва в цілях розвитку.
            Більшість з нас чули про діяльність Організації Об'єднаних Націй, пов'язаної з підтриманням миру або наданням гуманітарної допомоги. Однак далеко не завжди і не настільки добре відомо про багато інших аспектів її діяльності, які впливають на наше життя. Організація Об'єднаних Націй є центром вирішення проблем, з якими стикається все людство. Ця діяльність здійснюється спільними зусиллями більше 30 пов'язаних з нею організацій, що складають систему Організації Об'єднаних Націй. День у день Організація Об'єднаних Націй та інші організації її системи ведуть роботу зі сприяння дотриманню прав людини, охорони навколишнього середовища, боротьбі з хворобами, забезпечення розвитку та боротьбі з бідністю. Установи Організації Об'єднаних Націй розробляють норми і правила безпечного й ефективного повітряного і морського сполучення, сприяють удосконаленню телекомунікацій і захисту інтересів споживачів, сприяють забезпеченню поваги прав інтелектуальної власності та координують розподіл радіочастот. Організація Об'єднаних Націй також є ініціатором міжнародних кампаній по боротьбі з незаконним обігом наркотиків і тероризму. Діючи у всіх регіонах світу, Організація Об'єднаних Націй і її установи надають допомогу біженцям і здійснюють програми розмінування, допомагають поліпшити якість питної води та збільшити обсяг виробництва продовольства, надають позики країнам, що розвиваються і допомагають стабілізувати фінансові ринки.
            Організація Об'єднаних Націй була створена 51 країною, які були сповнені рішучості зберегти мир за допомогою розвитку міжнародної співпраці і забезпечення колективної безпеки. На сьогоднішній день членами Організації Об'єднаних Націй є 191 країна. Коли держави стають членами Організації Об'єднаних Націй, вони приймають на себе зобов'язання, викладені в Статуті Організації Об'єднаних Націй, що представляє собою міжнародний договір, в якому відображені основні принципи міжнародних відносин. Відповідно до Статуту, в своїй діяльності Організація Об'єднаних Націй переслідує чотири мети:
- Підтримувати міжнародний мир і безпеку;
- Розвивати дружні відносини між націями;
- Здійснювати міжнародне співробітництво у вирішенні міжнародних проблем і в заохоченні поваги до прав людини;
- Бути центром для узгодження дій націй у досягненні цих загальних цілей.
            ООН є воєнізованою організацією, і її миротворчі війська направляються для врегулювання ситуації в різні зони локальних конфліктів. Її головною метою є підтримка миру і порядку в усіх країнах. Також Організація Об'єднаних Націй сприяє припиненню протистоянь, які виникають між різними країнами, і знаходить способи примирити ворогуючі сторони. До думки ООН прислухаються уряди всіх країн.

            Вітаємо в цей день всіх людей доброї волі, які прагнуть до припинення військових дій в усьому світі. Бажаємо всім прислухатися до закликів прихильників доброї волі і припинити військові протистояння, в яких гинуть люди. Нехай завжди буде у всіх чисте небо над головою. Нехай не знають люди жахів війни. Бажаємо всім, хто бореться за мир, успіхів у їх діяльності. Нехай весь світ не знає виття сирен, що попереджають про небезпеку, не знає розривів снарядів. Нехай весь світ перетвориться на квітучий сад і наповниться пахощами квітів і радісним сміхом людей. Бажаємо всім без страху
думати про завтрашній день і не боятися за життя своїх дітей, своїх рідних і близьких.

24.10.2016 р.

За матеріалами сайту ООН http://www.un.org/

Інформація про випадок чуми свиней в смт.Летичів

 

Головне управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області повідомляє, що 19 жовтня 2016 року проведено розслідування випадків загибелі свиней в дворогосподарстві у смт. Летичів.

В ході розслідування  встановлено, що в дворогосподарстві утримувалось 12 голів свиней, з них в’єтнамської породи 5, великої білої породи – 6 поросят (4 вагою по 20 кг, 2  –  по 40 кг).

Мешканці будинку не працюють, гості в будинок не приїздили, корма для тварин не завозились і не мінялись. Для годівлі поросят використовувались зерно, буряки, люцерна, гарбузи, які збирались на полі. Поросята оброблялись проти гельмінтів. Обробка проти щурів в дворогосподарстві не проводилась. Щеплення свиней не проводилось. Дворогосподарство розташоване на відстані близько 20 м від продовольчого ринку.

Приблизно 3 дні тому в’єтнамські поросята захворіли з ознаками підвищеної температури тіла до 41,8°С,  хиткої ходи.  Лікування антибіотиками  давало короткочасне зниження температури, але бажаних результатів не принесло. Поступово відбулась загибель 7 поросят.

Згідно результатів досліджень ДНДЛДВСЕ у патологічному матеріалі від однієї свині, виділено ДНК вірусу африканської чуми свиней.

У зв’язку з підтвердженням діагнозу на африканську чуму свиней, з метою недопущення розповсюдження збудника, враховуючи результати епізоотичного розслідування, географічне розташування, зокрема природні та штучні межі, місце розташування та близькість господарств, схеми переміщення та торгівлі свинями, державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Летичівській районній державній адміністрації оголосила населений пункт смт. Летичів, Летичівського району, Хмельницької області неблагополучним пунктом щодо африканської чуми свиней і встановила в ньому карантинні обмеження.

Епізоотичним осередком оголошено дворогосподарство, де утримувалася заражена тварина. В осередку безкровним методом умертвили 4 свиней, які були спалені на худобомогильнику. В дворогосподарстві проведено демонтаж дерев’яних конструкцій, дезінфекцію.

Зоною захисту, яка безпосередньо межує з епізоотичним осередком (не менше 3 км), встановлено територію смт. Летичів. Згідно попередніх даних поголів’я свиней  в зоні захисту нараховує 120 гол. Наразі проводяться подвірні обходи, клінічні огляди та перепис поголів’я. Свиногосподарств в даній зоні немає. На межі зони наразі виставлено 6 ветеринарно-поліцейських постів, в складі яких є спеціалісти ветеринарної медицини, ДСНС, національної поліції.

В зону нагляду, яка оточує межі зони захисту від епізоотичного осередку в радіусі не менше 20 км, входять наступні населені пункти:

Летичівського району: Вербка, Лісоберезівка, Ялинівка, Москалівка, Грушківці, Бохни, Варенка, Ревуха, Терлівка, Рудня, Подільське, Лисогірка, Горбасів, Марківці, Волосівці, Требухівці, Ставниця, Меджибіж, Шрубків, Западинці, Греченці, Снітівка, Івоненці, Михунки, Чапля, Юрченки, Розссохи, Кудинка, Копитенці, Суслівці, Сахни, Лозни, Майдан – Сахнівський, Білецьке, Майдан – Вербецький, Голенищево, Майдан – Голенищівський, Буцни, Миколаївка, Козачки, Малаківщина, Хутір Майдан;

Деражнянського району: Шпичинці, Копачівка, Росохи, Теперівка, Черешенька, Нижнє, Слобідка, Старий Майдан, Кальня, Деражня, Подолянське, Городище, Новострилівка, Згарок, Коричинці, Садове, Вовковинці, Кайтанівка;

Старосинявського району: Щербані, Сьомаки, Буглаї, Дашківці, Паньківці, Лисанівці, Чехи, Ілятка, Красносілка.

В зоні нагляду нараховується (4762 гол.) свиней в приватному секторі та 3 свиногосподарства (5030 гол).

Рішенням ДНПК при Летичівській райдержадміністрації затверджено План заходів щодо ліквідації та недопущення розповсюдження АЧС.

21.10.2016 р.

За матеріалами ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області

 

 

Відбулась чергова сесія Хмельницької обласної ради

 

20 жовтня під головуванням першого заступника голови обласної ради Неоніли Андрійчук відбулося пленарне засідання восьмої сесії обласної ради, у роботі якого взяли участь 73 депутати. В тому числі у роботі сесії взяв голова районної державної адміністрації Борис Яцков, як депутат Хмельницької обласної ради.

Обласні обранці схвалили зміни до головного фінансового документа краю, розподіливши понад 50 мільйонів бюджетних коштів.

За словами директора Департаменту фінансів облдержадміністрації  Сергія Пенюшкевича, фінансування направлено на розвиток і забезпечення діяльності обласних комунальних закладів, забезпечення реального росту ресурсу міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад тощо.

Інформацію про хід виконання у І півріччі 2016 року Програми соціально-економічного розвитку Хмельницької області на 2016 рік депутати взяли до відома.

Більшістю голосів прийняли дві регіональних програми – протидії тероризму у Хмельницькій області на 2016 рік, підвищення ефективності виконання повноважень органами виконавчої влади щодо реалізації державної регіональної політики та впровадження реформ на 2016-2019 роки.

Рішенням ради внесено зміни до цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру у Хмельницькій області на 2014-2018 роки, до обласної програми соціальної підтримки осіб, які беруть (брали) участь в антитерористичній операції, та членів їх сімей, які зареєстровані у Хмельницькій області, до рішення обласної ради від 05 серпня 2011 року №21-5/2011 «Про затвердження Положення про обласний фонд охорони навколишнього природного середовища».

Заслухали депутати інформації про хід виконання у 2012-2015 роках Програми «Питна вода Хмельниччини» на 2008-2020 роки та взяли до відома інформації про програми, термін виконання яких минув – модернізації комунальної теплоенергетики Хмельницької області на 2010-2015 роки, обласної програми розвитку освіти Хмельницької області на 2011-2015 роки.

Погодили обласні обранці ліміти на спеціальне використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів, надали товариству з обмеженою відповідальністю «АРДЕН ПАЛАЦ» спеціальний дозвіл на користування надрами, внесли зміни до Порядку призначення та звільнення з посад керівників підприємств, установ, закладів, організацій – об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області.

Рішенням ради припинено діяльність Вовковинецького будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів шляхом ліквідації, внесено зміни до регламенту Хмельницької обласної ради,  перейменовано Скипченську сільську раду Городоцького району та Загонецьку і Клопотовецьку сільські ради Деражнянського району.

Прийняли депутати також рішення про клопотання перед Головою Верховної Ради України про нагородження Інни Абдулкадирової Грамотою ВРУ.

Окрім іншого, обласні обранці схвалили майже десять звернень до центральних органів влади щодо вирішення актуальних питань, зокрема й щодо заборони проведення гастрольних заходів на території області особам, які публічно підтримують агресію Російської Федерації, окупацію Автономної Республіки Крим та не визнають так звані «ДНР» та «ЛНР» терористичними організаціями.

21.10.2016 р.

За матеріалами сайту Хмельницької обласної ради http://km-oblrada.gov.ua

 

 

Верховна Рада ухвалила спільну з  Сеймом Республіки Польща Декларацію Пам'яті і Солідарності

 

«Декларацію пам’яті і солідарності Сейму Республіки Польща і Верховної Ради України» український парламент ухвалив 20 жовтня 2016 року. Її підтримали 243 народних депутати України. Сейм Польщі також розглянув документ 20 жовтня.

Цією декларацією парламенти обох країн віддають шану "мільйонам жертв, яких зазнали наші народи під час Другої світової війни" та засуджують "зовнішніх агресорів, що намагались знищити нашу незалежність".

"Ми привертаємо увагу до того факту, що пакт Ріббентропа-Молотова від 23 серпня 1939 року, укладений між двома тоталітарними режимами – комуністичним Радянським Союзом і нацистською Німеччиною, призвів до вибуху 1 вересня Другої світової війни, спричиненої агресією Німеччини, до якої 17 вересня долучився Радянський Союз. Наслідком тих подій була окупація Польщі Німеччиною і Радянським Союзом та масові репресії проти наших народів. Ті події призвели також до ухвалення у Ялті в 1945 році рішень, які розпочали новий етап поневолення всієї Східної і Центральної Європи, що тривав півстоліття, – зазначається в документі. – Ми пам`ятаємо, що кволість міжнародної реакції на ескалацію перед Другою світовою війною тоталітарних і шовіністичних ідеологій,  відсутність належної реакції на порушення з боку агресорів міжнародного права, а також політика поступок заохотили комуністичний і нацистський режими до агресії, а в результаті – до розподілу Європи.

Ми віддаємо шану мільйонам жертв агресії i окупації наших країн у ХХ столітті.

Ми пам`ятаємо про боротьбу польських і українських національних сил антикомуністичного та антинацистського руху опору, які створили моральну основу для повернення незалежності наших держав".

Повністю текст декларації можна переглянути за посиланням http://rada.gov.ua/news/Novyny/136229.html

Сейм Республіки Польща також прийняв  текст Декларації на своєму засіданні 20 жовтня.

У той же час польський сейм підкреслив прихильність в діяльності, спрямованої на мирне врегулювання конфлікту на сході України і відновлення її територіальної цілісності. - Ми закликаємо всі народи Європи, щоб пам'ятати про причини і наслідки Другої світової війни і прийняти узгоджені зусилля для забезпечення безпеки і свободи - написано в декларації.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій на брифінгу  висловив упевненість, що прийняття цього документу сприятиме «врегулюванню тієї кризи у відносинах України і Польщі, яку ми мали влітку».

А.Парубій зазначив, що «Український Парламент мав два шляхи виходу з цієї кризи: або увійти в двосторонні звинувачення, або зайняти сильну і потужну позицію і продемонструвати, що ворог у нас один – російський імперіалізм, і ми не дозволимо розбити антипутінську коаліцію і союз наших найбільших союзників». При цьому він наголосив, що «Литва і Польща були і лишаються нашими найближчими союзниками у боротьбі проти агресії Російської Федерації».

«Ми не повинні піддаватися на провокаційні спроби розколоти єдність наших народів», - сказав А.Парубій і нагадав, що на засіданні голів парламентів Балто-Чорноморського союзу виступив з ініціативою дати спільну оцінку нашій історії, «бо коли вона дається односторонньо,  це призводить до протиріч». Він висловив вдячність Маршалеку Купчинському «за глибоке розуміння цієї ситуації».

«У заяві є дуже принципові позиції, які показують  історичну перспективу - той агресор, який розв’язав війну на наших землях у 39-му році, сьогодні атакує Україну, яка захищає увесь вільний світ і прагне стати членом НАТО», - зазначив А.Парубій і додав, що «ми закликаємо наших європейських колег займати сьогодні більш жорстку позицію і відкинути тактику умиротворення агресора».

Голова Верховної Ради переконаний, що декларація матиме резонанс і в Польщі. «Спроба розколоти наші відносини, у яку були вкинуті шалені ресурси, потерпіла поразку» - зазначив голова Верховної Ради. А.Парубій наголосив, що сьогодні ми разом, Польща і Україна, і це є ще однією запорукою нашої перемоги.

21.10.2016 р.

За матеріалами сайту Верховної Ради України http://rada.gov.ua   

та сайту Сейму Республіки Польща http://www.sejm.gov.pl

 

Хмельниччина зайняла 2 місце за темпами виробництва валової сільськогосподарської продукції, – О.Корнійчук

 

 

Порівнюючи показники обсягу виробництва продукції сільського господарства, голова обласної державної адміністрації Олександр Корнійчук відмітив позитивні тенденції темпів їх росту. Так, За січень-вересень 2016 року порівняно з відповідним періодом минулого року індекс обсягу виробництва сільськогосподарської продукції склав 109,9%, в тому числі в галузі  рослинництва – 118,8 %.

Щодо темпів приросту обсягу продукції рослинництва, то у сільськогосподарських підприємствах становлять 26,1%, у господарствах населення – 34,5%.

Варто відзначити, що у сільськогосподарських підприємствах області порівняно з січнем-вереснем минулого року забезпечено зростання виробництва сільськогосподарської продукції на 14,9 %, в господарствах населення – 24,7 %.

Обсяг виробництва продукції сільського господарства на одиницю  сільського населення (у постійних цінах 2010 року) становить  16228  грн.

«За 9 місяців 2016 року Хмельницька область зайняла 2 місце серед регіонів України за темпами виробництва валової продукції сільського господарства», – підсумував очільник області.

20.10.2016 р.

 

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

Поліцейська місія ОБСЄ розпочне роботу на окупованих територіях Донецької і Луганської областей – Глава держави

 

Учасники Нормандської зустрічі домовилися про те, що в окупованих районах Донецької і Луганської областей буде запроваджено роботу поліцейської місії ОБСЄ.

«Домовились також про те, що ніхто не буде перешкоджати діяльності ОБСЄ. Для забезпечення підготовки до майбутніх місцевих виборів, коли безпекові умови дадуть нам можливість проводити ці вибори.  Ми зараз зробимо спробу для того, щоб запровадити озброєну, ми її називаємо поліцейською, місію ОБСЄ, яка буде забезпечувати безпеку як під час виборчого процесу, так і на перехідний період», - заявив Петро Порошенко під час зустрічі з представниками ЗМІ  по завершенні переговорів глав держав.

«Можу окремо наголосити, що російська сторона також підтримала необхідність запровадження озброєної поліцейської місії ОБСЄ», - підкреслив Президент.

 Петро Порошенко також зазначив, що обговоренню безпекових питань сьогодні була присвячена левова частина переговорів.

«Чітко наголошено, що всі складові безпекових питань Мінських угод є складовою частиною «дорожньої карти» і плану імплементації. Мається на увазі виведення іноземних військ, безперешкодний доступ Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ до всієї окупованої території – йдеться і про лінію зіткнення, і до місць відведення техніки, і щодо неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону», - сказав Глава держави.

Президент зауважив, що під час обговорення питання розведення військ було досягнуто домовленості про те, що після завершення розведення сил на трьох попередніх ділянках у Золотому, Петрівському і Станиці Луганській, мають бути встановлені постійно діючі моніторингові пости ОБСЄ. Після цього буде розпочато перемовини по визначенню наступних чотирьох місць для розведення.

«Українська сторона наполягала, щоб серед цих чотирьох пунктів обов’язково було Дебальцеве як місце, де ми маємо забезпечити демілітарізацію цього району. Оскільки за меморандумом від 19 вересня на 12 лютого ця територія була під контролем українських військових», - наголосив Петро Порошенко.

За словами Глави держави, під час зустрічі також акцентувалася увага на питанні звільнення українських заручників – як тих, які утримуються на окупованих територіях, так і тих, які незаконно утримуються у Росії.

«Ми наполягаємо на негайному звільненні всіх заручників у форматі «всіх на всіх» і я впевнений, що це нарешті має надати черговий поштовх, тому що цей процес, за бездіяльності російської сторони, був зупинений на дуже тривалий час», - сказав Петро Порошенко повідомивши, що була підтримана українська пропозиція про безперешкодний доступ представників Міжнародного комітету Червоного хреста до всіх незаконно утримуваних полонених.

«Ми згадували про всіх заручників, які незаконно утримуються на території Російської Федерації, включаючи Сущенка, Кольченка, Сєнцова і багатьох інших. Але мова йшла і про тих заручників, які незаконно утримуються на окупованій території. Ми наголошували на тому, що першим кроком має бути забезпечений безперешкодний доступ адвокатів, консула і представників Міжнародного комітету Червоного хреста», - додав Президент. 

20.10.2016 р.

 

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

О Г О Л О Ш Е Н Н Я !

 

З метою створення сприятливих умов, спрямованих на спрощення доступу громадян до адміністративних послуг щодо державної реєстрації народження дитини, на виконання наказу Міністерства юстиції України від 26.08.2015 №1593/5, у Ізяславській центральній районній лікарні запроваджено новий сервіс, який передбачає прийняття працівниками Ізяславського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області документів, необхідних для проведення державної реєстрації народження дитини, та видачу свідоцтва про народження дитини.

З цього питання працівниками Ізяславського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області здійснюється виїзний прийом громадян в Ізяславській центральній районній лікарні  (вул. Хмельницького, 47)

вівторок, четвер з 12-00 до 13-00 год. та з 14-00 до 15-00 год.

Видача свідоцтва про народження проводиться:

  по прийнятих документах наступного дня після прийняття з 09-00 до 11-00 год.

Також заяву про державну реєстрацію народження можливо подати протягом місяця з дня народження дитини (ст. 144 Сімейного кодексу України) безпосередньо до Ізяславського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області (м.Ізяслав, вул. Жовтнева, 16А).

Державна реєстрація народження проводиться безкоштовно за письмовою або усною заявою батьків чи одного з них за місцем її народження або за місцем проживання батьків. У разі смерті батьків або неможливості для них з інших причин зареєструвати народження дитини, державна реєстрація провадиться за заявою родичів, інших осіб, уповноваженого представника закладу охорони здоров’я, в якому народилася дитина або в якому на цей час вона перебуває.

 

       Одночасно з заявою про державну реєстрацію народження подаються:

а) медичне  свідоцтво  про народження (форма N 103/о, затверджена наказом Міністерства  охорони  здоров'я  України від 08.08.2006 N 545), що видається закладами охорони здоров'я, де  приймаються пологи;

б) паспорти або паспортні документи, що посвідчують особи батьків (одного з них). Якщо документ, що посвідчує особу одного з батьків, з поважних причин не може бути пред’явлений, то орган державної реєстрації актів цивільного стану не вправі відмовити в державної реєстрації народження дитини. Відомості про другого з батьків у цьому разі зазначаються на підставі свідоцтва про шлюб.

в) паспорт або паспортний документ, що посвідчує особу заявника, у разі, якщо державна реєстрація народження провадиться не батьками, а іншою особою;

г) документ, який є підставою для внесення відомостей про батька дитини (свідоцтво про шлюб, заява матері, спільна заява матері та батька дитини). За відсутності свідоцтва про шлюб підтвердженням зареєстрованого шлюбу може бути відмітка про його державну реєстрацію в паспортах або паспортних документах матері та батька дитини.

Про факт державної реєстрації народження видається Свідоцтво про народження. Якщо при державній реєстрації народження дитини відомості про батька внесені за вказівкою матері, то також видається витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.

ПОПЕРЕДЖЕННЯ!!! Несвоєчасна без поважної причини державна реєстрація батьками народження дитини тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (стаття 212¹ Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Додатково інформацію можна отримати за контактним телефоном Ізяславського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області — 4-22-74.

20.10.2016 р.

За матеріалами Ізяславського районного відділу державної реєстрації актів цивільного

стану Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області

 

Відбувся шкільний осінній ярмарок

 

 

Днями в Ізяславському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім.О.Кушнірука відбувся осінній ярмарок. Під час його проведення учні 1-4 класів  представили цікаву виставку «Осінні барви природи». Яскраві, теплі кольори осені  милували очі глядачів. До відвідувачів  тематичного заходу весело посміхались їжачки, жирафи, смішарики та інші цікаві поробки із природного матеріалу.

Учні старших класів приготували на ярмарок улюблені смаколики, виготовлені власноруч - тістечка та печиво. За час перерви між уроками, час коли тривав ярмарок, всі  кондитерські вироби було розкуплено.

За час проведення ярмарку було реалізовано продукцію на загальну суму  понад 500 грн. За рішенням ради учнівського самоврядування закладу отримані кошти  буде спрямовано на благодійність.

ФОТОКОЛАЖ 

19.10.2016 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та

спорту райдержадміністрації

 

Основне завдання правової освіти – зорієнтувати кожну людини у напрямку забезпечення її прав та свобод

 

Питання правової освіти завжди були актуальними, а сьогодні  належна правова освіта – це вимога часу. Зараз, як ніколи, роль і значення правової інформації як засобу управління соціально-економічними процесами в державі невпинно зростають.

Наша країна рухається шляхом реформ, на якому неодмінними супутниками є успіх та помилки, піднесення та розчарування. Сьогодні в державі стартувала реформа органів виконавчої влади,  активно змінюється чинне законодавство, приймаються нові нормативно-правові акти у важливих сферах реалізації прав людини. У цих умовах основне завдання правової освіти – зорієнтувати кожну людини  у напрямку забезпечення її прав та свобод.

18 жовтня під головуванням т.в.о. заступника голови облдержадміністрації Валерія Олійника відбулося засідання обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення.

Під час засідання члени ради обговорили важливі аспекти правоосвітньої та правороз’яснювальної роботи, яка проводиться в області.

Зокрема, були підведені підсумки заходів, що проводились в області з нагоди відзначення Дня юриста. Начальник Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області Віктор Худняк зазначив, що в області ініційовано проведення декади правових знань з 03 по 31 жовтня 2016 року, присвяченої Дню юриста. Активізовано роботу «гарячих» телефонних ліній, виїзних прийомів громадян, громадських приймалень з надання безоплатної первинної правової допомоги, що діють при управлінні юстиції, зокрема, забезпечено щоденний прийом громадян. Станом на 18 жовтня  консультацію одержав 21 громадянин. Також відбулося засідання «круглого столу» Координаційної ради молодих юристів при Головному територіальному управлінні юстиції на тему: «Забезпечення права на безоплатну правову допомогу та роль органів юстиції у цьому процесі».

Працівниками управління юстиції проведено правоосвітніх заходів, зокрема, ознайомлення школярів з основними правами людини, обговорення проблеми захисту прав дітей у нашій державі, аспектами юридичної відповідальності та видами покарань, які можуть застосовуватися до неповнолітніх у разі скоєння цивільних, адміністративних, кримінальних правопорушень.

До  450-річчя надання м.Хмельницькому Магдебурзького права, за ініціативи Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області  було організовано флешмоб.   На головному майдані міста під музичний супровід студенти побудували композицію у вигляді серця. В середині був напис – «450 років Магдебурзькому праву». До інформаційного заходу долучилися студенти-правники Хмельницького університету управління та права, Національної академії Державної прикордонної служби України імені Б.Хмельницького, Хмельницького інституту МАУП та Хмельницького інституту соціальних технологій «Україна».

Спільно з бібліотеками Хмельницької області організовано виставки юридичної літератури, методичних та інформаційних матеріалів з питань захисту прав людини присвячених відзначенню Дня юриста.

Також Віктор Анатолійович ознайомив учасників із переліком запланованих заходів.   Так, за словами посадовця, найближчим часом має відбутися круглий стіл за участю науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів міста, які здійснюють підготовку студентів-правників на тему: „Реформування органів державної виконавчої служби”.

Про перелік заходів з проведення у 2016 році Всеукраїнського тижня права членів ради поінформував Валерій Олійник. Серед них  – організація та проведення тематичних заходів, спрямованих на підвищення рівня правової культури, поширення знань про права та свободи людини і громадянина та набуття навичок у їх застосуванні, надання безоплатної правової допомоги з питань реалізації та захисту прав людини, проведення роз’яснювальної роботи з різноманітних юридичних питань, тощо.

У зв’язку із набуттям чинності нових нормативно-правових актів, що стосуються державної служби, боротьби з корупцією, здійсненням ряду реформ в галузі державного управління визначено необхідність проведення роз’яснювальної роботи в державних установах та організаціях. Валерій Цезарович зауважив, що існує нагальна потреба у проведенні лекцій та семінарів із вузькоспеціалізованих питань, які виникають при застосуванні законодавства, наприклад, в освітянській галузі, органах соціального захисту.

Окрім того, під час обговорення питання було вирішено розглянути можливість залучення до проведення правопросвітницької роботи у навчальних закладах області студентів старших курсів юридичних вузів.

Валерій Олійник наголосив, що всі ці заходи мають посприяти тому, щоб українці не лише розширювали свої правові знання, але й вчилися їх застосовувати.

Також учасники наради обговорили перспективи вдосконалення заходів з профілактики неповнолітньої злочинності та напрямки впровадження інновацій і реформ у молодіжну політику області та затвердили Положення про конкурс “Молодий правник року”.

19.10.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

Прем'єр-міністр представив Звіт Уряду за II-ІІІ квартали

 

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні Кабінету Міністрів України у середу представив Звіт Уряду за II-ІІІ квартали 2016 року.

Володимир Гройсман нагадав, що після формування нового Кабінету Міністрів був напрацьований План антикризових дій Уряду.

Прем’єр-міністр наголосив, що одним з найважливіших пріоритетів для Уряду є розвиток національної економіки, звідки можливо реінвестувати ресурси в якість життя українських  громадян.

Голова Уряду підкреслив, що сьогодні в Україні спостерігається економічне зростання.

Зокрема, за статистичними показниками, обсяги промислового виробництва в Україні зросли на 2% після тривалого періоду падіння, індекс будівельної продукції – на 11,9 %, уповільнення інфляційних процесів: за дев’ять місяців 2016 р. – 6,4% порівняно із 43,3% за 2015 р.

Середньомісячна заробітна плата у січні-серпні 2016 року зросла на 24,4 % і становить 4 944 гривень.

Також спостерігається зростання обсягу залучення інвестицій понад 2,5 млрд дол., що на 19 % більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

"Я говорю про це як про ознаки. Ми маємо сьогодні позитивні сигнали, але позитивні сигнали мають відчуватися у кожній українській родині. Можливо, у цифрах ми бачимо мінімізацію негативних впливів, але я би дуже хотів, щоб кожна українська родина відчула, що насправді ситуація змінюється, є більше роботи, заробітної плати, економіка зростає", - наголосив Володимир Гройсман.

Прем’єр-міністр закликав членів Кабінету Міністрів України посилити роботу щодо виконання Плану дій Уряду.

"Ми маємо певне економічне зростання, але наших завдань два: пришвидшити його темпи і зробити все для того, щоб люди відчули результати цього зростання", - зазначив Володимир Гройсман.

19.10.2016 р.

За матеріалами з сайту «Урядовий портал» http://www.kmu.gov.ua/

Кубок пам’яті Героя

 

11 жовтня захиснику України, спортсмену, вірному товаришу, нашому земляку Василю Кобернюку виповнилося б 33 роки. Але війна, що вже третій рік триває на Сході держави, у 2014 році обірвала його молоде життя. У вічній скорботі залишилися його мати, рідні, близькі та друзі. Але пам’ять про гарну людину повік залишиться у серцях всіх, хто його знав і завжди пам’ятатиме…

І тому вже традиційно, третій рік поспіль, вшановуючи пам’ять колишнього гравця футбольної команди «Горинь», з нагоди його дня народження, у День захисника України в нашому місті проходять змагання на кубок пам’яті Василя Кобернюка. Цьогоріч у турнірі, який відбувся у спорткомплексі Ізяславської ДЮСШ 14 жовтня, взяли участь 6 команд: об’єднана команда виправних колоній «Зірка», «Харчомаш» м.Ізяслав, «Камчатка» с.Теліжинці, «Агро-Інвест» с.Ліщани, «Ріпки» с.Ріпки та «Радошівка» с.Радошівка. Перед початком до учасників з побажаннями гарно провести день змагань звернувся завідувач сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Віталій Ткачук, а учениці Ізяславської ЗОШ «І-ІІ» ст.№4 ім.В.Кобернюка розповіли про життєвий шлях Василя та  про трагічний день його загибелі. Також усі присутні перед стартом турніру вшанували пам’ять загиблого воїна та всіх захисників України, що полягли у боях за  незалежність, хвилиною мовчання.

Безпосередньо змагання тривали у два етапи. На першому – команди були розділені на дві групи, у яких визначалися переможці, котрі вже у фінальній стадії, тобто у заключній грі, боролись за перехідний кубок пам’яті. Впродовж цікавих групових поєдинків гарну гру демонстрували усі команди, але сильнішими виявились у першій групі футболісти команди «Харчомаш», а у другій – спортсмени з Радошівки. Фінальна гра була досить цікавою та захопливою. У першій половині першого тайму дві команди демонстрували рівну гру. Але далі, після першого забитого гола, перевага перейшла на бік команди «Харчомаш», яка й виборола почесний трофей. Слід зазначити, що ця команда вже декілька років демонструє гарну гру та неабияку жагу до перемоги. Цьогоріч вона увійшла до числа призерів під час проведення чемпіонату району з футболу, а також її футболісти вибороли осінній кубок району.

По завершенню турніру пам’яті відбулось нагородження команд та кращих гравців. Цю почесну місію виконали заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко спільно з Віталієм Ткачуком. Звертаючись до учасників змагань, Володимир Борисович подякував спортсменам за збереження пам’яті про свого товариша, а також побажав усім здоров’я, щасливого майбуття під мирним українським небом. За результатами нагороди у номінаціях «Кращий воротар» отримав голкіпер команди з Радошівки Ярослав Зведенюк, «Кращим нападником» був визнаний гравець цієї ж команди Василь Мох, а «Кращим захисником» став футболіст команди «Харчомаш» Дмитро Стецюк. Крім того, грамоту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, федерації району з футболу за почесне третє місце отримала команда «Зірка», такою ж грамотою була нагороджена команда-фіналіст з Радошівки, яка виборола друге місце, а перехідним кубком та грамотою за перемогу у змаганнях була нагороджена команда «Харчомаш». До речі, футболісти цієї команди вирішили, що кубок пам’яті вони передадуть на зберігання до музею Василя Кобернюка, який діє в Ізяславській ЗОШ І-ІІ ст.. №4 ім.В.Кобернюка, а через рік спортсмени знову зійдуться у боротьбі за даний трофей.

19.10.2016 р.

За матеріалами районної газети «Зоря Надгориння»

 

У районі триває  проведення спільних перевірок об’єктів з тимчасовим або постійним перебуванням вихованців, учнів щодо дотримання вимог техногенної і пожежної безпеки

 

 

На виконання доручення Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Г.Зубка від 17.10.2016 року № 37534/0/1-16 в Ізяславському районі під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Володимира Левченка за участю представників органів місцевого самоврядування та ДСНС розпочато проведення спільних перевірок об’єктів з тимчасовим або постійним перебуванням вихованців, учнів та студентів щодо дотримання вимог техногенної і пожежної безпеки, особливо  утримання в належному стані шляхів евакуації і запасних виходів.

19 жовтня 2016 року під час візиту в Ізяславський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. ім.Онищука №5, гімназія» заклад відзначено в кращий бік та надано необхідну методичну допомогу.

19.10.2016 р.

За матеріалами сектору  з питань надзвичайних ситуацій

та цивільного захисту населення райдержадміністрації

 

Для випускників закладів освіти району проведено Ярмарок ПРОФЕСІЙ

 

 

Ким бути? Це питання хвилює учнівську молодь з року в рік. Професій багато, а вибір один. Все ближче надходить час, коли кожен старшокласник замислюється про своє майбутнє, професійні плани.  Шлях у самостійне життя повинен, безумовно, бути правильним і обдуманим та розмірковувати про це старшокласникам потрібно вже тепер. Правильний вибір професії сьогодні – запорука матеріального та морального благополуччя завтра. І допомога державної служби зайнятості в цьому є своєчасною та доцільною.  Цей важливий крок повинен бути добре виваженим, цілком усвідомленим, інакше чекає розчарування, даремно витрачені роки та батьківські кошти.

Саме тому, з метою інформування випускників про професії і шляхи їх набуття, про права молоді при вступі у навчальні заклади та реальні потреби ринку праці, Ізяславським районним центром зайнятості за участю навчальних закладів Хмельниччини 18 жовтня 2016 року в приміщенні  районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка», був проведений Ярмарок професій. Загалом, у заході взяли участь 250 учнів, із них 117 учнів 9-тих класів, 120 учнів 11-тих класів, 13 учнів 10-х класів та 5 учнів Плужненського професійного аграрного ліцею.

На Ярмарок професій завітали представники 14 навчальних закладів: Шепетівське та Кам’янець-Подільське медичні училища, Хмельницький економічний університет, Хмельницький університет управління та права, Грицівське вище професійне училище, Плужненський професійний аграрний ліцей, Кам’янець-Подільський планово-економічний технікум, Хмельницький політехнічний коледж Національного університету «Львівська політехніка», Шепетівський професійний ліцей, Національна академія державної прикордонної служби України імені Б.Хмельницького, Хмельницький торгово-економічний коледж КНЕУ, Подільський державний аграрно-технічний університет, Кам’янець-Подільське відділення Київського фінансово-економічного коледжу.  Вони інформували присутніх про умови вступу та терміни навчання, зацікавили юнаків та дівчат інформацією про навчальну базу, факультативи, гуртки, секції та можливість продовження навчання у  навчальних закладах вищої акредитації.

19.10.2016 р.

За матеріалами Ізяславського районного центру зайнятості

 «Сахновецький добробут» забезпечив доброту дошкільнят Сахновецької сільської ради

        

Дитячий дошкільний заклад «Дзвіночок» десятиліттями працював у приміщенні, яке надавало послуги із дошкільної освіти не одному поколінню жителів Сахновецької сільської ради. Проте відповідно до вимог сьогодення наявні можливості дошкільного закладу не забезпечували в повному обсязі  якісну потребу маленьких мешканців сільської ради у дошкільній освіті.

Після  обрання Сахновецьким сільським головою Світлани Власюк в 2015 році був розроблений проект «Реконструкція Сахновецького дошкільного дитячого закладу». У рамках соціального партнерства до реалізації зазначеного проекту активно долучилась місцева  громадська організація «Сахновецький добробут» на чолі із Леонідом Мартинюком. Громадська організація залучила на реалізацію проекту із капітального ремонту дитячого садка 1 млн. 200 тис. коштів місцевого СГ ТОВ «Агрос-Віста», 100 тис. грн. комунального підприємства «Сахнівське», кошти місцевих приватних підприємців.

Під час проведення ремонтних робіт було  перекрито приміщення дитячого садочка, часткового змінено його планування, в ході якого  переобладнано частину приміщення під кімнату для підготовчої групи, обладнано спальні, облаштовано ще один внутрішній туалет для дітей, оновлено приміщення харчоблоку із заміною кухонного обладнання, створено кабінети для медсестри закладу та завідуючої дитячим садочком, встановлено нову огорожу навколо закладу. Крім того було впорядковано прилеглу територію, на завершальній стадії - спорудження павільйону для дітей та дитячого ігрового майданчику. За залучені  кошти було проведено повний обсяг робіт відповідно до проектно-кошторисної документації: повністю перекрили дах; реконструювали стелю, стіни, підлогу у всіх кімнатах, замінили вікна, облаштували аварійний вихід та енергозберігаючу систему опалення, провели внутрішні оздоблювальні роботи, закупили необхідне обладнання.

«Всіх нас переповнює радість, адже тепер наші малята отримали найкращі умови для навчання та виховання: естетично оформлені групові кімнати, спальні, дуже гарний дитячий майданчик»,  -  заявив під час урочисто перерізання стрічки голова Ізяславської районної державної адміністрації, депутат обласної ради  Борис Яцков. Крім керівника району у святковому  відкритті закладу, яке відбулося 19 жовтня, взяли участь: керуючий справами Ізяславської районної ради Леся Божко, Сахновецький сільський голова Світлана Власюк, виконавчий директор СГ ТОВ «Агрос-Віста» Іван Федорчук, голова громадської організації «Сахновецький добробут» Леонід Мартинюк.

Під час урочистого заходу із відкриття реконструйованого приміщення дитячого садка  юні вихованці закладу вручили гостям запашний коровай. Після чого гості та вихованці садочка урочисто перерізали стрічку і вступили до оновленого закладу дошкільної освіти.

Реалізація проекту із реконструкції дитячого дошкільного закладу «Дзвіночок» дала змогу відкрити доступ до дошкільної освіти майже 40 дітям, які проживають в селах Сахнівці, Влашанівка та Кропивна. Вжиті заходи не тільки забезпечують виконання Закону України «Про дошкільну освіту», але й відкривають як для дітей, так і для їх батьків перспективи для більш повноцінного життя. Також проведені роботи із капітального ремонту  дитячого дошкільного закладу «Дзвіночок» дозволило створити нові робочі місця, що для  сільської місцевості є дуже важливим фактором.

Далі, приміщення дошкільного закладу освятив настоятель місцевого храму УПЦ КП протоієрей  отець Юрій Приймак. Вихованців закладу та його працівників, батьків та рідних дошкільників привітали: голова районної державної адміністрації Борис Яцков, керуючий справами районної ради Леся Божко, Сахновецький сільський голова Світлана Власюк. Вони також вручили вихованцям подарунки.

У ході свята  завідуюча закладом Ольга Притолюк вручила подяки тим,  хто активно долучився до проведення капітального ремонту закладу.

Найкращим подарунком для всіх учасників заходу стали виступи дошкільників.

Реалізація проекту із реконструкції дошкільного навчального закладу в Сахновецькій сільській раді стала яскравим прикладом можливостей місцевого самоврядування та  інтересів територіальної громади у розвитку  соціальної інфраструктури територій.

ФОТОКОЛАЖ

19.10.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Із сесії районної ради

 

18 жовтня  відбулася  чотирнадцята сесія районної ради, під час якої депутати розглянули  близько 20 питань. Першим питанням порядку денного, яке розглянули депутати, став депутатський запит депутата районної ради Анатолія Пілика щодо законності  посіву сої на території Плужненської сільської ради орієнтовною площею 120 га. Разом з цим  голова районної ради Сергій Шлегель запропонував власний запит стосовно правомірності виділення земельної ділянки під особисте селянське господарство в центрі села Плужного. Доручено  правоохоронним органам здійснити перевірку по даних фактах. Далі начальник управління фінансів райдержадміністрації Сергій Журавель виступив з інформацією про виконання районного бюджету за 9 місяців нинішнього року. Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олег Ткаченко запропонував доповнення до районної Програми  «Турбота на 2016-2017 роки» у зв´язку з відшкодуванням витрат перевізникам за перевезення пільгових категорій населення залізничним транспортом. Депутати одноголосно проголосували за них. Перший заступник голови райдержадміністрації  Павло Ковальчук проінформував про хід виконання Програми розвитку автомобільних доріг загального користування місцевого значення в Ізяславському районі Хмельницької області на 2015-2017 роки, районної Програми «Питна вода  Ізяславщини на 2013-2020 роки» та про внесення  змін і доповнень до  Програми соціально-економічного розвитку Ізяславського району.

Наступним доповідачем знову був начальник управління фінансів райдержадміністрації Сергій Журавель. Він ознайомив присутніх із змінами  до районного бюджету  на 2016 рік, які були затверджені депутатами. Про хід виконання  районної Програми «Оздоровлення та відпочинку дітей  Ізяславського району на 2014-2018 роки» проінформував  завідувач сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Віталій Ткачук. Після цього з інформацією  про хід виконання  Програми залучення інвестицій в економіку Ізяславського району на період до 2020 року виступив  перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук. А про те, як виконується Програма  зайнятості населення  району на період до 2017 року, розповів начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олег Ткаченко.

Після інформації виконуючої обов´язки  начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Лариси Сологуб депутати  затвердили маршрути руху шкільних автобусів на 2016/2017 навчальний рік. На сесії було розглянуто ряд питань господарського характеру та затверджено розпорядження  голови районної ради, прийняті у міжсесійний період.

Закінчилася  сесія районної ради  традиційно розглядом питання про надання  матеріальної допомоги.

19.10.2016 р.

За матеріалами районної газети «Зоря Надгориння»

 

 Свято «Козацька Покрова» у Великорадогощанській Січі

 

 

 

Цьогоріч вже вдесяте 14 жовтня Великорадогощанська Січ скликала своїх друзів на святкування Дня Українського козацтва та Дня Захисника України. Громада сіл Велика Радогощ, Мала Радогощ та Закриничне М’якотівської сільської ради традиційно зібралась аби підтримати юних козачат та джур із Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ст. та М’якотівської ЗОШ І-ІІІ ст., які в цей день давали обітницю чесно служити своїй родині, козацькому товариству та неньці Україні.

Кошовий отаман Великорадогощанського січового товариства Іван Гаврилюк, директор Великорадогощанської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Галина Ігнашина, голова  та члени козацької ради Товариства провели урочисту церемонію по прийняттю до січового товариства найменших учнів школи до куреня козачат та вручили їм козацькі шапки. Також групу козачат було зараховано до куреня джур і вручено козацькі шапки із відзнакою належності до джур, козачат з Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ступенів та М’якотівської ЗОШ І-ІІІ ст., які успішно пройшли випробування за  відповідною програмою.

У традиційній спільній молитві перед іконою Покрови Пресвятої Богородиці дорослі й діти просили миру та процвітання рідній країні, щоб живими повертались додому її доньки та сини.

У ході козацької ради члени січового товариства, гості заходу вшанували хвилиною мовчання пам'ять всіх тих, хто віддав своє життя за свободу України.

Щира українська пісня, запальний танок, показові виступи з бойового гопака, козацька ватра та смачний куліш зігрівали усіх у цей прохолодний осінній день. Та найбільше тепло йшло від сердець, переповнених радістю теплої зустрічі вчителів-наставників, які протягом цих десяти років вкладали свою енергію, працю, талант у справу розбудови Січі.

ФОТОКОЛАЖ

18.10.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

На Ізяславщині відзначається день захисника України та день українського козацтва

 

12-13 жовтня в загальноосвітніх навчальних закладах Ізяславського району заплановано проведення низки інформаційно-просвітницьких, позакласних та виховних заходів з нагоди відзначення Дня захисника України та Дня українського козацтва.

 

 

Заходи з нагоди Дня захисника України та Дня українського козацтва в Ізяславській ЗОШ І-ІІІ ст. № 1

 

Так, 12 жовтня, в Ізяславській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 1  проведено Уроки мужності та патріотизму під гаслом «Сила нескорених». У них взяли участь голова районної громадської організації  учасників АТО Володимир Павлюк та члени організації - учасники Антитерористичної операції на сході України Володимир Кізіменко та Роман Мельник. Під час спілкування з учнівською молоддю наголошувалось, що українські військові – основа незалежності та безпеки Української держави. У виступах новітніх героїв зазначалось на необхідності усвідомлення всім українським суспільством цінності, яке дає українська армія - миру та спокою, можливості займатись своїми справами. «Ми маємо можливість жити нормальним життям, розвивати країну, вчитись, виховувати дітей та розважатись тільки тому, що на «передовій» нас захищають! Усе, що ми маємо – власну справу, навчання та роботу, розваги  – все це є можливим виключно тому, що ми під захистом українських військових», - говорилось у виступах під час Уроків мужності та патріотизму.

У ці дні учні школи взяли участь у різноманітних тематичних заходах. Так, шанувальники образотворчого мистецтва змогли себе проявити у  конкурсі  плакатів та малюнків «Героям слава!». У шкільному вестибюлі було розгорнуто виставку «Воїн крізь віки», підготовлену шкільним бібліотекарем Ларисою Довбиш, інформаційних матеріалів та книг, присвячених новітнім героям України.  Також у закладі вчителями фізичної культури  було проведено ряд спортивних змагань для учнів різних вікових груп: «Естафета мужності» для учнів 6-7 класів, «Сильні та спритні» для учнів 9-11 класів. Педагоги початкових класів підготували та провели для своїх вихованців  низку конкурсів, свят та змагань.

Також в рамках  заходів учнів школи поклали квіти на могилу Юрія Цісарука, випускника школи, який загинув в ході проведення АТО.

Фотозвіт Ізяславської ЗОШ № 1

 

 

До Дня Українського козацтва відбулася посвята в козачата в М’якотівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів

 

Козаччина завжди була однією з найяскравіших сторінок української історії. На славних прикладах патріотизму сучасників Богдана Хмельницького, Івана Богуна у сучасної молоді виховується почуття національної самоповаги, любові до рідного краю.

Так, у рамках заходів до Дня українського козацтва та Дня захисника України в М’якотівській ЗОШ І-ІІІ ст.  проведено свято «Встань, козацька слава». Під час заходу відбулась церемонія посвяти юних козаків.

Перед посвятою юні козачата продемонстрували свої знання історії козацького руху, вміння, силу і спритність, ознайомились із життям козаків, їх побутом та звичаями, що панували на Запорізькій Січі.

Після посвячення козачатам було вручено свідоцтва та козацькі шапки.

Такі заходи, безсумнівно, виховують у молоді почуття гідності, честі та любові до Батьківщини.

Після заходу його учасники поклади квіти до меморіальної дошки Володимиру Чепелюку та Олександру Мамлаю, які віддали своє життя за свободу, незалежність та територіальну цілісність України під час  антитерористичної операції на сході України.

ФОТОКОЛАЖ

 

 

Заходи з нагоди Дня захисника України та Дня українського козацтва в Теліжинецькій ЗОШ І-ІІ ст.

 

В рамках відзначення Дня захисника України у Теліжинецькій загальноосвітній школі І-ІІ ступенів  учнями та педагогами закладу було підготовлено та проведено інформаційно-просвітницький захід «Під захистом українських військових». У ході його проведення діти читали вірші, виконували тематичні пісні, розповідали про мужність та стійкість захисників України.

Також для учнів школи вчителем фізичної культури Олегом Довгим проведено цікаву та змістовну спортивну естафету.

ФОТОКОЛАЖ

 

Заходи з нагоди Дня захисника України та Дня українського козацтва в Ізяславському НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. № 2" ім.О.Кушнірука

 

Напередодні відзначення Дня захисника України та Дня українського козацтва в Ізяславському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім.О.Кушнірука між старшими козаками  закладу – юнаками з 9-11 класів відбулись спортивні випробування. У ході напруженої спортивної боротьби перемогу вибороли сильні, мужні, дружні хлопці із команди 9-х класів.

ФОТОКОЛАЖ

 

На свято Покрови у Плужному вшанували захисників України

 

У День захисника України в селі Плужне у приміщенні сільського будинку культури провели тематичний святковий захід.  

Ведучі розповіла присутнім про мужніх захисників України в різні етапи її історичного буття. Аматори сцени Плужненщини читали вірші, виконували патріотичні та жартівливі пісні на козацьку тематику, демонстрували свої кращі хореографічні номери.  

З привітальним словом до присутніх в залі звернулися Плужненський сільський голова Віктор Максимчук та депутат Ізяславської районної ради Віктор Петровський. Вони привітали гостей та жителів села із святом Покрови Богородиці, Днем українського козацтва та Днем захисника України.
Але основною темою заходу все ж стало вшанування усіх захисників, які впродовж віків відстоювали кордони, єдність, символіку нашої Батьківщини-України. Тому особливу увагу було приділено учасникам АТО. Сільський голова Віктор Максимчук щиро привітав таких Героїв - земляків, які в теперішній час, ризикуючи власним життям, стояли і стоять на варті безхмарної долі українського народу, воюючи на сході нашої України. З великою пошаною до них було промовлено щирі слова подяки. Особливі слова подяки було висловлено матері загиблого в ході проведення антитерористичної операції Ігоря Хом
яка.

ФОТОКОЛАЖ

 

Заходи з нагоди Дня захисника України на території Щуровецької сільської ради

З нагоди відзначення Дня захисника України в селі Щурівці на території Щуровецького НВК «ЗОШ І ст., дитячий садок» відбувся тематичний меморіальний захід. Жителів села привітали Щуровецький сільський голова Олександр Васильчук та вихованці місцевого навчального закладу.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять  загиблого в АТО свого земляка Олега Довгого та всіх тих, хто віддав своє життя за свободу та територіальну цілісність України. До меморіальної дошки Олегу Довгому, до каменю на алеї Пам’яті Олега Довгого та до його могили було покладено квіти.

ФОТОКОЛАЖ

 

Заходи з нагоди Дня захисника України на території Тишевицької сільської ради

 

 

До  Дня захисника України  14 жовтня  2016 року  в  сільській бібліотеці с. Зубарі було проведено тематичний захід «Пам’ятаємо, перемагаємо!». Тишевицький  сільський голова  Лариса Розомнюк,  бібліотекар с. Зубарі Катерина Андрійчук, завклубом с. Зубарі Наталія  Ковальчук   привітали молодь с.Зубарі  зі святом.  Мета цього  заходу -  сприяти згуртуванню молоді, виховувати патріотичні почуття до рідної землі, до захисників України та взаємоповагу один до одного, взаєморозуміння, прищеплювати інтерес до героїчного минулого держави і сьогодення, любов до  України.    

 

Заходи з нагоди Дня захисника України на території Ліщанської сільської ради

 

У рамках відзначення  Дня  захисника   України   в   Ліщанській   ЗОШ  І-ІІІ ст.   відбувся   тематичний   захід,   в   якому   взяли   участь   учні  та   педагоги  школи,   учасники   антитерористичної   операції  на   Сході   України,   члени   сімей   воїнів   АТО,   жителі   села.

Вітаючи  присутніх зі святом, Ліщанський сільський   голова   Олександр Лех  відзначив,   що   День   захисника   України  - це   справжнє свято   мужності   й   самовідданості,  свято  лицарства   і  благородства,  якими  володіють  справжні  оборонці,  визволителі  й  захисники  України,  хто  в   той   чи   інший   час  віддав   свої   знання,  мужність  і   професіоналізм  справі   захисту   нашої   держави.

Вітали   учасників   АТО  та  членів  громади   голова   районної   спілки   ветеранів -  воїнів  АТО  Володимир Павлюк,  генеральний  директор  ФГ  «Агро-Інвест»,  депутат  обласної   ради  Петро Павлюк, який   для   учасників   АТО  та   їх   родин   вручив  грошові  винагороди   і   подарував  пісні у   своєму   виконанні.

Настоятель   Свято-Димитріївського   храму  УПЦ с.Ліщани отець  Павло (Фурманець)  відслужив  заупокійну  літію   за загиблими захисниками України. Також він  привітав   всіх  із  наступаючим   святом  Покрови   Пресвятої   Богородиці,  з  Днем   захисника   України  та  Днем  українського   козацтва.

Присутні на заході вшанували хвилиною  мовчання  пам'ять  всіх   загиблих  захисників  України.

Захід  відбувся  на   високому  державно-патріотичному   рівні,  для   всіх  присутніх  був  розданий  святковий   коровай.

ФОТОКОЛАЖ

 

«Ми – нащадки козаків»

 

  

14 жовтня, в день святої Покрови Пречистої Богородиці одночасно з Днем українського козацтва наша держава святкує День захисника України.

Це прекрасна нагода зазирнути до сторінок історії та згадати про звитягу предків, які ратними звершеннями здобували й відстоювали українську свободу та незалежність.

З метою національно-патріотичного виховання молоді  12 жовтня в Клубівській ЗОШ І-ІІІ ступенів для учнів початкових класів під керівництвом  вчителів Файчук Л.І. та Моцеглов О.М. відбулися козацькі розваги  «Ми – нащадки козаків».

Свято розпочали  ведучі  учні  8 класу Моцеглов Діана та Васильчук Вероніка, які дуже цікаво і змістовно розповіли про Запорізьку Січ, про січове лицарство - про їхні походи і подвиги.

Із великим задоволенням діти брали участь у конкурсах,  розказували вірші, відгадували загадки, співали пісень і показали свої відмінні здібності як у фізичній, так і в розумовій кмітливості та силі.

Бібліотекарі  Л. Петрук і М.Шарко презентували книжкову  виставку-реконструкцію «Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра».  На виставці представлені книги, які розповідають про історію України, про козацьку епоху, яка надзвичайно багата подіями і героями.  

Під час заходу прозвучали пісні «Ми веселі козачата», «Нема України без калини», «Вишиванка» - концертмейстер художній керівник сільського БК Янчук О.В.  Козачата 4 класу виконали танець «Запорізьких козаків».  У виконанні Чумака Максима і Піньковського Максима прозвучала гумореска «А куди ти, синку, йдеш?». Всі юні «козачата» за активну участь у святі були нагороджені солодкими медальками .

По закінченні свята діти запалили свічки і всі разом помолились за мир в Україні.

 

 

Заходи з нагоди Дня захисника України на території Сахновецької сільської ради

 

 

В Сахновецькому сільському будинку культури підготовлено та проведено святковий концерт  «На сторожі миру», присвячений Дню захисника України.

До уваги читачів у Сахновецькій сільській бібліотеці до Дня захисника України та Дня українського козацтва діяла  виставка інформаційних матеріалів «Хто як не ми».

ФОТОКОЛАЖ

 

 

Заходи з нагоди Дня захисника України на території Білівської сільської ради

 

13 жовтня учні 5-8 класів Білівського НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів  - дитячий садок" на чолі з вчителем української мови Бондар І.А. та вчителем математики Зубицькою Є.А. відвідали Білівську сільську бібліотеку, де прослухали святкову годину-вшанування до Дня захисника України, Покрови та українського козацтва під гаслом "Козацька держава - наша гордість і слава!". Бібліотекар Алексійчук А.Ф. та директор будинку культури Лук'янчук В. О. розпочали дійство з виконання Гімну України, як символу гідності та патріотизму, розповіли про історію виникнення свята та традиції щодо його святкування у нашій державі, привітали героїв АТО, волонтерів, загиблих воїнів - всіх тих, хто сприяє територіальній цілісності та єдності нашої держави.

Всі присутні вшанували хвилиною мовчання та згадали поіменно тих воїнів-ізяславчан, які віддали власне життя у боротьбі з ворогом, та в пам'ять про них прослухали музичну композицію "Біла тополя", як один із негласних символів подій на Сході України у виконанні Лук’янчука В. О., та вірш "На Покрову", написаний земляком, жителем с.Кіндратки, Мацюком М. В..

Також свято відвідав житель нашого села, герой АТО - Чорний Валентин Андрійович, який був нагороджений грамотою. Ведучі пригадали усіх героїв-односельчан, які проявили мужність та героїзм, перебуваючи в зоні АТО. Серед них: Молявчик Віталій Васильович, Мельник Віктор Васильович, Палко Анатолій Миколайович, Дитинчук Олег Олександрович, Чорний Валентин Андрійович та Саліванчук Руслан Сергійович. Привітали героїв і учні школи, прочитавши вірші та побажання.

Увагу відвідувачів привернула також книжкова виставка "Хвала тобі, Захиснику Вітчизни!", яка містить історичні та науково-популярні праці на тематику козацтва, УПА та художні твори, які висвітлюють події з АТО. Окрім того, бібліотекар нагадала учням та молоді про участь в обласному фотопроекті "Повертайся живим!"

На завершення ведучі закликали всіх присутніх не бути байдужими до сучасних політичних реалій, формувати в душі патріотичне ставлення до рідної землі та активну громадянську позицію, шанувати подвиги наших співвітчизників. Після проведеного дійства бібліотекар Алексійчук А.Ф. та директор будинку культури Лук'янчук В.О. відвідали рідних Олега Дитинчука, який на сьогодні перебуває в АТО, передали йому грамоту та найщиріші побажання повернутися живим!

ФОТОКОЛАЖ

 

 «Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра»

 

14 жовтня, на свято Покрови Пречистої Богородиці, в нашій країні відзначається День українського козацтва та День захисника України. Не випадково для відзначення цих свят обрано День Святої Покрови, яка здавна була покровителькою козаків, захисників нашої країни. Народ завжди ставився до захисників України з повагою і любов'ю, сприймав їх як символ мужності, честі, людської й національної гідності. 

У рамках святкування цих подій протягом 10-14 жовтня 2016 року у Клубівській сільській  бібліотеці і в СБК проходив цикл заходів. 10 жовтня  бібліотекар Людмила Петрук презентувала книжкову виставку виставку-реконструкцію "Козацька слава не погасне". На виставці представлені книги, які розповідають про історію України, про козацьку епоху, яка надзвичайно багата подіями і героями, художні твори про козацтво тощо.  Серед них можна виділити книгу, що зацікавила учнів молодших класів - це казка - класика української літератури Івана Нечуя-Левицького «Запорожці». Вона була написана через сто років після зруйнування Запорізької Січі. Письменник переносить Січ у зачарований казковий світ, показує, що вона не зникла безслідно, а продовжує жити в пам'яті народу.

Відвідувачі Інтернет-центру, гортаючи  сторінки минулого, поринули у чудовий світ історії українського народу — козаччину.

13 жовтня в бібліотеці спільно із Клубівським СБК для сільської громади  було проведено народознавче свято "Пресвята Богородице, моли Бога про нас...". На святі були присутні сільський голова Володимир Юзина,  депутати сільської ради, ветерани праці та учні місцевої школи. Директор СБК Надія Самчук розповіла присутнім  про відомих українських козаків, які ввійшли в історію своїми героїчними вчинками, захищаючи  Україну від ворога.  Так і зараз тисячі чоловіків  героїчно боронять кордони нашої держави на Сході України.  І ми віримо, що вони відстоять цілісність нашої держави, її волю, її пісню, золоті жита і мир.

Вже давно минули дні Запорізької Січі, але козацтво існує, як живиться в кожній людини прагнення до вільного та незалежного життя. У глибині  душі кожного українця живе козак: воїн, який нічого не боїться і за рідну землю без роздумів віддасть своє життя. Українське козацтво не зникло. І сьогодні існує безліч козацьких організацій, таборів, загонів. Чисельні представники нинішнього  козацького руху стоять на захисті нашої землі у зоні АТО. Дійсно, оживає дух козацький! Нехай він допомагає нашим воякам у боротьбі за мир в Україні. Нехай  Покрова Пресвятої Богородиці захищає їх від ворожої навали!

Всі присутні вшанували пам'ять загиблих героїв, які віддали своє життя за Вільну Україну від найдавніших часів до сьогодення.                                                                                                                                           

По закінченні  свята із привітальним словом до односельців звернувся Клубівський сільський голова В.Юзина. Під час заходу прозвучали пісні у виконанні  Олександра Янчука «Їхали козаченьки»,  «Гей соколи», «Козацька доля».

ФОТОКОЛАЖ

 

 

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Європейський день боротьби з торгівлею людьми

 

18 жовтня – День, який оголошений Європейським днем боротьби з торгівлею людьми.

Цей день започаткований Європарламентом у 2007 році. Торгівля людьми – це злочин, жертвами якого можуть стати чоловіки, жінки і діти, як з метою примусової праці, так і сексуальної експлуатації. Нині у світі понад 21 мільйон людей є жертвами примусової праці. Чоловіки, жінки і діти потрапляють до рук торговців людьми, як у власних країнах, так і за кордоном. При цьому страждають усі країни – і країна походження, транзиту, і країна призначення.

За оцінками Міжнародної організації з міграції, близько 160 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми з 1991 року. Правозахисники, посилаючись на оцінки МВС України, стверджують, що щороку у тенета работоргівців потрапляє близько 7 тисяч українців. Україна є однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі. Лише за останні 16 років Міжнародною організацією з міграції було надано комплексну реінтеграційну допомогу, у тому числі юридичну, медичну, психологічну, фінансову, освітню та інші види допомоги 12 186 українцям, котрі стали жертвами торгівлі людьми. Якщо на початку 2000-их років переважала торгівля людьми з метою сексуальної експлуатації, то зараз лідирує трудова експлуатація. Так само змінилося і співвідношення жертв торгівлі людьми за статтю – якщо раніше майже 85% потерпілих були жінки, то зараз – половину, а то й більшість складають чоловіки. Не варто вважати, що жертвами сучасних работорговців стають люди з низьким освітнім рівнем – як свідчить статистика, потрапити в рабство може будь-хто, зокрема, серед постраждалих чимало людей з технічною та, навіть, вищою освітою. Основною країною призначення є Росія, на другому місці – Польща. Торгівля людьми та експлуатація доведених до відчаю людей – загрози, що зростають в умовах економічної кризи та збройного конфлікту. Важка ситуація багатьох українців, зокрема, внутрішньо переміщених осіб, робить їх більш схильними приймати будь-які пропозиції працевлаштування.

Україна ратифікувала у вересні 2010 року Конвенцію Ради Європи про заходи щодо протидії торгівлі людьми. У вересні 2011 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про протидію торгівлі людьми». У 2011 році український парламент ратифікував ще один документ – Конвенцію Ради Європи № 201 про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насилля. Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні та багатьох інших країнах. Стаття 149 Кримінального Кодексу України передбачає, що злочини, пов’язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі на строк від 3 до 15 років.

18.10.2016 р.

За матеріалами мережі Інтернет

Президент увів у дію рішення РНБОУ про застосування санкцій

 

Президент Петро Порошенко підписав Указ № 467/2016 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 16 вересня 2016 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

Відповідно до Указу вводиться у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 16 вересня 2016 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», яким були підтримані пропозиції щодо продовження і застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), внесені Кабінетом Міністрів України (розпорядження від 31 серпня 2016 року № 639-р), Службою безпеки України та Національним банком України.

РНБОУ ухвалила рішення про продовження дії персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), застосованих рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 2 вересня 2015 року (із змінами, внесеними рішеннями Ради національної безпеки і оборони України від 17 вересня 2015 року та від 20 травня 2016 року), уведеним в дію Указом Президента України від 16 вересня 2015 року № 549/2015, та застосувати персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) строком на один рік до фізичних та юридичних осіб.

Кабінету Міністрів України разом зі Службою безпеки України, за участю Національного банку України, та Генеральній прокуратурі України доручено забезпечити реалізацію і моніторинг ефективності цих персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій).

У свою чергу Міністерство закордонних справ України має поінформувати компетентні органи Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки та інших держав про запровадження санкцій та порушити перед ними питання щодо застосування аналогічних обмежувальних заходів до відповідних осіб.

Контроль за виконанням відповідного рішення Ради національної безпеки і оборони України покладено на Секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

18.10.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

До уваги суб’єктів малого та середнього підприємництва

 

 

Рішенням сесії Хмельницької обласної ради від 07 квітня 2015 року №19-31/2015 затверджено програму розвитку малого і середнього підприємництва Хмельницької області на 2015-2016 роки (далі – Програма), заходами якої передбачено здійснення фінансової підтримки суб’єктів малого та середнього підприємництва шляхом часткового відшкодування з обласного бюджету відсоткових ставок за кредитами, залученими суб’єктами підприємництва для реалізації інвестиційних проектів (далі – компенсація).

На виконання заходів Програми облдержадміністрація оголошує з 10 жовтня до 10 листопада 2016 року прийом документів на участь у конкурсному відборі суб’єктів підприємництва на отримання компенсації.

Умови участі у конкурсному відборі та основні засади проведення конкурсу визначено у Порядку часткового відшкодування з обласного бюджету відсоткових ставок за кредитами, залученими суб’єктами малого і середнього підприємництва для реалізації інвестиційних проектів (далі – Порядок), який є додатком до Програми.

Електронну версію Порядку розміщено на сторінці “Фінансово-кредитна підтримка” у розділі “Регуляторна політика, підприємництво” офіційного сайту облдержадміністрації (http://www.adm-km.gov.ua/?attachment_id=4156).

У разі прийняття рішення про участь у конкурсному відборі,  звертатись до відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації до 31 жовтня 2016 року в електронному вигляді за адресою uerdaiz@ukr.net.

18.10.2016 р.

 Відділ економічного розвитку, торгівлі

та інфраструктури райдержадміністрації

 

 

В Україні працює безкоштовна телефонна "гаряча" лінія з питань енергозбереження

 

 

Як правильно утеплити свою оселю? Як зменшити споживання газу, тепла, води та менше платити за комунальні послуги? Як успішно, у теплі та комфорті пройти опалювальний сезон? Ці та багато інших питань сьогодні хвилюють кожного українця. Вирішуючи їх, багато хто потребує порад експертів.

Саме тому, спільними зусиллями Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», Держенергоефективності та Київської міської державної адміністрації створено телефонну "гарячу" лінію з питань енергозбереження.

Зателефонувавши за номером 0-800-210-611, можна абсолютно безкоштовно отримати консультації експертів щодо того, як правильно утеплити свою оселю, як економити енергоресурси, як створити ОСББ, які банки та на яких умовах кредитують енергоефективні заходи, як отримати від держави безповоротну фінансову допомогу на утеплення, як правильно обрати теплоізоляційні матеріали та багато іншого.

"Держава надає громадянам не тільки фінансову допомогу при енергомодернізації житла, а й консультативну. Телефонна "гаряча" лінія стане додатковим джерелом цінної інформації. Спілкуючись з експертом, кожен отримає практичну пораду", - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та нагадав, що сьогодні і Уряд, і місцева влада допомагають населенню впроваджувати енергоефективні заходи. Для цього діє вже популярна Урядова програма з енергоефективності, а в усіх регіонах країни - додаткові місцеві програми здешевлення "теплих" кредитів. Їх вже 200 на сьогодні.

Усі, хто утеплюються та потребують поради професіонала, можуть без зволікань телефонувати за номером "гарячої" лінії: 0-800-210-611! Дзвінки безкоштовні.

18.10.2016 р.

За матеріалами сайту Державного агентства з енергоефективності

та енергозбереження України  http://www.saee.gov.ua/

О.Корнійчук: Вирішення кожного звернення перебуває на особистому контролі

 

Сьогодні голова обласної державної адміністрації Олександр Корнійчук провів особистий прийом громадян.

До очільника області звернулось 11 мешканців Хмельниччини,  питання яких потребують підтримки з боку органів виконавчої влади.

Переважна більшість звернень, озвучена заявниками, стосувалась надання матеріальної допомоги на лікування, для вирішення яких надано відповідні документи.

Крім цього порушено проблему щодо розв’язання земельного питання та проблемне питання, яке виникло у зв’язку з купівлею квартир у будинку колективного підприємства “Цивільжитлобуд”. Багатоповерховий будинок мав бути зданий ще у 2010 році, водночас, не підключений до мережі газопостачання та відсутнє світло.

З колективним зверненням до Олександра Олександровича звернулись артисти Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру ім.Старицького, з проханням підвищити фінансування з обласного бюджету даної установи.

Олександр Олександрович надав роз’яснення щодо фінансування комунальних установ, пообіцяв сприяти широкій популяризації культурної діяльності даної установи та розширенню цільової аудиторії.

За результатами розгляду порушених питань голова обласної державної адміністрації Олександр Корнійчук доручив керівникам відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації опрацювати озвучені питання та вжити заходи для їх вирішення.

«Вирішення кожного звернення перебуває на особистому контролі», – ­ підсумував очільник області.

17.10.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької

обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Відбувся районний етап фестивалю-конкурсу патріотичної пісні «Україно, любий край!»

 

13 жовтня концертна зала Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» зібрала справжніх патріотів нашої держави, хто своїми вчинками, поведінкою, працею, знаннями і вміннями зміцнює її могутність, тих, хто любить українську пісню, на районний етап фестивалю-конкурсу патріотичної пісні «Україно, любий край!», присвячений Дню захисника України, який проходив під гаслом «Україна – колиска найкращих у світі пісень».

Фестиваль-конкурс проведено для популяризації української пісні, виховання патріотизму, підняття національного духу, культури, виховання любові до рідного краю серед учнівської молоді Ізяславщини.  Головна мета використання пісень – емоційне забарвлення цілісного сприйняття інформації, створення відповідної атмосфери заходу, патріотичне виховання учнів.       

Символічним стало і проведення  заходу напередодні Дня захисника України та Дня українського козацтва, коли наша держава вшановує  своїх захисників минулого, захисників сьогодення та майбутніх оборонців держави.

Під час підготовки до фестивальної програми та вибору номерів для конкурсного виступу юні аматори сцени  приділити особливу увагу  зв’язку  українських військових традицій від давнини до сьогодення, гідному вшанування бойового подвигу, звитяги, самовідданості громадян, які присвятили своє життя служінню українському народу. Також було акцентовано увагу на посиленні суспільної уваги та турботи про захисників рідної землі,  збереженні та розвитку національних військових і обрядово-побутових традицій, популяризації серед української молоді військової справи та здорового способу життя, фізичної культури.

Понад сотня співочих талантів з 22 закладів освіти Ізяславщини об’єднались навколо однієї мети – якнайкраще виконати пісню про неньку Україну, про її захисників, про патріотизм та загальнолюдські цінності.

Оцінювало конкурсантів вельмишановне журі на чолі із головою методичного об’єднання вчителів музики району Вікторією Мордач.

Учнівська молодь району, у віці від 6 до 18 років, мали змогу представити свої програми на районній сцені. Так, на сцені Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» виступили: дует Кунівської ЗОШ І-ІІІ ст. у складі Лисенник Альони та Рачковської Ірини з піснею  «Рідна моя земле»; вокалістка Щуровецького НВК «ЗОШ І ст., дитячий садок» Мацюк Христина з піснею  «Ти і я»; солістка Плужненського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» Федорук  Дарія з піснею «Мамина співанка»; вокальна група Плужненського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» у складі Хмуровської Марії, Блащук, Валерії, Самофал Марії та Олійник Альони з піснею  «Співаночка»; вокальний колектив Ріпківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., дитячий садок» з піснею вояків УПА; учениці Клубівської ЗОШ І-ІІІ ст. Берлізова Анастасія з піснею «Моїй Україні» та Моцеглов  Дарина з піснею «А я дівчина з України»; учениця Михлянської ЗОШ І-ІІІ ст. Гончарук Аліна з піснею «Молитва за Україну»; учениці Михнівської ЗОШ І-ІІІ ст. Вікторія Бойко з піснею «Землі ніхто не вибирає» та Анастасія Власюк з піснею «Пісня про Україну»; вокальна група учнів Ізяславського НВК «ЗОШ І ст., дитячий садок № 6» з піснею «Червона калина»; учениці Радошівської ЗОШ І-ІІІ ст. Вікторія Личик з піснею «Вишиванко моя», Лілія Тимощук з піснею «Пісня України» та дуету учнів закладу у складі Личик Вікторії та Тимощук Лілії з піснею «Рушник вишиваний», вокаліст закладу Мішак Едуард з піснею  «Вставай, Україно!»;  учениця Борисівського ВК «ЗОШ І-ІІІ ст., дитячий садок» Колосінська  Юлія з піснею «Сорочка вишивана»;  учні Поліської ЗОШ І-ІІ ступенів Аліна Кичата з піснею  «Барви рідної землі» та дует у складі Ніни Кичатої та Аліни Пісічник з піснею «Маки червоні»; учениця Тернавського НВК «ЗОШ І-ІІ ст., дитячий садок» Анастасія Кушнір з піснею «Батьківщина»; вокальна група учнів Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія» у складі Федулова Дениса, Кузьмука Олександра, Миколайчук Ірини, Якушевської Анни з піснею «За любов і весну»; вокальна група 2-4 класів та учнів 7 класів Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей», дует у складі Сухораби Іллі та Кошеля Романа з піснею «Козацька могила»; дует учнів Білівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., дитячий садок» у складі Ковальчук Дарини та Лук’янчук Олександра з піснею «Україна»; учні Ізяславського НВК «ЗОШ І ст., дитячий садок № 3 Крістіна Гончарук з піснею «Моя Україна зі мною» та Дарія Онищук з піснею «Дівчина-україночка»; учениці Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Небжицька Дарина з піснею «Це мій рідний край»; вихованка Ізяславської дитячої школи мистецтв Миколюк Вікторія з піснею «Україна єдина»; хор учнів Ізяславського НВК «ЗОШ І ст., дитячий садок № 7» з піснями  «Хай радіють усі» та «Не сумуй моя Україно»»; вихованка Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» Ірина Миколайчук  з піснею «Україно». Принагідно хочеться відзначити, що кожен конкурсний номер був неповторний.

Підводячи підсумки заходу, методист Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» Лариса Хмиз зазначила:
 «Ми дуже дякуємо, що ви завітали сьогодні до нас, подарували нам радість спілкування з вами, поділилися своїми талантами, здібностями. Ми відчули тепло ваших сердець, вашу доброту і любов! Ми завжди підтримуємо усі починання, які пов’язані з молоддю та дітьми. Адже, любов до Батьківщини набуває реальної сили в наших емоціях, віршах, піснях, яку сьогодні продемонстрували нам наші конкурсанти. Нехай наші символи – святий Гімн, Золотий Тризуб, наш Прапор синьо-жовтий освітлюють наше життя, гріють душі й серця, єднають і зміцнюють сили всіх українців».

Результати районного етапу  обласного  фестивалю – конкурсу української патріотичної пісні  «Україно, любий край!»

Представляти Ізяславський район на обласному конкурсі будуть:

В молодшій віковій категорії  - від  6 до 10 років – Миколюк Вікторія, учениця Ізяславської ЗОШ І-ІІ ст. №4 (керівник Кропивко Н.М. )

В середній  віковій категорії  - від 11 до 14 років – вокальна група Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. ім..О.Онищука №5, гімназія» (керівник Мордач В.В., Рига В.М.)

В старшій віковій категорії  -  від 15 до 18 років – Личик Вікторія, учениця Радошівської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Горох В.П.)

ІІ місце

Молодша вікова категорія  - від  6 до 10 років – Кичата Аліна, учениця Поліської ЗОШ І-ІІ ст. (керівник Кичата О.М);

Моцеглов Дарина, учениця  Клубівської ЗОШ І-ІІІ ст.(керівник Власик В.М.)

Середня  вікова категорія  - від 11 до 14 років

– Берлізова Анастасія – учениця Клубівської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Власюк В.М.);

- Миколайчук Ірина, вихованка районного Будинок творчості дітей та юнацтва (керівник Бухонко А.А.);

Старша вікова категорія  -  від 15 до 18 років – Сухораба Ілля, Кошель Роман, учні Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука  (керівник Астапенко І.А.)

ІІІ місце

Молодша вікова категорія  - від  6 до 10 років – вокальна група Ізяславського НВК «ЗОШ І ступеня №7, д/с» (керівник Гриновецька В.І.)

Середня  вікова категорія  - від 11 до 14 років

– Ковальчук Дарина, Лук’янчук Олександр, учні Білівського НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів  - дитячий садок" (керівник Приймак С.І.),

- фольклорна вокальна група Ріпківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., дитячий садок» (керівник Міщук Н.Г.)

Старша вікова категорія  -  від 15 до 18 років – Мішак Едуард, учень Радошівської ЗОШ І-ІІІ ст.. (керівник Горох В.П.).

За сценічну культуру  відзначені Онищук Дарина, учениця  Ізяславського НВК «ЗОШ І ст., дитячий садок № 3» (керівник Корнійчук М.В.), Колосінська Юля, учениця Борисівського НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів - дитячий садок"  (керівник Лисак Н.В.), Гончарук Аліна, учениця Михлянської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Васильчук Н.М.).

ФОТОКОЛАЖ

17.10.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з

громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Чергові призовники осені 2016 року  Ізяславщини відправились у війська

 

 

Відповідно до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», Указу Президента України від 29.03.2016 року № 122/2016 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2016 році» триває осінній призов на строкову військову службу.

У понеділок, 17 жовтня, відбулася чергова відправка юнаків з Ізяславського району до лав Збройних Сил України. Проводжати призовників прийшли їхні рідні та близькі, а також представники органів влади та громадськості, зокрема, завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Віктор Кучерук, т.в.о. Ізяславського районного військового комісара Юрій Мізерний, благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української православної Церкви Київський патріархат митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук. Вони звернулися до строковиків з напутніми словами,  побажали міцного здоров’я, витримки, сили духу та незламності.

Юрій Мізерний наголосив, що строковики не будуть направлятися в зону проведення АТО. Вони проходитимуть військову службу спочатку в навчальних центрах, щоб отримати відповідні знання, після чого будуть розподілені у військові частини бойового забезпечення.  

Благословив майбутніх захисників України на щасливе проходження військової служби митрофорний протоієрей отець Володимир Ковальчук, який побажав Божої допомоги у благородній справі служіння своєму народові. Отець Володимир вручив юнакам молитовники.

За законодавством на службу призивають юнаків віком від 20 до 27 років. Ті, кому виповнилося 18-19 років, також можуть піти служити в армію, але на добровільній основі.

17.10.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

У Кам'янці-Подільському відбувся турнір з легкої атлетики, присвячений Українському Козацтву

 


        
13-14 жовтня на міському стадіоні міста Кам’янець-Подільський відбувся XI міжобласний турнір з легкої атлетики, присвячений Українському Козацтву.

Участь у традиційних для Кам’янця-Подільського змаганнях взяли участь 15 команд із Чернівецької, Івано-Франківської, Закарпатської, Тернопільської, Вінницької і Хмельницької областей. Загалом з’їхалося близько 200 учасників, які змагалися у двох вікових категоріях – 2001-2002 років народження і 2003 року народження.

Серед учасників турніру були і представники Ізяславської дитячо-юнацької спортивної школи. Кожен легкоатлет Ізяславщини, на чолі із своїм тренером Ларисою Калашник, виборов щонайменше по одній нагороді різного ґатунку, а окремі  юні спортсмени отримали їх навіть три.

17.10.2016 р.

За матеріалами сектору молоді та спорту відділу

освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Хмельниччина тепер отримала власний бренд

        

Нарешті наша область отримала свій індивідуальний бренд. Голосування, що проводилось з 19 серпня по 3 жовтня, скінчилося і серед представлених чотирьох варіантів марки області, переміг знак під назвою «Самобутність».

На офіційному сайті Хмельницької обласної державної адміністрації до уваги жителів краю були представлені чотири варіанти марки області: «Перехрестя стихій та історій», «Самобутність», «Класичний гербовий» та «Модерн». Переможцем конкурсу став графічний знак – «Самобутність», який відображає саму культурно-історичну компоненту Хмельниччини, адже на гербі зображений орнамент вишиванок, який використовувався саме в нашому краї.

Звичайно ж не обійшлося без соціологічного опитування серед населення області на тему: чим для них є Хмельниччина та які основні його презентаційні переваги перед рештою регіонів. Саме за результатами дослідження були розроблені варіанти бренду.

У голосуванні взяли участь більше  тисячі подолян, яким не байдуже, як буде представлена наша область широкому загалу. Обрання бренду з його подальшим використанням в акціях та проектах області є першим кроком у побудові туристичної стратегії Хмельниччини.

17.10.2016 р.

За матеріалами мережі Інтернет

 

 

16 жовтня – День працівників харчової промисловості

 

 

 

Щиро вітаємо вас у переддень вашого професійного свята.

Ви трудитеся в галузі, яка забезпечує нас всім необхідним до столу.

З кожним роком розширюється асортименті та поліпшується якість продукції, що ми споживаємо.

Тож прийміть слова щирої вдячності за вашу кропітку працю, за те, що робите для людей щодня, даруючи смачні хвилини життя.

Бажаємо вам, наші шановні, працелюбності, наполегливості, невтомності у пошуку нових рецептур.

Хай щастить вам у всіх починаннях, добра вам, миру в душі і в серці.

 

З повагою

Б.Яцков,                                       С.Шлегель,

голова райдержадміністрації       голова районної ради

 

Якість власної продукції понад усе

 

Починаючи з 1966 року, працівники однієї із найважливіших галузей держави – харчової промисловості України – у третю неділю жовтня відзначають своє професійне свято. Харчова промисловість - це тисячі великих, середніх і малих підприємств різних форм власності, які виробляють майже 20% від загального обсягу промислової продукції країни. Найбільша частина реалізованої продукції — це напої, м’ясні та молочні продукти, хліб і хлібобулочні вироби. Специфіка галузі така, що від дбайливих рук залежить і кількість, і якість продуктів, які ми щодня споживаємо.

 

Традиційно, напередодні свята, ми розповідаємо про одне з таких підприємств, яке впродовж багатьох років успішно провадить свою діяльність на теренах району - ПрАТ «Ізяславський хлібозавод». Трудовий колектив цього підприємства стабільно і динамічно нарощує обсяги виробництва продукції,  розширює її асортимент та працює над підвищенням якості і конкурентоспроможності. І їм це вдається. Хлібобулочні та кондитерські вироби ізяславських пекарів та кондитерів користуються попитом не лише в нашому районі та області, а й в сусідніх регіонах. Адже з моменту заснування підприємства й дотепер тут виготовляють продукцію без консервантів, штучних барвників та інших хімічних домішок, тобто за класичною технологією з дотриманням усіх необхідних норм та держстандартів. А ще приємно вражає широкий асортимент хлібобулочних та кондитерських виробів, який постійно поновлюється і поповнюється новими сортами.

Крім того, хлібозавод є одним з найбільших платників податків у районі. За три квартали поточного року підприємством до місцевого бюджету сплачено податків на загальну суму близько 1,9 млн.грн. Тут вчасно і цілком прозоро виплачують заробітну плату, всіляко заохочують працівників. Середня заробітна плата на підприємстві, де трудиться близько 160 чоловік, становить 6 тис.грн. Керівництво підприємства постійно турбується про покращення умов праці, впроваджує інноваційні методи роботи та оновлює власні виробничі потужності. Все робиться для того, щоб виготовляти якісну продукцію, задовольняти попит споживачів. І споживачі це оцінили. Все частіше вони віддають перевагу ізяславському хлібу. Хлібобулочні та кондитерські вироби купують як для повсякденного вжитку, так і на родинні свята. Короваї, торти, солодку випічку можна придбати у фірмових магазинах «Коровай», в нещодавно відкритому оновленому магазині «Хліб і до хліба» або ж замовити на підприємстві. У фірмових магазинах можна не лише замовити продукцію, а й ознайомитись з її зразками. Для любителів готувати власноруч пропонуються  заготовки тіста: листового прісного замороженого, прісного для вареників, дріжджового замороженого для пиріжків.

З метою задоволення усіх необхідних санітарних норм та вимог щодо продажу продукції споживачам, влітку на підприємстві було встановлено пакувальну машину для хлібобулочних виробів. Відтоді всі сорти різаного хліба та булки запаковуються у поліетилен, що дозволяє зберігати продукцію свіжою впродовж тривалішого часу та унеможливити її контакт з повітрям та навколишнім середовищем.

Дбаючи про якість продукції та умови праці працівників, адміністрація хлібозаводу ніколи не залишається осторонь усіх добрих благодійних справ і акцій, які проводяться в районі. Неодноразово колектив підприємства долучався до збору благодійної допомоги учасникам АТО, приймав участь у багатьох соціальних проектах з ремонту доріг тощо. Крім того, співпрацюючи з закладами соціальної сфери, тобто школами, лікарнями, дитячими садками, наш хлібозавод для їх потреб відпускає свою продукцію дешевше від звичайної ринкової ціни.

Не одне десятиліття Ізяславський хлібозавод утримує позицію одного з найкращих підприємств району та області. За словами його керівника Олени Данієвої, незважаючи на всі труднощі та негаразди, трудовий колектив звик працювати чесно, з великою відповідальністю за якість власної продукції та прозоро перед державою, не ховаючи у «тінь» податки й заробітну плату. Адже саме з таким підходом до роботи, через чесну конкуренцію можливий подальший розвиток як нашого району, так і держави вцілому.

16.10.2016 р.

За матеріалами районної газети «Зоря Надгориння»

 

 

 

Життєвий шлях та творча спадщина Харитона Довгалюка
(до 150-річчя від дня народження)

 

В Україні життєві шляхи і творча спадщина талановитого прозаїка української діаспори, уродженця Ізяславщини, священика Харитона Довгалюка, якого більшовики намагалися викреслити з анналів історії української культури, аж до початку ХХІ ст. були майже невідомими. Український прозаїк, журналіст, священик і церковний діяч української діаспори Харитон Ониськович Довгалюк народився 15 жовтня 1916 р. (за іншими даними 1918 р. чи навіть 1898 р.) у мальовничому волинському селі Криволука Заславського повіту (нині Ізяславський район Хмельницької області), а точніше на хуторі Замок, що за кілометр від села, на березі маленької річечки Змійки, притоки Горині. Родина Довгалюків була невелика: дідусь Семен Карпович із козацького роду, бабуся Одарка, мати Клавдія, батько Онисько і сам Харитон. Після закінчення сільської школи, в 1934-1936 рр. навчався у Кам’янець-Подільському інституті технічних культур, але через переслідування органами НКВС за те, що відважився написати контрреволюційну працю, де від «першої до останньої сторінки … ворожі напади проти совєтської влади», залишив навчання і вирішив «заховатися від усього, що ускладнює життя, стати хліборобом і шпортатись в землі». Він «роздобув робочий одяг і пішов у радгосп, де завжди потребують робітників-наймитів. Дають мешкання, харч і в кінці кожного місяця кілька рублів, яких не вистачає для курців купити тютюну». Але пропрацювавши в радгоспі лише три тижні, він на прохання редактора Ізяславської газети «Заславський вісник» став завідувачем літературного відділу часопису, де й пропрацював аж до весни 1942 р. Ще в 1941 р., під час Другої світової війни, разом із побратимами, заславськими поетами Герасем Соколенком і Миколою Болкуном він долучився до створення і діяльності в Ізяславі осередку Організації Українських Націоналістів під проводом Андрія Мельника. Під час проведених нацистами арештів серед членів ОУН  йому не вдалося втекти і весною 1942 р. його вивезли на примусову працю в Німеччину. Після закінчення Другої світової війни емігрував у США, де у 1960 році закінчив Рочестерський технічний інститут і працював у корпорації «Хеrох». Був одружений з Оленою Петришин. У еміграції проводив значну церковно-релігійну діяльність. Хрещений за православним обрядом, він протягом усього життя залишався глибоко віруючою людиною і, згуртувавши частину православних християн, став фундатором української православної парафії в Рочестері. У 1987 році  рукоположений на священика Української Автокефальної Православної Церкви (Соборноправної). Впродовж багатьох років був парохом православних церков Чесного Хреста (Ютика) і Пресвятої Покрови (Чикаго). Але за станом здоров’я відійшов на спочинок і оселився в Рочестері, де у власному будинку спорядив каплицю й продовжив своє молитовне служіння аж до самої смерті. Крім того, значну увагу, як член управління УККА та Української національної ради, член Культурно-освітнього комітету Української Федеральної Кредитної Спілки та Об’єднання українських письменників «Слово», приділяв культурно-освітній діяльності і, не маючи змоги повернутися в Україну, плекав надію на те, що Україна стане незалежною, вільною, і замайорять над нею жовто-блакитні прапори. Помер О.Харитон Довгалюк на 90-му році життя 26 листопада 2006 р. у м.Рочестер (штат Нью-Йорк, США).

Харитон Довгалюк ще в 1934-1936 рр. під час навчання в інституті технічних культур почав захоплюватися літературою. Класики пробуджували в нього, як писав сам Довгалюк «внутрішній світ, інший, ніж той, в якому довелося жити, і мені здавалося, що моя душа сприймала життя, красу, радість і біль дещо інакше, як ті люди, з якими я зустрічався». Вже у сімнадцять років він написав коротку повість «Розділ». Рукопис Харитон Довгалюк відіслав у видавництво в Києві і зараз же одержав відповідь та похвалу за літературний талант і, що повість незабаром має вийти. Проте вже через місяць його викликали в районний відділ НКВС  і звинуватили в контрреволюційній діяльності та пропаганді «ідеології буржуазного націоналізму». Рукопис повісті комуністичний режим конфіскував, адже йому не подобалися «буржуазно-націоналістичні писання» Х.Довгалюка.  До літературної діяльності священик Харитон Довгалюк повернувся вже в еміграції. Яскравий і оригінальний літературний доробок українського письменника (писав під псевдонімами: Борис Чернець, А.Стебло, і криптонімами «ХОД», «X.Дов.») на сьогодні складають: оповідання «Гроші під ялинку» (1969), збірка оповідань «Кладка над потоком» (1969), повісті «Буревій» (1971) і «Соколова дочка» (1973), повість-спогади «Сповідь Андрія Заславського» (1977), богословський трактат «Со Святим Духом» (2003), а також чимало журналістських публікацій в часописах «Мітла» (Буенос-Айрес, Аргентина), «Свобода» (Нью-Йорк), «Українські вісті» (Берлін, Нью-Йорк), «Народна воля» (Нью-Йорк), «Новий шлях» (Нью-Йорк)  тощо.

На превеликий жаль, життєві шляхи, суспільно-просвітницька і релігійно-церковна діяльність уродженця Ізяславщини, талановитого письменника Харитона Довгалюка, ще й досі чекають свого сучасного українського дослідника, а його творча спадщина залишається малодослідженою та майже невідомою широкому загалу земляків, істориків, літературознавців і краєзнавців.

15.10.2016 р.

За матеріалами мережі Інтернет

 

 

Міжнародний день білої тростини

 

 

Міжнародним святом «День білої тростини» визнано  в 1969 р. в Коломбо (США). Це відбулося на загальних зборах Міжнародної федерації сліпих, яку надалі змінив Всесвітній союз сліпих. У всесвітньому масштабі цей день відзначався з 15 жовтня 1970 року. Цей День служить нагадуванням суспільству про існування людей з обмеженими фізичними можливостями, про солідарність і про допомогу.

Біла тростина, як символ незрячої людини, бере початок в 1921 році. У Брістолі (Великобританія) жив молодий професійний фотограф на ім’я Джеймс Біггс. Після аварії він втратив зір. Треба було починати нове життя, і він став вчитися самостійно ходити по місту за допомогою тростини. Але незабаром він зрозумів, що на його чорну тростину не реагують ні перехожі, ні водії. Тоді він пофарбував тростину в білий колір. І вона стала помітна. Це нововведення підхопили всі незрячі не тільки Англії, але і всієї Європи, Америки, та ін.

Нагадаємо, що в офіційному календарі Всесвітньої організації охорони здоров’я також є «Міжнародний день сліпих», який проводиться 13 листопада і зв’язується з днем народження Валентина Гаюї - засновника тифлопедагогіки, першого творця навчальних закладів для сліпих у Франції.

У 1992 році Світовий союз сліпих виступив з ініціативою відзначати 15 жовтня як День білої тростини об’єднаних націй, але позитивного рішення досі немає.

Зараз Міжнародний день білої тростини відзначається в багатьох країнах світу. Союзи сліпих намагаються в цей день спільно зі зрячими проводити відповідні акції, спрямовані на посилення інтеграції незрячих в суспільство. Вони прагнуть у першу чергу зацікавити громадськість та засоби масової інформації звернути увагу влади на проблеми людей з обмеженим або втраченим зором.

15.10.2016 р.

За матеріалами мережі Інтренет

 

Дорогі співвітчизники!

 

Два роки тому я прийняв рішення відмовитися від хибної традиції відзначати головне військове свято нашої незалежної держави за календарем країни-агресора. І нова дата прижилася напрочуд швидко. Чому? Бо коріння її – в давньому святі Покрови, яке особливо глибоко шанувалося нашими пращурами-козаками. Коріння її – у куренях Січі та в боївках Української Повстанської Армії. 14 жовтня символізує нерозривний зв’язок усіх поколінь захисників України. День захисника України освятився кров’ю наших воїнів та сльозами матерів.

Ми, українці, не дали загарбницьким планам країни-агресора реалізуватися, і не вели, і не ведемо загарбницьких воєн. Споконвіку ми не виступали ніколи у ролі агресора і ніколи не зарилися на чуже. Але і свого – не віддамо. І нам, слава Богу, є вже чим зустріти непроханих гостей. Хто з мечем до нас прийде, той від меча і загине… І від щита, яким стали для нас наші Збройні Сили.

Вражаючі зміни в їхній силі та якості виявилися можливими завдяки потужній солідарності українців. Завдяки мужності і героїзму солдат і офіцерів, добровольців і волонтерів. Завдяки силі духу, волі, патріотизму українських матерів. Завдяки трудовому подвигу конструкторів, інженерів і робітників наших оборонних підприємств.

Російська агресія, яка все ще триває, та військова загроза зі Сходу, очевидна на довгу історичну перспективу, - визначальні чинники нашої безпекової політики та військового планування.  Якщо ми хочемо вижити як нація, як народ, як держава, маємо витрачати на Збройні Сили та безпеку мінімум 5% ВВП – як це не обтяжливо і не важко для бюджету, для економіки, для соціальної сфери.

Якщо дивитися на ці витрати у масштабі світових цін на зброю й техніку, якщо порівнювати наш військовий бюджет з аналогічними видатками інших країн, то очевидно, що ми діємо в умовах обмеженого і дуже скромного фінансового ресурсу. Наведу лише один промовистий приклад. Нині на слуху суперечка між двома європейськими країнами щодо контракту на поставку гелікоптерів. Так от, вартість п'ятдесяти вертольотів – понад 3 млрд євро.  Нам, по-хорошому, потрібні були би десятки таких машин, якщо не сотні. Але весь наш річний воєнний бюджет недотягує навіть до 60% цієї суми – наступного року він становитиме 64 млрд гривень.

Та ми використовуємо його максимально ефективно, і день за днем зміцнюємо обороноздатність країни. Лише протягом поточного року Збройні Сили отримали близько 2 тис. одиниць озброєння та військової техніки. Перед науковцями, конструкторами, керівниками оборонних підприємств поставлено надважливе завдання з розробки та виробництва  нового ракетного озброєння, комплексів крилатих ракет, нових зразків артилерійських систем, високоточних боєприпасів, безпілотних літальних апаратів ударного типу, засобів космічної розвідки, радіоелектронної боротьби, контрбатарейної боротьби тощо.

Не все, що здатен виробити ВПК, ми можемо дозволити собі придбати. Тим не менше, наступного року на закупівлю та ремонт озброєнь плануємо витратити близько 11 млрд гривень. Кожен громадянин має право бачити техніку, в яку він інвестує щомісяця свої податки, відраховуючи їх у бюджет держави. Будемо й надалі демонструвати громадянам результати роботи нашої оборонної промисловості. Завтра продовжу традицію публічної передачі техніки та зброї у війська.  Цього разу йдеться про бойову та транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, бойові машини піхоти, бронетранспортери, вантажні автомобілі та засоби тилового забезпечення.

З нагоди свята планую зустрітися і з воїнами шостої хвилі, які саме в ці дні масово демобілізуються згідно мого указу. Важливою особливістю цього року став перехід комплектування Збройних Сил України та інших силових структур на контрактну основу. Весною 14-го в умовах фактичної відсутності армії на фронт пішли добровольчі батальйони. Згодом ставку було зроблено на часткову мобілізацію. Тепер же ми досягли такого прогресу у зміцненні обороноздатності, коли можемо дозволити собі створювати професійне військо.

Лише цього року контракти підписали 57 тис. українських добровольців. А із тих, хто вже відслужив і повернувся додому, створено оперативний резерв першої черги у складі майже ста тисяч військовослужбовців, і проведено перші в історії нашої держави серйозні навчання за участю резервістів.

Дорогі співвітчизники!

Кожен мій день як Президента та Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України починається як з «Отче наш» – із доповідей про ситуацію на фронті. Якщо є оперативна потреба, Міністр оборони чи Начальник Генерального штабу телефонують мені 24 години на добу. За рапортами: словами, цифрами, стрілами і позначками на карті, - завжди бачу насамперед людські долі. У війні головне не гроші, не техніка, не зброя, а люди – українські воїни!

За два з половиною роки у проведенні чи забезпеченні антитерористичної операції взяли участь близько 280 тисяч українців, із них – 266 тисяч вже отримали статус учасника бойових дій.

Понад 10 тисяч військовослужбовців відзначені державними нагородами.  Тридцяти трьом наших українським фронтовикам присвоєно звання Героя України. Сьогодні вдень матиму честь  вручити Золоту Зірку Героя рідним нашого капітана Олександра Лавренка – командира танкової роти 93-ї окремої механізованої бригади, який своїми героїчними вчинками підняв свою роту і знищив велику кількість воїнів агресора. Я впевнений в тому, що на прикладі капітана Лавренка ми можемо виховувати покоління українців так само, як він діяв у липні 2014 року.

Впевнений в тому, що на сьогоднішній день у нас є велика кількість подібних прикладів і ми можемо говорити, що сьогодні, у День захисника Вітчизни ми їх шануємо.

І я підпишу сьогодні Указ про присвоєння звання Героя України ще двом відважним воїнам – майору Андрієві Ткачуку, начальнику штаба парашутно-десантного батальйону 25-ї бригади Високомобільних десантних військ; та молодшому лейтенантові Володимиру Гарматію, комвзводу управління артилерійської батареї 51-ї окремої механізованої бригади. Володимиру Гарматію, на жаль, - посмертно.

2533 військових  загинули обороняючи Україну від російської агресії. Прошу всіх тут присутніх, всіх, хто дивиться нас по телевізору, вшанувати світлу пам'ять українських захисників Вітчизни хвилиною мовчання...

Постійним нагадуванням про війну у моєму робочому кабінеті є два осколки, дитяча лялька з пекла Донецького аеропорту, які мені подарували «кіборги» та солдатський металевий кухоль. Ці реліквії ані на мить не дають забути про чорну хмару над Україною, яка нависла з боку східного сусіда.

Коли дивлюся у вічі нашим воїнам, чую їхні впевнені голоси, бачу, як вправно вони працюють зі зброєю та бойовою технікою, переконуюся – Україна обов’язково переможе.

Я вітаю всіх захисників України, які в той чи інший спосіб – на передовій чи своєю повсякденної працею – забезпечують мир та спокій нашої держави. 

Вітаю Збройні Сили, Національну гвардію, Службу безпеки, Державну прикордонну службу, Службу зовнішньої розвідки, правоохоронців, інші силові структури.

Особливо хотів би вклонитися нашим жінкам, які служать в цих структурах. Лише у військових частинах бойового складу службу проходить близько десяти тисяч жінок.

Слова глибокої пошани я висловлюю представникам волонтерського руху та військовим капеланам.

Я дякую усім-усім, хто самовідданою ратною працею сприяє зміцненню обороноздатності нашої держави.

Справжніми захисниками України є й наші «високомобільні дипломатичні сили», які на міжнародних переговорах всіх рівнів створюють сприятливі умови для політико-дипломатичного врегулювання на Донбасі. Найсвіжіший приклад – злагоджена робота української дипломатії та української делегації народних депутатів в Парламентській асамблеї Ради Європи, яка добилася чіткого визнання Росії країною-агресором та включення до резолюції пункту про необхідність продовження санкцій проти Російської Федерації. Це наш спільний успіх проукраїнської міжнародної коаліції, народних депутатів України та наших дипломатів.

У Нормандському форматі та в рамках Мінського процесу наші дипломати тримають переговорну позицію, згідно якої крокам із політичного врегулювання має передувати абсолютно необхідний, очевидний, відчутний і беззаперечний прогрес у безпекових питаннях.

Дорогі українці!

Нехай Пресвята Богородиця оберігає нас усіх. Зі святом Покрови вас!

З Днем захисника України!

Слава воїнам-захисникам!

Слава нескореному українському народові!

Слава Україні!

 

14.10.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

 

Дата 14 жовтня стала особливою в сучасній історії України.

Шановні подоляни!

 

Дата 14 жовтня стала особливою в сучасній історії України. Для християнських вірян цей день Покрови Пресвятої Богородиці уособлює в собі молитви про порятунок.

В українській традиції християнське свято мало свій символізм серед козаків, саме тоді відбувалися вибори отамана. Усе це доводить його унікальне значення для українців й сьогодні.

В непрості часи посягань на незалежність України, стало надзвичайно актуальним запровадження власного свята – Дня захисника України. Воно покликане закарбувати самовідданість військовослужбовців, які своїм життям стоять на захисті власної держави.

В таких умовах перед усіма нами постають нові виклики, що обґрунтовують необхідність розбудови новітньої, незалежної країни та популяризації головної ідеї про цінність людини.

Вшануємо в цей день тих, хто стоїть за збереження територіальної цілісності та згадаємо пам’ять про усіх полеглих внаслідок військових дій.

Шановні наші захисники! Бажаю вам здоров’я, сімейного добробуту, досягнення мирного життя та процвітання!

Шановні подоляни! Зичу стабільності, благополуччя та Божого благословення кожній родині!

Зі святом!

 

Голова обласної

державної адміністрації                                                Олександр Корнійчук

 

 

 

14 ЖОВТНЯ - ДЕНЬ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

 

Шановні захисники України! Дорогі ветерани!

 

Вітаємо вас із Днем захисника України!

Це справжнє свято мужності й самовідданості, свято лицарства і благородства, якими володіють справжні оборонці,

 визволителі й захисники України, водночас стало уособленим святом усіх чоловіків.

Це свято кожного, хто в той чи інший час віддав свої знання, силу, мужність і професіоналізм справі захисту нашої держави.

З нагоди свята вітаємо усіх, хто носить високе звання захисника України, та бажаємо успіху тим, у кого іспит на нього ще попереду.

Шлемо сердечні вітання ветеранам, учасникам війни, військовослужбовцям, воїнам запасу,

 батькам та матерям солдатів та зичимо міцного здоров’я, добра, щастя, злагоди вам та вашим родинам.

 

З повагою

Б.Яцков,                                                                        С. Шлегель,

голова райдержадміністрації                                        голова районної ради

 

 

«Сила нескорених»

 

Саме під такою назвою 14 жовтня в Ізяславському районному будинку культури відбулось культурно-мистецьке дійство з нагоди святкування Дня захисника України, Дня українського козацтва та свято Покрови за участі представників районної та міської влади, трудових колективів підприємств, установ, організацій, учасників АТО, мешканців міста та його гостей.

Святковий захід розпочався із проведення поминальної літії за загиблими учасниками антитерористичної операції на сході України та всіма тими, хто поклав своє життя за свободу та незалежність України. Її відслужив благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський патріархат митрофорний протоієрей отець Володимир Ковальчук. Також свої молитви за загиблих підніс настоятель костелу святого Йосипа Римо-католицької церкви (м.Ізяслав) отець Едуард Пюро.

 Учасники зібрання хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих героїв, учасників бойових дій на Сході, учасників визвольних змагань, патріотів України, які поклали свої життя на вівтар незалежності держави - України. Від імені присутніх делегація представників учнівської молоді закладів освіти міста Ізяслав поклали вінки та квіти до могил загиблих в АТО Василя Кобернюка, Миколи Микитюка, Юрія Цісарука, до братської могили воїнів-визволителів в Парку Слави та до меморіальних каменів на меморіалі воїнам-інтернаціоналістам.

З нагоди Дня захисника України, Дня українського козацтва, свята Покрови до присутніх в залі звернулись голова районної державної адміністрації Борис Яцков, голова районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук.

Вітаючи присутніх на заході із святами, керівники міста та району подякували мужнім та відважним воїнам за стійкість, патріотизм та відвагу, проявлену під час ведення бойових дій в зоні ведення антитерористичної операції. Керівники району та міста також висловили слова подяки військовослужбовцям, волонтерам, всім, хто доклав чималих зусиль для підтримки обороноздатності нашого війська, та побажали міцного здоров'я, злагоди, миру та Божого благословення.

Уся країна нині згуртувалася заради спільної мети — перемогти російського агресора, відновити територіальну цілісність нашої держави, захистити її незалежність і саме право на існування.

За останні роки в державі наше військо було створено практично з нічого. Нова українська армія зламала плани Кремля, зупинила навалу найбільшої військової машини на континенті.

Сильне українське військо — здобуток мільйонів небайдужих людей. На перемогу працюють і на бойовому посту зі зброєю в руках; і на оборонному заводі, ремонтуючи та виготовляючи броньовані машини; у госпіталях і лікарнях, виходжуючи поранених; у складі волонтерського десанту, викорінюючи корупцію та неефективність в організації оборони; у телеефірах і на шпальтах газет, несучи правду та спростовуючи брехливі вигадки ворожої пропаганди», - зазначали у своїх виступах промовці.

На честь святкової події відбулась урочиста церемонія із відзначення захисників України, які відстоювали незалежність на суверенітет України у ході проведення АТО. Перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, голова районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка від 20 липня 2016 року № 306/2016 за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності, вірність військовій присязі   вручили Володимиру Яковишину, жителю міста Ізяслав, медаль «Захиснику Вітчизни». Також учасникам антитерористичної операції на сході України Олександру  Прокопенко-Гур’янову, Віктору Павлюку, Сергію Пастуху, Євгену Резніку, Володимиру Хрипонюку, Олександру Катруку, Миколі Іськову, Олексію Павлюку, Роману Мельнику, Олександру Антонюку вручено подяку Ізяславської районної державної адміністрації та Ізяславської районної ради за патріотизм та вірність військовому обов’язку, проявлені в ході захисту свободи, незалежності та територіальної цілісності України під час проведення антитерористичної операції на сході держави та з нагоди Дня захисника України.

Також під час святкового дійства зі сцени пролунали вітання від т.в.о. Ізяславського районного військового комісара Юрія Мізерного, голови районної ради Організації ветеранів України Василя Стецюка, голови районної громадської організації ветеранів-учасників антитерористичної операції Володимира Павлюка. Останньому голова районної ради «Лідер» Дарія Гаврилюк вручила малюнки та обереги, створені учнями закладів освіти району, для подальшої передачі захисникам України на східних рубежах держави.

Протягом усього святкового дійства «Сила нескорених» аматори художньої самодіяльності закладів культури та освіти Ізяславського району вітали захисників України та всіх присутніх в залі тематичними музичними композиціями. В концертній програмі взяли участь: парафіяльний хор храму святого вмч. та цл. Пантелеймона УПЦ КП (м.Ізяслав), виконавці флеш-мобу  у складі групи учнів Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, фольклорний колектив Ріпківського сільського будинку культури, народний аматорський ансамбль української пісні «Терниця» Ізяславського районного будинку культури, «Батальйон краси» Радошівського сільського будинку культури, зразковий ансамбль народного танцю «Барвограй» Ізяславської дитячої школи мистецтв, солісти Олександр Ящук, Наталія Бабійчук, Юлія Дацюк, Анатолій Колісняк, Микола Коваль, Юрій Шагун, вокальний ансамбль «Контраст» Ізяславської дитячої школи мистецтв, народний аматорський ансамбль духової музики «Музика Надгориння» Ізяславського районного будинку культури.

Також під час заходу представника благодійної організації «Фонд Заславщини» проводився збір коштів для надання допомоги захисникам України на сході в зоні проведення антитерористичної операції.

На майданчику перед Ізяславським районним будинком культури  члени волонтерської групи храму св. вмч. та цл. Пантелеймона УПЦ КП (м.Ізяслав) та козаки громадської організації «Ізяславське козацьке товариство» пригощали всіх бажаючих волонтерським борщем та козацьким кулішем. Фінансову допомогу в організації частування ізяславчан козацьким кулішем надав народний депутат України Андрій Шинькович.

ФОТОКОЛАЖ

14.10.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

Під час АТО доводиться долати труднощі воєнного часу

 

Вже який рік поспіль тривають бойові дії на сході країни, які у високих владних кабінетах від самого початку називають антитерористичною операцією. За цей час на захист миру і територіальної цілісності держави стали десятки тисяч добровольців, кадрових військових та воїнів запасу. До їх числа належить й ізяславчанин Володимир Яковишин. За його плечима вже була служба в Збройних силах, після чого Володимир працював вчителем фізичного виховання в  Плужненському аграрному ліцеї. Розуміючи важливість ситуації, після отримання повістки він без будь-яких вагань 6 лютого минулого року вирушив виконувати свій почесний обов’язок. Вдома Володимира залишилися чекати дружина Інна з доньками Софійкою і зовсім недавно народженою Соломійкою. Звичайно, у дружини з дітьми, як і у всіх рідних, було хвилювання. Але вони також до всього поставилися з розумінням. Побажавши Володимиру щасливого повернення, вони стали чекати з твердою вірою, що все буде гаразд. Можливо ця віра, постійна підтримка рідних допомогли чоловікові у найнебезпечніші моменти, які його очікували на сході України. Але це було потім.

Спочатку була підготовка на полігоні у Рівненській області, де проживали в палатках. Вже тут відчули, що таке волонтерська підтримка. З вдячністю пригадує Володимир Яковишин і благодійників-земляків, які приїжджали на полігон з гуманітарною допомогою, привозили дрова, картоплю, консервацію, все необхідне для військових. Після двох місяців перебування на Рівненщині наступним місцем, де Володимир разом із товаришами проходив підготовку, став полігон у Дніпропетровській області. Це була гарна місцевість, у лісі. Непоганими були умови для перебування. Не було проблем із питною водою. Далі був полігон «Широкий Лан», що в Миколаївській області. Це загальновійськовий полігон, де проводяться навчання артилеристів, мінометників. Тут, як згадує Володимир Яковишин, була досить серйозна підготовка, навчалися ставити розтяжки, проходили підривні навчання. Все це в подальшому довелося застосовувати на практиці.

Після трьох-чотирьох тижнів навчань на останньому полігоні військових перевели в зону АТО. Першим населеним пунктом, де вони зупинилися, щоб отримати все необхідне спорядження, став населений пункт Зелений Гай Донецької області. Далі їх чекали вже серйозні випробування неподалік Маріуполя. Тамтешня територія частково була пристосована для перебування, вже викопаними були бліндажі. Воєнні будні розпочалися…

Володимир Яковишин проходив службу в групі інженерного забезпечення саперної роти 14 окремої механізованої бригади. Саперів у роті, ким був і Володимир, за штатним розписом налічувалось 50. Але прямі обов’язки виконували, приблизно, 15 військових. Інші знаходили для себе інші заняття. Дехто був неготовий через слабку підготовку. Адже не секрет, що під час перших хвиль мобілізації на службу потрапляло багато людей, в дійсності непридатних для виконання серйозних військових завдань.

Під час розмови з Володимиром довелося почути не про один такий випадок. А оскільки наш співрозмовник має вищу освіту, працював вчителем фізичного виховання і байдужий до алкоголю, то йому довірили командувати відділенням.

Робота сапера – важлива, відповідальна і небезпечна. Неодноразово доводилося потрапляти в небезпечні ситуації.  Одного разу, коли наш земляк стояв у наряді, смертельно були поранені два його бойові товариші. За збігом обставин, обидва – дільничні інспектори, з сусіднього Теофіпольського району та з Волинської області. Врятувати життя не вдалося жодному з них. Іншим разом сам Володимир був поранений, підірвавшись на розтяжці. Лікувався в госпіталі.

Близько двох місяців Володимир Яковишин з іншими перебували під Маріуполем, поряд з морем. Але, як розповідає він, моря по-справжньому не бачили, бо було не до того. Та й про саме море спогади залишилися далеко не найкращі. Адже Маріуполь – місто промислове, скрізь видніються заводські труби, тож навколишнє середовище і вода в морі дуже забруднені.

У подальшому довелося побувати Володимиру і під горезвісною під час АТО Мар’їнкою. Тут доводилося більше працювати в лісопосадках, яких в цій місцевості надзвичайно багато. Кожне поле чергується з лісопосадкою довжиною 1-2 кілометра і завширшки приблизно 50 метрів. За однією з лісопосадок знаходилися українські військові, наступна була вільною, а вже за іншою перебували сепаратисти. Завданням наших саперів було непомітно пробратися в нейтральну лісопосадку, щоб перевірити її на наявність вибухових пристроїв і знешкодити їх. Або ж перемістити ближче до території ворога чи встановити на наближеній до нього відстані нові розтяжки. Було складно, небезпечно, але все закінчилося благополучно для Володимира Яковишина.

Більше як через рік перебування на військовій службі, сумлінно виконавши свій обов’язок перед Україною, навесні цього року він повернувся додому, де його радо зустріли щасливі дружина, доньки і всі рідні. Так склалося, що на попереднє місце роботи Володимир не повернувся, зараз знаходиться вдома. А оскільки у нього неабияке почуття гумору, то не втримався, щоб не пожартувати з цього приводу. Сказав, що після виходу матеріалу, можливо, хтось запропонує йому роботу. Будемо сподіватися, що в учасника антитерористичної операції Володимира Яковишина і з роботою, і взагалі в подальшому все складеться якнайкраще. Головне, щоб і йому, й іншим не довелося більше воювати, щоб швидше закінчилися бойові дії на сході України.

Указом Президента України Петра Порошенка від 20 липня 2016 року №306/2016 Яковишин Володимир Сергійович нагороджений медаллю «Захиснику Вітчизни», яку йому було вручено 14 жовтня під час урочистостей з нагоди відзначення Дня захисника України, дня українського козацтва та свята Покрови в Ізяславському районному будинку культури.

14.10.2016 р.

За матеріалами районної газети «Зоря Надгориння»

 

На могилі Миколи Микитюка освятили пам’ятник

 

У День свята Покрови Пресвятої Богородиці та в День захисника України, 14 жовтня, на міському цвинтарі міста Ізяслав відбулося освячення надмогильного пам’ятника загиблому в зоні проведення  антитерористичної операції на сході України ізяславчанину Миколі Микитюку.

На церемонії освячення пам’ятника перебували близькі, родичі, друзі, товариші по зброї Миколи Микитюка, учні та педагоги Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія», де навчався Микола, представники міської та районної влади, ізяславчани.

Чин освячення здійснив благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський патріархат митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук.

До присутній на заході звернулися: голова районної державної адміністрації Борис Яцков, голова районної ради Сергій Шлегель, учениця Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія»  Юлія Шевцова. Також всі вшанували хвилиною мовчання пам'ять Миколи Микитюка та всіх борців за свободу, незалежність та територіальну цілісність України.

Як символ нетлінної пам’яті до пам’ятника лягли квіти від голови районної державної адміністрації Бориса Яцкова, голови районної ради Сергія Шлегеля, Ізяславського міського голови Валентини Корнійчук, бойових побратимів, педагогів та учнів Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія», жителів міста Ізяслав.

ФОТОКОЛАЖ

14.10.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з

громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Вручено відзнаку Президента України – ювілейна медаль «25 років незалежності України»

 

14 жовтня церкви східного обряду відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці. Його суть – ідея заступництва Божої Матері над християнами. Свій початок свято бере з IX століття: у Константинополі під час служби у Влахернській церкві блаженний Андрій удостоївся явлення Богородиці. Вона простягла свій покров над людьми у знак того, що дає їм свій захист.

Вшанування Пресвятої Богородиці Покрови – захисниці від ворогів має глибоке коріння і в Україні. Ця традиція прийшла до Русі з Візантії разом із запровадженням християнства у 988 році. Князь Ярослав Мудрий збудував у Києві церкву на Золотих Воротах як вияв вдячності Богові і Пресвятій Богородиці. 1039 року він віддав народ Русі під опіку Божої Матері. Князь Володимир Мономах писав, що перемогам над половцями завдячує Богові і заступництву Пречистої Діви Марії.

Традиція вшанування Покрови як покровительки українського війська перейшла від руських князів до козацтва. Свято Покрови Пресвятої Богородиці було одним із найголовніших свят козаків, за що воно отримало другу назву – Козацька Покрова.

Районна державна адміністрація звернулася до керівників релігійних громад району провести у свято Покрови Пресвятої Богородиці в храмах району поминальні служби за загиблих захисників України та молебні за українських вояків, які сьогодні стоять на сторожі свободи, незалежності та територіальної цілісності України.

Голова районної державної адміністрації Борис Яцков, голова районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук були присутні на такій службі у Свято-Пантелеймонівському храмі Української Православної Церкви Київський патріархат міста Ізяслав, яку провів настоятель храму митрофорний протоієрей отець Володимир Ковальчук.

По завершенні богослужіння було зачитано витяг з Указу Президента України від 19 серпня 2016 року №336/2016 «Про нагородження відзнакою Президента України – ювілейною медаллю «25 років незалежності України», відповідного якого за значні особисті заслуги у становленні незалежної України, утвердженні її суверенітету та зміцненні міжнародного авторитету, вагомий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, культурно-освітній розвиток, активну громадсько-політичну діяльність, сумлінне та бездоганне служіння українському народу благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський патріархат митрофорний  протоієрей отець Володимир Ковальчук удостоєний   відзнаки Президента України – ювілейною медаллю «25 років незалежності України». Голова районної державної адміністрації Борис Яцков, голова районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук урочисто вручили відзнаку та посвідчення до неї отцю Володимиру. У подарунок отцю-настоятелю від церковного хору та всіх прихожан храму пролунало «Многая літа».

У своєму подячному слові о.Володимир Ковальчук наголосив, що нагорода є спільною для всіх тих, хто долучився до справи розбудови України, Української Православної Церкви Київський патріархат та теренах Ізяславщини.  

14.10.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з

громадськістю апарату райдержадміністрації  

ВІДЕО-РОЛИКИ "ПІД ЗАХИСТОМ УКРАЇНСЬКИХ ВІЙСЬКОВИХ"

 

 

14.10.2016 р.

 14 жовтня – День захисника України, День українського козацтва, свято Покрови

          З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві Президент України підписав Указ “Про День захисника України” від 14.10.2014 року № 806/2014, встановивши День захисника України – свято, яке щорічно відзначається 14 жовтня.

         День захисника України нероздільно пов’язане із розвитком війська та військових традицій. Традиції в житті суспільства і окремої людини відіграють важливу роль. На їх основі створюються моральні ідеали, принципи, переконання і норми, які визначають стосунки між людьми і ставлення громадян до своєї держави. У свою чергу ставлення людини до країни уособлюється у таких поняттях, як “Вітчизна”, “Батьківщина”, а найвищим проявом любові до рідної землі є готовність боронити її ціною власного життя.

         Сучасні захисники територіальної цілісності та незалежності України зберігають і примножують таку святу військову традицію, як традиція військового товариства. Військове братство – морально-правова норма взаємовідносин між військовослужбовцями у військових колективах, яка суттєво впливає на їх згуртованість і боєздатність. Формами прояву військового товариства є взаємовиручка в бою, взаємодопомога в навчанні та службі, вшанування пам'яті загиблих товаришів тощо. Бойові традиції, що народилися у давні часи, протягом усієї історії України постійно розвивалися та наповнюються новим змістом, новими поколіннями захисників Батьківщини.

         З огляду на гібридний характер війни на сході нашої держави ми відзначаємо День захисника України у широкому розумінні. Маємо сьогодні говорити про те, що захисниками України є не лише військовослужбовці, а й усі громадяни, які своєю сумлінною професійною і громадською діяльністю забезпечують економічний, гуманітарний, освітній й інформаційний захист держави. Активного розвитку набув волонтерський рух, до якого залучилися чимало українців як у межах нашої країни, так і за кордоном. Нерідко ціною власного життя вони допомагають українській армії, доставляючи до місця призначення технічне оснащення, харчі, теплі речі, амуніцію, ліки. Вражає масштаб їхньої діяльності на допомогу пораненим воїнам АТО, сім’ям учасників АТО, родинам вимушених переселенців з Криму та територій охоплених війною. Ці люди стали мирними воїнами і надійними захисниками Батьківщини, а їхня діяльність – зразком самовідданості та патріотизму.

         14 жовтня церкви східного обряду відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці. Його суть – ідея заступництва Божої Матері над християнами. Свій початок свято бере з IX століття: у Константинополі під час служби у Влахернській церкві блаженний Андрій удостоївся явлення Богородиці. Вона простягла свій покров над людьми в знак того, що дає їм свій захист.

         Вшанування Пресвятої Богородиці Покрови – захисниці від ворогів має глибоке коріння і в Україні.

         Традиція вшанування Покрови як покровительки українського війська перейшла від руських князів до козацтва. Свято Покрови Пресвятої Богородиці було одним з найголовніших свят козаків, за що воно отримало другу назву – Козацька Покрова.

         У ХХ столітті козацькі традиції найяскравіше наслідувала Українська повстанська армія. Символічним днем утворення УПА вважається 14 жовтня 1942 року. УПА будувалася за принципами регулярної армії: мала Головний військовий штаб та штаби військово-територіальних одиниць, офіцерські школи, військово-польову жандармерію, медичну службу, власну систему звань і нагород. За час діяльності через лави УПА пройшло понад 100 тисяч осіб. За участь у повстанському русі чи його підтримку каральними органами СРСР було репресовано понад півмільйона осіб.

         Сьогодні Збройні Сили України переживають глибокі зміни – реформування системи управління та матеріально-технічного забезпечення й переозброєння. Не менш важливим є процес осучаснення воєнно-ідеологічної підготовки особового складу ЗСУ в умовах протидії збройній та інформаційній агресії: визначення нових ідеологічних і світоглядних орієнтирів духовності військовослужбовців; формування ідей вірності Українському народу; посилення ідеологічної складової патріотичного виховання особового складу та підтримка у нього високого морального духу; виховання у військовослужбовців почуття особистої відповідальності за захист Вітчизни. Ідейне виховання в Збройних Силах має спиратися не на радянські, а на автентичні військові традиції Українського народу щодо захисту кордонів і безпеки своєї землі від зовнішнього ворога, оскільки українці – нащадки воїнів-русичів, козаків, січових стрільців і вояків УПА.

13.10.2016 р.

 

Прем'єр-міністр: Українську науку потрібно інтегрувати в реальний сектор економіки

 

 

Українську науку потрібно інтегрувати в реальний сектор економіки для того, що прикладним шляхом реалізувати вітчизняні наробки у різних сферах. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час спілкування зі студентами Запорізького національного університету.

"Наше завдання сьогодні - інтегрувати науку в реальний сектор для того, щоб ми могли прикладним шляхом реалізувати ті наробки, які є сьогодні в Україні у різних сферах. Їх треба впроваджувати у життя", - заявив Володимир Гройсман.

Також потрібно створювати мотивації для кооперації університетів, що займаються наукою. Вони мають бути набувачами вигод від тих наробок, які сьогодні створюються в академічних стінах, зазначив Володимир Гройсман.

За його словами, система Академії наук потребує серйозних змін і реформ. Так, в Україні не було створено ефективної системи мотивації і стимулів, зокрема для молодих вчених. Також наука відірвана від реального сектору економіки.

Голова Уряду зазначив, що нещодавно провів зустріч із вченими щодо проблемних питань наукової сфери. У листопаді така зустріч відбудеться повторно, під час якої науковці презентують своє бачення зміни ситуації щодо Академії наук.

"На превеликий жаль, і відтік кадрів, і зменшення фінансування, і збільшення віку науковців – це все те, що послаблює наші позиції", - зазначив він.

Прем’єр-міністр зазначив, що готовий підтримати ефективний план модернізації та підтримки української науки.

13.10.2016 р.

За матеріалами з сайту «Урядовий портал» http://www.kmu.gov.ua/

 

 

 

До Дня захисника України

 

ВІН ЗАГИНУВ ЗА УКРАЇНУ

 

Хом’як Ігор Петрович

Дата та місце народження: 18 квітня 1975 року с.Плужне Ізяславського району Хмельницька область

Дата та місце загибелі: 18 червня 2016 року, м.Попасна Луганської області

Звання: прапорщик

Підрозділ: 211-й окремий мотопіхотний  батальйон «Київська Русь» (59 окрема мотопіхотна бригада)

Обставини загибелі: загинув 18 червня 2016 року близько 23.30 год. під час мінометного обстрілу в районі міста  Попасна Луганської області

 Сімейний стан: залишились батьки, дружина та син

Місце поховання: с.Плужне Ізяславського району Хмельницької області

Указом Президента України № 330/2016 від 11 серпня 2016 року «За мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України» нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно)

13.10.2016 р.

За матеріалами сайту http://memorybook.org.ua

Держслужбовців райдержадміністрації навчали подавати електронні декларації

 

12 жовтня держслужбовці районної державної адміністрації навчались правилам нової системи декларування майна та подачі електронних декларацій, які стали обов’язковими для заповнення.

Навчання було проведено для того, щоб, власне, показати систему електронного декларування, як вона працює, навчити заповненню декларацій, відповісти на всі питання, які виникають у державних службовців, зняти острахи.

«Сьогодні на вимогу Європейського Союзу і на вимогу Міжнародного валютного фонду в Україні повинно впровадитись електронне декларування. Скажемо так, дехто боїться цього електронного декларування, а дехто боїться – бо, в принципі, не має можливості заповнення, тобто, правильного заповнення цієї декларації. Тому дуже сьогодні доречно, що це навчання проведено», - наголосила керівник апарату райдержадміністрації Ольга Манзюк.

Кінцевим терміном подачі високопосадовцями відомостей про їхній майновий стан є 30 жовтня цього року, тобто через 60 днів від початку запуску електронного декларування.

Сама система електронного декларування дасть можливість, в першу чергу, охопити всі категорії високопосадовців в нашій державі. Починаючи від Президента, Прем’єр-міністра, народних депутатів, міністрів Кабінету Міністрів, а також – голів місцевих державних адміністрацій, їх заступників та керівників структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій.

Новелою електронного декларування є те, що всі члени сім’ї також будуть подавати декларації повністю про рухоме і нерухоме майно. В тому випадку, коли один із членів сім’ї відмовиться подати інформацію, то буде проводитися Національним агентством з питань запобігання корупції повна перевірка як по суб’єкту декларування, так і по тому члену, який відмовився дати інформацію.

12.10.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

Держенергоефективності та Олександрійська міська рада співпрацюватимуть у сфері енергоефективності

 

11 жовтня 2016 року Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та мер міста Олександрія Степан Цапюк  підписали Меморандум про співпрацю та взаємодію у сфері енергоефективності.

У рамках меморандуму заплановано реалізувати пілотні проекти на засадах державно-приватного партнерства, спрямовані на підвищення енергоефективності у житлових будівлях та бюджетних установах, створення сучасних енергоефективних систем освітлення міста, підвищення ефективності використання енергоресурсів у системах теплозабезпечення.

«Одним із важливих напрямів діяльності Держенергоефективності є сприяння залученню інвестицій на засадах державно-приватного партнерства (ДПП) у проекти з енергоефективності, виробництва енергії з відновлюваних джерел, впровадження когенераційних установок, модернізації освітлення тощо. Такі проекти необхідно поширювати у кожному місті, селищі», - повідомив Голова Агентства.

Перший пілотний проект, до реалізації якого на засадах ДПП планує долучитися Агентство, передбачає модернізацію системи вуличного освітлення у місті Олександрія Кіровоградської області.

У ході зустрічі Сергій Савчук також запевнив С.Цапюка у тому, що співпраця буде ефективною. Адже Агентство має надзвичайно гарний досвід співпраці з місцевою владою. Наприклад, в рамках підписаних з органами місцевого самоврядування меморандумів сьогодні в країні з місцевих бюджетів відшкодовується населенню частина відсотків чи суми за кредитами на утеплення. Таких місцевих програм вже  200. Окрім цього, на виконання меморандумів про співпрацю Агентство надає місцевій владі консультації щодо закупівлі послуг ЕСКО для термомодернізації бюджетних установ. Тепер необхідні проекти на засадах державно-приватного партнерства.

На думку С.Савчука, успішна реалізація проекту спільно з  Олександрійською міською радою дасть поштовх до широкого розповсюдження набутого досвіду у інших містах України.

У свою чергу, Степан Цапюк зазначив, що в місті вже є низка успішно реалізованих проектів з енергоефективності та вдячний Агентству за конструктивну співпрацю.

Довідково:

25 травня 2016 року набули чинності суттєві зміни до Закону України «Про державно-приватне партнерство», які відкривають нові перспективні можливості для реалізації проектів у сфері енергоефективності на рівні муніципалітетів.

12.10.2016 р.

За матеріалами сайту Державного агентства з енергоефективності

та енергозбереження України  http://www.saee.gov.ua/

 

 

Народний Дім «Просвіта» відзначив 25-річчя своєї діяльності

 

11 жовтня 25-річчя своєї діяльності відзначив Народний Дім «Просвіта», метою діяльності якого є утвердження української національної ідеї, державної української мови, розвиток національної культури, відродження історичної пам’яті, формування національної свідомості, піднесення духовності та добробуту українського народу.

Участь в урочистостях взяли т.в.о. заступника голови облдержадміністрації Валерій Олійник, представники окремих навчальних закладів міста, громадських організацій.

«За 25 років можна відмітити чимало позитивних моментів у вашій діяльності, особливо – співпрацю освіти і «Просвіти», – зазначив Валерій Олійник, – сьогодні, учні та вчителі щоденно відвідують Народний Дім, беруть участь у програмах на обласному та міському телебаченні і радіо, проводяться зустрічі з видатними людьми України, і багато іншого, що виховує свідомих українців».

Зі словами вдячності Валерій Цезарович вручив голові Хмельницького міського товариства української мови «Просвіта» Зої Діденко подарунок та подяку облдержадміністрації за багаторічну сумлінну працю та вагомий особистий внесок в розвиток національно-патріотичного виховання молоді.

У рамках урочистих заходів тематичні виступи представили вихованці Народного Дому «Просвіта», скрипалі Хмельницької обласної філармонії, народна артистка України Ясиновська Марія.

12.10.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької

обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

Ведмедик Добрячок завітав до вихованців дошкільних закладів Ізяслава

 

 

12 жовтня до вихованців Ізяславських ясел-садків № 1 «Струмочок» та № 4 «Теремок» завітав герой циклу дитячих програм на телеканалі «Надія» ведмедик Добрячок.

Разом із Добрячком до дошкільних закладів завітала і група учасників телепроекту «В гостях у Добрячка». Вони для дошкільнят підготували та показали лялькову виставу «Пригоди Піщинки». Виступи артистів юні глядачі зустрічали із превеликим зацікавленням та увагою. По її закінченні Добрячок поспілкувався із дітьми на різні теми «Що означає бути вихованим?», «Як можна допомогти батькам?». У подарунок кожна дитина отримала  книжку розмальовок.

12.10.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Люди не будуть чекати поки ви заробите на депозитах – Президент закликав керівників областей витрачати кошти на місцеві інфраструктурні проекти

 

Президент Петро Порошенко наголосив, що у 2017 році за місцевими бюджетами будуть закріплені податки та збори в такому ж обсязі, що й у 2016 році. При цьому Глава держави повідомив, що в Державний фонд регіонального розвитку буде додатково спрямовано майже 9 млрд. гривень.

Під час Ради регіонального розвитку Президент нагадав, що в поточному році обсяг коштів у ДФРР складав 3 млрд. грн.

«Не словом, а ділом – рішучими кроками і грошима реалізується наша спільна програма децентралізації», - підкреслив Петро Порошенко.

Президент також повідомив, що ще 1 млрд. грн. буде виділено як субвенцію на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад та зазначив, що існує «ще кілька сюрпризів для територіальних громад».

В той же час, Глава держави зауважив, що не всі керівники місцевої влади навчилися «користуватися плодами децентралізації».

«Хтось вкладається в масштабні регіональні проекти. На більшості територій будуються дороги, об’єкти інфраструктури, об’єкти освіти, заклади охорони здоров’я, освітлення, сміттєпереробка. А дехто зберігає мільярди, якщо не десяток мільярдів на своїх рахунках», - зазначив Президент.

«Люди не будуть чекати поки ви заробите на цих депозитах», - звернувся Глава держави до учасників засідання.

Петро Порошенко наголосив, що зміни в податковій базі та прийняття рішення щодо децентралізації приймалися для того, щоб наблизити центр прийняття рішень до людини в територіальній громаді.

«І те, що ми досі чекаємо поки до нас прийдуть якійсь ідеї, аж ніяк не може бути виправданням», - підкреслив Президент. Він повідомив, що станом на 1 вересня більше 10 млрд. грн. складають залишки коштів у місцевих бюджетах.

«Виходить як у тому радянському колгоспі: як неврожай – то біда, і як врожай – теж біда, бо не можуть вивезти», - сказав Петро Порошенко. Президент наголосив на неприпустимості такого явища,  яке не дає жодних підстав корегувати курс на децентралізацію.

12.10.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

 

 

До Дня захисника України

 

ВІН ЗАГИНУВ ЗА УКРАЇНУ

 

Цісарук Юрій Миколайович

Дата та місце народження: 03грудня  1974 року м.Ізяслав Хмельницької області.

Дата та місце загибелі: 13 липня  2015 року (помер від поранень).

Звання: полковник.

Посада: начальник розвідки управління ракетних військ та артилерії оперативного командування «Захід».

Обставини загибелі: помер від поранень 13 липня 2015 року,  отриманих у результаті підриву вибухового пристрою на розтяжці поблизу села Новотошківське Луганської області.

Сімейний стан: залишились дружина та син.

Місце поховання: м. Ізяслав Хмельницької області.

Указом Президента України №568/2015 від 05 жовтня  2015 року «За мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України» нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступені (посмертно).

12.10.2016 р.

За матеріалами сайту http://memorybook.org.ua

Децентралізація сприяла зростанню доходів місцевих бюджетів – Президент

 

Завдяки реформі децентралізації місцеві бюджети значно зросли, а їх дохідна частина перевищила видатки, наголошує Президент Петро Порошенко.

«Напрямок і курс був вибраний правильно. На 1 вересня поточного року профіцит місцевих бюджетів складає 32 млрд. гривень. За 9 місяців план надходжень до загального фонду місцевих бюджетів, без урахування трансфертів, виконано майже на 100%», - повідомив Глава держави на засіданні Ради регіонального розвитку.

Петро Порошенко акцентував на тому, що у порівнянні із минулим роком, на 50% перевищено надходження місцевих бюджетів і левова частина цих коштів спрямовується на бюджет розвитку. «Це те, про що мріяли ще 2 роки тому», - підкреслив Президент і зазначив, що завдяки цьому у різних куточках країни розбудовується інфраструктура, розвивається транспортне забезпечення, зводяться соціальні об'єкти - дитячі садки, школи, тощо. Часто вони відкриваються у віддалених районах, селах – там, де до них ніколи не доходили руки, констатував він.

Крім того, Глава держави зазначив, що завдяки збільшенню бюджетів громад та реалізації експерименту щодо спрямування частини коштів перевищення надходжень від митниці, відновлюються автомобільні шляхи у регіонах та містах.

«Наш підхід демонструє, що дорожнє будівництво сьогодні стало пріоритетом Уряду, пріоритетом місцевих адміністрацій, Президента і всієї української влади», - сказав Петро Порошенко. Водночас, він зауважив, що «все це робиться в умовах війни».

Президент наголосив, що влада має намір продовжити цю тенденцію й надалі. «Ми не збираємося зупинятись. Дорожній фонд на минулий рік і дорожній фонд на цей рік відрізняються значним чином», - додав Глава держави.

Петро Порошенко також відзначив зростання місцевих бюджетів по всіх видах податків. На його переконання, це є свідченням більш ефективного їх адміністрування, виведення податків з тіні. За його словами, наприклад, по платі за землю дохід зріс на 62%, по частині податку на доходи фізичних осіб – на 49%.

У той же час, Президент зазначив, що не повністю задоволений процесом легалізації заробітних плат. «Ми прийняли дуже непросте рішення, коли значним чином скоротили єдиний соціальний внесок, передбачаючи, що ту економію, яку бізнес отримав, недоплачуючи податок державі, в повному обсязі буде виплачено на руки людям. Поки що, в більшості випадків, підвищення заробітної плати не перевищує тієї економії, яку отримали підприємці через скорочення податкового навантаження на заробітну плату. Але процес уже йде і я впевнений в тому, що ми цю ситуацію можемо дотягнути», - наголосив він.

12.10.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

 

На строкову військову службу відправили 4 призовників

 

 

На виконання Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", Указу Президента України від 29 березня 2016 року № 122/2016 "Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2016 році" 10 жовтня поточного року в Ізяславському районному військовому комісаріаті відбулися урочисті проводи чергових 4-х призовників.

Проводжати призовників прийшли їхні рідні та близькі, т.в.о. Ізяславського районного військового комісара Юрій Мізерний, завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Віктор Кучерук, благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський патріархат митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук. Вони звернулися до строковиків з напутніми словами,  побажали міцного здоров’я, витримки, сили духу та незламності. Отець Володимир Ковальчук благословив воїнів на службу і подякував призовникам за те, що не побоялись йти служити в армію, а їхнім батькам за те, що виховали достойних громадян України. Т.в.о. районного військового комісара  наголосив, що строковики не будуть направлятися в зону проведення АТО. Вони проходитимуть військову службу спочатку в навчальних центрах, щоб отримати відповідні знання, після цього будуть розподілені у військові частини бойового забезпечення. Юрій Мізерний побажав призовникам із честю справитись із покладеними завданнями, опанувати військову спеціальність і бути гідними захисниками Батьківщини.

11.10.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

Он-лайн  отримання довідок та виписок з Державних реєстрів Міністерства юстиції України стало більш доступнішим

 

Ізяславське бюро правової допомоги надає можливість доступу громадян до реєстрів Міністерства юстиції України, отримання довідок та витягів з них.

Серед послуг, які вже здійснюються в режимі он-лайн, - отримання довідок та виписок з:

- Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, як по об'єкту, так і суб'єкту;

- Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство;

- Системи електронної звітності арбітражних керуючих;

- Попередня електронна подача заяв у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно;

- Прийняття заяв у сфері держреєстрації актів цивільного стану.

Громадяни та організації також отримали можливість брати участь в Електронній системі торгів.

Мета  - допомогти громадянам отримати необхідний документ швидко та  без черги.

Для отримання необхідних документів користувачам потрібно лише заповнити відповідну форму на офіційному сайті  Мін'юсту. У разі необхідності зробити це допоможуть працівники бюро правової допомоги.

Усі необхідні дані у вигляді витягів чи виписок можна отримати в електронному вигляді через Інтернет.

Переваги такої системи:

- відсутність потреби в отриманні електронного цифрового підпису;

- можливість оплати в режимі on-line при подачі запиту;

- отримання відомостей в режимі on-line;

- надання електронному документу статусу офіційного.

Усі отримані документи в електронному вигляді мають такий самий офіційний статус, як і їх паперові аналоги з підписом і печаткою реєстратора.

Таким чином, користування онлайн-сервісами Мін’юсту значно заощадить Ваш час і забезпечить зручність отримання відповідної послуги.

11.10.2016 р.

За матеріалами Ізяславського  бюро правової допомоги Шепетівського

місцевого центру з надання безоплатної вторинної  правової допомоги

 

Олег Гуменний: Основним завданням перевізника при здійсненні пасажирських перевезень є безпека громадян

 

Традиційно, щопонеділка, т.в.о. першого заступника голови Олег Гуменний проводить нараду з представниками контролюючих органів щодо результатів роботи мобільних груп у транспортній галузі.

Так, у період з 03 по 07 жовтня 2016 року працівниками Укртрансбезпеки складено 4 протоколи про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.164 КУпАП, які направлені до суду.

Складено 5 актів щодо перевезення вантажу з перевищенням нормативних вагових параметрів, сума нарахованої плати за проїзд складає 270.8 євро.

Проведено 2 випуски транспортного засобу перед виїздом на лінію (ХКП “Електротранс”, ДП Верон Подільська Нива (перевірено наявність відповідних документів, технічний стан транспортного засобу тощо).

Складено 38 актів про порушення Закону України “Про автомобільний транспорт”, з них:

 9 актів на таксі (облаштовані як таксі, але без наявності ліцензії)

2 акти на таксі (без таксометра)

5 актів (порушення режиму праці та відпочинку)

3 акти (порушення схеми маршруту та розкладу руху)

4 акти (нерегулярні перевезення без договору)

4 акти (автобус без відповідних документів)

3 акти (поза гаражне зберігання автобуса)

3 акти (незадовільний технічний стан автобуса)

1 акт (відсутність знака Держави)

5 актів (перевантаження транспортного засобу вантажем).

З початку року працівниками Управління складено 962 акти, з них 189 акти на “нелегалів”, складено 93 протоколи про адміністративне правопорушення (з них 49 протоколів на “нелегалів”), винесено 244 постанови (з них 39 на “нелегальних” перевізників) на суму 310692 грн., (з них на “нелегальних” перевізників 70380 грн.). До бюджету сплачено 136068 грн., з них “нелегалами” 33830 грн.

Виявлено та задокументовано 75 фактів перевезення вантажу з перевищенням нормативних вагових параметрів, сума нарахованої плати за проїзд складає 20543.73 євро, сплачено вантажоперевізниками 42691, 51 грн.

По завершенні наради Олег Вікторович вкотре зазначив, що основним завданням перевізника при здійсненні пасажирських перевезень є безпека громадян.

“Маємо надію, що здійснення таких перевірок та накладення штрафів буде спонукати перевізників працювати в правовому полі та при наявності відповідних дозвільних документів”, –  додав посадовець.

11.10.2016 р.

 

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької

обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Тема Європейського тижня місцевої демократії у 2016 році: «Жити разом  у суспільстві розмаїття культур: повага, діалог, взаємодія»

 

 

ПОВАГА: Життя у багатокультурному  суспільстві починається  з першого кроку – взаємоповаги. Повага до культури релігійних поглядів та традицій  інших  людей є базовим принципом, який нас усіх об’єднує: загальні права людини. Повага прав та відмінностей кожного.

 

ДІАЛОГ: Другий крок - це діалог. Мешканці одного міста повинні мати можливість обмінюватися досвідом для спільного вирішення питання, як найкраще використовувати наше культурне розмаїття. Розповсюдження інформації про права людини та демократичне суспільство відіграє головну роль у цьому процесі.

 

ВЗАЄМОДІЯ: Третій крок – взаємодія. Місцеві та регіональні органи влади мають знаходити шляхи та сфери діяльності до яких можна  активно залучати різні групи населення в кожній громаді для розбудови толерантного суспільства. Приклади кращих практик треба вивчати та поширювати серед країн Європи.

11.10.2016 р.

За матеріалами сайту http://www.congress-eldw.eu

 

 

 

До Дня захисника України

 

ВІН ЗАГИНУВ ЗА УКРАЇНУ

 

Микитюк Микола Петрович

Дата та місце народження: 12 травня  1992 року м.Ізяслав Хмельницької області.

Дата та місце загибелі: 06 лютого  2015 року поблизу с.Рідкодуб Шахтарського району Донецької області.

Звання: лейтенант.

Посада: командир взводу.

Підрозділ: 30-а окрема механізована бригада.

Обставини загибелі: загинув 6 лютого 2015 року під час артилерійського обстрілу в районі Дебальцеве поблизу с.Рідкодуб Шахтарського району Донецької області. 

Сімейний стан: залишились батьки.

Місце поховання: м. Ізяслав, Алея почесних поховань міського кладовища.

Указом Президента України №270/2015 від 15 травня  2015 року «За мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України» нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступені (посмертно).

11.10.2016 р.

За матеріалами сайту http://memorybook.org.ua

 

Європейський тиждень місцевої демократії «Живучи разом в культурно різноманітних суспільствах: повага, діалог, взаємодія»

 

З 10 по 16 жовтня 2016 року триває Європейський тиждень місцевої демократії. У цьому році його тематика – «Живучи разом в культурно різноманітних суспільствах: повага, діалог, взаємодія».

Європейський тиждень місцевої демократії є щорічною загальноєвропейською кампанією, започаткованою Радою Європи 15 жовтня 2007 року. Тиждень передбачає одночасне проведення національних і місцевих заходів в усіх країнах-членах Ради Європи з метою активізації процесів розповсюдження інформації щодо принципів та досягнення місцевої і регіональної демократії у Європі, сприяння обізнаності громадян щодо можливостей вирішення питань місцевого значення та їх залучення до прийняття управлінських рішень. 

Головною метою є активізація процесів розповсюдження інформації щодо принципів, надбань та досягнень функціонування місцевої демократії в Україні та Європі, сприяння обізнаності населення щодо можливостей вирішення питань місцевого значення та залученню громадян до прийняття управлінських рішень, надання можливостей для ознайомлення з роллю Ради Європи та інших інституцій спільної Європи в області розвитку місцевої демократії. 

Відповідно до принципів демократичного розвитку забезпечення вільне отримання інформації стосовно можливостей участі громадян у суспільно-політичному житті їх міст та регіонів є головною передумовою здійснення ефективного та дієвого управління на місцях. 

Завданням Тижня є розповсюдження інформації про діяльність місцевих органів влади, ознайомлення громадян з основними принципами їх роботи, привернення уваги населення селищ, міст та регіонів до того, що їхня участь у місцевих справах є найважливішим чинником життєздатності демократії, поширення інформації про різні форми та можливості участі в прийнятті рішень на місцевому рівні, активно сприяє розширенню участі населення у соціальному, культурному, економічному та політичному житті. 

Проведення таких заходів на місцях під єдиним «гаслом» на всьому континенті має підсилити розуміння того, що «місцевий» і «європейський» підходи до здійснення самоврядування не протистоять один одному, а взаємно один одного доповнюють. Місцева демократія є загальною європейською цінністю та повинна спиратися на кращі досягнення та практики в галузі управління та демократії. 

10.10.2016 р.

За матеріалами сайту http://www.congress-eldw.eu

Щиро вітаємо!

         Щиро вітаємо Олега Миколайовича Омельчука - ректора Хмельницького університету управління та права, професора кафедри кримінального права та процесу, академіка Академії наук вищої освіти України, голову Хмельницької обласної громадської організації "ІЗЯСЛАВСЬКЕ ЗЕМЛЯЦТВО" із присвоєнням почесного звання «Заслужений юрист України».

         Звання присвоєно Указом Президента України Петра Порошенка від 08 жовтня 2016 року №439/2016 за значний особистий внесок у розбудову правової держави, забезпечення захисту конституційних прав і свобод громадян, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм!

10.10.2016 р.

 

Інспектори-кінологи виправних закладів області змагалися за першість

 

 

Нещодавно  на базі Шепетівської виправної колонії №98 відбулися змагання кінологів серед виправних установ Хмельницької області. Спортивне свято відкривали начальник управління Державної пенітенціарної служби в Хмельницькій області Андрій Масюта та начальник Шепетівської виправної колонії №98  Микола Мазанюк. Також на заході були присутні представники Шепетівської державної районної адміністрації.

Змагання показали високий рівень підготовки персоналу та собак з кінологічної служби. Учасники змагань продемонстрували свої професійні навички та виконали затверджену програму.

За призові місця боролися чотири команди: з Ізяславських виправних колоній №58 та №31, Райківецької виправної колонії №78 та Шепетівської виправної колонії №98. Собаки змагалися у п’яти конкурсах: «смуга перешкод», «слідова робота», «обшук місцевості», «пошук гільз», «вибір речі». У результаті напруженої боротьби перше місце зайняла кінологічна служба Замкової виправної колонії №58, друге - Райківецької виправної колонії №78, третє місце посіла - Ізяславська виправна колонія №31.

Всі учасники змагань та їх вихованці були нагороджені грамотами та цінними подарунками.

10.10.2016 р.

За матеріалами сайту управління Державної пенітенціарної

служби в Хмельницькій області http://www.kvs.gov.ua

 

Методичні рекомендації щодо проведення заходів до Дня захисника України

 

 

 

З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві Президент України підписав Указ “Про День захисника України” від 14.10.2014 року № 806/2014, встановивши День захисника України – свято, яке щорічно відзначається 14 жовтня.

Відповідно до Указу Президента України “Про відзначення у 2015 році Дня захисника України” від 23.08.2015 року № 497/2015 для піднесення бойового подвигу, самовідданості громадян, які присвятили своє життя служінню українському народу, посилення суспільної уваги та турботи про захисників рідної землі, збереження та розвитку національних військових традицій, це свято відзначатиметься на державному рівні.

День захисника України нероздільно пов’язане із розвитком війська та військових традицій. Традиції в житті суспільства і окремої людини відіграють важливу роль. На їх основі створюються моральні ідеали, принципи, переконання і норми, які визначають стосунки між людьми і ставлення громадян до своєї держави. У свою чергу ставлення людини до країни уособлюється у таких поняттях, як “Вітчизна”, “Батьківщина”, а найвищим проявом любові до рідної землі є готовність боронити її ціною власного життя.

Сучасні захисники територіальної цілісності та незалежності України зберігають і примножують таку святу військову традицію, як традиція військового товариства. Військове братство – морально-правова норма взаємовідносин між військовослужбовцями у військових колективах, яка суттєво впливає на їх згуртованість і боєздатність. Формами прояву військового товариства є взаємовиручка в бою, взаємодопомога в навчанні та службі, вшанування пам'яті загиблих товаришів тощо. Бойові традиції, що народилися у давні часи, протягом усієї історії України постійно розвивалися та наповнюються новим змістом, новими поколіннями захисників Батьківщини.

З огляду на гібридний характер війни на сході нашої держави ми відзначаємо День захисника України у широкому розумінні. Маємо сьогодні говорити про те, що захисниками України є не лише військовослужбовці, а й усі громадяни, які своєю сумлінною професійною і громадською діяльністю забезпечують економічний, гуманітарний, освітній й інформаційний захист держави. Активного розвитку набув волонтерський рух, до якого залучилися чимало українців як у межах нашої країни, так і за кордоном. Нерідко ціною власного життя вони допомагають українській армії, доставляючи до місця призначення технічне оснащення, харчі, теплі речі, амуніцію, ліки. Вражає масштаб їхньої діяльності на допомогу пораненим воїнам АТО, сім’ям учасників АТО, родинам вимушених переселенців з Криму та територій охоплених війною. Ці люди стали мирними воїнами і надійними захисниками Батьківщини, а їхня діяльність – зразком самовідданості та патріотизму.

Заходи, присвячені Дню захисника України, проводяться із метою: формування і розвитку мотивації, спрямованої на підготовку до захисту держави і служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях; виховання української молоді в дусі військових традицій українського народу; формування патріотично зрілої особистості; акцентування уваги на тяглості військових і обрядово-побутових традицій українського народу; військово-професійної орієнтації молоді; розширення і поглиблення національно-громадянських і військово-патріотичних уявлень і знань.

У виборі календарної дати проведення заходів рекомендуємо тиждень з 12 до 16 жовтня 2016 року. Обираючи місце, форми, методи та прийоми проведення заходів, педагогам слід враховувати вікові особливості учасників; можливості забезпечення   технічними засобами навчання. Заходи, присвячені Дню захисника України, можуть бути проведені на рівні навчального закладу, закладу культури/бібліотеки.

Заходи можуть бути проведені у формі екскурсії до місць пам’яті, пов’язаних із військовою звитягою українського народу, тематичного уроку, «круглого столу», віртуальної подорожі, уроку-реквієму, спортивних змагань, фестивалю, конкурсу, тощо.

Під час підготовки матеріалу та вибору форми заходу рекомендуємо приділити особливу увагу таким питанням, як: зв'язок українських військових традицій від давнини до сьогодення; гідне вшанування бойового подвигу, звитяги, самовідданості громадян, які присвятили своє життя служінню українському народу; посилення суспільної уваги та турботи про захисників рідної землі; збереження та розвиток національних військових і обрядово-побутових традицій; популяризація серед української молоді військової справи та здорового способу життя, фізичної культури.  

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ Українського інституту Національної пам’яті до відзначення у загальноосвітніх навчальних закладах ДНЯ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

10.10.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Другий енергоблок Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення планово-попереджувального ремонту

 

9 жовтня 2016 року о 4:58 енергоблок №2 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення планово-попереджувального ремонту (ППР). Середній ППР планується здійснити за 52 доби.

Станом на 10 жовтня енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 1007 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,27 млн. кВт*год. електроенергії, а з початку місяця 218,4 млн. кВт*год. електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

 Довідково:

Відокремлений підрозділ «Хмельницька атомна електростанція» Національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом» – найпотужніше підприємство Хмельниччини.

10.10.2016 р.

За матеріалами Інформаційного центру ВП «Хмельницька АЕС»

 

 

 

До Дня захисника України

 

ВІН ЗАГИНУВ ЗА УКРАЇНУ

 

Довгий Олег Іванович

Дата та місце народження: 06 січня  1993 року с.Щурівці Хмельницької області.

Дата та місце загибелі: 31 січня  2015 року у районі Дебальцеве (смт.Чорнухине) Попаснянського району Луганської області.

Звання: лейтенант.

Посада: заступник командира роти по роботі з особовим складом.

Підрозділ: 15-й окремий гірсько-піхотний батальйон.

Обставини загибелі:  загинув 31 січня 2015 року у районі Дебальцеве в результаті обстрілу ВОП «Віталій» поблизу смт. Чорнухине Луганської області. Разом з Олегом загинули старший солдат С.Матусевич та солдат М.Григоришин.

Сімейний стан: залишились батьки.

Місце поховання: с.Щурівці Ізяславського району Хмельницької області.

10.10.2016 р.

За матеріалами сайту http://memorybook.org.ua

 

9 жовтня – День працівників державної санітарно-епідеміологічної служби

Шановні працівники державної санітарно-епідеміологічної служби!

Прийміть найщиріші привітання з нагоди професійного свята.

Державним санітарним наглядом охоплені всі сфери життєдіяльності людини:

якість і безпека продуктів харчування, водозабезпечення, стан навколишнього середовища.

Тільки надійно забезпечивши санітарно-епідемічне благополуччя населення можна

відвернути спалахи небезпечних захворювань, згубний вплив на здоров'я людей техногенних катастроф.

Усе це визначає особливу роль державної санітарно-епідеміологічної служби.

Немає сумніву, що ви і далі самовідданими зусиллями успішно виконуватимете свою благородну місію.

Бажаємо всім працівникам державної санітарно-епідеміологічної служби  району міцного здоров'я, щастя, благополуччя, нових трудових звершень в ім'я розвитку України та злагоди в нашому суспільстві.

                                З повагою

   Б.Яцков,                                       С.Шлегель,

   голова райдержадміністрації        голова районної ради

 

9 жовтня – Всесвітній день пошти

 

Шановні працівники пошти!

Прийміть щирі вітання із Всесвітнім днем пошти!

Ваша невтомна праця забезпечує зв’язок та об’єднує людей, розділених великими відстанями,

а глибока відданість своїй справі, оперативність і відповідальність є запорукою розвитку поштового зв’язку.

Нехай вам завжди посміхається доля та дарує міцне здоров’я й довголіття, а вісточки, які ви приносите людям, будуть лише радісними. Щастя і благополуччя вам і вашим родинам!

З повагою

Б.Яцков,                                           С.Шлегель,

голова райдержадміністрації           голова районної ради

 

9 жовтня – День художника

 

 

Шановні художники!

 

Прийміть щиру вдячність за ту радість, яку ви даруєте людям, за хвилини

 піднесення при зустрічах із прекрасним, створеним вашими руками.

За ваш талант, за те, що у своїх творах ви оспівуєте рідну землю, добро та щирість людської душі.

Ми пишаємось, що в Україні і за її межами знають і цінують талант ізяславських майстрів.

Ми дякуємо вам, за те, що ваші роботи є окрасою нашого міста.

Нехай фарби будуть яскравими не лише на вашому полотні, але й у реальному житті!

Нехай з вами завжди будуть вірні друзі, а кожен день приносить лише посмішки!

Здоров’я і благополуччя вам і вашим рідним!

 

З повагою

 

   Б.Яцков,                                       С.Шлегель,

   голова райдержадміністрації                  голова районної ради

 

 

Президент України привітав юристів з професійним святом

 

 

Шановні друзі!

Щиро вітаю вас із професійним святом – Днем юриста.

Сьогодні в судовій системі України відбуваються тектонічні перетворення. Після внесення змін до Конституції наша країна робить впевнений крок уперед у розвитку всієї сфери правосуддя. Тому саме на юристів покладається величезна відповідальність за швидкість та ефективність імплементації цих змін і розбудову сильної правової держави на основі кращих європейських практик та історичного досвіду України.

Переконаний, що ми на правильному шляху. Оновлене законодавство стає основою реформ. Запровадження нових інститутів гарантує додатковий захист прав і свобод громадян. Створення Верховного Суду з кращих представників правничої професії поверне суспільству віру у право і справедливість.

Тож будьте провідниками цих перетворень. Упевнений, що ваша професійна майстерність, відданість справі стануть запорукою нашого спільного успіху.

Бажаю усім вам міцного здоров'я, наснаги та професійних досягнень.

 

Президент України Петро ПОРОШЕНКО

 

08.10.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

 

8 жовтня – День юриста

 

 

Дорогі правники!

 

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята – Дня юриста.

На вас покладено велику місію - стояти на сторожі конституційних прав і свобод громадян України, моральності і милосердя.

Вам належить чільне місце у формуванні правової культури суспільства, поваги до Закону, правової політики держави.

Ваша професійна майстерність спрямована на реалізацію найдемократичнішого

 принципу громадянського суспільства - «Держава - для людей».

Переконані, що служіння його величності Закону було і надалі залишатиметься життєвим кредо усіх вас.

Сердечно зичимо щастя, здоров’я, невичерпної енергії, плідної праці, успіхів у благородній справі,

утвердження ідей верховенства права, справедливості, гуманізму і добра!

 

З повагою

 

   Б.Яцков,                                       С.Шлегель,

   голова райдержадміністрації                  голова районної ради

 

 

Коли є голова на плечах і господар у районі

 

Успіх будь-якої справи залежить від людини, яка її організовує. Поєднання таланту, організаторських здібностей та професіоналізму завжди дає свій результат. Яскравий тому приклад — робота голови Ізяславської райдержадміністрації Бориса Олександровича Яцкова, який за час перебування на посаді кардинально змінив життя громади у кращий бік. Власне, саме це було його головною метою. Людина, яка успішно займалася підприємницькою діяльністю, раптом приймає рішення поповнити ряди державних службовців — це дивно, однак для Бориса Яцкова цілком закономірно.

Отже, взявши на себе відповідальність за життя громади району, Борис Яцков одразу визначив для себе пріоритети. Перший — колосальний проект, який розпочав втілювати в життя — реконструкція місцевої поліклініки. Колись тут відбулася трагедія: під час будівельних робіт стався обвал. Інцидент набув громадського розголосу, а потім довгих 4 роки до медичного закладу нікому не було діла. Стоїть собі руїна, хай і стоїть. І тільки Борис Олександрович зініціював відновлення реконструкції.

Об’єкт уже майже готовий. Бюджет проекту — близько 9 мільйонів. Новенький фасад тішить око, а хай і не до кінця завершені внутрішні роботи радують серце. Нам показують надміцне укріплення, яке виключає будь-яку можливість повторного завалу, розповідають про європейську якість та сучасний дизайн.

Навряд чи подібним медичним закладом зможе похизуватися будь-який  районний центр. Для Ізяслава наявність поліклініки, та ще й із сучасним ремонтом та обладнанням, дуже важливі, адже це зекономить час та гроші. Отримати медичну допомогу та пройти обстеження можна буде на місці, а не за десятки кілометрів.

Наступна ціль, яку перед собою поставив Борис Яцков – дороги. Їхній стан по району був просто жахливий. Нині ж все змінилося….

Знову таки порівнюємо. Замість ям та пилу тут якісне покриття, яке не один рік служитиме громаді. І так по всьому району.  Аби зберегти дорогу та зекономити на постійних ремонтах, Борис Яцков вирішив прокласти об’їзну, якою їздитиме великоваговий транспорт.

Об’їзна ще не завершена, однак, як для початку, просто ідеальна. Великогабаритний транспорт і в місті не заважатиме, і доріг не розбиватиме. 2 зайці одним махом… Ще один влучний постріл Бориса Олександровича. Повертаємося у місто, точніше його серце – центральну площу.  Її, можна так сказати, реанімують, і знову таки з легкої руки Бориса Яцкова.  Ще донедавна тут все нагадувало радянські часи, власне, відтоді нічого й не міняли, і тільки коли на посаду голови райдержадміністрації прийшов справжній господарник, справа зрушила з місця. Розробили проект. Залучили міську раду та тутешніх підприємців, і ось вже сьогодні  можна побачити центральну площу європейського зразка, а після остаточного завершення робіт та озеленення це буде справжній райський куточок для містян.

Центральна площа, оновлена школа, дороги, сучасна поліклініка — це далеко не повний перелік проектів, які лобіював Борис Яцков. Прийшовши з бізнесу, він вкладав власні кошти, показуючи приклад іншим, чим і залучав фінанси підприємців.

Тільки талант справжнього господарника допоміг Борису Яцкову досягти мети. Він правильно організував роботу, знайшов фінансування, розставив пріоритети і отримав бажаний результат, а громада — важливі соціальні об’єкти та благоустрій.

08.10.2016 р.

За матеріалами сайту 33 каналу http://33tv.com.ua/

 

До уваги жителів області!

 На сьогоднішній день зафіксовані факти телефонних дзвінків нібито від керівництва облдержадміністрації щодо збору коштів для потреб військових в зоні проведення антитерористичної операції.

Звертаємо увагу, що така інформація не відповідає дійсності.

Про подібні випадки просимо повідомляти до ГУ Національної поліції в Хмельницькій області.

07.10.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької

обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

 

 

Відбувся черговий виїзд «мобільного соціального офісу»

 

Владою на місцях проводиться робота по вжиттю заходів щодо вирішення наявних проблем, які особливо хвилюють людей. При вирішенні різноманітних проблем, які виникають у населення, районна влада діє відкрито і прозоро.

При управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації створено “мобільний соціальний офіс”, основними завданнями якого є: забезпечення, в межах своїх повноважень, реалізації державної політики соціального захисту населення, суттєве покращення соціального обслуговування та надання соціальної підтримки населенню шляхом обслуговування безпосередньо за місцем проживання; підвищення рівня інформованості населення про заходи соціального захисту, які передбачені діючим законодавством, сприяння ефективному “зворотному зв’язку“ органів соціального захисту із населенням для оперативного реагування та задоволення актуальних проблем.

“Мобільний соціальних офіс” здійснює діяльність шляхом проведення прийому населення фахівцями безпосередньо за місцем проживання громадян.

З метою більш ефективного надання громадянам соціальної підтримки за принципом “єдиного вікна”, було здійснено черговий виїзд “мобільного соціального офісу” на територію Новосільської та Тернавської  сільських рад.

У роботі офісу прийняли участь представник відділення Пенсійного фонду України Олена Петрікова, начальник відділу Ізяславського бюро правової допомоги Юлія Дума,  управління соціального захисту населення райдержадміністрації – завідувач сектору прийому громадян Світлана Личманюк, представник Ізяславського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Олеся Мартинюк. Під час виїзду члени “мобільного офісу” проінформували жителів сіл стосовно діючого законодавства та заходів соціального захисту, провели консультаційно-роз’яснювальну роботу з питань зайнятості населення, в тому числі щодо одержання житлових субсидій та державних соціальних допомог.

Також були прийняті заяви та відповідні документи від громадян для одержання різного характеру державних соціальних допомог, які потребують додаткової соціальної підтримки.

Представниками управління Пенсійного фонду України роз’яснено нормативи пенсійного законодавства та надано консультації щодо призначення та виплати пенсій.

Всього прийнято 12 чоловік.

07.10.2016 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

О.Корнійчук зустрівся з радником Міністра внутрішніх справ України М.Апостолом

 

 

Голова обласної державної адміністрації Олександр Корнійчук зустрівся з радником Міністра внутрішніх справ України Михайлом Апостолом.

Під час робочої зустрічі обговорено питання зловживань окремими керівниками сільгосппідприємств, шахрайських схем під час нарахування та відшкодування ПДВ.

Також окремо було порушено питання використання земельних ресурсів  (державних та комунальних) без правовстановлюючих документів.

07.10.2016 р.

 

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької

обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

7 жовтня – Всесвітній день дій за гідну працю

 

Кожна людина повинна мати роботу, яка дозволила б їй гідно прожити життя, задовольняючи свої основні потреби. Зайнятість є найголовнішим чинником на шляху досягнення цієї мети. Уряди повинні вживати відповідних заходів для задоволення потреб мільйонів жінок, чоловіків, молоді та мігрантів, які працюють або шукають роботу, а саме: гарантувати ефективний соціальний захист і дотримання прав трудящих у трудовому законодавстві та на практиці, адже підвищення життєвого рівня і зростання економіки потребують продуктивної зайнятості; створювати мільйони реальних робочих місць для чоловіків і жінок.

Робочі місця лише вдосконалюються, якщо вони створюються відповідно до стандартів та з дотриманням прав трудящих. Соціальний захист надає трудящим підтримку і опору, необхідні їм для того, щоб зміцнити свою віру у майбутнє. Саме тому уряди повинні вживати невідкладних заходів, спрямованих на створення робочих місць. Не будь-яких робочих місць, а гідних робочих місць для всіх і кожного. Гідна праця – це найкращий спосіб боротьби з бідністю на глобальному рівні. Для більшості людей у світі відсутність роботи рівнозначна бідності.

За майже дев'яносто років свого існування Міжнародна організація праці (МОП) прийняла 188 конвенцій, у яких викладені міжнародні трудові стандарти, що стосуються таких важливих питань як, наприклад, робочий час, охорона праці, політика зайнятості, умови праці окремих категорій трудящих. Для того, щоб конвенції МОП мали законний статус і були запроваджені кожною державою-членом, їх повинні ратифікувати уряди цих держав. Проте існує група з восьми конвенцій про фундаментальні права, відомі як основоположні трудові стандарти, що застосовуються як державами-членами МОП,так і державами, що їх не ратифікували.

МОП зробила вісім конвенцій про фундаментальні права фактичною умовою членства в МОП, прийнявши в 1998 році Декларацію МОП основних принципів і прав у світі праці. У Декларації МОП було визначено чотири принципи фундаментальних прав, викладених у восьми конвенціях (№№ 29, 87, 98, 100, 111, 105, 111, 138 і 182):  свобода об'єднання і право на укладення колективних договорів; ліквідація всіх форм примусової або обов'язкової праці; викорінення дитячої праці; усунення дискримінації при працевлаштуванні та виборі професії.

Через рік після ухвалення Декларації у 1998 році МОП об'єднала основоположні трудові стандарти разом з іншими трудовими правами і зробила їх одним із чотирьох головних елементів своєї Програми гідної праці. Іншими такими елементами є створення робочих місць і розвиток підприємств, соціальний захист і управління, соціальний діалог.

Зайнятість – це: справедливий заробіток, що забезпечує гідне життя; рівне ставлення до всіх; добрі умови праці; здоров’я та безпека на робочому місці; доступ до значущої та продуктивної роботи; перспективи особистого розвитку.

Права працівників у відношенні зайнятості включають: свободу організацій; свободу волевиявлення; участь у прийнятті рішень, що можуть вплинути на життя, незалежно від статі; право на колективні переговори; свободу від дискримінацій; свободу від примусової праці; свободу від дитячої праці; юридичне визнання та доступ до юридичної допомоги; існування трудового законодавства та головуюча роль закону.

Соціальний захист передбачає наступне: міцні зв’язки між продуктивною працею та безпекою тих, хто з якихось причин не має роботи;  захист від втрати чи скорочення доходів внаслідок безробіття, травми, материнства, батьківства або похилого віку; чесні та вільні для вступу профспілки.

Соціальним діалогом передбачено, що:  робітники мають права та мають бути представлені їхніми організаціями;  найкращі та задовольняючі усіх рішення досягаються шляхом співпраці, що є основою соціальної стабільності, соціального зростання та тривалого розвитку; існують шляхи обговорення та розв’язання конфліктів.

Програма гідної праці була започаткована МОП у 1999 році.

Відповідно до визначення МОП гідна праця – це продуктивна праця чоловіків та жінок в умовах свободи, рівності, безпеки та поваги до людської гідності. Гідна праця забезпечує справедливий заробіток, безпеку на робочому місці й соціальний захист працівників та членів їхніх сімей, сприяє особистому зростанню працюючих та їхній соціальній інтеграції, дає людям свободу висловлювати свої погляди, об’єднуватися для того, щоб впливати на рішення, що стосуються їхнього життя, гарантує рівне ставлення та рівні можливості для всіх і кожного.

МОП розробляє і реалізовує програми гідної праці для країн у співпраці з іншими міжнародними агенціями. Ряд таких програм вже запроваджені і дають позитивні результати. Так, наприклад, були створені та регулярно оновлюються програми гідної праці для таких країн Європи та Центральної Азії, як Албанія, Вірменія, Азербайджан, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Румунія, Таджикистан та Україна.

Незважаючи на те, що Програма гідної праці влаштовує практично всіх, її виконання на практиці є проблематичним та сповненим протиріч. Програмою гідної праці передбачена участь національних та міжнародних інституцій у створенні якісних робочих місць в усьому світі та віднаходження спільних рішень. Однак урядам складно пояснити своїм громадянам, що створення та модернізація робочих місць за кордоном є важливим для гарантій зайнятості та зростання добробуту всередині країни. Деякі країни навіть закривають ринки та занижують трудові стандарти з тим, щоб залишатися на плаву у світовій економіці, внаслідок чого на їхню адресу лунають звинувачення у низькому рівні заробітної плати та погіршенні умов праці.

На запровадження принципів гідної праці впливають декілька факторів, тим не менш існуючі умови та ініціативи не завжди виправдовують себе у просуванні Програми гідної праці. Саме тому профспілки повинні допомагати трудящим у відстоюванні положень Програми гідної праці, починаючи з так званого «прожиткового мінімуму» і закінчуючи страхуванням життя та стандартами безпеки праці. Крім того, профспілки повинні захищати права трудящих у своїх країнах і виступати за створення нових робочих місць у цілому світі.

Поняття «гідна праця» увібрало в себе усі очікування людей від їхнього трудового життя. Воно включає в себе можливість працевлаштування, яке є продуктивним і забезпечує гідний дохід, впевненість у завтрашньому дні, безпеку на робочому місці та соціальний захист, відкриває кращі перспективи для особистого розвитку та соціальної інтеграції, реалізує право на організацію і участь у прийнятті рішень, гарантує рівність можливостей і рівне ставлення для всіх жінок і чоловіків.

Міжнародна конфедерація профспілок, починаючи з 2008 року, щорічно 7 жовтня проводить Всесвітній день дій за гідну працю. Це день мобілізації усіх профспілок з різних куточків світу, від Японії до Португалії, від Канади до Австралії, день боротьби членів профспілок за реалізацію свого права на гідну працю та гідне життя. У цей день проводяться тисячі заходів у понад ста країнах світу, в яких беруть участь мільйони спілчан.

Міжнародні профспілкові організації оголосили 7 жовтня 2008 року Всесвітнім днем гідної праці. Цей день стане можливістю для профспілок та організацій, які підтримують концепцію гідної праці, провести низку заходів із залученням значної кількості людей, сфокусує увагу суспільства на терміновій потребі у новій глобалізації, а також сприятиме єднанню профспілок на усіх континентах у їхньому прагненні досягти високої мети. Цього дня профспілки, профспілкові організації та інші об’єднання трудящих будуть спільно відстоювати ідею гідної праці. У багатьох країнах пройдуть демонстрації, концерти, конференції тощо.

07.10.2016 р.

За матеріалами сайту Федерації профспілок України http://www.fpsu.org.ua

 

 

 

До Дня захисника України

 

ВІН ЗАГИНУВ ЗА УКРАЇНУ

 

Кушнірук  Олександр Олександрович

Дата та місце народження: 21 липня 1982 року м.Ізяслав, Хмельницька область

Дата та місце загибелі: 25 грудня 2014 року, між населеними пунктами Піски і Первомайське, Ясинуватський район, Донецька область

Звання: підполковник (посмертно)

Підрозділ: 28-ма механізована бригада

Обставини загибелі: 25 грудня 2014 року підірвався на міні ОЗМ-72 в районі між населеними пунктами Піски і Первомайське  Ясинуватського району Донецької області.

Сімейний стан: залишились батьки, дружина, двоє дітей

Місце поховання: м.Хмельницький, Алея Слави на кладовищі у мікрорайоні Раково.

 

Указом Президента України №144/2015 від 14 березня 2015 року «За мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України» нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

07.10.2016 р.

За матеріалами сайту http://memorybook.org.ua

 

Обговорювались питання погашення заборгованості із заробітної плати та легалізації тіньової зайнятості

 

Поряд із проведенням реформ в Україні, одним з найактуальніших завдань залишається соціальний захист населення. Для його вирішення, перш за все,  необхідно забезпечити своєчасну гідну заробітну плату та покінчити з такими   явищами як заборгованість з її виплати та боргами по внесках до Пенсійного фонду України.

З метою здійснення контролю за своєчасністю виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій, інших соціальних виплат, а також координації роботи із зазначеного питання при райдержадміністрації діють районна робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення та районна тимчасова комісія з питань погашення заборгованості  із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій  та інших соціальних виплат.

Днями відбулось їхнє спільне засідання під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації, заступника голови робочої групи та тимчасової комісії Павла Ковальчука.

На порядок денний було винесено ряд важливих питань, зокрема про заборгованість, котра виникла в окремих органах виконавчої влади району, причини та шляхи вирішення, а також про ситуацію щодо нелегальної зайнятості. Крім того присутніми обговорювався протокол спільного засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення та обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості  із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій  та інших соціальних виплат від 29.09.2016 року.

Учасники спільного засідання активно обговорювали порушені питання та вишукували шляхи урегулювання даних ситуацій.

За результатами розгляду питань порядку денного прийнято відповідні рішення та підготовлено пропозиції голові райдержадміністрації.

Закриваючи спільне засідання Павло Ковальчук закликав присутніх учасників  подавати пропозицій щодо заслуховування на чергових засіданнях керівників підприємств, установ та організацій, ФОП, приватних підприємців, де використовується праця без оформлення трудових відносин, а також запровадити нові форми інформаційно-роз’яснювальної роботи.

07.10.2016 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

 

Президент: Головна зброя українського історика – це факти.

А факти і правда - на українському боці

 

Президент Петро Порошенко зустрівся зі студентами-істориками у Київському Національному університеті ім.Т.Г.Шевченка та поділився власним баченням ролі історії та істориків в житті сучасної України. Зустріч була присвячена 150-річчю з дня народження Голови Центральної Ради Української народної республіки (1917-1918 років), видатного історика Михайла Грушевського. Глава держави також нагородив переможців проекту «LIKБЕЗ. Історичний фронт» та відповів на запитання присутніх на зустрічі.

Звертаючись до студентів Президент наголосив, що ця зустріч "є не лише вшануванням постаті Михайла Грушевського, а й початком марафону із відзначення сторіччя подій Української національної революції 1917 – 1921 років".

Президент зазначив, що Михайло Грушевський став першим, хто встановив очевидну неперервність історичного розвитку і довів, що сучасна Україна ґрунтується на "тисячолітній традиції державотворення". Петро Порошенко нагадав слова вченого про те, що "український народ, в порівнянні з народом великоруським, є народом західної культури, одним з найбільш багатих східними орієнтальними впливами, але все-таки по складу своєї культури і свого духу - є народом західним".

Глава держави особливо підкреслив важливість єдності та взаємної підтримки українців сьогодні та нагадав трагічні події Української національної революції початку ХХ століття, коли брак згуртованості всередині українства призвів до поразки та втрати державності.

«Сьогодні ж українське суспільство об’єдналося в протидії ворогу і стало на захист нашої держави, - наголосив Петро Порошенко. Зверніть увагу: наскільки вражаючу єдність демонструє нині український народ, я дякую Богові, що українці – мудрий народ і яку вражаючу єдність вони зараз демонструють", - сказав він.

Український політичний клас навпаки - є роз’єднаним та егоїстичним, зауважив Президент, і "не відчуває потреби з огляду на зовнішні обставини регулювати й тримати в межах розумного градус політичної конкуренції".

Президент зазначив, що Москва завжди користувалася в своїх інтересах перевагами демократичних систем в сусідніх державах, щоб поглинути їх: починаючи з часів Новгорода та Речі Посполитої, завершуючи Центральною Європою після Другої світової. Розхитування ситуації в нашій державі зсередини зараз також є однією із надій російського агресора, одним із перевірених способів гібридної війни Кремля проти України, також зауважив він.

Зважаючи на це, для українців історія України є фундаментальною галуззю знань, вона є основою для підтримки національної ідентичності та патріотизму, особливо наголосив Глава держави зазначивши, що робить усе можливе для збереження і розвитку політики національної пам’яті.

"Я дуже пишаюся тим наскільки швидко змінюється країна", - сказав Петро Порошенко та нагадав про проведення масштабної декомунізації, відновлення справедливості щодо тих, хто присвятив своє життя боротьбі за самостійність та соборність Української держави, а також ті факти, що День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та День захисника України нині відзначаються за власним, українським сценарієм.

На переконання Петра Порошенка для українських істориків "нарешті прийшов час виходити з тиші аудиторій та наукових кабінетів та рішучо спілкуватися з широкою громадськістю".

«Саме ви, історики, як ніхто інший, знаєте, і усвідомлюєте наявність у суспільній свідомості багатьох історичних конфліктів, і володієте переконливими аргументами на суперечливі теми. Головна зброя українського історика – це факти. А факти і, повторюю, правда у сучасній інформаційній війні - на українському боці!», - резюмував Президент.

Глава держави також вручив пам’ятні подарунки переможцям конкурсу, який проводився Інститутом модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України та громадським просвітницьким проектом «LIKБЕЗ. Історичний фронт» за підтримки Ради з питань національної єдності при Президентові України.

06.10.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Свято «Мистецька палітра» в Ізяславському районному історико-краєзнавчому музеї

 

Щорічно до Дня художника, який в Україні традиційно відзначається в другу неділю жовтня, в Ізяславському районному історико-краєзнавчому музеї  проводяться майстер-класи, виставки мистецтва різноманітних жанрів та свята-привітання.

Не була змінена традиція і цього року. Напередодні свята, 5 жовтня, в музеї було проведено свято за участю художників старшого покоління, викладачів та учнів художнього відділу Ізяславської школи мистецтв.

До цього дня працівниками музею була організована виставка творчих робіт місцевої майстрині Юлії Петрівни Романюк. Вишукано підібрані кольори, акуратність, об’ємність вишивки – все це викликає приємні враження.

Викладачі художнього відділу О.П.Жук, Л.О.Півень, М.В.Бернадська розповіли про різні техніки та види декоративно-прикладного мистецтва і презентували свої власні роботи. Присутні  були вражені їх майстерністю, складними техніками виконання, фантазією та талантом вчителів.

Виставка творчих робіт викладачів школи мистецтв буде діяти в музеї протягом декількох наступних тижнів.

Прозвучали слова вітання на адресу всім нашим ізяславським художникам та подяки майстрам, які подарували свої роботи для міста, для музею, які стали творчою культурною спадщиною нашого краю.

Працівники музею та діти вручили художникам сувеніри і квіти.

Володимир Гранчук і завідуюча художнім відділом Олена Жук привітали всіх своїх колег та юних художників зі святом.

Слова вітання від працівників музею та всіх присутніх прозвучали і на адресу вчителів, які не лише є митцями, та ще й навчають дітей творити, передають свої знання та вміння, щиро розкривають свій талант і душу.

Особливим цей день був для першокласників художнього відділу та їх вчительки Лаури Півень, яка лише розпочала працювати в цій школі. Для них це була посвята, входження в дружнє талановите коло митців.

Під аплодисменти та музику першокласники стали перед глядачами.

Викладачі привітали першокласників і всіх присутніх своїх вихованців подарунками і цукерками, а Лаура Олександрівна нанесла аквагрим на обличчя всіх дітей та бажаючих дорослих.  

Свято було щирим, добрим і радісним.

ФОТОКОЛАЖ

06.10.2016 р.

За матеріалами Ізяславського районного

історико-краєзнавчого музею

 

Засідання комісії з питань захисту прав дитини

 

Тривожним сигналом для українського суспільства є те, що значна частина сімей потребує соціально-психологічної допомоги через проблеми, які виникають між членами сім'ї, так і між сім'єю та її зовнішнім оточенням. Однією із впливових форм роботи із батьками таких сімей є заслуховування їх на засіданнях комісії з питань захисту прав дитини.

06 жовтня відбулося чергове засідання комісії при райдержадміністрації, котре провів  заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко.

Члени комісії заслуховували присутніх заявників, з'ясовували всі факти та обставини по кожному окремому питанню та виносили відповідні рішення.

На комісії розглядались питання щодо стану виконання батьківських обов’язків відносно своїх дітей. Сім’ї різні, але проблеми, на жаль, ті ж самі. Знову порушуються права дітей і необхідно шукати шляхи допомоги маленьким незахищеним громадянам. Дітей трьох різних сімей поставлено на облік служби у справах дітей як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах, а також ці сім’ї взято під соціальний супровід Ізяславським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Крім того було розглянуто питання повернення трьох дітлахів 2014 та 2015 років народження, котрі на даний час перебувають у Хмельницькому спеціалізованому будинку дитини  «Берізка», їхнім батькам для подальшого виховання в сімї. Лише одна молода мати не зуміла покращити ситуацію в родині, тому члени комісії прийняли рішення продовжити перебування її дитини в спеціалізованому будинку дитини. Іншим двом сім´ям згідно рішення комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації буде повернуто їхніх дітей для подальшого виховання.

На засідання комісії було винесено питання визначення способів участі батька у вихованні малолітнього сина, котрий на даний час проживає зі своєю матір´ю. Проте його розгляд  було перенесено на наступне засідання у зв’язку із тим, що мати хлопчика не з´явилась на засідання. 

По завершенню засідання присутніми було переглянуто індивідуальні плани дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей райдержадміністрації, із подальшим їх затвердженням.

06.10.2016 р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

 

НА ІЗЯСЛАВЩИНІ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ТВАРИН

 

З нагоди відзначення Всесвітнього дня захисту тварин, 4 та 5 жовтня 2016 року провідний  інженер з екологічної освіти  Національного природного парку «Мале Полісся» Кратасюк Н.В. провела для школярів навчальних закладів міста та району виховний захід на тему «Ми відповідаємо за тих, кого приручили».

Даний захід було проведено з метою викликати у вихованців емоційний відгук на тематичний ілюстративний матеріал, заохотити інтерес до тваринного світу. Формувати в дітей екологічну свідомість, бережливе ставлення до тварин, усвідомлення того, що кожна тварина має право на життя.

Національний природний парк «Мале Полісся» провів тематичний захід в Ізяславському НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім. О.П.Онищука, гімназія"; Радошівській ЗОШ І-ІІІ ст.; Ізяславському НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей" ім. О.Кушнірука, а також в Ізяславській ЗОШ І-ІІІ ст. № 1.

06.10.2016 р.

За матеріалами Національного природного парку «Мале Полісся»

 

Команда Хмельницької ОДА перемогла на XVІІІ Всеукраїнській спартакіаді держслужбовців

 

 

Цими вихідними в Ужгороді фінішувала XVІІІ Всеукраїнська спартакіада держслужбовців.

Цьогоріч перемогу у командному заліку здобула команда Хмельницької області. Чиновники змагалися у п’яти видах спорту – футбол, волейбол, настільний теніс, шахи та шашки.

У настільному тенісі тріумфувала команда Кіровоградської області, у шашках першість здобули учасники з Рівненщини, у змаганнях із шахів, футболу та волейболу перемогли хмельничани.

У футзалі золоті нагороди завоювали ті ж таки спортсмени з Хмельницької області, другими стали гравці з Івано-Франківської області, а бронзові медалі у закарпатських держслужбовців. У змаганнях з волейболу найсильнішими виявились також представники Хмельницької області, вслід за ними — Запорізька область, у трійці призерів також — Закарпатська область.

Так, у загальному підсумковому рейтингу перемогу здобула Хмельницька область (372 очки), другі у рейтингу – представники Закарпаття (298 очків), Запорізька область здобула бронзу (296 очків).

Загалом, участь у змаганнях взяли 23 команди з усіх областей України, а це близько півтисячі учасників. Також цього року вперше представили свої команди угорське та словацьке консульства.

06.10.2016 р.

 

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької

обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

 

 

До Дня захисника України

 

ВІН ЗАГИНУВ ЗА УКРАЇНУ

 

 

Мамлай Олександр Анатолійович

Дата та місце народження: 7 серпня 1988 року, м.Золоте Попаснянського району Луганської області. Проживав в селі М’якоти Ізяславського району Хмельницької області

Дата та місце загибелі: 26 вересня 2014 року м.Попасна Луганської області

Звання: солдат

Посада: водій

Підрозділ: 128-а окрема гірсько-піхотна бригада

Обставини загибелі:  загинув 26 вересня 2014 року під час виконання бойового завдання в районі м.Попасна Луганської області

Сімейний стан: залишились батьки

Місце поховання: с.М’якоти Ізяславського району Хмельницької області

         Указом Президента України № 282/2015 від 23 травня  2015 року «За мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України» нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

06.10.2016 р.

За матеріалами сайту http://memorybook.org.ua

 

Актуальна тема сьогодення – легалізація заробітної плати та зайнятості

 

Починаючи з 1 січня 2004 року, Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», замість «трудового стажу», введено термін «страховий стаж» – період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Формула розрахунку пенсій встановлює пряму залежність розміру пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого сплачувались внески до Пенсійного фонду.

Для зарахування до страхового стажу в повному розмірі одного робочого місяця розмір внесків, що сплачується роботодавцем до органів Пенсійного фонду, має бути не меншим, ніж внески, обчислені з мінімальної заробітної плати.

У разі, коли працівник отримує зарплату в «конверті», і роботодавець не сплачує за такого працівника страхові внески до Пенсійного фонду, цей період не буде врахований до страхового стажу найманого працівника та, відповідно, не враховується при визначенні розміру пенсії, через що пенсія буде меншою, ніж повинна бути.

Сьогодні існує багато випадків, коли працівники отримують офіційну зарплату на рівні або меншу за мінімальну, а решту зарплати - у «конверті». Це явна ознака прихованої зайнятості, коли людей оформлюють на роботу погодинно, проставляють їм у табелі робочого часу 2 або 4 години, тоді як вони працюють по 8 годин на день. Відповідно й показують зарплату за 2 або 4 години, а решту платять у конвертах. У результаті людина втрачає велику частку майбутньої пенсії.

Існує проблема зрівняння офіційних заробітних плат між працівниками різної кваліфікації, встановлення усім працівникам від найпростіших професій до керівника окладів (ставок) на рівні мінімальної заробітної плати, особливо на підприємствах, установах, організаціях, що не входять до сфери галузевих угод.

З великою кількістю працівників роботодавці взагалі не укладають трудові угоди з метою мінімізації витрат та отримання максимального прибутку. Від несплати внесків з тіньових доходів країна втрачає мільярди гривень доходів до Державного бюджету, Пенсійного та інших страхових фондів, а працівники залишаються без відповідного соціального захисту та належного в майбутньому пенсійного забезпечення.

Виплата заробітної плати «у конвертах» та праця без належного оформлення трудових відносин мають характер «руйнівної сили» як для економіки в цілому, так і для кожного громадянина зокрема.

Від несплати податків і внесків з тіньових доходів країна втрачає мільярди гривень надходжень до Державного бюджету, Пенсійного та інших страхових фондів, а працівники залишаються без відповідного соціального захисту та належного пенсійного забезпечення.

Використання найманої праці без офіційного оформлення трудових відносин та виплата заробітної плати «в конвертах» – це порушення трудового законодавства, за що соціально безвідповідальний роботодавець має нести адміністративну, фінансову та кримінальну відповідальність.

Про факти виплати заробітної плати «в конвертах» чи порушення трудового законодавства роботодавцями повідомляйте за телефонами: 4-29-01 та 4-15-67  або особисто за адресою: м.Ізяслав, вул.Шевченка,10В, управління соціального захисту населення райдержадміністрації (в робочі дні з 8.00 до 17.15 год., в п’ятницю - до 16.00 год.).

06.10.2016 р.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

Президент підписав закон щодо запровадження наставництва у вихованні дітей-сиріт

 

Президент Петро Порошенко підписав Закон України №1504-VIII «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» щодо наставництва.

Закон запроваджує інститут наставництва для роботи з дітьми, які виховуються в інтернатних закладах, з метою їх підтримки та підготовки до самостійного життя.

Основними завданнями наставництва є: визначення та розвитку здібностей дитини, реалізації її інтересів у професійному самовизначенні; надання дитині доступної інформації про її права та обов'язки; формування у дитини практичних навичок, спрямованих на адаптацію її до самостійного життя, зокрема щодо вирішення побутових питань, розпорядження власним майном та коштами, отримання освітніх, соціальних, медичних, адміністративних та інших послуг; ознайомлення дитини з практиками суспільного спілкування та подолання складних життєвих ситуацій; сприяння становленню дитини як відповідальної, успішної особистості; формування у дитини навичок здорового способу життя.

Наставництво - це діяльність, яка здійснюється особою-наставником добровільно і безоплатно. Наставником може бути повнолітня дієздатна особа, яка пройшла курс підготовки з проблем соціальної адаптації дітей та їх підготовки до самостійного життя. Також встановлено, що наставниками не можуть бути  особи, які мають судимість, вживають алкоголь, наркотики (ст. 212 Сімейного кодексу України).

Наставник має право відвідувати дитину за місцем її проживання, навчання, лікування, оздоровлення, а також за згодою дитини та батьків, інших законних представників дитини, адміністрації закладу для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, іншого закладу для дітей спілкуватися з дитиною поза місцем її проживання, навчання, лікування, оздоровлення, у тому числі запрошувати дитину у свою сім'ю у святкові і неробочі дні, дні канікул, надавати дитині допомогу в отриманні додаткових освітніх, соціальних, реабілітаційних, оздоровчих послуг, брати участь у забезпеченні її одягом, взуттям, приладдям для навчання та розвитку тощо.

В Україні функціонує майже 770 закладів інтернатного типу (школи- інтернати, дитячі будинки, будинки дитини, будинки-інтернати для дітей, притулки для дітей), в яких перебуває більше 100 тисяч дітей.

Лише кожна десята дитина, яка перебуває в інтернатному закладі, є сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування. Інші діти мають батьків, але з різних причин (бідність, складні життєві обставини, особливі освітні потреби) живуть не вдома, а в інтернатному закладі.

Проживання в інтернатному закладі наносить невиправну шкоду емоційно-психологічному стану дитини. Такі діти виростають не підготовленими до життя поза межами закладу і виходять у доросле життя, не маючи необхідних соціальних вмінь і навичок.

Практична реалізація норм даного законопроекту сприятиме розвитку державно-приватного партнерства, оскільки до здійснення наставництва передбачається залучати громадські та благодійні організації.

Документ набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. 

05.10.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Урочисті проводи в армію

 

 

Вже доброю традицією в районі стали урочисті проводи юнаків до лав Збройних сил України.

5 жовтня у райвійськкоматі відбувся саме такий захід з цієї нагоди.

Привітати прийшли представники районної державної адміністрації, духовенства, а також рідні та близькі.

У вітальному слові т.в.о.Ізяславського районного військового комісара Юрій Мізерний наголосив, що сьогодні служба в лавах Збройних сил України є особливо відповідальною, адже тепер як ніколи Батьківщині потрібен надійний захист, а ще в армії безсумнівно гартується моральна стійкість нації.

Благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії УПЦ КП митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук благословив на службу Батьківщині. Він також побажав  міцного здоров’я та успіхів в оволодінні військовими спеціальностями.

05.10.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Українська Національна Рада (УНРада) у Києві 1941–1942 років

 

Сьогодні виповнюється 75 років з часу утворення Української Національної Ради (УНРада) у Києві — політично-громадського надпартійного утворення передпарламентарного типу. Ця подія є невід’ємною складовою частиною героїчного Чину Організації Українських Націоналістів під час Другої світової війни та подвигу учасників Похідних груп ОУН 1941 року у змаганнях за Українську Самостійну Соборну Державу.

Одним із ключових завдань Похідних груп ОУН було виявити, пробудити, мобілізувати і організувати ті українські сили, які могли стати основою будівництва підвалин відновленої української державності.

Фактично одразу після прибуття до Києва, Провід ОУН на східних українських землях розгорнув підготовчу працю для створення загальноукраїнського представницького органу, який мав виконувати функції своєрідного парламенту і стати легітимним політичним репрезентантом України в умовах політичного вакууму, що утворився на її території після припинення діяльності радянської адміністрації. У цьому зв’язку цілком логічними були кроки ОУН по створенню Української Національної Ради в Києві, яка мала на першому етапі поширити свій вплив на центральну, східну та південну Україну, а, згодом – на всі українські землі.

5 жовтня 1941 року відбулися Установчі Збори, на яких було проголошено створення Української Національної Ради. За спогадами М.Величківського, на зборах були присутні 130 учасників включно з гостями. Жодних представників німецької окупаційної влади на зборах не було. Головою Української Національної Ради було обрано Миколу Величківського. Також було сформовано Президію УН Ради. Збори затвердили Декларацію УН Ради, в якій наголошувалося на продовженні традицій визвольних змагань українського народу та державного будівництва під проводом Симона Петлюри і зазначалося, що Українську Національну Раду створено для „порядкування життя українського народу”. Висловлювалася надія, що в нових умовах вдасться відновити українську державу і містився заклик до населення сприяти відбудові політичного, громадського, культурного і економічного життя в Україні. Також було схвалено відозву УН Ради, в якій містився докладний історичний екскурс минулого українського народу, що обґрунтовував його права на власну державність, стверджувалися повноваження УН Ради, надані їй Установчими Зборами, та окреслювалися ті завдання, які вона ставить перед собою. Незабаром Президія УН Ради перейшла в інше приміщення в центрі Києва і розташувалася в приміщенні Академії наук на вул. Короленка.

Персональний склад УН Ради постійно розширювався за рахунок включення до нього нових представників та делегацій з різних регіонів України. Серед учасників УНР називають також членів похідних груп ОУН інженера і знаного кобзаря Михайла Телігу, який мав представляти Кубань, та відому поетесу Олену Телігу.

Під егідою Української Національної Ради була розгорнута доволі масштабна система дій по організації різноманітних аспектів українського життя. Зокрема, за дорученням Президії УН Ради проф. О.Корсунський був одним із організаторів вчительських конференцій у Києві в першій половині жовтня 1941 року щодо відновлення роботи шкіл, у її компетенції перебувало призначення директорів гімназій. За її наслідками було відкрито близько 70 шкіл та 30 гімназій. Організовано безкоштовне харчування дітей та ряд дитячих будинків, опіку над інвалідами. Заходами Президії УН Ради було   поновлено роботу Київського університету (ректор проф. К. Штепа) та Київського політехнічного інституту (ректор проф. М. Величківський). Також розпочали роботу інститут харчової промисловості та медичний інститут. Було відновлено роботу Української Академії Наук (президент академік В. Плотников, вчений секретар проф. Чудинов). Створено Спілку українських письменників (голова О. Теліга, заступник Вінницький, секретар І.Рошко-Ірлявський). Було налагоджено видання в Києві 50-тисячним тиражем газети „Українське слово” (головний редактор І.Рогач) з літературно-мистецьким додатком журналу „Літаври” (головний редактор О.Теліга). На засіданнях Президії УН Ради затверджено статути і засновано Всеукраїнську Кооперативну Спілку (голова О.Перевертун, виконавчий директор І.Назаркевич), сільськогосподарську кооперативну спілку Сільський господар (прізвище голови не встановлено, фігурує скорочення „К.”, за фахом інженера-агронома). Почали діяти Спілка Українських Купців, Спілка інженерів і техніків, а також інші спілки. Створено Український Червоний Хрест (голова О.Левитський, заступник Богатирчук), Союз українського жіноцтва (голова О.Скорубська). Відновлено діяльність „Просвіти”, структури якої на місцях швидко перетворювалися на масові організації. Були вжиті заходи по відродженню Української Автокефальної Православної Церкви на чолі із митрополитом Полікарпом, надана допомога у створенні Української Церковної Ради та затверджено її статут. На пропозицію на той час вже голови Галицької Української Національної Ради у Львові митрополита А.Шептицького, наприкінці листопада 1941 р. постало питання про затвердження державного герба України. Виконуючи свої репрезентативні функції, Президія УН Ради була змушена постійно звертатися до німецьких окупаційних органів із клопотаннями, скаргами та апеляціями у зв’язку з діями окупантів по відношенню до місцевого населення і зверненнями киян та жителів інших регіонів України.  

Активна діяльність ОУН в Києві не могла не опинитися в полі зору як німецьких спецслужб, так і комуністичного підпілля. Опубліковані архівні матеріали переконливо засвідчують, що і одні, і другі пильно стежили за нею.

Наприкінці листопада 1941 року від стеження німецькі спецслужби перейшли до прямих репресій проти націоналістичного підпілля.

27 листопада 1941 р. членів керівництва Української Національної Ради, серед яких були голова Ради М.Величківський та референт зовнішніх зв’язків О.Бойдуник викликали до представників райхскомісара Е.Коха і оголосили текст про заборону діяльності УН Ради. При цьому їм було рекомендовано, аби Рада згорнула свою діяльність тихо, без ускладнень для німців та збурень в українському середовищі. Представники УН Ради відмовилися розглядати питання про заборону діяльності Ради, поки німецька сторона офіційно не передасть їм на руки документ про її ліквідацію. 28 листопада нацисти оголосили про закриття в Києві вищих навчальних закладів (в тому числі Університету та КПІ) і припинення діяльності Української Академії наук. Всім стало зрозуміло, що над українським підпіллям у Києві нависла смертельна небезпека.

Перша хвиля масових арештів членів ОУН в Києві почалася в середині грудня 1941 р. В січні 1942 р. прокотилася нова хвиля арештів.

В умовах нацистського терору на таємній нараді Проводу ОУН в Берліні було вирішено напряму звернутися до очільників рейху та з меморандумом про жорстокість німецької політики в Україні. Нелегально прибувши до Києва 13 січня 1942 року, О.Бойдуник був доставлений на квартиру голови УН Ради М.Величківського, який від імені УН Ради в Києві підписав примірники меморандуму, адресовані до Гітлера та рейхскомісара України Коха.   Згодом меморандум був підписаний також від уряду УНР в екзилі А.Лівицьким, від УН Ради у Львові митрополитом А.Шептицьким, від Ради українських комбатантських організацій генералом М.Омеляновичем-Павленком, від ОУН полк. А.Мельником.  Жодної відповіді на цей документ українці не отримали. Вочевидь, у найвищих колах нацистської Німеччини меморандум був розцінений як виклик, відповіддю на який стало посилення переслідувань національно-свідомих українців.

7-9 лютого 1942 р. по Києву прокотилася чергова хвиля репресій проти ОУН.  

Однак історія Української Національної Ради в Києві не завершилася. М.Величківський надалі здійснював свої повноваження її голови під час свого перебування у Львові.

05.10.2016 р.

За матеріалами мережі Інтернет

 

 

 

 

До Дня захисника України

 

ВІН ЗАГИНУВ ЗА УКРАЇНУ

 

 

Кобернюк Василь Іванович

Дата та місце народження: 11 жовтня 1983 р., м. Ізяслав, Хмельницька область.

Дата та місце загибелі: 24 липня 2014 р., поблизу м.Первомайськ, Луганська область.

Звання: Сержант.

Посада: Старший розвідник-снайпер.

Підрозділ: 140-й окремий центр спеціального призначення.

Обставини загибелі: Загинув 24 липня 2014 р., коли КАМАЗ, на якому їхали спецпризначенці, потрапив під перехресний вогонь із засідки поблизу м.Первомайськ, Луганська область. Разом із Василем загинули сержант А.Чабан, сержант В.Черкасов, солдат Т.Якимчук. 

Сімейний стан: Залишилась мати.

Місце поховання: м.Ізяслав, Хмельницька область.

Указом Президента України № 640/2014 від 8 серпня 2014 р. «За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України»  нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

05.10.2016 р.

За матеріалами сайту http://memorybook.org.ua

 

До  Міжнародного дня людей похилого віку

 

На жаль старість – це неминучий і біологічно закономірний процес. І щоб останні роки життя стареньких  не були тягарем, а їх здобутком для всіх і кожного, потрібно формувати суспільну думку про пошану до людей старшого покоління, важливість їх особистого внеску в розвиток держави. Зустріч дітей з одним з  найстарішим жителем с.Зубарі Бондар Мартохою Василівною, 1927 року народження, організували  бібліотекар с.Зубарі Катерина Андрійчук та завклубом с.Зубарі  Наталія Ковальчук, привітавши  її з Міжнародним  Днем людей похилого віку.

05.10.2016 р.

За матеріалами Тишевицької сільської ради

 

 

 

 

 

Ізяславська районна державна адміністрація оголошує конкурс на заміщення вакантної посади начальника загального відділу апарату районної державної адміністрації.

Вимоги до конкурсантів на заміщення вакантної посади

Додаткова інформація щодо порядку проведення конкурсу надається сектором організаційно-кадрової роботи апарату райдержадміністрації за телефоном: 4-01-44.

Документи подавати до 19.10.2016 р. за адресою: м.Ізяслав, вул. Незалежності, 2, сектор організаційно-кадрової роботи апарату райдержадміністрації.

05.10.2016 р.

За матеріалами сектору організаційно-кадрової роботи апарату райдержадміністрації

 

 

Хмельниччина на 100% готова до осінньо-зимового періоду

 

4 жовтня під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка відбулась селекторна нарада з головами облдержадміністрацій щодо стану готовності до опалювального сезону 2016/2017.

Від Хмельниччини участь у селекторній нараді взяв голова обласної державної адміністрації Олександр Корнійчук.

«Реформа теплоенергетики має відбуватися паралельно із реформою енергоефективності. Ідеться про створення Фонду енергоефективності, удосконалення механізму нарахування субсидій та можливості їх монетизації», – наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства  Геннадій Зубко.

За його словами, Уряд забезпечить опалювальний період у стабільному режимі.

Крім цього високопосадовець підкреслив, що суспільство очікує від Парламенту прийняття базового законодавства з реформи ЖКГ. «Це, зокрема, Закони України «Про ЖКП», «Про комерційний облік», «Про енергетичну ефективність будівель», а також ми вже готові подати до Верховної Ради законопроект «Про Фонденергоефективності», – зазначив Геннадій Зубко.

Геннадій Зубко відзначив, що теплопостачальні підприємства потрібно модернізувати шляхом реалізації інвестиційних проектів. «Спочатку ми повинні оздоровити підприємства ТКЕ, реструктурувати борги, вивести їх на стабільний фінансовий рівень. Для цього ми спільно із міжнародними партнерами вже підготували законопроект «Про реструктуризацію боргів теплопостачальних підприємств», – наголосив Геннадій Зубко.

За його словами, таким чином вдасться розблокувати рахунки ТКЕ, здійснити реструктуризацію заборгованості, на яку буде призупинено нарахування штрафів та пені, що у свою чергу уможливить залучення інвестицій для модернізації галузі.

«Передбачено списання штрафів і пені, після того, як теплопостачальні компанії та Нафтогаз виконають договори про реструктуризацію заборгованості. Такий підхід з реформування національної теплоенергетики підтримують наші міжнародні фінансові партнери», – наголосив Геннадій Зубко.

Представляючи результати роботи у Хмельницькій області Олександр Корнійчук відмітив 100% виконання запланованих заходів по підготовці житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери Хмельницької області до стабільної роботи в осінньо-зимовий період.

З 1 жовтня надавати тепло готові усі 673 котельні, до опалювального сезону підготовлені 1472 об’єкти соціальної сфери та 4625 багатоквартирних житлових будинки.

Загалом, у тепловому господарстві до опалювального сезону 2016/2017 року підготовлено 109 центральних теплових пунктів, 538,5 км. теплових мереж. Створено запаси вугілля на котельнях у розмірі 6,4 тис.тонн.

Серед об’єктів соціальної сфери до зими підготовлено усі 717 шкіл, 683 дитячих садочки та 72 лікарні.

05.10.2016 р.

 

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької

обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

 

НЕ БУДЬ БАЙДУЖИМ.

ЗДАЙ НЕЛЕГАЛЬНУ ЗБРОЮ.

ТВІЙ ВЧИНОК БУДЕ ВАРТИЙ ЧИЙОГОСЬ ЖИТТЯ

 

ЗДАЙ НЕЛЕГАЛЬНУ ЗБОЮ – УНИКНИ КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ

 

 

Ізяславське відділення поліції Славутського відділу поліції ГУНП в Хмельницькій області повідомляє, що в період часу з 1 жовтня по 31 жовтня 2016 року на всій території України проводиться місячник добровільної здачі зброї.

Громадяни, які добровільно здадуть зброю в період часу з 1 жовтня по 31 жовтня 2016 року, що незаконно в них зберігається, звільняються від адміністративної та кримінальної відповідальності.

  При бажанні власника здана зброя може бути зареєстрована на його ім’я у встановленому законом порядку, при цьому штраф стягуватись не буде, до кримінальної чи адміністративної відповідальності особи, які добровільно здали зброю, боєприпаси та вибухівку, притягуватись не будуть.

За додатковою інформацією Ви можете звернутись до Ізяславського відділення поліції (м.Ізяслав, вул.Грушевськго, буд. 26) або за телефоном 102.

04.10.2016 р.

За матеріалами Ізяславського відділення поліції

Славутського відділу ГУНПУ в Хмельницькій області

 

 

Відбулось засідання оргкомітету з підготовки та відзначення в 2016 році в Ізяславському районі Дня захисника України

 

 

4 жовтня відбулось засідання оргкомітету з підготовки та відзначення у 2016 році в районі Дня захисника України, котре провів заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко.

Володимир Борисович повідомив, що прийнято розпорядження голови райдержадміністрації «Про відзначення в районі у 2016 році Дня захисника України». Він зупинився на  конкретних діях щодо реалізації  районного плану заходів із відзначення в районі Дня захисника України, Дня українського козацтва та свята Покрови.

У ході засідання було визначено формати проведення у жовтні 2016 року низки заходів, зокрема, історико-патріотичного, культурно-мистецького, молодіжного спрямувань та скоординовано дії під час проведення урочистостей та тематичних заходів, які відбудуться 13-14 жовтня 2016 року в районі.

Заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко наголосив, що відзначення в районі Дня захисника України має відбутись на високому патріотичному рівні і цьогоріч в рамках заходів потрібно гідно вшанувати учасників антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях, ветеранів війни, членів сімей загиблих воїнів, борців за незалежність України усіх поколінь.

Нагадаємо, що День захисника України — державне свято, котре  відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас із Днем Українського козацтва.

04.10.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

Відбулася селекторна нарада з питання надання населенню житлових субсидій в області

 

У понеділок, 3 жовтня, відбулась обласна селекторна нарада з питання  стану надання населенню житлових субсидій. У районній студії селекторного зв’язку в обласній селекторній нараді взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олег Ткаченко, представники організацій району, котрі надають послуги, на які надається субсидія.

На селекторній нараді було розглянуто наступні питання: призначення та фінансування субсидій на житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде паливо, наявність заборгованості; перерахунок діючих субсидійних справ; інформування населення щодо нового Порядку призначення житлових субсидій; забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС - інвалідів І категорії.

Учасникам селекторної наради про стан справ із визначеного кола питань доповіли перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук та  начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олег Ткаченко.

За результатами селекторної наради  було дано відповідні доручення.

04.10.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Важливо! Очікується різка зміна погодних умов в Україні!

 

За даними Укргідрометцентру 4-5 жовтня очікується різка зміна погодних умов: в Закарпатській, Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській, Чернівецькій, Хмельницькій, Волинській, Рівненській областях сильні дощі, 5 жовтня подекуди з мокрим снігом, в Карпатському регіоні дуже сильний дощ з переходом 5 жовтня в мокрий сніг, в горах з утворенням снігового покриву; пориви вітру 15-20 м/с, в горах 25 м/с. 5 жовтня в Житомирській, Київській, Чернігівській, Черкаській, Кіровоградській областях місцями сильні дощі.

Протягом 5-6 жовтня в Україні, крім Харківської, Луганської, Донецької, Дніпропетровської, Запорізької та Херсонської областей, зниження температури: вночі до 4-10°, вдень до 12-17°, у Закарпатській, Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській, Чернівецькій, Хмельницькій, Волинській, Рівненській областях вночі до 1-6° тепла, вдень до 5-10°, в Карпатах вночі та вдень до 2° морозу-4° тепла.

04.10.2016 р.

За матеріалами сайту ГУ ДСНС України у Хмельницькій області http://km.dsns.gov.ua/ua/

 

 

Чергове відшкодування за Урядовою програмою з енергоефективності: українцям виплачено 18,17 млн грн. державної фінансової допомоги на утеплення

 

Держенергоефективності здійснено чергове відшкодування учасникам Урядової програми з енергоефективності.

30 вересня 2016 року з державного бюджету виплачено 18,17 млн.грн. фінансової допомоги родинам, які в рамках програми залучили кредитні кошти на проведення енергоефективних заходів у своїх приватних будинках.

Варто зазначити, що у 2016 році спостерігається надзвичайно високий попит населення на державну допомогу при утепленні індивідуального житла. Цьому також сприяє і можливість скористатися додатковими місцевими програмами співфінансування енергоефективних заходів, яких в країні вже 199. Як наслідок, через такий шалений попит цей напрямок програми був тимчасово призупинений. Але ті, хто встиг скористатися програмою, обов’язково отримує належне від держави відшкодування.

Загалом, у 2016 році учасникам програми, а саме - фізичним особам, які оформлювали «теплі» кредити на енергоефективні матеріали та обладнання, перераховано відшкодування на суму 529,73 млн.грн.

З початку дії програми Урядова допомога населенню при утепленні індивідуального житла складає 784,72 млн.грн.

Довідково:

З питань участі в Урядовій програмі з енергоефективності звертайтеся до Call-центру при Держенергоефективності за тел.: (044) 296-71-60, 292-32-57 та e-mail: energoefect@saee.gov.ua, energoefect2@saee.gov.ua, energoefect3@saee.gov.ua.

Дізнатися, чи працює місцева програма здешевлення «теплих» кредитів в області, районі чи місті, де Ви проживаєте, можна на Інтерактивні карті.

04.10.2016 р.

За матеріалами сайту Державного агентства з енергоефективності

та енергозбереження України  http://www.saee.gov.ua/

 

 

 

 

До Дня захисника України

 

ВІН ЗАГИНУВ ЗА УКРАЇНУ

 

 

 

Баран Юрій Миколайович

Дата та місце народження: 29 липня  1968 року с.Добрин М’якотівської сільської ради Ізяславського району Хмельницької області

Дата та місце загибелі: 08 липня  2014 року м.Амвросіївка Донецької області  

Звання: майор

Посада: начальник штабу

Підрозділ: 5-й батальйон територіальної оборони

Обставини загибелі:  вбитий вдень під час обстрілу снайпером у районі міста Амвросіївка Донецької області.

 Сімейний стан: залишились батьки, дружина, син і донька.

Місце поховання: м.Івано-Франківськ, меморіальний сквер

 

Указом Президента України №109/2015 від 26 лютого  2015 року «За мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України» нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступені (посмертно).

04.10.2016 р.

За матеріалами сайту http://memorybook.org.ua

 

Відбулась тижнева нарада в райдержадміністрації

 

3 жовтня перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук провів тижневу нараду із керівниками структурних підрозділів районної державної адміністрації, територіальними органами центральних органів влади, місцевого самоврядування та ряду служб району.

Під час наради начальник управління фінансів районної державної адміністрації Сергій Журавель ознайомив учасників наради із листом Міністерства фінансів України №38-05110-14-21/26564 від 19 вересня поточного року  щодо порядку формування місцевих бюджетів на 2017 рік.

Сергій Володимирович зазначив, що відповідно до частини восьмої статті 75 Бюджетного кодексу України Міністерство фінансів України направлено обсяги міжбюджетних трансфертів на 2017 рік, які визначені у проекті Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», схваленого на засіданні Кабінету Міністрів України  15 вересня 2016 року  та внесеного на розгляд Верховної Ради України (реєстр. №5000), методики їх розрахунку та інші показники щодо складання проектів місцевих бюджетів на 2017 рік. Також у зазначеному документі визначено головні завдання бюджетної політики, спрямовані на забезпечення збалансування державних фінансів, а також зміни до законодавчих актів, які забезпечать подальшу реалізацію реформи міжбюджетних відносин в контексті децентралізації.  Доповідачем було звернуто увагу на те, що з метою розмежування сфери відповідальності державних та місцевих органів влади щодо утримання загальноосвітніх навчальних закладів та медичних закладів, а також для забезпечення більш ефективного управління майном цих закладів передбачено передачу на фінансування з місцевих бюджетів: усіх видатків (крім видатків на оплату праці педагогічних працівників) по загальноосвітніх закладах; видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв для закладів охорони здоров’я.

Також в ході наради було заслухано інформації щодо підготовки закладів соціальної сфери до роботи в опалювальний період 2016/2017 року.

Крім того Павлом Ковальчуком було проаналізовано стан виконавської дисципліни в структурних підрозділах районної державної адміністрації.

03.10.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Перші призовники осені 2016 року  Ізяславщини відправились у війська

 

Відповідно до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», Указу Президента України від 29.03.2016 року № 122/2016 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2016 році» розпочався осінній призов на строкову військову службу.

3 жовтня відбулася перша відправка 2 юнаків з Ізяславського району до лав Збройних Сил України. Проводжати призовників прийшли їхні рідні та близькі, а також представники органів влади та громадськості, зокрема,  завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Віктор Кучерук, т.в.о.Ізяславського районного військового комісара Юрій Мізерний, благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української православної Церкви Київський патріархат митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук. Вони звернулися до строковиків з напутніми словами,  побажали міцного здоров’я, витримки, сили духу та незламності.

Юрій Мізерний наголосив, що строковики не будуть направлятися в зону проведення АТО. Вони проходитимуть військову службу спочатку в навчальних центрах, щоб отримати відповідні знання, після цього будуть розподілені у військові частини бойового забезпечення.  

Благословив майбутніх захисників України на щасливе проходження військової служби митрофорний протоієрей отець Володимир Ковальчук, який побажав Божої допомоги у благородній справі служіння своєму народові. Отець Володимир вручив юнакам молитовники.

За законодавством на службу призивають юнаків віком від 20 до 27 років. Ті, кому виповнилося 18-19 років, також можуть піти служити в армію, але на добровільній основі. Уже зараз ЗСУ активно проводять приписну компанію у військкоматах: молодим людям надсилають повістки з проханням з’явиться до військкомату для «уточнення даних».

Солдати служать в армії 18 місяців, молоді люди з вищою освітою – 12 місяців. Цього року Верховна Рада змінила правила призову на службу в армію. Так, з лютого поточного року Президент своїм указом може сам визначати терміни призову на строкову службу, що дозволить «адекватно реагувати на військово-політичні виклики».

03.10.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з

громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

 

 

До Дня захисника України

 

 

ВІН ЗАГИНУВ ЗА УКРАЇНУ

 

Чепелюк  Володимир Миколайович

 

Дата та місце народження: 14 травня 1992 року с.М’якоти Ізяславського району Хмельницької області

 

Дата та місце загибелі: 03 липня  2014 року під Слов'янськом Донецької області

 

Звання: сержант

 

Посада: сержант з МТЗ

 

Підрозділ: 80-та окрема десантно-штурмова бригада

 

Обставини загибелі:  загинув на борту БТР від вибуху гранати, випущеної з РПГ терористом, який перебував на даху будинку під Слов’янськом

 

Сімейний стан: залишились батьки, брат та сестра.

 

Місце поховання: с.М’якоти Ізяславського району Хмельницької області

 

 

 

Указом Президента України № 640/2014 від 08 серпня  2014 року «За мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України» нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступені (посмертно).

03.10.2016 р.

За матеріалами сайту http://memorybook.org.ua

 

 

Увага! Конкурси для дітей

 

Питання виховання свідомих громадян та кадрів для суспільства завжди було важливим, а наразі набуває ще більшої актуальності. Розуміючи це, і маючи за мету робити благодійність в суспільстві ТОВ “Техніка і технології” проводить різні акційні програми, направлені на формування з дитинства правильної свідомості.

Так, в 2016 році компанією на рівні країни проводиться 4 конкурси для дітей віком від 4-12 років: “Намалюй свою мрію”, “Реалізуй намальовану мрію”, “Посади дерево добра”, “Я винахідник”.

Конкурси направлені на виховання послідовників справи в сільському господарстві та виховання свідомих кадрів на селі. Паралельно вони забезпечують виховання в кожній дитині любові до праці, справи, землі, допомагають зблизити батьків і дітей.

Детальніше про акції, конкурси, товари і послуги можна дізнатися на сайті: www.t-i-t.com.ua та за тел.. (067) 517-85-30.

Для районів області – на сайті (www.t-i-t.com.ua) в розділі контакти для Хмельницької області.

03.10.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької

обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Зорепадом летять роки

 

Щорічно 1-го жовтня в усьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку.  

У цей святковий, щедро напоєний теплом осінній день у приміщенні будинку культури с.Клубівка відбувся вечір вшанування під назвою «Зорепадом летять роки».  На захід були запрошені діти війни, ветерани  праці села  та ветерани  праці Клубівської  лінійної лікарні зі сходу України, люди, за спиною у яких великий  віковий і життєвий шлях.  

Багато щирих, ніжних слів почули досвідчені, мудрі, добрі бабусі й дідусі. Звучали в нарядній залі місцевого клубу зворушливі рядки української лірики про людську осінь, що, як і природа, буває різною. Щирими оплесками дякували ветерани за зворушливі мелодії українських пісень у виконанні Клубівського народного хору ім. Г.Кірпи під керівництвом А.Лукаревської та душевні пісні у виконанні солістів О.Янчука, Н.Самчук, В.Кравець,талановитої дівчинки - учениці 4 класу Даші Моцеглов, а також слухали веселий гумор у виконанні  аматорів сцени О.Мельника та В.Коротюка. Червоною ниткою через увесь захід проходила тема сердечної вдячності та щирих побажань нашим бабусям та дідусям, зокрема щастя, миру та довгих років життя.

По закінченні свята ветерани-залізничники відвідали Клубівську сільську бібліотеку, де в дружній душевній атмосфері  всі присутні  під баян Олександра  Янчука разом співали пісні своєї молодості:  «Заводская  проходная», «Два кольори», «Ніч яка місячная» та інші...  Все це створювало гарний настрій та теплу незабутню атмосферу свята.

03.10.2016 р.

За матеріалами Клубівської сільської ради

 

 

Вітання Президента з Днем працівників освіти

Дорогі друзі!

Щиро вітаю вас із професійним святом - Днем працівників освіти.

Педагоги передають молодим поколінням не лише знання, а й життєву мудрість та досвід, даруючи тепло своїх сердець. Бути Вчителем - це справжнє мистецтво, яке потребує таланту, наполегливості, відповідальності та самопожертви.

У цей складний для нашої країни час ваша робота набуває виняткової важливості. Адже саме на вас покладено велику місію - виховувати громадянина, який всім серцем та душею любить рідну землю і готовий повсякчас боронити її свободу та незалежність. Саме тому національно-патріотичне виховання і громадянська освіта мають стати невід’ємною складовою сучасного навчального процесу.

Вірю, що ваше віддане служіння своєму покликанню, високий професіоналізм стануть запорукою обраного Україною європейського майбутнього. Низький уклін вам за вашу щоденну невтомну працю.

Бажаю усім міцного здоров’я, мирного неба та нових звершень в ім’я України.

Петро ПОРОШЕНКО 

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

 

2 жовтня – День працівників освіти

Шановні освітяни!

 

Щиро вітаємо вас із професійним святом! Висловлюємо вам сердечну вдячність за невтомну працю, за великий талант і покликання сіяти мудрість і знання, за любов до дітей і рідного краю.

Ваші серця завжди наповнені співчуттям, добротою і милою приємністю. Цими чудовими якостями ви щедро ділитесь з дітьми. Вам вірять, вас люблять і шанують. Ви здійснюєте зв’язок часів, продовжуючись у своїх учнях.

Бажаємо вам, дорогі вчителі, відчуття повноти і неповторності життя, здоров’я, невичерпних творчих сил, натхнення, щастя і довгої людської пам’яті. Хай завжди щедрою на сходи буде освітянська нива, а в усіх ваших починаннях будуть супутниками успіх і удача!

  

 

  З повагою

  Б.Яцков,                                                                                                                              С.Шлегель,

  голова райдержадміністрації                                                                                           голова районної ради

 

 

1 жовтня – День людей похилого віку. День ветерана

 

 

Шановні ветерани та люди поважного віку!

 

 Як і кожного року, 1 жовтня в Україні відзначається День людей похилого віку та День ветерана.

 Цей день є визначним і особливим, щоб кожна людина, кожен громадянин пам’ятав про свою історію, вшановував і надавав підтримку людям похилого віку, ветеранам, пенсіонерам, адже вони найбільше потребують нашої допомоги, нашої уваги.

 Люди старшого покоління – джерело народної мудрості. Їх практичний життєвий досвід, невичерпна енергія, оптимізм та активна громадська позиція повинні стати взірцем для підростаючого покоління. Вони передають у спадок все найцінніше, що накопичили за все життя.

 Шановні наші батьки, дорогі ветерани, приміть щиру вдячність за патріотичне виховання молоді, за громадську свідомість, за досвід, за важливий внесок у розбудову нашої держави та району.

 Бажаємо вам найголовнішого – здоров’я, безхмарного неба, сил та наснаги і далі дарувати тепло ваших посмішок, щастя та благополуччя! Нехай всі проблеми та незгоди обходять стороною, а добро, що ви робите, повертається сторицею!

                           

 

  З повагою

  Б.Яцков,                                                                                                                          С.Шлегель,

  голова райдержадміністрації                                                                                        голова районної ради

Офіційні
державні ресурси


 

 


 ______________________

____________________

Погода в Ізяславі

_______________________________________________________________________________________
© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2016
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації