на головну

Новини Історія району Краєзнавчий музей Фотогалерея

 

Районна державна адміністрація

Керівники
Графік прийому
Публічна інформація
Адмінпослуги
Звернення громадян
Телефонний довідник
Офіційна інформація
Бюджет
Державні закупівлі
Агросектор
Регуляторна політика
ЦНАП
Підприємництво
Запобігання корупції
Енергозабезпечення
Культура
Освіта
Медицина
Соціальний захист
Сімя і діти
Відділення поліції
Податкова інспекція
Громадська рада
Вакансії
Голодомор 1932-33
Незалежність-25
Спостережна комісія

Цивільний захист

 

    

НОВИНИ
 

Новини обласної державної адміністрації


 

Заходи,

які заплановано провести в Ізяславському районі

з 26 травня до 05 червня 2016 року

 

 

 

АРХІВ НОВИН

 
 

 

 

ТРАВЕНЬ

пн

вт

ср

чт

пт

сб

нд

 

 

 

 

 

 

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

 

 

 

Квітень

Червень

 

 

Благодійна акція по збору коштів на виготовлення та встановлення бюста загиблого бійця

Вже два роки поспіль в Україні триває антитерористична операція, а фактично – неоголошена гібридна війна. За цей період загинули тисячі наших співвітчизників. Мешканці та уродженці Ізяславщини з перших днів пішли добровольцями на захист нашої Батьківщини від окупантів і терористів. Вони воювали у найбільш «гарячих точках» на карті АТО і неодноразово доводили свою любов до України, захищаючи її незалежність і цілісність. На жаль, Ізяславщині довелось пізнати гіркоту втрати кращих наших синів.

Жертовний подвиг – віддати життя за Незалежність – не порівняти із жодними монументами, алеями чи пам’ятними дошками. Однак саме такі пам’ятки і монументи формують нашу національно-історичну пам’ять.

З метою вшанування пам’яті нашого земляка, учасника антитерористичної операції на сході України  Олександра Олександровича Кушнірука оголошено благодійну акцію по збору коштів на виготовлення та встановлення бюста загиблого бійця.

Ізяславському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» присвоєно ім´я нашого загиблого героя-земляка – учасника АТО Олександра Кушнірука. Даний бюст буде встановлено на території навчального закладу, в якому загиблий  навчався.

Кошти можна перераховувати на благодійний рахунок за такими реквізитами:

Рахунок № 26200000206550 в ТВБВ №10022/088 філія – Хмельницького обласного управління АТ «Ощадбанк»

Код ЄДРПОУ 09315357

МФО 315784

Призначення платежу на виготовлення та встановлення бюста учасника АТО підполковника Олександра Кушнірука.

Про припинення повноважень спостережної комісії

 

Відповідно до п.12 Положення про спостережні комісії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №429 від 01.04.2004 року, повідомляємо, що спостережна комісія при Ізяславській районній державній адміністрації, яка була утворена розпорядженням голови райдержадміністрації 30.07.2013 року № 285/2013-р, припинить свої повноваження 30.07.2016 року.

Для формування нового складу спостережної комісії при Ізяславській районній державній адміністрації підприємства, установи і організації незалежно від форми власності, які бажають включити до складу комісії своїх представників, подають до Ізяславської райдержадміністрації  до 20.07.2016 року відповідні пропозиції, підписані керівником підприємства, установи, або рішення керівного органу організації  та окремі громадяни подають заяви, підписані особисто.

18.04.2016 р.

Райдержадміністрація

ПЕРЕВІРКА СИСТЕМИ ОПОВІЩЕННЯ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

 

Відповідно до Плану основних заходів цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Хмельницької області у 2016 році 27 травня 2016 року з 11.00 години до 12.00 години з приміщення Кризового центру обласної державної адміністрації заплановано проведення комплексної квартальної перевірки стану системи оповіщення цивільного захисту області із включенням електросирен.

Під час перевірки системи оповіщення через мережу проводового радіомовлення до населення району буде доведено застережну інформацію. Основна мета проведення перевірки – визначення працездатності систем оповіщення.

26.05.2016 р.

Сектор з питань надзвичайних ситуацій та

цивільного захисту населення райдержадміністрації

   
 
 
 
 

 

 

 

 

 

Відбулось засідання колегії районної державної адміністрації

 

26 травня голова районної державної адміністрації Борис Яцков провів  засідання колегії, у ході якої розглянуто питання про підсумки проходження опалювального сезону 2015/2016 років, організацію підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери до роботи в зимових умовах 2016/2017 років, про хід проведення в районі щорічної акції «За чисте довкілля» та днів благоустрою територій населених пунктів, про соціальний захист ветеранів війни та  підсумки роботи виконавчого комітету Двірецької сільської ради щодо здійснення делегованих повноважень органів виконавчої влади.

Заслуховуючи перше питання порядку денного, завідувач сектору житлово-комунального господарства районної державної адміністрації Оксана Фіялко та  директор КП «Ізяславтепломережа» Богдан Коцюбинський  підвели підсумки проходження в Ізяславському районі опалювального сезону 2015/2016 років та організацію підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери до роботи в зимових умовах 2016/2017 років. Зокрема було наголошено, що опалювальний сезон пройшов без зривів та надзвичайних ситуацій. За період його проходження не зафіксовано жодного випадку відключення споживачів від систем життєзабезпечення. Дві аварійних бригади забезпечили оперативну ліквідацію аварійних ситуацій, оперативно реагували на заяви та звернення громадян. За весь опалювальний період надійшло 13 заяв з питань теплопостачання: у жовтні 12 (повітряні корки в системі) – ліквідовано протягом кількох годин,  та в листопаді - 1 заява – замінено закільцівку квартири.

 З  питань водопостачання  та каналізації скарги не надходили, пориви ліквідовувались в оптимальні терміни.

З питань надання послуг з утримання житла всі заявки виконуються протягом 12 годин з моменту поступлення, скарг не було.

Цьому передувала значна організаційна робота місцевих органів вико­навчої влади та органів місцевого самоврядування.

Комунальним підприємством «Ізяславтепломережа» використано 105 тис. грн. власних коштів на підготовку 8 котелень та 6,5 км теплових мереж та 300 тис. грн. на замінену пальників на піролізні на 1 котельні.

Перед початком опалювального сезону теплопостачальним підпри­ємством міста отримано ліміти на природний газ. Забезпечено стабільне теплопостачання 49 багатоквартирних житлових будинків, 2 навчальних закладів, 5 дитя­чих садочків та 3 позашкільних навчальних закладів, які мають централізоване теплопостачання.

За опалювальний період 2015/2016 року комунальним підприємством теплопостачання спожито 1956,6 тис. куб. м природного газу на суму 4781,3 тис.грн., проплачено – 5720,9 тис.грн.

Боргів за електроенергію підприємство водопровідно-каналізаційного господарства на даний час не має.

Членами колегії було звернуто особливу увагу  те, що в ході підготовки до нового опалювального сезону особливу увагу слід звернути на підготовку до зими соціальної сфери та житлового фонду, проведення ремонту та утеплення фасадів, покрівель, утеп­лення вікон, відновлення внутрішньо-будинкових систем опалення та гарячого водопостачання, оснащення інженерних вводів багатоповерхових будинків та об’єктів соціальної сфери засобами обліку та регулювання споживання тепло­вої енергії, розширення практики надання паспортів готовності об’єктів до опалювального сезону.

Другим питанням засідання обговорено підсумки проведення в районі щорічної акції «За чисте довкілля» та днів благоустрою територій населених пунктів. Завідувач сектору житлово-комунального господарства районної державної адміністрації Оксана Фіялко доповіла, що під час проведення акції «За чисте довкілля»: висаджено та посіяно майже 270 га. лісу ДП “Ізяславське лісове господарство», міською та сільськими радами висаджено 3,3 тис. шт. саджанців дерев,  0,6 тис. шт. кущів, упорядковано 16,19 тис. кв.м.   квітників та газонів; упорядковано 93,9 га територій, парків, скверів, алей;  ліквідовано 138 стихійних сміттєзвалищ, з яких вивезено 31,127 тис. куб.м сміття; очищено від сміття берегів водойм площею 10,2 тис. м2; упорядковано 79 кладовищ, а також братські могили, місця почесних поховань, меморіали та  пам’ятники; автобусні зупинки на території міської та сільських рад в цілому  приведені у належний  санітарний стан та відремонтовані. На території міста та району ліквідовано 138 несанкціонованих сміттєзвалищ. Проте значна кількість стихійних смітників ще залишилась як на території міста, так і в деяких селах, а найбільше за межами населених пунктів у придорожніх лісопосадках та в лісових масивах.

Розпочато ямковий ремонт доріг та тротуарів. В 2016 році на ремонт доріг комунальної власності із місцевих бюджетів передбачено кошти в сумі 2328,3 тис. грн., в тому числі міською радою 952 тис. грн., з них 160 тис. грн. на капітальні ремонти. На виконання районної програми розвитку автомобільних доріг загального користування місцевого значення  в Ізяславському районі на 2015-2017 роки районною та сільськими радами виділено кошти в сумі 2860 тис. грн., в тому числі з районного бюджету - 1,0 млн. грн., з бюджетів Білівської (260 тис.грн.), Білогородської  (100 тис.грн.), Білотинської (400 тис.грн.), Борисівської (50 тис.грн.), Ліщанської (300 тис.грн.), Михнівської (50 тис.грн.), Плужненської (80 тис.грн.), Радошівської (50 тис.грн.), Ріпківської (50 тис.грн.), Сошненської (400 тис.грн.), Теліжинецької (50 тис.грн.) та  Тишевицької (70 тис.грн.) сільських рад. Вже завершені роботи по ремонту об’їзної дороги м. Ізяслав, відрізків доріг на дорогах загального користування Чіпці – Григорівка через Ліщани, Ізяслав – Тишевичі. Завершені також роботи на дорогах Поліське - Михнів (міст через річку Горинь) та Білогородка – Мирне  до Р-32.

У ході розгляду питання про соціальний захист ветеранів війни начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олег Ткаченко наголосив, що станом на 01 травня 2016 року на обліку в управлінні соціального захисту населення районної державної адміністрації перебувають: 167 – інвалідів війни; 560 – учасників бойових дій; 224 – членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни; 1477 – учасників війни; 6 – жертв нацистських переслідувань.

Управлінням стовідсотково та в повному обсязі у 2015 році проведено виплату в готівковій формі пільг на придбання твердого палива та скрапленого газу пільговим категоріям громадян на суму 1625,4 тис. грн. для 1946 домогосподарств, внаслідок чого всі домогосподарства пільговиків мали можливість до опалювального періоду придбати паливо за потребою.

 В 2016 році проведено роботу по прийому списків від сільських рад та заяв від громадян для проведення виплати пільг на придбання твердого палива та скрапленого газу пільговим категоріям громадян в готівковій формі. Нараховано готівку на придбання твердого палива та скрапленого газу для 1577 домогосподарств ветеранів війни на суму 1686,0 тис. грн. Виплачено кошти на придбання твердого палива та скрапленого газу для 1519 домогосподарств на суму 1650,1 тис. грн. Виплату готівки на придбання твердого палива та скрапленого газу буде продовжено по мірі надходження коштів.

Станом на 01.05.2016 року ветеранам війни на житлово-комунальні послуги надано пільг на суму 3625,8 тис. грн. Існувала заборгованість на початок року 695,9 тис. грн. (в т.ч. 687,8 тис. грн. – заборгованість минулих років). Профінансовано організаціям-надавачам послуг 1461,3 тис. грн. Заборгованість по субвенціях з державного бюджету перед організаціями-надавачами послуг становить 2860,4 тис. грн. (в т.ч. 8,1 – тис. грн. – заборгованість минулих років).

 В міській та 23 сільських радах прийняті відповідні Програми по соціальному захисту учасників антитерористичної операції та членів їх сімей. Виділені кошти на виконання програм в сумі 597348,00 грн.  Жителями району надавалась благодійна допомога на суму 240762,00 грн. Крім цього  мешканцями району для учасників АТО надавалась допомога продуктами харчування, зокрема картоплею, консервацією, а також одягом, ковдрами. Сім’ї учасників АТО забезпечувались дровами.

В 2016 році професійну адаптацію пройшов один учасник АТО. Психологічну реабілітацію у 2015 році пройшло 3 учасники АТО, в 2016 році – 4. В 2016 році 2 учасники АТО забезпечені протезно-ортопедичними виробами.

Про підсумки роботи виконавчого комітету Двірецької сільської ради щодо здійснення делегованих повноважень органів виконавчої влади членів колегії інформували   Двірецький сільський голова Тетяна Гнатюк та   завідувач сектору організаційно-кадрової роботи апарату районної державної адміністрації Вадим Губернатор.

26.05.2016 р.

В.Кучерук

Моніторинг раціонального використання земель – під контролем

 

Соціально-економічний розвиток району в значній мірі залежить від ефективного використання  земель.

На Ізяславщині розпочала роботу робоча група з моніторингу використання земель, підготовки пропозицій та надання методичної допомоги органам місцевого самоврядування з питань проведення інвентаризації земель, яка створена за дорученням голови райдержадміністрації. Очолив дану робочу групу перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук.

До складу групи увійшли представники управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, відділу Держгеокадастру в Ізяславському районі, юридичного сектору апарату райдержадміністрації, управління фінансів райдержадміністрації, організаційного відділу виконавчого апарату районної ради, а також Ізяславського відділення Славутської ОДПІ.

Метою створення даної робочої групи є проведення всебічного аналізу дотримання чинного законодавства органами місцевого самоврядування щодо використання земель в Ізяславському районі. Даний аналіз надасть можливість підвищити ефективність раціонального використання та охорони земельних ресурсів, упорядкування оподаткування та орендної плати за землю.

25 травня відбулось перше засідання вищезазначеної робочої групи, під час якого було визначено Двірецьку та Борисівську сільські ради для проведення моніторингу, а також розглянуто декілька організаційних питань, а саме: надано роз’яснення порядку збору та обробки статистичної інформації щодо використання земель, щодо якості та ефективності проведення заходів з питань моніторингу використання земель, роз’яснення щодо фіксації, у разі виявлення, фактів порушення вимог діючого законодавства у частині використання земель. Крім того було узгоджено дату проведення наступного засідання.

26.05.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Це лише початок – Президент про повернення Надії Савченко в Україну

 

Президент Петро Порошенко зустрівся з українською льотчицею, Героєм України Надією Савченко після її звільнення із російської в’язниці і повернення в Україну.

«Довгих 709 днів ми переживали, молилися, активно діяли, організовували акції протесту для того, щоб відбувся сьогоднішній день. День, коли в Україну повернулася надія – Надія Савченко і надія, і тверда віра в нашу перемогу. Так як ми повернули Надію, так ми повернемо Донбас, так ми повернемо Крим під український суверенітет», - підкреслив Петро Порошенко під час заяви для ЗМІ.

Глава держави наголосив, що Надія Савченко «стала символом – символом гордості і нескореності – такою, якою є Україна, якою є українська жінка, якою є офіцер Збройних Сил України». «Ми всі пишаємось тією поведінкою, яку продемонструвала Надія, будучи заручницею агресора Росії довгі 709 днів», - сказав Петро Порошенко.

«Але це лише початок, бо ми чекаємо повернення додому Юрія Солошенка, Геннадія Афанасьєва, Олега Сенцова, Олександра Кольченка та багатьох українців, які нині є заручниками як в Росії, так і на окупованій території», - підкреслив Петро Порошенко та додав, що йому дуже приємно, що зараз Надія долучиться до цієї боротьби.

Президент привітав маму льотчиці Марію Іванівну і сестру Віру, які «більше за всіх чекали Надію вдома».

Петро Порошенко зауважив, що це не перша спроба повернути Надію Савченко в Україну: «Остання дата, яка була призначена – це 22 травня, до цього було – 18 травня. Було ще багато інших дат, які внаслідок тих чи інших обставин не відбувались».

«Але можу наголосити – це є наша спільна перемога», - сказав Президент і подякував «за активну участь і підтримку» також всій проукраїнській коаліції в світі, лідерам держав – Канцлеру Німеччини Ангелі Меркель, Президенту Франції Франсуа Олланду, Президенту США Бараку Обамі, лідерам держав-членів Європейського Союзу, які спільним рішенням приймали позицію по запровадженню санкцій проти Росії. Глава держави також подякував Польщі, Литві, Великобританії, Іспанії, Італії, лідерам Австралії та Японії, які чітко заявляли та наголошували жорстку вимогу, що Надія Савченко має повернутися додому.

Президент також зазначив, що звільнення Надії Савченко стало можливим в результаті Мінських домовленостей. «Я хочу чітко наголосити, що ці кроки були би неможливі без Мінських домовленостей, де чітко зазначено зобов’язання Росії звільнити всіх заручників, які є змістовною частиною рішення Ради безпеки ООН і на базі яких застосовуються санкції щодо РФ», - сказав Глава держави.

В свою чергу, Надія Савченко подякувала мамі і сестрі за терпіння, а також світовій спільності і всім, хто боровся за неї та її звільнення, та висловила вдячність своїм бойовим побратимам. «Я дякую всім хлопцям, які залишились живі і які померли за нашу Україну. Я прошу вибачення, що я ще жива, але я завжди готова піти в бій за нашу Україну до переможного кінця. Україна має право бути», - сказала українська льотчиця. 

Надія Савченко наголосила, що як українка, патріотка та народний депутат надалі працюватиме задля звільнення всіх українців, які перебувають у полоні та задля виконання Мінських домовленостей.

«Будемо працювати. Я буду працювати для того, щоб по-перше, кожен, хто полонений і ще живий повернувся живим. Для того, щоб якомога менше загинуло. І будемо працювати для того, щоб Україна була сильною і для того, щоб у нас ніколи більше не був забутий народ, для того, щоб українці мали право бути українцями, жити гідно на своїй землі», - наголосила вона. 

«Дуже добре, що є Мінські домовленості. Дуже добре, що вони будуть виконуватися. Тому що ми зробимо все для того, щоб вони виконувалися», - додала Надія Савченко.

Народний депутат, Герой України також висловила переконання, що всі зрушення і зміни відбуваються завдяки громадянам, які відстоюють свої права та думку: «Народ – це велика сила. Якби народ не говорив, то політики б нічого не робили. Напевно і є суть демократії у тому, щоб народ говорив і його чули, щоб народ змусив себе чути. Нас будуть чути, тому що ми українці».

26.05.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Відбулось  районне свято обдарованості «Зоряний Олімп Ізяславщини»

 

25 травня 2016 року в приміщенні Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» відбулось районне свято обдарованості «Зоряний Олімп Ізяславщини», свято вшанування переможців та призерів Всеукраїнських предметних олімпіад, конкурсу-захисту учнівських наукових робіт учнів-членів МАН, конкурсів та спортивних змагань, які відбулись протягом 2015/2016 навчального року.

Щоб привітати інтелектуальну та спортивну еліту з числа учнівської молоді Ізяславського району, на свято завітали: заступник голови  Ізяславської районної державної адміністрації Володимир Левченко, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, начальник відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Наталія Кирилюк, голова районного комітету профспілки працівників освіти Ірина Кушнірук, завідувач сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Віталій Ткачук, керівники загальноосвітніх та позашкільних закладів району.

Гості заходу, звертаючись до учасників заходу,  наголошували: «Великою перемогою для вас є те, що ви стали кращими. Цінуйте це, не збавляйте обертів, не збавляйте темпу. У житті кращими бути важко. Але якщо Бог вам дав талант, то працюйте. І ваша праця стане запорукою майбутнього життєвого успіху. Бажаємо вам, юні обдарування, постійно підвищувати рейтинги рідної школи, міста та району і надалі здобувати перемогу в інтелектуальних конкурсах».

Також гості виконали почесну місію та вручили грамоти, дипломи різних рівнів обдарованій учнівській молоді Ізяславщини. Під час святково дійства за сумлінну працю, відданість справі та високий рівень підготовки  учнів до участі у Всеукраїнських олімпіадах та конкурсах групу педагогічних працівників району було нагороджено грамотами Ізяславської районної державної адміністрації, Ізяславської районної ради, Ізяславської міської ради, відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації.

Від Ізяславської районної профспілкової організації працівників освіти дітям-призерам конкурсів, олімпіад та спортивних змагань, батьки яких є членами організації, було вручено персональні грошові премії.

Творчий настрій учасникам заходу підняли мистецькі виступи вихованців та педагогів закладів освіти району.

Свято «Зоряний Олімп Ізяславщини» пройшло в урочистій, творчій, доброзичливій атмосфері. По завершенню заходу діти та їх наставники зробили пам’ятну фотографію.

Сьогодні день Ваш і Ваш час,

Й вершина перша Вам під силу,

Життя – це гарт, життя – це шанс,

Лише у праці здобувають крила.

ФОТОКОЛАЖ

25.05.2016 р.

В.Кучерук за матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Т.в.о.першого заступника голови облдержадміністрації Олег Гуменний провів особистий прийом громадян  на Ізяславщині

 

  25 травня до Ізяславської райдержадміністрації завітав т.в.о.першого заступника голови облдержадміністрації Олег Гуменний з метою проведення особистого виїзного прийому громадян в Ізяславському районі відповідно до графіку виїзного прийому громадян у містах і районах області керівництвом Хмельницької обласної державної адміністрації на ІІ квартал 2016 року.

За допомогою до посадовця звернулися мешканці Ізяславщини, яких турбували питання різного роду суспільних відносин та галузей.

Проте найактуальнішим питанням сьогодення, що турбують жителів району, залишається питання ремонту доріг державного значення. Активну участь в обговоренні порушеного жителями питання  взяв голова райдержадміністрації Борис Яцков, якими спільно обговорено можливі шляхи вирішення болючого питання.

Крім того під час виїзного прийому порушувались питання стосовно передачі приміщення недобудованого палатного корпусу центральної районної лікарні для перепрофілювання під житло для молодих спеціалістів, виготовлення документації на заліснені землі, тощо.

Олег Вікторович вислухав кожного заявника, а також надав кваліфіковані, вичерпні відповіді та аргументовані роз’яснення на звернення громадян згідно чинного законодавства, а вирішення окремих питань дав доручення відповідним службам, до компетенції яких належить розгляд піднятих питань.

По завершенню прийому громадян посадовець обговорив ряд важливих питань соціально-економічного розвитку Ізяславщини із очільником райдержадміністрації. Зокрема, мова йшла про розвиток інфраструктури громади, функціонування освітніх, медичних та культурних закладів тощо.

Також О.Гуменний відвідав ряд господарських об’єктів району.

25.05.2016 р.

За матеріалами загального відділу

апарату райдержадміністрації

 

Безпека руху на залізничних переїздах

 

Проблема залізничних переїздів актуальна для всіх промислово розвинених країн – і Україна не є винятком.

За останні роки порушення водіями транспортних засобів правил дорожнього руху при перетині залізничних переїздів набрали масовий характер. Й це попри те, що переїзд - завжди об’єкт підвищеної небезпеки, і проїзд через залізницю вимагає від водія максимальної уваги та суворого дотримання вимог правил дорожнього руху. 

За минулий рік та 3 місяці поточного року на залізничних переїдах Південно-Західної залізниці сталося 18 дорожньо-транспортних пригод, у яких 7 осіб загинуло та ще 6 отримали травми різного ступеня важкості. 

Як свідчить аналіз обставин і причин ДТП, у всіх випадках винуватцями були водії, які мали достатні і досвід, і кваліфікацію в керуванні автомобілями, проте свідомо порушили правила дорожнього руху, нехтуючи елементарними вимогами безпеки, поставивши під загрозу своє життя і життя пасажирів.

Тож, задля підвищення рівня безпеки дорожнього руху при перетині залізничних переїздах та з метою попередження порушень водіями транспортних засобів Правил дорожнього руху України щороку залізниця здійснює низку профілактичних заходів. Зокрема залізничники проводять роз’яснювальну роботу серед водіїв, у школах, на автопідприємствах, розповсюджують тематичні буклети на переїздах та організовують спільні рейди з органами Національної поліції щодо виявлення порушників правил Дорожнього руху при перетині залізничних переїздів.

Залізничники закликають водіїв не ставити під загрозу своє життя, пасажирів, людей, що знаходяться у пасажирських поїздах та в районі залізничного переїзду. 

Шановні громадяни! Пам'ятайте: Ваші рідні та близькі хочуть бачити Вас здоровими та щасливими. Тому, наближаючись до залізничних переїздів, завжди суворо дотримуйтесь правил проїзду та переходу через них. 

25.05.2016 р.

Відділ економічного розвитку, торгівлі

та інфраструктури райдержадміністрації із використанням

матеріалів з мережі Інтернет

 

Вручено посвідчення і нагрудний знак до почесного звання України «Мати-героїня»

 

25 травня  голова Ізяславської районної державної адміністрації Борис Яцков  відповідно до Указу Президента України № 198/2016  від 7  травня  2016 року вручив Олені Йосипівні Лодзь, яка народила і виховала  п’ятьох дітей, посвідчення і нагрудний знак до почесного звання України «Мати-героїня».

Ця подія відбулася  перед початком розгляду питань порядку денного чергової сесії Ізяславської районної ради  у присутності депутатів районної ради, Ізяславського міського та сільських голів району, керівників структурних   підрозділів районної державної адміністрації та територіальних органів державної влади.

Із знаменною подією Олену Йосипівну привітала Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук. Вона вручила квіти та подарунок. До святкових привітань приєднались  рідні та близькі нагородженої.

Відповідно до Закону України «Про державні нагороди» почесне звання України   «Мати-героїня» є вищою формою відзначення громадян за видатні заслуги перед Україною, враховуючи вагомий особистий внесок матері у виховання дітей, формування в них високих духовних і моральних якостей. Олена Йосипівна Лодзь стала 360 жителькою району, яка носить почесне звання України «Мати-героїня».

25.05.2016 р.

В.Кучерук

Відбулось розширене засідання колегії обласної державної адміністрації

 

Голова обласної державної адміністрації Олександр Корнійчук провів розширене засідання колегії, у ході якої розглянуто питання про стан реформування системи надання адміністративних послуг, стан підготовки підприємств агропромислового комплексу області до збирання зернових культур у 2016 році та дотримання свободи слова в області.

Участь засіданні взяли заступники голови обласної адміністрації, керівники райдержадміністрацій, виконкомів міських, міст обласного значення рад, представники обласних установ та організацій, засобів масової інформації.

Заслуховуючи перше питання порядку денного, Максим Левицький, директор Департаменту економічного розвитку та інфраструктури облдержадміністрації проінформував присутніх про стан реформування системи надання адміністративних послуг в області.

Зокрема, станом на 1 травня 2016 року через місцеві ЦНАПи надано 111,6 тис. адміністративних послуг, що на 8,3% більше, ніж за аналогічний період минулого року. При цьому центрами райдержадміністрацій надано 62,6 тис. послуг, міст обласного значення – 49 тис. послуг.

З розрахунку на 1 тис. населення кількість наданих послуг місцевими ЦНАПами становить 86 одиниць.

Найбільшу частку адміністративних послуг, які надаються через ЦНАПи, займають послуги з реєстрації бізнесу та речових прав на нерухоме майно, оформлення паспортних документів та реєстрації місця проживання, а також у сфері земельних відносин.

Роботу ЦНАПів забезпечують 132 адміністратори (торік – 113).

Надання адміністративних послуг через ЦНАП передбачає формат отримання послуг через адміністратора або безпосередньо суб’єктом надання адмінпослуг у приміщенні ЦНАПу.

З початку року забезпечено надання послуг громадянам та суб’єктам підприємництва: обласною державною адміністрацією (50 послуг), департаментами екології та природних ресурсів (448 послуг), економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації (12 послуг), управлінням державної архітектурно-будівельної інспекції (1648 послуг), головними управліннями державної служби України з надзвичайних ситуацій (60 послуг), Держсанепідслужби (158 послуг), Національної поліції (124 послуги), Держгеокадастру (41480 послуг) в області, обласним управлінням лісового та мисливського господарства (101 послуга).

З 1 травня 2016 року завершено передачу райдержадміністраціям та міським (міст обласного значення) радам повноважень у сферах державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та державної реє­страції речових прав на нерухоме майно.

Децентралізація владних повноважень з надання адміністративних по­слуг забезпечила з початку 2016 року додаткові надходження до місцевих бюджетів у сумі 9,5 млн.грн., у тому числі до районних бюджетів – 1,1 млн. грн., до бюджетів органів місцевого самоврядування – 8,4 млн.грн., з них до бюджетів міст обласного значення – 6,3 млн. гривень.

Другим питанням засідання обговорено стан підготовки підприємств агропромислового комплексу області до збирання зернових культур у 2016 році.

Програмою соціально-економічного розвитку області на 2016 рік господарствами усіх форм власності передбачається отримати валовий збір зернових в обсязі 2,72 млн. тонн. Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації та управліннями агропромислового розвитку райдержадміністрацій розроблено структуру посівних площ сільськогосподарських культур, згідно з якою зернові культури займають 525 тис. га, або 47% від загальної посівної площі.

Враховуючи ринковий попит, основною зерновою культурою зали­шається озима пшениця, якої під урожай поточного року посіяно 234 тис. гектарів. Цей показник становить 45% у структурі зернових культур. У цілому всі площі озимої пшениці знаходяться у доброму та задовільному стані.

Водночас, майже половина валового збору зернових забезпечується ярими культурами, які займають 27% у структурі посівних площ, серед яких основними є ярий ячмінь і кукурудза. Ці культури посіяно на площах 75 та 156 тис. га, відповідно. Крім того, ранні ярі зернові культури посіяно на площі 98 тис. га, що становить 106% до прогнозу.

Збільшено прогнозовані площі посіву інших ярих культур, таких як соняшник – до 104 тис. га (+65 тис. га), цукровий буряк – до 36 тис. га (+ 9 тис. га).

Для забезпечення збирання врожаю ранніх зернових та зернобобових культур в області є понад 1640 зернозбиральних комбайнів, 1010 одиниць з них імпортного виробництва з високою продуктивністю.

Проводиться робота по ремонту та налагодженню наявної зернозби­ральної техніки. З початку року в агроформуваннях області її було відремон­товано 1640 одиниць або 100% до загальної кількості діючої техніки.

Найважливіше питання щодо підготовки до жнив, яке потребує невід­кладного вирішення, – фінансове забезпечення. Для проведення комплексу збиральних робіт у 2016 році потреба в коштах становить близько 1,0 млрд. грн., з них на паливно-мастильні матеріали – 450,0 млн. гривень. Основними джерелами покриття фінансової потреби мають бути власні кошти агроформувань та залучені кошти переробних підприємств у частині авансів.

Наразі продовжується ремонт зернозбиральної техніки, підготовка матеріально-технічної бази, накопичуються паливно-мастильні матеріали. В області придбано 17,1 тис. тонн дизельного пального та 2,4 тис. тонн бензину на загальну суму 330 тис.грн. при потребі, відповідно, 20,7 та 3,9 тис. тонн, тобто, забезпеченість дизпаливом становить 83% від потреби, автобензином – 62 відсотки.

За результатами засідання надано відповідні доручення та прийнято протокольні  рішення обласної державної адміністрації.

25.05.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

ТВОРЧІСТЬ НА БІС!

 

Завершується 2015/2016 навчальний рік, а точніше  він добігає кінця для вихованців Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» справжній  трудовий рік, бо творчість – це  не тільки свято, а насамперед  нелегка постійна праця. І перш ніж вихованці будинку творчості подарують педагогам, батькам та рідним свій перший творчий подарунок, пройдуть дні, місяці наполегливої праці.

Саме таким творчим подарунком для всіх став звітний концерт  вихованців Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» «ТВОРЧІСТЬ НА БІС!», який  нещодавно відбувся у закладі.

Найкращі пісні, танці, декламація були представлені  для гостей закладу. Особливим моментом святкового дійства стало вручення  посвідчень про позашкільну освіту випускникам будинку творчості  2016 року. Їх вручила директор закладу Світлана Кушнірук. Також Світлана Володимирівна  вручила окремим вихованцям грамоти, дипломи та подяки  за участь і перемоги у районних, обласних, всеукраїнських творчих конкурсах та фестивалях. «Бажаю вихованцям та педагогам будинку творчості, щоб кожен прийдешній день для вас був радісним і щасливим. Вдалих стартів, щасливих починань та нових творчих здобутків. Щоб наша  дружня творча родина збагачувалась новими талановитими зірками та зірочками», - наголосила у своєму вітанні С.Кушнірук.

У фойє  будинку творчості було  розгорнуто  виставку кращих робіт  образотворчого та декоративно-вжиткового мистецтва виготовлених  вихованцями гуртків закладу.

ФОТОКОЛАЖ

24.05.2016 р.

За матеріалами Ізяславського районного будинку

творчості дітей та юнацтва «Веселка»

Звернення Президента до учасників круглого столу високого рівня «Політичне лідерство для запобігання та припинення конфліктів» у Стамбулі

 

Ваші високоповажності,

Вельмишановні учасники,

 

Наша зустріч сьогодні є вельми вчасною та важливою.

Уже тривалий час ми задаємося питанням: що ми шукаємо у міжнародних відносинах – гармонію чи зони впливу, взаємне розуміння чи панування? Не так давно, відповідь здавалася очевидною.

Ми були переконані, що Європа та світ увійшли в нову (мирну) фазу історії. Мозкові центри та аналітики писали про те, що «піднесення заходу» відбувається пліч-о-пліч із «піднесення решти». На жаль, зараз ми зіткнулися з новою реальністю.

Мрія про гармонійний світ значно віддалилася сьогодні, ніж вона була вчора. І не тому, що нам не вдалося втілити цю мрію, а тому, що цю мрію не поділяли усі. Ми знову перебуваємо на межі великої ворожнечі. Це не є ворожнеча між «заходом» та «рештою». Це є ворожнеча між прихильниками гармонії, та тими, хто прагне панування. Це є ворожнеча між тими, хто грає за правилами, та тими, хто вірить, що правил насправді не існує.

Ми це дуже чітко бачимо у сьогоднішній Росії – ядерній державі, яка розглядає демократію як загрозу, а свободу як отруту. Йдеться не проти відмінність у тлумаченнях. А про відмінність у цілях. Захід прагне більше гармонії для збереження та спільного процвітання. Росія ж, з іншого боку, прагне більшого впливу та відмовляється керуватися принципом глобальної спільної вигоди.

Давайте будемо відвертими: наразі в нас немає ключа від цієї проблеми. Поширюються розчарування та цинізм.

Ґардіан нещодавно писала про «світ після правди». Ми усі маємо запитати себе: чи ми насправді живемо у світі без правди, без правил, з інтересами, що заміняють переконання? Я сподіваюся, що ні. Зрозуміло одне: оскільки це не проблема розуміння – то її не вирішити лише намаганнями просто порозумітися чи пошуком все нових і нових компромісів. Особливо – не за рахунок держав, яких карають за їх демократичний вибір.

Ця проблема може бути вирішеною лише, якщо бути сильними та сповідувати свої принципи. Які наші принципи? Чи ми згодні з насильницьким перекроюванням кордонів та знищенням прав меншин? Світ демократії та свободи не може толерувати такі речі. Він має стояти на своєму – в Україні та в усьому світі.

Свобода, демократія, вільне висловлювання, основоположні права людини – є дорогоцінними активами, а не товаром.  

І саме тому, що вони сьогодні є під загрозою – переконання та політичне лідерство потрібні тепер як ніколи раніше в часи новітньої історії. Те, за що ви боретеся – є тим, хто ви є.

Отже, давайте захищати свої принципи! Давайте триматися свободи та прав людини!

Давайте не домовлятися з тими, хто зазіхає на наші цінності, а мужньо їм протистояти!  

Дякую.

24.05.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

 

Відбулось засідання комісії з питань захисту прав дитини  при Ізяславській районній державній адміністрації

 

 

24 травня заступник голови районної державної адміністрації, заступник голови комісії з питань  захисту прав дитини Володимир Левченко  провів засідання комісії з питань захисту прав дитини при Ізяславській районній державній адміністрації.

На засіданні було розглянуто питання: про доцільність позбавлення батьківських прав дітей, які за заявою матері перебувають в Хмельницькому спеціалізованому будинку дитини «Берізка»;  про можливість передачі дитини, котра перебуває в Хмельницькому спеціалізованому будинку дитини «Берізка», батькові для подальшого виховання дитини; про доцільність позбавлення батьківських прав відносно дітей, які за рішенням виконавчого комітету   сільської ради 18.05.2016 були відібрані від матері (умови проживання загрожували їх життю та здоров’ю), та влаштовані в дитячий будинок Хмельницької обласної ради; про виконання обов’язків  особою, яка призначена піклувальником над дитиною, позбавленою батьківських піклування; про затвердження щорічного звіту про стан виховання, утримання і розвитку дитини-сироти; про затвердження та перегляд індивідуальних планів дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей районної державної адміністрації.

 24.05.2016 р.

За матеріалами служи у справах дітей районної державної адміністрації  

 

 

 Відбулось засідання конкурсного комітету

 

Перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук 24 травня провів засідання конкурсного комітету з визначення підприємства (організації) для здійснення функцій робочого органу районного конкурсного комітету з підготовки та проведення конкурсів щодо визначення автомобільних перевізників на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території району.

 На засіданні було розглянуто питання щодо переможця конкурсу з визначення підприємства (організації) для здійснення функцій робочого органу районного конкурсного комітету з підготовки та проведення конкурсів щодо визначення автомобільних перевізників на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території району. На оголошений конкурс з визначення підприємства (організації) для здійснення функцій робочого органу районного конкурсного комітету з підготовки та проведення конкурсів щодо визначення автомобільних перевізників на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території району до конкурсного комітету не надійшло жодних документів.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України  № 1081 від 03.12.2008 року передбачено, що у разі відсутності претендентів на здійснення функцій робочого органу організатор повинен забезпечити проведення конкурсу самостійно, однак протягом періоду не більше як два роки з моменту оголошення конкурсу з визначення робочого органу.

Голова конкурсного комітету Павло Ковальчук запропонував проголосувати за те, щоб покласти обов’язки з виконання функцій робочого органу на відділ економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації.

24.05.2016 р.

За матеріалами   відділу економічного розвитку,

торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації

 

До Єдиного Дня інформування населення

 

Україна – ЄС: реалії та перспективи співпраці

 

Відносини між Україною та Європейським Союзом були започатковані в грудні 1991 року, коли Міністр закордонних справ Нідерландів, як представник головуючої в ЄС країни, у своєму листі від імені Євросоюзу офіційно визнав незалежність України.

Політика України щодо розбудови відносин з Європейським Союзом впроваджується на основі Закону України від 1 липня 2010 року «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики». Відповідно до статті 11 Закону однією з основоположних засад зовнішньої політики України є «забезпечення інтеграції України в європейський політичний, економічний, правовий простір з метою набуття членства в ЄС».

Разом з цим, намір України розбудовувати відносини з ЄС на принципах інтеграції був проголошений набагато раніше. Так, у постанові Верховної Ради України від 2 липня 1993 року «Про основні напрями зовнішньої політики України» Україна вперше заявила про власні євроінтеграційні прагнення. У документі закріплювалося, що «перспективною метою української зовнішньої політики є членство України в Європейських Співтовариствах за умови, що це не шкодитиме її національним інтересам. З метою підтримання стабільних відносин з Європейськими Співтовариствами Україна підпише Угоду про партнерство і співробітництво, реалізація якої стане першим етапом просування до асоційованого, а згодом - до повного її членства у цій організації».

У подальшому стратегічний курс України на європейську інтеграцію був підтверджений та розвинутий у Стратегії інтеграції України до ЄС, схваленій Указом Президента України 11 червня 1998 року, та Програмі інтеграції України до ЄС, схваленій Указом Президента України 14 вересня 2000 року. Зокрема, у Стратегії набуття повноправного членства в ЄС проголошено довготерміновою стратегічною метою європейської інтеграції України.

Підтримка курсу на інтеграцію до ЄС традиційно надається й на рівні Верховної Ради України, зокрема відповідні положення містяться в постанові Верховної Ради України з приводу рекомендацій парламентських слухань про співробітництво України та ЄС, ухваленій 28 листопада 2002 року, Заяві Верховної Ради України від 22 лютого 2007 року з приводу підготовки до початку переговорів щодо нової угоди між Україною та ЄС, постанові Верховної Ради України з приводу рекомендацій парламентських слухань про стан та перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом, ухваленій 19 травня 2011 року, а також в постанові Верховної Ради України від 20 березня 2012 року.

 

Договірно-правова співробітництва Україна - ЄС

Чинною правовою основою відносин між Україною та ЄС є Угода про партнерство та співробітництво (УПС) від 14 червня 1994 р. (набула чинності 1 березня 1998 р.), яка започаткувала співробітництво з широкого кола політичних, торговельно-економічних та гуманітарних питань. Укладення УПС дозволило встановити регулярний двосторонній діалогу між Україною та ЄС на політичному та секторальних рівнях, впровадити впорядкований режим торгівлі між обома сторонами на основі принципів ГАТТ/СОТ, визначити пріоритети адаптації законодавства України до стандартів та норм Європейського Співтовариства (acquis communautaire) у пріоритетних секторах української економіки.

У рамках УПС визначено 7 пріоритетів співпраці між Україною та ЄС: енергетика, торгівля та інвестиції, юстиція та внутрішні справи, наближення законодавства України до законодавства Євросоюзу, охорона навколишнього середовища, транспортна сфера, транскордонне співробітництво, співпраця у сфері науки, технологій та космосу.

На основі УПС розвивається політичний діалог Україна - ЄС у формах щорічних зустрічей на найвищому рівні: Саміт Україна - ЄС (за участю Президента України, Президента Європейської Ради та Президента Європейської Комісії); засідань Ради з питань співробітництва (за участю Прем’єр-міністра України, Високого Представника ЄС із закордонних справ та безпекової політики, міністра закордонних справ головуючої в ЄС країни); Комітету та галузевих підкомітетів з питань співробітництва Україна - ЄС; Комітету парламентського співробітництва; зустрічей політичного діалогу на рівні міністрів закордонних справ; засідань в рамках секторальних діалогів; регулярних консультацій на рівні робочих груп. Щороку здійснюється обмін візитами на високому та найвищому рівнях.

З метою надання двостороннім відносинам нового імпульсу і для врахування нових умов співробітництва, зокрема в контексті розширення ЄС 2004 року, сторони розробили та 21 лютого 2005 року під час засідання Ради з питань співробітництва схвалили План дій Україна - ЄС – двосторонній політичний документ, який дав змогу суттєво розширити двостороннє співробітництво України до ЄС без внесення змін до чинної договірно-правової бази. За своїм змістом План дій містив перелік конкретизованих зобов'язань України у сфері зміцнення демократичних інституцій, боротьби з корупцією, структурних економічних реформ та заходів по розвитку співпраці з ЄС в секторальних сферах. Серед ключових здобутків у розвитку відносин протягом терміну Плану дій: надання Україні статусу країни з ринковою економікою в рамках антидемпінгового законодавства ЄС, надання Україні права приєднуватися до зовнішньополітичних заяв і позицій ЄС, укладення Угоди про спрощення оформлення віз та Угоди про реадмісію осіб, поширення на Україну фінансування Європейського інвестиційного банку (Рамкова угода між Україною та Європейським інвестиційним банком), поглиблення секторальної співпраці, започаткування переговорів щодо укладення нового базового договору на заміну УПС.

З огляду на завершення у березні 2008 року 10-річного терміну дії УПС, 5 березня 2007 року Україна та ЄС розпочали переговорний процес щодо укладення нової угоди між Україною та ЄС. На період до укладення нової угоди чинність УПС щороку автоматично продовжується за взаємною згодою сторін. Після завершення вступу України до Світової організації торгівлі 18 лютого 2008 року були започатковані переговори в частині створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, що відкриває шлях до лібералізації руху товарів, капіталів та послуг та широку гармонізацію нетарифних інструментів економічного регулювання. 9 вересня 2008 року на Паризькому саміті Україна та ЄС досягли політичної домовленості про укладення майбутньої угоди в форматі Угоди про асоціацію, яка будуватиметься на принципах політичної асоціації та економічної інтеграції. У ході  15-го Саміту Україна-ЄС в Києві 19 грудня 2011 сторони оголосили про завершення перегорів по майбутній Угоді про асоціацію, а 30 березня 2012 текст майбутньої Угоди було парафовано главами переговірних команд України та ЄС.

Для вступу до Євросоюзу країна-кандидат повинна відповідати Копенгагенським критеріям. Копенгагенські критерії — критерії вступу країн в Європейський союз, які були прийняті в червні 1993 року на засіданні Європейської Ради в Копенгагені і підтверджені в грудні 1995 року на засіданні Європейської Ради в Мадриді. Критерії вимагають, щоб в державі дотримувалися демократичні принципи, принципи свободи і пошани прав людини, а також принцип правової держави (ст. 6, ст. 49 Договору про Європейський союз). Також в країні має бути конкурентоздатна ринкова економіка і повинні визнаватися загальні правила і стандарти ЄС, включаючи прихильність цілям політичного, економічного і валютного союзу.

Україна 21 березня 2014 року підписала політичну частину асоціації з метою подальшого вступу в ЄС.

 

Європейська інтеграція – ключовий пріоритет зовнішньої політики України, який передбачає проведення системних реформ в усіх сферах життя відповідно до норм та стандартів ЄС. Кінцевою метою європейської інтеграції є набуття Україною членства в Європейському Союзі. Основним завданням на сьогодні є завершення переговорів щодо укладення Угоди про асоціацію, невід’ємною складовою якої є зона вільної торгівлі. Окремим важливим напрямком співпраці нашої держави з ЄС є безвізовий діалог, метою якого на нинішньому етапі є виконання завдань першого етапу Плану дій з лібералізації візового режиму, реалізація якого дозволить Україні в майбутньому досягти безвізового режиму поїздок громадян до країн-членів ЄС, в т.ч. „Шенгенської зони".

Угода про Асоціацію між Україною та ЄС була повністю підписана   27 червня 2014 року. 

16 вересня 2014 року Угода про асоціацію була одночасно ратифікована Верховною Радою та Європейським парламентом.

З 1 листопада 2014 року набуло чинності часткове застосування деяких частин Угоди про асоціацію.

Стаття 4 Угоди про асоціацію, у котрій йдеться про встановлення Поглибленої та Всеосяжної Зони Вільної Торгівлі (ПВЗВТ), частково вступила в силу 1 січня 2016 року.

З цією угодою є сподівання в найближчому майбутньому отримати безвізовий режим. Угода про Асоціацію передбачає та зобов'язує обидві сторони сприяти впровадженню європейських правил та стандартів життя в Україні, причому для деяких положень існують конкретні часові рамки.

Для досягнення можливості інтегруватися до внутрішнього ринку ЄС Україна має привести свою систему технічного регулювання у відповідність до європейських вимог, оскільки головними перешкодами торгівлі з ЄС є не імпортні тарифи, а технічні бар'єри у торгівлі — вимоги до безпечності та якості продукції, її характеристик, процедури оцінки відповідності.

У довгостроковій перспективі угода має підвищити конкурентоспроможність товарів, що виробляються в Україні, а відтак, підвищити обсяг експорту на всесвітніх ринках. Окрім того, зі зростанням якості українських товарів зміцняться позиції національних виробників на внутрішньому ринку. Водночас українські споживачі матимуть доступ до якісніших і дешевших товарів і послуг.

Створення зони вільної торгівлі не має викликати побоювань з приводу неконтрольованого потоку імпорту з ЄС через те, що:

· угода є взаємною, тому інтеграція до ЄС відкриє українським товарам доступ до ринку, який складається з 500 млн споживачів;

· товари з ЄС уже широко присутні на українському ринку через невелику кількість бар'єрів. Середній рівень українських тарифів до імпорту з ЄС є досить низьким. А тому наслідки лібералізації торгівлі будуть скромнішими; Україна не є ключовим ринком для товарів з ЄС;

· ЄС прагне відкрити свій ринок одразу з можливістю перехідного періоду для України. Власне вітчизняний ринок не може бути повністю відкритим одразу після підписання угоди, адже українські виробники не готові до серйозної зовнішньої конкуренції. ЄС пропонує встановити десятилітній перехідний період адаптації своїх дій. Окрім цього, гармонізація законодавства, адаптування стандартів та норм і побудова необхідних інституцій вимагають зовнішньої підтримки. Зважаючи на це, ЄС пообіцяв збільшити технічну та фінансову допомогу Україні.

Наслідком успішного виконання Угоди можливе і приєднання України до Європейського Союзу, хоча в самій угоді це не прописано, але визначається статус країни як повноправної європейської держави.

Угода має невизначений термін дії, в разі потреби її можуть переглядати та змінювати, в крайньому випадку вона може бути розірвана, якщо себе не виправдає.

США та країни Європейського Союзу, а також деякі експерти, вважають дану угоду історичним шансом для України стати на шлях демократії та європейських цінностей.

23.05.2016 р.

За інформацією Департаменту економічного розвитку,

промисловості та інфраструктури облдержадміністрації

Україна впевнено постає в образі новітньої, перспективної європейської держави – Президент у зверненні до Дня Європи

 

Президент Петро Порошенко взяв участь у церемонії урочистого підняття прапору Європейського Союзу з нагоди Дня Європи в Україні. Глава держави та переможці Всеукраїнських учнівських олімпіад з іноземних мов 2016 року міста Києва, підняли прапори ЄС на площі перед будівлею Адміністрації Президента України.

«Сьогодні ми відзначаємо День Європи. І значення, важливість цього свята ми починаємо розуміти лише зараз. Адже Європа для України – це не просто географічне поняття. Європа – це є майбутнє України, це є її історичний дух. Європа – це є національна ідея, яка панує в серцях українців, яка об’єднує український народ, об’єднує всю нашу країну», - звернувся до присутніх Петро Порошенко.

Водночас Глава держави зазначив, що сьогодні українці, на жаль, змушені платити високу ціну за свій європейський вибір і краще майбутнє для своєї країни і своїх дітей. «Сьогодні саме ми, українці, захищаємо Європу від варварства, тиранії, тероризму, агресії, мілітаризму, які нависли над всім нашим континентом. Ми, українці, сьогодні на передовій захисту європейської цивілізації. Наша Революція Гідності – була революцією за Європу. Наша боротьба проти російської агресії – є боротьбою за Європу. Тому День Європи – це є наше українське, історичне свято», - сказав Петро Порошенко.

Президент наголосив, що, незважаючи на труднощі, у прагненні до кращого, європейського майбутнього Україну сьогодні підтримують лідери країн ЄС, підтримує світ та подякував за цю підтримку. ЄвроМайдан, Революція гідності і самовіддана боротьба українського народу проти російського агресора за власний цивілізаційний вибір, за незалежність, за суверенітет та територіальну цілісність абсолютно по-новому відкрили Україну і українців для всього європейського континенту.

«Їдкий смог радянської, а потім і російської пропаганди розвіюється. Україна впевнено постає в образі новітньої, надзвичайно перспективної, амбітної європейської держави. І Європа готова допомагати такій Україні якнайшвидше повернутися додому – до спільного європейського дому», - констатував Глава держави.

Президент наголосив, що задля приєднання України до союзу європейських держав нам потрібно подолати два виклики. Перший із них – ефективна протидія російській агресії. На шляху до перемоги українці вже побудували українську армію і продовжують реформування Збройних Сил. Зокрема, Рада національної безпеки і оборони України схвалила Стратегічний оборонний бюлетень, який є дорожньою картою реформування сектора оборони і безпеки, і побудови нового рівня співпраці України та НАТО.

Глава держави підкреслив, що саме завдяки змінам в оборонному секторі нашій державі вдалося зупинити наступ російських військ: «На сьогоднішній день ми ті, хто зупинили сотні російських танків, тисячі одиниць артилерії, навалу Росії – ми захистили Європу».

За словами Петра Порошенка, другим викликом на шляху побудови України як успішної європейської країни є проведення «амбітних, ефективних, всеохоплюючих та системних реформ». Дорожньою картою їх проведення є Угода про асоціацію України та ЄС і всеохоплюючу зону вільної торгівлі, а також План дій щодо безвізового режиму. Україна виконала 140 пунктів цього Плану, завдяки чому «ми знаходимося напередодні надання Європейським Союзом для українських громадян права вільно подорожувати Європейським Союзом». «Це перший крок повернення України у велику європейську родину», - підкреслив Президент.

Глава держави також наголосив на важливості внесення змін до Конституції для проведення судової реформи, забезпечення верховенства права і боротьби з корупцією. Президент переконаний, що Україна успішно подолає зазначені виклики та стане членом Євросоюзу. «Ми всі є творцями нашого спільного прогресу. Ми всі прагнемо того, щоб Україна стала справжньою історією успіху. І я впевнений в тому, що все у нас вийде. Я впевнений в тому, що одного дня українські громадяни займуть свої місця у Європейському парламенті, Європейській Комісії, європейських інституціях. Це буде той день, коли Україна посяде достойне місце серед країн-членів ЄС. Я переконаний, що одного дня українська мова набуде статусу офіційної мови Європейського Союзу», - наголосив Петро Порошенко.

Президент також висловив впевненість, що діти, які сьогодні разом із ним піднімали прапори ЄС, є першими кандидатами на представництво України в європейських інституціях.

21.05.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Презентовано роботу євроклубу «Ми і Європа» Кунівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

 

До Дня Європи лідери учнівського самоврядування Кунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та шкільного євроклубу «Ми і Європа» Ілона Загарук та Аліна Зарічна провели презентацію  шкільного євроклубу учасникам регіонального  збору лідерів учнівського самоврядування, який відбувся на базі Великорадогощанського січового товариства 19 травня.

Євроклуб - форма організації учнівської молоді Кунівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, що сприяє творчій реалізації її членів, залученню учнів в європейських ініціативах, інформуванню з питань європейської інтеграції, громадянській освіті та діяльності молоді.

Дівчата розповіли, що робота євроклубу здійснюється в чотирьох секціях:  «Поліглоти», «Волонтери», «Громадяни світу – громадяни Європи» та «Інтернет-кафе».

Члени секції «Поліглоти», куратором якої є вчитель англійської мови Л.Денисюк, змістовно проводять різноманітні заходи: «Тиждень Європи», День Європи, тижні іноземної мови, відзначення ювілеїв письменників. Неординарною була реалізація проекту «Казковими стежками». Зацікавила  дітей гра «Бінго» «Столицями Європи».

Велику роботу проводять волонтери на чолі з куратором Л.Ковальчук: вшанування ветеранів  війни і праці, догляд за могилами Невідомого солдата, розстріляними односельчанами єврейської національності, Братською могилою, прибирання та озеленення території села, надання допомоги Кунівському лісництву в посадці дерев, організація та проведення шкільних свят, шефство над молодшими школярами, збір коштів воїнам АТО, флеш-моби - ось неповний перелік волонтерської діяльності. Здійсненням цих планів займаються загони «Спадкоємці Перемоги», «Ми - за здоровий спосіб життя», «Паростки добра».

Проект «Чомучки» - найвдаліший проект Євроклубу. Традиційні сезонні засідання «Чомучок» викликають неабиякий інтерес в учнів, батьків, жителів села.

Вихованням патріотизму пройнята діяльність секції «Громадянин України - громадянин світу». Напрочуд вдалим був виступ члена секції Михайла Мельника  на Міжнародній конференції про Голокост у м.Київ. Працюючи над проектом «Визначні особистості села», було зібрано багато матеріалів про поета-земляка, члена Спілки письменників Росії Олександра Матвєєва, підготовлено посібник «Повернення додому». Неодноразово члени євроклубу були учасниками святкових зустрічей з ним та Народним артистом України Павлом Дворським.

Члени шкільного євроклубу приймають участь у різноманітних спортивних змаганнях, військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»), святкування різних свят спільно із будинком культури с.Кунів, аматорським театром «Маски» м.Нетішин, Рівненським обласним театром ляльок, учнями сусідніх шкіл. Особливою гордістю нашої школи став проект баскетбольний клуб «Бульдозер», діти зацікавилися баскетболом, закуплено форму для членів команди. БК «Бульдозер» є незмінним учасником шкільних свят, товариських зустрічей, районних змагань, об’єктом обговорення в мережі Інтернет.

Напрацювання євроклубу «Ми і Європа» висвітлено у методичному посібнику «Євроклуб як форма організації виховного процесу», який зайняв III місце на ярмарку педагогічних ідей «Освіта Хмельниччини на шляхах реформування». Презентували свою роботу на І районній конференції переможців педвиставки «Освіта Хмельниччини на шляхах реформування».

20.05.2016 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації

Олександр Корнійчук: наше завдання – забезпечення сприятливих умов для розвитку в області конкурентоздатного та інноваційного бізнесу

 

Сьогодні відбулася робоча зустріч голови обласної державної адміністрації Олександра Корнійчука, голови обласної ради Михайла Загородного з бізнес-омбудсменом Альгірдасом Шеметою. Адже Хмельниччина  – це інвестиційно привабливий, динамічний в економічному розвитку регіон з потужним підприємницьким середовищем, величною історичною та культурною спадщиною, унікальними природно-рекреаційними ресурсами, низьким екологічним навантаженням.

На теренах області працюють майже 10 тисяч великих, середніх та малих підприємств, а також  53,5 тисячі суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб. В області налічується 1740 промислових підприємств.

Тільки від суб’єктів малого та середнього підприємництва протягом кварталу поточного року до бюджетів усіх рівнів надійшло 631,4 млн. грн. податкових платежів, що на 165,5 млн. грн. або на 35,5% більше ніж за відповідний період 2015 року.

«Забезпечення сприятливих умов для розвитку в області конкурентоздатного та інноваційного бізнесу – одне з першочергових завдань облдержадміністрації» – наголосив очільник області.

З метою оперативного реагування на проблемні питання суб’єктів підприємництва при облдержадміністрації працюють такі консультативно-дорадчі органи як координаційна рада з питань розвитку підприємництва та регіональна рада підприємців області.

Проведення консультацій з бізнес активом краю дає можливість напрацьовувати пропозиції змін до законодавчих актів, які регулюють підприємницьку діяльність.

Представники регіонального бізнесу, будучи членами громадських рад при Міністерстві економічного розвитку та торгівлі України, Державної фіскальної служби, Державної регуляторної служби та Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України, приймають безпосередню участь у формуванні нормативної бази з дерегуляції бізнесу.

Підводячи підсумки, Олександр Корнійчук зазначив, що головна мета нашої співпраці з бізнес-громадою області полягає в тому, аби уникнути можливих причин для будь-яких скарг у майбутньому. А це можливе у разі усунення корупційних проявів при спілкуванні підприємців та державних органів, зокрема, при наданні адміністративних послуг, вирішенні податкових та митних питань, отриманні дозволів та ліцензій, реєстрації бізнесу.

У продовженні діалогу з бізнес-омбудсменом Альгірдасом Шеметою т.в.о. першого заступника голови адміністрації Олег Гуменний за участі представників органів влади, підприємців та громадськості провів інформування присутніх про діяльність Ради бізнес-омбудсмена та можливості вирішення спірних питань між підприємцями та представниками органів влади.

Довідково: Рада бізнес-омбудсмена створена відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 року №691 “Про утворення Ради бізнес-омбудсмена” та є постійно діючим консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України.

Мета її діяльності – сприяння прозорості діяльності органів державної влади, суб’єктів господарювання, що належать до сфери їх управління, запобігання корупційним діянням та/або іншим порушенням законних інтересів суб’єктів підприємництва.

Рада бізнес-омбудсмена фінансується через мультидонорський рахунок ЄБРР, відкритий у 2014 році для створення сприятливих умов ведення бізнесу для українських підприємців. Донорами є: Данія, Фінляндія, Німеччина, Японія, Нідерланди, Швеція, Швейцарія, Великобританія і США.

20.05.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Незалежна моя Україна, пишна квітка планети Земля

 

19 травня у День вишиванки в Сахновецькому сільському  будинку культури пройшов зональний огляд районного етапу обласного фестивалю народного мистецтва, присвячений 25-й річниці незалежності України «Незалежна моя Україна, пишна квітка планети Земля».

На святі були присутні заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, працівники районного будинку культури та закладів культури району, жителі села Сахнівці.

Звертаючись до учасників, заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко подякував за те, що вони своєю творчою діяльністю сприяють збереженню й розвитку духовних цінностей українського народу, народного мистецтва, як невід’ємної складової неповторної  національної культури.

Програма виступів учасників зонального етапу фестивалю була різноманітною та яскравою. У виконанні творчих колективів та аматорів народного мистецтва було представлено розмаїття музичних творів, українського фольклору та хореографії.

До уваги глядачів представлено художні номери, які виконали аматори сцени Тернавського, Новосільського, Ліщанського, Великопузирківського сільських будинків культури, Кропивнянського, Свиридівського, Сохужинецького сільських клубів. Окремі художні номери були присвячені Героям України, які віддали своє життя в боротьбі за свободу і незалежність нашої держави.

Також в холі будинку культури було оформлено виставку образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Із глибин народу мого».

ФОТОКОЛАЖ

20.05.2016 р.

За матеріалами Ізяславського районного будинку культури

 

Вітаємо лауреатів Всеукраїнського конкурсу

 

З 2000 року Український центр з вивчення історії Голокосту щорічно проводить конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту». У цьому році учениця 8-Б класу Ізяславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 1 Савюк Ніна під керівництвом вчителя історії Несвіцької Ю.М. долучилася до участі у конкурсі та виборола право захищати свою роботу «Голокост в історії рідного краю» на XVI Всеукраїнському конкурсі учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б.Медвинського, який проходив 14-16 травня 2016 року у місті Києві. Вітаємо Савюк Ніну – лауреата конкурсу!

20.05.2016 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Продовжено термін подання заяв на посади керівників та заступників керівників бюро правової допомоги!

 

 

З метою забезпечення відбору кандидатів на посади керівників бюро правової допомоги на засадах рівного доступу, об'єктивності, змагальності, прозорості Координаційним центром з надання правової допомоги Міністерства юстиції України продовжено термін подачі заявок претендентів на конкурс з відбору кандидатів на посади начальників та/або заступників начальників бюро правової допомоги до 31 травня 2016 року.

Детальна інформація за телефоном: (0382) 65-42-95.

20.05.2016 р.

За матеріалами Головного територіального управління

юстиції у Хмельницькій області

 

19 травня – ДЕНЬ ВИШИВАНКИ!

 

День вишиванки – всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Основна мета заходу – це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення держави загалом. Свято не передбачає обов’язкових заходів окрім одягання вишиванки. Хоча протягом всієї історії заходу з ініціативи студентів, школярів, громадських та культурних діячів проводяться концерти, хода, конкурси, вечорниці, ярмарки. Саме ж свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку – просто одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Разом з тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість.

Українська вишиванка – національний символ нашої країни, наша гордість і справжній витвір мистецтва.  Цього дня кожен українець одягає вишиванку і виходить в ній на роботу,  школу чи садочок.

Люди, які носять вишиванки, завжди піднесені та усміхнені, адже у стародавньому одязі закодовані символи сили, добробуту, краси та оберегів. Вишита сорочка – це дійсно яскравий, стильний одяг, що привертає увагу.

Кримська татарка у вишиванці – новий символ вільної України. Переможниця "Євробачення-2016" Джамала гуляла у Стокгольмі в національному вбранні. Активісту Майдану, козаку Гаврилюку сорочку вишили прямісінько на тілі.

Орнаменти вишивки з кожним днем стають все більш популярними. Сьогодні їх втілюють не лише на сорочках, а й на автомобілях, роблять селфі та навіть "викарбовують" на тілі. Попри модність українських візерунків, це, радше, світ забутих знаків, над таємницею  і значенням яких варто замислитися.

А першим, хто поєднав українську вишиванку з буденним одягом, був Іван Франко. Саме він стильно скомбінував вишиту сорочку з піджаком. Таким його ми щодня бачимо на 20 гривнях, коли щось купуємо.

Дата заходу обрана з кількох причин. По-перше, важливо, щоб Всесвітній день вишиванки завжди проходив у будень, аби провести акцію не заради параду чи показухи, а щоб продемонструвати, що вишиванка — органічна складова життя та культури українців.

По-друге, на цей день не припадають передвеликодній піст і сам Великдень, тому можна влаштовувати народні гуляння і не суперечити релігійним принципам багатьох громадян. По-третє, цього дня не відзначають інших державних свят, тому саме на вишитій сорочці як на одній з вагомих складових української культури, історії та мистецтва можна сконцентрувати просвітницьку й виховну роботу.

За  словами організаторів  Дня вишиванки, цьогоріч 19 травня (саме на цю дату  випадає третій четвер місяця у 2016 році) вишиванки одягнуть у Грузії, Чехії, Німеччині, США, Канаді, Литві, Латвії, Польщі, Казахстані, Росії, Франції, Румунії, Словаччині, Фінляндії, Норвегії. Долучились до акції навіть такі далекі від України держави, як Таїланд, Мексика, Шотландія, Єгипет, Південна Африка, Португалія, Ізраїль, Аргентина, Бразилія.

Закликаємо всіх приєднатися до Дня вишиванки і прийти на роботу, до школи, до дитячого садочка у ВИШИВАНЦІ!

Зробіть своє або колективне фото у цей день і надішліть нам!!!!!!

ФОТОКОЛАЖ

 

На Ізяславщині відбувся регіональний збір лідерів учнівського самоврядування Хмельницької області «Лідер патріотом бути зобов’язаний»

 

19 травня 2016 року на базі Великорадогощанського січового товариства, яке діє у Великорадогощанській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів Ізяславського району відбувся регіональний збір лідерів учнівського самоврядування Хмельницької області на тему: «Лідер патріотом бути зобов’язаний».

Метою його проведення стало прагнення  допомогти старшокласникам не лише вдосконалити лідерські задатки, а й навчити їх практично ними користуватися, послуговуватися у повсякденній практиці, діяти і змінювати життя на краще у своєму шкільному колективі, у своїй найближчій громаді; навчитися критично оцінювати дійсність, відстоювати свої погляди і прислухатися до чужих аргументів, знаходити порозуміння одні з одними, об’єднуватися з однодумцями та діяти заради досягнення спільної мети. 
Захід зібрав у дружньому колі лідерів та координаторів учнівського самоврядування Ізяславського, Білогірського районів та міст Старокостянтинів, Шепетівка, Славута, Нетішин.

Відкрили регіональний збір у приміщенні Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» координатор обласної ради лідерів учнівського самоврядування, завідувач організаційно-масовим відділом Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Інна Пірожок та директор будинку творчості Світлана Кушнірук. У колі єднання кожен учасник ради лідерів та координатор роботи в районі чи місті представилися та  розповіли про свої очікування від зустрічі.

Далі учні Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 та Ізяславського НВК «ЗОШ ІІ-ІІІ ступенів № 5 ім.О.Онищука, гімназія» привітали учасників регіонального збору лідерів учнівського самоврядування Хмельницької області вишиванковим флеш-мобом. Адже саме 19 травня 2016 року в Україні відзначається День вишиванки.  До учасників збору із вітальним словом звернулися: заступник голови Ізяславської районної державної    адміністрації Володимир Левченко, голова Ізяславської районної ради Сергій Шлегель, начальник відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Наталія Кирилюк. Вони щиро привітали  їх із Днем вишиванки, із початком роботи регіонального збору лідерів учнівського самоврядування Хмельницької області. «Сьогодні ви є лідерами учнівського самоврядування, але вже завтра ви працюватимете в  органах державної влади та місцевого самоврядування, станете керівниками організацій та установ, поведе за собою людей на вирішення  проблем суспільства. Вам незабаром проявлятимуть свою активну громадянську позицію щодо ініціювання проектів демократичного спрямування нашої держави», - наголосили виступаючі. Флеш-моб закінчився спільним виконанням Державного Гімну України.  

Від будинку творчості гості Ізяславщини вирушили до Великорадогощанського січового товариства. Під час маршрутного руху до учасників збору приєднувались їх однолітки–лідери  Борисівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-дитячий садок», Плужненського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» ім.Р.Бортника, М’якотівської ЗОШ І-ІІІ ст., які провели своєрідну  екскурсію-знайомство із лідерами учнівського самоврядування.

До уваги учасників збору в селі Велика Радогощ була представлена презентація Великорадогощанського Січового товариства, яке в 2016 році відзначатиме свій десятилітній ювілей.

Юні козачата, джури, дани, лелі та їх наставники розповіли гостям про основні напрямки виховної роботи у Великорадогощанському Січовому товаристві. Акцентовано було увагу на роботі із виховання хлопчика як патріота, захисника та господаря, фізичне та моральне загартування особистості, формування бажання переймати споконвічні народні чоловічі уміння та навички. Також було зазначено на важливості виховання дівчинки як господині, формування уміння відчувати  і створювати красу та затишок, бажання переймати споконвічні народні жіночі уміння та навички. Головна берегиня, директор закладу Юлія Яцух зазначила: «Об'єднання зусиль школи, сім’ї, громади у справі виховання підростаючого покоління в дусі патріотизму, глибокої поваги до історичного минулого свого народу, його традицій та звичаїв, сприяння розвитку громадянської активності всіх членів козацького Товариства  стало головним завданням  колективу закладу в організації виховного процесу на засадах козацької педагогіки».     

Найбільше захоплення  в учасників  регіонального збору лідерів учнівського самоврядування Хмельницької області  викликав практичний модуль збору - квест  «Шлях до куреня козака характерника». Під час проходження його випробувань лідери змогли продемонстрували  усі свої організаторські якості, фізичну підготовку, використати запас знань з історії українського козацтва, історії України, здолати смугу перешкод, розпалити вогнище за допомогою кресала, керування човном та багато іншого. Координатор квесту Надія Гаврилюк високо оцінила  майстерність лідерів у здоланні його випробувань.

Після підведення підсумків  збору лідерів учнівського самоврядування   його організатори побажали майбутнім політикам та активістам України успіхів на вибраному ними життєвому шляху.

ФОТОКОЛАЖ

19.05.2016 р.

В.Кучерук

 

Одним із пріоритетних напрямків державної політики є організація літнього відпочинку та оздоровлення дітей

 

Сьогодні, в Хмельницькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти, методистами науково-методичного центру виховної роботи та позашкільної освіти проведено обласний семінар спеціалістів, методистів, заступників директорів, вихователів оздоровчих закладів Хмельницької області з питань організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей.

У роботі семінару взяли участь т.в.о. заступника голови обласної державної адміністрації Валерій Олійник, ректор Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, професор Віктор Берека, проректор інституту Олександр Попик.

Валерій Олійник наголосив на тому, що одним із пріоритетних напрямків державної політики є оздоровлення дітей та підлітків і це ставить досить серйозні завдання як перед владою, освітянами, так і перед всією громадою області. Цьогорічна оздоровча кампанія вимагає зосередження уваги до оздоровлення і гідного відпочинку, насамперед, тих дітей, батьки яких відстоювали чи відстоюють на сході незалежність нашої держави, дітей з багатодітних сімей, дітей зони ризику.

На особливостях управлінського та науково-методичного супроводу організації літнього оздоровлення, важливості належного проведення цьогорічної оздоровчої кампанії зупинився ректор ХОІППО Віктор Берека.

Крім того, учасники семінару обговорили питання науково-методичного супроводу діяльності оздоровчих таборів, специфіку та організацію роботи мовних оздоровчих таборів.

Друга частина семінару пройшла на базі Стуфчинецької ЗОШ І-ІІІ ст. Учасники семінару мали змогу ознайомитись із специфікою роботи туристсько-краєзнавчого наметового табору «Патріот» та відвідати районний музей «Бойової слави».

19.05.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Ми усвідомили необхідність створення в Криму національної автономії кримських татар – Президент про ініціативу внесення змін до Конституції

 

Президент Петро Порошенко виступив під час вечора-реквієму пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Глава держави наголосив, що 72 роки тому кримські татари лишилися наодинці у своїй біді з безжальним кремлівським режимом, який піддав їх дуже жорстоким випробуванням. «Сьогодні разом з вами, разом з нами усіма – мільйони друзів. Українці, світ не повинні допустити, аби трагедія кримськотатарського народу повторилася знову. Це спільна позиція не тільки України, але й провідних країн Європи та Америки, авторитетних міжнародних організацій, усіх наших партнерів по усьому світу», - підкреслив Президент.

Петро Порошенко зазначив, що питання захисту прав кримських татар та інших народів, які мешкають у Криму, знаходиться під постійною увагою української влади. Перед партнерами України порушено питання щодо не лише продовження, а й посилення санкцій проти Росії та її маріонеток у Криму – у зв'язку із погіршенням ситуації з правами та свободами громадян.  

«Наша задача – захистити кримськотатарський народ на його батьківщині в Криму, а стратегічна – крок за кроком звільнювати український півострів від російської окупації», - підкреслив Петро Порошенко.

Президент вважає, що українська влада зобов’язана  розпочати у парламенті України процес внесення змін та доповнень до розділу Х Конституції України «Автономна Республіка Крим», які б повною мірою витікали з невід’ємного права кримськотатарського народу на самовизначення у складі суверенної і незалежної Української держави.

«Ми, хоча із запізненням, усвідомили необхідність створення в Криму національної автономії кримських татар з повним, зрозуміло, гарантуванням рівних прав і громадянських свобод етнічних українців, росіян, інших етносів півострова», - наголосив Петро Порошенко та повідомив, що планує звернутися до Конституційної комісії України із закликом утворити найближчим часом з числа членів Комісії, представників Меджлісу та експертів робочу групу з підготовки змін та доповнень до цього розділу.

«Крим був, є і залишиться невід’ємною частиною України, а країну-злодія буде примушено повернути вкрадене. Саме так станеться рано чи пізно, яким би тривалим не виявився процес деокупації півострова. Такий злочин, як анексія, не має в міжнародному праві строку давності», - сказав Президент та висловив впевненість, що Крим і окуповані райони Донбасу будуть повернуті під український суверенітет.

Глава держави також повідомив, що у понеділок, 23 травня, в Стамбулі на Всесвітньому гуманітарному саміті відбудеться низка його зустрічей з провідними міжнародними лідерами, під час яких будуть обговорені питання деокупації Криму та захисту прав кримських татар та інших народів в окупованому Криму. До складу делегації увійдуть лідери кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, Рефат Чубаров, переможниця Євробачення-2016 співачка Джамала.

«Ця війна для України буде завершена лише тоді, коли останній клаптик нашої землі в Криму і на Донбасі буде звільнено, коли нога останнього окупанта покине священну українську землю. А до цього ми маємо бути сильними й непохитними в своїй вірі. Крим – не Росія. Крим – це Україна. А Україна – це Європа», - підсумував Петро Порошенко.

19.05.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Податкова служба  в Ізяславському районі працює!

 

Оперативними працівниками Державної фіскальної служби Хмельничини 6 травня 2016 року на території району викрито факт незаконного функціонування підпільного цеху з розливу та продажу алкогольного сурогату.  В ході проведення огляду місця вчинення правопорушення виявлено та вилучено з протиправного обігу понад дві тисячі літрів алкогольних напоїв. Підрозділом податкової міліції проводяться заходи щодо притягнення  винних осіб до адміністративної відповідальності за статтею 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення.  Зазначеною статтею відповідальність за  провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, передбачена в розмірі від сімнадцяти до тридцяти чотирьох  тисяч гривень. При повторному допущенні зазначеного порушнику доведеться сплатити штраф у розмірі від тридцяти чотирьох до вісімдесяти п’яти тисяч гривень. Крім того підлягає конфіскації виготовлена продукція, знаряддя виробництва та сировина.

На сьогодні найбільш проблематичними щодо мінімізації податків та сплати їх взагалі, в тому числі із виплат зарплати, залишаються сфера автоперевезень, торгівлі та надання послуг з ремонту автомобілів. У зв’язку з цим роботодавцям варто ще й знати про відповідальність за використання найманої праці без трудового договору, виплату заробітної плати без нарахування та сплати ЄСВ, яка визначена штрафом у розмірі 30-ти мінімальних зарплат (на даний час 43 тисячі 500 гривень) за кожного працівника, щодо якого вчинено порушення.

Тож фахівці фіскальної служби сподіваються, що такі упереджувальні заходи зупинять несумлінних платників та працедавців від здійснення підприємницької діяльності без сплати податків та виплат найманим працівникам заробітної плати у «конвертах». Зрештою, сьогодні досить вагомим стає громадський вплив на порушення соціальних прав працівників та спонукання керівників господарюючих суб’єктів до сумлінної сплати податків.

18.05.2016 р.

За матеріалами Ізяславського відділення Славутської ОДПІ

 

Піротехніки знищили 1 артилерійський снаряд часів Другої світової війни

 

 

18 травня о 12:30 год. сапери групи піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області вилучили та на спеціально відведеному майданчику знищили 1 артилерійський снаряд калібру 152 мм часів Другої світової війни.

 Напередодні до Служби порятунку зателефонували місцеві мешканці, які обробляли город поза межами населеного пункту с.М’якоти Ізяславського району, та повідомили про те, що під час обробітку було виявлено підозрілий предмет круглої форми. Прибувши до місця виклику, було виявлено артилерійський снаряд 152 мм часів Другої світової війни.

 Шановні громадяни! Щоб не трапилося біди, під час виявлення підозрілого предмету потрібно неухильно дотримуватися правил безпеки. У жодному разі не торкатися небезпечного предмету. Місце знахідки потрібно обгородити, використовуючи для цього предмети яскравих кольорів. Після цього слід відразу зателефонувати до Служби порятунку 101.

18.05.2016 р.

За матеріалами Ізяславського районного сектору

ГУ ДСНС України у Хмельницькій області

 

Х ювілейний Всеукраїнський зліт учнівських лісництв

 

У Черкаській області відбувся Х Всеукраїнський зліт учнівських лісництв загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, участь у  якому взяли команди з 23-х областей  держави.

Хмельниччину  представили переможець минулорічного зльоту та обласного збору юннатів (секція юних лісівників) – команда юних лісівників зразкового учнівського лісництва «Пліщинське», у складі якої три кращих юних лісівники: Семенюк Наталія, Хмельничан Катерина, Гуральська Алла та два кращих юних лісівники Радошівського учнівського лісництва, у складі команди: Семенюк Ігор та Веретюк Олександра, над яким шефствує Пліщинське учнівське лісництво.

Очолював обласну команду вчитель хімії, керівник учнівського лісництва Пліщинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Шепетівського району  Зведенюк Микола Андрійович. Супроводжуючими представниками від базових підприємств були: від державного підприємства «Шепетівське лісове господарство» – головний лісничий  Заблоцький Олександр Васильович, від національного природного парку «Мале Полісся» – старший науковий співробітник – Белінська Марина Миколаївна.

Урочистості з нагоди відкриття зльоту відвідали перший заступник голови Держлісагентства України Христина Василівна Юшкевич, перший заступник голови Черкаської облдержадміністрації Віталій Володимирович Коваль, голова Товариства лісівників України Олександр Павлович Яресько.

Протягом роботи зльоту юні лісівники демонстрували виставки-презентації лісівничих досягнень, захищали науково-дослідницькі роботи  у галузі лісового господарства. Для вчителів  організували педагогічні читання. Учасники форуму відвідали Трушівську загальноосвітню школу, ознайомилися з роботою шкільного лісництва. На території закладу висадили пам`ятну алею з ялівців.

Також для учасників  організували цікаві та пізнавальні екскурсії по мальовничій Черкащині. Якщо серце нашої молодої держави – її столиця, древній і вічно юний Київ. А душею України цілком справедливо можна вважати Черкащину. Адже саме тут формувався звитяжний козацький дух нашого народу, тут розташована й гетьманська столиця – Чигирин.

Черкащина дала світу визначних людей – першого гетьмана України Богдана Хмельницького, героїв Визвольної війни Петра Дорошенка та Івана Виговського, гайдамацьких ватажків Залізняка і Гонту, генія всієї України і світу Тараса Шевченка – пророка нації.

Призерами зльоту журі визнало шість команд юних лісівників. Третє місце розподілили між собою команди Вінницької, Київської й Черкаської областей та отримали подарунки – електронні книги. Два других місця посіли команди Рівненської та Одеської областей, які нагороджені фотоапаратами. Першу сходинку посіла команда із Сумщини, отримавши в подарунок планшет.

Переможцем цьогорічного зльоту стала команда юних лісівників Житомирської області, які вибороли гран-прі, кубок та отримали в подарунок ноутбук. А це означає, що естафета проведення наступного зльоту переходить до Житомирщини. Всі учасники заходу отримали Почесні грамоти.

Національний природний парк «Мале Полісся» щиро вдячний Міністерству освіти і науки України, департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації, Хмельницькому обласному еколого-натуралістичному центру учнівської молоді, Хмельницькому обласному управлінню лісового та мисливського господарства, адміністрації ДП «Шепетівське лісове господарство», керівнику обласної команди – Зведенюку М.А. за сприяння та допомогу в організації поїздки юних лісівників Радошівського учнівського лісництва на Черкащину для участі у Х Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв.

18.05.2016 р.

За матеріалами сайту Хмельницького обласного управління

лісового та мисливського господарства http://kmlis.gov.ua

 

18 ТРАВНЯ – ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГЕНОЦИДУ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ

 

 

Депортація кримськотатарського населення розпочалася о 3 годині ранку 18 травня 1944 року і завершилася, в основному, 20 травня. До операції було залучено 32 тис. співробітників НКВД. Депортованим давалося на збори від кількох хвилин до півгодини, дозволялося брати з собою особисті речі, посуд, побутовий інвентар та провізію в розрахунку до 500 кг на родину. В реальності ж вдавалося зібрати в середньому 20-30 кг речей та продуктів, абсолютна більшість майна залишалася і була конфіскована державою. Зафіксовано численні випадки мародерства. Протягом 2 днів кримських татар звозили машинами до залізничних станцій Бахчисарая, Джанкоя та Сімферополя, звідки ешелонами відправляли на схід.

Під час головної хвилі депортації (18-20 травня) виселено 180 014 осіб, для перевезення яких було використано 67 ешелонів. Крім того, 6 тис. мобілізованих військкоматами протягом квітня-травня кримськотатарських юнаків окремо відправлено на наряди Головного управління формування резервів до Гурьєва (Атирау, Казахстан), Куйбишева та Рибінська, а ще 5 тис. кримських татар заслано на роботи до таборів тресту «Московуголь». Разом вигнано з Криму за перші два дні 191 044 осіб. Окремо 5989 чоловік, звинувачених у співпраці з німцями, та іншого «антирадянського елементу» заарештовано під час депортації. Вони потрапили до ГУЛАГу і в подальшому не враховувалися в загальних зведеннях про вигнанців.

У ході червневих депортацій болгар, вірмен, греків та «іноземних підданих» було додатково виселено 3141 кримського татарина, яким пощастило врятуватися в травні. Таким чином, загальна кількість вигнаного з Криму корінного народу склала: 183 тис. осіб на загальне спецпоселення, 6 тис. у табори управління резервів, 6 тис. до ГУЛАГу, 5 тис. спецконтингенту для Московського вугільного тресту, а разом 200 тисяч осіб. Серед дорослих спецпоселенців знаходилося також 2882 росіян, українців, циган, караїмів та представників інших національностей, яких було виселено через приналежність до змішаних шлюбів.

Останній ешелон із депортованими прибув до Узбекистану 8 червня, певна частина кримських татар в дорозі загинула. Кількість таких за офіційними джерелами – 191 людина – викликає сумніви. Втім, навіть радянська статистика дозволяє простежити зменшення кількості вигнаного населення.

Відразу після перемоги над нацизмом розпочалася тотальна демобілізація кримських татар з лав Радянської армії. Протягом 1945-1946 рр. в трудові табори Сибіру та Уралу було направлено 8995 військовослужбовців, яким лише через кілька років дозволили возз’єднатися із родинами на засланні. Така сама доля спіткала і відзначених воїнів – навіть двічі Герою Радянського Союзу Амет-Хану Султану не дозволили повернутися до Криму. В усіх спецпоселенців-військових вилучалися військові квитки, їм заборонялося носити зброю. При цьому старші офіцери залишалися на службі, тоді як старші офіцери-політпрацівники та співробітники карних органів відправлялися на спецпоселення.

Постановою радянського уряду від 8 січня 1945 р. «Про правовий статус спецпоселенців» відзначалося, що спецпоселенці користуються усіма правами громадян СРСР, але при цьому вони не мали права самовільно залишати райони спецпоселення, визначені для них, голови родин повинні були щомісяця реєструватися у міліції, а всі зміни у сім’ях повинні були доповідатися міліції у триденний термін.

Депортація мала катастрофічні наслідки для кримських татар в місцях заслання. Протягом року до завершення війни від голоду, хвороб та виснаження загинуло понад 30 тис. кримських татар. Не меншої шкоди зазнало господарство Криму, позбавлене досвідчених працівників.

Після депортації радянський режим вдався до нівелювання історичної пам’яті про кримську державність та кримських татар. 25 червня 1946 року Крим був позбавлений статусу автономії та перетворений на звичайну область РРФСР, а протягом наступних двох років понад 80% оригінальної кримської топоніміки було замінено на стандартні радянські назви.

Звичайним явищем були втечі з місць заслання. Особливого масштабу це явище набуло 1948 р., коли втекло 8692 кримських спецпоселенця, з яких було затримано 6295 і притягнуто до відповідальності 2645 осіб. Уряд уже 21 лютого 1948 р. спеціальною постановою «Про заслання, висилку і спецпоселення» зобов’язало МВС встановити режим повного припинення втеч. 28 листопада 1948 р. Президія Верховної Ради СРСР своїм Указом «Про кримінальну відповідальність за втечу з місць обов’язкового і постійного поселення у віддалені райони Радянського Союзу в період Вітчизняної війни» встановлювала довічний термін виселення і призначала 20-річне покарання примусовими роботами за втечу та 5 років – за переховування.

Радянський уряд 5 липня 1954 р. зняв з обліку спецпоселенців, які не досягли 16 років, а також молодь, яка прийнята на навчання до навчальних закладів. 13 липня 1954 р. Президія Верховної Ради СРСР відмінила свій указ від 26 листопада 1948 р. про кримінальну відповідальність за втечу з місць заслання.

Відселені з Криму кримські татари звільнені із спецпоселень на підставі указу Президії Верховної Ради СРСР від 28 квітня 1956 р. без права повернення в місця, звідки вони були вислані, та без повернення конфіскованого майна. Постанова Ради Міністрів УРСР від 15 грудня 1956 р. про розселення татар, німців, греків, болгар та вірмен, що раніше мешкали на території Кримської області і поверталися з місць поселення, визнавала неприпустимим їх повернення у Крим, а також вважала «недоцільним» розселення їх у Херсонській, Запорізькій, Миколаївській та Одеській областях.

18.05.2016 р.

За матеріалами сайту Українського інституту національної пам’яті http://www.memory.gov.ua

 

Тиждень безпеки дорожнього руху

 

З 16 по 22 травня за ініціативи Міністерства охорони здоров’я України, підтримки Кабінету Міністрів України, із залученням профільних міністерств та відомств, місцевих держадміністрацій, міжнародних і вітчизняних організацій в Україні проводиться Тиждень безпеки дорожнього руху.

Мета Тижня – об’єднання зусиль державних органів, бізнесу, громадських організацій, наукової спільноти, засобів масової інформації та усього суспільства, на виконання державних і міжнародних програм з безпеки дорожнього руху та пропаганди важливості дотримання правил дорожнього руху.

Щороку на автошляхах України гине понад 4 000 осіб та більш, ніж 30 000 людей отримують травми, ДТП є першою за поширеністю причиною смерті молоді у віці від 15 до 24 років та другою серед дітей у віці від 5 до 14 років.

У 2015 році проведений Тиждень безпеки дорожнього руху був присвячений безпеці дітей на дорозі. Прикута до цієї проблеми увага суспільства дала змогу виробити 10 стратегій забезпечення безпеки дорожнього руху для дітей, втілення яких буде актуальним і під час проведення Тижня у 2016 році:

- контроль швидкості;

- зменшення випадків керування транспортним засобом у нетверезому стані;

- використання захисних касок велосипедистами і мотоциклістами;

- використання спеціальних сидінь для перевезення дітей в автомобілі;

- використання засобів для поліпшення видимості дітей на дорогах;

- посилення дорожньої інфраструктури;

- пристосування конструкції автомобіля;

- зменшення ризиків для молодих водіїв;

- надання належної допомоги постраждалим дітям;

- спостереження за дітьми поблизу доріг.

 

У 2016 році Тиждень безпеки дорожнього руху  проходитиме у два етапи: з 16 по 22 травня та з 14 по 20 листопада.

Програма Тижня з 16 по 22 травня 2016 року  включає наступні заходи:

- стартова та інші прес-конференції;

- круглі столи та наради з безпеки дорожнього руху;

- загальнодержавна акція із здачі крові для використання в лікуванні постраждалих у дорожньо-транспортних пригодах;

- семінар для міських голів міст України з управління стабільністю безпеки дорожнього руху;

- проведення Першого Національного Форуму автошкіл України;

- уроки в навчальних закладах з правил та безпеки дорожнього руху;

- конкурси, презентації, виставки та інші заходи;

- масові заходи та профілактичні акції.

 

Координатор Тижня - Державне підприємство «Український медичний центр безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій» Міністерства охорони здоров’я України.

www.umcbdr.com.ua

www.facebook.com/tbdrua

Детальна інформація за тел. (044) 254-05-98.

17.05.2016 р.

За матеріалами  з сайту Міністерства охорони здоров’я України http://umcbdr.com.ua

 

Оголошення!

 

Міністерство комерції Китайської Народної республіки запрошує представників України взяти участь у навчальних програмах для отримання ступенів магістра (Master) та докторанта (PhD).

Обов’язкові вимоги для відбору учасників навчальних програм:

- бути державними службовцями або працівниками університетів, дослідницьких інститутів, працювати у ЗМІ, або громадських організаціях;

- мати диплом бакалавра для подачі на магістерську програму (Master) або диплом магістра для подачі на докторантську програму (PhD);

- бути віком до 45 років на момент подачі заявки;

- мати відповідний рівень володіння китайською мовою (HSK-4, вище 180 балів) або англійською мовою (IELTS-рівень 6, 0 і вище) відповідно до вимог програм.

Для участі у конкурсі необхідно: зареєструватись он-лайн на сайтах: www.csc.edu.cn/laihua або www.campuschina.org.; подати відповідний пакет документів до Департаменту координації міжнародних програм Мінекономрозвитку.

Пакети документів у паперовому вигляді просимо подати до Департаменту координації міжнародних програм Мінекономрозвитку не пізніше 31.05.2016 року.

Особливу увагу звертаємо на той факт, що оскільки така стипендія пропонується китайською стороною для представників усіх країн світу, у разі зацікавленості, просимо здійснити якнайшвидше реєстрацію на вибраний курс он-лайн та надати в паперовому вигляді усі необхідні документи.

17.05.2016 р.

Управління інформаційної діяльності та

комунікацій з громадськістю облдержадміністрації

 

 Візьми участь у конкурсах Всеукраїнських акцій «Забезпеч своє майбутнє» та

«Сільськогосподарська праця – це істинні цінності на всі покоління»

 

У 2016 році ТОВ "Техніка і технології" в рамках Всеукраїнських акцій «Забезпеч своє майбутнє» та «Сільськогосподарська праця – це істинні цінності на всі покоління» проводить наступні конкурси для дітей:

- "Намалюй свою мрію"

- "Реалізуй намальовану мрію"

- "Посади дерево добра"

- "Я винахідник"

Конкурси спрямовані на виховання послідовників справи в сільському господарстві та свідомих кадрів на селі.

Деталі про організаторів, правила участі та терміни проведення конкурсів можна дізнатися на сайті www.t-i-t.com.ua та за т.(067)517-85-30.

17.05.2016 р.

За матеріалами з сайту http://t-i-t.com.ua

Від серця України до серця дитини 

 


        
З 11 по 14 травня 2016 року делегація Хмельницької області взяла участь у Всеукраїнському семінарі-тренінгу "Від серця України до серця дитини!" щодо підвищення професійної компетентності педагогів-організаторів у сфері національно-патріотичного виховання, який відбувся у дитячому центрі "Перлина Донеччини" (м. Святогірськ, Донецька область). 

Захід відкрив голова Донецької обласної державної адміністрації Жебрівський Павло Іванович, заступник Міністра соціальної політики України Ярошенко Валерій Станіславович. 

На семінар зібралися керівники структурних підрозділів обласних державних адміністрацій, які відповідають за оздоровлення та відпочинок дітей, представники дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, громадських організацій – всього понад 160 учасників від усіх областей України.  В складі делегації Хмельницької області у роботі семінару-тренінгу взяла участь  методист Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва Лариса Хмиз.

Під час семінару була реалізована його багата різноманітна програма, а саме: 
- Інститутом проблем виховання Національної академії педагогічних наук України було проведено тренінг щодо впровадження програм національно-патріотичного виховання для представників дитячих закладів; 

- працювала діагностична лабораторія з виявлення соціально-педагогічних проблем національно-патріотичного виховання молоді; 

- презентовано досвід роботи дитячих та молодіжних громадських організацій з національно-патріотичного виховання, зокрема, "ПЛАСТ" та "ДЖУРА"; 
- презентовано досвід роботи областей щодо реалізації державної політики у сфері оздоровлення і відпочинку дітей та досвід роботи дитячих і молодіжних громадських організацій з національно-патріотичного виховання; 
- пройшла дискусія щодо пріоритетів реалізації державної політики у сфері оздоровлення та відпочинку дітей в контексті реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання; 

- відбувся обмін досвідом щодо збереження мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, створення механізмів економічного стимулювання засновників (власників) дитячих закладів оздоровлення та відпочинку; 
- розглянутий досвід роботи впровадження інноваційних технологій з патріотичного виховання в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку (етнопедагогіка, музейна педагогіка, арт-технології, проектна педагогіка);

- обговорено форми, методи та засоби реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання в дитячому закладі оздоровлення та відпочинку; 

- працювали творчі, інтерактивні майстерні народно-прикладного та декоративного напрямів; 

- організовано фольклорне свято тощо. 

За результатами роботи учасниками семінару було розроблено пропозиції до органів законодавчої та виконавчої влади України щодо впровадження програм національно-патріотичного виховання.

ВІДЕО:

1 частина   2 частина    3 частина

17.05.2016 р.

В.Кучерук за матеріалами Хмельницького обласного центру туризму і  

краєзнавства учнівської молоді http://otstkum.km.ua

Відбулося засідання районної надзвичайної протиепізоотичної комісії

 

16 травня перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук провів державну надзвичайну протиепізоотичну комісію при районній державній адміністрації.

Для участі в обговоренні назрілих питань та прийняття  відповідних рішень були запрошені члени  Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації та представники відповідних служб району.

Основне питання, яке було  на порядку денному, стосувалось епізоотичної ситуації, котра виникла в підсобному господарстві с.Гірчична Дунаєвецького району Хмельницької області. На даній території виявлено збудника захворювання африканської чуми свиней. З метою недопущення занесення та розповсюдження хвороби африканської чуми свиней на Ізяславщині на комісії було розглянуто шляхи проведення роботи з посилення протиепізоотичних заходів в районі.

Інформуючи присутніх, в.о.начальника управління Держпродспоживслужби в Ізяславському районі Микола Цебрик зупинився на наступному. Африканська чума свиней (АЧС) на території України стала реальною загрозою розповсюдження її збудника по всій території держави. АЧС життю людей не загрожує, проте може завдати непередбачуваних економічних збитків країні. Основними причинами виникнення захворювання є недотримання ветеринарно-санітарних вимог при утриманні свиней в господарствах усіх форм власності (функціонування санпропускника, дезбар’єрів, дезкилимків, наявність достатньої кількості спецодягу, спецвзуття, дотримання особистої гігієни тощо), згодовування харчових відходів свинопоголів’ю.

При несвоєчасному виявленні, або свідомому приховуванні спалахів АЧС на фермах, в залежності від їх розміру, типу і господарських зв’язків ризик поширення заражених свиней, або продукції з них, може зростати в геометричній прогресії. Заходи з біобезпеки у свиногосподарствах необхідно вживати не лише для захисту власного поголів’я, а й попередження витоку вірусу з ураженої ферми  і запобігання створенню в такий спосіб біологічної загрози для інших господарств.

Тому наше головне завдання – не попустити занесення збудника цієї страшної хвороби на територію району.

У ході засідання прийнято відповідне рішення, у якому зазначено всі необхідні заходи, обов’язки службових осіб та населення щодо даної ситуації.

Підсумовуючи засідання, перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук зобов’язав відповідні служби разом із органами місцевого самоврядування проводити роз’яснювальну роботу серед населення, а службових осіб - систематично інформувати про епідеміологічну ситуацію в районі та стан виконання прийнятого рішення.

Довідково: Африканська чума свиней – висококонтагіозна інфекційна хвороба, смертність при захворюванні свиней досягає 100%. Лікування та вакцина на сьогоднішній день в світі не розроблені. Збудником АЧС є вірус, здатний стрімко поширюватись з країни в країну через міграційні шляхи диких кабанів та міждержавні господарські зв’язки. У природних умовах збудник хвороби проникає в організм свиней через органи травлення, дихання, травмовану шкіру та слизові оболонки і вражає всі органи і тканини тварин. У разі виникнення захворювання свиней власники та держава несуть економічні збитки через те, що в радіусі 20 км знищується усе свинопоголів’я та виділяються кошти на проведення заходів щодо ліквідації захворювання та недопущення його розповсюдження і знижується забезпечення населення продукцією свинарства.

ПРОТОКОЛ ЗАСІДАННЯ

17.05.2016 р.

За матеріалами районної надзвичайної

протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації

 

Ти зробила щасливими величезну кількість людей - Президент зустрівся зі співачкою Джамалою

 

Президент Петро Порошенко присвоїв співачці Джамалі, яка цього року стала переможницею пісенного конкурсу Євробачення, почесне звання "Народна артистка України".

"Це фантастична перемога. Ти зробила щасливими величезну кількість людей", - сказав Глава держави та вручив артистці почесну нагороду під час зустрічі.

Петро Порошенко наголосив, що її перемога нині має надзвичайне значення як для українського народу загалом, так і для кримських татар зокрема. Адже тепер про трагічну історію кримськотатарського народу 72-річної давнини та анексію Криму сьогодні, про події в Україні знають і говорять не лише дипломати, а й пересічні люди.

"Фактично на підтримку України піднявся весь світ і сьогодні приємно, що це не просто підтримка абстрактної України, а підтримка України і Криму, кримськотатарського народу. Твоя пісня, яка розказує про історію твоєї бабці, її маленьку донечку, історію твого народу - це все так чіпляє за серце, що ти просто не можеш не підтримати, не проголосувати, не стати учасником великого процесу звільнення Криму", - сказав Президент зазначивши, що також, разом із дружиною і родиною, дивився трансляцію фіналу і вболівав за Джамалу.

На переконання Глави держави, все це сприятиме швидшому поверненню українського суверенітету на півострів. "Можу сказати, що ти зробила величезний внесок у те, щоб зараз питання Криму було знову на перших шпальтах", - підкреслив Петро Порошенко.

Президент також повідомив, що доручив Міністерству закордонних справ порушити перед ЮНІСЕФом питання про присвоєння Сусані Джамаладіновій почесного звання Посла доброї волі ЮНІСЕФ. "Я вважаю, що важко знайти більш достойну людину, ніж ти", - звернувся Петро Порошенко до Джамали.

"Це з одного боку буде пропагувати питання вирішення проблем дітей, питань міграції, а з іншого боку - нагадуватиме про те, що нам треба вирішувати і повертати Україні Крим, повертати дім всьому кримськотатарському народу і особливо значуще, що це відбувається напередодні 72-ї річниці депортації, подій 1944 року. Все це дуже знаково", - резюмував Глава держави, ще раз вітаючи артистку з перемогою.

Джамала зі свого боку зазначила, що для неї надзвичайно приємно отримати нагороду та визнання. "Я написала цю пісню мабуть тому, що просто не могла мовчати, бо дуже довго ця історія була покрита страшними образами в бік кримськотатарського народу, а тепер ще й українців. Мені хотілось сказати правду", - сказала співачка.

 "Чому це спрацювало, чому так Європа відреагувала? Тому, що коли ти кажеш правду - правдивим голосом і через правдиву музику, це дійсно немає шансу бути незрозумілим. Музика має надзвичайний вплив на людство", - зазначила Джамала.

"Коли я їхала, я завжди казала - я дуже хочу перемоги для України, саме для народу. Тому, що ми заслуговуємо. В нас останнім часом було стільки страждань, що мені хотілось принести якусь радість українським людям", - наголосила Джамала і додала, що завжди робила те, у що вірила.

17.05.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Успіх вихованців Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» на І Всеукраїнському конкурсі-фестивалі мистецтв «Зіркова феєрія-2016»

 

 

14 травня у  місті Хмельницький відбувся І Всеукраїнський конкурс-фестиваль мистецтв «Зіркова феєрія-2016».

Серед членів журі, яке оцінювало виступи учасників фестивалю, були: український танцівник і хореограф-постановник Сергій Костецький,   заслужений майстер спорту з вільної боротьби, олімпійська чемпіонка (Афіни, 2004), бронзова призерка Олімпіади (Пекін, 2008), чемпіон світу (2000, 2001, 2003, 2007), чемпіон Європи (2004, 2005) Ірина Мерлені.

Хореографічний колектив «Сяйво» Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» (керівник Катерина Педосенко) виборов призові місця в кожній віковій категорії - молодшій, середній, старшій. А  найголовніший виграш – сертифікат на 40 тисяч гривень на участь у ІІ Міжнародному конкурсі-фестивалі мистецтв «SUNNY SMILE-2016” в м.Кітен (Болгарія). Діти показали себе на високому рівні, отримавши масу позитивних емоцій та вражень, завдячуючи допомозі батьків. І хочемо сказати, що це лише початок. Хореографічний колектив «Сяйво» набирає обертів…

ФОТОКОЛАЖ

17.05.2016 р.

За матеріалами Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка»

 

Кузня захисників України

 

22-24 квітня у Білій Церкві (Київська область) Мінмолодьспорту спільно із управлінням молоді та спорту Київської ОДА, «Всеукраїнським об’єднанням військово-патріотичних організацій» провели Всеукраїнський семінар «Кузня захисників України».

Мета заходу – узагальнення та популяризація кращого досвіду військово-патріотичного виховання молоді в регіонах Україні. Участь у семінарі взяли 100 учасників із 22 регіонів України, які є керівниками та представниками військово-патріотичних клубів, об’єднань учасників АТО та молодіжних організацій.

Для учасників заходу проводилися теоретичні і практичні заняття щодо методів національно-патріотичного виховання, українського впоряду і церемоніалів, школи виживання як основи загартування молоді, домедичної підготовки та новітніх аспектів військової підготовки за стандартами НАТО, фізичного загартування через військовий рукопашний бій, було обговорено поетапні кроки, необхідні для розвитку військово-патріотичного виховання, створення військово-патріотичних осередків в регіонах України. Також відбувалися тактичні навчання з використанням пейнтбольного обладнання.

Начальник відділу національно-патріотичного виховання Мінмолодьспорту Микола Ляхович провів лекцію про формування національно-патріотичної і оборонної свідомості молоді. «Перш, ніж давати молоді мілітарні знання, ми повинні сформувати національну свідомість, громадянську відповідальність та повагу до українських самобутніх цінностей, зокрема мови і культури, а також популяризувати серед підростаючого покоління стандарти країн НАТО», – наголосив Микола Ляхович. Він закликав учасників семінару створювати робочі групи в своїх областях щодо підготовки і проведення подібних семінарів на місцевому рівні.

На завершення семінару представники військово-патріотичного руху зі всієї України на центральній площі міста вшанували пам’ять загиблих воїнів АТО. Учасники заходу також висловили надію та побажання щодо проведення подібних семінарів у наступних роках.

Понад 100 активістів військово-патріотичного руху зі всієї України взяли участь у семінарі «Кузня захисників України».

16.05.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Чергова поїздка  волонтерів Ізяславщини в зону АТО

 

У період з 10 по 13 травня відбулася чергова поїздка наших волонтерів Ізяславського району на схід України в зону проведення Антитерористичної операції, щоб привітати із Великоднем та підтримати бойовий дух земляків, які перебувають в зоні АТО, подарувати їм частинку душевного тепла тих, заради кого вони воюють.

У складі волонтерської групи, яку очолив заступник голови районної державної адміністрації, керівник координаційної групи з питань призову, мобілізації та підтримки сімей військовослужбовців районної державної адміністрації Володимир Левченко, були: благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський патріархат митрофорний протоієрей о. Володимир Ковальчук, директор Ізяславської дитячої школи мистецтв Микола Коваль, в.о.директора Ізяславського районного будинку культури, керівник народного ансамблю духової музики «Музики Надгориння» Юрій Шагун, методист районного будинку культури Ігор Костюк, викладач Ізяславської дитячої школи мистецтв Вадим Петровський, завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату районної державної адміністрації Віктор Кучерук.  За ці дні волонтери побували  у військових підрозділах Збройних Сил України та Прикордонної служби України в населених пунктах Старобільськ, Старий Айдар, Новоайдарськ, Райгородка, Трьохізбєнка, Щастя, Славянськ Луганської та Донецької областей.

На передову ізяславчанами  було відвезено солодощі, паски та калачі, які зібрали під час провід у місті Ізяслав та селах району священнослужителі Української Православної Церкви Київського Патріархату. Також багато різних продуктів харчування, пального та інших речей надали підприємці району та небайдужі люди. Також на схід було доправлено подарунки, обереги, писанки, малюнки, які були виготовлені та зібрані  учнівськими та педагогічними колективами закладів освіти Ізяславського району. Крім того на схід було відвезено адресні посилки з дому.

Крім матеріальної допомоги найщирішим  подарунком від волонтерів Ізяславщини стали  концертні виступи, які працівники культури подарували нашим воїнам: сольні виступи, творчі дуети та тріо, щирий український гумор та багато інших жанрів. Під час кожного концерту-зустрічі благочинним храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський патріархат митрофорним протоієреєм о. Володимиром Ковальчуком було піднесено спільну молитву за захисників України,  за мир та спокій в нашій державі. Також отець Володимир зачитав пасхальне послання високо преосвященного Антонія, митрополита Хмельницького та Кам’янець-Подільського Української Православної Церкви Київський патріархат. Кожен виступ аматорів сцени Ізяслава був сприйнятий із великим захопленням та щирими оплесками. Слід зазначити, що окремі концерти відбулися фактично за один кілометр від безпосередньої лінії розмежування вогню. Волонтери Ізяславщини, спілкуючись із військовими, зробили усе можливе, аби вони, перебуваючи так далеко від рідних домівок, на рубежах захисту миру і спокою в нашій державі, відчули приємні миті родинного тепла і затишку.

З великою подякою учасники мистецького десанту прийняли  Грамоту від ТВО командира військової частини – польова пошта В 4252 в ОТУ «Луганськ» полковника Дмитра Кривобока. В ній зазначено, що командування та особовий склад висловлюють слова щирої вдячності за надану матеріальну допомогу, моральну та психологічну підтримку, піднесеність бойового духу військовослужбовців частини. «Своїм щиросердним вчинком ви зміцнюєте обороноздатність держави, надаєте можливість нашим  військовослужбовцям відчувати  себе сильнішими і  впевненішими в бойових діях при захисті  територіальної цілісності України. Ми маємо за честь сьогодні назвати  Вас своїми  вірними друзями. Нехай ваші люблячі серця надихають на шляхетні вчинки, а ви залишайтесь на довгі роки  прикладом  для всіх, взірцем жертовності та любові  до України», - такі слова лунали від наших воїнів під час кожного візиту, спільної молитви  та концерту.

Ізяславська районна державна адміністрація, Ізяславська районна рада, волонтери району висловлюють щиру подяку за надану допомогу в організації поїздки та зібрані подарунки нашим військовослужбовцям в зоні АТО: Тернавській сільській раді, колективу ПрАТ «Ізяславський хлібозавод» (директор О.Данієва), колективу ТОВ «Бартнік» (керівник Н.Паньковська), ФОП О.Самосюку, Денисюку, М.Максимчуку, В.Шумелюку, колективу магазину «Ромашка» (м.Ізяслав), колективу ТОВ «Слава» с.Припутні (керівник В.Хилюк), колективу КП «Ізяславтепломережа» (керівник Б.Коцюбинський), колективу КП «Ізяславводоканал» (керівник М.Поліщук), колективу СГ ТОВ «Агрос-Віста» с.Сахнівці (керівник І.Федорчук), ДП «Ізяславське лісове господарство» (керівник П.Курельчук),  ФГ «Агро-Інвест» с.Ліщани (керівник П.Павлюк), СТОВ «Зоря» с.Васьківці (керівник О.Домбровський), працівникам Плужненської  загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІ ступенів, закладам освіти Ізяславського району, вірянам Української Православної Церкви Київський патріархат з міста Ізяслав та сіл Тишевичі, Сахнівці, Поліське, Ревуха, Кропивна, Даньківці, Бейзими, Плужне, волонтерській групі храму святого великомученика та цілителя Пантелеймона УПЦ КП, районній громадській організації ветеранів АТО (керівник В.Павлюк), Філії "Ізяславський райавтодор" (керівник О.Каленіков), Ізяславській дільниці Славутського УЄГГ ПАТ "Хмельницькгаз" (керівник С.Черняк), жителям району О.Малецькому, А.Лісовському, Ф.Пилипчуку, освітянам району в особі Н.Кирилюк, медикам району в особі О.Агапія, колективу управління фінансів райдержадміністрації (керівник С.Журавель) та  всім нашим мешканцям в районі, які долучилися до такої благородної справи, як допомога нашим захисникам Вітчизни. Також для організації поїздки було використано кошти, зібрані під час святкового концерту до Дня перемоги у Другій світовій війні, який відбувся в районному будинку культури.

ФОТОКОЛАЖ

16.05.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з

громадськістю апарату районної державної адміністрації

 

Відбулась робоча нарада

 

13 травня в залі засідань райдержадміністрації відбулась робоча нарада із керівниками органів місцевого самоврядування району, яку провів голова райдержадміністрації Борис Яцков.

Розглядались питання соціального та економічного характеру. Серед найважливіших питань варто зазначити ремонт доріг на території Ізяславщини, ефективність використання коштів та втрати від нераціонального використання земель, зміни в земельному законодавстві України, а також про запобіжні заходи щодо недопущення поширення вірусу африканської чуми свиней.

Із першим питанням виступив очільник райдержадміністрації, озвучивши перші позитивні результати. Проте, спостерігаються і недоліки, які в більшості стосуються об’єктивних причин і вони, на думку посадовця, є тимчасовими.

Аналіз використання коштів та втрати від нераціонального використання земель провів начальник управління фінансів райдержадміністрації Сергій Журавель. Цьому питанню  приділено велику увагу, а також обговорено присутніми шляхи урегулювання порушеного питання.

Начальник відділу Держгеокадастру в Ізяславському районі Світлана Більська надала чіткі роз’яснення щодо змін в земельному законодавстві України.

По завершенню засідання присутніх поінформовано про виявлений збудник захворювання африканської чуми свиней в підсобному господарстві с.Гірчична Дунаєвецького району Хмельницької області. З метою попередження занесення збудника африканської чуми на інші території області представник управління Держпродспоживслужби в Ізяславському районі озвучив запобіжні заходи.

16.05.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

УВАГА!!! АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ

 

За повідомленням Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, згідно результатів  досліджень  ДНДІЛДВСЕ у патологічному матеріалі від чотирьох свиней, що утримувались в приватному дворогосподарстві с. Гірчична Дунаєвецького району, Хмельницької області виділено ДНК вірус африканської чуми свиней.

З метою координації дій із локалізації та ліквідації спалаху АЧС 11.05.2016 проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Дунаєвецькій райдержадміністрації, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зону захисту та нагляду.

В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.

Крім вказаного випадку, з початку 2016 року в Україні зареєстровано 8 випадків АЧС, у тому числі в Полтавській (3 випадки), Одеській (3), Житомирській (1) та Кіровоградській (1) областях.

Найчастіше зараження свиней вірусом АЧС відбувається внаслідок ігнорування суб’єктами господарювання основних елементів біозахисту: функціонування санпропускника, дезбар’єрів, дезкилимків, наявність достатньої кількості спецодягу, спецвзуття, дотримання особистої гігієни тощо.

Власникам свиней потрібно знати, що африканська чума свиней – це  невиліковна хвороба, яка призводить до загибелі майже всього поголів'я свиней. У хворих тварин температура тіла підвищується до 40,5—42 °С і тримається на такому рівні майже до загибелі. При цьому тварини пригнічені, залежуються й неохоче поїдають корм. Хода у них хитка, дихання поверхневе, переривчате, іноді супроводжується кашлем. Кон'юнктива й видимі слизові оболонки гіперемійовані, різко виражене посиніння шкіри та крововиливи в різних ділянках тіла (вуха, живіт, підщелепний простір, пах). У деяких хворих особин бувають запор або пронос, калові маси з домішками крові. Вагітні свиноматки абортують. Гострий перебіг — найхарактерніший для хвороби, він триває до семи днів і, як правило, закінчується летально.  Вакцини від даної хвороби не існує, а методів лікування не розроблено.

 Вірус АЧС надзвичайно стійкий до широкого діапазону температур і навколишнього середовища.  У трупах свиней вірус зберігається до десяти тижнів, у м'ясі від хворих тварин - до 155 днів, в копченій ковбасі та шинці - до 5 місяців, більше 3 місяців - у гною, до 4-8 місяців в ґрунті. Залишається життєздатним за несприятливих умов зовнішнього середовища таких як висихання та гниття. В глибоко заморожених тушах свиней тривалість виживання сягає 15 років. Саме ці особливості вірусу й обумовлюють надзвичайну складність контролю над його поширенням. Субпродукти від інфікованих свиней перетворюються фактично на біологічну бомбу сповільненої дії, яка «вибухає» кожного разу, коли така заражена продукція контактує з іншими свиньми. Інвентар, техніка, транспортні засоби, одяг, взуття, тощо, що перебували в контакті з хворими тваринами, продуктами їх життєдіяльності (гній, сеча, сперма) чи забою (трупи, кров, м’ясо, сало, шкіри, кістки, внутрішні органи, тощо) також здатні сприяти швидкому розповсюдженню хвороби.

При несвоєчасному виявленні, або свідомому приховуванні спалахів АЧС на фермах, в залежності від їх розміру, типу і господарських зв’язків ризик поширення заражених свиней, або продукції з них, може зростати в геометричній прогресії. Власникам потрібно усвідомлювати, що заходи з біобезпеки на свиногосподарствах мають на меті не лише захист власного поголів’я, а й попередження витоку вірусу з ураженої ферми  і запобігання створенню в такий спосіб біологічної загрози для інших господарств.

Суттєво зменшити ризики занесення збудника африканської чуми свиней в господарство дозволить чітке дотримання  простих, але важливих правил:

- в особистих підсобних господарствах  приміщення,  де утримуються свині, повинно бути закритим, надійно ізольованим, без доступу сторонніх осіб; 

- заходити в приміщення, де утримуються свині, в змінному одягу та взутті;

- у приміщеннях, де утримуються тварини, потрібно обов’язково проводити  регулярне прибирання, дезінфекцію,  дезінсекцію, а також знищувати гризунів;

- не використовувати харчові відходи для годівлі свиней без обов’язкової термічної обробки (кип’ятіння понад 30 хвилин);

- не використовувати для пиття тварин воду з річок, що течуть через лісові масиви, де можуть жити дикі кабани;

- в жодному разі не купувати м’ясні продукти на стихійних ринках; 

- в жодному разі не купувати тварин у не встановлених для цього місцях, без супровідних ветеринарних документів;

- забій тварини проводити тільки після клінічного огляду лікарем ветеринарної медицини;

- для свиноферм необхідно забезпечити «закритий» режим роботи;

- негайно повідомляти державну службу ветеринарної медицини про будь-який випадок захворювання, або загибелі свиней.

СЛАЙДИ

16.05.2016 р.

 

                                                                        Управління Держпродспоживслужби в Ізяславському районі

 

15 травня 2016 року – День пам’яті жертв політичних репресій,

70-ті роковини великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років

 

Шановні ізяславчани!

 

Щороку в третю неділю травня ми в жалобі схиляємо голову перед нашими співвітчизниками, котрі стали жертвою політичних репресій часів тоталітарно-репресивного режиму, були ув’язнені у концтаборах або заслані у далекі безлюдні землі.

За допомогою сили, нелюдських знущань, покарань та приниження, намагалася тодішня безжальна влада вбити у представників української нації жагу до свободи та незалежності. За період репресій сім мільйонів українців втратили життя, під жорна репресивної машини потрапили найкращі, найсвідоміші, найосвіченіші люди – інтелігенція, цвіт нації. Для нашої держави цей історичний відрізок часу є сумним і скорботним.

Всупереч нелюдським знущанням та величезним втратам, український народ зміг вистояти та здобути омріяну поколіннями незалежність. Великий терор тридцятих років минулого століття  був засуджений прогресивним людством і визнаний злочином, спрямованим проти українців.

Та відгомін тоталітарного минулого знову нагадує про себе кривавими подіями на сході України. Сьогодні ми не маємо іншого вибору, ніж захистити свою державу, свою свободу, свій власний демократичний вибір. Героїзм українців доводить світовій спільноті, наскільки важливе для нашого народу поняття свободи у всіх розуміннях цього слова.

Заради  відродження національної пам'яті та утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства потрібно вшанувати пам’ять репресованих українців та передати історію про їх біль наступним поколінням українців.

У зв’язку з цим, 15 травня 2016 року рекомендуємо обмежити проведення розважальних заходів, припустити державні прапори на будинках і спорудах органів державної влади, місцевого самоврядування, установ, організацій, підприємств різних форм власності, а також помолитись за душі всіх, хто загинув у ці страшні роки.

 

 

Голова райдержадміністрації Борис Яцков

 

Ентузіасти аматорської сцени Ізяславщини зуміли довести, що можуть берегти перлини художньої самодіяльності, як зіницю ока

 

У цьому році вся Україна відзначає знаменну дату – 25-річчя незалежності держави.

З нагоди цієї події  в рамках районного фестивалю 12 травня  на базі Михнівського  сільського будинку культури відбувся зональний творчий звіт аматорських колективів художньої самодіяльності та окремих виконавців Покощівського, Закружецького, Поліського, Завадинецького, Більчинського сільських клубів, а також Білогородського, Двірецького та Мислятинського сільського будинку культури.

У фойє сільського будинку культури експонувалася виставка виробів сільських майстринь. Тут справді було що подивитися і належно оцінити вмілі руки вишивальниць та інших майстрів декоративно-прикладного мистецтва.

Для зонального звіту було відібрано найкращі художні номери як окремих виконавців, так і творчих колективів. Від першого і до останнього номера концертну програму з непідробною цікавістю та затамованим подихом сприймали вдячні глядачі. 

Любові до Батьківщини, рідного краю, віри в щасливе  майбутнє нашої держави присвятили свої виступи більшість творчих колективів та окремих виконавців.

Переглядаючи виступи справжніх юних ентузіастів аматорської сцени, виникає надія, що Ізяславщина у галузі культури являється серйозним конкурентом для інших районів Хмельниччини, адже сучасна українська молодь довела своїми виступами, що може берегти перлини художньої самодіяльності, як зіницю ока.

ФОТОКОЛАЖ

13.05.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Міжнародний день біорізноманіття

 

Щороку 22 травня, світ відзначає Міжнародний день біорізноманіття, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН з нагоди річниці прийняття Конвенції про біорізноманіття.

Тема цьогорічного Міжнародного дня біорізноманіття – «Актуалізація принципів збереження біорізноманіття; підтримання людей та їхнього благополуччя». Головне його завдання – привернути увагу до питань збереження біорізноманіття як основи підтримки життя і засобів для існування людей.

Біологічне різноманіття є основою для життя та основних послуг, що надаються екосистемами. Біорізноманіття підтримує добробут людей та сталий розвиток у всіх сферах діяльності, у тому числі в галузях економіки, таких як сільське господарство, рибальство, туризм та інших. Зупинивши втрати біорізноманіття, ми інвестуємо в людей, в їхнє життя та благополуччя.

Щороку міжнародна спільнота відзначає цей день низкою заходів – проведенням тематичних семінарів, конкурсів, виставок, зустрічей, просвітницьких та інформаційних кампаній.

Міжнародний день біорізноманіття, це ще одна нагода звернути увагу широкої спільноти на актуальні проблеми збереження біорізноманіття, визначення його ролі у нашому повсякденному житті.

Відзначення Міжнародного дня біорізноманіття у всьому світі сприяє підвищенню поінформованості суспільства про роль біорізноманіття для добробуту людини та вжиття необхідних дій для його збереження.

Більше інформації щодо конвенції можна отримати за посиланням https://www.cbd.int/convention/text/

13.05.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Відбулась робоча зустріч по земельних питаннях

 

Найбільш проблематичними нині залишаються земельні питання. З метою їх урегулювання та пошуку шляхів для їх подальшого  вирішення 12 травня відбулася робоча зустріч представників громади Ізяславщини із новопризначеним першим заступником начальника Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області Петром Петровським.

У робочій зустрічі взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук, начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимир Ткачук та начальник відділу Держгеокадастру в Ізяславському районі Світлана Більська.  

Представники громади Ізяславщини озвучили найгостріші питання, які потребують невідкладного вирішення з боку влади. Зокрема, надання права користування сіножатями пасовищами, упорядкування землекористування деградованими та залісненими землями, виділення земельних ділянок працівникам соціальної сфери та інше.

Детально зупинились присутні на питанні, що стосується прискорення отримання військовослужбовцями, які беруть участь в антитерористичній операції, у власність земельних ділянок, а також процедури надання земельних ділянок і оформлення права власності на них.

Зустріч відбулась у конструктивній діалоговій формі. Заявники ставили численні питання, а перший заступник начальника Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області Петро Петровський відповідав на них. Крім того посадовець надавав чіткі роз’яснення земельного законодавства.

За підсумками робочої зустрічі та ознайомлення із проблематикою порушених питань, було узгоджено низку конкретних пропозицій, що стосуються юридично-правового вирішення земельних питань, які порушували ізяславчани. У свою чергу Петро Петровський запевнив присутніх, що не залишиться осторонь громади та пообіцяв всіляко сприяти найшвидшому їх вирішенню та оформленню документації із землеустрою, а також домовилися про співробітництво в подальшому.

13.05.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Дієвість механізмів виходу на європейські ринки

 

У Хмельницькій області продовжують активно впроваджуватись новітні методи налагодження зовнішньоторговельних зв’язків із партнерами з Європи та далекого зарубіжжя. Відповідно до запроваджених з 1 січня 2016 року нових умов торгівлі з країнами ЄС експортерам Хмельницької області митницею ДФС оформлено 630 сертифікатів з перевезення товарів EUR.1.

За умови подання митним адміністраціям країн ЄС сертифікатів з перевезення товарів з України за формою “EUR.1”, до товарів українського походження застосовуються пільги зі сплати мита. Сертифікат видається безоплатно у найкоротший термін, але не більше трьох робочих днів з дня, що настає після реєстрації заяви у митниці.

Для видачі митницею сертифіката з перевезення товарів з України за формою EUR.1 експортер або його уповноважена особа повинні пред’явити такі документи: заяву, що містить декларацію від експортера, за визначеною формою; заповнені відповідно до вимог Угоди електронна копія сертифіката та оригінал бланка сертифіката (у разі наявності його в експортера); документи, що підтверджують преференційне походження товарів з України, у разі якщо це перша поставка таких товарів до країн ЄС.

Сертифікат з перевезення товарів з України за формою EUR.1 видається під час або після здійснення експорту товару. Термін дії сертифіката складає 4 місяці.

З метою спрощення та прискорення процедури експорту товарів українського походження на ринки країн ЄС митні органи України продовжують надавати експортерам, які здійснюють відвантаження продукції згідно з зазначеною Угодою, статус уповноваженого (схваленого) експортера. Так, на Хмельниччині присвоєно статус уповноваженого експортера ще одному суб’єкту зовнішньоекономічної діяльності – ТОВ «Сіріус Екстружен» (м. Хмельницький), що спеціалізується на виробництві плівки та ПЕТ-преформ. Підприємство експортує товари преференційного походження до таких країн Європейського Союзу, як: Литва, Німеччина, Польща, Угорщина, Словаччина, Чехія. Також ТОВ «Сіріус Екстружен» постачає свою продукцію на ринок Білорусії.

Статус уповноваженого (схваленого) експортера дозволяє застосовувати преференційні ставки ввізного мита до товарів українського походження, які експортуються до країн – членів Європейського Союзу і відповідають вимогам Угоди з ЄС. Перевагою використання статусу уповноваженого (схваленого) експортера є те, що для отримання тарифних преференцій український експортер товару без оформлення сертифіката з перевезення форми EUR.1 самостійно, без залучення митниці, визначає та декларує походження товарів на комерційних товаросупровідних документах, що дозволяє прискорити процедуру експорту товару. При цьому строк дії статусу схваленого експортера не обмежений у часі.

13.05.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

12 травня - Всесвітній день медичної сестри

 

Шановні медичні сестри та ветерани цієї професії!

 

  З нагоди професійного свята – Всесвітнього дня медичної сестри –

прийміть щирі вітання та безмежну вдячність за нелегку працю, самовіддане служіння людям, високий професіоналізм та милосердя.

 В усі часи професія медичної сестри вважається найгуманнішою.

Щоденно ви берете на себе відповідальність за долі інших людей – пацієнтів, яких ви лікуєте.

Саме ви даруєте людям надію та віру, впевненість у завтрашньому дні, повертаєте здоров’я та життя.

Ваша професія – копітка та благородна місія, яка вимагає фаховості, терпіння, відповідальності та співпереживання.

Велика вдячність і нашим дорогим ветеранам, які свої знання, досвід та теплоту віддають зціленню людей.

Низький уклін за вашу невтомну працю та добрі серця.

Приємно відзначити і молодих спеціалістів, які обрали для себе нелегку професію і з гідністю оволодівають роботою медичної сестри.  

У цей святковий день зичу вам і вашим родинам здоров’я на довгії літа, благополуччя, миру, поваги і терпіння.

Користуючись нагодою, бажаю Вам доброї вдачі та натхнення, нових звершень та ідей,

оптимізму та успіхів у важкій щоденній праці медиків.

 

 З повагою

голова райдержадміністрації Борис Яцков

Медичних сестер привітали із професійним святом

 

12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри, котрий являється  ознакою пошани і поваги до представників однієї з найбільш потрібних професій.

З нагоди цього професійного свята в приміщенні Ізяславського центру первинної медико-санітарної допомоги відбувся урочистий захід.

Теплі слова медичним сестрам висловили перший заступник голови районної держаної адміністрації Павло Ковальчук, головний лікар Ізяславської центральної районної лікарні Олександр Агапій, головний лікар Ізяславського центру первинної медико-санітарної допомоги Сергій Літвінчук, голова профспілкової організації медичних працівників району Анатолій Мартинюк.

У своїх виступах вони наголосили на тому, що медичні сестри виконують святу й прекрасну місію – спасіння, підтримку, захист здоров'я і життя людини. Крім того медсестри складають багаточисельну категорію працівників охорони здоров’я, адже в лікувальній практиці більшість медичних послуг надається виключно сестринським персоналом. Ті рішення, які медична сестра приймає кожного дня, тісно пов’язані з результативністю і ефективністю всієї системи охорони здоров’я. Нашим медсестрам побажали великого щастя, спокою, миру та благополуччя.

Також заступник головного лікаря Ізяславської центральної районної лікарні Світлана Кущук  продекламувала вірш, присвячений учасницям святкування.

З нагоди професійного свята кращим медсестрам району було вручено відзнаки за сумлінну працю, відданість справі та високу професійну майстерність.

12.05.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

«Великодні дзвони-2016»

 

 

Сьогодні в Ізяславському районному будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» школярів Ізяславщини зібрали «Великодні дзвони». Організаторами святкового заходу виступила група учнів Ізяславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 на чолі із педагогом Наталією Савчук.

Аматорські художні колективи та окремі виконавці подарували гостям свята яскраву концертну програму, наповнену чарівною казкою із кумедними героями.  Також глядачі отримали гарні враження від декламування віршів.

Від організаторів заходу присутніх привітала викладач курсу «Основи християнської етики» Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Наталія Савчук.

По завершенню свята всі присутні дітлахи отримали від організаторів подарунки, люб’язно надані членами релігійної громади Церкви «Слово істини» християн  віри євангельської (с.Плужне).

Яскраве свято «Великодні дзвони» надовго запам’ятається усім присутнім.

ФОТОКОЛАЖ

12.05.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Володимир Гройсман: Держава адресною допомогою компенсує малозабезпеченим громадянам введення єдиної ринкової ціни на газ

 

Держава адресною допомогою компенсує громадянам, що мають невисокий дохід, запровадження єдиної ринкової ціни на газ. Натомість, таке рішення дозволить побороти корупцію у газовій сфері та збільшити газовидобування в Україні. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду у середу, 11 травня.

"Що стосується цін на газ. Ще раз хотів би повідомити усім українським громадянам, тим, у кого є невисокий дохід, - персонально адресно за вас заплатить держава. Ви нічого абсолютно не витратите більше, і ви це відчуєте", - наголосив він.

Прем'єр-міністр наголосив, що адресна допомога буде залежати від рівня доходу людини. За його словами, громадяни, що мають невисокий дохід, будуть сплачувати за послуги житлово-комунального господарства близько 10%. У той же час ті, хто має високий дохід, будуть платити ринкову ціну, зазначив Глава Уряду.

Запровадження єдиної ціни на газ дасть можливість з 2016 року розпочати збільшення видобутку газу в Україні. Також упровадження політики з енергозбереження забезпечить зменшення споживання енергоресурсів, зауважив Прем'єр-міністр. "Люди відчують за декілька років, що ситуація змінилася і ми стали по-справжньому енергонезалежними", - зазначив він.

"Наше головне завдання - стабілізувати економіку, забезпечити можливість зростання національної економіки для того, щоби доходи людей збільшувалися. Оце є принциповим нашим завданням", - підкреслив він.

Володимир Гройсман підкреслив, що існування пільгового газу породжувало корупційні зловживання. Зокрема, Прем'єр-міністр навів приклад корупційної схеми, за якої через існування різних цін газ списувався на потреби населення, але продавався комерційним структурам втридорога, що приносило мільярдні прибутки. "При цьому, що для палацу, що для невеликих помешкань люди отримували однакову ціну - це несправедливо", - зазначив він.

Крім того, близько 5 млрд. газу, видобутого в Україні приватними компаніями, завжди продавалися за ринковою ціною. Протягом 2007-2013 рр. ці приватні компанії отримали близько 150 ліцензій, тоді як державній компанії ПАТ "Укргазвидобування" за цей час було видано лише 4 ліцензії.

"Хочу передати привіт усім з 2007 по 2013 рік, хто очолював Уряд, які видавали по 150 ліцензій приватним компаніям, а державній компанії "Укргазвидобування" видавали 4 ліцензії. У мене питання: чому і навіщо? І що це була за політика знищення державної компанії по видобуванню газу?" – підкреслив Володимир Гройсман.

Також багато років з кожної тисячі кубів імпортного газу з Російської Федерації окремі особи отримували тіньові дивіденди, зазначив Прем'єр-міністр. "Я думаю, можливо, що історія дасть відповідь, хто це, прізвища. А ми допоможемо повідомити ці прізвища. Режими змінювалися, а ті люди отримували ці гроші", - зауважив він.

"Я розумію, що багато хто втрачає можливість отримувати надприбутки. Але все, це відійшло вже в історію. Тому хотів би усіх абсолютно заспокоїти: держава потурбується про тих, у кого сьогодні невисокий дохід, - наголосив Володимир Гройсман. - Адресно за кожного держава заплатить, хто потребує цієї допомоги. Але без корупційних схем, без взаємозаліків, без різності цін".

12.05.2016 р.

За матеріалами з сайту «Урядовий портал» http://www.kmu.gov.ua/

 

Проведено пожежно-тактичні навчання спільно із ДП «Ізяславське лісове господарство»

та комунальними підприємствами району

 

11 травня на території ДП «Ізяславське лісове господарство» працівниками Ізяславського РС та 13 ДПРЧ  державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області спільно із протипожежними формуваннями лісових господарств провели пожежно-тактичне навчання з ліквідації умовної пожежі, що виникла внаслідок необережного поводження з вогнем відпочиваючих.

 За тактичним задумом на території 101-го кварталу Плужненського лісництва ДП «Ізяславського лісового господарства» внаслідок необережного поводження з вогнем відпочиваючим виникла пожежа на площі 100м2. Особовий склад чергових караулів 13-ї державної пожежно-рятувальної частини м.Ізяслав, пожежна команда Ізяславського лісгоспу, місцева пожежна команда с.Плужне та іншої допоміжної техніки комунальних підприємств району ліквідовували умовну пожежу. 

Навчальною метою даних навчань є перевірка оперативного реагування рятувальників, оперативних служб районів, адміністрацій та протипожежних формувань лісгоспів щодо ліквідації надзвичайних ситуацій. У ході навчань відпрацьовувалися спільні плани взаємодії та взаємоінформування оперативних служб, тактика дій під час ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаною з лісовою пожежею, визначення оптимальних варіантів зосередження і введення сил та засобів у залежності від обстановки, що може виникнути на пожежі у лісовому масиві, організація підвезення води за допомогою пристосованої та допоміжної техніки, а також визначення шляхів евакуації населення у разі загрози їх життю та здоров’ю.

Також відбулась спільна нарада між працівниками ДСНС, ДП «Ізяславське лісове господарство» та директорами комунальних підприємств з усього Ізяславського району. Темою обговорення було вибрано злагодженість спільних дії у випадку виникнення надзвичайних ситуацій у весняно-літній пожежно-небезпечний період та забезпечення комунальних підприємств засобами протипожежного захисту, у тому числі мотопомпами і використання їх як для забору води та подачі вогнегасних засобів. 

ФОТОКОЛАЖ

12.05.2016 р.

За матеріалами Ізяславського районного сектору

ГУ ДСНС України у Хмельницькій області

 

Обговорено питання ефективного використання бюджетних коштів та дотримання фінансово-бюджетної дисципліни

 

 

11 травня  відбулась нарада із керівництвом та бухгалтерами місцевих закладів освіти стосовно ефективного використання бюджетних коштів та дотримання фінансово-бюджетної дисципліни за участю начальника управління фінансів райдержадміністрації Сергія Журавля.

У ході наради присутніми учасниками обговорено невідкладні заходи, що передбачають низку обмежень, вимог, зобов’язань тощо. Особливо акцентовано увагу на необхідності запровадження посиленого режиму раціонального використання та максимального заощадження коштів, розрахунків за спожиті енергоносії й комунальні послуги, забезпечення дотримання єдиних цін на придбання продуктів харчування по всіх міських закладах та інше.

Під час спілкування наголошувалось на забезпеченні дотримання вимог постанов Кабінету Міністрів України від 01.03.2014 року №65 «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету» та від 04.04.2001 року № 332 «Про граничні суми витрат на придбання  автомобілів,меблів, іншого обладнання, мобільних телефонів, комп’ютерів державними органами, а також установами та організаціями, які утримуються  за рахунок державного і місцевих бюджетів».

З  метою підвищення ефективності витрачання бюджетних коштів, попередження порушень бюджетного законодавства, зміцнення фінансово-бюджетної дисципліни, керівником управління фінансів райдержадміністрації  запропоновано присутнім відповідні рекомендації.   

11.05.2016 р.

За матеріалами управління

фінансів райдержадміністрації

 

Олександр Корнійчук: покращення показників соціально-економічного розвитку – пріоритет для обласної влади

 

З метою покращення показників соціально-економічному розвитку області голова обласної державної адміністрації Олександр Корнійчук провів нараду з головами райдержадміністрацій щодо соціально-економічного розвитку районів області. Участь у нараді взяв заступник голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко та керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.

На початку наради Олександр Олександрович розглянув наступні показники: обсяг іноземних інвестицій з розрахунку на одну особу, обсяг експорту товарів на одну особу, індекс обсягу с/г виробництва, рівень зайнятості населення,  напрямок фінансової самодостатності та енергоефективності ринку праці.

«Необхідно детально проаналізувати ситуацію, що склалася наразі, а також по кожному району та трудовому колективу відшукати причини такого стану справ, та віднайти методи і шляхи для поліпшення становища», – додав очільник області.

У ході заслуховування голів районів надано доповіді щодо соціально-економічного стану та проходження весняно-польових робіт підзвітного району. Керівники районів та учасники зібрання акцентували увагу на проблемних питаннях, зокрема: щодо стану роботи підприємств та залучення інвестицій у райони, розвиток сільського господарства та посівних робіт, пільгові перевезення та інші нагальні питання, які виникли у районах області.

За результатами обговорення соціально-економічного розвитку області учасники наради розглянули шляхи вирішення проблемних питань аби мінімізувати негативні показники, які впливають на розвиток всіх районів.

Крім цього, під час наради обговорено питання щодо виконання місцевих бюджетів, єдиних соціальних внесків та податків, рівня заробітної плати в області та пільгових перевезень, придбання шкільних автобусів та підручників для школярів, розвитку об’єднаних територіальних громад.

Підсумовуючи нараду Олександр Олександрович наголосив на тісній співпраці та налагодженій роботі усіх органів виконавчої влади, аби забезпечити виконання завдань поставлених Президентом України, а саме: залучення інвестицій в економіку регіону, збільшення обсягів приросту промислового та с/г виробництва.

Варто відзначити, що Хмельниччина має великий потенціал для досягнення зазначених результатів, адже не один рік поспіль займає найкраще місце по збору зернових культур.

11.05.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Вшановано материнський подвиг

 

 

Унікальною цінністю та надзвичайною гордістю України є багатодітні родини. Це особливі сім’ї, бо дітям змалечку прищеплюють людяність, любов до праці, вміння берегти та підтримувати найкращі українські сімейні традиції. Людство і держава здавна шанують матерів, котрі народили, виростили та виховали  п’ятеро та більше дітей. І серед численних визначних   державних відзнак найпочеснішою нагородою вважається звання "Мати-героїня". Це не лише  звання, а велика місія. Багатодітні матері розбудовують наш край, нашу державу, адже виховують її майбутнє.

07 травня поточного року Президент України підписав Указ (№ 198/2016), яким присвоїв звання «Мати-героїня» 1 085 українським жінкам. З-поміж них є і наша ізяславчанка Лодзь Олена Йосипівна, котрій присвоєно це звання за материнську самовідданість, народження п’ятьох дітей та зразкове їх виховання, забезпечення умов для їх всебічного, гармонійного розвитку, виховання достойних громадян нашої держави.

11.05.2016 р.

За матеріалами управління соціального

 захисту населення райдержадміністрації

 

Знову на Схід України

 

Вже два роки поспіль тривають бойові дії на Донбасі. У цей період великої скрути в Україні боронять кордони нашої держави відважні військовослужбовці. Серед них є й наші ізяславчани.

Проте небайдужа громадськість Ізяславщини, яка ціною власного часу, а інколи навіть статку, взяла на себе відповідальну місію підтримки Збройних Сил України, у тому числі й земляків, котрі несуть військову службу на Сході України. Спільна діяльність організацій, підприємств та установ  та жителів Ізяславського району стабільно дає свій результат. Так, сьогодні, 10 травня, волонтерська група вкотре відправилась із Ізяславщини в зону антитерористичних операцій.

Очолив поїздку заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко. Разом із ним туди відправились: благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української православної Церкви Київський патріархат митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук, представники райдержадміністрації та закладів культури району, які повезли на Схід найдорожче – пісні з рідного краю.

Щодо гуманітарного вантажу, то за досить короткий термін часу жителі Ізяславщини зібрали велику кількість продуктів харчування, засоби гігієни, медикаменти, тощо. Адже хлопцям для повноцінного забезпечення та належного несення служби потрібно усе – і харчі, і одяг.

Волонтери повністю завантажили мікроавтобус, серед одягу і продуктів — дитячі пасхальні вироби та патріотичні обереги. Волонтери кажуть, для бійців – це чи не найдорожче з привезеного.

Перед далекою дорогою з волонтерською групою зустрілися голова райдержадміністрації Борис Яцков та голова районної ради Сергій Шлегель, учасники волонтерського руху Ізяславщини, члени районної координаційної групи по питаннях призову, мобілізації та підтримки сімей військовослужбовців, а також працівники райдержадміністрації та районної ради, котрі побажали їм щасливої дороги. Аби дорога була легкою, священнослужитель благословив волонтерів на подорож.

10.05.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

«Квітка – атом»: кращі твори літературного конкурсу визначили на Хмельницькій АЕС

 

На Хмельницькій АЕС, в рамках конкурсу «Атомна енергетика і ми», визначено призерів літературного конкурсу «Хмельницька АЕС – сьогодення та перспективи». Двадцять дві творчі роботи юних літераторів Хмельницької та Рівненської областей зони спостереження АЕС було представлено на розгляд журі цьогорічного конкурсу.

Літературний гран-прі із поетичною збіркою «Нетішин –місто енергетиків» завоювала цьогоріч учениця Борисівського НВК Ізяславського району Катерина Семенович.

Перше місце розділили Ольга Демчук із Славутчини з віршем «Нетішину» та Богдан Кравчук з Ізяславщини, який представив на конкурс поетичний та прозовий твори «Мій мирний атом» і «У гостях в Нетішині».

Другу сходинку посіли Андрій Галєнт із Славутського району та Орест Даценюк із міста Острог, вони також презентували вірші «Спасибі тобі, мій Нетішин» та «Квітка – атом».

Третю премію поділили третьокласник Плужненського НВК Ізяславського району Владислав Христін та семикласниця Пліщинської загальноосвітньої школи Шепетівського району Дарина Ткачук. Юні творці представили поетичні добірки «Місто чудес» та «Є в нас на карті місто одне».

За словами учасника журі конкурсу, головного редактора газети «Перспектива» Віктора Гусарова, - вже понад два десятиліття школярі території розташування Хмельницької АЕС, дивують своєю багатогранною творчістю. «Приємно, що атомна станція та місто енергетиків у юних творців асоціюється із добробутом та процвітанням»,- відзначає редактор.

За традицією, кращі творчі роботи учасників літературного конкурсу будуть надруковані в корпоративній газеті Хмельницької АЕС «Перспектива».

10.05.2016 р.

За матеріалами інформаційного центру ВП «ХМЕЛЬНИЦЬКА АЕС»

 

Ізяславські новобранці йдуть на службу Вітчизні

 

Строкова військова служба є почесним обов'язком кожного громадянина, кожного чоловіка. Урочиста мить це і для батьків, які відчувають гордість і радість за своїх синів, за те, що виростили їх, і сьогодні Батьківщина довіряє їм найдорожче – берегти мир і спокій рідної землі.

Сьогодні, 10 травня, на базі Ізяславського районного військового комісаріату відбулися урочисті проводи до лав Збройних сил України першої групи новобранців весняного строкового призову, які придатні за станом здоров’я до військової служби в мирний час і яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років. 

За традицією привітати юнаків прийшли представники районної та міської влади, командування, а також рідні та близькі.

Перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук, голова районної ради Сергій Шлегель та Ізяславськи      й міський голова Валентина Корнійчук побажали призовникам бути на сторожі не лише державного кордону та матеріальних цінностей країни, а й пильнувати, аби не було зазіхань на духовні скарби нашого народу.

З напутнім словом до майбутніх воїнів української армії  звернувся військовий комісар Ізяславського районного військового комісаріату Микола Моспан, подякувавши батькам за гідне виховання синів, побажав майбутнім військовослужбовцям гідно виконувати свій конституційний обов’язок. Також закликав батьків набратися терпіння і чекати швидкого повернення змужнілих синів.

Аби майбутні захисники Вітчизни з честю виконували свій громадянський обов’язок, священнослужитель освятив на ратну службу, окропив свяченою водою та подарував кожному призовнику церковні іконки в дорогу.

Перед відправленням хлопці отримали відповідні інструктажі й настанови та попрощалися із рідними, котрі їх проводжали, ледь стримуючи сльози.

Після цього новобранці відправились до Хмельницького обласного збірного пункту, звідки після формування команд юнаки вирушать до місць розташування своїх військових частин.

10.05.2016 р.

За матеріалами Ізяславського

районного військового комісаріату

 

Ізяславчани урочисто відзначили День Перемоги

 

Багато років минуло від незабутнього травня 1945 року, але й сьогодні величний подвиг захисників і визволителів залишається невичерпним джерелом патріотизму, вірного служіння своєму народу.

У цей славний день ми згадуємо всіх, чиє життя забрала війна, низько вклоняємося та складаємо глибоку шану ветеранам, які на своїх плечах винесли тягар війни та підняли країну з руїн у повоєнні роки. Ми уславлюємо тих, хто в тилу самовідданою працею наближав розгром ворога.

Вже традиційно відзначення в Ізяславі Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні розпочинається із ходи Миру. Сотні ізяславчан – ветерани війни і Збройних Сил, учасники АТО, жителі та гості міста і району пройшли урочистою ходою від пам’ятного знака Тарасу Шевченку до міського Парку Слави, де проводився мітинг-реквієм.

Мітинг відкрила Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук. Слова вдячності за проявлений у роки війни героїзм, привітання і побажання звучали у виступах першого заступника голови райдержадміністрації Павла Ковальчука, голови районної ради Сергія Шлегеля, голови районної ветеранської організації Олексія Стромелюка, учениці Ізяславського НВК «ЗОШ ІІ-ІІІ ст.№5 ім.О.Онищука, гімназія» Ірини Ковальчук.

Вони, зокрема, наголосили, що ця історична подія символізує не лише героїзм, силу духу  та самопожертву в ім’я Перемоги, а й вічну скорботу за тими, хто заплатив життям за мирне майбутнє. Усі відомі й невідомі герої, повернулися додому в камені обелісків, пам’ятників та братських могил.  У ці дні ми згадуємо всіх, чиє життя забрала війна, низько вклоняємося ветеранам, які на своїх плечах винесли тягар війни. 

Сьогодні ми, українці, по-новому сприймаємо слова про патріотизм та самопожертву в ім’я миру на землі. Ми  по-іншому оцінюємо стійкість і самовідданість старшого покоління на полях битв в ім’я Перемоги.

Саме тому ці травневі дні, в яких переплелися радість і туга, мають об’єднати усіх, для кого мир, незалежність і цілісність держав є найвищими цінностями. Ми пам’ятаємо історію свого народу і ніколи не дозволимо переписати її в угоду чиїхось імперських амбіцій. Будь-які силові сценарії не зламають нашої національної гідності та прагнення жити у вільній і незалежній європейській державі.

Тим, хто забув, якою ціною було заплачено за мирне життя, хто знову роздмухує вогонь протистоянь, ми не дозволимо осквернити пам’ять усіх загиблих і в період Другої світової, і під час Революції Гідності і в неоголошеній війні на сході країни. 

Слова “Ніколи знову” звучать сьогодні особливо актуально, а День Перемоги завжди служитиме нагадуванням – немає більшої цінності на Землі, ніж радість життя! І ваша, дорогі ветерани, підтримка, сила волі та життєва мудрість у ці непрості для України дні  безцінні для нас.

Також до присутніх з пастирським словом звернулись: благочинний храмів Ізяславського району Шепетівської єпархії УПЦ, митрофорний протоієрей Федір Пилипчук, благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії УПЦ КП митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук, настоятель костелу святого Йосипа о.Едуард Пюро. Привітавши усіх зі святом, духовенство звершило поминальну літію.

Пам’ять полеглих у роки війни і померлих у мирний час ветеранів присутні вшанували хвилиною мовчання. До братської могили воїнів-визволителів та меморіальних плит в пам’ять про загиблих представники влади, трудових колективів поклали вінки та квіти.   

Після завершення меморіальних заходів в центрі міста відбувся святковий концерт за участю аматорів сцени та мистецьких колективів Ізяславського району.

Особлива увага учасників святкових заходів була прикута до майданчика, який представили члени громадської організації «Рада ветеранів 8 бригади спеціального призначення» та вихованці військово-патріотичного клубу «Каскад». Усі бажаючі мали нагоду ознайомитись із зразками зброї та військового спорядження, здійснити неповне розібрання-зібрання автомата Калашникова.

Для ветеранів Другої світової війни було організовано святкове частування, яке приготували колектив Ізяславської філії Плужненського професійного аграрного ліцею. Працівники Замкової виправної колонії № 58 частували присутніх солдатською кашею, а козаки Ізяславської паланки Українського козацтва – козацьким кулішем та юшкою

ФОТОКОЛАЖ

Такі ж урочистості з нагоди Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відбулися у сільських населених пунктах Ізяславщини:

Білівська сільська рада

Білотинська сільська рада

10.05.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Виступ Президента під час акції «Перша хвилина миру» у День пам’яті та примирення

 

Дорогі співвітчизники!

8 травня 45-го року після шестирічної війни був встановлений довгоочікуваний мир в Європі. Минулого року Україна приєдналася до європейських країн у відзначенні Дня пам’яті та примирення. Ця нова для нас традиція жодним чином не підміняє, а доповнює і посилює звичне державне свято – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Ще в березні 39-го українці Закарпаття першими на нашій землі відчули смертельний подих майбутньої трагедії. А у вересні того ж року, вже по інший бік від Карпат, понад сто тисяч українців вступили у нерівний двобій з вермахтом у складі Війська Польського.

З Україною пов’язані вирішальні та найзапекліші баталії на радянсько-німецькому фронті. Тоді на нашій території було проведено 29 із сімдесяти шести операцій Другої світової війни.

Українці воювали в Червоній армії, в радянських партизанських з’єднаннях, в лавах опору європейських країн; у складі канадської, американської, австралійської, британської та інших армій.

Минулого року ми, нарешті, на законодавчому рівні віддали належну шану й офіційно визнали роль Української  повстанської армії.

А ще десятки мільйонів працювали в тилу. Отже всі, все це хай затямлять ті, хто хоче применшити роль України у антигітлерівській коаліції і у звільненні від коричневої чуми всієї Європи.

То була, є й буде наша перемога!

***

Нинішній День Перемоги і примирення, День пам’яті та примирення глибоко і символічно поєднується із Днем матері.

Лише у складі Червоної армії воювали майже 130 тисяч українських жінок. Визначною була їхня роль і у радянських партизанських загонах, і в українському підпіллі.

З особливою теплотою фронтовики й понині згадують жінок-медиків. Я хотів би вклонитися Марії Щербаченко – справжній героїні, яка восени 43-го при форсуванні Дніпра винесла з поля бою 112  поранених бійців.  Дорога Маріє Захарівно, зі святом Вас! Сподіваюся, Ви нас дивитеся!

Сьогодні ми складаємо особливу шану українським жінкам за те, що не дочекавшись з фронту чоловіків, самі вивели дітей у люди. І не тільки своїх, рідних. Наприклад, Олександра Аврамівна Дерев’янських з  міста Ромни виховала 48 сиріт.

Євдокія Кирилівна Лисенко із Корсунь-Шевченківського району, що на Черкащині, провела на фронт десятьох синів. І всі,  - лише уявіть собі, - всі повернулися живими! Такою може бути сила материнської молитви. Така вона, всепереможна сила материнства!

Дорогі співвітчизники!

Нині на Сході Європі відбувається безпрецедентне з часів Гітлера та Сталіна порушення норм міжнародного права. Хижа й ненажерлива імперія знову не рахується з державними кордонами і прагне розширити свій так званий життєвий простір. Україна знову дає відсіч, - хіба що з тією різницею, що зараз ворог прийшов до нас не з Заходу, а зі Сходу. 

Важкі дні й безсонні ночі і тепер випали на долю українських жінок. Сьогодні зранку тут, на території цього меморіального комплексу,  відкрилася фотовиставка «Матері героїв», присвячена мамам Героїв України. За два останніх роки 27 воїнів, серед яких – Надія Савченко, удостоєні цього високого звання.

«Виростеш ти, сину, підеш у дорогу, виростуть з тобою приспані тривоги…»  Ці безсмертні рядки Василя Симоненка неначе нагадують, що за кожним Героєм стоїть  героїчна жінка, яка виховала його гідним сином не лише своєї родини, але й цілої України.

***

Дорогі українці!

Ледве чи не п’яту частину державного бюджету ми витрачаємо на оборону і безпеку. І це – виправдано, бо хто заощаджує на своїй армії, той годує чужу.

Тим, як за два роки ми створили сучасне військо, має законне право пишатися кожен українець: воїн, волонтер, працівник оборонного підприємства, капелан і просто платник  військового збору.

Збройні Сили України, звільнивши більшу частину Донбасу,  надійно тримають оборону на лінії зіткнення. Ми виконуємо Мінські угоди, але наші воїни отримують, коли це необхідно, наказ відкривати вогонь у відповідь. Словом, дають відсіч провокаціям ворога.

Дуже ціную готовність наших солдат та офіцерів до  виконання будь-якого завдання, їхню жертовність, бажання наступати до повного звільнення української території від російських окупантів. Та як Верховний Головнокомандувач маю брати до уваги всю сукупність факторів: військових, міжнародних, економічних, тощо.  І тому ми робимо ставку на політико-дипломатичний спосіб повернення тимчасово окупованих територій під державний суверенітет України.

Зміцнюючи обороноздатність, посилюємо контрактно-професійну складову у формуванні армії.  Два роки тому  платня мобілізованого воїна-снайпера, який брав участь в АТО, становила 600 гривень. Тепер мінімальна, поза зоною АТО, складає сім тисяч - її було істотно підвищено з початку цього року. Протягом квітня-травня демобілізували майже всіх, кого призвали минулого року під час четвертої черги  мобілізації. Але  зверніть увагу - нової, сьомої хвилі, й досі не оголосили.

Звільнених ми замінили професіоналами-контрактниками. Ми намагаємося мінімізувати вплив війни на життя кожного українця.  Єдине, чого поки що не можу пообіцяти, - що мобілізації  цього року взагалі не буде. Її перспективи й масштаби залежать не лише від наших планів, але й від обстановки на фронті.

А тим часом вітчизняна дипломатія  докладає всіх зусиль для продовження секторальних, економічних санкцій проти Російської Федерації, які були запроваджені на знак солідарності з Україною у складі світової проукраїнської коаліції Євросоюзом, США, Канадою, Австралією та багатьма іншими країнами. Час від часу в деяких європейських країнах лунають голоси про нібито неефективність санкцій. Що ж, якщо комусь вони видаються неефективними, то слід не знімати їх чи пом’якшувати, а, навпаки - продовжувати і посилювати!

Будь-яким крокам з політичного врегулювання має передувати  відчутний прогрес в питаннях безпеки. Йдеться насамперед про реальне припинення вогню, хоча останнім часом ми спостерігаємо різке скорочення обстрілів. Реальне виведення російської військової техніки, а не те, що ми побачимо на так званому фейковому параді в Донецьку, який свідчить про те, що насправді нічого не виведено. Повний доступ ОБСЄ до всіх окупованих територій, включаючи лінію зіткнення і неконтрольовану ділянку україно-російського кордону. Лише потім можемо говорити про те, що можемо проводити місцеві вибори – лише у  повній відповідності до українського законодавства, і лише в повній відповідності до критеріїв та стандартів ОБСЄ.

Я переконаний у вірності дій України і безальтернативності Мінських угод. Доказами є мирне небо над переважною більшістю території України, потужна світова солідарність з Україною, санкції, які запроваджені за невиконання Мінських угод. І те, що ворог зараз заблокований на далеких східних рубежах – це теж ефективність Мінських угод.

Моя мета - політико-дипломатичним шляхом повернути Україні весь Донбас, а потім – Крим. І хочу наголосити - простих рішень, на жаль, нема, але я з цієї складної дороги вертати не збираюся.

Усім нам я бажаю миру!

Вітаю вас, дорогі співвітчизники, з Днем пам’яті та примирення та з Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. 

Слава ветеранам Червоної армії та партизанського руху!

Слава воякам Української повстанської армії і всім учасникам національно-визвольних змагань!

Слава всім, хто захищав Україну від агресії з боку нацистського Третього рейху!

Слава Збройним Силам України, Національній гвардії, добровольцям, волонтерам, всім силовим структурам, які боронять нашу Вітчизну від ворожих зазіхань Російської Федерації!

Слава Україні!

09.05.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

 

Дорогі наші ветерани!

Шановні мешканці Хмельниччини!

 

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Дня пам’яті та примирення і 71-ої річниці Перемоги над нацизмом у Європі!

Ця історична подія символізує не лише героїзм, силу духу та самопожертву в ім’я Перемоги, а й вічну скорботу за тими, хто заплатив життям за мирне майбутнє для прийдешніх поколінь.

Усі вони, відомі й невідомі герої, повернулися додому у назвах вулиць, завмерли в камені обелісків, пам’ятників та братських могил. 

У ці дні ми згадуємо всіх, чиє життя забрала війна, низько вклоняємося ветеранам, які на своїх плечах винесли тягар війни. 

Сьогодні ми, українці, по-новому сприймаємо слова про патріотизм та самопожертву в ім’я миру на землі, по-іншому оцінюємо стійкість і самовідданість старшого покоління на полях битв в ім’я Перемоги.

Саме тому ці травневі дні, в яких переплелися радість і туга, мають об’єднати усіх, для кого мир, незалежність і цілісність держави є найвищими цінностями.

Ми памятаємо історію свого народу і ніколи не дозволимо переписати її в угоду чиїхось імперських амбіцій. Будь-які силові сценарії не зламають нашої національної гідності та прагнення жити у вільній, правовій і незалежній європейській державі. Тим, хто забув, якою ціною було заплачено за мирне життя, хто знову роздмухує вогонь протистоянь, ми не дозволимо осквернити пам’ять усіх загиблих і в період Другої світової, і під час Революції Гідності і в неоголошеній війні на сході країни.          

Слова Ніколи знову звучать сьогодні особливо актуально, а День Перемоги завжди служитиме нагадуванням – немає більшої цінності на Землі, ніж радість життя! І ваша, дорогі ветерани, підтримка, сила волі та життєва мудрість у ці непрості для України дні  безцінні для нас.

Шановні солдати Перемоги і мешканці Подільського краю!    

Щиро бажаємо вам міцного здоровя і довголіття, добробуту, щоденного тепла й турботи рідних, оптимізму, родинного затишку та миру!

Нехай непохитною буде віра в те, що разом ми подолаємо усі негаразди, знайдемо гідні відповіді на виклики часу і житимемо у вільній, єдиній, соборній європейській Україні, в якій шанують героїчне минуле і плекають мирне майбутнє.

Зі святом вас, з Днем Перемоги!

Слава Україні! Слава її героям!

 

З глибокою шаною

 

голова обласної ради

 

Михайло Загородний

голова обласної державної адміністрації

 

Олександр Корнійчук

 

9 травня - День Перемоги

Дорогі і любі, шановні ветерани!

Ми хотіли б низько схилити голови перед вами і привітати із роковинами перемоги у війні. Знаємо, що для нашої нації 9 травня - це суміш печалі й радості. За чотири роки війни Ук­раїна заплатила за свою свободу, за право жити на своїй землі більше, ніж десятьма мільйонами життів своїх синів і дочок. Це надзвичайно висока плата, щоб жити вільно на своїй неза­лежній землі.

Висловлюємо свою безмежну синівську вдячність усім, хто тяжкою ратною працею наближав довгоочікуваний день виз­волення та кував перемогу в тилу. Низький уклін Вам за це!

Щиросердно бажаємо Вам міцного здоров’я, добра й бла­гополуччя. Нехай у Ваших домівках завжди панують мир, спокій та достаток.

З повагою

Б.Яцков,                                            С.Шлегель,

голова райдержадміністрації            голова районної ради

Звернення Президента України з нагоди Дня матері

 

Щороку у другу неділю травня в Україні відзначається День матері –

найдорожчої і найріднішої людини, яка дала нам життя, навчила мудрості і благословила на добрі справи та починання.

Матір для кожного з нас – втілення найкращих людських рис, символ святості та добра.

Найкраще на землі освячується любов’ю, довготерпінням і всепрощенням неньки.

У важкі хвилини кожен із нас прагне знайти спокій та розраду у теплому материнському слові і щирій ніжності.

Сьогодні, в такий непростий для нашої країни час, образ матері набуває особливого значення,

адже саме вона невпинно молиться за мир та щасливе майбутнє України.

Доземно вклоняюся матерям Героїв Небесної сотні та воїнів, які захищають Батьківщину.

В їхніх подвигах – частка вашої душі і серця.

Від усієї душі бажаю всім здоров’я, родинного затишку, добробуту і впевненості у майбутньому.

Господнього благословення вам і вашим родинам.

 

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

8 травня - День матері

 

Дорогі наші кохані жінки, мами!

 

Прийміть найщиріші вітання із ніжним, ласкавим і світлим для всіх святом - Днем матері!

Подарувати життя маленькій людині, вигодувати й виростити її, оберігати від негараздів,

часом жертвувати собою заради щастя дітей - це і є заповітне призначення жінки.

З глибокої давнини і до цього дня жінка оточена святим ореолом материнства.

Немає на землі людини ближче і дорожче, ніж мама.

Мама - це не тільки добрі очі, дбайливе серце, ніжне дихання і ласкаві руки рідної людини.

Мама - це ще й ангел-хранитель, завжди оберігає від неприє­мностей, переживань і проблем.

Ви більше, ніж будь-хто, радієте усп­іхам дітей, розумієте, підтримуєте їх і з глибоким болем переживаєте невдачі.

У цей святковий день, дорогі матері, прийміть слова вдячності, любові і поваги!

Нехай у ваших очах не гаснуть усмішки!

Від усієї душі бажаємо всім жінкам-матерям здоров’я, щастя,

родинного благополуччя, взаєморозуміння і відповідного тепла від своїх дітей!

 

Б.Яцков,                               С.Шлегель,

голова райдержадміністрації   голова районної ради

 

Пам’ять про подвиг житиме у віках

 

В історії нашої держави, в історії нашого народу є дати, яких ніколи не забути. Серед таких: 8 травня – День пам’яті  та примирення, а також 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Ці свята шановані для кожної родини. Бо немає жодної з них, яка б не відправила на війну когось із своїх рідних. І хоч минають роки, проходять десятиліття, та велич подвигу не меркне, а імена солдатів-фронтовиків передаються з покоління в покоління.

Українська держава гідно вшановує подвиг ветеранів, народних месників, підпільників, трудівників тилу. На щастя, сьогодні вони ще серед нас, живі свідки і учасники подій Другої світової війни.

Районні урочистості та святковий концерт відбулися 6 травня в районному будинку культури. До присутніх у залі з святковим вітанням звернувся перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук.  Він у своєму вітальному слові зазначив, що багато років минуло від незабутнього травня 1945 року, але й сьогодні величний подвиг захисників і визволителів залишається невичерпним джерелом патріотизму, вірного служіння своєму народу. «Цей дійсно святий день завжди викликає у мене почуття світлої радості, безмежної гордості за наш народ та гіркий сум водночас. У цей славний день ми згадуємо всіх, чиє життя забрала війна, низько вклоняємося та складаємо глибоку шану ветеранам, солдатським вдовам, дітям війни, які на своїх плечах винесли тягар війни та підняли країну з руїн у повоєнні роки.

Майже 10 мільйонів синів і дочок України полягли на фронтах тієї війни, загинули у концтаборах та на примусових роботах, померли від ран. Це той велетенський внесок України  у здобуття перемоги антигітлерівської коаліції над нацизмом та жертовності нашого народу у боротьбі за визволення Європи».

Павло Павлович щиро подякував ветеранам  за те, що навчили любити свою Вітчизну, що показали, як захищати свій рідний дім, що завжди стоїте на варті добра і справедливості, і не втомлюєтеся вказувати нам на наші прорахунки, допомагаючи мудрою порадою чи справедливою критикою.

Також Павло Ковальчук наголосив, що український народ завжди прагнув миру та добросусідських відносин з іншими народами. Водночас, він готовий зі зброєю в руках відстоювати свою незалежність та територіальну цілісність. І сьогодні онуки та правнуки солдатів Великої Перемоги зі зброєю в руках захищають незалежність та територіальну цілісність України на її східних кордонах.

Також учасників урочистостей привітали: голова районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, заступник голови районної ради Організації ветеранів України Василь Стецюк, голова районної громадської організації ветеранів АТО Володимир Павлюк.

Учасники зібрання переглянули святкову концертну програму, підготовлену художніми колективами та аматорами художньої самодіяльності району.

Також під час святкового заходу відбувся збір волонтерами коштів на допомогу Армії України.

ФОТОКОЛАЖ

06.05.2016 р.

В.Кучерук

 

 

 Відкрито меморіальну дошку на місці загибелі Ані Сошенської

 

06 травня, в рамках заходів до Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні біля мосту через річку Горинь відбулось урочисте відкриття меморіальної дошки на місці загибелі Ані Сошенської, котра у період нацистської окупації України в підлітковому віці переносила через цей міст гранати для партизанів та героїчно загинула під час виконання завдання в січні 1944 року.

Участь у даному заході взяли: перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, голова районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, благочинний церков Ізяславського округу Шепетівської єпархії Української Православної Церкви митрофорний протоієрей о.Федір Пилипчук, делегації трудових колективів, учнівська молодь та громадськість.  

Про коротке, проте яскраве, як спалах, життя Ані Сошенської розповіла екскурсовод музею історії Ізяславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1, учениця цього закладу Ніна Савюк. Вона, зокрема, зазначила, що з перших днів нацистської окупації міста з числа педагогів та учнів старших класів школи № 1 було сформовано підпілля. Серед них була 14-річна дівчинка, яка до війни закінчила чотири класи Ізяславської школи №1, Аня Сошенська. Вона виконувала доручення свого старшого брата Володимира, переносила із Старого  міста у Нове місто гранати. «Одного разу її зупинив вартовий... Аня побігла... Пролунав постріл... Поранену дівчинку фашисти катували довго. Біль затьмарював розум, а вуста мовчали. Нічого не дізнались звірі-кати і кинули мертве тільце в річку. Тіло викинули в річку і лише навесні, вже після визволення міста, рибалки його вийняли з води», - розповіла присутнім юний екскурсовод.

Про роботу музею історії Ізяславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 учасникам меморіального заходу розповіла його керівник Юлія Несвіцька. Вона зазначила, що питання патріотичного виховання учнівської молоді було, є та буде завжди на порядку денному роботи навчального закладу. І сьогодні, колишні випускники школи з честю виконують свій громадянський обов’язок із захисту свободи та територіальної цілісності України в зоні проведення Антитерористичної операції. «Серед новітніх героїв України є і випускник нашої школи Юрій Цісарук», - сказала Юлія Несвіцька.

У своєму виступі перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук та голова районної ради Сергій Шлегель зазначили, що війна — це катастрофа, трагедія, мільйони загиблих, скалічені тіла і душі... Розуміння цього допомагає уникати майбутніх конфліктів, натомість героїзація і романтизація війни призводить до ескалації нових. Нині українське суспільство перебуває в умовах війни. Підлої, підступної, неоголошеної. Чоловіки й жінки знову змушені обстоювати власну свободу зі зброєю в руках, виносити поранених з передової, жити в окупації. Діти залишаються сиротами, потребують житла й захисту, матері тривожно чекають повернення синів... Росія, яка нав'язала нам цю війну, успадкувала від СРСР і практику вшанування полеглих у тій війні. Наріжним каменем у цій державі є пам'ять про "Велику Вітчизняну". Там і далі шукають примарних ворогів: "фашистів", "нацистів", "бандерівців"... Україна потребує іншого, не радянського парадного, погляду на Другу світову. Погляду на війну, в якій опинилися звичайні люди, що пройшли через неї різними шляхами або залишилися в її вирі назавжди.

Право відкрити меморіальну дошку було надано ініціатору її встановлення, голові районної громадської організації «Рада ветеранів 8 бригади спеціального призначення» Василю Тележинському та голові районної ради лідерів учнівського самоврядування, учениці Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Дарії Гаврилюк.

Звертаючись до присутніх, Василь Тележинський щиро подякував  Ізяславській міській раді, районній організації ветеранів війни в Афганістані, приватному підприємству «Укрінвестенерго» (керівник Іван Янчикський), колективу Ізяславської міні-ГЕС (керівник Валерій Кулученко) за надану допомогу в реалізації ініціативи колишніх воїнів-десантників. 

Меморіальну дошку освятив благочинний церков Ізяславського округу Шепетівської єпархії Української Православної Церкви митрофорний протоієрей о.Федір Пилипчук.

Присутні на заході вшанували хвилиною мовчання пам'ять жертв Другої світової війни та всіх збройних конфліктів, у яких загинули громадяни України, та поклали квіти до меморіальної дошки.

ФОТОКОЛАЖ

06.05.2016 р.

В.Кучерук

 

ОГОЛОШЕННЯ

 

З метою розвитку волонтерського руху, відвідування медичних, навчальних закладів, обговорення перспективи реалізації спільних міжнародних гуманітарних проектів, а також ознайомлення з культурною спадщиною європейських країн з 19 по 26 червня 2016 року планується міжнародна поїздка до Польщі, Литви, Латвії, Естонії та Фінляндії. Організаторами поїздками є Всеукраїнська молодіжна громадська організація "Серце до серця", Литовський національний центр крові, Литовська громадська організація "Від серця до серця", Естонська громадська організація "Серце до серця" за підтримки Посольства Литовської Республіки в Україні.

Взяти участь у зазначеній поїздці запрошуються представники соціально-гуманітарної сфери, співробітники, студенти вищих навчальних закладів, лікарі тощо.

Витрати на проживання, харчування та проїзд передбачаються за рахунок учасників поїздки або відряджуючої сторони.

Документи, необхідні для оформлення шенгенських віз, надсилаються до 20 травня 2016 р. до Всеукраїнської молодіжної громадської організації "Серце до серця" за адресою: 03062, м.Київ, вул.Щербакова, 31/40, офіс 62 або надаються особисто після попередньої реєстрації за телефонами: 044-501-01-15, 067-407-77-98, 050-447-49-68, 098-680-97-14, 093-214-64-17.

ДОДАТКИ

06.05.2016 р.

Управління інформаційної діяльності та

комунікацій з громадськістю облдержадміністрації

 

 

Урочиста зустріч ветеранів з керівництвом області

 

Друга світова війна стала подією, що змінила майбутнє Європи та світу на багато десятиліть.

Ми пережили найстрашніші трагедії у світовій історії, які коштували мільйонів життів, і залишилися жити на своїй землі, відновили на ній свою державу.

Традиційно у ці перші травневі дні голова обласної державної адміністрації Олександр Корнійчук, голова обласної ради Михайло Загородний, заступник голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко урочисто привітали тих, хто на фронті і в тилу ворога героїчно та самовіддано боровся проти нацистської чуми, хто пережив трагічні часи відступів, відчай неволі, хто здійснив великі бойові і трудові подвиги.

 «Турбота про ветеранів завжди залишатиметься на першому місці, – зазначив Олександр Олександрович, – висловлюю Вам щиру подяку за мужність і героїзм, хоробрість і звитягу, вірне служіння Батьківщині».

На знак поваги у скорботному мовчанні присутні пом’янули усіх героїв, мучеників і жертв війни.

І, хоч все далі відходять грізні роки але зібрана десятиріччями мудрість, неповторний досвід цілого людського покоління, цілої епохи назавжди залишаться найголовнішими уроками.

Олександр Олександрович вручив вітальну листівку Президента України Петра Порошенка кавалеру чотирьох медалей «За відвагу» Атаманюку Григорію Сергійовичу.

Крім цього, за активну громадянську позицію та участь у патріотичному вихованні молоді відзнакам обласної державної адміністрації нагороджено учасників бойових дій, учасників війни, активних представників ветеранських громадських організацій.

06.05.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

Війна не робить винятків. Жіночі історії Другої світової

 

 

Жіночі долі Другої світової. Євдокія Завалій
 

Про Євдокію Миколаївну Завалій – єдину жінку, яка у роки німецько-радянської війни командувала взводом морських піхотинців, інформація міститься в багатьох довідкових виданнях, присвячених славетним українцям. Дізнатися про неї можна також із спеціальної історико-публіцистичної літератури, із преси, Інтернет-мережі. Починаючи із середини 1970-х років, з її особистими фотодокументальними матеріалами мали можливість ознайомитися мільйони відвідувачів Національного музею історії України у Другій світовій війні на різноманітних експозиційних виставкових проектах.  

Вже минуло майже шість років, як Євдокія Миколаївна пішла з життя (померла 5 травня 2010 року). Пам’ять про цю гідну людину повинна бути суголосна з її гідним життям. Насамперед звернімо увагу на нарис «Лейтенант Дуся», що увійшов до збірника нарисів та оповідань «Діючий флот» спеціального військового кореспондента В.О.Рудного (1944 р.). Вважається, що саме відтоді ім’я безстрашного двадцятирічного командира взводу автоматників 83-ї бригади морської піхоти, «українки з Нового Бугу, яка до армії працювала бригадиром швацької майстерні в колгоспі», стало широко відомим, і не лише на Військово-Морському флоті.

Добровільно, у перший же день війни пішла на фронт. Вона служила санітаркою в 96-му кавалерійському полку. При відступі наших військ на півдні Дуся брала участь у бою на березі Дніпра, переправлялася через ріку вплав і була важко поранена. З госпіталю вона потрапила до десантної бригади».  

В тексті нагородного листа до ордена Червоної Зірки від 31 грудня 1943 року гвардії молодшого лейтенанта Є.М. Завалій, помічника командира стрілецького взводу 6-го гвардійського стрілецького полку 2-ї гвардійської Червонопрапорної Таманської стрілецької дивізії читаємо про «здійснений подвиг»: «Перебуваючи на фронтах Вітчизняної війни, з перших днів товариш Завалій проявила себе сміливим і відважним захисником батьківщини. 27 березня 1943 року в бою за станицю Кримська Краснодарського краю, вона, діючи сміливо і рішучо, знищила двох фашистів і взяла у полон трьох гітлерівських солдатів. Перебуваючи в полку з 13 листопада 1943 року, товариш Завалій, узявши участь у боях за висоту 71, 3 Керченського району Кримської АРСР, вміло керувала взводом, особистим прикладом вела бійців у бій з ненависним ворогом. Безперечно, у цьому документі не може не «чіпляти» формулювання про товариша Завалій: «Перебуваючи в полку з 13 листопада 1943 року…». Між тим, це дуже важливий рядок для уточнення послужного списку нашої героїні. Пояснення таке: у бою за станицю Кримська вона була поранена, лікувалася, а потім була направлена на шестимісячні курси молодших лейтенантів 56-ї армії.

Другою бойовою нагородою Є.М.Завалій була нагороджена вже у складі 83-ї Червонопрапорної ордена Сурова II ступеня Новоросійської окремої морської бригади – однієї з найбільш дієвих і уславлених серед частин і з’єднань морської піхоти Військово-Морського флоту СРСР у роки Другої Світової війни. Бойовий шлях цієї дивізії був довгим, складним і важким. Її батальйони брали участь у п’ятнадцяти загальновійськових операціях, у тому числі й у трьох найбільших десантних, – Керченсько-Феодосійської, Новоросійській і Керченській, а також у Кримській, Ясько-Кишинівській, Болгарській, Будапештській, Віденській, Братиславсько-Брновській та Празькій. З нагородного листа молодшого лейтенанта Є.М.Завалій, командира взводу автоматників, до ордена Вітчизняної війни II ступеня від 15 травня 1944 року довідуємося: «У бою зі знищення оточеного угруповання противника в районі на південний схід від селища Карань тов. Завалій показала зразки мужності та відваги. З групою автоматників із трьох бійців вона підібралася до ворожого дзоту під градом куль і кидком протитанкової гранати, підірвала його разом із кулеметом та гарнізоном. Першою увірвалася в траншею противника, у короткій, жорстокій сутичці вона знищила близько 10 фриців та гранатами закидала станковий кулемет і двохротний міномет».  

Наочним свідоцтвом її героїзму є бойові медалі, численні грамоти-подяки Верховного Головнокомандування, а також групові фото з бойовими побратимами. До кінця війни із трьох десятків своїх підлеглих «лейтенант Дуся» втратила більше половини. Згадувала: «Так і не звикла втрачати. Кожний із хлопців і досі стоїть перед моїми очима. Піднімаю їх в атаку: «Взвод, за мною!» Голос-то у мене завжди грімким був. Доженуть мене і обходять, щоб прикрити… Спочатку, звичайно, хмикали у мій бік. А я волю в кулак і вперед! Хотілося показати, що я вмію воювати не гірше чоловіків. І вони звикли до мене, стали поважати. Якщо б вони не прийняли мене за командира, сто разів була б убита. Адже німці полювали за мною, вони звали мене «фрау – чорна смерть». Є.М. Завалій за участь у визволенні Будапешта була нагороджена орденом Червоного Прапора. Тоді, у лютому 1945 року, щоб захопити важливий стратегічний об’єкт противника, взвод під її командуванням зміг успішно використати підземні ходи міської каналізації.

Після закінчення боїв у Будапешті 83-тя бригада морської піхоти повернулася до оперативного підпорядкування командувача Дунайської флотилії. 10 березня 1945 року у складі 144-го батальйону рота автоматників під командуванням О.О. Кузьмичова була переправлена через Дунай у долину Демеш і розпочала підготовку до нової десантної операції.  Бої тривали чотири доби.  

По закінченні війни Є.М.Завалій перебувала у резерві Центральної групи радянських військ. Лікувалась, однак через хворобу не змогла далі перебувати на військовій службі. Демобілізувалась у грудні 1946 року. Коли приїхала провідати рідних у Новий Буг, то по ночах доводилося чути, як вона кричала: «Взвод, слухай мою команду!».  Разом із чоловіком виховали сина і доньку, дочекалися онуків і правнуків. Майже чверть віку Євдокія Миколаївна пропрацювала в системі радянської державної торгівлі, зокрема була директором гастроному № 720 на Подолі в Києві. За трудові досягнення нагороджена орденом Жовтневої Революції (1976 рік). З роками до двох її бойових орденів воєнного часу (Вітчизняної війни I ст., Червоного Прапора), додалися ще Вітчизняної війни II ступеня (1985 рік) та Богдана Хмельницького III ступеня (2009 рік). Навіть неможливо підрахувати, скільки за повоєнні роки Євдокія Миколаївна провела зустрічей із молоддю в Україні та за її межами! Зазвичай у слухачів до цієї відважної, героїчної жінки викликали й вистачало й досить пікантні питання. Відповідала: «Мої автоматники називали мене по-чоловічому: «Командир». Любов закрутити – і немає взводу, і немає командира. Не дай Боже, щоб хтось побачив мої сльози! Я не мала права бути слабкою… Вижити на війні можна, навіть жінці. До людських втрат звикнути неможливо. Головне – не втратити пам’яті про минуле, не зрадити її».

06.05.2016 р.

За матеріалами з сайту Українського інституту національної пам’яті  http://www.memory.gov.ua

 

Відбулося  зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури

 

5 травня на базі  Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука та Ізяславського НВК «ЗОШ ІІ-ІІІ ст. ім. О.Онищука №5, гімназія»  діяли пункти зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури. Тестування в них проходили випускники 2016 року та випускники минулих років з Ізяславського та Білогірського районів. Всього мало пройти тестування з української мови та літератури  близько 500 осіб.

На правах громадських спостерігачів в пункті тестування на базі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука за процедурою проведення ЗНО-2016 завітали поспостерігати заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко, начальник відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Наталія Кирилюк. Вони зустрілися із завідувачем пункту тестування, директором закладу Романом Демчуком та уповноваженою особою Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Нелею Бунечко.

Володимир Левченко та Наталія Кирилюк оглянули  аудиторії, де проводитиметься тестування, поспостерігали за процедурою  відкриття контейнеру із аудиторними пакетами та їх передачею старшим інструкторам.

Спільно із відповідальними особами пункту тестування, уповноваженою особою, Володимир Левченко та Наталія Кирилюк привітали учасників тестування із початком проходження зовнішнього незалежного оцінювання та побажали усіх найкращих результатів. Завідувач пункту тестування Роман Демчук запросив учасників пройти до пункту тестування та зайняти місця у відповідних аудиторіях.

Допуск учасників до пунктів тестування відбувався за наявності таких документів: сертифіката  зовнішнього незалежного оцінювання; паспорта або іншого документа, серія та номер якого зазначені в Сертифікаті; запрошення-перепустки для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні.

Протягом часу, відведеного на складання тесту, абітурієнтам заборонено мати при собі будь-які засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, друковані і рукописні матеріали, що не передбачені процедурою тестування.

ФОТОКОЛАЖ

05.05.2016 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту

 районної державної адміністрації

Відбулось чергове засідання координаційної групи по питаннях призову, мобілізації та підтримки сімей військовослужбовців

 

 

04 травня під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Володимира Левченка відбулося чергове засідання  координаційної групи по питаннях призову, мобілізації та підтримки сімей військовослужбовців.

Під час зустрічі за традицією було проведено між членами групи обмін інформацією про мобілізованих, демобілізованих та учасників АТО.

Одним із найвагоміших проблемних питань порядку денного виявилось житлове питання учасників АТО, особливо стосувалось ситуації, яка виникла в селі Клубівка. Присутні активно висловлювали свої пропозиції та бачення урегулювання порушеного питання.

Не оминули увагою й інших поточних питань, які турбують учасників АТО та їх членів родини.

Насамкінець, на засіданні було розглянуто організаційні питання у зв’язку із  поїздкою  волонтерської групи на Схід України, яка запланована  на наступний вівторок, а також про участь у заходах, присвячених Дню пам’яті та примирення, а також 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, котрі відбудуться 6 та 9 травня. 

Підсумовуючи нараду, керівник координаційної групи  закликав присутніх докласти максимальних зусиль по виконанню поставлених завдань, крім того акцентував увагу на тому, що ці засідання проводяться задля координації дій виконавчої влади району та громадських благодійних організацій Ізяславщини. Координаційна група повинна володіти об’єктивною інформацією щодо потреб наших вояків та всебічно допомагати їм.

05.05.2016 р.

За матеріалами координаційної групи по питаннях призову,

мобілізації та підтримки сімей військовослужбовців

Відбулося засідання оргкомітету з відзначення Дня пам’яті та примирення, а також Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

 

04 травня під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Володимира Левченка відбулося засідання оргкомітету з відзначення Дня пам’яті та примирення, а також 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У засіданні взяли участь члени оргкомітету, громадські активісти району.

Присутніми учасниками було ознайомлено із  планом проведення на Ізяславщині заходів з нагоди відзначення цих визначних подій, а також обговорено поетапні організаційні моменти.

Також, під час засідання було детально обговорено проведення заходів інформаційно-просвітницького, суспільно-політичного, патріотичного та виховного характеру, заходів, спрямованих на поліпшення стану соціального захисту та медичного обслуговування ветеранів та інвалідів війни, дітей війни, членів сімей військовослужбовців, співробітників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків у зоні проведення антитерористичної операції.

Основні урочисті заходи відбудуться в місті Ізяслав 6 та 9 травня. Учасники оргкомітету активно висловлювали свої пропозиції та бачення святкування 71-ої річниці Перемоги. Зокрема, були детально розглянуті питання щодо проведення у храмах поминальних молебнів за загиблими у Другій світовій війні  та під час антитерористичної операції на Сході України, організації святкової ходи, проведення мітингу, святкового концерту, «польової кухні» для ветеранів, участі учнівської молоді у заході.

Крім того наголошувалось на використання державної символіки та пам’ятного знаку «Мак пам’яті».

Підсумовуючи засідання оргкомітету, заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко акцентував увагу присутніх на тому, що хоч відзначатимуться День пам’яті та примирення і річниця перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в європейському дусі, проте зазначені заходи не являються політичною акцією, а є яскравим показником нашого ставлення до пам’яті про героїчне історичне минуле України, про доблесну перемогу над нацизмом спільно з усіма європейськими народами. Крім того посадовець звернувся до членів організаційного комітету із проханням належним чином і на високому рівні провести ці визначні події в місті та районі.

05.05.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Конкурс на посади керівників бюро правової допомоги продовжено до 31 травня!

 

 

Прийом заявок на участь у конкурсному відборі кандидатів на посади начальників та/або заступників начальників бюро правової допомоги триватиме до 31 травня.

Нагадуємо, Координаційний центр з надання правової допомоги Міністерства юстиції України оголошує конкурс з відбору кандидатів на посади начальників та/або заступників начальників бюро правової допомоги, що розпочнуть діяльність з 1 липня 2016 рокув усіх регіонах України.

Якщо Ви маєте вищу юридичну освіту не нижче першого (бакалаврського) рівня, вільно володієте українською мовою та маєте бажання приєднатися до команди системи безоплатної правової допомоги в Україні – спробуйте свої сили!

Середній рівень місячної заробітної плати – від 3500 грн.

Дізнатися більше про вимоги до претендентів, строки проведення, умови участі в конкурсі та заповнити заявку на участь у ньому можна на веб-сайті www.legalaid-jobs.in.ua
Заявки претендентів приймаються до 31 травня 2016 року.

У Хмельницькій області бюро будуть утворені у Волочиську, Теофіполі, Білогір'ї, Ізяславі, Славуті, Нетішині, Красилові, Полонному, Ярмолинцях, Городку, Чемерівцях, Віньківцях, Деражні, Летичеві, Старій Синяві, Дунаївцях, Новій Ушиці.
Додаткова інформація за телефоном: (
0382) 720-169.

05.05.2016 р.

За матеріалами регіонального центру з надання безоплатної

вторинної правової допомоги у Хмельницькій області

 

Війна не робить винятків. Жіночі історії Другої світової

 

Сила материнської любові

 

Євдокії Лисенко на момент початку війни між СРСР і Третім Рейхом виповнилося 52 роки. Мешкала вона в селі Бровахи (нині — Корсунь-Шевченківського району на Черкащині). Жінка рано овдовіла: чоловік Макар Несторович помер перед війною. Дітей мали шістнадцятеро: 11 хлопців і п’ятьох дівчат. 1933-го один хлопчик помер. Можемо собі уявити, як тяжко було жінці! Ніхто з її дітей не закінчив повністю школи, бо жили бідно, всі мусили працювати. Коли почалася війна, мати провела всіх десятьох синів до Червоної армії. П’ятьох з них призвали вже після визволення села від німців. Материнська молитва зберегла дітей: усі десятеро синів Євдокії Лисенко повернулися живими! Першим, іще 1944 р., до матері прийшов син Микола. Дивом вижив, усі його товариші загинули. Син Феодосій під Будапештом натрапив на міну і залишився без ноги. Мати плакала, та все ж тішилися, що вернувся живим. Василь Лисенко, єдиний серед братів офіцер, командував взводом, мінометною батареєю. Останніми повернулися Степан і Павло — аж 1947-го. Брати воювали в різних військових підрозділах. Їхні дороги пролягли через Україну, Румунію, Болгарію, Угорщину й Чехословаччину. Наймолодшому Олександрові, якому 1944 р. виповнилося лише вісімнадцять, довелося штурмувати Берлін.

Євдокії Лисенко присвоїли почесне звання “Мати-героїня”. Хоча в нагородному документі зазначено лише десятеро її дітей. Очевидно, дівчат не врахували… Померла Євдокія Лисенко 1963 р. 1984-го в селі Бровахи їй відкрили пам’ятник. Нині тут на обласному рівні відзначають День матері.

Кожна з викладених вище історій — про звичайну жінку, яких були тисячі в те воєнне лихоліття.

Ще кілька років тому ми, читаючи або чуючи подібні історії, сприймали їх як щось далеке, як події з минулого, що для більшості з нас не були пережитим досвідом. Нині українське суспільство перебуває в умовах війни. Підлої, підступної, неоголошеної. Чоловіки й жінки знову змушені обстоювати власну свободу зі зброєю в руках, виносити поранених з передової, жити в окупації. Діти залишаються сиротами, потребують житла й захисту, матері тривожно чекають повернення синів… Росія, яка нав’язала нам цю війну, успадкувала від СРСР і практику вшанування полеглих у тій війні. Наріжним каменем у цій державі є пам’ять про “Велику Вітчизняну”. Там і далі шукають примарних ворогів: “фашистів”, “нацистів”, “бандерівців”… Україна потребує іншого, не радянського парадного, погляду на Другу світову. Погляду на війну, в якій опинилися звичайні люди, що пройшли через неї різними шляхами або залишилися в її вирі назавжди.

05.05.2016 р.

За матеріалами з сайту Українського інституту національної пам’яті  http://www.memory.gov.ua

 

Відбулось засідання районної призовної комісії

 

 

4 травня під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Павла Ковальчука відбулося засідання районної призовної комісії. Відкриваючи засідання, він  звернув увагу на те, що   на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров'я громадяни України чоловічої статі, які досягнули призовного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Строки строкової військової служби в календарному обчисленні встановлюються:

- для солдатів і матросів, сержантів і старшин, які проходять строкову військову службу в Збройних Силах України та інших військових формуваннях, - до 18 місяців;

- для осіб, які на час призову на строкову військову службу мають ступінь вищої освіти магістр, - до 12 місяців.

У ході засідання було розглянуто питання про призов на строкову військову службу та надання відстрочок від призову.

Всього весною 2016 року медичну комісію пройшло понад 200 призовників, з них планується відправити до Збройних Сил Україна майже 45 осіб.

04.05.2016 р.

За матеріалами Ізяславського райвійськкомату

 

 

Війна не робить винятків. Жіночі історії Другої світової

 

Листи донечці

 

Марія Бабінчук (псевдо — “Ксеня”, “Калина”, у шлюбі — Вацеба), член ОУН, підпільниця, народилася 1924 р. у селі Старий Лисець Тисменицького району Станіславської (нині — Івано-Франківської області). Закінчила гімназію сестер-василіанок у Станіславі та медичні курси. Війна для Марії почалася найраніше за всіх героїнь цієї оповіді, 1 вересня 1939 р. Коли спалахнула німецько-радянська, Марії виповнилося сімнадцять. Тоді ж, 1941 р., вона вступила до ОУН, організувала юнацький осередок у рідному селі. Працюючи у станіславському шпиталі, діставала ліки для підпільників. У підпіллі опинилася 1944 р.

Упівці продовжували боротися за незалежність України й після завершення Другої світової. Серед них Марія знайшла і свою долю — Григорія Вацебу (“Сулиму”), який очолював Станіславський і Галицький надрайоновий провід, а згодом — Надвірнянський. 1950-го став заступником керівника Калуського окружного проводу ОУН. 6 липня 1950 р. відбулося весілля “Калини” і “Сулими”. А  28 серпня у молодят народилася донечка, яку назвали Мотрею. Молода мати не мала можливості вповні відчути своє материнство: “На четвертому дні після Твого народження батько з хлопцями забрав Тебе від мене і поніс в село на виховання.

Чи можеш собі уявити, як нелегко мені було віддати Тебе у невідоме! Але не було ради: колиба, холодно, молока нема… “Партизанка з дитиною!.. Неможливе…” Я кричала, била всіх, грозила, але тільки в душі, бо коли подумала, що кривда діється тільки для мене, то привела нерви до порядку, помолилась і віддала Тебе на опіку Всевишнього і чужим людям. Ми самі собі не належимо”. Так писала Марія в листі до своєї малої в надії, що донечка колись його прочитає.

За чотири тижні батьки мусили вирушити на Захід, лишивши дитину. Молода мати загинула в сутичці з гебістами на хуторі Ловаги Рожнятівського району…

Для Марії Бабінчук війна тривала найдовше — ще кілька років після 1945-го. Їй не довелося зазнати радості перемоги над ворогом, бо вона не повернулася з цієї, її, війни.

Донечку Григорія і Марії виховала Гафія Маківчук, яка 1957 р. передала дитину рідним Марії. Як пам’ять про себе, як заповіт дитині батьки залишили два листи — від мами, інтимний і проникливий, і від батька, який прагнув бачити в дочці гідну продовжувачку його життєвих принципів: “Залишаю на твоїм чолі батьківський поцілунок і благословляю тебе! Хай Всевишній обереже тебе своєю опікою і дозволить дожити до волі, якої ми так прагнемо! Останні мої слова до тебе — це заповіт: Добро нації — найвищий наказ! Для неї маєш віддати свої сили, розум, життя — так, як ми з матір’ю кладемо свої голови на її жертівник”.

04.05.2016 р.

За матеріалами з сайту Українського інституту національної пам’яті  http://www.memory.gov.ua

 

У м.Полтава заплановано відкриття пам’ятника Івану Мазепі

 

5 травня цього року заплановано відкриття пам’ятника у м. Полтаві визначному українському політичному діячу, дипломату, гетьману України Івану Мазепі.

Мазепа Іван Степанович народився у с. Мазипинці на Київщині. Більшість учених вважають датою його народження 20 березня 1639 року. Навчався у Києво-Могилянській академії, а також в єзуїтській колегії у Варшаві.

У 1659-1663 роках перебував на службі при дворі польського короля Яна Казимира, виконував низку дипломатичних доручень, зокрема був послом до гетьмана П.Тетері.

Під час боротьби між претендентами на гетьманську булаву підтримав П.Дорошенка. У 1669 році очолив його особисту охорону, ставши ротмістром надвірної хоругви козаків. Завдяки особистим здібностям незабаром став генеральним писарем. У 1674 році брав участь у переговорах між гетьманами П.Дорошенком та І.Самойловичем. У 1682 році обійняв посаду генерального осавула в уряді лівобережного гетьмана.

25 липня 1687 року на Коломацькій Раді Іван Мазепа був обраний гетьманом України. Прагнув об’єднати в єдиній державі всі українські землі – Лівобережжя, Правобережжя, Запоріжжя, Слобожанщину, досяг реальних успіхів у цій справі. Він передбачав побудову в Україні станової держави західноєвропейського зразка із збереженням традиційного козацького устрою.

Знаючи ставлення російського уряду до України, гетьман намагався використати свій вплив на Петра І та зв’язки з московськими можновладцями для збереження прав і вольностей Гетьманщини. Українські полки брали активну участь у війнах Московії з Кримським ханством та Туреччиною (Азовські походи 1695-1696 років).

Довідавшись про плани Петра І ліквідувати гетьманство та козацький устрій, що означало знищення державності України, гетьман навесні 1705 року розпочав таємні переговори із союзником шведського короля Карла XII польським королем С.Лещинським.

Після початку наступу шведів на Москву через територію України гетьман у жовтні 1708 року відкрито перейшов на бік Карла XII. Це викликало масові репресії московських військ проти українського населення. Було знищено гетьманську столицю Батурин, Запорізьку Січ та ін. Навесні 1709 року шведські та гетьманські війська розпочали наступ на Москву через Харків і Курськ. Однак на їхньому шляху була Полтава з сильним російським гарнізоном, невдала облога якої дала можливість Петру І підготуватися до генерального бою і отримати перемогу у Полтавському бою влітку 1709 року. Карл XII та І. Мазепа були змушені відступити у турецькі володіння, де гетьман оселився в передмісті м. Бендери.

Помер Іван Мазепа 22 вересня 1709 року і був похований у монастирі Св. Георгія в м.Галаці (нині Румунія).

04.05.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

 

Війна не робить винятків. Жіночі історії Другої світової

 

ЖІНОЧІ ДОЛІ У ВИРІ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ

 

Роль жінки під час війни тривалий час, особливо в радянських реаліях, лишалася на узбіччі офіційних репрезентацій подій та комеморативних практик. Коли ж подібні сюжети й виринали, то звучали в унісон із загальнодержавним каноном подання історії "Великої Вітчизняної війни" і лише як доповнення до "героїчного пориву радянського народу" в боротьбі з ворогом.

Ми ще можемо дізнатися про жінку у військовій формі на передовій, про санітарку, що виносила поранених під зливою куль. А от про жінку, яка жила під нацистською окупацією і не чинила збройного опору, не була підпільницею, а просто чекала своїх синів або рятувала чужих дітей, вижила або загинула під час Голокосту, та про багатьох інших, навіть не згадувалося. Дозволялося лише про героїзм і жертовність.

На початку 1980-х нобелівська лауреатка Світлана Алексієвич привернула увагу до долі жінок, подивилася на війну їхніми очима: "Все, що нам відомо про війну, ми знаємо з "чоловічого голосу". Ми всі в полоні "чоловічих" уявлень і "чоловічих" відчуттів війни. "Чоловічих" слів. А жінки мовчать. [...] Мовчать навіть ті, хто був на фронті. Якщо раптом починають згадувати, то розповідають не "жіночу" війну, а "чоловічу" ("У війни не жіноче обличчя"). Письменниця зібрала спогади жінок-червоноармійок, і згодом вони стали основою її книжки.

Проте перше видання побачило світ із численними купюрами. Радянська візія війни як романтичного, героїчного, переможного пориву народу спотворювало і спотворює уявлення нащадків. Людина постійно жила у воєнізованому суспільстві, мусила бути готовою взятися за зброю у будь-який момент, померти в ім'я вождя за батьківщину. Такі уявлення про війну насаджують у Росії й донині.

Насправді ж війна — це катастрофа, трагедія, мільйони загиблих, скалічені тіла і душі... Розуміння цього допомагає уникати майбутніх конфліктів, натомість героїзація і романтизація війни призводить до ескалації нових.

Повертатися до жіночих історій Другої світової в Україні почали лише нещодавно. Важливу роль у поверненні в людську пам'ять забутих сюжетів війни відіграло видання 2015 р. збірника "Жінки Центральної та Східної Європи у Другій світовій війні". Цьогоріч заходи з відзначення 8 і 9 Травня — Дня пам'яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом — відбуватимуться і на вшанування жінок, на долю яких випало пережити ту добу. УІНП започаткував проект "Жіночі історії Другої світової". Назва книжки Світлани Алексієвич "У війни не жіноче обличчя..." стала із часом крилатим висловом.

Нині українське суспільство перебуває в умовах війни. Підлої, підступної, неоголошеної. Чоловіки й жінки знову змушені обстоювати власну свободу зі зброєю в руках, виносити поранених з передової, жити в окупації. Діти залишаються сиротами, потребують житла й захисту, матері тривожно чекають повернення синів... Росія, яка нав'язала нам цю війну, успадкувала від СРСР і практику вшанування полеглих у тій війні. Наріжним каменем у цій державі є пам'ять про "Велику Вітчизняну". Там і далі шукають примарних ворогів: "фашистів", "нацистів", "бандерівців"... Україна потребує іншого, не радянського парадного, погляду на Другу світову. Погляду на війну, в якій опинилися звичайні люди, що пройшли через неї різними шляхами або залишилися в її вирі назавжди.

04.05.2016 р.

За матеріалами з сайту Українського інституту національної пам’яті  http://www.memory.gov.ua

Президент підписав Указ про ювілейну медаль «25 років незалежності України»

 

 

Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про відзнаку Президента України – ювілейну медаль «25 років незалежності України».

Відповідно до статті 4 Закону України «Про державні нагороди України» Глава держави постановив затвердити положення про відзнаку Президента України – ювілейну медаль «25 років незалежності України».

Згідно з положенням, ювілейна медаль «25 років незалежності України» установлена для відзначення громадян за значні особисті заслуги у становленні незалежної України, утвердженні її суверенітету та зміцненні міжнародного авторитету, вагомий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, культурно-освітній розвиток, активну громадсько-політичну діяльність, сумлінне та бездоганне служіння Українському народу.

Ювілейною медаллю нагороджуються громадяни України, іноземці та особи без громадянства. Нагородження провадиться відповідним Указом Президента України.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

04.05.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Привітання Президента України з Великоднем

 

Дорогі українці, браття та сестри у Христі!

Воскресіння Христове - свято свят. Цього дня з епохи в епоху, зі століття в століття, із року в рік серця всіх християн сповнюються безмежною радістю. Це свято виводить нас за межі земного життя, за рамки суєтної буденності. Воно возвеличує людей та єднає з Творцем.

Ісус перед розп’яттям лише здавався слабким супроти гонителів, але насправді він був сильним вірою і нездоланний духом. Він був правдою, а тому, здолавши смерть, переміг зло.

Два роки тому Україна також була слабкою та виснаженою, але тепер і вона неначе воскресає. І як переможна хода віри Христової розпочалася після його воскресіння, так і впевнений поступ України в майбутнє розгортається на наших з вами очах.

В ці дні ми поминаємо тисячі наших захисників, які віддали своє життя за нашу віру і нашу свободу, за нашу державу, згадуємо всіх, хто загинув внаслідок російської агресії.

Ми вдячно молимося за кожного, хто беріг наш спокій у Великодню ніч, і хто в святковий день стоїть на сторожі миру.

Десятки мільйонів українців святять паски та крашанки, радісно і щиро вітають одне одного за святковим столом. Закликаю всіх, освячуючи любов'ю, тримати широко відкритим своє серце і допомагати тим, хто потребує нашої уваги і опіки. Якщо не матеріально, то хоча б добрим словом, братнім чи сестринським поцілунком.

Чи всі чули, як в церкві нині співають: «Смертю смерть подолав»? Великдень – це день перемоги над смертю.

Господь сам воскрес і нам відкрив шлях до вічного життя. Він утвердив неминучу перемогу добра над злом. Про це ми і свідчимо один одному, коли кажемо: «Христос Воскрес!». І  відповідаємо: «Воістину Воскрес!».

В цей урочистий день вітаю всіх із Великоднем і бажаю миру, достатку, єдності й Божої ласки нашій країні.

Христос Воскрес!

Воістину Воскрес!

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Великоднє привітання Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана

 

Дорогі українці!

Щиро вітаю вас із Великоднем!

Свято Христового Воскресіння єднає вірою у перемогу добра над злом, світла над темрявою, життя над смертю. Для усіх вірян це завжди було свято надії і великих сподівань. Великдень приносить собою духовне відродження, якого потребує кожна людина, кожна родина і усе наше суспільство.

Тож бажаю усім родинам світлого свята, добра, злагоди, миру в душі та миру у нашій прекрасній країні.

Нехай Пасха Господня надихає кожного з нас тільки на добрі справи.

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

 

Прем'єр-міністр України                          Володимир Гройсман

 

 

 

Дорогі подоляни!

 

Прийміть найщиріші вітання зі Світлим Воскресінням Христовим!

Великдень - свято дуже символічне. Це перемога життя над смертю, добра над злом, світла над темрявою.

Кожен знаходить у цьому святі особливий зміст, звіряючи свої помисли і вчинки з християнською духовністю.

Бажаємо, щоб у кожній родині запанували любов і злагода, добробут та взаєморозуміння.

Нехай це світле свято наповнить наші серця любов'ю і допоможе нам віднайти вірний шлях у житті.

 Сьогодні наша країна, як ніколи, потребує щирої молитви, мудрості й любові наших сердець.

Тож нехай Божа ласка стане запорукою миру на нашій землі та здійснення найзаповітніших мрій.

Хай диво Христового Воскресіння наповнить радістю наші серця, дарує мудрість, терпіння та віру у краще майбутнє.

Спрямуймо наші зусилля на добрі справи, світлі помисли, відродження та уславлення нашої рідної землі!

 Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

 

 

Голова обласної ради

                  Голова адміністрації

 

Михайло Загородний

Олександр Корнійчук

 

 

Шановні жителі Ізяславщини!

 

Великдень - одне з тих свят, яке стирає межі й відмінності між людьми.

У цей день ми стаємо єдиними, а тільки єдина нація, єдиний народ зможе побудувати успішну і сильну державу.

Великдень - це символ торжества добра над злом і початку нового життя.

Це свято дає нам упевненість у тому, що будь-які труднощі можна здолати.

Нехай воно увійде у дім кожного з вас торжеством прекрасного та істинного,

тим, що нам заповідав і чому вчив Спаситель - миром, злагодою, християнською любов’ю та Божою благодаттю.

Прийміть найщиріші вітання зі Світлим Христовим Воскресінням, з Пасхою Христовою!

Бажаємо всім здоров’я міцного, добробуту й успіхів у добрих ділах!

Любові, радості, миру й злагоди на довгії літа.

Зі святом вас!

 

Христос Воскрес!

 

З повагою

Б.Яцков,                                                   С.Шлегєль,

голова райдержадміністрації                     голова районної ради

 

Офіційні
державні ресурси


 

 


 ______________________

____________________

Погода в Ізяславі

_______________________________________________________________________________________
© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2016
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації